PDA

View Full Version : Doris Pak Mikeshe e Beogradit


Kujtimi
24-11-04, 19:19
Qka tha Doris Pak para parlamenti Evropian?
Lexoni me se miri Comentin..........Per shqiptaret eshte me e mira te bashkohem, ti lejm partit me nje ane dhe ta marrim ne dore interesin e Kosoves!!!!!!

GASHI75
11-12-04, 00:49
Qka tha Doris Pak para parlamenti Evropian?
Lexoni me se miri Comentin..........Per shqiptaret eshte me e mira te bashkohem, ti lejm partit me nje ane dhe ta marrim ne dore interesin e Kosoves!!!!!!Kohė mė parė erdhi nė Kosovė evroparlamentarja gjermane, Doris Pack. Para gazetarėve doli nė pah njė skandal i padėgjuar: Kryetari i Kosovės kishte pritur personin numėr njė tė Parlamentit Evropian pėr Europėn Juglindore, e miken e dėshmuar tė Kosovės, por nuk kishte vėnė fare flamurin e Bashkimit Evropian, siē e do rregulli themelor i protokolit. Reagimi i mysafires ishte aq i ashpėr e aq i hapur sa qė nuk e stepi vetėm kryetarin tonė tė njohur pėr gjakftohtėsi, por la pa gojė gjithė opinionin e vendit, sepse ky ishte njė turpėrim qė kryetari ynė na bėnte tė gjithėve.

progoni
11-12-04, 01:02
Qka tha Doris Pak para parlamenti Evropian?
Lexoni me se miri Comentin..........Per shqiptaret eshte me e mira te bashkohem, ti lejm partit me nje ane dhe ta marrim ne dore interesin e Kosoves!!!!!!Kohė mė parė erdhi nė Kosovė evroparlamentarja gjermane, Doris Pack. Para gazetarėve doli nė pah njė skandal i padėgjuar: Kryetari i Kosovės kishte pritur personin numėr njė tė Parlamentit Evropian pėr Europėn Juglindore, e miken e dėshmuar tė Kosovės, por nuk kishte vėnė fare flamurin e Bashkimit Evropian, siē e do rregulli themelor i protokolit. Reagimi i mysafires ishte aq i ashpėr e aq i hapur sa qė nuk e stepi vetėm kryetarin tonė tė njohur pėr gjakftohtėsi, por la pa gojė gjithė opinionin e vendit, sepse ky ishte njė turpėrim qė kryetari ynė na bėnte tė gjithėve.

Sė pari tė uroj qė klasa e juaj ėshtė dal nė klasė tė dyt,
e dyta ,ruaju se ngelėsh prap.
dhe e treta kur tė pėrmendet
R U G O V A
qou vendi se ishe mbetur
pa VATAN dhe pa EMĖR.


P.s.
Edhe milloshin me fol keq pėr Rugovėn e bėni mik,
turpi nuk ka brir.

GASHI75
12-12-04, 20:25
Qka tha Doris Pak para parlamenti Evropian?
Lexoni me se miri Comentin..........Per shqiptaret eshte me e mira te bashkohem, ti lejm partit me nje ane dhe ta marrim ne dore interesin e Kosoves!!!!!!Kohė mė parė erdhi nė Kosovė evroparlamentarja gjermane, Doris Pack. Para gazetarėve doli nė pah njė skandal i padėgjuar: Kryetari i Kosovės kishte pritur personin numėr njė tė Parlamentit Evropian pėr Europėn Juglindore, e miken e dėshmuar tė Kosovės, por nuk kishte vėnė fare flamurin e Bashkimit Evropian, siē e do rregulli themelor i protokolit. Reagimi i mysafires ishte aq i ashpėr e aq i hapur sa qė nuk e stepi vetėm kryetarin tonė tė njohur pėr gjakftohtėsi, por la pa gojė gjithė opinionin e vendit, sepse ky ishte njė turpėrim qė kryetari ynė na bėnte tė gjithėve.

Sė pari tė uroj qė klasa e juaj ėshtė dal nė klasė tė dyt,
e dyta ,ruaju se ngelėsh prap.
dhe e treta kur tė pėrmendet
R U G O V A
qou vendi se ishe mbetur
pa VATAN dhe pa EMĖR.


