PDA

View Full Version : Ēfar i ka borq Kosova ktij krye-UDB_shi


progoni
13-04-05, 19:56
Xh.Haliti emėr sot qė lakohet nė tė gjitha rasat e krimit dhe trathtis Kosovare.

Po fillojm.

Kemi qajtur dhe kemi lutur zotin qė kjo kurrė mos tė ndodh nė gjakun e Arbit , me storjet e revulucionit qosist nė Shqipėri kur tregishtrinjėt e beogradit pushtonin Vlorėn e dashur viti 1997 ,ky proēes do na sjell nė pushtet organizuesin dhe frymzuesin e tyre Nano, i njejti njeri nė cyrih tė Zvicrės livizjes kosovare do i le amanet Xhavit Halitin.

Ky njeri jo tre gishtri beogradas po grushtin sllav do i sjell

LĖVIZJES KOSOVARE PĖR PAMVARĖSI

1.
me fillimin e luftės ishim ngi mė me shtymje brrylash ,xix shpresėdhėnse ishte marrveshja e nėnshkruar nė Berlin pė grupet e pėrbashkta nė ndihėm luftės.
Xhaviti zi si nano do fillonte aksionin e shtrigave per bojkotimin e ktyre grupeve te perbashkta ku nenshkruese ishte edhe LPK-ja, djallezia e tij do te arrinte deri aty ku nga LPK-ja do njolloste edhe grupin Muhamet dhe Ibrahim Kelmendin sa qe ky i dyti ishte i te njejtes qorbė ,renegat e Xhaviti do agjitonin qe fondi i vendlindjes thrret te derdhet o ne Tiranė o nė Zvicer vetem jo ne Gjermani qe udhehqte Kelmendi nga friga se ai do bashkveprojke me instutucionet e Kosoves qe amaneti i Nanos dhe urdhėri beogradas nuk i lejonin Xhavitit.
2.
Do mendonim tė gjithė se mė nė fund eshte e drejt e ēdo shqiptari ta doje Kosovėn nė qefin e TIJ dhe do i plotsohet deshira jetesore qe ta ndihmoj luftėn nė Kosovė ,pėr qka do vihen themelet nė Osllo,
pooooooooor jooooooooooooooooooo amaneti i Nanos dhe urdhrat e beogradit nuk i lejonin Xhaviti .
E filloj Xhaviti me lista likvidimesh pėr intelektualėt dhe patriotet mė tė deshmuar shqipėtar.
Ky krye-UDB_ash nuk zgjidhte vend ,
krimi

ndodhte nė Tiranė
nė Prishtinė
nė front lufte


3.
Ishte mė e pamoralshmja kur krimi bėri shtrirje edhe te qytetarėt e Kosovės ,tek ata qytetar qė kishin bėr jetė mijavjeqare kaqubave me plumba mbi krye ku ora vjet i ėshtė bėr, ku nėna fėmijės i ka mbyll gojėn mos me qajt .
Nga vuajtjet e Tyre nė lumin e lotėve ishte mbytur edhe Klinton

Xhaviti kta qytetarė do i futete nė kolona tė pritjes nė orėn politike tė tij,sa nėna i kan qarė para kėmbve kmishzezeve tė Xhavitit me lutje nė tė madhin zot e kam djalė hazreti, dhe edhe femit nė djep e kan ditur qė nuk jan marrė pėr tė luftuar.aaaaaaaaaaaaa i ka borq mė ardhmėria e Kosovės ktij krye-UDB_shi dhe zėdhensave tė tij

jooooooooooooooooooooooooooooooo dhe JOOOOOOOOOOOOOO

mjaftė mė ,Kosova ėshtė lodhur me kto ndytėsira

E_Zjarrta
13-04-05, 21:45
Une nuk kam qa te shkruaj por te LUUUUUUUUUUUUMTE

Komunizmi dhe Tradhtija e Kombit Jan Kancer Djathtizmi eshte Ndere

Serial Clicker
13-04-05, 23:14
Ndryshuar

Bond

pirroja1
13-04-05, 23:51
NdryshuarBond

MemphiSx
14-04-05, 11:21
NdryshuarBond


Ku je oj qika e eger :D E kemi ni qik t'eger n'Gjakove sa her qe dikush ja bon oj qika e eger ja nis e shan hahaahahah
pirro Na nuk kem nevoje me i flliq durte ne ate mbeturine ;) A pak po t'doket qe e ka denu populli me emrin Kriminel a,pak po te duket me i humb 4 her zgjedhjet a ;) Ne nuk kemi kohe me u marr me ksi gjana,sepse ai tashme e ka deshmu veten si kryeudbash ;) Boni t'fala ne pafsh thuj Ni djal I Gjakoves qe t'ka shti mu pshurr n'Laprak ;) Qe e ka pas ni shirit t'kuq n'ball ;) Kete nese don ta them ty direkt edhe nese e njeh Xhavitin thirre edhe ate te ia them ne sy ;) Mos shit bre trimni n'internet se e kom merzi ;) Tung tash qika e eger haahahaha qfare emri t'mir e ki fitu :D

pirroja1
14-04-05, 12:18
He he nje djal i Gjakoves me nje shirit te kuq ne balle...
Shiqo korigjoje veten tende se sa i mjere je!Ti te ishe ashtu nuk kishe bluare ne forum...
Ai djale kur te fole duhet me fole me identitet te plote.Je habitur ti se ti kur ke ikur ne Shqiperi ke pasur shami te grave ne koke e jo shirit!Po ti me ju afrite ngat nuk ke pasur rast more Dallkauk(Qet Koci)...Po kqyr aty bere ndonje tuxharrellak e leshoja dikujt mjekrren...

