PDA

View Full Version : MBLIDHNI SHQIPTAR ENERGJI DHE MOS E JEPNI RAMUSH HARADINAJ


mehas murtezani
22-01-05, 00:44
SHQIPTAR TE LDK MOS E MASHTRONI HARADINAJDHE TA DERGONI NE HAGSE AJ NA DUHET TE GJITHVE SHQIPTARVE

4ever
22-01-05, 14:57
O m.m. mendo mire se qka po shkrun o nona e viqit.

Gentiani
22-01-05, 16:28
SHQIPTAR TE LDK MOS E MASHTRONI HARADINAJDHE TA DERGONI NE HAGSE AJ NA DUHET TE GJITHVE SHQIPTARVE

http://www.cosgan.net/images/smilie/konfus/g050.gif

Bronx
22-01-05, 22:36
SHQIPTAR TE LDK MOS E MASHTRONI HARADINAJDHE TA DERGONI NE HAGSE AJ NA DUHET TE GJITHVE SHQIPTARVE

:lol: :lol: :lol: :lol:

lako
23-01-05, 15:04
o mehas murtezahiiiiiiiiiiiii
je shum i smut a . je shum (*************) edhe nuk ta pret menja hiq a se keta te LDK nuk na trathtojn neve a se jemi shqipetar o se nuk me bije ndermen asnje emer tani perte pagezuar me te .....


******************************

Pa ofendime zotėri

Bond

Kujtimi
30-01-05, 14:17
O (*******) ne Ramushin se japim kurr deri ne vdekje se ate e kemi me te mirin ne Kosove..........Po e qojm at Thaq vagabondin ne Hag te shoku i ti Millosheviq.E nese do shko edhe ti me te!!!!
Pershendetje nga Kujtimi :!: :!:


******************************************
Pa ofendime Zotėri

Bond

mehas murtezani
03-02-05, 21:05
O TI KUJTIM SE DI NGA JE PO KE KUJDES SE CKA OFENDON SE UNE SJAM VIQ PO JAM NJERI PO TISE JE THI I MILOSHIT ATHER SHKO (****************) DHE KE KUJDES MOS OFENDO SE STE KAM OFENDU NE AT MENYR QE OFENDON TI PO TI ME GJITH MOLOSHEVIQIN SHKONI NE ************************************************************

Pa ofendime zotėri

Bond

Drenicaki
03-02-05, 21:45
O viq ne Ramushin se japim kurr deri ne vdekje se ate e kemi me te mirin ne Kosove..........Po e qojm at Thaq vagabondin ne Hag te shoku i ti Millosheviq.E nese do shko edhe ti me te!!!!
Pershendetje nga Kujtimi :!: :!:Te pa fytyr me te vertet, si fyeni njerzit e politikes me fjalet ma te prishura duhet teju vij turp!
ju pelqen ose sju pelqen njź udheheqes partijak ajo ėshtė qeshtje tjeter sepse nuk mund te jemi i dashur per te gjithė por sdo te thot qe ėshtė e nevojshme te ofendohen ne ket menyrė,o te mjerė!

Tomori
17-03-05, 13:21
O viq ne Ramushin se japim kurr deri ne vdekje se ate e kemi me te mirin ne Kosove..........Po e qojm at Thaq vagabondin ne Hag te shoku i ti Millosheviq.E nese do shko edhe ti me te!!!!
Pershendetje nga Kujtimi :!: :!:Te pa fytyr me te vertet, si fyeni njerzit e politikes me fjalet ma te prishura duhet teju vij turp!
ju pelqen ose sju pelqen njź udheheqes partijak ajo ėshtė qeshtje tjeter sepse nuk mund te jemi i dashur per te gjithė por sdo te thot qe ėshtė e nevojshme te ofendohen ne ket menyrė,o te mjerė!

-O Burri Drenices?!!!- Jam dakort me ty 100%,,,

Sa ka si ky kujtima-e Kujtesa?!!! -Mos u mer me ta lije le trin vazhdimisht nkujtimet e Beogradit,,,,Zoti i mallkoft...

