PDA

View Full Version : Edhe "SAKAT" qofsh,nese je LLAFAZAN ua merr mendte


Toni_4Ever
27-03-05, 18:05
ket teme e kam vendosur edhe me nje forum tjeter por pata deshir edhe ketu ta vendosi.

Nganjehere nuk esht me rendesi a dukesh i bukur, por sa do te kesh pamje serioze, sa je KOMUNIKATIV dhe i SINQERT me nje vajz. Ka shum meshkuj te shemtuar qe i shofim perdore me feram te bukura, nderkaq metoda e tyre e vetme e pervetesimit te ketyre bukuroshve esht pikrisht menyra sesi eshte PRESZATUAR asaj. Zakonisht nuk esht e domesdoshme ne te gjitha rastet vetem pamja terheqese e nje mashkulli, apo SIMPATIA ne shikim te pare perpara femrave, mirepo ata zetrojne aftesi te te folurit per t"i PERRALLOSUR vajzat. Eshte e vertete qe ne ket bote ka njerze jo te SINQERT, por edhe AKTOR te lindur. Mirpo prapeseprap si FEMRA ashtu edhe MESHKUJT per dytyre e kemi te dallojm SINQERITETIN dhe JOSINQERITETIN.
Forma me e mire per te njohur nje persone eshte PRVOKIMI. Eshte gjithashtu i vertete fakti se femrat jane me te dobeta EMOCIONALISHT se meshkujt, kjo mund te jete edhe arsyja qe vajzat u besojne me teper djemve. Dallimi ne mes te meshkujve dhe femrave esht se femrat dashurojn me VESH e jo me SY.... e meshkujt dashurojn ate cka e shohin e jo ate cka e NDEGJOJN.

C"ka mendoni ju per ket ?

Barbaroza
29-03-05, 17:44
Varet cka flet LLAFAZANI dhe cfare perrallash na tregon!

laliloli
29-03-05, 18:52
toni te pershendes
mendoj se per pervetesimin e dikujt ,qoft te femres apo dikujt tjeter eshte shume me rendesi komunikimi ,mendimi im eshte se nuk luan rol ndoshta pamja e bukur sa komunikimi-"mashtrimi"

Barbaroza
29-03-05, 18:55
toni te pershendes
mendoj se per pervetesimin e dikujt ,qoft te femres apo dikujt tjeter eshte shume me rendesi komunikimi ,mendimi im eshte se nuk luan rol ndoshta pamja e bukur sa komunikimi-"mashtrimi"

Hmm,mos harro se ka vajza qe jane te zgjuara dhe degjojne se cfare kualiteti kane fjalet e nje djali dhe jo kuantiteti!

laliloli
29-03-05, 19:27
toni te pershendes
mendoj se per pervetesimin e dikujt ,qoft te femres apo dikujt tjeter eshte shume me rendesi komunikimi ,mendimi im eshte se nuk luan rol ndoshta pamja e bukur sa komunikimi-"mashtrimi"

Hmm,mos harro se ka vajza qe jane te zgjuara dhe degjojne se cfare kualiteti kane fjalet e nje djali dhe jo kuantiteti!

po po barbaroza femrave vetem banja mendjen dhalltė dhe e pat puna

Barbaroza
29-03-05, 19:38
toni te pershendes
mendoj se per pervetesimin e dikujt ,qoft te femres apo dikujt tjeter eshte shume me rendesi komunikimi ,mendimi im eshte se nuk luan rol ndoshta pamja e bukur sa komunikimi-"mashtrimi"

Hmm,mos harro se ka vajza qe jane te zgjuara dhe degjojne se cfare kualiteti kane fjalet e nje djali dhe jo kuantiteti!

po po barbaroza femrave vetem banja mendjen dhalltė dhe e pat puna

Varet nga femra,perseri!

laliloli
29-03-05, 19:50
toni te pershendes
mendoj se per pervetesimin e dikujt ,qoft te femres apo dikujt tjeter eshte shume me rendesi komunikimi ,mendimi im eshte se nuk luan rol ndoshta pamja e bukur sa komunikimi-"mashtrimi"

Hmm,mos harro se ka vajza qe jane te zgjuara dhe degjojne se cfare kualiteti kane fjalet e nje djali dhe jo kuantiteti!

po po barbaroza femrave vetem banja mendjen dhalltė dhe e pat puna
shumices ia merr mendet me genjeshtra dhe me premtime te parealizuara

Barbaroza
29-03-05, 19:54
toni te pershendes
mendoj se per pervetesimin e dikujt ,qoft te femres apo dikujt tjeter eshte shume me rendesi komunikimi ,mendimi im eshte se nuk luan rol ndoshta pamja e bukur sa komunikimi-"mashtrimi"

Hmm,mos harro se ka vajza qe jane te zgjuara dhe degjojne se cfare kualiteti kane fjalet e nje djali dhe jo kuantiteti!

