PDA

View Full Version : PDK-ja vazhdon me akuzat mbi Adem Salihajn


Arb
08-04-05, 15:52
Zėvendėskryeministri Salihaj njė raport tė PDK-sė nė adresė tė tij e quan shpifje dhe gėnjeshtra

Prishtinė, 8 prill - Zėvendėskryeministri Adem Salihaj nė njė konferencė pėr mediat elektronike hodhi poshtė edhe njėherė akuzat e njė raportit tė PDK-sė nė adresė tė tij, tė cilat i quan shpifje dhe gėnjeshtra. Ai tha se do tė kėrkojė nga Kryesia e Kuvendit tė Kosovės, qė tė fillojė hetimet lidhur me kėtė raport.

Salihaj ka kėrkuar nga PDK-ja t'i dėrgojė njė kopje tė raporti i cili pėrmban akuza nė adresė tė tij. Ai tha se pėrmbajtja e kėtij raporti nuk ėshtė bėrė asnjėherė publike, por atė ēfarė e ka parė nė mediat e shkruara e quan gėnjeshtėr dhe shpifje tė PDK-sė.

Zėvendėskryeministri Salihaj shfaqi bindjen se PDK-ja shumė shpejt do tė bjerė vetė nė kurthin qė e ka pėrgatitur, sepse do tė detyrohet ta bėjė publik kėtė raport nė njė formė ose nė tjetėr.

Sipas tij nėpėrmjet kėtyre akuzave po bėhet pėrpjekje tė zhvillohet njė fushatė e paskrupullt qė ėshtė e drejtuar kundėr tij, kundėr Qeverisė dhe nė mėnyrė tė tėrthortė edhe kundėr LDK-sė. Ai tha se PDK-ja ka obligim para opinionit dhe para tė gjitha institucioneve tė tregojė se kush e ka pėrgatitur kėtė raport qė ai e ēuan dosje, duke e mohuar se tė dhėnat mund t'i kenė dhėnė qytetarėt e Kosovės.

Salihaj tha se do tė kėrkojė zyrtarisht nga UNMIK-u njė kopje tė kėtij raporti, ndėrkaq nga Kryesia e Kuvendit tė Kosovės do tė kėrkojė qė tė nisė hetimet lidhur me kėtė rast.

Arb
08-04-05, 15:52
Artikulli eshte marre nga QIK-u...

GASHI75
08-04-05, 21:11
Sėshtė vetem salihaj por edhe nja tre tjerė tė pėrfshirė nė korupcion dhe krime politike por letė hetohen nji herė se tė gjitha kto vrasje politike e tentim vrasjeqė nuk po zbulohen dikush ka dorė.
Porė njė edi sigurtė se pas lufte vetė adem salihaj ėshtė plagosė me doren e vetė kėt edhe ekan vertetue organet pėrkatse ku ka dorė edhe me djegėjen me auto bombė tė vetėsherbimitė nė ferizaj tė bujar bukoshit.