-Drenicaki te pershendes tungji :wink:

pirroja1
19-03-05, 12:45
SHQIPTAR TE LDK MOS E MASHTRONI HARADINAJDHE TA DERGONI NE HAGSE AJ NA DUHET TE GJITHVE SHQIPTARVEMehas pershendetje!

Jo shko pyeti keta berllogat e LDK-se thojne se ne nuk kemi kontribuar qe Ramush Haradinaj te shkoi ne Hage!!!Jane mjeshter te medhenj keta.Une jam i sigurte se nga mbarimi i luftes e gjer me tani vetem gazeta <Bota Sot>,ka mbi 530 shkrime kunder personalitetit te Ramush Haradinajt e vellaut te tij Dautit.E tani ja si e luajne politiken nen "rrogoz",dhe u dhimbset Ramush Haradinaj...
Mjer Ramushi,pasi qe ka mbete me fole per te Arbi,Memfisi e kompania e tyre.Une besoj se keta gjate luftes kane ikur nga Kosova te veshur ne tesha grash.

Mehas pershendetje dhe nje keshille:nuk komunikohet me keta qe mendojne serbisht.

pirroja1
19-03-05, 12:49
O m.m. mendo mire se qka po shkrun o nona e viqit.
Shprehje adekuate per ju.Nene e viqit je ti me kompani!!!Nuk e ke kuptuar ende.

Arb
19-03-05, 18:43
Mjer Ramushi,pasi qe ka mbete me fole per te Arbi,Memfisi e kompania e tyre.Une besoj se keta gjate luftes kane ikur nga Kosova te veshur ne tesha grash.

Mehas pershendetje dhe nje keshille:nuk komunikohet me keta qe mendojne serbisht.

Ti nuk bon pa permend emrin e anetareve te ketushem a?

Mendon ta kthesh edhe Forum Dardan ne forme te njejte me ate te Cetnikeve ne Kosova.de (qe ka fare pak shance te jete Forum Shqiptar).

E sa i perket Haradinajt, mund te te them se, Haradinajn "do ta mbrojne dhe denojne te berat e tij."

pirroja1
19-03-05, 20:12
Mjer Ramushi,pasi qe ka mbete me fole per te Arbi,Memfisi e kompania e tyre.Une besoj se keta gjate luftes kane ikur nga Kosova te veshur ne tesha grash.

Mehas pershendetje dhe nje keshille:nuk komunikohet me keta qe mendojne serbisht.

Ti nuk bon pa permend emrin e anetareve te ketushem a?

Mendon ta kthesh edhe Forum Dardan ne forme te njejte me ate te Cetnikeve ne Kosova.de (qe ka fare pak shance te jete Forum Shqiptar).

E sa i perket Haradinajt, mund te te them se, Haradinajn "do ta mbrojne dhe denojne te berat e tij."Pas "lavderimit" dhe "mbrojtjes" qe i bete Haradinajt sa ishte ne koalicion me LDK-ne,tani nga ju fillon fushata subversive ndaj tij.Keshtu jeni te programuar ju...

Gentiani
20-03-05, 00:43
e ē`na paska ardhur komandantėt e bllacės kėtu :wink:

Kloni
20-03-05, 12:38
e ē`na paska ardhur komandantėt e bllacės kėtu :wink:


A po i njeh tane a? Jo tybe une as nuk kam degju per kete ZO, kurse ti po shihet qe paske pas fuksion te larte pasi po i identifikon keta komandante dhe me duket se po shtiresh edhe vet si komandant i ZO te Dardanise!

Gentiani
20-03-05, 12:46
e ē`na paska ardhur komandantėt e bllacės kėtu :wink:


A po i njeh tane a? Jo tybe une as nuk kam degju per kete ZO, kurse ti po shihet qe paske pas fuksion te larte pasi po i identifikon keta komandante dhe me duket se po shtiresh edhe vet si komandant i ZO te Dardanise!

tė klonuar kėshtu si ti edhe ata duken tė jenė :wink:

Hehe nėse nuk e ke ditur kėtu nė Dardani e kemi tė organizuar nė nivel armate e jo zonash operative me tre ushtarė e 10 komandantė :wink:

Tė fala nga Shtabi i Pėrgjithshėm i Dardanisė

Kryeshefi

Gentiani! :wink:

edhe pėr fund se gati harrova e din ti ate "mshilne, pjesėn tjetėr e din vehtė :lol: :lol: :wink:

Kloni
20-03-05, 13:38
e ē`na paska ardhur komandantėt e bllacės kėtu :wink:


A po i njeh tane a? Jo tybe une as nuk kam degju per kete ZO, kurse ti po shihet qe paske pas fuksion te larte pasi po i identifikon keta komandante dhe me duket se po shtiresh edhe vet si komandant i ZO te Dardanise!

tė klonuar kėshtu si ti edhe ata duken tė jenė :wink:

Hehe nėse nuk e ke ditur kėtu nė Dardani e kemi tė organizuar nė nivel armate e jo zonash operative me tre ushtarė e 10 komandantė :wink:

Tė fala nga Shtabi i Pėrgjithshėm i Dardanisė

Kryeshefi

Gentiani! :wink:

edhe pėr fund se gati harrova e din ti ate "mshilne, pjesėn tjetėr e din vehtė :lol: :lol: :wink:


Bravo pasha zotin, se boll i zoti koke: komandante atje, kryeshef ketu, ani edhe Ramushin ke nis me imitu a, Karaxhoz i Lugines se P... mos po perfumdon qysh e paske marre me haz, kush te ka ba kaq nervoz se nuk besoj se ndjehesh edhe i kercenuar per krime kunder njerezimit ne ZO te B...

Te fala paq dyfish...

Zoti te bekofte!

Arb
20-03-05, 17:43
Eshte menduar shume se kjo fara e keqe ne Kosove dueht te jene Muhaxhere te ardhur e te perzier, duket se paskemi te bejme edhe me te klonuar tani.

Paramendoni kush trumbeton se meriton te marr ne dore fatin e Kombit tone - TE KLONUARIT!

Kthehuni more nga keni ardhur, se Kosova nuk ka mbete e as kurre nuk do te mbese ne duar te Muhaxhereve dhe te Klonuarve!

KOSOVA - vetem e Shqiptareve te vertete!

Gentiani
20-03-05, 22:17
Klon ndonjė fazė mentale eksperimentuese atje nga kabineti hulumtues ku gjindesh apo si ma ke hallin!

Kėshtu pra kyēju temave e mos pėrziej gjėra koti qė nuk kanė tė bėjnė me temėn, pėrndryshe vlenė pėrsėri dhe ēdo herė ajo thėnja e Ramushit pėr ata si ti shembull :wink:

tare
23-03-05, 18:55
Shum po me dhibset ramushi ne qfar dite asht ardh me duket e pa edhe vet se ldk e qoj ne hag,po po me qudit fakti se si nuk e ka dit kete me perpara.Un perndryshe jetoj ne gjakov dhe menjeher pas luftes na u hap nje restoran pronari i cilit ishte tash m,inistri i kulutures Vuqoviq dhe si qytet i vogel qe jemi dhe njihemi te gjith me rastiske ndonjeher te shkoj edhe aty ne at restoran ndertim pa leje noramal ,dhe ne at restoran qe aty mysafir kishte nga me te ndryshmit si psh tahir zemaj leka zogu e tjer qe vinin perveq menys se ushqimit mund te gjeje edhe menyn e propagandes se flliqur qe i behej ne at koh ramush haradinaj aty mynd te degjoheshin fjalt ku jan me te ndyrat nga vet goja tash e ministrit e te aktivistave te ldk qe rrinin aty.POR JETA ESHT SHUM E FLLIQUR,kur e pash at dit ramushin ne intervisten e fundit qe e dha dhe kur e pash ministrin duke i pshurr syt mu kujtuan ato dyit kur mu8a mu srvirke ne at restoran famkeq edhe menyja e propagandes per familjen haradinaj