MemphiSx
14-04-05, 12:28
He he nje djal i Gjakoves me nje shirit te kuq ne balle...
Shiqo korigjoje veten tende se sa i mjere je!Ti te ishe ashtu nuk kishe bluare ne forum...
Ai djale kur te fole duhet me fole me identitet te plote.Je habitur ti se ti kur ke ikur ne Shqiperi ke pasur shami te grave ne koke e jo shirit!Po ti me ju afrite ngat nuk ke pasur rast more Dallkauk(Qet Koci)...Po kqyr aty bere ndonje tuxharrellak e leshoja dikujt mjekrren...


He he Qika e eger u egersu,une te thash se kur ti ki kohe kisha pas qefe me pa edhe nje her Zhavit Zeken ;) Edhe me ja perkujtu rastin ne Laprake kur erdhe me kercnu oficira te UCK-se ne ate rast,une rastesisht kam qellu aty
Me mir po e lajme ne takim ti shpjegoj te gjitha,nese je i interesun,amo pa Xhavit Zeken nuk muj mu taku me ty ;)

Serial Clicker
14-04-05, 12:51
NdryshuarBond

pirroja1
14-04-05, 14:44
NdryshuarBond

progoni
14-04-05, 22:52
Qka u bė merru me temen ,

dhe beso qė tė tillėt i kan hakė Kosovės

kry-UDB_shi haliti ishte tema ,tani unė nuk kėrkoj ta mbyllim,bile edhe lus qė veq pėr kte kry-UDB_sh tė flasim.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arb shkruajti:Postuar: Sat Feb 05, 2005 12:27 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Xhavit Haliti ėshtė njė nga figurat mė tragji-komike politike tė Kosovės.

Gjate demonstratave te vitit 1981 ka sherbyr si spiun i policise serbo-jugosllave, per kete eshte rrahur nga koleget e vete studente dhe eshte detyruar qe te nderprej studimet.

Me vone ka dal ne perendim dhe i eshte bashkangjitur organizates agjenturore udbeske me emrin LPRK, qe eshte udhehequr nga Babai i (Kombit) Serbofilise ne Kosove, Rexhep Qosja.

Pas futjes se pluralizmit politik ne Shqiperi dhe ne Kosove, ai behet njeri nga ithtaret me te perkushtuar te luftes kunder frymes se re demokratike ne hapsiren shqiptare dhe mbrojtes i rrymes antikombetare te stalinizmit enverian. Shfletoni per kete faqet e zeza te pacavures "Zeri i Kosoves"

Sikurse eterit e tij shpirteror: Qosja-Janullatos, edhe "patrioti" Haliti i ka hymnizuar "Revolucionit te Vonuar Demokratik"

Duke qene se kishte pervoje te gjate ne strukturat agjenturore te udbese serbe, pas shkatrrimit dhe djegies se Shqiperise nga bandat serbo-greke, Haliti zgjidhet si besniku i kryeagjentit Klosi, me qellim te realizimit te "Revolucionit te Vonuar..." edhe ne Kosove.

Xhavit Haliti dhe organizata e tij agjenturore, LPK, ne fillim nuk kane pase asnje lidhje me UCK-ne dhe aksionet e kryera prej saj, por ata vetem i merrnin persiper, permes fakseve nga Zvicrra, aksionet e armatosura kunder policise serbe ne Kosove te kryera prej grupeve te organizuara te UCK-se, qe udhehiqeshin nga komandantet Zahir Pajaziti, Adem Jashari e Sali Ceku.

Pas kryerjes se "revolucionit" ne Shqiperi, me ndihmen e agjenturave simotra antikombetare e antishqiptare: SHIK-ut shqiptar dhe UDB-es serbe, Haliti dhe LPK-ja arrijne qe te eliminojne edhe fizikisht komandantet e vertete te UCK-se, per t'i vene pastaj nen kontroll te vetin grupet e armatosura te UCK-se, fillimisht ne Drenice pas vrasjes se Adem Jasharit. Prandaj nuk eshte per t'u habitur pse gjate vitit 98 UCK-ja e udhehequr prej tyre me me zell luftonte kunder institucioneve legjitime te Republikes se Kosoves se sa kunder pushtuesit serb.

Xhavit Haliti nuk eshte personalitet e as elite, ai eshte nje debil i paarsimuar, fshatarak i pagedhendur, karrierist i semure. Ai nuk eshte politikan, ai ka qene, eshte dhe do te mbese spiun profesionist i agjenturave me antishqiptare. Ai eshte dora e zgjatur e Klosit dhe Klosiqeve tjere ne Kosove. Ai i ka duart e lyera me gjak shqiptari, mbi ndergjegjen e tij rendojne vrasjet politike ne Kosove qe nga 1997 e ketej dhe eliminimi fizik i komandanteve me te merituar te luftes.

Xhavit Haliti dhe LPK-ja e tij e kane udhehequr luften, pardon, e kane percare luften nga Hotel Rogneri - Gryka e Llapushnikut dhe vila e Enver Hoxhes ne Tirane.

Xhavit Haliti eshte katastrofa e Kosoves dhe e shqiptarise.

mergim
03-05-05, 18:15
Te flasesh per figuren e Xhavit Halitit eshte nder dhe se ai eshte nje njeri qe punoi me se shumti per realizimin e clirimit te Kosoves vetem ata te cilet nuk dhane kontributin minimal per Kosove e shajne se ma mire ashte me sha i pari se me te sha te tjeret...

progoni
08-05-05, 15:48
Te flasesh per figuren e Xhavit Halitit eshte nder ...

