PDA

View Full Version : Turpi i Jakup Krasniqit!!!!


MemphiSx
24-11-04, 23:29
Jakup Krasniqi,nje nga lideret e PDK-se nuk di si ta shpreh pezmin qe i ka mbetur ne gryke pas shpalljes te aleances midis LDK-se dhe AAK-se.Pezmin e tij dhe te gjithe partise.
Jakup Krasniqi po shkruan tek gazeta e Veton Surroit ,se "Ibrahim Rugova do te jete i shantazhuar nga Beogradi,ndersa Haradinaj nga Haga"dhe se kjo sipas tij "do ta demtoj Kosoven".Arsyetimi i Jakupit dallohet gjithmone per infatilizmin e tij vulgar sepse dihet boterisht,se ai politikan shqiptar qe nuk shantazhohet nga Beogradi,eshte vetem puthadoras dhe lake i Serbis.Ndersa sa per Haradinajn,Jakup Krasniqi e shperfill gjithe retoriken qe perdore rendom per vlerat e UQK-se sepse ne fakt Jakupi veq uniformen qe e vishte si rekuizit aktori ne Hotel Rogner nuk e lidhe asgje me Ushtrine Qlirimtare te Kosoves.Sa per "demin qe i behet Kosoves" Jakup Krasniqit nuk i qan zemra per Kosoven por i vajton me lot vetem per demin qe ibehet vete Kupes (Jakupit).
Ne fakt te gjithe e dine se ku qendron pezmi dhe inati i Jakupit,Hashimit,dhe Vetonit pronarit te gazetes ku i ka shkruar parashikimet e tij Kupa.Pasi Vetoni dhe Hashimi shihnin me sy hapur enderra si kryeministra te Kosoves,ndersa Jakupi si minister,sipas aleancave qe ata kishin lidhur midis tyre dhe pakices serbe aleance e cila qe te ndertohej duhej qe te qonte ne Hage Ramushin qe pastaj partia e Ibrahim Rugoves qe fitoi shumicen e votave te popullit te Kosoves bashke me AAK-ne te kalonte ne opozite
E pra e kush me teper se Jakup Krasniqi,Hashim Thaqi e Veton Surroi nuk e deshironin ne menyren me sadiste qe ta shihnin Haradinajn qe te shkonte ne Hage
Sadizmi i tyre shfaqet si e zeza mbi deboren qe ka rene kto dite ne Kosove dhe eshte nje sadizem i paskrupullt me te gjitha karakteristikat e tij te njohura
Te pakten Jakup Krasniqi dhe PDK-ja duhet te tregoheshin mirnjohes ndaj Haradinajt sepse karrigen e Kryeministrit dhe te ministrav prej 2001-2004 ia dedikonin pikerisht atij
Sikur Ramush Hradinaj te mos tregohej lojal me PDK-ne pas zgjedhjeve parlamentare te 2001 Kosova nuk do te perjetonte krizen tremujore,Ramushi do te ishte prej 2001 kryeminister i Kosoves ndersa PDK-ja do te ishte ne opozit qe ateher
Jakupi,Hashimi e te tjere jane mosmirenjohes cinike ndaj Ramushit dhe bejne sikur harrojne se Haradinaj sakrifikoi qe me 2001 karrigen e kryeministrit qe pastaj Krasniqi&CO te beheshin ministra Po ashtu Kupa ben sikur harron perseri se me 2001 askush nuk ia permendte Ramush Haradinajt Hagen sikur po ia permendin tani vete ata "shoket"e armeve
Kryetari i AAK-se pas zgjedhjeve parlamentaret te 2001 tregoi lojalitet ndaj partis se Kupes dhe Hashimit te cilet tani qe u fluturuan ne ajer karriget kerkojn qe t'ia hedhin ne ere postin e kryeministrit bamiresit te tyre duke ia shperblyer keshtu te miren qe ai u beri me te keqe
Por e keqja e tyre eshte e paperfillshme dhe ka vlere sepse e ben Haradinajn qe ti therras mendjen per aleatet qe kishte pasur dikur per te cilet dha gjithqka dhe tani ne vend te urimit per postin e Kryeministrit prej Jakupit dhe partis se Kupit por merr vetem urime per Hage!!