MemphiSx
25-03-05, 11:48
Shum po me dhibset ramushi ne qfar dite asht ardh me duket e pa edhe vet se ldk e qoj ne hag,po po me qudit fakti se si nuk e ka dit kete me perpara.Un perndryshe jetoj ne gjakov dhe menjeher pas luftes na u hap nje restoran pronari i cilit ishte tash m,inistri i kulutures Vuqoviq dhe si qytet i vogel qe jemi dhe njihemi te gjith me rastiske ndonjeher te shkoj edhe aty ne at restoran ndertim pa leje noramal ,dhe ne at restoran qe aty mysafir kishte nga me te ndryshmit si psh tahir zemaj leka zogu e tjer qe vinin perveq menys se ushqimit mund te gjeje edhe menyn e propagandes se flliqur qe i behej ne at koh ramush haradinaj aty mynd te degjoheshin fjalt ku jan me te ndyrat nga vet goja tash e ministrit e te aktivistave te ldk qe rrinin aty.POR JETA ESHT SHUM E FLLIQUR,kur e pash at dit ramushin ne intervisten e fundit qe e dha dhe kur e pash ministrin duke i pshurr syt mu kujtuan ato dyit kur mu8a mu srvirke ne at restoran famkeq edhe menyja e propagandes per familjen haradinaj

Shum po quditna me kan ti i Gjakoves ;) Po m'dokesh qe je i Kollonis qe j e i Gjakoves e din ku i bjen (vend i caktun per Ashkali) Qysh nuk t'vjen marre me fol per Astrit Haraqin kur dihet se ka respekt ne krejt Kosove kurse e ofendon nje i pa fytyre si ti
Po ti ski lidhje me ket pune apo don veq me manipulu me Astrit Haraqin
Ti nuk e din se Astrit Haraqija ka qen ushtar i Ramushit
Ti nuk e din se Astriti si i ri qe ka qen i ka udheheq shum protestave ne Gjakove
Si i ri qe ka qen ky dhe Aqif Shehu Mevlyde Saraqi dhe disa tjer jan ata qe i kan dergu 62 arkivole ne Prekaz
Astriti ka perjetu shum sulme para luftes nga forcat serbe kurse pas luftes nga forcat komuniste
Keshtu qe ti spaske lidhje me Gjakove ;)

GASHI75
17-04-05, 23:04
DONIKA GĖRVALLA SIĒ DUKET HEDH VALLE NĖ KORIN E ATYRE QĖ PĖRPILUAN DOSJE KUNDĖR LUFTĖTARĖVE TĖ UĒK-SĖ - Shkruan: Bashkim Hoxhaj


