PDA

View Full Version : President Ibrahim Rugova, Urime Ditėlindja!!


Murgesha
01-12-04, 23:39
Gezuar 60 vjetori i lndjes se Presidentit te Kosoves, duke i deshiruar gjithe te mirat ne jete atij dhe familjes se tij, e poashtu edhe te gjithe adhuruesve te tije, ju uroj 2 Dhjetorin, Ditelindjen e Presidentit Rugova!!!!

IB
02-12-04, 00:27
Njashtu edhe une i uroj 60 vjetorin e lindjes se kryetarit Rogova dhe njeherit i deshiroj shendet dhe jete te gjate dhe sukses ne arritjen e qellimit dhe vizionit te ti te kahmotshem te pavarsimit te KOSOVES.

Dilaver
02-12-04, 01:18
Urime urime i gezofsh tė 60-at zotėri President.

Dr Ibrahim Rugova pavarėsisht rrethanave nė te cilat ka filluar karrieren e tij politike dhe labirinteve tė rrezikshme qė i ėshtė dashur tė kalojė, ėshtė politikani mė konsekuent shqiptar nė kohėn qė jetojmė dhe me vizion tė qartė pėr tė ardhmen e Kosovės.

Dr Ibrahim Rugova ėshtė i vetmi politikan aktual shqiptar qe ja ka imponuar respektin perėndimit dhe Evropės nė veēanti.

Pėr atė gėzon respektin e shumicės sė popullit tė cilit i prin.

Dhashtė Zoti edhe shum vite tė na prinė e edhe shum ditėlindje tė festojmė.

Urime urime.

lazdrani
02-12-04, 13:08
Gezuar 60 vjetori i lndjes se Presidentit te Kosoves, duke i deshiruar gjithe te mirat ne jete atij dhe familjes se tij, e poashtu edhe te gjithe adhuruesve te tije, ju uroj 2 Dhjetorin, Ditelindjen e Presidentit Rugova!!!!


Ketije urimi ju bashkangjtem e dhe une :wink: Lazdrani

progoni
02-12-04, 13:32
Gezuar 60 vjetori i lndjes se Presidentit te Kosoves, duke i deshiruar gjithe te mirat ne jete atij dhe familjes se tij, e poashtu edhe te gjithe adhuruesve te tije, ju uroj 2 Dhjetorin, Ditelindjen e Presidentit Rugova!!!!I GĖZOVĖSH DHE TĖ PAQIM SA

M A L E T

Emėrllahu
02-12-04, 17:10
Gjithe te mirat Presidentit tone Ibrahim Rugova,ne ditelindjen e tije te 60
po njashtu edhe Familjes se tije ne pergjithesi.
Dhashte zoti dhe do te na jetoje edhe 50vjete Presidenti i yne,me duket se edhe aq kohe na nevojitet neve Kosovareve per ta hequr qafe komunizmin ne Kosove.
Gjithe te mirat DR Rugova,jete te gjate dhe te hareshme nga zemra jua urone Emėrllahu

DaUnbreakableKinG
02-12-04, 17:49
Edhe un gjithashtu ia uroj Ditelindjen.


Fal tij, Kosova do te nifet si shtet.

LennY
02-12-04, 23:09
Gezuar 60 vjetori i lndjes se Presidentit te Kosoves, duke i deshiruar gjithe te mirat ne jete atij dhe familjes se tij, e poashtu edhe te gjithe adhuruesve te tije, ju uroj 2 Dhjetorin, Ditelindjen e Presidentit Rugova!!!!

Ishalla jeton edhe 60 vjet te tjera :) :wink:

Gentiani
03-12-04, 01:07
President Ibrahim Rugova, Urime Ditėlindja!!


Urime dhe me Fat! E pėr inat tė Hashės dhe mahallės tij i gėzofshė edhe 600 ditėlindje tjera :wink:

Gjumashja
03-12-04, 11:02
hahahahhaha Urime urime koke plak mor e shtjersh polloverin e kuq edhe shallin President :wink: :wink:

Gentiani
03-12-04, 15:33
hahahahhaha Urime urime koke plak mor e shtjersh polloverin e kuq edhe shallin President :wink: :wink:

Hehehe Gjumashe, sa shalli ka pėr tu thurrur e polloveri pėr Presidentin: Si ta spjegoj ata nga opozita duhen me palė kėpucėsh e rrobash shqyer pėr tė ardhur deri te Presidenca - pozitėn e Presidentit. :wink:

ARSHIK
03-12-04, 16:18
Te kam adhuruar dhe punuar shume ne partin tende president-qe per fat te keq nuk kishte qen parti e popullit por parti e jotja.............jeten dhe vdekjen e ke dhurat nga natyra fatin te cilin ta ka shkru ajo, do ta kisha uru dite lindjen sikure te mund te besoja se do te evulosh me shume per popullin e me pak per veten,te uroj jete te gjate PA POLITIK .