P.s.
Edhe milloshin me fol keq pėr Rugovėn e bėni mik,
turpi nuk ka brir.
Por zotri kjo ėshtė e vertet une as qė kam qen nė kabinet tė rugovės kjo ka qen nė media elektrinike dhe ato tė shkruara ,pse dhe si ka kalue kjo nė protokolin e rugovės pa u vrejtė ata qė jan pėrgjegjės e din ma mirė ket gjė.Sa pėr vatan tė rugovės, naka pa lanė ty e mua pa te kur ishte te milloshi nė dedinje.
Ne ishim pa emėr 9 vite zotri po kta lyftaret e uēkės najė ngriten identitetin dhe moralinė se do her nė kohėn e rugovės naj bėni shkau birėn e miutė treqind grosh mos harro kėt a.
lexo ma shumė zotri e ke opinionim ma tė gjėr dhe ma tė kėthjellėt.

MemphiSx
13-12-04, 00:36
GASHI75 Shum po mendon qe ki aftesi politike po ja qe keto aftesi te mungojne
Te gjithe e dim se Kosova eshte nen Administrim te nje Organizate te Quajtur UNMIK-United Nations Mision In Kosova qe d.m.th Kosova nuk eshte duke u mbikqyr nga Evropa por piketrisht nga Kombet e Bashkura dhe ky Flamur qendron ne Zyren e Kryetarit te Kosoves
Eshte edhe Flamuri i SHBA-ve Edhe i NATOS
Kurse Ne e dim qe Kosova nuk eshte hy ende ne Evrope
Por Doris Pack nga xhelozija qe e ka pas kur i ka pa gjith ata Flamura e i BE-se nuk ka qen ne mesin atyre edhe e ka gjujt ate fjale sa me t'jap ty dhe mediave shkas per me marr neper goje Presidentin e Rugoves

GASHI75
16-12-04, 22:16
GASHI75 Shum po mendon qe ki aftesi politike po ja qe keto aftesi te mungojne
Te gjithe e dim se Kosova eshte nen Administrim te nje Organizate te Quajtur UNMIK-United Nations Mision In Kosova qe d.m.th Kosova nuk eshte duke u mbikqyr nga Evropa por piketrisht nga Kombet e Bashkura dhe ky Flamur qendron ne Zyren e Kryetarit te Kosoves
Eshte edhe Flamuri i SHBA-ve Edhe i NATOS
Kurse Ne e dim qe Kosova nuk eshte hy ende ne Evrope
Por Doris Pack nga xhelozija qe e ka pas kur i ka pa gjith ata Flamura e i BE-se nuk ka qen ne mesin atyre edhe e ka gjujt ate fjale sa me t'jap ty dhe mediave shkas per me marr neper goje Presidentin e Rugoves

MEMPHISX sedi sa je informuar e kam fjalen politikishtė se jo ndryshe sepse je vertet qė si kupton gjanatė fare ,adin sė pari qėshtė protokoli dhe si duhet tė mbahet ai.Pamar parasyshė nė qkohė dhe nė qvendė homologet priten si i parasheh rregulli diplomatikė i renditė botrorė,zotri memphisx vpamarė parasyshė a ėshtė rugova a dikush tjeter doris pak e pėrfaqson evropen (unionin evropjan) dhe duhet tė vėhet flamuri evropjan dhe ajė shqiptarė gjatė tėr bisedimeve dhe derisa tė japinė fjalimin para gazetarve dhe pėrfundon vizita.zotri memphisx por kta politikan tonė duhet mi que nė shkollė diplomatike sepse jan tė pa pregaditurė politikishtė pėr gjana madhore si kto.ti zotri mosė e qajė fortė koken pėr rugovėn se ai ka gabuarė e jo ti dhe mos shiqo pėr ti mbrojtirė gabimet se ato jan tė pa falshme pėr gjithė ken edhe pėr rugoven.

Kujtimi
19-12-04, 13:11
:wink: Mendimi im eshte qe Presidenti Rugova nuke eshte i detyruar ta mbaj flamurin e Evropes Shtrig,se mjafton te jete i Shteteve te bashkuara dhe i Natos.Se po te isha une ne vend te Rugoves ,ate laviren e Evropes as qe e kisha pranu mu taku me te!......
Se ne e dime shume mire se qfar politike ben ajo ndaj Kosoves,ajo eshte e vetmja evroparlamentare qe eshte pro serbe dhe pro greke,dhe nga kjo lavire as Kosova e as Rugova nuke presim diqka me te mir!
E sa per Presidentin tone dhe Kryministrin e tashem jan kunder veq ata qe jan pro Beogradit dhe Athines me ndihmen e Tiranes (Thaqit dhe Nanos).......