JOOOOOOOOOOO mbete pa asnjė nder fare sa herė ta zesh nė gojė emrin e tij

progoni
08-05-05, 15:54
mergimi shkruajti

Postuar: Tue May 03, 2005 6:15 pm Titulli i mesazhit: Xhavit Haliti Hero i Gjalle

--------------------------------------------------------------------------------

...


Xhavit Haliti gjenaze e gjallė ,dheu i Kosovės nuk ėshtė duke e pranuar kte gjenaze.

Tomori
08-05-05, 17:20
Xh.Haliti emėr sot qė lakohet nė tė gjitha rasat e krimit dhe trathtis Kosovare.

Po fillojm.

Kemi qajtur dhe kemi lutur zotin qė kjo kurrė mos tė ndodh nė gjakun e Arbit , me storjet e revulucionit qosist nė Shqipėri kur tregishtrinjėt e beogradit pushtonin Vlorėn e dashur viti 1997 ,ky proēes do na sjell nė pushtet organizuesin dhe frymzuesin e tyre Nano, i njejti njeri nė cyrih tė Zvicrės livizjes kosovare do i le amanet Xhavit Halitin.

Ky njeri jo tre gishtri beogradas po grushtin sllav do i sjell

LĖVIZJES KOSOVARE PĖR PAMVARĖSI

1.
me fillimin e luftės ishim ngi mė me shtymje brrylash ,xix shpresėdhėnse ishte marrveshja e nėnshkruar nė Berlin pė grupet e pėrbashkta nė ndihėm luftės.
Xhaviti zi si nano do fillonte aksionin e shtrigave per bojkotimin e ktyre grupeve te perbashkta ku nenshkruese ishte edhe LPK-ja, djallezia e tij do te arrinte deri aty ku nga LPK-ja do njolloste edhe grupin Muhamet dhe Ibrahim Kelmendin sa qe ky i dyti ishte i te njejtes qorbė ,renegat e Xhaviti do agjitonin qe fondi i vendlindjes thrret te derdhet o ne Tiranė o nė Zvicer vetem jo ne Gjermani qe udhehqte Kelmendi nga friga se ai do bashkveprojke me instutucionet e Kosoves qe amaneti i Nanos dhe urdhėri beogradas nuk i lejonin Xhavitit.
2.
Do mendonim tė gjithė se mė nė fund eshte e drejt e ēdo shqiptari ta doje Kosovėn nė qefin e TIJ dhe do i plotsohet deshira jetesore qe ta ndihmoj luftėn nė Kosovė ,pėr qka do vihen themelet nė Osllo,
pooooooooor jooooooooooooooooooo amaneti i Nanos dhe urdhrat e beogradit nuk i lejonin Xhaviti .
E filloj Xhaviti me lista likvidimesh pėr intelektualėt dhe patriotet mė tė deshmuar shqipėtar.
Ky krye-UDB_ash nuk zgjidhte vend ,
krimi

ndodhte nė Tiranė
nė Prishtinė
nė front lufte


3.
Ishte mė e pamoralshmja kur krimi bėri shtrirje edhe te qytetarėt e Kosovės ,tek ata qytetar qė kishin bėr jetė mijavjeqare kaqubave me plumba mbi krye ku ora vjet i ėshtė bėr, ku nėna fėmijės i ka mbyll gojėn mos me qajt .
Nga vuajtjet e Tyre nė lumin e lotėve ishte mbytur edhe Klinton

Xhaviti kta qytetarė do i futete nė kolona tė pritjes nė orėn politike tė tij,sa nėna i kan qarė para kėmbve kmishzezeve tė Xhavitit me lutje nė tė madhin zot e kam djalė hazreti, dhe edhe femit nė djep e kan ditur qė nuk jan marrė pėr tė luftuar.aaaaaaaaaaaaa i ka borq mė ardhmėria e Kosovės ktij krye-UDB_shi dhe zėdhensave tė tij

jooooooooooooooooooooooooooooooo dhe JOOOOOOOOOOOOOO

mjaftė mė ,Kosova ėshtė lodhur me kto ndytėsira

PO KOSOVA JU KA BORXHE NGA NJE PLUMBE NE BALLE UDBASHVE
PAMAR PARASISHE PER CILIN UDBASH BEHET FJALA

Vajza
08-05-05, 20:22
E lodhen Kosoven.....dikush duhet t paguaj per plaget qe ia shkakton....nuk jane vetem kriminelete e huaj por ehd e tonet qe bashkpunojn me to....

"Te gjithe do te bien ata qe qendrojne me lart do te bien me keq" :!:

Petrit Kavaja
10-05-05, 12:48
...pasuria me madhe e nje njeriu eshte:Filozofia e te njohurit.Te mjere jan ata qe futen ne Pyll pa Sopate...