Gentiana
03-12-04, 17:31
Urime urime ditelindjen President,dhe shum vite tjera.

Gjumashja
03-12-04, 19:24
hahahahhaha Urime urime koke plak mor e shtjersh polloverin e kuq edhe shallin President :wink: :wink:

Hehehe Gjumashe, sa shalli ka pėr tu thurrur e polloveri pėr Presidentin: Si ta spjegoj ata nga opozita duhen me palė kėpucėsh e rrobash shqyer pėr tė ardhur deri te Presidenca - pozitėn e Presidentit. :wink:
heheheheh po more net bojn ata kpuca e pollovera e shalla po mu e ty kush na maron se :P

Kujtimi
03-12-04, 20:48
Urimit i bashkangjitem edhe uen te na behet 100vjeq,se si po me duket dojna me bo Marshall!!!


<Urime dhe pershendetje dy gezime per nje dite!!!!!

Gentiani
03-12-04, 21:13
hahahahhaha Urime urime koke plak mor e shtjersh polloverin e kuq edhe shallin President :wink: :wink:

Hehehe Gjumashe, sa shalli ka pėr tu thurrur e polloveri pėr Presidentin: Si ta spjegoj ata nga opozita duhen me palė kėpucėsh e rrobash shqyer pėr tė ardhur deri te Presidenca - pozitėn e Presidentit. :wink:
heheheheh po more net bojn ata kpuca e pollovera e shalla po mu e ty kush na maron se :P

E menēur je ti Gjumashe. Neve a ? askush nuk na maron, e ishalla nuk mbesim tė presim prej kėtyre institucioneve me na marue pollovera e shalla se cullak kemi mbetur. :wink: :lol: :lol: po kėtu vetėm po diskutojmė Gjumashe, se erdha te kafja e forumit :lol: :lol:

Gjumashja
03-12-04, 21:41
hehehehe hajde pra Gentian edhe bona naj kafe nashta mu qelen syt

Illyrian_King
14-12-04, 14:01
E mos e gezofshe asnje dite o Brahim Cerca o El presidente i deshtuar.

Edhe adhuruesve te tij po ju them qekjo ditelindje i qofte e fundit presidentit te juve deshtake, hajri e dafte he!

Une per vehte e kam thene sa te jete ky horr President nuk shkoj ne Kosove...

Murgesha
14-12-04, 14:05
E mos e gezofshe asnje dite o Brahim Cerca o El presidente i deshtuar.

Edhe adhuruesve te tij po ju them qekjo ditelindje i qofte e fundit presidentit te juve deshtake, hajri e dafte he!

Une per vehte e kam thene sa te jete ky horr President nuk shkoj ne Kosove...

O ishalla po kup o kingji i dreqit.

Rroftė Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova edhe shumė e shum vite tjera.

Sa pėr qė nuk shkon nė Kosovė, mos ke dert se pėr njerėz si ti Kosova ka aspak nevojė.

Hajt me tė mira e ishalla po shėrohesh nga simptomi Rugova.

Illyrian_King
14-12-04, 14:16
E ty qka te erdhe inati Murgesha ? une e pata fjalen per ate qirkuzin e juve adhuruesve te LDK-ecave qe na boni hore para botes - Brahim Cerca. Valla mos e gezofte asnje minute se nuk i duhet kujt, ai nuk eshte president i jemi po i atyne deshtakeve pacifiste per ate e fundit i qofte kjo ditelindje! Amin

qeshtu me msusin a ! Illyrian King :wink:

