PDA

View Full Version : Gjykata e hages si qender moderne e Inkuzicionit ne Evrop !


Shpati
22-03-05, 13:11
Gjykata e Hages si qender moderne e Inkuzicionit ne Evrop !

Krimet e Serbeve Ushtris-Policis te bera ne Kosov nuk mund te krahasohen me Luftene e Luftetareve te Liris UQK.

Kjo Gjykat e Drejtsis siq e quan veten merret me ndjekjen e Luftetareve te Liris ne Kosov e cila esht ber nje sevis i Kolaboratorve Shqiptar dhe Regjimit te sotshem Serb.

Pos Shqiptareve deri me tani kjo Gjykat ka akuzuar dy tre Kriminel te vertet.


Prej Zotri Ademit deri tek Zotri Ramushi ?

Akuzat ndaj Shqiptareve thjesht qesharake :
Krime te Luftes ?

Kosova as UQK nuk ka sulmuar ndonje ndonje Shtet ose ndonje grup etnki,fetar etj.
UQK ka ber Lufte qlirimtare e cila bazohet ne "Karten e Kombeve te Bashkuara" por edhe ne te drejten e Popullit Shqiptar per Liri.
Lufta esht udhehequr simbas Normave te Luftes te cilat ende jan ne fuqi ne Tokat Shqiptare.
UQK qellimisht i ka ikur luftimeve ne vende Urbane,te perziera por edhe vetem me banor Serb qe te shmangen viktimat ne numer.

Arrestimi i Ish Ushtarakeve behet ne menyr tinzare,Kosova nuk ka Ratifikuar kurrfar marrveshje per Extradim me asnje vend .
Por edhe Gjykimi behet ne menyr tinzare.
Shqiptaret gjegjsisht ISH Ushtaraket gjykohen por per qka ?
Pse kan luftuar kunder "Tiranis Serbe" ?

Arb
22-03-05, 19:27
Shpat (Dullen e ka thirre nje kohe keshtu),

Gjykata e Hages po mendon dhe vepron ndryshe. Ulerimat tua jane te kota...

GASHI75
23-03-05, 00:34
Shpat (Dullen e ka thirre nje kohe keshtu),

Gjykata e Hages po mendon dhe vepron ndryshe. Ulerimat tua jane te kota...

arb vertet gjykata ka menduar si ti bile ti shkon edhe ma larg se gjykata qė gjithė ata qė kan liftuarė spari ti japin votatė pėr ne e pastaj i ekstradojm nė burgje kėshtu ėshtė mendimi i juajė se ti e donė lirin por pa ēlirimtar ti edon kinse lirin por me kolltuqe pau lodhė pėr tė por meta servue dikush e ty me tė ba pashė apo diken siti spe ceki hiq mamirė.
kurse une e dua lirin me qlirimtarė e me popullatė tė mirė filltė shqiptare qe dinė ta respektojn njeriun e sakrificės heroin e luftes dhe tė viktimizuaritė .
kto kur ti respektojshė do kesh ardhėmeri tė mirė filltė kombtare e shtetrore.
mosė u mundo kurr me pėrkrahė njerzė tė lig kombtarishtė njerz tė degjeneruar njerzė spiuj tė udbės e komunistėt jugosllav e millosheviqian se kemi sotė bollė nė kosovė e me udbasha qė veprojn rreth e rrotullė nė kosovė sotė.
Me ksi njerzė nuk jetohet asė nė fqinsi e lere mo meni shpi se herdo kurdo do na tradhtojnė se punojn mbrapshtė.

Shpati
23-03-05, 10:27
Shpat (Dullen e ka thirre nje kohe keshtu),

Gjykata e Hages po mendon dhe vepron ndryshe. Ulerimat tua jane te kota...

Shpati i mbron ata qka e mbrojten dhe e liruan Kosoven.


Ky esht Shpati

Arb ti je nje spiun i krimbur edhe mos u rahato nga disa hulumtime qka kam ber shum shpejt ka me te kap barku ty edhe disa si ti.
Ato kam me i publikuar ne nje Teme tjeter.

Tutsave dhe Spiunave iu duhet kjo Gjykat .
Ashtu sikur qka i dergojshit neper Gjykatat e Shkive ata qka luftonin per liri.
Tash e keni gjet Gjykaten e Hages.
Mbasi "prapanicen ta kan liruar tash leht e ke".
Por ata qka kan luftuar nuk kan luftuar vetem "prapanicen tende me ta liruar ose ata qka mendojn si ti".
Por per liri ne Kosov ku do ta gezojn edhe ata qka kan luftuar per liri.

Shpati i mbron ata te cilet e mbrojten dhe e liruan Kosoven.

Arb
23-03-05, 14:50
Shpat,

Mundesisht merru me temen, e jo me anetaret.

Populli gjykimin e pare ju beri ketyre ne zgjedhjet e lira te pas-luftes. Haga vetem finalizoj punen me individe te caktuar.

Askush nuk eshte sulmuar ata qe luftuan per te cliruar Kosoven. Ata qe vete-quhen clirimtare, as nuk e bene luften, as nuk e luftuan Shkaun. Prandaj edhe populli i ndeshkon vazhdimisht ata.

Ata luften e vetme ndaj Shkijeve e bene permes komunikatave. Ata nuk mbrojten asnje meter katror, asnje shtepi, mahalle, fshat, apo rajon ne Kosove.

E sa per hulumtimet e tua, urdhero e postoj, ske pse para-lajmeron!

rida
23-03-05, 16:39
Per Arbin

Arb me te vertete, po me cudite. Te kuptoj kur e mbrone nje grup te caktuar politik ne Kosove, por nuk po te kuptoj se si i mbrone akuzat e serbev ndaj shqipareve te cilet tshme gjinden ne Hage. Ti bre djale je me dreqin apo me neve, do te thote je me shiije apo em shqiptar. Eshte mire te deklarohesh,s epse keshtu siq po skruan ti ne kete teme, te gjithe duhet me u denu sepse kane vra shkije, me fal se pernjime ndoshjta tu kane dhimte ata shkije, por cka me ba lufte ishte, mos u merzite!!!!!!!!!!!!!!

rida
23-03-05, 16:42
Arbi harrova edhe dicka.

ke shkruajtur me larte ulurimet tua per luftetaret jane te kota. Po cilat ulurima bre. po per ke more hajvan duhet me uluru ne, a per milloshevizin qe e kane marre ne hage apo per Haradinajn,

Arb
23-03-05, 19:28
Rida,

Te akuzuarve ne Hage ju lumte per cdo plumb qe shkrepen mbi Shkijet.

Po a kane vrare Shkije se?

Ata Shkije qe i kane vrare pergjithesisht kane qene civile, pleqe te lodhun Shkije qe kane mbetur ne lokalitete te ndryshme gjate luftes. Prandaj edhe iu eshte ngritur aktakuza per krime kunder njerezimit.

Sikur Limaj dhe te tjeret te kishin vrare Ushtare, Paramilitare dhe Police Shkije, atyre kurre nuk do te perballeshin as me Hagen, e as me aktakuza te atilla.

Por Limaj me shoke duket se kane bere te kunderten, u moren me eleminimin e anetareve te caktuar te LDK-se, duke jep nje shenje te gabuar para popullit se nje prej qellimeve te tyre madhore, eshte lufta e hapur kunder LDK-se.

