PDA

View Full Version : Ramush Haradinaj,, kryeminister i Kosoves


Krokodilli
09-11-04, 06:22
Haradinaj per Kryeminister te Kosoves

LDK bie dakort qe postin e kryeministrit ta marre Haradinaj
Lajmi i ores 12:30 AM
PRISHTINE (8 Nentor) -Burime te aferta me subjektet kryesore politike bejne te ditur se Lidhja Demokratike sot do ta beje publike marreveshjen per formimin e institucioneve, te arritur me Aleancen per Ardhmerine e Kosoves. Sipas ketyre burimeve, kreu i LDK-se eshte rene dakort qe postin e kryeministrit ta marre kryetari i Aleances, Ramush Haradinaj

bajram emerllahu
10-11-04, 15:55
eshte shume me mire qe haradinaj ta marre postin e kryeministrit te Kosoves pasi qe eshte nje njeri teper koperues kur eshte ne pyetje kosova,perderisa thaqi eshte nje njeri teper i pa koperueshem dhe mendjemadhe duke menduar se ai eshte me i miri ne tere kosoven,e duke mos e kuptuar se ate hiq drenicen nuk e honeps kush tjeter,ose shume pak.Prandaj edhe une pajtohem me zgjidhjen ldk aak

Tomori
12-11-04, 18:20
-Shum mir po pse mos me qen Kryeminister Ramushi!!!
I uroj sukse Ramushit, dhe te tjerve si Ibrahim Rugoves, Hashim Thaqit e te gjidhve me radhe qe e shpien Kosoven ne pamvararsi, ju uroj te gjidhve pa perjashtim te percaktimit partijak, fitore ne shtigje te reja.
-Pra ti kthehem temes konkrete,,
-URIME URIME RAMUSH HAJRADINAJT

K-man
15-11-04, 20:25
Ramushi s'ka lidhje me politike more!!! ai deri sa nuk u kry lufta lope ka rujt, e tash po don me u bo kryeminister. qka ka t'kryme ai? bajram rexhepi eshte doktor, kshtuqe ka kulture edhe edukate....

4ever
15-11-04, 21:49
K-man :PA KOMENT :!: :!: :!:

Gjumashja
16-11-04, 10:21
K-man :PA KOMENT :!: :!: :!:

:wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Intuita
18-11-04, 06:30
Koalicion m t arsyeshm ska mund t bhet. E Ramushi Ramush, t shohim.