Murgesha
14-12-04, 14:22
E ty qka te erdhe inati Murgesha ? une e pata fjalen per ate qirkuzin e juve adhuruesve te LDK-ecave qe na boni hore para botes - Brahim Cerca. Valla mos e gezofte asnje minute se nuk i duhet kujt, ai nuk eshte president i jemi po i atyne deshtakeve pacifiste per ate e fundit i qofte kjo ditelindje! Amin

qeshtu me msusin a ! Illyrian King :wink:


E sa mallkimet kanė shkuar nė adresė tė presidentit nga ju skanė tė njehura, por po mė vjen gjynaf prej juve qė vetėm ēka po e lodhni vetėn e kokėn e asnjo spo e zojnė tė nderuarin President, sa mė shumė po mundoheni me ja shkurtu vitet atij vetėm ēka po i zgjaten. :lol: Hajt se tybe mėsues i mbrapshtė qenke. :lol:

ARSHIK
14-12-04, 15:16
Oj murgesh e shkuar murgeshe , vetem deshta me ta perkujtu se ke me met murgesh ter jeten se rugova ka nje zonje, ruaju se po ta lexon shkrimin e pot bjen ne qaf.

lako
14-12-04, 18:28
[quote=Illyrian_King]E ty qka te erdhe inati Murgesha ? une e pata fjalen per ate qirkuzin e juve adhuruesve te LDK-ecave qe na boni hore para botes - Brahim Cerca. Valla mos e gezofte asnje minute se nuk i duhet kujt, ai nuk eshte president i jemi po i atyne deshtakeve pacifiste per ate e fundit i qofte kjo ditelindje! Amin

qeshtu me msusin a ! Illyrian King :wink:


[color=blue][b]E sa mallkimet kanė shkuar nė adresė tė presidentit nga ju skanė tė njehura, por po mė vjen gjynaf prej juve qė vetėm ēka po e lodhni vetėn e kokėn e asnjo spo e zojnė tė nderuarin President, sa mė shumė po mundoheni me ja shkurtu vitet atij vetėm ēka po i zgjaten. :lol: Hajt se tybe mėsues i mbrapshtė qenke. :


i gezoft edhe 100 pranvera sepse eshte presidenti i pare i kosoves se lire rrofsh sa malet zoteri prf.dr IBRAHIM RUGOVA:
edhe saiperket ati zotriut illyrian sa doket se vetem nikun e ka te shqipe e perqenuk vie ne kosov ka shum e shum asishne qe nuk vien ne kosoven e lir arsyeja etyre eshte se jan te njollosur dhe skan fytyr ti dalin presidentit te vet parasysh ...

Rebeli
14-12-04, 20:22
[quote=Illyrian_King]E ty qka te erdhe inati Murgesha ? une e pata fjalen per ate qirkuzin e juve adhuruesve te LDK-ecave qe na boni hore para botes - Brahim Cerca. Valla mos e gezofte asnje minute se nuk i duhet kujt, ai nuk eshte president i jemi po i atyne deshtakeve pacifiste per ate e fundit i qofte kjo ditelindje! Amin

qeshtu me msusin a ! Illyrian King :wink:


[color=blue][b]E sa mallkimet kanė shkuar nė adresė tė presidentit nga ju skanė tė njehura, por po mė vjen gjynaf prej juve qė vetėm ēka po e lodhni vetėn e kokėn e asnjo spo e zojnė tė nderuarin President, sa mė shumė po mundoheni me ja shkurtu vitet atij vetėm ēka po i zgjaten. :lol: Hajt se tybe mėsues i mbrapshtė qenke. :


i gezoft edhe 100 pranvera sepse eshte presidenti i pare i kosoves se lire rrofsh sa malet zoteri prf.dr IBRAHIM RUGOVA:
edhe saiperket ati zotriut illyrian sa doket se vetem nikun e ka te shqipe e perqenuk vie ne kosov ka shum e shum asishne qe nuk vien ne kosoven e lir arsyeja etyre eshte se jan te njollosur dhe skan fytyr ti dalin presidentit te vet parasysh ...Atij Presidentit te juv i qofshin 100 minutat e fundit qe i perjeton.
Presidenti i cili jau solli juve lirin me fikjen e dritave dhe cingrimen e qelsave!!!!

Ai Presedinti i juv alkoolist qe qeshet si kur esht mir ashtu edhe kur esht keq , si duhet askujt .

Propozim : qone te Papa ne Rom ndosta e shpall najfar Kardinali se per Politik ska mbet ma.