Sa per ri-kujtim, te gjithe e dime se gjate luftes nderkombetaret nuk qanin koken per Pjestare te UCK-se qe vriteshin, e as per grupe te tjera qe luftonin kunder Shkijeve. Cfare ishte brengosese per ata, ishim masakrat mbi popullaten civile Shqiptare.

Ne te njejten menyre, nderkombetaret nuk qajne koken per Paramilitare, Ushtare dhe Police Shkije te vrare gjate luftes. Nuk do te kerkojne kurre pergjegjesi nga asnje Shqiptar per vrasjen e tyre (Shkijeve).

beku
23-03-05, 20:50
Askush nuk eshte sulmuar ata qe luftuan per te cliruar Kosoven. Ata qe vete-quhen clirimtare, as nuk e bene luften, as nuk e luftuan Shkaun. Prandaj edhe populli i ndeshkon vazhdimisht ata.

ARB-itrazhi

TI JE KOLABERACIONIST I RRYERĖ, sepse kėshtu siē je shprehur ti mė lartė, kan folur vetė shqipfolsit e, jo gjaku i rracės, Ma thotė mendja se si tyn Kosova ka patur Edhe RRahman Morina,Gani Jashari,Hysamedin Azemi,Halit Ternavci e, ėshtė dashur edhe juve tė paraqiteni nė atė kohė sepse koha juaj ėshtė e kryer dhe tradhėtaret si juve dhe ata qi dalin herė pas here nė gjyqin e Hagės mė fytyrėmjegulle jan te strehuar shpellave tė tė atyre vendėve armike tė Kososovės dhe shpellave tė PAZBULURA AKOMA ĒETNIKE,dilni nga ato shpella o zuzar se ky popull e deshi luftėn dhe e nderon atė dhe do ta nderoi atė deri nė fund.Po juve genjeni or rropullar i ndyerė,or cergatar bythe juve deshet qė ēlirimtaret tan tė mos i vrasin serbet tuaj sepse juve me kuislingllėkun tuaj e deshėt edhe Shkodrėn or Arkan Arb-itrazhi, Aty ku do vesh aty do t na gjesh duke tė tė vėzhguar me pushkėn nė lul tė ballit, or fyll or yll tradhtari.

Arb
23-03-05, 21:35
Askush nuk eshte sulmuar ata qe luftuan per te cliruar Kosoven. Ata qe vete-quhen clirimtare, as nuk e bene luften, as nuk e luftuan Shkaun. Prandaj edhe populli i ndeshkon vazhdimisht ata.

ja se cfare thote Sylejman Selimi per te vete-quajturit Clirimtare, per te cilet e kisha fjalen me larte.

"Shtabi i Pergjithshem i UCK-se nuk ishte Shtab, por nje grup prej 7-8 shokesh"

Sylejman Selimi, i cili tash eshte zevendes-Komandant i TMK-se, eshte bere Komandant i Shtabit te Pergjithshem te UCK-se ne kohen kur Hashim Thaci, Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi dhe Rame Buja ishin ne Rambuje.

Me pas kater te fundit e kishin akuzuar Sylejman Selimin, se ky ka bere puc ne zgjedhjen e tij si Komandant, dhe si kunderpergjigje ndaj kesaj ata me vone kishin sjelle Komandant te Pergjithshem te UCK-se, Agim Cekun.

Ne lidhje me keto akuza te lartepermendura, ne intervisten ne fjale dhene nje gazete ditore ne Kosove, Sylejman Selimi thekson se ai nuk ka bere puc.

"Emerimin e Komandantit te Pergjithshem te UCK-se kemi mundur ta bejme edhe para kesaj kohe, pra kur keta (Hashim Thaci, Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi v.j.) nuk kane qene fare ne Kosove, por kane qene here ne Zvicer, here ne Shqiperi, por edhe ne Kosove ne zonat ku nuk ka pasur rrezik, pra ku nuk eshte luftuar," ka thene Sylejman Selimi.

Sylejman Selimi po ashtu tregon se Shtabi i Pergjithshem i UCK-se nuk ishte Shtab, por nje grup prej 7-8 shokesh qe kane qene te izoluar edhe perkunder faktit se zhvillohej lufta.

beku
24-03-05, 00:49
Kjo asht e pa rėndėsishme, sepse pas kėsaj, gjėrat dalin dhe sheshohen edhe mė shumė edhe ato gjera tė cilat kan qenė vetė konfidenciale si shembull nėnshkrimi i Rambujesė, kur kater dait e nėnshkruajtėn at marrėveshje e Rambujes, e ma vonė dul sheshi se e ka nėnshkruar ne emrin e tyre vetėm Veton Surroi, kjo u be e mundur vetėm pasi konusi shqiptar Adem Demaqi e ngacmoi nė RTK kėtė marrveshje tradhtie pėr kosovėn. Nuk ka te keqe nga sheshimet po nga mos sheshimet e ngjarjevepėr Kosovėn dhe me Kosovėn sepse e verteta do shoshė argumetash e jo parulla pėr tulla pėr tė bėrė mulla.

Serial Clicker
24-03-05, 02:41
Arb a u lodhe hiq. Po kujt po i spjegon a nuk je tu i pa qfare duda e trapa ishin keta perkrahesit e kriminelve.

hej o trapa e llapqina prej atina dudit qe e ka qele kete teme e deri te ky filozofi i fundit me pas qellue pak ma te menqur qata qe po i mbroni nuk kishin shku me mrizue si lopet ne shtalle.

o ju perkrahes injoranta te atyne kriminelve ja dhjefsha qlirimtaret a.

nuk jam moderatore se jav kisha qi nanen e nuk ju kisha lane as dy minuta ktu o mutat proletare ju po i jepni dikujt pushke ne lule te ballit o muta.

Arb
24-03-05, 05:20
Serial Clicker,

Se pari mire se ki ardh ne forum.

Ani po thu mos me u lodh hic me ta a? More duhet me jav nal turrin se na bojne edhe Dardanine sikur ate Kosovo&Metohia.de. Boll i kemi lone me e hap gojen kete "fare te keqe."

rida
24-03-05, 15:10
Clkiker a si e pate ermin ti se po me vjen marre me ta permend ate emer.

Ti ke filluar te shashe dhe te fyeshe ketu diskutusit, dhe po bene gabim shume te madh, por une po quditem nga vet moderatoret se si edne po e mbajne te bi=otuat ate shkrim tuaj ne kete faqe, apo ndoshta po te perkrahin edhe ata ty.

Edhe nuk ehste qudi se te perkrahin se kjo shihet edhe nga pakesimi i vizituesve. Shiko vetem ne temat politike ne dite shkruajne vetem deri ne tre veta, ndersa ne forumet tjera jashte Dadrania.de ka shume njerez, por atje asnje nuk jane partiake siq ehste ketu Dardania kryekeput e LDK. Nuk jam me asnje parti dhe per ate ndoshta me nuk do te shkruaj ketu, derisa dikush perkrahet, e DIKSUHE DHE LEJOHET ME SHA EDHE NENEN DISKUTUESVE TJETERA PAVARSISHT SE KUSH JANE.

E di se une do te perjashtohem ndersa ai qe po shane do te mbetet kjo ehste e sigurt.