Nga info@besiana.de Mė 16 Apr. 2005 10:08

Koment-reagim

DONIKA GĖRVALLA SIĒ DUKET HEDH VALLE NĖ KORIN E ATYRE QĖ PĖRPILUAN DOSJE KUNDĖR LUFTĖTARĖVE TĖ UĒK-SĖ

Shkruan: Bashkim Hoxhaj

Ngritja e aktakuzės kundėr legjendės shqiptare, njėrit ndėr gjeneralėt mė tė spikatur tė UĒK-sė, z. Ramush Haradinaj, pa mėdyshje pati hidhėruar tė gjitha zemrat atdhetare shqiptare. Nė anėn tjetėr, paraqitja vullnetare e kryeministrit dhe gatishmėria e tij pėr tė bashkėpunuar nė ēdo kohė mė drejtėsinė ndėrkombėtare, pa asnjė ekuivok bėri qė tė ngrihet mė lart dinjiteti i ēdo shqiptari kudo qė jeton dhe punon. Paraqitja vullnetare, dhe jo dorėzimi siē po dėgjojmė shpesh tė thuhet, pėr tė dėshmuar tė vėrtetėn e pastėrtisė sė luftės ēlirimtare njėherėsh preku nė ndėrgjegjen e njė pjese tė bashkėsisė ndėrkombėtarė duke i bėrė me dije se mė nė fund ka ardhur koha se edhe ata qė kanė prejudikuar, tė ēlirohen nga tė gjitha komplekset paragjykuese rreth luftės sė UĒK-sė. Nga kėto ngjarje tė zhvilluara me rastin Haradinaj, nuk besoj tė ketė shqiptarė qė nuk ka provuar njė pėrzierje ndjenjash ambivalente. Ndjenjė hidhėrimi e dėshpėrimi ngase ngritja a aktakuzave ndaj ēlirimtarėve tanė ėshtė diēka qė tė prekė thellė nė sedėr, ėshtė diēka qė prek nė tėrėsinė e vlerave tona kombėtare, ėshtė diēka qė fyen edhe vetė dinjitetin tonė ;nė anėn tjetėr, ndjenjė krenarie ngase qėndrimi dinjitoz, deklaratat burrėrore, gatishmėria pėr tė dėshmuar tė vėrtetėn e luftės sonė para tribunalit dhe vullneti i shpirtit sakrifikues edhe nė kohė paqeje i ish-kryeministrit, na bėjnė tė ndihemi krenarė. Me fjalė tė tjera, Ramush Haradinaj si nė kohė lufte ashtu edhe nė kohė paqeje, si nga pozitat e kryeministrit ashtu edhe nga pozitat e njeriut ndaj tė cilit janė ngritur aktakuzat nė tribunalin e Hagės, ai ka qenė, ėshtė dhe do tė jetė nė shėrbim tė ēlirimit, demokratizimit dhe pavarėsisė sė Kosovės. E nisa kėtė shkrim kėshtu, jo pėr t’i thurur lavde Ramush Haradinajt, jo pėr tė marrė rolin e avokatit nė mbrojtje tė tij, jo pėr t’i treguar opinionit publik se kush ėshtė Ramush Haradinaj, sepse atė e njohin tė gjithė. Fundja vetė jeta dhe vepra e mbulojnė atė me lavdi;vetė lufta e drejtė dhe humane nė mbrojtje tė jetėve tė pambrojtura tė qenieve njerėzore do ta mbrojnė atė edhe nė Hagė; vet puna nė shėrbim tė atdheut, kombit e zotit e ka bėrė atė tė njohur pėr opinionin publik kombėtar dhe ndėrkombėtar. Prandaj deshi a nuk deshi ndokush, Ramush Haradinaj tashmė ėshtė njė figurė reale qė i pėrgjason figurave tė rrėfimeve nė legjenda, e qė do ta njohė historia nė tė ardhmen. Kemi spikatur edhe herėve tė tjera se shumė popuj do ta kishin pėr mburrje sikur nga gjiri i tyre tė dilte njė hero i kalibrit tė z. Haradinaj. Pėrmasat e Komandant Ramushit janė aq tė mėdha sa do ta pasurojnė nė masė ndoshta pėr shumėkėnd tė paimagjinueshme historiografinė shqiptare.

SHPIRTVOGĖLSIA E NJERĖZVE TĖ MARRĖ

-Mirėpo, si qytetar i Kosovės njė gjė mė preokupon se, se nė mesin tonė akoma vazhdon tė ketė njerėz tė marrė, mosmirėnjohės, shpirtvegjėl e meskin tė mjerė nė raport me njohjen e vlerave tė luftės sė lavdishme ēlirimtare tė zhvilluar nga UĒK-ja me komandantėt dhe ushtarėt e saj, kundėr mizorive dhe kanibalizmit tė Serbisė sė Millosheviēit. O zot! Kush i dha jetė krijesave tė tilla? Rob tė kujt janė kėta njerėz? Tė Zotit, apo tė djallit? Nė shėrbim tė kujt janė? Tė vetes, tė familjes, tė atdheut, apo tė djajve?

