PDA

View Full Version : Propozim per fe


xheti
19-06-05, 11:13
Ju kisha lut udheheqsav akishin mujt me na be te mundshme per me ngu ligjerat audio. Nese nuk kish pat kush me lshu mundem me marr une vetem me qit ju programin per mi lshu audio une ekisha udheheq niher ekom fjaln nije per FEN ISLAME DHE PER BESIMIN KATOLIK, per fe islame ekisha marr une se kom ligjerat audio

Stuhia
19-06-05, 12:56
:shock: :shock: :shock: :shock:

Hajde se q“po vete ketu.

A keni more edhe naj Hogje a Prift ketu, ti ulim kembekryq ne mes te dardanise e te na tregojne vajzllak? :D

xheti
19-06-05, 13:20
stuhia paske emucjone pak po meduket qaje ti bre aje musliman apo katolik
EDHE TY STE KOM VET MDOKET A BON AJO ME FAL

ARVANITI
19-06-05, 20:36
Ky s'eshte forum fetar. Shko e gjej te tjere se ka plot.

xheti
22-06-05, 08:00
po kom sa te dush per fe po pse po ju vjen inati bre kaq shum a nuk kini ju prifta qe jumajn vajz qe ju kshillojn? une nuk thash veq per fen muslimane.
edhe pse jo kur te munet me qit programin edhe mu bo dardania edhe me enjoftun

EJ ME DUKET SE JUKAN PERZI KABLLAT JU NUK JENI KTU QE VETNI

ARVANITI
22-06-05, 19:45
Shko, hap faqe interneti islamike, vėri kufjet ne vesh, myll syte, edhe degjo. As shko ne xhami.

S'ka nevoje njeri me degjuar kesoj gjerash.

...

xheti
22-06-05, 21:46
ha ha ha po ju vjen inati pse priftat nuk maj vajz qa ka mju ba une bre
runu prej tynev se ata kan than se kurgjo nuk eshte me be mardhenje sexual mashkujt nermeveti runu se ne shqipri ikan xan do kamera e fesheft

ARVANITI
24-06-05, 10:53
ha ha ha po ju vjen inati pse priftat nuk maj vajz qa ka mju ba une bre
runu prej tynev se ata kan than se kurgjo nuk eshte me be mardhenje sexual mashkujt nermeveti runu se ne shqipri ikan xan do kamera e fesheft

Ne rradhe te pare shkruaj shqip.

Ne rradhe te dyte "lėri pord..."

dhe ne rradhe te trete "KALO"

ra
29-01-06, 05:36
nese doni audio video te mesoni per Islamin authentik (te vertet) atehere shkoni ne www.islamtomorrow.com por eshte vetem ne anglisht. ne shqip me duket i kane perzier punet per Islamin (muslimanet edhe jo muslimanet) tjetra arsye eshte se edhe disa muslimannga e tere bota nuk e dine se cka eshte Islami.

rafet llapjani
13-02-06, 09:03
nese doni audio video te mesoni per Islamin authentik (te vertet) atehere shkoni ne www.islamtomorrow.com por eshte vetem ne anglisht. ne shqip me duket i kane perzier punet per Islamin (muslimanet edhe jo muslimanet) tjetra arsye eshte se edhe disa muslimannga e tere bota nuk e dine se cka eshte Islami.


Valla bre ra siq ke cekur atje ma lart e ter bota nuk pe din se qka eshte islami une kisha me than ndryshe vet na muslimant nuk pe dim se qka eshte islami.....psh siq thojshin nje fjal popullore ...krejt punet ikena qit ne binar por edhe qekjo naka met keq pa e rregullu :!:

Reana
13-02-06, 22:57
Valla bre ra siq ke cekur atje ma lart e ter bota nuk pe din se qka eshte islami une kisha me than ndryshe vet na muslimant nuk pe dim se qka eshte islami.....psh siq thojshin nje fjal popullore ...krejt punet ikena qit ne binar por edhe qekjo naka met keq pa e rregullu :!:


:lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
06-03-06, 20:28
Allahile Rafet kush po te mson kaq mire ? Mdoket krejt shkollen pej bacit e ke marre.
As topi nuk e lun cka ke thane ktu.