Drita e mengjezit
12-05-05, 03:36
Te jete shkrimi i mire duhet duhet te pushoj ne fakte ndaj them se ketu ka subjektivizem.
Do ishte mire per sejcilin prej nesh kur te shkruajm mos te shohim ngopjen e semundjes sone qe na grryen nga brend por te themi fakte nese ato i kemi e nese jo atehere te lexojme te tjere te cilet mbajne faktet larte per tła lexuar dikush.
Ndoshta dhe eshte ashtu si thuani ju per Halitin dhe te tjere por e thena juaj do ishte mire te kripej pak me fakte ose te mos servohej si gjelle.
mendoj se ngacmimet mes dallimesh partiake e ne te kalueren e kosoves kane shkuar aq larg sa dhe verberia politike eshte tejkaluar.
shpresoj te kuptohem nuk mbroj as edhe shaje asecilin as edhe Halitin a shkruesin por do doja te lexoj fakte.
pershendetje

progoni
18-05-05, 17:07
Te jete shkrimi i mire duhet duhet te pushoj ne fakte ndaj them se ketu ka subjektivizem.
Do ishte mire per sejcilin prej nesh kur te shkruajm mos te shohim ngopjen e semundjes sone qe na grryen nga brend por te themi fakte nese ato i kemi e nese jo atehere te lexojme te tjere te cilet mbajne faktet larte per tła lexuar dikush.
Ndoshta dhe eshte ashtu si thuani ju per Halitin dhe te tjere por e thena juaj do ishte mire te kripej pak me fakte ose te mos servohej si gjelle.
mendoj se ngacmimet mes dallimesh partiake e ne te kalueren e kosoves kane shkuar aq larg sa dhe verberia politike eshte tejkaluar.
shpresoj te kuptohem nuk mbroj as edhe shaje asecilin as edhe Halitin a shkruesin por do doja te lexoj fakte.
pershendetje

Kshilla e juaj do te ishte e mireseardhur po te ishte edhe kjo me e kriposur ,si e till lakon ne rasat e demogogjis .
I lexova edhe postimet e tjera tuajat ,sa bukur ja mbani malit kur takoheni ne mur .
Shkruesi i ksaj teme eshte niki (ne nuk njifemi) ti per mua mund te gjykosh vetem ne bazen e te shkruarit.

Tem kemi Xhavitin .

qė nga qendra studentore ,

qė nga truqet e arratis ,

truqet e ikjes nė Shqipėri (deshmia, se kan ekzistuar lidhjet e sigurimeve)

vendosja nė Zvicėr (Loja me bombica fėmijėsh,inskenim shum i lirė ,ta imponoj veten si faktor )

Revulicioni tregishtor i Nanos do e emroj Zekėn si perfaqsues i LPK dhe i asaj drejtorie tė politiqka byros ,drejtori qe do permbys ēdo VLERĖ tė UĒK-sė ,do e emroj perfaqesues te saj nė Tiranė. Zeka me drejtorin e politiqka byros nė kohėn kur DHIMBJET SHQIPTARE do shkrijn GURĖ E SHKREPA do filloj ndjekjen e "shtigave"nė ate DHIMBJE SHQIPTARE.
Vallja KORBAVE TĖ ZINJ e tregishtave te Vlorės po u luante tani mbi varret e SHQIPĖS, qė QYQET E NATĖS i kishin qelur ANĖ E KĖND


KOSOVĖS MARTIRE

Kėt tokė e mbuluar me varre dhe e djegur deri nė palcė Xhaviti me politiqkabyro tash me sigell QPK -do e djegė dhe rjepė pa pardon.

Kosova ėshtė lodhur me DHIMBJE edhe VARRE ,
Zekoviqin nuk ka hak .

p.s.
sigell - mjet i hekurit qė jan vulosur njerzit si kategori skllave.

progoni
18-05-05, 17:07
Te jete shkrimi i mire duhet duhet te pushoj ne fakte ndaj them se ketu ka subjektivizem.
Do ishte mire per sejcilin prej nesh kur te shkruajm mos te shohim ngopjen e semundjes sone qe na grryen nga brend por te themi fakte nese ato i kemi e nese jo atehere te lexojme te tjere te cilet mbajne faktet larte per tła lexuar dikush.
Ndoshta dhe eshte ashtu si thuani ju per Halitin dhe te tjere por e thena juaj do ishte mire te kripej pak me fakte ose te mos servohej si gjelle.
mendoj se ngacmimet mes dallimesh partiake e ne te kalueren e kosoves kane shkuar aq larg sa dhe verberia politike eshte tejkaluar.
shpresoj te kuptohem nuk mbroj as edhe shaje asecilin as edhe Halitin a shkruesin por do doja te lexoj fakte.
pershendetje

Kshilla e juaj do te ishte e mireseardhur po te ishte edhe kjo me e kriposur ,si e till lakon ne rasat e demogogjis .
I lexova edhe postimet e tjera tuajat ,sa bukur ja mbani malit kur takoheni ne mur .
Shkruesi i ksaj teme eshte niki (ne nuk njifemi) ti per mua mund te gjykosh vetem ne bazen e te shkruarit.

Tem kemi Xhavitin .

qė nga qendra studentore ,

qė nga truqet e arratis ,

truqet e ikjes nė Shqipėri (deshmia, se kan ekzistuar lidhjet e sigurimeve)

vendosja nė Zvicėr (Loja me bombica fėmijėsh,inskenim shum i lirė ,ta imponoj veten si faktor )

Revulicioni tregishtor i Nanos do e emroj Zekėn si perfaqsues i LPK dhe i asaj drejtorie tė politiqka byros ,drejtori qe do permbys ēdo VLERĖ tė UĒK-sė ,do e emroj perfaqesues te saj nė Tiranė. Zeka me drejtorin e politiqka byros nė kohėn kur DHIMBJET SHQIPTARE do shkrijn GURĖ E SHKREPA do filloj ndjekjen e "shtigave"nė ate DHIMBJE SHQIPTARE.
Vallja KORBAVE TĖ ZINJ e tregishtave te Vlorės po u luante tani mbi varret e SHQIPĖS, qė QYQET E NATĖS i kishin qelur ANĖ E KĖND


KOSOVĖS MARTIRE

Kėt tokė e mbuluar me varre dhe e djegur deri nė palcė Xhaviti me politiqkabyro tash me sigell QPK -do e djegė dhe rjepė pa pardon.