Nderdsa ai idioti qe ka share nuk ehste gje tjeter vec nje palaco, i cili i paska dashur shkijet shume dhe po i vika shume keq qe nuk jane.

pirroja1
24-03-05, 16:04
Rida sigurisht e ke te qarte tani,se keta "analiste"qe sillen ketejpari edhe me Mr.Ukshin Hotin e ndjere(qofsha i gabuar kesaj radhe),do te replikonin!!!Se mendja e peshkut(e tyre)ua thote kete.Asgje origjinale nuk kane nga vetja e tyre.Jane vetem plagjiatore,provokator te gjithe asaj qe eshte progresive.Por nje duhet ta kene te qarte;se midis qiellit e tokes,ne Kosove ka lind nje realitet i ri,qe burimin e ka nga gjiri i popullit.
Ky mentalitet i kopese,mendon se kjo praktike eshte e perjetshme dhe e pandryshueshme.Secila periudhe historike pati edhe heronjte e vet,por mjerisht pati edhe tradhetaret e vet!!!Kjo nuk do koment.Po shihen qarte!
Nganjehere kur vdes luani edhe lepuri behet mbret i xhungles.
Kosova eshte vend unikat ne bote,ku heronjte identifikohen me tradhetar,e tradhetaret shperblehen me heroizem.Ē'fare hipokrizie!
Nuk qe e rastesishme ajo parulla e shkruar ne Prishtine,citoj;Kosove te qofte haram gjaku im!Kjo vertete do te kete pasoja ne kohen e hapesiren e Kosoves.

Pershendetje Pirroja

Serial Clicker
24-03-05, 16:05
Clkiker a si e pate ermin ti se po me vjen marre me ta permend ate emer.

Ti ke filluar te shashe dhe te fyeshe ketu diskutusit, dhe po bene gabim shume te madh, por une po quditem nga vet moderatoret se si edne po e mbajne te bi=otuat ate shkrim tuaj ne kete faqe, apo ndoshta po te perkrahin edhe ata ty.

Edhe nuk ehste qudi se te perkrahin se kjo shihet edhe nga pakesimi i vizituesve. Shiko vetem ne temat politike ne dite shkruajne vetem deri ne tre veta, ndersa ne forumet tjera jashte Dadrania.de ka shume njerez, por atje asnje nuk jane partiake siq ehste ketu Dardania kryekeput e LDK. Nuk jam me asnje parti dhe per ate ndoshta me nuk do te shkruaj ketu, derisa dikush perkrahet, e DIKSUHE DHE LEJOHET ME SHA EDHE NENEN DISKUTUESVE TJETERA PAVARSISHT SE KUSH JANE.

E di se une do te perjashtohem ndersa ai qe po shane do te mbetet kjo ehste e sigurt.

Nderdsa ai idioti qe ka share nuk ehste gje tjeter vec nje palaco, i cili i paska dashur shkijet shume dhe po i vika shume keq qe nuk jane.

kush hamamin je ti qe po kallezon ketu kush diskuton e qka diskuton. Kotilla e juve e kriminelve e horrave proletare ka mbeten me kercnu dikende ne kete forum. kush eshte ka merzitet a shkrun a nuk shkruni ju perkraheset e kriminelve qe kercnoni diskutuest ketu.

qeshtu ti arkiva e kriminelve hec shkelja sa tu ka be vone a :wink:

Arb te pershendes per te verteten qe po e mbrone ketu.

rida
24-03-05, 17:03
PO ti se pari nuk ke kulture komunikimi sepse po te kishe nuk kishe sha fare, do te ishe sjelle me mire, dhe nga ana tjeter mos mendo se po me han per ty aq shume.Ti sillesh ketu me disa njerez qe nuk te njohin dhe shane se e din se skan cka te bejne, por me mua do ta kesh ndryshe, nuk po e zgjase.....

Nga ana tjeter ajo qe thua qe dikush ketu qenka kriminel, nga e di ti. Ti i quan kriminel te gjieh ata qe nuk mendojne si ti apo, nuk bene palaco jo.mesohu te komunikosh.

EDHE SHKRUAJ ME EMRIN QE KE SHKRUAR DERI ME TANI, SKE NEVOJE TE FSHIHESH DHE TE NDERROSH EMRA, APO ME ATE EMER QE KE SHKRUAR DERI DJE PO TE VJEN MARRE.

Serial Clicker
24-03-05, 17:43
PO ti se pari nuk ke kulture komunikimi sepse po te kishe nuk kishe sha fare, do te ishe sjelle me mire, dhe nga ana tjeter mos mendo se po me han per ty aq shume.Ti sillesh ketu me disa njerez qe nuk te njohin dhe shane se e din se skan cka te bejne, por me mua do ta kesh ndryshe, nuk po e zgjase.....

Nga ana tjeter ajo qe thua qe dikush ketu qenka kriminel, nga e di ti. Ti i quan kriminel te gjieh ata qe nuk mendojne si ti apo, nuk bene palaco jo.mesohu te komunikosh.

EDHE SHKRUAJ ME EMRIN QE KE SHKRUAR DERI ME TANI, SKE NEVOJE TE FSHIHESH DHE TE NDERROSH EMRA, APO ME ATE EMER QE KE SHKRUAR DERI DJE PO TE VJEN MARRE.

a hala nuk shkove a :wink: te kallezoj une ty komunikim kulturen tende te arkivave... me kende me u sjelle mire me juve qe perkrahni kriminelet e kercenoni diskutuest e pafajshem ne forum a. edhe kqyre mos kce si speci ne pasul se ti nuk je objekt per mu diskutue hiq qka hamamin po ja ngarkon kete barre vetit. Ti ishe msue me bajte material qeshtu per arkive kishe.

ani de e shofim edhe ndryshe a mundet me ta qite ty me mue... e shofim edhe kete pune a, edhe leje shpifjet e rrenat e arkives se une shkruje prej qe jam regjistrue e jo me emera e nika tjeter qysh po shpife me paftyresi. kete le ta deshmojne edhe moderatori i qesaj rubrike se nuk kom lidhje me asni diskutues tjeter ketu qysh po rrene rida arkiva e dardanise.

afrim preniqi
24-03-05, 22:04
arb,dhe disave te tipit si arb .
ju jeni maskarenjet me te medhenje ne ket forum,turp per juve ,dhe udheheqesit e ketije forumi,ndoshta ju e drejtoni ket forum,dhe ju jipet hapesire te fyeni luften e lavdishme te uqk-se.
ju keni harruar sa gjak u derdhe per ket toke kosove ,ju keni harruar vuajtjet e nenave ,motrave te dhunuara ,femijve te vrare ,keni harruar ,prekazin,reqakun ,mejen ,lubeniqin,krushen,dubraven,ne q"do cep te kosoves eshte derdh gjak qe prej foshnjave ne djep e deri te plaku jane therur njerzit ne fyt sy te nxjerrur,ne menyrat me te ulta qetniket serrb kan masakruar popullin shqiptare.
te lutem me trego sinqerisht ,pse e mohon luften e uqk-se,o i mjere,,,,
asnjiher ne shkrimet tuaja s"kam par qe ke denoncuar serrb ,por gjithmon je duke denoncuar luftaret e uqk-se,e di ti sa invalide jane ,pa duar pa kemb ,njerzit kan falur gjymtyret e trupit per te ardhe deri te liria,deshmoret kan falur jeten per nji cop kosove ,kurse ti je nji zedhenes i serbise njikosisht edhe i ldk-se qe i mbroni interesat e serrbise ,do te vije nji dite kur kosova do te qlirohet nga pushtuesit e rinje ,ne do te arrijme te ju z"bulojm fytyren e juaj kriminele,ne nuk e njohim hagen ,por gjygjet do i bejm vet ne EMER TE POPULLIT PER TRADHETARET :
rroft uqk-se
lavdi deshmoret.
posht pacifizmi.
rroft shqiperia etnike.