Guri i madh
06-03-06, 22:48
Ju kisha lut udheheqsav akishin mujt me na be te mundshme per me ngu ligjerat audio. Nese nuk kish pat kush me lshu mundem me marr une vetem me qit ju programin per mi lshu audio une ekisha udheheq niher ekom fjaln nije per FEN ISLAME DHE PER BESIMIN KATOLIK, per fe islame ekisha marr une se kom ligjerat audiohape nji faqe interneti ne KANDAHAR e lshoj ato audio se neve shqiptarve nuk na duhen

krijuesiii
06-03-06, 23:26
...mendjemedhenjite thone se jane ignjorues te cmendure besimtare te erret ne fatalitetin, jetojne jeten duke menduar se bota endet ne rrota...

... ata bejen cmos qe te jene sherbetore te atyre qe jane apo njihen ose thirren si "te forte"

...Te gjithe Besimtaret Islam Vllezer e Motera te idealit e te dashuris ndaj Krijuesite te gjithesis te Madherishmite ALLAHUT po deshen mund te gjejne ne kete faqe ushqime te bukur per shpirterat paqedashes Islam

http://www.samiyusuf.com/video/index.htm (http://www.samiyusuf.com/video/index.htm)


...Toka e Allahut eshte kudo si ne Prishtin Kandahar apo Berlin nga do qe te shkoshe...

...e ne Islam te gjithe jane te barabarte si Shqiptare si Afgan si Gjerman te gjithe ata qe thirren ne paqe dhe rrugen e Islamit...

tungiii

musl|m
02-04-06, 22:16
O xheti mos ju permend me ligjerata Islame se po e shef edhe vet si terbohen, ...kan frik nga ato... Vetem ku pak shofin ose negjojne ose lexojne ndalohen sepse ...kan frik...
Nuk ke pa ti me endacak qe i mbyllin veshet dhe syte me zor e nuk deshirojn te ndegjojn dike kur flet :confused:

Artisti
03-04-06, 09:27
O ju shqiptar,ju krijoi krijuesi qe ta mbroni popullin shqiptar
O ju shqiptar,ju krijoi krijuesi me kap Qiftelin e Sharkin e me tja fillu kenges
O ju shqiptar per ligjerata nuk ju krijova ( Sure 121,kapitel 3,faqe 15 ).


Kapni pra qifteliat e sharkiat se s ju vyen sen ato ligjerataArtisti

musl|m
03-04-06, 09:55
O ju shqiptar,ju krijoi krijuesi qe ta mbroni popullin shqiptar
O ju shqiptar,ju krijoi krijuesi me kap Qiftelin e Sharkin e me tja fillu kenges
O ju shqiptar per ligjerata nuk ju krijova ( Sure 121,kapitel 3,faqe 15 ).


Kapni pra qifteliat e sharkiat se s ju vyen sen ato ligjerataArtisti

Si te lejon ndegjegja te tallesh me Shqiptaret nuk e di si te lejojn te postosh kso komente.

Artisti
03-04-06, 20:24
Si te lejon ndegjegja te tallesh me Shqiptaret nuk e di si te lejojn te postosh kso komente.


qy qyyyy,kape qifteline ti ,e mos hy ne ndergjegje se ti s paske ndergjegje hiq ,pasi qe e ke vendos ate foto te qeqenit.

Ndergjegja jote qenka 0.

Pa respekt per shkak te fotos

.

musl|m
03-04-06, 23:14
qy qyyyy,kape qifteline ti ,e mos hy ne ndergjegje se ti s paske ndergjegje hiq ,pasi qe e ke vendos ate foto te qeqenit.

Ndergjegja jote qenka 0.

Pa respekt per shkak te fotos

.