Kosova ėshtė lodhur me DHIMBJE edhe VARRE ,
Zekoviqin nuk ka hak .

p.s.
sigell - mjet i hekurit qė jan vulosur njerzit si kategori skllave.

progoni
18-05-05, 17:55
...pasuria me madhe e nje njeriu eshte:Filozofia e te njohurit.Te mjere jan ata qe futen ne Pyll pa Sopate...

Gjakovaret me duket thon u rritesh nga mendja


pėr ata "sopat" pas.

progoni
18-05-05, 17:55
...pasuria me madhe e nje njeriu eshte:Filozofia e te njohurit.Te mjere jan ata qe futen ne Pyll pa Sopate...

Gjakovaret me duket thon u rritesh nga mendja


pėr ata "sopat" pas.

Petrit Kavaja
18-05-05, 22:08
...per ata qe historin e mesojne prej paqavrave gazetareske,prej llafeve te Qarshise,prej portes se Velanise,prej memuarve te Dezertorve,prej Bulevardeve te Evropes,prej pasqyres magjike te Internetit;Vertete personaliteteti i Zekes eshte nje enigme...

Petrit Kavaja
18-05-05, 22:08
...per ata qe historin e mesojne prej paqavrave gazetareske,prej llafeve te Qarshise,prej portes se Velanise,prej memuarve te Dezertorve,prej Bulevardeve te Evropes,prej pasqyres magjike te Internetit;Vertete personaliteteti i Zekes eshte nje enigme...

Drita e mengjezit
19-05-05, 01:22
do thoja se nuk ndjej te jem i gatshem te sillem me nje njerezit cili do qofte ai bazuar ne ate se si ai ndjen shoqerin qe e rrethon dhe si e kupton ate. Une nuk i nis malet te cilave nuk ua kap dot majat se ashtu do perfundoja nje fjalaman i keq forumesh dhe pse nuk shprehem shpesh neper to i shof me nje interes te madh sepse forumet konsideroj me gjithe fjalorin e vrazhde jane pjese e perberese e forte dhe reale e frymimit tone. Me ka takuar ne jeten time jo shume me pervoje te degjoj sa e sa njerez te lehte te cilet krejt thjeshte e dine se cili qenka edhe spiun dhe se kinse e kane pare neper lista e lista. Dhe ne nje pyetje krejt normale do rridhte: cili eshte ky e ai njeri qe i njihka listat e puntoreve armikut?!!!!
Por, me ka rastisur dhe te degjoj njeri i cili ishte denuar nga serbet dhe thoshte me plot gojen denoncuesin e tij.
Kjo e dyta them se duhet te jete gjelle me kripe dhe une e pelqej.
them prap se nuk ndjej ndonje nevoje te mbroje asecilin por kur hapen fakte te detajuara atehere pushon e thena ne te drejten e saj ndryshe forma vetem sa per te thene qe te mos krijohet vakumi nuk eshte metode e mire dhe nuk i sherben mendimit pozitiv.
dhe sa i perket shkrimeve tjera te mia them se nuk kam ofenduar ndoke apo dhe ngacmuar dhe them se kam te drejt te gjykoj mbi faktet qe ofrohen gjitmone neser ato vertetohen pa ecur para qerres.
Beso te jemi mirekuptuar

Drita e mengjezit
19-05-05, 01:22
do thoja se nuk ndjej te jem i gatshem te sillem me nje njerezit cili do qofte ai bazuar ne ate se si ai ndjen shoqerin qe e rrethon dhe si e kupton ate. Une nuk i nis malet te cilave nuk ua kap dot majat se ashtu do perfundoja nje fjalaman i keq forumesh dhe pse nuk shprehem shpesh neper to i shof me nje interes te madh sepse forumet konsideroj me gjithe fjalorin e vrazhde jane pjese e perberese e forte dhe reale e frymimit tone. Me ka takuar ne jeten time jo shume me pervoje te degjoj sa e sa njerez te lehte te cilet krejt thjeshte e dine se cili qenka edhe spiun dhe se kinse e kane pare neper lista e lista. Dhe ne nje pyetje krejt normale do rridhte: cili eshte ky e ai njeri qe i njihka listat e puntoreve armikut?!!!!
Por, me ka rastisur dhe te degjoj njeri i cili ishte denuar nga serbet dhe thoshte me plot gojen denoncuesin e tij.
Kjo e dyta them se duhet te jete gjelle me kripe dhe une e pelqej.
them prap se nuk ndjej ndonje nevoje te mbroje asecilin por kur hapen fakte te detajuara atehere pushon e thena ne te drejten e saj ndryshe forma vetem sa per te thene qe te mos krijohet vakumi nuk eshte metode e mire dhe nuk i sherben mendimit pozitiv.
dhe sa i perket shkrimeve tjera te mia them se nuk kam ofenduar ndoke apo dhe ngacmuar dhe them se kam te drejt te gjykoj mbi faktet qe ofrohen gjitmone neser ato vertetohen pa ecur para qerres.
Beso te jemi mirekuptuar

Dilingjia
19-05-05, 08:45
Valla qkas kom ni per qit njeri,bile bile me thane qe eshte edhe bulash pasha neren e partis.
N'fillim hina n'PDK mas lufte menihere edhe drejte me fol tullusum e kom pas qit Xhavit syajtin.Shyqyr qe s'jam n'PDK hala a?