Gentiani
25-11-04, 16:22
OKB nuk do tė bllokojė emėrimin e Haradinajt


Shekulli

Nga ana tjetėr OKB ka deklaruar dje pėr “Rojterin” se nuk ka ndėrmend tė bllokojė caktimin e komandantit ish-gueril si kryeministėr i Kosovės, pavarėsisht nga shqetėsimet qė janė shfaqur nė Perėndim. Ramush Haradinaj, do tė jetė kryeministėr i njė qeverie nėn protektoratin e OKB-sė nė bazė tė njė marrėveshjeje koalicioni tė cilėn Parlamenti pritet ta votojė nė fillim tė muajit tjetėr. “Ne do ta lėmė kėtė vendim nė duart e partive politike dhe asamblesė sė Kosovės”, -ka thėnė zėdhėnėsi i OKB-sė Jeff Bieley, gjatė njė konference pėr shtyp. Ai pėrsėriti thėnien e guvernatorit tė OKB-sė nė Kosovė Soren Jessen-Petersen, se tė thuash jo pėr Haradinajn do tė thotė t’i thuash jo demokracisė. Diplomatėt perėndimorė kanė paaralajmėruar trazira tė mundshme, nėse Haradinaj arrestohet nga Haga gjatė kohės qė ai shėrben si kryeminsstėr. Ndėrkohė qė Kosovės i duhet stabilitet nė mėnyrė qė statusi tė diskutohet mė 2005. Shefi i politikės sė jashtme dhe sigurisė nė BE, Havier Solana e peshoi kėtė ēėshtje javėn e kaluar dhe tha nė Bruksel, se politikani 36 -vjeēar nuk ėshtė personi i duhur pėr tė drejtuar Kosovėn drejt negociatave pėr statusin final.25/11/2004

Gentiani
25-11-04, 17:25
Shkruaj Jakup Krasniqi shkruaj e hiē mos u ndalė, se tani ke kohė rrafshė edhe katėr vitet e ardhshme sa jeni nė opozitė.

Na kujtohet kur shkruante "babai i Kombit" Qosja, por tani mė nuk shkruan, thuhet se nga nervoza qė pati pėsuar nga humbjet e zgjedhjeve, ia pati dhėnė njė flakareshė vetėvehtes dhe duke thėnė e tani ec pirdhu se mjaft ke llomotitur.

Tani do tė kemi rastin tė lexojmė "mistrecin e Kombit" Jakupin alias Comical Ali, si ēirkuz tė fortė qė e posedon partia e tij.

GASHI75
27-11-04, 21:41
Shkruaj Jakup Krasniqi shkruaj e hiē mos u ndalė, se tani ke kohė rrafshė edhe katėr vitet e ardhshme sa jeni nė opozitė.

Na kujtohet kur shkruante "babai i Kombit" Qosja, por tani mė nuk shkruan, thuhet se nga nervoza qė pati pėsuar nga humbjet e zgjedhjeve, ia pati dhėnė njė flakareshė vetėvehtes dhe duke thėnė e tani ec pirdhu se mjaft ke llomotitur.

Tani do tė kemi rastin tė lexojmė "mistrecin e Kombit" Jakupin alias Comical Ali, si ēirkuz tė fortė qė e posedon partia e tij.
POR SIGURISHTĖ QĖ SDOTĖ SHKRUAJ GJITHĖ QKA ASĖ I MADHI REXHEP QOSJA KANĖ PĖR KE TĖ SHKRUAJNĖ ATA HISTORIN EKEM PARA ,ATA SHKRUAJNĖ PĖR SHQIPTARE DHE HISTORIN E GJDO SHQIPTARI TĖ MIR FILLTĖ PATRIOTIKE.TĖ KSAJ KOOHE.

