PDA

View Full Version : Fakte dhe Argumente


MemphiSx
07-11-04, 21:08
Per te gjithe ata qe luften e kan pa prej caffeve per te gjithe ata sabotues te luftes per te gjithe ata qe luftuan ne male te Dajtit per te gjithe ata qe sot thirren ne emer te luftes kurse ne fakt skan qen kurr ne lufte per te gjithe ata qe Kosharen e kane pa vetem ne TV Per te gjith fadilat,kaltrinat,gjumasht etj, te cilet flasin ne forum qka kan lexu ne gazeta kurse fakte skan asnje po i publikoj disa foto te pa botura ende qe ju te bindensi se luften e kane bere njerzit e Institucioneve njerzit te cilet i njohen Institucionet te zgjedhura nga vota e Popullit


http://www.kosharja99.info/kosharja99.htm

Keto foto te Kolonel Tahir Zemes kane qen te publikuara edhe me pare
http://www.trepca.net/2001/zemaj/zemaj1.jpg

http://www.trepca.net/2001/zemaj/zemaj2.jpg


http://www.trepca.net/2001/zemaj/zemaj3.jpg


http://www.trepca.net/2001/zemaj/zemaj4.jpg


http://www.trepca.net/2001/zemaj/zemaj5.jpg


http://www.trepca.net/2001/zemaj/zemaj6.jpg


http://www.trepca.net/2001/zemaj/zemaj7.jpg


http://www.trepca.net/2001/zemaj/zemaj8.jpg


Keta trima e kane ba luften o te mjere Keta trima e kane thy kufinin Shqipetaro Shqipetar o trima
Mos flisni per Komandanta qe as lagjen e vet skan mujt me mbrojt
Ky eshte Tahir Zema i cili luftoi me nje Ushtri te tere serbe ne Logje
Keto Argumente keto Fotografi flasin me shum se genjeshtrat e juaja
Shpresoj qe nuk do ti etiketoni keta heronj me ndonje fyerje siq e keni zakon
Ne munges te fakteve ju perdorni sharje,fyerje te ndryshme [/img]

MemphiSx
07-11-04, 21:37
http://www.kosharja99.info/kosharja99.htm

LInuX-FiXer
07-11-04, 21:45
http://www.kosharja99.info/ar1.JPG

http://www.kosharja99.info/agimi-katana.jpg

http://www.kosharja99.info/agimi-katana1.jpg

http://www.kosharja99.info/agimi-katana2.jpg

http://www.kosharja99.info/agimi-katana4.jpg

http://www.kosharja99.info/mgj.JPG

http://www.kosharja99.info/mus.JPG


http://www.kosharja99.info/smt.jpg

http://www.kosharja99.info/smt1.jpg

http://www.kosharja99.info/4(1).jpg


[/img]

MemphiSx
08-11-04, 15:47
http://www.kosharja99.info/smt2.jpg

http://www.kosharja99.info/40...JPG

Me Komandantin Hysen Berisha, "Pėr nji pikė uij Kosove"

http://www.kosharja99.info/87...JPG

Para se te shkohet ne front , arma duhet provuar

http://www.kosharja99.info/1999-koshare-majta-nazim.zhilivoda-flamuri-bislim.ternava-besim.berisha.jpg

http://www.kosharja99.info/aa.JPG

http://www.kosharja99.info/ali.JPG

http://www.kosharja99.info/aq.JPG

http://www.kosharja99.info/ath.JPG

http://www.kosharja99.info/au.JPG

http://www.kosharja99.info/bb.JPG

http://www.kosharja99.info/bj.JPG

http://www.kosharja99.info/bm.JPG

http://www.kosharja99.info/dr.JPG

Afrim Sylejmani nen kryetar i LDK-s nė Gjakovė

http://www.kosharja99.info/fhg.JPG

http://www.kosharja99.info/gk.JPG

http://www.kosharja99.info/hb.JPG


http://www.kosharja99.info/hb1.JPG

http://www.kosharja99.info/kk.JPG

http://www.kosharja99.info/kl.JPG

http://www.kosharja99.info/ku.JPG

http://www.kosharja99.info/mb.JPG

http://www.kosharja99.info/plag.JPG

http://www.kosharja99.info/rrb.JPG

http://www.kosharja99.info/sq.JPG

http://www.kosharja99.info/sued.JPG

http://www.kosharja99.info/uqk.JPG

http://www.kosharja99.info/xhf.JPG

http://www.kosharja99.info/saliqeku.JPG

GASHI75
18-11-04, 23:36
fortė mirė foto tė bukura sikur tishte ashtu e mosė tė ishte nė shqipni.

