PDA

View Full Version : Likuidimi i spiunėve tė kombit nė Kosovėn e pasluftės!


Barbaroza
16-11-04, 21:35
Te nderuar diskutues,jo qe merrem me aktivitete politike edhe pse keto siq e dijme u jane imponuar te gjitha shtresave te popullsise pa marre parasysh moshen,por mew interesoi dhe desha te hapja per diskutim nje teme qe per mua eshte shume e rendesishme per diskutim.
Pas mbarimit te luftes ne Kosove u likuiduan dhe likuidohen spiune te kombit.Pyetja ime eshte kjo:a duhet likuiduar ata apo pritur derisa nje dite te formohen ligjet dhe ata te dalin para gjyqit popullor prej nga do te mund te merreshin edhe informacione te rendesishme nga ata dhe te mos shkohet me aq ngut ne kete menyre?

MemphiSx
16-11-04, 23:29
Ne Kosove pas luftes nuk ka ekzistu asnje ligj.Njerzit te cilet as sot qe ekzistojn ligjet nuk i kan respektu kurr
Prandaj Une jam per ate qe qdo spiune te del para gjyqit nese dojm te jemi shtet Demokratik
Nuk ka ligj ne shtetet Demokratike te denohet dikush pa Gjyq Ne Shqiptaret bilem qe i kemi perjetu keto denime duhet ti respektojm keto ligje

Intuita
18-11-04, 06:38
Pajtohem plotėsisht me ty MemphiSx, vetėm njė shtet ligjor mund tė vendosi qetėsi afatgjate dhe stabile pėr qytetarė.
Dihet se nė luftė mund tė ndodhin gjėra tė tilla sepse atje nuk funkcionon mekanizėm tjetėr mirpo likuidimet nuk i pėrkasin shpirtit shqiptar demokratik. Spijujtė duhet tė dalin para gjyqit kombėtar tė pėrgjigjen para tij dhe tė marrin dėnim tė merituar.

progoni
18-11-04, 14:12
Te nderuar diskutues,jo qe merrem me aktivitete politike edhe pse keto siq e dijme u jane imponuar te gjitha shtresave te popullsise pa marre parasysh moshen,por mew interesoi dhe desha te hapja per diskutim nje teme qe per mua eshte shume e rendesishme per diskutim.
Pas mbarimit te luftes ne Kosove u likuiduan dhe likuidohen spiune te kombit.Pyetja ime eshte kjo:a duhet likuiduar ata apo pritur derisa nje dite te formohen ligjet dhe ata te dalin para gjyqit popullor prej nga do te mund te merreshin edhe informacione te rendesishme nga ata dhe te mos shkohet me aq ngut ne kete menyre?

Ėshtė dukuria mė e shėmtuar nė Kosovėn e pasluftės ,me kėt parullė jan
likviduar kundėrshtarėt politikė.
Kjo dukuri ishte e pranishme edhe nė luftė .
Krimi gjeti kėtu folen e tij.

PARIMISHT ASKUND NĖ BOTĖ NUK KA SPIUN DERISA GJYQI NUK MERRĖ
NJĖ VENDIM TĖ TILLĖ

Qė njerzit i japin drejt vetes qė ligji jan ata vetė,
ata i takojn kohės Qegavarės,apo fiseve tė Afrikės.

afrim preniqi
20-11-04, 21:37
I nderuari afrim preniqi ju lutem keso ofendimesh jan te patoleruseshme!


Bond

Barbaroza
20-11-04, 21:46
Shoku afrim preniqi,te lutem mos i merr gjerat me eufori.Une nuk ceka si tradhetar kombi Fatmir Limajn apo dike tjeter,por shtrova pyetjen per njerezit qe njihen si servile apo bashkepunetor te okupatorit serb ne Kosoven e paraluftes( e pse jo edhe tani,ka akoma elemente te tilla qe qarkullojne lirshem)dhe qe njerezit nga mllefi edhe shfryhen duke vrare te tillet.Dhe pyetja ime ishte se a duhet te sillen ata para Gjyqit Popullor qysh tash?

gjini
20-11-04, 21:55
o afrim preniqi ti qenke kokrra e budalles po ne cilen ane ka ma shum shpijuna ne cilen parti .?
ne partine e PDK kan hy nje pjese ma e madhe e ish shpijunave per pune mos me i vra keta patriotat e sodit e ata qe ishin para lufte ne LDK kan dale dhe jan hy me aak dhe pdk
po ketyre nuk ju pengojne tani se ashtu nuk kan shum elektorat dhe ju duhen ata. me te miar dhe merre veten me te mire

progoni
20-11-04, 22:00
Ndryshuar Bond:

Tė cilsohet e MADHJA NEKIBE KELMENDI si lavire ,
ėshtė qmenduri.