Dilingjia
19-05-05, 08:45
Valla qkas kom ni per qit njeri,bile bile me thane qe eshte edhe bulash pasha neren e partis.
N'fillim hina n'PDK mas lufte menihere edhe drejte me fol tullusum e kom pas qit Xhavit syajtin.Shyqyr qe s'jam n'PDK hala a?

Ftoi
19-05-05, 18:01
Valla qkas kom ni per qit njeri,bile bile me thane qe eshte edhe bulash pasha neren e partis.
N'fillim hina n'PDK mas lufte menihere edhe drejte me fol tullusum e kom pas qit Xhavit syajtin.Shyqyr qe s'jam n'PDK hala a?


valla edhe une me ja vet petllat hiq ,ku eshte ai bulash syt e ajt kam me ja qit duq.
Marak e kan bullashat politiken, veq e kthejn her kah belgradi,her kah zagrebi.

Ftoi
19-05-05, 18:01
Valla qkas kom ni per qit njeri,bile bile me thane qe eshte edhe bulash pasha neren e partis.
N'fillim hina n'PDK mas lufte menihere edhe drejte me fol tullusum e kom pas qit Xhavit syajtin.Shyqyr qe s'jam n'PDK hala a?


valla edhe une me ja vet petllat hiq ,ku eshte ai bulash syt e ajt kam me ja qit duq.
Marak e kan bullashat politiken, veq e kthejn her kah belgradi,her kah zagrebi.

progoni
20-05-05, 14:47
do thoja se nuk ndjej te jem i gatshem te sillem me nje njerezit cili do qofte ai bazuar ne ate se si ai ndjen shoqerin qe e rrethon dhe si e kupton ate. Une nuk i nis malet te cilave nuk ua kap dot majat se ashtu do perfundoja nje fjalaman i keq forumesh dhe pse nuk shprehem shpesh neper to i shof me nje interes te madh sepse forumet konsideroj me gjithe fjalorin e vrazhde jane pjese e perberese e forte dhe reale e frymimit tone. Me ka takuar ne jeten time jo shume me pervoje te degjoj sa e sa njerez te lehte te cilet krejt thjeshte e dine se cili qenka edhe spiun dhe se kinse e kane pare neper lista e lista. Dhe ne nje pyetje krejt normale do rridhte: cili eshte ky e ai njeri qe i njihka listat e puntoreve armikut?!!!!
Por, me ka rastisur dhe te degjoj njeri i cili ishte denuar nga serbet dhe thoshte me plot gojen denoncuesin e tij.
Kjo e dyta them se duhet te jete gjelle me kripe dhe une e pelqej.
them prap se nuk ndjej ndonje nevoje te mbroje asecilin por kur hapen fakte te detajuara atehere pushon e thena ne te drejten e saj ndryshe forma vetem sa per te thene qe te mos krijohet vakumi nuk eshte metode e mire dhe nuk i sherben mendimit pozitiv.
dhe sa i perket shkrimeve tjera te mia them se nuk kam ofenduar ndoke apo dhe ngacmuar dhe them se kam te drejt te gjykoj mbi faktet qe ofrohen gjitmone neser ato vertetohen pa ecur para qerres.
Beso te jemi mirekuptuar

Drita e mengjesit nuk tė kisha dashur tė shof nė misionin e rehabilitimit tė Halitit se tani tė marrin se je nė vet MISIONIN e tij.
Edhe une nuk tham se e pash nė lista .
Por them aty ku ishte ky Halit,
veprimet e tij ishin nė dobi tė ARMIKUT ,
askujt tjetėr.

Edhe ti beso se kesaj here e kisha per mirekuptim

progoni
20-05-05, 14:50
...per ata qe historin e mesojne prej paqavrave gazetareske,prej llafeve te Qarshise,prej portes se Velanise,prej memuarve te Dezertorve,prej Bulevardeve te Evropes,prej pasqyres magjike te Internetit;Vertete personaliteteti i Zekes eshte nje enigme...

Eshte qfare eshte kur historin ta meson Xhavit Haliti si tek Petriti.

pirroja1
21-05-05, 05:50
Ky psikopati(progonoviq)ende merret me Xhavit Halitin!!!Ta ka "ulur" dikund sigurishte?!Ai kesi kapo si ti i ka ne qejf shume...

progoni
21-05-05, 19:07
NdryshuarBondKy analfabeti nuk din se nuk din cila eshte TEMA,Krye-Udb-kemi.