Drenicaki
24-03-05, 22:19
Vazhdoni te fyeni ata njerez qe dhan me shumė
se ju po ska gjė se ai qe fyen dikend ,fyen vetveten!

Merreni me gjepura qe sju ka hije dhe te vetmin argument keni te shamet nga goja juaj e felliqur, !

Keni te drejt te perkrahni cilendo parti politike por jo te ofendoni sepse me keto ofendime vetem e tregoni shkallen e ulet te civilizimit sepse nuk ngadhenjen duke ofenduar por duke dhėnė e duke punuar ,

Prandaj edhe njėher ju kisha thėnė ti leni te shamet ndaj tjerve dhe te shikojm perpara nese dojm te ecim perpara sepse ju o te marrė duke fyer njerzit tuaj vetem qoni veten mbrapa ne humner se atje e keni vendin ju !

Serial Clicker
25-03-05, 17:02
Vazhdoni te fyeni ata njerez qe dhan me shumė
se ju po ska gjė se ai qe fyen dikend ,fyen vetveten!

Merreni me gjepura qe sju ka hije dhe te vetmin argument keni te shamet nga goja juaj e felliqur, !

Keni te drejt te perkrahni cilendo parti politike por jo te ofendoni sepse me keto ofendime vetem e tregoni shkallen e ulet te civilizimit sepse nuk ngadhenjen duke ofenduar por duke dhėnė e duke punuar ,

Prandaj edhe njėher ju kisha thėnė ti leni te shamet ndaj tjerve dhe te shikojm perpara nese dojm te ecim perpara sepse ju o te marrė duke fyer njerzit tuaj vetem qoni veten mbrapa ne humner se atje e keni vendin ju !

pernime e pate a. kishe po bon hajgare! jo fymjet po mos ju kercenoni ktu njerezve qe diskutojne se ata lahperat qe po kercnojne dikende me pushke e kishe po mbrojne gjynahat e kriminelte kurre nuk jane merzite e nuk jane interesue se qka po ndodhe e tash e kane gjete internetin qe nja dy - tri vjete e shkrujne ketu qysh paskan luftu e qka kane qliru e qysh paten me qlirue edhe Qamerine po Rugova u pengoje e nuk i la me shkue deri ne fund.

Ftoi
25-03-05, 17:10
Vazhdoni te fyeni ata njerez qe dhan me shumė
se ju po ska gjė se ai qe fyen dikend ,fyen vetveten!

Merreni me gjepura qe sju ka hije dhe te vetmin argument keni te shamet nga goja juaj e felliqur, !

Keni te drejt te perkrahni cilendo parti politike por jo te ofendoni sepse me keto ofendime vetem e tregoni shkallen e ulet te civilizimit sepse nuk ngadhenjen duke ofenduar por duke dhėnė e duke punuar ,

Prandaj edhe njėher ju kisha thėnė ti leni te shamet ndaj tjerve dhe te shikojm perpara nese dojm te ecim perpara sepse ju o te marrė duke fyer njerzit tuaj vetem qoni veten mbrapa ne humner se atje e keni vendin ju !

Drenicak valla ky po i mshojka shqip haaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaa,

pooooo ja paskeni kup mullen e barkut qyyyyyyyyyyyyyy.

progoni
25-03-05, 17:43
Vazhdoni te fyeni ata njerez qe dhan me shumė
se ju po ska gjė se ai qe fyen dikend ,fyen vetveten!

Merreni me gjepura qe sju ka hije dhe te vetmin argument keni te shamet nga goja juaj e felliqur, !

Keni te drejt te perkrahni cilendo parti politike por jo te ofendoni sepse me keto ofendime vetem e tregoni shkallen e ulet te civilizimit sepse nuk ngadhenjen duke ofenduar por duke dhėnė e duke punuar ,

Prandaj edhe njėher ju kisha thėnė ti leni te shamet ndaj tjerve dhe te shikojm perpara nese dojm te ecim perpara sepse ju o te marrė duke fyer njerzit tuaj vetem qoni veten mbrapa ne humner se atje e keni vendin ju !

Drenicak ėshtė BORQ DRENICE me tregua ktu nė forum se drejtoria politike e likovcit nuk ka luftuar kurr,ase njė mizė nuk e kan mbyt,
pėrkundrazi ka bėr qefe sabiti me motra qė nuk ėshtė NDERĖ e Drenicės.

Drenicak mos ngarko Drenicėn me tė pabesat e ksaj politiqka byros
SE NUK TA KA BORQĖ

ENVER HOXHA
25-03-05, 23:36
Populli gjykimin e pare ju beri ketyre ne zgjedhjet e lira te pas-luftes. Haga vetem finalizoj punen me individe te caktuar.


He^more ARB PO TI KOKE NJE MBETURIN E SHERBIMIT SEKRET te mbetur mbas luftes ne kosove . Akuzat e Hages ndaje heronjve te gjalle te kosoves jane pjelle e klikes titiste ,komuniste te rugoves te kordinuara me pushtetin e Serbis dhe me shtete te caktuara eurpiane qe ta shkatrojne nacionalizmin shqiptar dhe ne kohen e caktimit te statusit te Kosoves te na lidhin edhe nje here me Serbin.historia po perseritet.
IBRAHIM RUGOVA DHE LDK-ja eshte sikur FADIL HOXHA DHE PARTIA KOMONISTE E KOSOVES.

UCK(AAK-PDK)sikur SHABAN POLLUZHA DHE ballistet tjere shqiptar gjate luftes se dyte botrore.
Por kesaj here nuk do ti a dalin sepse sa te jane gjalle:ADEMAT, RAMUSHAT, DAUTAT,.......... kurr me Kosova nuk do te jete si para 1999.dhe ti more mbeturin kurr sdo te fjetesh rehat ne token e kosoves sepse kjo tok nuk i duron trathtaret dhe shqipfolsit si ti dhe shum te tjere.

MemphiSx
26-03-05, 15:06
Populli gjykimin e pare ju beri ketyre ne zgjedhjet e lira te pas-luftes. Haga vetem finalizoj punen me individe te caktuar.


He^more ARB PO TI KOKE NJE MBETURIN E SHERBIMIT SEKRET te mbetur mbas luftes ne kosove . Akuzat e Hages ndaje heronjve te gjalle te kosoves jane pjelle e klikes titiste ,komuniste te rugoves te kordinuara me pushtetin e Serbis dhe me shtete te caktuara eurpiane qe ta shkatrojne nacionalizmin shqiptar dhe ne kohen e caktimit te statusit te Kosoves te na lidhin edhe nje here me Serbin.historia po perseritet.
IBRAHIM RUGOVA DHE LDK-ja eshte sikur FADIL HOXHA DHE PARTIA KOMONISTE E KOSOVES.

UCK(AAK-PDK)sikur SHABAN POLLUZHA DHE ballistet tjere shqiptar gjate luftes se dyte botrore.
Por kesaj here nuk do ti a dalin sepse sa te jane gjalle:ADEMAT, RAMUSHAT, DAUTAT,.......... kurr me Kosova nuk do te jete si para 1999.dhe ti more mbeturin kurr sdo te fjetesh rehat ne token e kosoves sepse kjo tok nuk i duron trathtaret dhe shqipfolsit si ti dhe shum te tjere.

He more Enver Hoxha kush te paska prek ne seder ;) Si nuk t'vjen turp me permedn Fadil Hogjen kur ti e mban nickun e babes tij :D Shko more bon cirkus najkun e mos na sjell shkrime qe jan demodu ;)

Drenicaki
26-03-05, 17:54
Vazhdoni te fyeni ata njerez qe dhan me shumė
se ju po ska gjė se ai qe fyen dikend ,fyen vetveten!

Merreni me gjepura qe sju ka hije dhe te vetmin argument keni te shamet nga goja juaj e felliqur, !

Keni te drejt te perkrahni cilendo parti politike por jo te ofendoni sepse me keto ofendime vetem e tregoni shkallen e ulet te civilizimit sepse nuk ngadhenjen duke ofenduar por duke dhėnė e duke punuar ,

Prandaj edhe njėher ju kisha thėnė ti leni te shamet ndaj tjerve dhe te shikojm perpara nese dojm te ecim perpara sepse ju o te marrė duke fyer njerzit tuaj vetem qoni veten mbrapa ne humner se atje e keni vendin ju !

Drenicak ėshtė BORQ DRENICE me tregua ktu nė forum se drejtoria politike e likovcit nuk ka luftuar kurr,ase njė mizė nuk e kan mbyt,
pėrkundrazi ka bėr qefe sabiti me motra qė nuk ėshtė NDERĖ e Drenicės.

Drenicak mos ngarko Drenicėn me tė pabesat e ksaj politiqka byros
SE NUK TA KA BORQĖDuhet te vij turp te flasish per likofcin dhe luftrat qe u zhvilluan aty sepse nese don ta dish njė gjė mu aty afer likofcit pra ne Abri asht vra njė i aferm i imi ball per ball me ēetnik ne largesi prej 50 metrash e ky hero qe u vra quhet xhevat Demaku qe para se ta ndermerrte ket aksion thoshte "jam i lumtur qe erdhi dita te luftoi per vendin tim edhe nese vritem jam i lumtur"
Ky ishte njė shembull i gjallė e ka edhe qindra e mijra te tjer e ju turp te keni dhe haram u qoftė gjaku i tyre qe sot po shkelni ne varrin e tyre te paster !
por ai popull qe mohon te vetmen lavdi qe pat nga keta deshmor ka mallkuar veten dhe do jet i perbuzur nga popujt tjer sikur edhe po perbuzemi sot , marri u qoftė per jetė!

pirroja1
26-03-05, 18:14
Vazhdoni te fyeni ata njerez qe dhan me shumė
se ju po ska gjė se ai qe fyen dikend ,fyen vetveten!

Merreni me gjepura qe sju ka hije dhe te vetmin argument keni te shamet nga goja juaj e felliqur, !

Keni te drejt te perkrahni cilendo parti politike por jo te ofendoni sepse me keto ofendime vetem e tregoni shkallen e ulet te civilizimit sepse nuk ngadhenjen duke ofenduar por duke dhėnė e duke punuar ,

Prandaj edhe njėher ju kisha thėnė ti leni te shamet ndaj tjerve dhe te shikojm perpara nese dojm te ecim perpara sepse ju o te marrė duke fyer njerzit tuaj vetem qoni veten mbrapa ne humner se atje e keni vendin ju !

Drenicak ėshtė BORQ DRENICE me tregua ktu nė forum se drejtoria politike e likovcit nuk ka luftuar kurr,ase njė mizė nuk e kan mbyt,
pėrkundrazi ka bėr qefe sabiti me motra qė nuk ėshtė NDERĖ e Drenicės.

Drenicak mos ngarko Drenicėn me tė pabesat e ksaj politiqka byros
SE NUK TA KA BORQĖDuhet te vij turp te flasish per likofcin dhe luftrat qe u zhvilluan aty sepse nese don ta dish njė gjė mu aty afer likofcit pra ne Abri asht vra njė i aferm i imi ball per ball me ēetnik ne largesi prej 50 metrash e ky hero qe u vra quhet xhevat Demaku qe para se ta ndermerrte ket aksion thoshte "jam i lumtur qe erdhi dita te luftoi per vendin tim edhe nese vritem jam i lumtur"
Ky ishte njė shembull i gjallė e ka edhe qindra e mijra te tjer e ju turp te keni dhe haram u qoftė gjaku i tyre qe sot po shkelni ne varrin e tyre te paster !
por ai popull qe mohon te vetmen lavdi qe pat nga keta deshmor ka mallkuar veten dhe do jet i perbuzur nga popujt tjer sikur edhe po perbuzemi sot , marri u qoftė per jetė!


Drenic pershendetje!
Mos te vije ēudi ne keta,se keta jane pjese e atyre qe humben privilegjet ne kete realitet te ri ne Kosove.Eshte prishur vellazerim-bashkimi i tyre qe e kane pasur me Jankat e Stojanat.Per ate arsye keta Likovcin e urrejne!!!I urrejne edhe te gjithe ata qe ju bashkangjiten UĒK-se!Me gjithe deshire te gjithe do ti dergonin jo ne Hage se ndoshta do tu dukej komoditet por ne Serbi.Andaj mos te vije ēudi ne ta.Kjo kope eshte aq e mjere,saqe ne disa raste ja kalon edhe armikut serb.Mirpo te tillet nuk e kane guximin te shprehen me emer te plote,por nen anonimitetin e nofkave sikur se laviret e Stambollit!

progoni
26-03-05, 18:51
Sa ėshtė tragjike kur luftarėve tė liris me simbolet e UĒK-sė i vishet TRADHTIA e drejtoris politike tė UĒK-sė.

Nuk ja u kan borq ata luftėtar,
Nuk ja u kan borq ata atdhetar,
Nuk ja u kan borq AI gjak i derdhur.

LUFTA e LUFTARĖVE TRIIIIIIIIIIIIIIIIIMAAAAAAAAAAAAAA ėshtė e
MAAAAAAAAAAAAAAAAAAADHEEEEEEEEEEEEEEE.


ATE luftė kurrė e pėr JETĖ E MOT nuk do tė mundet me i hup

ATE VLERĖ

byroja politike e hashimovitve , e aqė ma pak piunet e tij .

------------------------------------------------------------------------------------

Unė nuk kam lexuar askund qė Xhevat Demaku tė ishte antarė i byros politike e listave tė zeza.

po le tė thot pirroja me ate 1 ,se cili antar i ksaj byroje politike ėshtė plagosur apo vrar ,a mundet dikush tė mė tregoj vetėm njė front tė vetėm ku tė ket marrė pjesė nė luftime ndonjė antar i ksaj politiqka byros, i lam komandantėt e zonave ,po pyes pėr DREJTORIN POLITIKE TĖ UĒK-sė,shum thjesht dhe konkret.
Veprimtaria e vetme e ksaj drejtorie ka qen perpilimi i listave te zeza dhe komunikatave qė ato komunikata sot jan pjes e aktakuzave nė Hagė.

eeeeeeeeeh Drenicak po tė ishte nė jetė Xh .Demaku e Demakėt tjerė ,
hashimovit i kishin rua ende arat e Brojės.

Drenicaki
26-03-05, 19:08
Sa ėshtė tragjike kur luftarėve tė liris me simbolet e UĒK-sė i vishet TRADHTIA e drejtoris politike tė UĒK-sė.

Nuk ja u kan borq ata luftėtar,
Nuk ja u kan borq ata atdhetar,
Nuk ja u kan borq AI gjak i derdhur.

LUFTA e LUFTARĖVE TRIIIIIIIIIIIIIIIIIMAAAAAAAAAAAAAA ėshtė e
MAAAAAAAAAAAAAAAAAAADHEEEEEEEEEEEEEEE.


ATE luftė kurrė e pėr JETĖ E MOT nuk do tė mundet me i hup

ATE VLERĖ

byroja politike e hashimovitve , e aqė ma pak piunet e tij .

------------------------------------------------------------------------------------

Unė nuk kam lexuar askund qė Xhevat Demaku tė ishte antarė i byros politike e listave tė zeza.

po le tė thot pirroja me ate 1 ,se cili antar i ksaj byroje politike ėshtė plagosur apo vrar ,a mundet dikush tė mė tregoj vetėm njė front tė vetėm ku tė ket marrė pjesė nė luftime ndonjė antar i ksaj politiqka byros, i lam komandantėt e zonave ,po pyes pėr DREJTORIN POLITIKE TĖ UĒK-sė,shum thjesht dhe konkret.
Veprimtaria e vetme e ksaj drejtorie ka qen perpilimi i listave te zeza dhe komunikatave qė ato komunikata sot jan pjes e aktakuzave nė Hagė.

eeeeeeeeeh Drenicak po tė ishte nė jetė Xh .Demaku e Demakėt tjerė ,
hashimovit i kishin rua ende arat e Brojės.Se di kush je por duhet ta dish se edhe kjo drejtori ka marr pjes ne luftime dhe kan vra edhe para luftes ēetniket dhe bashkpuntoret e tyre ,por per ju vetem ata qe vdesin jan heronj,kurse te gjallet jan tradhėtar !
sikur te ishin vrar keta udheheqsa te drejtorisė do ti quanit po ashtu heronj ,por pasi qe jan gjallė janė armiq sipas jush!
Aq sa e ngrisim lart luften tonė per liri aq te ngritur do te jemi si popull!
po ti shihesh shkiet ata i festojn humbjet e tyre ne kosovė me turkun kurse ne i nenqmojmė fitoret tona ,turp!
E nese udhėheqėsia ska luftuar ,ajo asht merr me organizim ,por une i di mirė edhe aksionet qe kan ndermarr duke rrezikuar edhe jeten por juve aq ju ben se pse kan pasur fatin te jen gjall prandaj qenkan tradhtar!
po a e dini more ju se termet bahet e si mbyt te gjithė po edhe lufta ashtu !
duhet te jemi te kenaqur qe kemi legjenda te gjalla por e vertet me shum na pelqen njė gjė qe se kemi , por njė ditė do i shifni gabimet e juaja!
perderisa shkau kriminelat i quan heronj pra mbron njerzit e vet ju ēka beni ! heronjet tuaj i quani tradhtar!prandaj jemi aq ne shkall te ulet te civilizimit njerzor!

progoni
26-03-05, 19:28
[/quote]Se di kush je por duhet ta dish se edhe kjo drejtori ka marr pjes ne luftime dhe kan vra edhe para luftes ēetniket dhe bashkpuntoret e tyre ,por per ju vetem ata qe vdesin jan heronj,kurse te gjallet jan tradhėtar !
sikur te ishin vrar keta udheheqsa te drejtorisė do ti quanit po ashtu heronj ,por pasi qe jan gjallė janė armiq sipas jush!
Aq sa e ngrisim lart luften tonė per liri aq te ngritur do te jemi si popull!
po ti shihesh shkiet ata i festojn humbjet e tyre ne kosovė me turkun kurse ne i nenqmojmė fitoret tona ,turp!
E nese udhėheqėsia ska luftuar ,ajo asht merr me organizim ,por une i di mirė edhe aksionet qe kan ndermarr duke rrezikuar edhe jeten por juve aq ju ben se pse kan pasur fatin te jen gjall prandaj qenkan tradhtar!
po a e dini more ju se termet bahet e si mbyt te gjithė po edhe lufta ashtu !
duhet te jemi te kenaqur qe kemi legjenda te gjalla por e vertet me shum na pelqen njė gjė qe se kemi , por njė ditė do i shifni gabimet e juaja!
perderisa shkau kriminelat i quan heronj pra mbron njerzit e vet ju ēka beni ! heronjet tuaj i quani tradhtar!prandaj jemi aq ne shkall te ulet te civilizimit njerzor![/quote]

Unė nuk po e zgjasi Drenicak edhe njė herė po pėrseris pytjen,

nė cilin aksion tė luftės morri pjesė ndonjeri nga antarėt e drejtoris politike ,se asnje nuk ėshtė asė i vdekur asė i plaguar mos mbaj kasavet


Unė do kisha vazhduar tek tema.

SOT NĖ GJYKATĖN E HAGĖS PJESĖ TĖ AKTAKUZĖS JAN EDHE KOMUNIKATAT E BANHOFEVE DHE DEKLERATAT E KUPIT .

pirroja1
26-03-05, 21:28
Se di kush je por duhet ta dish se edhe kjo drejtori ka marr pjes ne luftime dhe kan vra edhe para luftes ēetniket dhe bashkpuntoret e tyre ,por per ju vetem ata qe vdesin jan heronj,kurse te gjallet jan tradhėtar !
sikur te ishin vrar keta udheheqsa te drejtorisė do ti quanit po ashtu heronj ,por pasi qe jan gjallė janė armiq sipas jush!
Aq sa e ngrisim lart luften tonė per liri aq te ngritur do te jemi si popull!
po ti shihesh shkiet ata i festojn humbjet e tyre ne kosovė me turkun kurse ne i nenqmojmė fitoret tona ,turp!
E nese udhėheqėsia ska luftuar ,ajo asht merr me organizim ,por une i di mirė edhe aksionet qe kan ndermarr duke rrezikuar edhe jeten por juve aq ju ben se pse kan pasur fatin te jen gjall prandaj qenkan tradhtar!
po a e dini more ju se termet bahet e si mbyt te gjithė po edhe lufta ashtu !
duhet te jemi te kenaqur qe kemi legjenda te gjalla por e vertet me shum na pelqen njė gjė qe se kemi , por njė ditė do i shifni gabimet e juaja!
perderisa shkau kriminelat i quan heronj pra mbron njerzit e vet ju ēka beni ! heronjet tuaj i quani tradhtar!prandaj jemi aq ne shkall te ulet te civilizimit njerzor![/quote]

Unė nuk po e zgjasi Drenicak edhe njė herė po pėrseris pytjen,

nė cilin aksion tė luftės morri pjesė ndonjeri nga antarėt e drejtoris politike ,se asnje nuk ėshtė asė i vdekur asė i plaguar mos mbaj kasavet


Unė do kisha vazhduar tek tema.