mamphisx: :oops: sikur tishte uniteti vertet mirė por qubė foto sa dushė zotriu zgjodhė me vota tahirė zemaj komandantė zones sė dugagjinitė, ramushi zavensė i tijė ,shumė mirė a,erdhė koha zemajė dezertojė me gjithė ushtrinė etijė ca nė malė tė zijė eca nė shqipri dhe zemaj nė gjermani.une vllaunė e kamė pasė aty mete dhe mezi pshtoi dathė deshė nė malė tė zijė. thotė pasi lamė plotė tė plagosurė nė poterqė , dhe ramushė haradinaj jetė me kater ushtarė nė zonė,
ktu ėshtė ai sensi i qelimeve politike ta qarmatosi popullaten dhe uēk dhe tė iki nga ktu,dhe irsniqinė la nė durė tė shkive dhe qmosė bėn shkietė nė ta pėr mua ky ėshtė mallkimė e jo lavdatė si e quanė ti me ato foto.[/url]

Honesty^uk.
19-11-04, 00:10
fortė mirė foto tė bukura sikur tishte ashtu e mosė tė ishte nė shqipni.

mamphisx: :oops: sikur tishte uniteti vertet mirė por qubė foto sa dushė zotriu zgjodhė me vota tahirė zemaj komandantė zones sė dugagjinitė, ramushi zavensė i tijė ,shumė mirė a,erdhė koha zemajė dezertojė me gjithė ushtrinė etijė ca nė malė tė zijė eca nė shqipri dhe zemaj nė gjermani.une vllaunė e kamė pasė aty mete dhe mezi pshtoi dathė deshė nė malė tė zijė. thotė pasi lamė plotė tė plagosurė nė poterqė , dhe ramushė haradinaj jetė me kater ushtarė nė zonė,
ktu ėshtė ai sensi i qelimeve politike ta qarmatosi popullaten dhe uēk dhe tė iki nga ktu,dhe irsniqinė la nė durė tė shkive dhe qmosė bėn shkietė nė ta pėr mua ky ėshtė mallkimė e jo lavdatė si e quanė ti me ato foto.[/url]

Gjithmone ne shkollat shqipe eshte filluar me shkrimin dhe leximin e gjuhes shqipe, pasi te pervetesohet mire gjuha , mund te merresh edhe me Politike.
Prandaj ti zoteri Gashi turrju dhe mesoje gjuhen , se POLIFIKA ketu te pret.

MemphiSx
19-11-04, 08:56
fortė mirė foto tė bukura sikur tishte ashtu e mosė tė ishte nė shqipni.

mamphisx: :oops: sikur tishte uniteti vertet mirė por qubė foto sa dushė zotriu zgjodhė me vota tahirė zemaj komandantė zones sė dugagjinitė, ramushi zavensė i tijė ,shumė mirė a,erdhė koha zemajė dezertojė me gjithė ushtrinė etijė ca nė malė tė zijė eca nė shqipri dhe zemaj nė gjermani.une vllaunė e kamė pasė aty mete dhe mezi pshtoi dathė deshė nė malė tė zijė. thotė pasi lamė plotė tė plagosurė nė poterqė , dhe ramushė haradinaj jetė me kater ushtarė nė zonė,
ktu ėshtė ai sensi i qelimeve politike ta qarmatosi popullaten dhe uēk dhe tė iki nga ktu,dhe irsniqinė la nė durė tė shkive dhe qmosė bėn shkietė nė ta pėr mua ky ėshtė mallkimė e jo lavdatė si e quanė ti me ato foto.[/url]

Gjithmone ne shkollat shqipe eshte filluar me shkrimin dhe leximin e gjuhes shqipe, pasi te pervetesohet mire gjuha , mund te merresh edhe me Politike.
Prandaj ti zoteri Gashi turrju dhe mesoje gjuhen , se POLIFIKA ketu te pret.


