PDA

View Full Version : Behgjet Pacolli,Paret dhe Gazeta Bota Sot !


Shpati
07-02-05, 13:42
Ne ket tem ftohen diskutuesit te japin mendimet rreth kesaj Teme:


Behgjet Pacolli ,Paret dhe Gazeta e Bota Sot !

Ne ket tem direkt perjashtohet te diskutohet jeta private e Behgjet Pacollit ,por disa veprime te tij ose edhe te ndonje Bisismeni tjeter i cili me pare ose per pare: a kan shkuar larg?
I njeti ka financuar disa projekte qe me paren e tij ka perqar mjaft Shqiptaret.
Psh:
1.Gazeta Bota sot e cila per pare ose per "quot" merret me shpifje .
Nuk them se Behgjeti duhet ta redaktoi qdo dit ket Gazet,por i njeti me pare te tij ka krijuar diq te pist.
2.I njeti merret me lirimin e Shqipes ne Avganistan ku ka ber mir,por i njeti thot nuk di pse nuk vjen dikush nga Qeveria !
Kosova nuk esht antar i OKB dhe e njeta esht e obliguar te jet neutrale.

Ne qoft se ka pare mir, por i njeti duhet te dij qka financon ?
Ne qoft se financon per pare ather esht diq tjeter !

Ejona
07-02-05, 14:06
Humaniteti eshte diq tjeter, e bene me leke. Edhe kjo nuk eshte asgje. Nuk munde te thuash se eshte Nena terez.
Bota Sot e dime cfare shkruan, ndjell vellavrasje ne cdo kend te KOSOVES , poashtu e dime se vellaun e kujt e ka mikun me te mire (ortak) !!!!


Koha eshte e maskarenjeve , pore ATDHEU i SHQIPTAREVE. ! ( Ali Asllani)

MemphiSx
08-02-05, 12:29
Ne ket tem ftohen diskutuesit te japin mendimet rreth kesaj Teme:


Behgjet Pacolli ,Paret dhe Gazeta e Bota Sot !

Ne ket tem direkt perjashtohet te diskutohet jeta private e Behgjet Pacollit ,por disa veprime te tij ose edhe te ndonje Bisismeni tjeter i cili me pare ose per pare: a kan shkuar larg?
I njeti ka financuar disa projekte qe me paren e tij ka perqar mjaft Shqiptaret.
Psh:
1.Gazeta Bota sot e cila per pare ose per "quot" merret me shpifje .
Nuk them se Behgjeti duhet ta redaktoi qdo dit ket Gazet,por i njeti me pare te tij ka krijuar diq te pist.
2.I njeti merret me lirimin e Shqipes ne Avganistan ku ka ber mir,por i njeti thot nuk di pse nuk vjen dikush nga Qeveria !
Kosova nuk esht antar i OKB dhe e njeta esht e obliguar te jet neutrale.

Ne qoft se ka pare mir, por i njeti duhet te dij qka financon ?
Ne qoft se financon per pare ather esht diq tjeter !


Shpati shum diskutues bajat je be Sa per informacion Editor i Bota Sot eshte Xhevdet Mazrekaj i cili ska t'bej asgje me Behxhet Pacollin
Kurse nese nuk e din ti po t'kallxoj se Behxhet Pacolli eshte pronar i nje fletushke te re ne Kosove Lajme Eksluzive
Kete teme e paske hap ma shum per akuza kunder Botes Sot se sa diqka per Behxhet Pacollin
Si zakonisht edhe ky eshte nje deshtim i mendimeve tuja

Te pershendes :)

Shpati
08-02-05, 14:28
Ne ket tem ftohen diskutuesit te japin mendimet rreth kesaj Teme:


Behgjet Pacolli ,Paret dhe Gazeta e Bota Sot !

Ne ket tem direkt perjashtohet te diskutohet jeta private e Behgjet Pacollit ,por disa veprime te tij ose edhe te ndonje Bisismeni tjeter i cili me pare ose per pare: a kan shkuar larg?
I njeti ka financuar disa projekte qe me paren e tij ka perqar mjaft Shqiptaret.
Psh:
1.Gazeta Bota sot e cila per pare ose per "quot" merret me shpifje .
Nuk them se Behgjeti duhet ta redaktoi qdo dit ket Gazet,por i njeti me pare te tij ka krijuar diq te pist.
2.I njeti merret me lirimin e Shqipes ne Avganistan ku ka ber mir,por i njeti thot nuk di pse nuk vjen dikush nga Qeveria !
Kosova nuk esht antar i OKB dhe e njeta esht e obliguar te jet neutrale.