-Nė tė pėrditshmen “Epoka e Re” lexova njė intervistė qė i referohej “DEUTSCHLANDFUNKT’-it tė dhėnė nga njė mendje e ēoroditur e znj. Donika Gėrvalla si ish-zėdhėnėse e LDK-sė jashtė vendit. Intervistė e turpit do ta quaja unė. Fodullėku i saj nė atė intervistė shprehet nė mėnyrė tė theksuar kur mendon se si ish-zėdhėnėse e LDK-sė mund tė pretendojė se e ka kredibilitetin tė flasė edhe nė emėr tė popullit tė Kosovės. Pa i njohur kaēikun vetes pėrpiqet tė paraqitet si zėdhėnėse e krejt shqiptarėve. Ajo kasnece e tarafeve tė caktuara para sė gjithash paturpėsitė e veta shpalos kur vė nė theks se “Haradinaj nuk ėshtė hero”, duke vazhduar pastaj pa as mė tė voglin hezitim se kinse zotin Haradinaj shumica kosovarėve e cilėsojnė “si njė kriminel tė zakonshėm e primitiv, qė me shtypje dhe dhunė dhe shumė nė mėnyrė jodemokratike ka punuar kundėr shumicės sė bashkėkombėsve tė vet”. Tė thuhet se z. Haradinaj ėshtė kriminel, tė citosh pėrzemėrsisht apo tė shikosh me ose pa vetėdije me syze tė Millosheviēit, Koshtunicės, Tadiēit e shumė antishqiptarėve tė tjerė qė kanė deponuar materiale inkriminuese kundėr luftėtarėve tė UĒK-sė nė pėrgjithėsi dhe komandantėve tė saj mė tė spikatur nė veēanti, ėshtė mė tepėr se lajthitje. Pėr tė vazhduar se z. Haradinaj nuk ka pasur alternativa tė tjera. Harron ose nuk e ka ditur ndonjėher zonja Gėrvalla se nė natyrėn e gjeneralėve tė kalibrit tė Ramushit nuk ėshtė dorėzimi, ai ėshtė paraqitur vullnetar atje, pėr t’u sakrifikuar edhe njėherė pėr hir tė Kosovės. Po tė ishte pak mė e menēur znj. Donikė, do tė konstatonte se shembuj tė tillė si tė zotit Haradinaj janė ndjekur edhe kohė tė tjera nga heronj tė kombeve tė ndryshme, ndonėse shembuj tė rrallė. Por nuk ėshtė shumė fajtore zonja Donikė qė nuk ėshtė mė e menēur, tutorėt e kanė edukuar dhe mėsuar keq. Me tė vėrtetė, seriozisht mund tė mendohet se deklaratat e kėtij lloji s’mund tė merren edhe aq pėr tė thjeshta. Dihet botėrisht nga kush janė deponuar materiale tė shpifura kundėr luftėtarėve tė lirisė. Shteti dhe qeveria serbe tė ndihmuara edhe nga kategori tė ndryshme kolaboracionistėsh shqipfolės nuk kanė pushuar pėr asnjė moment sė akuzuari, shpifuri dhe sajuari deklarata tė rrejshme nė dėm tė proceseve tė lirisė, demokracisė, pavarėsisė, integrimeve.. . tė Kosovės dhe kundėr atyre qė kanė shtytur kėto procese. Nuk dua tė besoj se znj. Gėrvalla tė jetė e implikuar nė kėso aktesh antikombėtare. Zanafilla e mbledhjes sė dėshmive tė rrejshme ka lėshuar rrėnjė qysh nė kohėn e luftės pėr tė vazhduar pastaj nė mėnyrė mė tė sofistikuar e me punė ekipore. Por, ajo qė pakkush mund ta besonte, pakkush do tė dėshironte ta besonte dhe pakkush nuk do tė donte ta dėgjonte ėshtė se nga goja e njė bije tė njė dėshmori tė Kombit, nga njė pasardhėse e njė personaliteti tė shquar qė aq shumė i dha vendit tė vet tė dalin fjalė aq tė rėnda kundėr kryesve tė amanetit tė babait tė saj. Pra e bija e Jusuf Gėrvallės jo vetėm qė fyen, shanė e akuzon ata qė mė sė miri ndoqėn rrugėn e babait tė saj, duke i vėnė madje epitete tė ndyta si kontrabandues, shantazhues e frikėsues por ajo shkon aq larg sa t’i konsiderojė tė papėrgjegjshme edhe Unionin Evropian, qeverinė gjermane po ashtu edhe mbarė bashkėsinė ndėrkombėtare, pėr faktin se kanė pėrkrahur z. Haradinaj. Kryeadministratorin z. Soren Jessen-Petersen e cilėson si njeri qė plotėsisht ka diskualifikuar veten sepse ka konsideruar si shok e mik z. Haradinaj. Gafat e zonjės Donikė dhe njė rrethi tė saj tė ngushtė por tė zėshėm nė punė tė mbrapshta, s’kanė filluar tashti, devijimet e atij klani janė kthyer nė klishe. Pa hyrė nė historira, mjafton tė kujtojmė moslejimin e rivarrosjes me nderime ushtarake tė eshtrave tė Jusuf e Bardhosh Gėrvallės nga ana e TMK-sė nė varrezat e dėshmorėve, kur kihet parasysh se sa ka ėndėrruar dhe sa ėshtė pėrpjekur Jusuf Gėrvalla qė Kosova tė ketė ushtrinė e vet. Mjafton tė kujtojmė edhe moslejimin e realizimit tė amanetit tė nėnė Ajshes pėr t’u varrosur me ceremoni ushtarake nga TMK-ja, pasardhėsen e UĒK-sė. UĒK-fobia me sa duket ka kapluar nė masė shpirtrat e ligj, ka ngulfatur kėndvėshtruesit qė botėn gjithnjė e panė me dioptri tė huaj e tė paqartė.
Kėtė herė kaq.