Me siguri shkollen e paska kry dikund ne Serbi :( Asnje fjale shqip spo dika me shkru :D

Kercovari
19-11-04, 10:24
Lavdi.Te gjithe atyre qe luftuan per trruallin dhe lirin e Kosoves.
Po ju?.
Kush jeni qe te veni ne pikpyetje gjakun e tyre dhe flijimin e jetes per lirin e te gjithe neve.
Kush jeni qe te veni kembet mbi varret e te gjithe atyre qe u pushojne eshtrat ne trruallin e amshuar per te cilen dhan edhe jeten.
Kush jeni qe te njollosni fytyrat e ndritura e te te gjithe atyre qe u rradhiten ne linjen e nje te vetmi Ideali-Liria e Kosoves.
Pse ju?.
Mundoheni te mbuloni fyteren e ndritur te njerit,me fytyren e ndritur te tjetrit,kure historija do te i njoh te gjithe keto bije dhe bija si Clirimtare te Kosoves.

Keto nuk jene fytyra partijake,e as disidentet e kriminalitetit,korupcionit,trafikimit me qenjet njerzore,as vrastar,as terorist,as atentatore.
Te gjith keta jene ato qe i patem dje,i kemi sot,dhe do t`i kemi edhe neser,Heronjt e Popullit dhe Kombit neprgjithsi.

E me ne funde:Kur popujte tjere krijojne histori me kriminel fashizoid.
"Ne fshisidizohemi ne mes veti".

Nuk ju drejtohem juve autor te ketyre shkrimeve dhe fotografive por,te gjithe atyre qe ne te ardhmen do te mundohen te nencmojne vlerat dhe thesarin historik te Kombit,per perfitime personale apo partijake,le te dine se populli me mire di te gjykoj,dhe do te i gjykoj si:Armik te Kombit.

Lavdi te gjithe atyre qe dhane jeten per liri-lavdi.

fadil
19-11-04, 11:54
Pershendetje:

Fotografit e rubrikes se pare jane bere ne Tirane , dhe Kosova dhe Kosovaret kan pasur nevoj qe keta komandanta ti kene ne Kosove e jo ne tirane keshtu qe keta ne asnje moment nuk kan marr pjes ne luften e Koshares.. ne tiran ka qene lehte te fotografohesh prandaj membhix ti kurr nuk ke qe e nuk je as tashte me shume se nje genjeshtar qe me gjdo kusht m,undohesh ti beshe patriota tradhtaret dhe ata qe skan bere asgje per Kosoven.


Kurse rubrika e dye eshte e vertet.
perveq asaj qe shkruhet Birgada e Junikut.
ai rreshtim eshte bere kur Ushtaret e UĒK.sa jan dislokuar ne shtepit te cilat ishin ndertuar nga qeveria e serbis per refugjatet nga bosnja dhe Kroacia, ne ate fotot jan ushtaret e brigades 138 Agim Ramadani.

MemphiSx
19-11-04, 13:26
fadil Mir se u ktheve ne (Opozit) ne Forum

Per ty e shum te tjer sepse vet keni ndejt ne Tirane Kosharja dhe Loxha Jane ne Tirane
Ju lutem te jesh me i vemendshem kur te eshte fjala per UQK-ne e vertet dhe Ushtaret e Komandantet e vertet qe kan luftu ne Kosove e jo qe kan ndejt Ne Rogner e ne Male t'Dajtit ;)

GASHI75
20-11-04, 00:03
PSE ZOTRI SE PRANONĖ REALITETI KTU SKEMĖ TĖ BĖJM GARA PARTIAKE,
POR MĖ DHEMBĖ FAKTI,SE DISA FOTO QĖ JANĖ NXJERR NĖ KĖT RUBRIKĖ
ATO EKZISTOJNĖ,POR DISA JANĖ TĖ BRIGADES AGIM RAMADANI,
E CA NĖ KOSOVĖ POR ,AI DEZERTOJ ZEMAJ DHE LUFTA VAZHDOI KURSE FLAMURI LUFTARAK NGA ZEMAJ U DERGUA NĖ TIRAN.
KSAJ PUNE SHQIP I THONĖ DEZERTIM TENA E TEJU SE DI SI I THONĖ
LAVDI JU QOFTĖ TĖ GJITHĖ ATYRE TRIMAVE QĖ LUFTUANĖ DHE QENDRUANĖ DERI NĖ FUNDĖ .
LAVDI JU QOFTĖ DĖSHMORVE DHE MARTIRVE QĖ DHANĖ GJDO GJĖ DHE MATĖ SHTREJTENĖ JETEN E TYRE PĖR LIRINĖ E KOSOVĖ.

MemphiSx
20-11-04, 11:05
PSE ZOTRI SE PRANONĖ REALITETI KTU SKEMĖ TĖ BĖJM GARA PARTIAKE,
POR MĖ DHEMBĖ FAKTI,SE DISA FOTO QĖ JANĖ NXJERR NĖ KĖT RUBRIKĖ
ATO EKZISTOJNĖ,POR DISA JANĖ TĖ BRIGADES AGIM RAMADANI,
E CA NĖ KOSOVĖ POR ,AI DEZERTOJ ZEMAJ DHE LUFTA VAZHDOI KURSE FLAMURI LUFTARAK NGA ZEMAJ U DERGUA NĖ TIRAN.
KSAJ PUNE SHQIP I THONĖ DEZERTIM TENA E TEJU SE DI SI I THONĖ
LAVDI JU QOFTĖ TĖ GJITHĖ ATYRE TRIMAVE QĖ LUFTUANĖ DHE QENDRUANĖ DERI NĖ FUNDĖ .
LAVDI JU QOFTĖ DĖSHMORVE DHE MARTIRVE QĖ DHANĖ GJDO GJĖ DHE MATĖ SHTREJTENĖ JETEN E TYRE PĖR LIRINĖ E KOSOVĖ.


Zoteri GASHI75 Po shihet se nuk je i njoftun me Realitetin e as me luften ne Kosove
Perderisa nuk i njeh keto dy gjera eshte e kote te replikohet me ty
Si mundesh me thone qe ka dezertu Tahir Zemaj Kur nuk e din Strategjin e Luftes
Strategjija e Tahir Zemes nuk ka qen gjuj dhe ik
Por ka qen lufta kunder armikut si dhe mbrojtja e Popullates civile
Nese nuk e din ti e dim ne se si kan shpetu 50 mij civil ne fshatin ISNIQ fale Strategjis se Tahir Zemes
E dyta Nese nuk e din ti e dim ne se Qfare shantazhe ju kan ba Tahir Zemes nga Nanoistet qe e perdornin Taktiken Gjuaj dhe ik E mandej civilet ne meshiren e fatit e ne duart e serbve
Keshtu qe mendo pak me mire e me drejt nese je vetem pak Nacionalist ;)

Avniu_1
23-11-04, 11:47
fadil Mir se u ktheve ne (Opozit) ne Forum

Per ty e shum te tjer sepse vet keni ndejt ne Tirane Kosharja dhe Loxha Jane ne Tirane
Ju lutem te jesh me i vemendshem kur te eshte fjala per UQK-ne e vertet dhe Ushtaret e Komandantet e vertet qe kan luftu ne Kosove e jo qe kan ndejt Ne Rogner e ne Male t'Dajtit ;)

Po qka eshte more kjo pune e ktyre fotografive, hamen krejte kokan te Kolshit e te Kashimatit te shqiprise.

MemphiSx
23-11-04, 12:17
fadil Mir se u ktheve ne (Opozit) ne Forum

Per ty e shum te tjer sepse vet keni ndejt ne Tirane Kosharja dhe Loxha Jane ne Tirane
Ju lutem te jesh me i vemendshem kur te eshte fjala per UQK-ne e vertet dhe Ushtaret e Komandantet e vertet qe kan luftu ne Kosove e jo qe kan ndejt Ne Rogner e ne Male t'Dajtit ;)

Po qka eshte more kjo pune e ktyre fotografive, hamen krejte kokan te Kolshit e te Kashimatit te shqiprise.


Avniu_1 Ne cilen klas je tani??? Ti ende spo i njeh Fshatrat per te cilat e ki fjalen e le mo pi i njeh ushtaret

Po t'permirsoj pak Nuk thuhet Kashimatit Por Kalimashit ;)

Kaltrina
23-11-04, 13:30
fadil Mir se u ktheve ne (Opozit) ne Forum

Per ty e shum te tjer sepse vet keni ndejt ne Tirane Kosharja dhe Loxha Jane ne Tirane
Ju lutem te jesh me i vemendshem kur te eshte fjala per UQK-ne e vertet dhe Ushtaret e Komandantet e vertet qe kan luftu ne Kosove e jo qe kan ndejt Ne Rogner e ne Male t'Dajtit ;)

Po qka eshte more kjo pune e ktyre fotografive, hamen krejte kokan te Kolshit e te Kashimatit te shqiprise.


Avniu_1 Ne cilen klas je tani??? Ti ende spo i njeh Fshatrat per te cilat e ki fjalen e le mo pi i njeh ushtaret

Po t'permirsoj pak Nuk thuhet Kashimatit Por Kalimashit ;)

Ty memphis qka po te doket vetja me ofendu secilin qe hyn ne kete forum, ti sje kerkushi mi gjyku njerezit e ofendu, edhe lidhje me keto foto, mendoj se jane bere ne Shqiperi, po edhe nese jane bo ne Kosove (qka spo ma merr mendja hiq), qaq shume paskan luftu keta saqe tane diten kokan me tu u fotografu...

Avniu_1
23-11-04, 18:08
fadil Mir se u ktheve ne (Opozit) ne Forum

Per ty e shum te tjer sepse vet keni ndejt ne Tirane Kosharja dhe Loxha Jane ne Tirane
Ju lutem te jesh me i vemendshem kur te eshte fjala per UQK-ne e vertet dhe Ushtaret e Komandantet e vertet qe kan luftu ne Kosove e jo qe kan ndejt Ne Rogner e ne Male t'Dajtit ;)

Po qka eshte more kjo pune e ktyre fotografive, hamen krejte kokan te Kolshit e te Kashimatit te shqiprise.


Avniu_1 Ne cilen klas je tani??? Ti ende spo i njeh Fshatrat per te cilat e ki fjalen e le mo pi i njeh ushtaret

Po t'permirsoj pak Nuk thuhet Kashimatit Por Kalimashit ;)

Hej, aj e ne vete bre ti. Ishte nje gabim ne te shtypur dhe su be nomi. E njoh mire une edhe Kolshin edhe Kalimashin. Me parada ushtarake me keni pritur dhe me keni bere TEMENA.
SA TE VEGJEL E TE MJERE ISHIT.

Ty memphis qka po te doket vetja me ofendu secilin qe hyn ne kete forum, ti sje kerkushi mi gjyku njerezit e ofendu, edhe lidhje me keto foto, mendoj se jane bere ne Shqiperi, po edhe nese jane bo ne Kosove (qka spo ma merr mendja hiq), qaq shume paskan luftu keta saqe tane diten kokan me tu u fotografu...

]Kaltrina, me shkruaj ne privat. Mos ke dert hiq se qeni pa dhemb nuk kafshon. [/color]

Honesty^uk.
23-11-04, 20:09
Po qka eshte more kjo pune e ktyre fotografive, hamen krejte kokan te Kolshit e te Kashimatit te shqiprise.

Ku i more keta emra ore ti pelivan, keto foto jena te bere ne Papaj ne ish kazermen e ushtrise shqiptare ne kohen e komunizmit tuaj te preferuar, ne Padesh ne ish poligonet e stervitjes te kesaj ushtrie, kurse keto ne debore jane te bera pertej kufirti ne bjeshken e quajtur UJEZE.