SOT NĖ GJYKATĖN E HAGĖS PJESĖ TĖ AKTAKUZĖS JAN EDHE KOMUNIKATAT E BANHOFEVE DHE DEKLERATAT E KUPIT .[/quote]

Jo,jo PRROKOP ata ne Hage jane denoncuar nga ata shoket qe mendojne si ti!!!Ato dosje jane pergaditur nga shqipetaret!Ke pare deshemitaret!!!Kemi rastin edhe tani po sa te fillon gjykimi i Gjeneral-Ramush Haradinajt te shohim se kush do te jete deshemitar.Do te jene "shqipetaret e ndershem" dhe policet lokale qe i veshen uniformat ne shtator te 1998!!!Ata qe ju i mbroni.

Drenicaki
26-03-05, 21:30
Se di kush je por duhet ta dish se edhe kjo drejtori ka marr pjes ne luftime dhe kan vra edhe para luftes ēetniket dhe bashkpuntoret e tyre ,por per ju vetem ata qe vdesin jan heronj,kurse te gjallet jan tradhėtar !
sikur te ishin vrar keta udheheqsa te drejtorisė do ti quanit po ashtu heronj ,por pasi qe jan gjallė janė armiq sipas jush!
Aq sa e ngrisim lart luften tonė per liri aq te ngritur do te jemi si popull!
po ti shihesh shkiet ata i festojn humbjet e tyre ne kosovė me turkun kurse ne i nenqmojmė fitoret tona ,turp!
E nese udhėheqėsia ska luftuar ,ajo asht merr me organizim ,por une i di mirė edhe aksionet qe kan ndermarr duke rrezikuar edhe jeten por juve aq ju ben se pse kan pasur fatin te jen gjall prandaj qenkan tradhtar!
po a e dini more ju se termet bahet e si mbyt te gjithė po edhe lufta ashtu !
duhet te jemi te kenaqur qe kemi legjenda te gjalla por e vertet me shum na pelqen njė gjė qe se kemi , por njė ditė do i shifni gabimet e juaja!
perderisa shkau kriminelat i quan heronj pra mbron njerzit e vet ju ēka beni ! heronjet tuaj i quani tradhtar!prandaj jemi aq ne shkall te ulet te civilizimit njerzor![/quote]

Unė nuk po e zgjasi Drenicak edhe njė herė po pėrseris pytjen,

nė cilin aksion tė luftės morri pjesė ndonjeri nga antarėt e drejtoris politike ,se asnje nuk ėshtė asė i vdekur asė i plaguar mos mbaj kasavet


Unė do kisha vazhduar tek tema.

SOT NĖ GJYKATĖN E HAGĖS PJESĖ TĖ AKTAKUZĖS JAN EDHE KOMUNIKATAT E BANHOFEVE DHE DEKLERATAT E KUPIT .[/quote]se kush ėshtė kupa ti je ende me pelena te flasish per te !
e banhofat jan ne gjermani ku ti ke kerkuar strehim kur mu aj kupa doli publikisht si zedhenes i uēk ,kush tjeter e pati ate trimeri?
Mos ndoshta presidenti i tanishem qe nga friga kerkonte ndaljen e sulmeve te natos ? Kur ti shoqeroheshe me serboēetnik mu ky kupa ishte i burgosur politik!
kur ti as Kosoven nuk e njeh ai studjoj dhe mesoj nxensit per historin e popullit shqiptar te shkatrruar!
pra dalja publike para opinjonit publik gjat luftes sipas teje nuk sjellte rrezik per te? a po ndoshta do te ishte ma veshtir te kerkoj azil si ti ne gjermani!

pirroja1
26-03-05, 21:34
Diskutim jasht teme


Bond

Serial Clicker
27-03-05, 00:52
Diskutim jasht teme


Bond

pirroja1
27-03-05, 02:06
Diskutim jasht teme


Bond

Shpati
27-03-05, 12:04
Shpat,

Mundesisht merru me Temen e jo me anetaret.

Populli gjykimin e pare ju beri ketyre ne zgjedhjet e lira te pas-luftes. Haga vetem finalizoj punen me individe te caktuar.

Askush nuk eshte sulmuar ata qe luftuan per te cliruar Kosoven. Ata qe vete-quhen clirimtare, as nuk e bene luften, as nuk e luftuan Shkaun. Prandaj edhe populli i ndeshkon vazhdimisht ata.

Ata luften e vetme ndaj Shkijeve e bene permes komunikatave. Ata nuk mbrojten asnje meter katror, asnje shtepi, mahalle, fshat, apo rajon ne Kosove.

E sa per hulumtimet e tua, urdhero e postoj, ske pse para-lajmeron!

Une jam marr me Temen ti at e kerkove ,lexo mesazhin tend!
Rreth Temes:

Kfor Unmik dhe Kolaboratoristat Shqiptar e kan shendrruar Hagen ne nje "Kamp perqendrimi".
Ushtaraket dhe Ushtaret e UQK mbahen shkurt si Pengje ne Hage.

Ti thua se kan vrar ate dhe kete?

Ushtaret Amerikan vran nje puntor te sherbimit sekret Italian vetem se kishte vozitur shpejt neper rruge.
Shtepia e Bardh u pergjigj se siguria e ushtareve tan ka priorite.

Akuzat ndaj Ushtarakeve dhe Ushtareve jan thjesht banale .

Edhe e njeta "Gjykat-Hages" do te deshtoi sikur Gjykatat Serbe.

A mund te me tregon ku i ke ata shefat e tu te moqem-shkiet?

progoni
27-03-05, 17:06
eeeeeeeeeheeeeeeeeeeee fort tė dhimbti drenicak qė merresh me azilin tim phaaaaaaaaaaaa.

Nė aktakuzėn e ngritur kundėr F.Limės nga gjykata e Hagės figuron emri i njejėt i i personit tė vrar shqiptar ,i njejti person figuron edhe nė komunikaten e politiqka biros tė Halit UDB-sė.

Deshmitar i ktij proqesi nė anen e aktaakuzes(palė qė argumenton aktakuzėn) ishte KUPI i pasaportave

Unė po zgjerohem pak nga tema, do besoj qė moderatoret do e ken nė konsiderat.

Dhe qė kulmi i kėsaj "magjupie" delin TMK nė emėr tė gardės qė ta presin,kur mu pikrish tani ėshtė kėrkesė e qeveris qė garda e TMK-sė tė ket mė shum kompetenca.
Cilin funksion mban KUPI ku guzon garda tė vihet nė sherbim tė individit.

Po pse nuk leni TMK tė jet prefesionale po e doni tė jet nė shėrbim tė ideologjis.

A ka mbarim kjo sjellje e juaj prej QMENDURIE.

KOSOVA I KA DAMARĖT E GJAKUT, MOS U KA ZĖN GJAKU I SAJ Q3 SILLENI SI TĖ QMENDUR

pirroja1
27-03-05, 18:07
eeeeeeeeeheeeeeeeeeeee fort tė dhimbti drenicak qė merresh me azilin tim phaaaaaaaaaaaa.

Nė aktakuzėn e ngritur kundėr F.Limės nga gjykata e Hagės figuron emri i njejėt i i personit tė vrar shqiptar ,i njejti person figuron edhe nė komunikaten e politiqka biros tė Halit UDB-sė.

Deshmitar i ktij proqesi nė anen e aktaakuzes(palė qė argumenton aktakuzėn) ishte KUPI i pasaportave

Unė po zgjerohem pak nga tema, do besoj qė moderatoret do e ken nė konsiderat.