Ne qoft se ka pare mir, por i njeti duhet te dij qka financon ?
Ne qoft se financon per pare ather esht diq tjeter !


Shpati shum diskutues bajat je be Sa per informacion Editor i Bota Sot eshte Xhevdet Mazrekaj i cili ska t'bej asgje me Behxhet Pacollin
Kurse nese nuk e din ti po t'kallxoj se Behxhet Pacolli eshte pronar i nje fletushke te re ne Kosove Lajme Eksluzive
Kete teme e paske hap ma shum per akuza kunder Botes Sot se sa diqka per Behxhet Pacollin
Si zakonisht edhe ky eshte nje deshtim i mendimeve tuja

Te pershendes :)

Behgjet Pacolli ka financuar disa projekte te cilat jan thjesht te dyshimta.
A ka financuar veq pse esht humanitar apo esht diqka tjeter.
Opinioni i Kosoves duhet ta dij.
Sa larg mund te shkoi nje person edhe ne qoft se ka pare?
I njeti ka financuar nje "gazet te pist".
A e ka financuar vetem te fitoj pare,mos te paguaj tatime ?
Ty mund te te mos pilqej por Behgjeti ne te ardhmen disa pyetjeve te pa kendshme duhet tu pergjigjet.

Shpati
01-04-05, 08:25
Ne kete teme Ka punuar dikush me Sakic !

Kush ka punuar nuk di!
Bondi nuk e ka ruajtur mir Arkivin .
Jan fshir nje numer i Mesazheve ku kjo Teme esht sakatue.

I propozoi Bondit ta dergoi ne Akiv.

rida
01-04-05, 09:22
JU gjithcka po e lidhni me partite poltike. A mundeni vlla qe kur biedoni per Pacillin ta zeme t'i leni anash partite. Apo ndoshta po kam deshire se une i gjori si besoj asnje partie sikurse ju.

Po hyje ne teme: Behxhet Pacolli dihet se kush eshte. I ka te gjitha sepse i ka parate. Prandaj ndohma e tij ne Afganistan eshte humane dhe nuk mund te lidhet me asgje tjeter. Ndersa pasi ne njefare menyre jam i kyqur kah shtypi, Pacolli s'ka te beje me Bota Sot edhe pse as vet nuk e diua kete gazetet sikurse as Epoken e Re se nuk jane serioze, por gazeta e tij eshte LAJMI, mos i perzieni gjerat dhe mos shkruani pa ditur.

DIKSUH MUND TE THOTE SE RIDA HERE ME MEMPHISX HERE ME TE TJERET, POR UNE VETEM TE VERTETEN, KUR R KA KEQ I PARI I THEM ASHTU EHDE TE TJEREVE

Bond
01-04-05, 17:23
Zotėri Shpati, sa herė ju kemi njoftuar, edhe ne privat ju kam njoftuar pėr mesazhet e humbura.


Me nderime Bond

E_Zjarrta
02-04-05, 23:08
Valla bre nuk u durova se me djeg zjarri kure ju shoh juve duke u perla ne mes vete e as vet nuk e dini se perse pelaheni ....

1. Gazeten Bota Sot e Lexoj me endje me respekt dhe me dashuri ajo eshte Gazeta e pare Shqiptare qe morri guzimin e ta thot te verteten.

2. Nese dua te di se kushe e ka rradhen me u dergu ne Hage apo ku ka me ndodhe ndonje vjedhje apo rrahje apo naj Pisllek e Lexoj Kohen Ditore

3. Nese dua te di me shume per Djathtizmin e lexoj Pamvarsine.

4 Nese dua te di per Raspilleqe ka edhe asi Gazetash se Gani Xhafolli eshte gjalle

5. edhe per sport ka qe besa

e ju o te mjere shaheni per Behxhet Pacollin i cilli i ka punet si pula ne grure e ju as m.... ne b..... nuk keni e leni njerzit te punojne se ne jemi mesuar me Klasen e juaj Komunisto-DiktatorijaleRRofte Djathtizmi shqiptare

Njoftim ne qershore mbahet Akademia e Trete e te Djathtes shqiptare

Tomori
03-04-05, 11:36
5. edhe per sport ka qe besa

e ju o te mjere shaheni per Behxhet Pacollin i cilli i ka punet si pula ne.....
nuk keni e leni njerzit te punojne se ne jemi mesuar me Klasen e juaj Komunisto-DiktatorijaleRRofte Djathtizmi shqiptare

Njoftim ne qershore mbahet Akademia e Trete e te Djathtes

shqiptare

-Shkelqyeshem,,,,"RROFTE E DJATHTA E BASHKUAR"

-"E_zjarrta" zjarresisht loqki po te pershendet TOMORI :wink: