PDA

View Full Version : edhe njė gabimė i hashim thaqitė


driton
04-02-05, 20:34
Sipas Lideritė tė Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi, se plani pėr decentralizim i Qeverisė sė Kosovės ėshtė plan ilegal pėr qytetarėt dhe opozitėn.
pra sipasė tijė qeveria qė e ka punuar kėtė planė ėshtė qeverijė ilegale dhe po ashtu populli qė e ka votuar kėte qeveriė ėshtė popullė ilegalė.
pra hashimė thaqitė i mbete ti marė shkie e kosovė qė mendojė sikur ajė se populli i kosovės dhe qeverija e kosovės janė ilegalė dhe tė shkojė nė serbiė dhe tė na bje njė qeveri legale dhe njė popullė legalė

Drenicaki
04-02-05, 20:45
Mesoje ti njėhr gjuhen shqipe pastaj fillo te hapish tema pa lidhje!

eltoni
04-02-05, 21:28
Po qka pritet prej nje njeriu sikur Thaqi, nje njeriu qe fjala vend nuk i zen nuk ka kurgja prej tina, ky vetem din me ba plane per likuidimin e intelektualve Shqiptar, ky njeri eshte bashkpuntor i armikut Shqiptar.

Arb
05-02-05, 00:21
Thaci tashme eshte edhe udheqes legjitim i minoritet Serb, si mbrojtes i denje i te drejtave te Serbeve ne Kosove.

Gentiani
06-02-05, 20:49
Thaci tashme eshte edhe udheqes legjitim i minoritet Serb, si mbrojtes i denje i te drejtave te Serbeve ne Kosove.

:lol: :lol: :lol: edhe zbatimit tė drejtės pėr barazimin e dygjuhėsisė sė serbėve. Mu pėr ate edhe ka mbetur nė opozitė, siē do tė mbeten gjithmonė minoritetet.

Barbaroza
06-02-05, 20:53
Po qka pritet prej nje njeriu sikur Thaqi, nje njeriu qe fjala vend nuk i zen nuk ka kurgja prej tina, ky vetem din me ba plane per likuidimin e intelektualve Shqiptar, ky njeri eshte bashkpuntor i armikut Shqiptar.
......dhe i denuar te deshtoje ne cdo zgjedhje. :lol: :lol:

Arb
06-02-05, 22:39
Vazhdojme me "patriotizmin" e Thacicit.

Udheheqesi I UCK-se urdheron ekzekutimin e rivaleve, thone komandantet rebele

Nga David Walsh

29 Qershor 1999

Nje artikull qe u paraqit te Premten ne New York Times jep drite shtese ne karakterin e Ushtrise Clirimtare te Kosoves, grupin qe SHB dhe NATO e kane bere partner ne okupimin ushtarak te provinces Jugosllave.

Pjese e gjate, nga Cris Hedges, bazuar ne intervistat me komandantet e tanishem dhe te meparshem te UCK-se, zyrtare te meparshem te qeverise Shqiptare dhe diplomateve Perendimore, e pershkruan udheheqjen e UCk-se si brutale, te korruptuar dhe e uritur per fuqi. I reporton thenjet e pa vertetuara se Hashim Thaci dhe dy njerezit e dores se tij te djathte - Azem Syla, ministri I mbrojtjes se UCK-se, dhe Xhavit Haliti, ambasador I saj ne Shqiperi - ka urdheruar vrasjen e komandanteve me te larte te organizates se tyre dhe rivalet potenciale brenda levizjes kombetare te Shqiptareve te Kosoves.

Hedges ka intervistuar nje ish anetar te ketij grupi ne Zvicer, Rifat Haxhiaj, I cili I tha atij se: "Kur lufta [kunder autoritetit Serb] filloj, secili deshironte te behej shef. Per udheheqjen kjo nuk ishte vetem nje lufte kunder Serbeve - ishte po ashtu nje perleshje per fuqi." Nje diplomat Perendimor, komentoj se, "taktikat e pa-meshirshme te Z. Thacit jane legjendare ne rajon." Diplomati shpjegoj: "Thaci ka nje reputacion per te qenurit mjaft I eger … Haliti dhe Syla nuk jane te njohur per temperamentet e tyre te embela. Kjo eshte nje mahalle e ashper, dhe kercenimet dhe vrasjet ndodhin."

Hedges reporton nje incident nga viti 1997 ne te cilin nje reporter Shqiptar I Kosoves, Ali Uka, ishte gjetur I vdekur ne apartamentin e tij ne Tirane, kryqytetin Shqiptar, "fytyra e tij ishte disfiguruar nga therjet e perseritura me nje kacavide dhe tehet e shishes se thyer." Uka ishte mbeshtetes I levisjes se Kosoves per pavaresi, por ai kishte kritikuar ne shkrime. Shoku I tij I dhomes ne kohen e vrasjes se tij ishte Thaci, I quajtur me nofken Gjarperi, per te cilin, Hedges shenon se, "Dhuna ka levizje te gjate…"

Udheheqesia e UCK-se ka zhvilluar nje mardhenje te ngushte me qeverine Shqiptare, "e cila ka reputacion per korrupsion dhe ka qene e lidhur nga diplomatet Perendimore ne trafikimin e droges." Sipas zyrtareve te meparshem dhe te tanishem te UCK-se, Thaci drejtoj vrasjet ne bashkepunim me regjimin e Tiranes, I cili shpesh vendos anetaret e regjimit te tij ne polici te fshehte "ne perdorim te komandanteve rebele." Se paku dy zyrtare te police se fshehte Shqiptare ishin pohuar te kene luftuar me forcat e UCK-se. Dy zyrtare te ish UCK-se dhe nje ish zyrtar I Police shqiptare I tha Hedges-it se "Haliti ishte duke punuar ne Kosove me agjente te police se fshehte Shqiptare nga Shqiperia qe te formojne nje rrjet te sigurise se brendshme qe do te perdorej te qetesonte kundershtaret ne Kosove."

Thaci dhe ndihmesit e tij ishin rregullisht te perfshire ne kontrabandimin e armeve nga Zvicra ne tri vitet para se te filloj kryengritja e UCK-se ne fillim te vitit 1998. Thaci dhe Haliti kane familjet ne Zvicer, por me vone, sipas pjeses se Hedges-it, "ka formuar nje familje te re ne Tirane, ku ai ka nje vile te madhe dhe lidhje te ngushta me udheqesit e vjeter te Qeverise." Artikulli I "Times" raporton se ne Prill te vitit 1998 nje komandant rebel I cili kishe transportuar shumicen e armeve akuzoj Halitin per perfitime. Komandanti akuzoj se dora e djathte e Thacit ishte duke blere kuti me granata nga 2$ nje pjese, dhe duke ngarkuar te paguajne levizjen 7$ per cdo granate. Komandanti, Ilir Konushevci, ishte zene ne prite dhe vrare disa dite me vone ne nje regjion te kontrolluar nga UCK-ja ne Shqiperine veriore, vrasje ne te cilen u fajesuan Serbet.

Bujar Bukoshi, kryeministri ne ekzil I Ibrahim Rugoves, nje prej rivaleve me te moderuar te Thacit, shenon se, "Kufomat kurre nuk kane qene pengese ne karrieren e Thacit." Me sa duket UCK-ja planifikoj nje tentim-vrasje te pasuksesshme mbi Bukoshin Majin e kaluar.

Thaci dhe bashkepunetoret e tij po ashtu pohohet te kene eleminuar nje rival te finacuar ushtarak nga grupi I Rugoves. Ne veren e vitit 1998, gjersa UCK-ka ishte duke persuar terheqje ushtarake, Ahmet Krasniqit, nje koloneli te meparshem te armates Jugosllave, I ishte dhene $4.5 milione dollare nga fondet e ngritura nga administrata e Rugoves te ndertoj nje strukture ushtarake rivale e njohur si Forcat e Armatosura te Republikes se Kosoves. pas tensioneve te ngritura nga grupi I Krasniqit dhe UCK-ja, Thaci dhe qeveria Shqiptare vendosen qe te eleminojne Krasniqin, bazuar ne ish komandantet e UCK-se dhe zyrtaret e ish qeverise Shqiptare. Me 21 Shtator Krasniqi ishte vrare ne Tirane nga policia e fshehte Shqiptare, ose UCK-ja, ose nga te dyja.

Sipas Hedges-it, "Pas vrasjes se Z. Krasniqi, ish komandatet rebele thane, vrasjet, spastrimet, dhe arrestimit u pershpejtuan. Policia rebele, e veshur ne unforme te zeze dalluese, e vuri ne arrestim cdonjerin qe paraqitej armik tek Z. Thaci. Shume nga keta njerez jane rrahur." Pas fillimit bombardime te NATO-se te udhequra nga Shtetet e Bashkuara, "edhe komandante te sinqerte, Agim Ramadani, nje kapiten ne ish Armaten Jugosllave, dhe Sali Ceku, ishin vrare, te dy ne nje prite te pretenduar Serbe. Nje ish zyrtar I vjeter I UCK-se ne Tirane I tha Hedges-it se Thaci ishte pergjegjes per vrasjet.

Emėrllahu
06-02-05, 22:39
Thaqi do te jete gjithmone politikan lokalist,pasi qe ai gati te gjitha votat ne Drenice i ka marre,keshtu qe personalishte mendoj se ai do te jete ne opozite edhe nje kohe te gjate,perderisa nuk i perveshet ndonje universiteti qe te marre nje Diplom,se siq po shihet pa to ska gje ne Kosov.
:roll:

Arb
06-02-05, 22:41
Thaqi do te jete gjithmone politikan lokalist,pasi qe ai gati te gjitha votat ne Drenice i ka marre,keshtu qe personalishte mendoj se ai do te jete ne opozite edhe nje kohe te gjate,perderisa nuk i perveshet ndonje universiteti qe te marre nje Diplom,se siq po shihet pa to ska gje ne Kosov.
:roll:

Thaci nuk ka mbeshtetjen as te vete Drenices. Drenica sot eshte e pushtuar nga Cetnike-Zagaret Enveriste.

Arb
06-02-05, 23:01
Vazhdojme me "Gjarperin"....


Vizioni i Hashim Thaqit apo mjerimi vizionar i tij

Proēkat “vizionare” tė Hashim Thaqit nė lidhje me Kosovėn dhe trojet etnike shqiptare, disa nga tė cilat tani ai me gojėn plotė i quan , “Serbi Jugore” (Preshevė-Medvegjė-Bujanocin), jo vėtėm qė nuk i ha kush, por duhet demaskuar me indinjatė)

Prof. Besnik Krasniqi

Duke shfletuar kėto ditė gazetėn e mirėnjohur “Korrieri”, tė dt.14.04.2004, nė njė nga titujt e saj mė ra nė sy njė si “shkrim” „Vizioni im pėr Kosovėn” i Hashim Thaqit. Autori i kėtij shkrimi, duke pretenduar se thotė ndonjė gjė menēur, shkarravit “fjalime”, pėrvēse pa kuptim dhe tė mėrzitshme, po aq tė dėmshme politikisht.

-Mund tė thuhet, mjerė ai qė i ka rėnė shorti t’i degjoi ato !

Ky njeri strajcash fasuli, qė pretendon tė na bėjė politikė tė “madhe kombetare”, mbanė emrin “lider” i njė partie, e cila ēdo ditė e mė shumė po diskreditohet para opinionit kombėtar e ndėrkombėtar me qėndrimet e saja tejet regresive politike dhe antikombėtare nė raport me Kosovėn dhe ēėshtjen shqiptare nė tėrėsi.