Dhe qė kulmi i kėsaj "magjupie" delin TMK nė emėr tė gardės qė ta presin,kur mu pikrish tani ėshtė kėrkesė e qeveris qė garda e TMK-sė tė ket mė shum kompetenca.
Cilin funksion mban KUPI ku guzon garda tė vihet nė sherbim tė individit.

Po pse nuk leni TMK tė jet prefesionale po e doni tė jet nė shėrbim tė ideologjis.

A ka mbarim kjo sjellje e juaj prej QMENDURIE.

KOSOVA I KA DAMARĖT E GJAKUT, MOS U KA ZĖN GJAKU I SAJ Q3 SILLENI SI TĖ QMENDURE ndadale,ngadale se ate garde e perbejne ata djem qe Rugova i quajke dore e zgjatur e Sebise Prrokop!!!Sigurishte ne ate kohe Rugova kishte dhembje per Papoviqin qe u plagose ne Prishtine!Matemetika e jote eshte e "mire" por nuk dele ashtu siē e programon ti jo!!!Kupi kontriboj qe atyre djemeve tu hiqet etiketimi qe u kishte bere Rugova.Andaj eshte jashte logjike qe ata te vehen ne sherbim te Rugoves!Rugova ka garden e MUP-it serb,qe e ka ruajtur dhe eshte kujdesur edhe gjate luftes per te!
E dine garda e TMK-se se kujt duhet ti behet respekti e nderimi!

Drenicaki
27-03-05, 22:00
eeeeeeeeeheeeeeeeeeeee fort tė dhimbti drenicak qė merresh me azilin tim phaaaaaaaaaaaa.

Nė aktakuzėn e ngritur kundėr F.Limės nga gjykata e Hagės figuron emri i njejėt i i personit tė vrar shqiptar ,i njejti person figuron edhe nė komunikaten e politiqka biros tė Halit UDB-sė.

Deshmitar i ktij proqesi nė anen e aktaakuzes(palė qė argumenton aktakuzėn) ishte KUPI i pasaportave

Unė po zgjerohem pak nga tema, do besoj qė moderatoret do e ken nė konsiderat.

Dhe qė kulmi i kėsaj "magjupie" delin TMK nė emėr tė gardės qė ta presin,kur mu pikrish tani ėshtė kėrkesė e qeveris qė garda e TMK-sė tė ket mė shum kompetenca.
Cilin funksion mban KUPI ku guzon garda tė vihet nė sherbim tė individit.

Po pse nuk leni TMK tė jet prefesionale po e doni tė jet nė shėrbim tė ideologjis.

A ka mbarim kjo sjellje e juaj prej QMENDURIE.

KOSOVA I KA DAMARĖT E GJAKUT, MOS U KA ZĖN GJAKU I SAJ Q3 SILLENI SI TĖ QMENDUR
as qe me intereson azili apo jeta e juaj por e lidha me atė qe ta sqaroj qe duheje te beje me shum se aj para se te flasish kunder tijė!
sepse siq thash edhe me parė te gjithė ata qe po gjykohen sot kan bėrė e dhėnė per Kosoven me shumė se ti dhe une!
ne i denoncojm vetvetiu kurse shkitė kriminelat e vertet i mbronė kurse ne heronjet tan i qojm ne burg per krim !kjo asht ajo ndergjegje e marrisė sonė!

ENVER HOXHA
27-03-05, 22:34
Diskutim jasht teme


Bond

Serial Clicker
28-03-05, 01:22
Diskutim jasht teme


Bond

rida
28-03-05, 09:15
Diskutim jasht teme


Bond

pirroja1
28-03-05, 09:53
Diskutim jasht teme


Bond

progoni
28-03-05, 10:50
Diskutim jasht teme


Bond

pirroja1
28-03-05, 10:59
Diskutim jasht teme


Bond

Serial Clicker
28-03-05, 13:16
diskutim i jem u kone ne teme po nejse.

rida
28-03-05, 13:39
Bond kjo ehste dashur te behet me heret. Une qe ne shkrimin e pare kam thene mos lejo sharje dhe fyrrje, te lumt me ne fund

Shpati
31-03-05, 10:31
eeeeeeeeeheeeeeeeeeeee fort tė dhimbti drenicak qė merresh me azilin tim phaaaaaaaaaaaa.

Nė aktakuzėn e ngritur kundėr F.Limės nga gjykata e Hagės figuron emri i njejėt i i personit tė vrar shqiptar ,i njejti person figuron edhe nė komunikaten e politiqka biros tė Halit UDB-sė.

Deshmitar i ktij proqesi nė anen e aktaakuzes(palė qė argumenton aktakuzėn) ishte KUPI i pasaportave

Unė po zgjerohem pak nga tema, do besoj qė moderatoret do e ken nė konsiderat.

Dhe qė kulmi i kėsaj "magjupie" delin TMK nė emėr tė gardės qė ta presin,kur mu pikrish tani ėshtė kėrkesė e qeveris qė garda e TMK-sė tė ket mė shum kompetenca.
Cilin funksion mban KUPI ku guzon garda tė vihet nė sherbim tė individit.

Po pse nuk leni TMK tė jet prefesionale po e doni tė jet nė shėrbim tė ideologjis.

A ka mbarim kjo sjellje e juaj prej QMENDURIE.

KOSOVA I KA DAMARĖT E GJAKUT, MOS U KA ZĖN GJAKU I SAJ Q3 SILLENI SI TĖ QMENDUR


Ne ket mesazh nuk ka asgje me Temen por vetem spekulime .

Te nje njeriu me mendime te qmendura.

progoni
31-03-05, 22:58
eeeeeeeeeheeeeeeeeeeee fort tė dhimbti drenicak qė merresh me azilin tim phaaaaaaaaaaaa.

Nė aktakuzėn e ngritur kundėr F.Limės nga gjykata e Hagės figuron emri i njejėt i i personit tė vrar shqiptar ,i njejti person figuron edhe nė komunikaten e politiqka biros tė Halit UDB-sė.

Deshmitar i ktij proqesi nė anen e aktaakuzes(palė qė argumenton aktakuzėn) ishte KUPI i pasaportave

Unė po zgjerohem pak nga tema, do besoj qė moderatoret do e ken nė konsiderat.

Dhe qė kulmi i kėsaj "magjupie" delin TMK nė emėr tė gardės qė ta presin,kur mu pikrish tani ėshtė kėrkesė e qeveris qė garda e TMK-sė tė ket mė shum kompetenca.
Cilin funksion mban KUPI ku guzon garda tė vihet nė sherbim tė individit.

Po pse nuk leni TMK tė jet prefesionale po e doni tė jet nė shėrbim tė ideologjis.

A ka mbarim kjo sjellje e juaj prej QMENDURIE.

KOSOVA I KA DAMARĖT E GJAKUT, MOS U KA ZĖN GJAKU I SAJ Q3 SILLENI SI TĖ QMENDUR


Ne ket mesazh nuk ka asgje me Temen por vetem spekulime .

Te nje njeriu me mendime te qmendura.

ooooooooooo shpati me kthe nė tem amani,

qysh i le nė shtime, valla me kan burg ai spital,
ti kishe hy nė liber te genisit sa herė je ikur nga ATY.

mos tė ka zėn AI gjak ,se nuk po tė lshon fare.