po po barbaroza femrave vetem banja mendjen dhalltė dhe e pat puna
shumices ia merr mendet me genjeshtra dhe me premtime te parealizuara
Ka edhe te tille,siq ka patur gjithmone dhe do te kete,sepse "aktorėt e perkryer" jetojne gjithmone,por mos harro se duhet nje cik logjike dhe femra e menqur e kupton me kend ka te beje,keshtu qe me kohe te mund t'i ik mashtrimit!

dr1ta
29-03-05, 20:11
toni te pershendes
mendoj se per pervetesimin e dikujt ,qoft te femres apo dikujt tjeter eshte shume me rendesi komunikimi ,mendimi im eshte se nuk luan rol ndoshta pamja e bukur sa komunikimi-"mashtrimi"

Hmm,mos harro se ka vajza qe jane te zgjuara dhe degjojne se cfare kualiteti kane fjalet e nje djali dhe jo kuantiteti!

po po barbaroza femrave vetem banja mendjen dhalltė dhe e pat puna
shumices ia merr mendet me genjeshtra dhe me premtime te parealizuara
Ka edhe te tille,siq ka patur gjithmone dhe do te kete,sepse "aktorėt e perkryer" jetojne gjithmone,por mos harro se duhet nje cik logjike dhe femra e menqur e kupton me kend ka te beje,keshtu qe me kohe te mund t'i ik mashtrimit!


Shum me drejt e ke Barbaroza :)

Psikologu
30-03-05, 01:36
Pershendetje te gjithve.
Per nder sa per tė mos shkuar me tutje kisha vetem per tė thenė se Lllafazanat si don askush , as femra, as familja e as shoqeria.

Nuk ėshtė njejt si llafazan , si i lirė ne bisedė e si sharmant- humor, mendoj se ketu ka dallim te madhė, por sa i perket fjales SAKAT andej thojnė popullli "me mirė sakat ne trup sesa ne krye", sepse per trup ndoshta ka shrim por kryet per besė, aty?

Por qka do te kishim berė nese martohemi me njė te shendosh, pa te meta fizike , dhe pastaj behet invalid/e , sa prej nesh do ti qendronim afer ne emerė te dashuris.
Une se pari do ta doja njet , e besoj se edhe me shumė.

Nderime

Toni_4Ever
30-03-05, 11:30
toni te pershendes
mendoj se per pervetesimin e dikujt ,qoft te femres apo dikujt tjeter eshte shume me rendesi komunikimi ,mendimi im eshte se nuk luan rol ndoshta pamja e bukur sa komunikimi-"mashtrimi"

Hmm,mos harro se ka vajza qe jane te zgjuara dhe degjojne se cfare kualiteti kane fjalet e nje djali dhe jo kuantiteti!

po po barbaroza femrave vetem banja mendjen dhalltė dhe e pat puna
shumices ia merr mendet me genjeshtra dhe me premtime te parealizuara
Ka edhe te tille,siq ka patur gjithmone dhe do te kete,sepse "aktorėt e perkryer" jetojne gjithmone,por mos harro se duhet nje cik logjike dhe femra e menqur e kupton me kend ka te beje,keshtu qe me kohe te mund t'i ik mashtrimit!

ok pajtohem me ju por Llafazan i vertet esht me nje mynyr tjeter VETBESIM edhe ai qe ka vetbesim ai i arrit qellimin e vet gjithmon ne cdo situat.

laliloli
30-03-05, 20:54
shume njerez jane tė mirė ,te menqur ,te ndershėm,tė emancipuar kulturuar,shkolluar......por komunikues tė dobėt ,kjo iu shkakton mos suksese nė shumė sfera tė jetės

dr1ta
30-03-05, 22:03
Fol ma pak vepro ma shume :!:

laliloli
31-03-05, 21:49
Fol ma pak vepro ma shume :!:

Flm drita fjale krejt me vend,por ja qe ndonjeher duhet edhe folur shume sepse perballesh me situata te ndryshme qe duhesh te nxirresh disi

paq mirėsinė

Kalt
07-12-05, 18:43
A ka ndonje sakat qe me fjale ua ka marre mendet femrave? :shock:

vjeshta
07-12-05, 18:45
A ka ndonje sakat qe me fjale ua ka marre mendet femrave? :shock:
Po ka .

Kalt
07-12-05, 19:02
A ka ndonje sakat qe me fjale ua ka marre mendet femrave? :shock:
Po ka .

Pergjigje e shpejte, por a e eshte e sakte? :shock:

vjeshta
07-12-05, 19:05
Pergjigje e shpejte, por a e eshte e sakte? :shock:

Po edhe ka perfundu ne martes :P
Dashnija vlla ban qudira :lol:

Barbaroza
07-12-05, 19:27
Po,i njoh dy raste.Mos u cuditni!