-E si tė mos diskreditohet se?

Autori me emrin Hashim si duket, duke pretenduar se realizoi atė pėr tė cilėn ishte nisur te bėjė karrierė politike, i cili para luftės, aspak pėr ēudi, ishte njė nga fytyrat mė anonime tė historisė sė lėvizjeve patriotike legale e ilegale nė trojet shiptare akoma tė kolonizuara, ndėrsa gjatė luftės njė farė drejtori i njė farė drejtorie politike tė sė shkuarės UĒK dhe me pas “lider”(i thėnēin) i PDK-sė, nė “fjalimin” e tij me pompozitet na “proklamon” rrugėn politike, tė cilėn, sipas tij, do tė duhej tė ndiqnin shqiptarėt nė ballkan, pėr tė “demokratizuar” Serbinė, Rajonin, Europėn dhe ndoshta edhe tėrė botėn.

Nuk e di, nėse autori nė fjalė i ka bėrė ndonjėherė pyetjen vetes, nė ishte ai aty pėrfaqėsues i njė partie serbe apo shqiptare?! -Apo kjo gjė s’ ka rėndėsi pėr tė, sikur se edhe vetė gjaku i dėshmorėve tė kombit shqiptar nė kėto tri luftėrat e fundit, i cili pėr tė dhe soj sorrollapin e tij, nuk dėshmon se ka pasur rėndėsi ndonjėherė, pėrveē “ngritjes” sė tij nė skenėn politike tė Kosovės.

Nė pėrpjekje tė “elaborimit” tė “tezave” tė tij mbi “qartėsinė” e paqartė tė statusit final tė Kosovės, autori nė fjalimin e tij nxjerr “konkluzione famoze” se; “…paska shqiptarė tė pakėnaqur nė Mal tė zi, Preshevė dhe tani, siē i duket atij, edhe nė Maqedoni, qė pėrderisa ekziston kjo paqartėsi, ata do tė vazhdojnė tė propagandojnė pėr ndyshimin e kufijėve nė favor tė tyre…

Maqedonia dhe Serbia, vazhdon mė tej ai, kanė kufij qė nuk do tė ndėrrohen… dhe se pėr hir tė paqes dhe tė sigurisė nė rajon, sipas tij, nuk u dashka tė ketė kompromise nė ēėshtjen e kufijve...” Nuk besoj qė as vetė Ēoviēi do tė mund tė kishte qenė mė konsekuentė se ky “lider” fatkeq, nė raport me ēėshtjen e kuifjve tė kombit tė ndarė shqiptar nė Ballkan.

Harron ky faqezi, qė betimin tė cilin kishte bėrė ai si ushtar i UĒK-sė, tejkalonte kufijtė tė cilėt tani pretendon t’i mbroj ai ( tė Serbisė, Malit tė zi e Maqedonisė).

Harron ky faqezi qė, Adem Jashari, Fehmi Lladrovci, Ismet Jashari, Tahir Sinani, Ilir Konushevci e shume e shume dėshmorė tė tokave dhe pėr tokat shqiptare, nuk ranė pėr tė mbrojtur kufijtė aktual. Ata ranė, pėr t’u lėnė amanet brezave qė do tė vijnė, shėmbjen pėrfundimtare tė kėtyre kufijve nga harta e trojeve etnike shqiptare dhe bashkimin e tyre dhe tė shqiptarėve nė njė shtet tė vetėm, ndėr shekuj amanet, me emrin Shqipėri.

Nuk do shumė mend pėr tė kuptuar mjerimin e politikės shqiptare e cila “pėrfaqėsohet” nga prototipa tė tillė, tė cilėt pėr hir tė intersave tė tyre banale, pazarin e pėrsheshit (shih: pėrkth. nga arabishtja, Hashim=Pėrshesh) mbi ēėshtjen shqiptare, e filluan nė kėshtjellėn e Rambouilletit tė Francės, pėr tė vazhduar mė tej deri nė ditėt e sotme me deklarata, fjalime, analiza e pėrbetime, pro kufijve antishqiptar dhe “paprekshmėrinė e tyre” nė disfavor tė kombit tė ndarė padrejtėsisht nė pesė shtete.

Dėshmi e kėtij pazari tragji-komik nė dėm tė intersave shqiptare, ėshtė edhe libri i zonjės Madeleine Albright, kronikė besnike e kėsaj “ndeje” mbi marrėveshjen e Rambouilletin dhe tė “parin” e kėsaj ndeje, Hashim Thaqi, i cili pauzat e rastit gjatė kėsaj “ndeje” i kalonte nė bisedime “frytėshme” me Xhejms Rubin mbi filmat kauboj tė Hollywood-it.
Dėshmi e kėtij pazari tragjik antikombėtar, ėshtė edhe nėnshkrimi tij me “ lot nė sy ”, natyrisht jo pėr fatin e kombit shqiptar, por nga frika e konsekuencave tė tradhėtisė sė tij nė raport me luftėtarėt e vėrtetė tė lirisė dhe bashkimit kombėtar, sikurse edhe i ca tė tjerėve, mbi marrėveshjen e Rambouilletit, qė praktikisht po vėrtetohet se ėshtė mosmarrėveshje.

E kundėrta qė flet, nė raport me kėtė debil politik pėr faqe tė zezė dhe politikave tė “holla” tė prototipave tė tillė njerėz tė hurit e tė litarit, (qė tani pėr ironi varin nga njė kravatė nė qafė), janė dėshmorėt e kombit, invalidėt e luftės - luftėtarė tė lirisė dhe familjet e tyre, tė lėna nėn mėshirėn e fatit nė mjerim absolut nė gjithė hapėsirėn e tojeve etnike shqiptare, ku u luftua dhe do tė luftohet kundėr po kėtyre kufijeve tė urryer, nėn thirrjen dhe betimin pėr bashkim kombėtar shqiptar, jo pėr “paprekshmėrinė” tyre, siē duan tė na mbushin mendjen tani ca kretenė tė krekosur nė maje tė plehut.

Viktima tė njė kretinizmi tė tillė janė sot gjithashtu, qindra intelektualė atdhetar tė dėshmuar nė decenie, (profesor, doktor, akademik etj.), tė braktisur e tė lėnė strehėve tė huaja nėpėr botė si krah tė mjerė pune, e liderėt “pushtetarė”, se bashku me njė pjesė tė inteligjencies universiatare shqiptare, as nė Tiranė, as nė Prishtinė, as nė Tetovė nuk mėrziten dhe nuk i brenė ndėrgjegja se profesorėt dhe doktorėt e tyre i kanė lėnė rrugėve e strehėve tė huaja, si “sharraxhinjtė” dhe “hamajt” e dikurshėm nė Beograd e Serbi, tė autorit Esad Mekuli dhe si“qymyrshitės” tė Migjenit...

Ata kanė vėnė nė ballė injorantė tė tillė, sikurse soji i kėtij tė fundit, tė na shpalosin “vizionet” e tyre tė paprekshmėrisė sė kufijve, kundėr tė cilėve kombi shqiptar sakrifikoi nė shekuj pėr t’i shėmbur ata njėherė e pėrgjithmonė nė favor tė Shqipėrisė Etnike.

Ata kanė vėnė nė ballė, ata tė cilėt natyrshėm do tė duhej tė ishin nė fund.


Prof. Besnik Krasniqi

Prishtinė 20 Prill 2004

Arb
06-02-05, 23:03
SHERBIMI INFORMATIV I KOSOVES (SHIK) - (PDK)

Pas formimit tė koalicionit tė LDK-sė me AAK-nė pėr formimin e Qeverisė sė re te Kosovės, mardhėnjet nė krahun e partive tė dala nga lufta pėrjetuan plasaritje tė dukshme.

Kjo plasaritje dhe ftohje graduale e kėtyre partive (AAK-sė dhe PDK-sė) ka ndikuar edhe nė strukturat udhėheqėse tė Sherbimit Informativ Kombtar (SHIK) tė udhėhequr nga Kadri Veseli.

Sipas njė burimi tė sigurtė nga vet brendėsia e SHIK-ut mėsohet se kėto ditė diku nė Kosovė larg syve tė opinioni janė takuar Hashim Thaqi dhe Kadri Veseli pėr tė biseduar pėr "tradhėtinė" qė ua paska bėrė Ramush Haradinaj ndaj UCK-sė dhe krahut tė luftės.

Pos tjerash aty ėshtė biseduar edhe pėr masat qė duhet tė mirren ndaj "tradhėtarėve" dhe bashkėmendimtarėve tė tyre, ndaj ruajtjes sė sekreteve tė kėsaj organizate ilegale qė operon dhe vepron nganjėherė edhe jasht kufijve tė Kosovės.

Gjithashtu sipas njė zyrtari tė lartė tė kėsaj organizete e cila udhėhiqet nga Kadri Veseli, tonet e bisedave kishin qen tė larta dhe kercnuese e sidomos tė kryetarit tė PDK-sė z. Hashim Thaqit i cili nuk prante sė quajturi tradhtar z. Ramush Haradinajn.

Edhepse kėto bisedime ishin zhvilluar larg syve tė opinionit dhe mediave pėrsėri si gjithėherė EPP-ja kishte arritur qė tė fuste nė dorė shumė informata nė lidhje me takimin shumė sekret ne mes tė z.Hashim Thaqit dhe z. Kadri Veselit.

Nė tė ardhmen pritet qė EPP-eja edhe ta bėjė publike kėtė bisedė e cila do tė mundėsoj edhe fillin e zbulimeve tė vrasjeve politike nė Kosovė.

GASHI75
06-02-05, 23:09
Thaqi do te jete gjithmone politikan lokalist,pasi qe ai gati te gjitha votat ne Drenice i ka marre,keshtu qe personalishte mendoj se ai do te jete ne opozite edhe nje kohe te gjate,perderisa nuk i perveshet ndonje universiteti qe te marre nje Diplom,se siq po shihet pa to ska gje ne Kosov.
:roll:
po ju qė keni diplomue nė pėr shpia mosė e keni matė mirė athua ore sa tė pa cip jeni ore tė mjerė shiqoni ata qė ju udhėheqin tė pa shkollėt edhe ata tė shkollave tė kumrovcitė.

Emėrllahu
07-02-05, 12:08
[quote=Emėrllahu]Thaqi do te jete gjithmone politikan lokalist,pasi qe ai gati te gjitha votat ne Drenice i ka marre,keshtu qe personalishte mendoj se ai do te jete ne opozite edhe nje kohe te gjate,perderisa nuk i perveshet ndonje universiteti qe te marre nje Diplom,se siq po shihet pa to ska gje ne Kosov.
:roll:
po ju qė keni diplomue nė pėr shpia mosė e keni matė mirė athua ore sa tė pa cip jeni ore tė mjerė shiqoni ata qė ju udhėheqin tė pa shkollėt edhe ta tė shkollave tė kumrovcitė.
[/b]"GASHi75"Mos u be nervoz o gash se qenke i ri e mos po luan mendesh,une vetem e kam cekur se hashim thaqit i nevojitet nje diplom origjinale se nje fallso vetem e ka ne gjep qysh moti,po ama ate te verteten se mori dot,se ai ne Fak e Prishtines vetem 3 provime i ka absolvuare dhe ate me qyke zori

Gjuhe
klasike latine
Hyrje ne histori
Shkencat ndihmese me metodologji te historise,tjeter asgje ne rruge institucionale

Dhe ti GASHI 75 mendon se me tre provime udhehiqet Kosova apo,jo more gashi njerezit qe tash udheheqin shumica Dr shkencash jane e nuk ben qe thaqi te matet me ta,une do te kisha preferuare per te ti kthehet hoteleve ne Shqiperi ku gjate gjithe luftes qendroi me lloj,lloj kurvash duke pregaditur atentate per njerezit me eminente te Kosoves,ai vetem keto pune i dine e per te tjerat flete me gojen e disave qe i ka ne parti,ku gjerat i merre ne menyre te pregaditur te shkruara nga Kuqi,hoxhaj etj dhe i meson disi shkel e shko dhe me disa dite vonese i perhap si ide te veta.
Heu po ne mbete Kosova ne te vaj halli per ne,per 24 ore do te na bashkon me serbine.
Dhashte Zoti e kjo nuk na ndodhe kurre,
Me respekte,

Emėrllahu

Arb
07-02-05, 14:54
une do te kisha preferuare per te ti kthehet hoteleve ne Shqiperi ku gjate gjithe luftes qendroi me lloj,lloj kurvash duke pregaditur atentate per njerezit me eminente te Kosoves,ai vetem keto pune i dine e per te tjerat flete me gojen e disave qe i ka ne parti,ku gjerat i merre ne menyre te pregaditur te shkruara nga Kuqi,hoxhaj etj dhe i meson disi shkel e shko dhe me disa dite vonese i perhap si ide te veta.
Heu po ne mbete Kosova ne te vaj halli per ne,per 24 ore do te na bashkon me serbine.
Dhashte Zoti e kjo nuk na ndodhe kurre,
Me respekte,

Emėrllahu

Populli ndeshkoj Thacin, ashtu sic ka ndeshkruar secilin prej atyre qe e vriste popullin pas shpine. Thaci eshte i vdekur politikisht, eshte ceshtje kohe kur ai do ta kuptoj kete gje.

Emėrllahu
07-02-05, 18:16
une do te kisha preferuare per te ti kthehet hoteleve ne Shqiperi ku gjate gjithe luftes qendroi me lloj,lloj kurvash duke pregaditur atentate per njerezit me eminente te Kosoves,ai vetem keto pune i dine e per te tjerat flete me gojen e disave qe i ka ne parti,ku gjerat i merre ne menyre te pregaditur te shkruara nga Kuqi,hoxhaj etj dhe i meson disi shkel e shko dhe me disa dite vonese i perhap si ide te veta.
Heu po ne mbete Kosova ne te vaj halli per ne,per 24 ore do te na bashkon me serbine.
Dhashte Zoti e kjo nuk na ndodhe kurre,
Me respekte,

Emėrllahu

Populli ndeshkoj Thacin, ashtu sic ka ndeshkruar secilin prej atyre qe e vriste popullin pas shpine. Thaci eshte i vdekur politikisht, eshte ceshtje kohe kur ai do ta kuptoj kete gje.

Pajtohem plotesishte Zoteri Arb,se Thaqi eshte i vdekur Politikishte por nuk e kuptoj dot kur keta kuqaloshet kete do e marrin vesh,thaqi 2 here sipas informatave qe une posedoj(pasi qe e njohe nje rreth te ngushte rreth tij)ka tentuare te jep doreheqje nga udheheqja e partise por nuk ka mundur dot ta realizoje kete,sepse atehere iu eshte thene se gjithe te palarat dhe atentatet qe i ka bere do ti qiten ne shesh dhe kjo per momentin eshte pengesa kryesore qe ate se lejon te terhiqet.

Mbesim me shprese se deri ka gjysma e vitit 2006 do te dalin te gjitha ne shesh dhe do shohim se si do te paraqiten ketu mbrojtesit e tij te flakte

Me respekt,Emėrllahu