Drita e mengjezit
22-05-05, 02:10
Jo Progoni

asnjehere nuk do jem rehabilitues i asecilit te pakten me vetedije.
Por qendroj prap ne te thenen e mesiperme se une preferoj faktet dhe analizat e bera ne fakte.
Kam lexuar diku te nje interviste e Ali Ahmetit se ai dhe Xh. Haliti ishin zgjedur te drejtonin sektorin e vecante(te mbrojtjes) te LPK-se dhe se Xh. Haliti ishte derguar ne Shqiperi si perfaqesues i LPK-se shume vjet me heret se sa ngjarjet e te “97 atij tregishtit ne Vlore.
Une te te them te drejten meqe nuk kam qene i perfshire ne gjithe kete vorbull ngjarjesh dhe meqe nuk e njoh gjithe gamen e veprimit te personit ne fjale dhe meqe njohja ime fillon e mbaron me mjetet e informimit dhe te thenat e nduarduarshme ndoshta do ishte me mire te le vend per diskutuesit tjere te cilet e njohin qeshtjen dhe personin ne fjale me mire.
Them keshtu meqe nuk kam ndonje kapital personal ne ceshtjen e Clirimit te vendit.
Krejt cfare une di eshte rrethi ku une sillem dhe aty ka njerez nga te dy anet si ata qe e duan me qasjen e miopit poashtu dhe asi qe e urrejne me pasionin poashtu te miopit dhe te them te drejten shpesh na kalojne nete te tera ne trajtesa jo me vlere se mungojne nga te dy anet faktet.
E vetmja gje qe nuk e kontestojne qe te dyja palet eshte se ai ishte i emertuar i LPK-se (e cila pretendon se e ka formuar UCK-ne).
Po te kesh ndonje fakt jo se ta kerkoj per Kurtoazi por te them te drejten do me sherbeje mire dhe mua dhe opinionit
me respekt gjithe forumisteve

Petrit Kavaja
24-05-05, 23:14
...shkence qe merret me studimin e te panjohures!Dyerte e historise kan fat ti kalojne vetem qe arrijne te panjohuren ta bejne te njohur.

Arb
25-05-05, 00:27
...shkence qe merret me studimin e te panjohures!Dyerte e historise kan fat ti kalojne vetem qe arrijne te panjohuren ta bejne te njohur.

Nese kete qe ke shkruar e ke lidhur me temen, atehere sipas teje na qenka Xhavit Haliti ai qe te panjohuren e beri e njohur, huh?

Petrit Kavaja
25-05-05, 17:20
...te paket jane ata qe e njohin berthamen e UCK-se.Te paket ishin ata qe morren pergjegjesi ne momentet vendimtare.Jan disa personalitete qe paten fatin te futen ne udhekryqin e madh...

Arb
25-05-05, 19:19
...te paket jane ata qe e njohin berthamen e UCK-se.Te paket ishin ata qe morren pergjegjesi ne momentet vendimtare.Jan disa personalitete qe paten fatin te futen ne udhekryqin e madh...

Berthamen e UCK-se e njohim te gjithe - buronte nga vete populli.

Ndersa atyre qe vete-morren pergjegjesi, vete-shpallen Shtabe, vete-trumbetuan per beteja te pa-bera, vete-shpallen territore te cliruara, Haga po iu zbardh fytyren e vertete.

Ata gradualisht jane duke u demaskuar keqas...

GASHI75
26-05-05, 23:23
PO KUKE JETUE O ARB AKE PA NAJSEN GJATĖ LUFTE APO JO SI PO TĖ DUKEN TY ATO GJANA SIMUS ME KEN A EDHE PSE U VRAN NJERZITĖ E U MASAKRUAN VALL KUSH JE DHE QKA JE TI.

progoni
27-05-05, 11:27
...te paket jane ata qe e njohin berthamen e UCK-se.Te paket ishin ata qe morren pergjegjesi ne momentet vendimtare.Jan disa personalitete qe paten fatin te futen ne udhekryqin e madh...


e vertet ,perpos Petrit Kavajes ase Xhavit Haliti nuk e ka njofur BERTHAMEN E SAJ.

e flas me plot sinqeritet.

Petrit Kavaja
27-05-05, 22:42
...te paboshtet kurrizor veshtire qe pranojne te ballafaqohen me te verteten qe tani me eshte e deshmueme...

progoni
28-05-05, 20:09
...te paboshtet kurrizor veshtire qe pranojne te ballafaqohen me te verteten qe tani me eshte e deshmueme...------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Vushtria shkruajti:


--------------------------------------------------------------------------------

ishte dhjetori i vitit 1992 aktiviteti ne kosov na ishte ber i pa mundeshem, kerkoheshim nga plicia serbe,ishim nje grup prej 8 vetash kerkonim nje dalje nga kosova,qendrimi i jon ne kosov po thuajse u be pa mundeshem, edhe rrethi ku jetonim nuk ishte i qet nga ne kishte bastisje,maltretime mandej edhe vet familjet tona kishin deshir qe ne te largohemi per disa koh qe edhe ata te pushonin, e si te ja bejme.. e mora baben tim dhe e futa me nje qosh dhe i thashe ndegjo or baba plak ti duhet te shkosh ashtu si mundesh deri ne ferizaj ta kerkoshe zoTeri A.H tani ndjer,ndjes paste ishte profesor i edukates fizike, mandej i thash plakut thuj ketij zoteriut gjithqysh te vjen deri te ne ketu ne mal se kemi pun shum me te,dihet me ne ishte edhe musteqja(adem jashari) ama bab te lutem sa ma shpejt dhe sa me mir duhet me rregullue ket pun,dhe ashtu veproi,pas dy dite erdhi profesori tan naten tuj bisedue,morrem vendim te hecim nga kosova,deri ne shtimje e morrem ne persiper se do shkojme e mandej prefesori i morri te gjitha pergjegjesit deri ne shqiperi.Dhe me ne fund u nisem me nje furgon plot armatim,nje makin e vogel gjithmon ishte para neve me than nja 100 metra ajo e vezhgonte terenin,por ishte e kot kur mrrinem ne komaran u ngaterruam me makinen qe ne e percillnim dhe hasem balle per ball me policin serbe eeehhhhhh tash qka me ba musteqja na urdheroi dhe tha....nese na ndalin ne karta identifikimi nuk kemi per tu dhen por mbushni armet dhe rrim gati, fati ishte nga ana jon dhe kaluam,vazhduam rrugen neper ato fshatra ishte koh me shi e bor ishte ftohet pak pa mrri ne shtime u detyruam ta lakojme rrugen,morrem nje fshat i cili quhej zborc o zoti jemm qka kemi hjek ne at lloq, merre me mend ma shum ne e shtynim furgonin nuk mund te levizte ne at lloq, mbrrinem diqysh te pishat e shtimes aty i lashe te gjith shoket dhe ika per ta takuar profesorin ku e kishim len takimin,morra nje qerre me kuaj dhe shkova te nje mulliri i hakijes i thojshin,aty takova profesorin e ndjer A.H me tha ku jeni more qe jeni vonue aq shum, ai ishte edhe me tre tjer ishte edhe nje profesor tjeter I.Q EDHE E.M na futen ne tri makina at nat,dikush ne koshare ,disa ne greme dhe dy veta ishim te profesori A.H na benen konak zoti u dhashte berteqet atyre shtepijave u nxem,u terem u pastruam buk qaj te gjitha te mirat.Te nesermen vazhduam rrugen edhe aty ishte nat terr kaluam kufrin kembe ne elez han ishte nje rrug e ngushte udhetuam dy ore e gjysme, tani ne anen tjeter na priten tjer njerez shqiptar njerez te zot njerez me bes te madhe tri net i benem ne shkup edhe atyre zoti u dhashte shum bereqet me te gjitha te mirat na priten dhe na pergaditen rrugen se si te kalojme ne shqiperi per ta ishte shum lehte pa asnje penges kaluam ne shqiperi te gjithe shoket shendosh e mir, ne shqiperi perfaqesia e atehershme e republikes te kosoves ishte ne perkujdesje per neve ku edhe qendruam 6muaj u vendosem ne nje hotel ushtarak financimi ishta nga perfaqesia e republikes te kosoves.

me nderime vushtrriu
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Progoni shkruajti:

Vushtris i uroj kėto postime.

Meq e njof po tregoj njė ndodhi.

Ne ktheheshim nga njėmision nga Shqipėria pėrmes Zvicėre,(viti 1991).
Vushtria kishte dhendrin e vet ne Zvicėr i ikur politikisht qė nga viti 1981,kuptohet qė sė bashku me motrėn e Vushtris.
Ajo doli e pa vllaun e vet pas shum vjeteve ne aeroport ,Ne u pajtuam qė Vushtria tė qėndroj ndoj ditė nė Zvicėr meq nga ne u kėrkonte qė tė jemi nė Kosovė.
Vushtria ky burrė rrėzė Qiqavice i cili nė atė kohė do vizitonte edhe Aziz Zhilivodėn,erdhi me Ne.
Unė e pashė motrėn time tha,
NE DO JEMI BASHKĖ NĖ KOSOVĖ.

Vushtri qofėsh i nderuar o MASHUMĖSEMIKĖ

i juaji

Bashkimi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S.
E pėrseris gjithė kėt pėr njė PAKURRIZOR ,qe ėshtė kapur tek gjurmet .

UNĖ veq po tė tregoj lepurin,


Pėr Ty jam ENIGMA VET

Petrit Kavaja
28-05-05, 21:59
...athue si do te dukej historia qe deshirojne ta shruajne te paboshtet kurrizor?...

Arb
29-05-05, 01:34
...te paboshtet kurrizor veshtire qe pranojne te ballafaqohen me te verteten qe tani me eshte e deshmueme...

A ja fillove ti te merresh me etiketimin e vetevetes a?

Per cfare te vertete ju te pa-boshtet kurrizore e keni fjalen?

Sido qe te jete, urime formimi i Kabinetit i Qeverisjes Serbe ne Kosove, qe do te merret kryesisht me hartimin e dosjeve kunder personaliteteve me te deshmuar kombetarisht.

Petrit Kavaja
29-05-05, 11:35
...megjithate te paboshtet kurrizor ne kampin e Velanise orkestrojne simfonin e Korbave te zi...

progoni
29-05-05, 19:25
Arbi ky pakurrizori ka dalur jashte misionit te tij.

e ka harruar ta fus ne histori Xhavit kryUDB-nė.

KryeUBD-ja kosovare eshte tema idoli i pakurrizorit.

roadrunner
08-04-10, 09:45
Fjalet e progonit i paska zgjidh koha poget.

Gjumashja
08-04-10, 12:43
Xhaviti kral osht.. veq ku ja ka inati

roadrunner
08-04-10, 12:45
Ia ke qellu haha, "Kral" ka me u kon gjith, por "Mbret" smun bahet Xhaviti kral osht.. veq ku ja ka inati

Guri i madh
08-04-10, 12:47
Xhaviti kral osht.. veq ku ja ka inati


po mendon si kral nikolla

Gjumashja
08-04-10, 12:48
une timen e thash e ju mendove si t'doni ( kenaquni s'paku me fjale )

roadrunner
08-04-10, 12:50
haha :biggrin:une timen e thash e ju mendove si t'doni ( kenaquni s'paku me fjale )

Guri i madh
08-04-10, 12:52
une timen e thash e ju mendove si t'doni ( kenaquni s'paku me fjale )
kie koh me e terhjek fjalen e me u pendue ket te drejt une ju mundsoj

Gjumashja
08-04-10, 12:53
ate cka e pshty se lepij.. kshtu qe veq me t'mira..