Gentiani
23-11-04, 22:40
Ha,hahaaaaaaaaaaa more Avniu_1, gjithė mė duket edhe mua se me helikopterė ju sollėn :wink: po, po pastaj e vazhduan me paradė e breshėri topash vetėm pėr Avniu_1 :lol: :lol: :lol:

LennY
24-11-04, 16:16
fadil Mir se u ktheve ne (Opozit) ne Forum

Per ty e shum te tjer sepse vet keni ndejt ne Tirane Kosharja dhe Loxha Jane ne Tirane
Ju lutem te jesh me i vemendshem kur te eshte fjala per UQK-ne e vertet dhe Ushtaret e Komandantet e vertet qe kan luftu ne Kosove e jo qe kan ndejt Ne Rogner e ne Male t'Dajtit ;)

Po qka eshte more kjo pune e ktyre fotografive, hamen krejte kokan te Kolshit e te Kashimatit te shqiprise.


Avniu_1 Ne cilen klas je tani??? Ti ende spo i njeh Fshatrat per te cilat e ki fjalen e le mo pi i njeh ushtaret

Po t'permirsoj pak Nuk thuhet Kashimatit Por Kalimashit ;)

Ty memphis qka po te doket vetja me ofendu secilin qe hyn ne kete forum, ti sje kerkushi mi gjyku njerezit e ofendu, edhe lidhje me keto foto, mendoj se jane bere ne Shqiperi, po edhe nese jane bo ne Kosove (qka spo ma merr mendja hiq), qaq shume paskan luftu keta saqe tane diten kokan me tu u fotografu...

Nuk kan mbetur tan diten tu u fotografu , por eshte duhur me pas deshmi , per me i kallxu disave (trullana) qe nuk e njohin realitetin , edhe marre eshte per ty se qka shkrun ,kishe ti po din diqka per politik ... :x

MemphiSx
24-11-04, 21:41
fadil Mir se u ktheve ne (Opozit) ne Forum

Per ty e shum te tjer sepse vet keni ndejt ne Tirane Kosharja dhe Loxha Jane ne Tirane
Ju lutem te jesh me i vemendshem kur te eshte fjala per UQK-ne e vertet dhe Ushtaret e Komandantet e vertet qe kan luftu ne Kosove e jo qe kan ndejt Ne Rogner e ne Male t'Dajtit ;)

Po qka eshte more kjo pune e ktyre fotografive, hamen krejte kokan te Kolshit e te Kashimatit te shqiprise.


Avniu_1 Ne cilen klas je tani??? Ti ende spo i njeh Fshatrat per te cilat e ki fjalen e le mo pi i njeh ushtaret

Po t'permirsoj pak Nuk thuhet Kashimatit Por Kalimashit ;)

Ty memphis qka po te doket vetja me ofendu secilin qe hyn ne kete forum, ti sje kerkushi mi gjyku njerezit e ofendu, edhe lidhje me keto foto, mendoj se jane bere ne Shqiperi, po edhe nese jane bo ne Kosove (qka spo ma merr mendja hiq), qaq shume paskan luftu keta saqe tane diten kokan me tu u fotografu...


Kaltrina Shum je e menqur gjynah me e shpenzu energji n'forum kur ki intelegjenc me udheheq nje parti po mendoj tash mbas shkarkimit te Thaqit Mundesh me udheheq PDK-ne
Ata edhe pse kan qen qdo her ne vije te frontit kan pas kohe edhe per ndonje fotografi qe dikuj ti mbetet Kujtim i luftes
Edhe pse disa prej tyre qe jan ne ato foto kane rene deshmor per luften ne Kosove per lirin qe sot ti e gezon
Mendoj qe ata nuk jan te vrare ne Shqiperi siq po aludon ti
Mos mbani inate ndaj njerzve qe luftuan me shpirt e me zemer e qe sot ne e gezojm jeten te lir kurse ata po flijohen te qet ne Perjetsi

shqipe_16
24-11-04, 22:14
Luftetar te vertet nuk rin para kameres por luftojn...
Luftetar te vertet e kan pushken ne dor e luftojn per kosoven....
Luftetar te vertet luftetojn aty kur asht gjendja ma e shtir....
etj.

por keshtu vetem:

Familja JASHARI
ISAK MUSLIJU
FATMIR LIMAJ
HASHIM THAQI....

une Ketu vetem i permenda luftetar ma te njohur por ka mbi 30000 tjer si ken luftu per kosoven

ata ken luftu me uniformen e UĒK“s

ata Qlirimtart duhet mi permend e jo Tahir Zemen more Memphixs
se spe zgjati ma... se tan ketu ne forum e din se kush ken qen Luftetar per Kosoven.. e atyne si vyn as ni foto per me vertetu ket...


28 Nentor :arrow: Dita e flamurit :arrow: Dita e legjendarit

ADEM JASHARI

LennY
25-11-04, 17:50
Luftetar te vertet nuk rin para kameres por luftojn...
Luftetar te vertet e kan pushken ne dor e luftojn per kosoven....
Luftetar te vertet luftetojn aty kur asht gjendja ma e shtir....
etj.

por keshtu vetem:

Familja JASHARI
ISAK MUSLIJU
FATMIR LIMAJ
HASHIM THAQI....

une Ketu vetem i permenda luftetar ma te njohur por ka mbi 30000 tjer si ken luftu per kosoven

ata ken luftu me uniformen e UĒK“s

ata Qlirimtart duhet mi permend e jo Tahir Zemen more Memphixs
se spe zgjati ma... se tan ketu ne forum e din se kush ken qen Luftetar per Kosoven.. e atyne si vyn as ni foto per me vertetu ket...


28 Nentor :arrow: Dita e flamurit :arrow: Dita e legjendarit

ADEM JASHARI

Ēka po fol edhe ti pallavra ne secilen tem te ketij forumi ncncncncncncn , po ti qka i ke permend keta si luftetar te UĒK-sė edhe keta kan foto edhe shum bile , po qka din edhe ti qysh po doket 16 vjet ma as me vetu ski drejt e leje ma me dhan mendime ketu ne forum .... :wink:

shqipe_16
25-11-04, 20:59
Pershendetje LENNY.!

1.) ti me pas lexu prejt filimit ket temė, tani kishe kuptuar pse kam shkru si luftetar te vertet nuk rin vetem para kameres...

2.) per historinen e UĒK`jes duhet edhe ni femi 5 vjeqare me dit.. e leje ma une edhe ti

3.) mire e ki si me vjet e mija smuj me votu, por ne perardhjen tem, mbi 80% kan votu per PDK“jen d.m.th per UĒK“jen, e perata une jam e knaqur per ket votum, :wink:

p.s.: Foto te UĒK“jes, ti dergoj permes E-Mailit sa dush.... :!:

Tung kalofsh sa ma bukur :)

GASHI75
25-11-04, 23:55
fadil Mir se u ktheve ne (Opozit) ne Forum

Per ty e shum te tjer sepse vet keni ndejt ne Tirane Kosharja dhe Loxha Jane ne Tirane
Ju lutem te jesh me i vemendshem kur te eshte fjala per UQK-ne e vertet dhe Ushtaret e Komandantet e vertet qe kan luftu ne Kosove e jo qe kan ndejt Ne Rogner e ne Male t'Dajtit ;)

Po qka eshte more kjo pune e ktyre fotografive, hamen krejte kokan te Kolshit e te Kashimatit te shqiprise.


Avniu_1 Ne cilen klas je tani??? Ti ende spo i njeh Fshatrat per te cilat e ki fjalen e le mo pi i njeh ushtaret

Po t'permirsoj pak Nuk thuhet Kashimatit Por Kalimashit ;)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
Amua mė thua se nuk edi strategjinė e luftes apo,tene ksaj i thonė dezertim e jo tejetr.Nji ushtri zguxon tė dezertoj kursesi nė qofse ėshtė ndertuar nė bazen e shėndosh ushtarake,pėr mbrojtjen e nji vendi siq ishte kosova.Askujtė nuk i lejohet qė tė merr vendime kok nė vete pėr pun tė mdha dhe delikate,dhe tė lihen 50000 mij civilė nė duarė tė ushtaritė serbė dhe nė mshiren e tij une edij se qu bė te pishatė e isniēit,nė atė kohė dhe uditė mirė qė uēk ėja sun i mbron gjitjė atė popullotė civile jo vetem aty por nė tėr kosovė.
por janė do rregulla tė luftes nė botė qė duhet respektuar si konventen e zheneves por serbetė se kan pėrfil e ne nė grackė.

nė normatė nderkombtare thuhetė zotri ,,memphisx,, :!: kryetari mund tė bie qeveria nji ashtu por ushtria kurr se ske shtet atėher,sepse shetin e mbanė ushtria e mirfillte dhe nė shum shtete qė ska funkcionue si duhetė ushtria e qveris ose bėn grushtė shtetė nė atė vendė ku kemi x raste nė shtete ameriko latine e nė azinė e afėrt dhe nė afrikėn e trazuarė.

LennY
26-11-04, 09:36
Pershendetje LENNY.!

1.) ti me pas lexu prejt filimit ket temė, tani kishe kuptuar pse kam shkru si luftetar te vertet nuk rin vetem para kameres...

2.) per historinen e UĒK`jes duhet edhe ni femi 5 vjeqare me dit.. e leje ma une edhe ti

3.) mire e ki si me vjet e mija smuj me votu, por ne perardhjen tem, mbi 80% kan votu per PDK“jen d.m.th per UĒK“jen, e perata une jam e knaqur per ket votum, :wink:

p.s.: Foto te UĒK“jes, ti dergoj permes E-Mailit sa dush.... :!:

Tung kalofsh sa ma bukur :)

Spo di bre qik me ty qka me fol kur po e bej mend ti qe para 6 vjetve i ke pas vetem 10 vjete edhe nuk ke dite ma shum se sa me nejt si nje femij qe rrin ,qe luan (nese ke mujt me lujt ), po veq edhe nje mesoje nese nuk e ke dite ate qe kan votu per PDK-nė nuk do te thot qe kan votu per UĒK-nė, ata perkunderasi jan duke i humber vlera luftes se UĒK-sė, duke u thirr ne emer te UĒK-sė, ne fakte shumica e popullit po i njeh se kush jan e qka kan bere ata per kosoven ... edhe dashta me ta dhen ty nje keshill nese e pranon , per ty qiko eshte mesimi , se kaq e re me i shti vetit gajle keshtu per politik shum keq e merr veten ne qaf :lol: :wink: [/u]

IB
02-12-04, 14:02
Te pershendes shume Korcovar per komentin e dhen dhe plotsisht pajtohem me ate dhe pys te gjith ata qe sot mundohen te bejn perqarj se ky krah i luftes apo krahi tjeter e shliroj kosoven dhe ne emer te deshmorve mundohen te perfitojn dhe se me keto komente veqse sa e qvlertesojn luften e lavdishme te UCK-se sepse ne kosov ka pasur vetem nje UCK-e me popullin e saj dhe se keto ndasi i ka ber gjithmon armiku i kosoves dhe se qka jan keto marrinash se kosoven e shliroj kjo UCK apo ajo UCK dhe nje pjes e madhe e ketyre komenteve si duket behet nga ata qe nuk kan lidhje me luften dhe UCK-n

bali
25-12-04, 14:03
AFERIM TRIMAVE TĖ RĖNĖ PĖR KOSOVĖN.
Mjerė ata qė kanė luftuar pėr politikė dhe politikanė. Kur plasė arma, politika vdes.
Nuk kuptoj strategjinė e marrėveshjes me armikun dhe dorėzimin e armėve. Ata qė fundin e luftės e kanė pritė nė plazhe tė Adriatikut, a e kanė shpėtuar popullatėn? Janė mėse 12000 tė vrarė dhe masakruar.
Fotove po u mungon edhe ndonjė me dashnoret serbe dhe nga burgu pėr drogė.