Dali!Keq
17-04-05, 23:45
Un mendoj qe qdo forc Shqipare Politike esht per te miren e Vendit ton,dhe Shetasit ton Shqiptar.

Nuk po mundem ta shpreh at qka ma ndjen Zemra,dhe Mendimi ime per Popullin ton.

Nuk po dua me teper te shenoj se ndoshta behem dhe un ketu i fyer.
Por at qka po mundohem te them ishte qe te behemi nje dhe dhe mos te bejm dallime kur vije ne pytje e Ardhmeja jon,dhe femijeve tan.

Si LDK,AAK,PDK ti harrojm nje her e per gjithni dallimet mes forcave politike.
Edhe nese nuk ju pelqen ajo Parti mbane ne Zemren e juaj,ne nuk jetojm me me te kalumet por me te ardhmet,se nga e ardhmeja mujm te shofim diqka.
Kurr mos te shajm as kend pse ai apo ajo esht me ni parti tjeter.
Ne qdo shtet kan parti te ndryshme,mire por nuk mbajn ata kaq shum gjelozi apo mendimi te dobet per ato partit tjera.
Ti a morrim shembulet e mira te huajit e te kqijat nuk keni nevoj.
Ju lutem per hir at gjak qe kemi derdh per nje Liri qe te mos shprendahumi por te bashkohemi se se bashku do jemi me te fort per Armikun.
Lufta ka mbarua nuk kemi nevoj qe te luftojm me me Gjak,se kemi dhem me shum se sa duhet...or esht koha e politikes se kur jemi te bashket dhe ne Politik ateher do e kemi dhe me leht.
Per hir te femijeve tan qe kan mbet pa Prind qe te mos shprendahumi por te bashkohemi se me te fort do jemi.
Sicili ka drejt te shpreh menimin e ti politik por kur vjen ne pytje e ardhmeja e femijeve tan duhemi te ndalemi dhe te mendojm mir se mjaft esht ber von.
Te dashur vllezer dhe motra,te dashur nena dhe baba ju lutemi lereni emocionet e dhembura qe i keni humb te dashurit e juaj,se me nuk mundeni ti ringjalleni ata e ato,per ti ringjall ata esht qe ne te jemi nji.
esht shum veshtir qe te perbihet dhmibja e te dashurve te juaj qe keni humbur por nese ne nuk behemi ni Grusht nuk muajm te ja krym amanetin e deshmorve qe u munduan te bejn nje Liri nje shtet me paqe e drejtesi.
Motra dhe vllezer ne luft ka nevoj dhe per hajnin,ne luft ka nevoj dhe per te keqin,po ashtu dhe ne politik ka nevoj dhe per te gjitht,si per te shtirin,apo dhe te butin.
Un ndjeh ngushllime per zt.R.Haradinaj qe dje humbi vllaun e ti,dhe u detyrua qe te kthehet per ta vorros vllau e tij.
Te dashur un nuk kam dallime per forcat politike shqiptare,ato jan per te miren e ton.
Nuk ben qe te behemi ne si femijet dhe te fyejm jeri tjetrin.
Un jam me LDK-n qysh prej si existon se kam te drejten ta perkrah at qka mu me merr mendja qe esht me e forta per per te miren e Kosoves.
Por nuk dothot se te tjerat jan te dobeta dhe ato jan per te miren e Kosoves.
Nuk po di se ku ti jap fund por nuk ben qe te jemi te ndar njeri me tjetrin Akceptoni qdo mendim Politik.
Ky ishte pak a shum mendimi im.
Ju pershendes Motra dhe Vllezer ku do qe Jetoni.
Paqeja Menquria dhe Forca qoft me Popullin ton.
Njani nga Zvicera.

GASHI75
19-04-05, 20:37
Shum po me dhibset ramushi ne qfar dite asht ardh me duket e pa edhe vet se ldk e qoj ne hag,po po me qudit fakti se si nuk e ka dit kete me perpara.Un perndryshe jetoj ne gjakov dhe menjeher pas luftes na u hap nje restoran pronari i cilit ishte tash m,inistri i kulutures Vuqoviq dhe si qytet i vogel qe jemi dhe njihemi te gjith me rastiske ndonjeher te shkoj edhe aty ne at restoran ndertim pa leje noramal ,dhe ne at restoran qe aty mysafir kishte nga me te ndryshmit si psh tahir zemaj leka zogu e tjer qe vinin perveq menys se ushqimit mund te gjeje edhe menyn e propagandes se flliqur qe i behej ne at koh ramush haradinaj aty mynd te degjoheshin fjalt ku jan me te ndyrat nga vet goja tash e ministrit e te aktivistave te ldk qe rrinin aty.POR JETA ESHT SHUM E FLLIQUR,kur e pash at dit ramushin ne intervisten e fundit qe e dha dhe kur e pash ministrin duke i pshurr syt mu kujtuan ato dyit kur mu8a mu srvirke ne at restoran famkeq edhe menyja e propagandes per familjen haradinaj

Shum po quditna me kan ti i Gjakoves ;) Po m'dokesh qe je i Kollonis qe j e i Gjakoves e din ku i bjen (vend i caktun per Ashkali) Qysh nuk t'vjen marre me fol per Astrit Haraqin kur dihet se ka respekt ne krejt Kosove kurse e ofendon nje i pa fytyre si ti
Po ti ski lidhje me ket pune apo don veq me manipulu me Astrit Haraqin
Ti nuk e din se Astrit Haraqija ka qen ushtar i Ramushit
Ti nuk e din se Astriti si i ri qe ka qen i ka udheheq shum protestave ne Gjakove
Si i ri qe ka qen ky dhe Aqif Shehu Mevlyde Saraqi dhe disa tjer jan ata qe i kan dergu 62 arkivole ne Prekaz
Astriti ka perjetu shum sulme para luftes nga forcat serbe kurse pas luftes nga forcat komuniste
Keshtu qe ti spaske lidhje me Gjakove ;)
Nė qofse e ke fjalen pėr haraqin e gjakovės tash minister ai para do kohe ka kėrkua gjakovėn si republik nė kuader tė kosovės ai ka shkua shum largė sa qė dikushė e shiqon me nji prizmė tjeter pas ksaj deklarate.