ME SIGURI SDOTĖ SHKRUAJN AS SDO TĖ DOKTOROJN NĖ TEMA SIQ VIJON.
,,TITO PĖR KOSOVĖN DHE KOSOVA PĖR TITON,,
SIKUR IBRAHIM RIGOVA

Gentiani
29-11-04, 19:34
Shkruan, shkruan se i duhet tė shkruaj. Katėr vite janė tė gjata e ēka do bėjė tjetėr, o do tė shkruaj ose do tė kupi xha Kupi :wink: :lol:

Illyrian_King
14-12-04, 13:52
O LDK-ejca qe shani e fyni bijte me te mire te kombit e talleni me ēlirimtaret e ju gezoni arrestimeve te tyre nje ta dini te sigurte dhe ruanu se Sot, neser a pasneser nuk i dihet

Mjaft me ju korbat e pa atdhe o deshtaket e presidentit te juve qyqare se ne ua kemi mund serbinė e do t'ju mundim edhe ju fundrrinat e bashkepunetoret e saje.

qeshtu me mesuesin a ! Illyrian King

Arb
29-02-08, 00:16
Pse Kupa nuk e shprehi te njejtin mellef edhe ndaj Koalicionit qe ai dhe Partia e tij bene me LDK-ne?

Cia-Ferizaj
29-02-08, 19:25
POR SIGURISHTĖ QĖ SDOTĖ SHKRUAJ GJITHĖ QKA ASĖ I MADHI REXHEP QOSJA KANĖ PĖR KE TĖ SHKRUAJNĖ ATA HISTORIN EKEM PARA ,ATA SHKRUAJNĖ PĖR SHQIPTARE DHE HISTORIN E GJDO SHQIPTARI TĖ MIR FILLTĖ PATRIOTIKE.TĖ KSAJ KOOHE.

ME SIGURI SDOTĖ SHKRUAJN AS SDO TĖ DOKTOROJN NĖ TEMA SIQ VIJON.
,,TITO PĖR KOSOVĖN DHE KOSOVA PĖR TITON,,
SIKUR IBRAHIM RIGOVA

mire po kush te pruni ne keto kohe te pavaresimit....... sipas teje ? tito apo musolini
hahahaha

biki_jarule
29-02-08, 19:30
arb ....... kjo ldk-ja e sotit eshte rezultat i Pdk-se ..... me para eshte bere prishja e ldk-se

une isha me LDK ne krye me Dr.Ibrahim Rugoven e tash jam me LDD-ne se tash ne krye te ldk jan personat qe skan kontribuar kurgjo per kosoven......

Arb
29-02-08, 19:52
[quote=biki_jarule]arb ....... kjo ldk-ja e sotit eshte rezultat i Pdk-se ..... me para eshte bere prishja e ldk-se
[quote]

'sha zoten topi nuk e lun. E shiten ftyren e tyre. Vec sa per sy e faqe se bash kurre nuk kishin pas gjate bajne me LDK-ne. Sot emri i LDK-se eshte i uzurpum.

biki_jarule
02-03-08, 11:14
[quote=biki_jarule]arb ....... kjo ldk-ja e sotit eshte rezultat i Pdk-se ..... me para eshte bere prishja e ldk-se
[quote]

'sha zoten topi nuk e lun. E shiten ftyren e tyre. Vec sa per sy e faqe se bash kurre nuk kishin pas gjate bajne me LDK-ne. Sot emri i LDK-se eshte i uzurpum.

shumica e LDK-se qe jan ne poste skan kontribuar asgje sa i perket qeshtjes se Kosoves
valla me te thene te drejten spo me pelqen kjo ? po nejse zoti eshte i madh e nashta i sheh disa gjera