PDA

View Full Version : Ne Afganistan 3 te kidnapuar nder ta edhe nje femer Shqiptar


LABI
28-10-04, 15:30
Nje grup islamik ka marre pergjegjesine e kidnapimit te 3 puntoreve nderkombetare te zgjedhjeve ne Afganistan ..
nder ta Nje shqiptare nga Kosova , nje Britaneze dhe nje nga Philipne

E rrembyeri nga Kosova eshte i gjinise femerore...

Tomori
28-10-04, 20:19
Nje grup islamik ka marre pergjegjesine e kidnapimit te 3 puntoreve nderkombetare te zgjedhjeve ne Afganistan ..
nder ta Nje shqiptare nga Kosova , nje Britaneze dhe nje nga Philipne

E rrembyeri nga Kosova eshte i gjinise femerore...

-Mir de nuk esht problemi madh, se te siguroj qe kjo femen ka me u knaq akje, tash edhe po ta thirish qe te vij ajo vet nuk ka me ardhe!!! Se nuk asht keq akje ,,,,,,ohoho ka me u kenaq,,,si mall evrope e ke parasysh,,

Gentiani
28-10-04, 21:05
Nė Afganistan ėshtė rrėmbyer Shqipe Hebibi

Sipas njoftimeve tė deritashme nė Afganistan ėshtė rrėmbyer Shqipe Hebibi, nga rajoni i Pejės , e cila ka punuar nė misionin e vėzhgimit tė zgjedhjeve tė atjeshme presidenciale.


Ajo bashkė me dy punonjės tė tjerė tė huaj janė rrėmbyer nga persona tė armatosur nė kryeqytetin e Afganistanit, Kabul.


RTK 28/10/2004 19:01:40

P.S. edhe ti Tomori, mjaft mė se na e shpife tė gjithėve me injorancėn e shkrimeve tua nė forum. Aktivizoje pak atė kokėrr truri, nėse e ke !!!

Murgesha
28-10-04, 22:04
Shpreh keqardhjen time pėr Shqipen.
Ndoshta edhe kalon pa pasoja gjatė robėrisė sė saj, gjė qė dyshoj duke e ditur se nė dorė tė kujt paska ra.

turisti
29-10-04, 00:30
Ishalla don ZOTI edhe lirohrt Shqipja pa pasoja.

progoni
29-10-04, 00:32
Rast pėr dhimbje,
ndihmoj o zotė qė AJO ta ket sa mė leht.

Bija e Kosovės pre e qytetrimit tė saj.

Kaltrina
29-10-04, 09:33
Shpreh keqardhjen time pėr Shqipen.
Ndoshta edhe kalon pa pasoja gjatė robėrisė sė saj, gjė qė dyshoj duke e ditur se nė dorė tė kujt paska ra.

Valla bash po me dhimbset, ani femer,ncncnc qka me bo, ishalla e leshojne, edhe pse s'besoj hiq...
pershendetje

Tomori
29-10-04, 15:06
[
RTK 28/10/2004 19:01:40

P.S. edhe ti Tomori, mjaft mė se na e shpife tė gjithėve me injorancėn e shkrimeve tua nė forum. Aktivizoje pak atė kokėrr truri, nėse e ke !!!

-Genti , qpate tash se mir mdukeshe, he Genti qka te mundon me thuaj, mos be me u ba nervoz kot-e kot,,me thua me aktivizu trurin ket pun sjam tue mar vesh,,,, po ani Genti ska rendesi kryesorja esht qe ti dot kem mir,,,Genti ndigjo Tomorin, mos u mer shum me emocione, se nuk ke asnifar dobie,,,,
-Sa per at vajzen dot vertetohesh se nuk ka me pas asnje pasoj kte e them me shum bindje te madhe, po ja lejm kohes nje her e keni me u binde,,,,Kte e them se populli Avgan esht nje popull shum fisnik, nuk esht si puna ktyre Russve, qe dhunojn e bejn pun te pista,,, kjo nesht e verteta
-Genti un ne ket kuptim e kam then se ka me u knaq-nuk ka me pas asnje pasoje, pra ngelen vetem tja lejm kohes e ke me u bind, nuk esht ne regull qe para-kohe ty gjykojm gjerat qe skan te bejn me realitetin,,,
-Genti te pershendes shoqi kalofsh mir tungji :wink:
-

Gentiani
29-10-04, 16:39
[
RTK 28/10/2004 19:01:40

P.S. edhe ti Tomori, mjaft mė se na e shpife tė gjithėve me injorancėn e shkrimeve tua nė forum. Aktivizoje pak atė kokėrr truri, nėse e ke !!!

-Genti , qpate tash se mir mdukeshe, he Genti qka te mundon me thuaj, mos be me u ba nervoz kot-e kot,,me thua me aktivizu trurin ket pun sjam tue mar vesh,,,, po ani Genti ska rendesi kryesorja esht qe ti dot kem mir,,,Genti ndigjo Tomorin, mos u mer shum me emocione, se nuk ke asnifar dobie,,,,
-Sa per at vajzen dot vertetohesh se nuk ka me pas asnje pasoj kte e them me shum bindje te madhe, po ja lejm kohes nje her e keni me u binde,,,,Kte e them se populli Avgan esht nje popull shum fisnik, nuk esht si puna ktyre Russve, qe dhunojn e bejn pun te pista,,, kjo nesht e verteta
-Genti un ne ket kuptim e kam then se ka me u knaq-nuk ka me pas asnje pasoje, pra ngelen vetem tja lejm kohes e ke me u bind, nuk esht ne regull qe para-kohe ty gjykojm gjerat qe skan te bejn me realitetin,,,
-Genti te pershendes shoqi kalofsh mir tungji :wink:
-

Tekst qė nuk meriton pėrgjigje!!!

pamjaftueshėm (1+)

nėnshkrimi: Gentiani

Gentiani
31-10-04, 12:55
"Ushtria e myslimanėve" kushtėzon lirimin e pengjeve Botė

Tre pengjet e marra nga militantėt nė Afganistan, nė mesin e tė cilėve edhe Shqipe Hebibi nga Peja, janė mirė, thanė pėr agjencitė e lajmeve burime diplomatike nė Kabul.


Grupi “Ushtria e myslimanėve” kėrkoi: qė tė lirohen tė gjithė talibanėt e burgosur nė Afganistan dhe nė Guantanamo, qė tė tėrhiqen trupat britanike nga Afganistani, ndėrsa Kosova dhe Filipinet t'i japin fund mbėshtetjes pėr koalicionin e drejtuar nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Nėse kėto kushte nuk plotėsohet grupi ėshtė kėrcėnuar se do tė vrasė pengjet.

Fotografia e pengjeve e emituar nė televizionin Al-Jazeera

http://i.a.cnn.net/cnn/2004/WORLD/asiapcf/10/31/afghan.kidnap/story.hostages.afp.jpg