PDA

View Full Version : Ja kush e ekzekutoi tentimatentatin ndaj Presidentit Rugova


rida
31-03-05, 14:27
Zoteri Arbi, gazetat ne po ilexojme cdo dite dhe besoj se nuk kemi nevoje te botosh edhe ketu shkrimet e tyre. Me mire do te ishte ta thuash mendimin tende. Te shkrova pa keqkuptime

Arb
01-04-05, 00:06
Rida,

Kam postuar kete artikull si vazhdimesi e mesazheve qe kane te bejne me atentatin e para diteve mbi Presidentin Rugova. Tema rreth ketij atentati eshte e mbyllur, keshtu qe hapa nje teme te re, qe ka te bej me te rejat qe kane te bejne me kete atentat.

Perderi ju jeni nje prej atyre qe lexoni rregullisht shtypin e perditshem, ky artikull edhe pse i huazuar, nuk do te thote se patjeter duhet te lexohet.

Cka verejme ne kete artikull eshte zeri i njejte qe del nga Policia e UNMIK-ut dhe SHPK-ja ashtu sikur edhe ne vrasje dhe atentate te tjera te kryera. Me deklaratat e tyre zyrtare sikur thuhet qarte se kemi te bejme me te njejten alibi, me te njejten "dore te pa-zene," me nje burim te njejte krimi. Por, nuk kemi te bejme me asgje konkrete qe zbulon protagonistet e atentatit mbi Presidentin.

Nga artikulli perfundimish mesojme se "pergjegjesia e UCK-se per atentatin," ishte vetem nje perpjekje per te humbur gjurmet e protagonisteve kryesore te atentatit, dhe urdheruesve per kryerjen e ketij atentati mbi Presidentin tone.

4ever
01-04-05, 20:14
Arb , mos u qudit shume qe ka persona qe jane kunder informacioneve qe ti po i poston ne lidhja me atentatin ndaj Presidentit te Kosoves,ketij grupi njerezish sigurisht se nuk ju konvenon zbulimi i aktereve per arsye qe dihen,ketyre ju konvenon pasiguria dhe kaosi sepse vetem ne situata te tilla mund te mbijetojn, perndryshe ne nje shtet te qete ku sundon ligji keta vyshken shume shpejt e populli i Kosoves sa here qe jan mbajt zgjedhjet ju ka tregu qe nuk i don keta individ po si duket keta nuk po e kuptojn e sa me shpejt qe te kuptojn do te jete me mire per ta dhe per Kosoven ne pergjthesi.