ASAJ tė cilės kjo luftė i morri JETĖN

DHE PRAP JETON
PĖR KOSOVĖN

ASAJ tė cilės kjo luftė i sakatosi SHPIERTIN

DHE PRAP KA FUQI E SHPIERT
VETĖM PĖR KOSOVĖN


P.S

I lutem tė madhit zotė,
qė kurrė e kurrės nė jetėn time,mos pavėsha shqiptarė nė lėkuren
e afrim preniqit.
kėtu tė pavėsha ,kėtu tė lavėsha

Kercovari
20-11-04, 22:03
Ndryshuar Bond:
Afrim preniqi i nderuar
Gjakftohtesija eshte trimerija me e madhe kur jen ne pyetje interesat vitale te kombit.
E duke akuzuar njeri tjetrin per tradhti,apo dicka tjeter te pa konfirmuar mire,te le te kuptosh se dalengadal po shendrohemi ne" mbeturina provincijale" po te atij kombi,dhe keshtu fitohet pershtypja se vertet nuk meritojme te jemi pjelle e kombit.
Ka te ngjare qe edhe keq te me kuptosh duke me ve ne nje ane apo tjeter,por,paraprakisht te jap ne dijeni se si shqiptare pjes e atij populli te cilit i perkesni edhe ju,shkrime te tilla apo te ngjashme si keto qojne ujin ne mullirin e armiqve te perbetuar te kombit,nga i cili do te gatuhet buka per shijen e tyre,por jo edhe per ne.
Prandaj vella i nderuar,te lutem qe te jemi te perkujdesshem kur shkruajme per dhe tema te ngjashme duke i ikur se keqes,dhe bashkerisht te ndertojme mireqenjen tone me maturi,pjekuri,dhe pa emocione.
I bindur se nuk do te perseriten emocionet,me mbetet t`ju pershendes duke u deshiruar shendte te plote.
I juaji Kercovari.

Avniu_1
23-11-04, 11:35
Te nderuar diskutues,jo qe merrem me aktivitete politike edhe pse keto siq e dijme u jane imponuar te gjitha shtresave te popullsise pa marre parasysh moshen,por mew interesoi dhe desha te hapja per diskutim nje teme qe per mua eshte shume e rendesishme per diskutim.
Pas mbarimit te luftes ne Kosove u likuiduan dhe likuidohen spiune te kombit.Pyetja ime eshte kjo:a duhet likuiduar ata apo pritur derisa nje dite te formohen ligjet dhe ata te dalin para gjyqit popullor prej nga do te mund te merreshin edhe informacione te rendesishme nga ata dhe te mos shkohet me aq ngut ne kete menyre?

E drejte Barbaroza.

Nese ti po fol per ata qe ishin perpara spiuj tė jugosllavise e te serbise e qe sot nuk jane, pajtohem me ty, sepse historia e spiujve nuk mund te shenohet edhe pa deshmine e ish spiujve.

Se dij saktesishte fatin e Hamzas sė Kastrioteve dhe sjelljen e Skenderbeut ndaj tradhtise se tij, por sidoqofte ti ke te drejte dhe une pajtohem me ty.

time-bomb
23-11-04, 16:03
Pershendetje te gjitheve!!!

Ne nje menyre pajtohem me ty Barboza se spiunet qe i quajm ne, nuk duhet likuiduar me qellim qe te marrim informata nga ta.
Kishte qene mire qe te presim dhe te formohen ligjet dhe rendet dhe ti qesim ata para drejtesise, mirepo ekziston edhe ana tjeter se te gjithe spiunet dhe bashkepuntoret e serbis qe kan qene jan likuiduar nga persona individual d.m.th nga persona qe kan pesuar nga ta me heret dhe nuk i lejon ndergjegjeja te presin per ligj dhe rend, dhe ma merr mendja se keta njerez kan te drejte.