PDA

View Full Version : Ish-deputeti i LDK-sė, Gani Prekopuca, pėrfundon nė burg


GASHI75
25-12-04, 11:16
Ish-deputeti i LDK-sė, Gani Prekopuca, pėrfundon nė burg


Prishtinė, 24 dhjetor (Kosovapress) Time: 09 : 18

Ish-deputeti i LDK-sė nė Kuvendin e Kosovės, Gani Prekopuca, ėshtė dėnuar me njė muaj paraburgim sė bashku me shtetasin maqedon Zekirja Osmani dhe Ilmi Kastratin, pėr shkak tė tentimit tė vėrtetimit nė Gjykatėn Komunale nė Prishtinė kontratėn pėr shitblerje tė patundshmėrisė me letėrnjoftim falso