Ps,sa mire me qen te bashkuar!!!!!!!!

GASHI75
21-12-04, 23:16
:wink: Mendimi im eshte qe Presidenti Rugova nuke eshte i detyruar ta mbaj flamurin e Evropes Shtrig,se mjafton te jete i Shteteve te bashkuara dhe i Natos.Se po te isha une ne vend te Rugoves ,ate laviren e Evropes as qe e kisha pranu mu taku me te!......
Se ne e dime shume mire se qfar politike ben ajo ndaj Kosoves,ajo eshte e vetmja evroparlamentare qe eshte pro serbe dhe pro greke,dhe nga kjo lavire as Kosova e as Rugova nuke presim diqka me te mir!
E sa per Presidentin tone dhe Kryministrin e tashem jan kunder veq ata qe jan pro Beogradit dhe Athines me ndihmen e Tiranes (Thaqit dhe Nanos).......

Ps,sa mire me qen te bashkuar!!!!!!!!
Jo kjo po duket kush ėshtė pėr beogradin e kush pėr athinėn kush dotė bisedoj me ta a eshtė rugova e daci ku edhe tashė e kan vu nė loj edhe ramushin.
Sa pėr protokol zotri qdo homolog qė vjen nė bisedime duhet tė vihet flamuri i po ati shteti e jo e kemi nji flamurė dhe ska nevoj tjeter,
dhe pėr ket arsye doris pak nė bruksel deklaron se ibrahim rugova kurfarė politikani nuk ėshtė.

Kujtimi
21-12-04, 23:32
Morre Qfarr bashkimi po mendon more ti po aje i marr a?
Ej Rugova ka biseduar edhe para lufte me Millosheviqin(por aje Thaq hajni msheftaz,edhe prap do bisedohet me Serbin por veq ne nivel shtetror.Ti merre ate Thaq hajnin e bene bashkimin me Fatos Majkon se valla ne sna duhet bashkimi me askend!
Sa per diskutimet e asaj Lavires Evroparlamentare,jan asi shprehje si i shkojn ne favot te PDK-esdhe liderit te saj Thaqi.Gashi 75 shif se neser ka meu taku edhe Thaqi me Drashkoviqin ne Tirane!!!!!!
Pas takimit Nano-Drashkoviq pason takimi Thaqi Drashkoviq kuku per juve.........Rrnoft Ibrahim Rugova Ramush Haradinaj Dhe gjith krahu i djatht politik i Kosoves,Vdekje marksizem Leninizem ne Kosove,se na turpruat.........................

GASHI75
25-12-04, 10:57
Morre Qfarr bashkimi po mendon more ti po aje i marr a?
Ej Rugova ka biseduar edhe para lufte me Millosheviqin(por aje Thaq hajni msheftaz,edhe prap do bisedohet me Serbin por veq ne nivel shtetror.Ti merre ate Thaq hajnin e bene bashkimin me Fatos Majkon se valla ne sna duhet bashkimi me askend!
Sa per diskutimet e asaj Lavires Evroparlamentare,jan asi shprehje si i shkojn ne favot te PDK-esdhe liderit te saj Thaqi.Gashi 75 shif se neser ka meu taku edhe Thaqi me Drashkoviqin ne Tirane!!!!!!
Pas takimit Nano-Drashkoviq pason takimi Thaqi Drashkoviq kuku per juve.........Rrnoft Ibrahim Rugova Ramush Haradinaj Dhe gjith krahu i djatht politik i Kosoves,Vdekje marksizem Leninizem ne Kosove,se na turpruat.........................
PO KUSHĖ POTĖ THOTĖ SE:
Kushė bisodon
me serbet pos rugoves e dacitė ata bisedojn me shkie kur kan dashtė edhe kur dojnė edhe msheftė zotri.por pėr ju kjo ska problem ata matrapazė tė kosoves.E thaqi as nuk bisedon me serbin dhe as qė ka bisedue naj herė.Eti zotni korigjoe veten pak se ne do e bajm bashkim kombtar deshe ti apo jo.Ti mos dash eke drazhen dhe serbin mundesh me shkue atje nė serbi.