Prej nga e drejta te me tregosh ēka te bej? Shiko per vete bjeri ēiftelise nese e shef te udhes un nuk e kam pru punen deri aty. Mendoj se ka gjera me te menēura si ajo e ketij ne foto e asesi ti bie ēiftelise.

Artisti
04-04-06, 07:20
Prej nga e drejta te me tregosh ēka te bej? Shiko per vete bjeri ēiftelise nese e shef te udhes un nuk e kam pru punen deri aty. Mendoj se ka gjera me te menēura si ajo e ketij ne foto e asesi ti bie ēiftelise


Diqysh ne kunderthenie me veteveten po bjen ti me foto te qe qenit


O xheti mos ju permend me ligjerata Islame se po e shef edhe vet si terbohen, ...kan frik nga ato... Vetem ku pak shofin ose negjojne ose lexojne ndalohen sepse ...kan frik...
Nuk ke pa ti me endacak qe i mbyllin veshet dhe syte me zor e nuk deshirojn te ndegjojn dike kur flet :confused:Prej nga e drejta t`i tregosh ti dikujt,a i permend ai apo si permend !!?.Prej nga e drejta ti tregosh ti qka te bej xheti ?.

Artisti
04-04-06, 07:32
Ki frig Allahun ore i nencmuar se nuk tallet me fjalt e Allahut askush ore te poshter por skeni ju faj jo ngase ata qe kan persiper ket forum per moderim jan te njejt me ju per ate edhe shkruhet keshtu ketu ...

Allahu qafen ua theft gjith qafirave qe jan keshtu sikur ju ....


Me keto fjale qe i ke shkrue,ke bere mekate te madh,dhe kete do ta paguash para zotit me djegie ne flaken me te madhe,se per zotin ska qafira,zoti i sheh te gjithe njerezit njejte.

Mendo ne diten e gjykimit e cila per ty do te jete dite flake per tu kallur.


Artisti

Reana
04-04-06, 14:32
Me keto fjale qe i ke shkrue,ke bere mekate te madh,dhe kete do ta paguash para zotit me djegie ne flaken me te madhe,se per zotin ska qafira,zoti i sheh te gjithe njerezit njejte.

Mendo ne diten e gjykimit e cila per ty do te jete dite flake per tu kallur.


Artisti

Artisti, jane magjistare keta, qesin fall gjithe diten dhe e dijne menjehere se kush ku shkon...ne parajse, ne ferr, te dera, mas dere, etj, etj...:wink:...(hahahhahahahaha), etj, etj, dhe nuk e di nese e ke verejtur, kurr nuk i nxjerrin prej goje shejtonat e qafirat.....kam fillu me dyshu se keto krijesa jetojne ne gojen e tyre:cool: -a ka dentist bre ketu.....hahhahahahha

musl|m
04-04-06, 15:57
Reana nuk po te ka hije aspak te ofendosh dhe te shprehesh me mllef sepse je femer dhe me sa di un gjinia yte ka tjera veti jo te kti lloji.

Daja POLIC
22-05-06, 21:36
veq kritikoni njeri tjetrin keshtu shkojm me shpejt perpara ncncncncnc

Artisti
22-05-06, 21:45
veq kritikoni njeri tjetrin keshtu shkojm me shpejt perpara ncncncncnc


Daja Polic mire se ke ardh pas disa muajsh edhe kape shkopin menihere e nisja pak me lue se pa ty reni nisi mos mu respektue
:biggrin:
.

Psikologu
23-05-06, 20:10
Reana nuk po te ka hije aspak te ofendosh dhe te shprehesh me mllef sepse je femer dhe me sa di un gjinia yte ka tjera veti jo te kti lloji.

Mirė e ki ti .
Gjinija e Reanes duhet simbas teje ti ketė vetit e njė robi dhe tė mos guxoj tė flasė hiq , sidomos kur flasin burrat me lesh apo ???
E si qenkan vetit simbas teje , mos kam shkruarė pak ketu dhe me paska kapluarė edhe mua shejtani hahahah.

HoteL-MadriD
26-05-06, 10:10
Nuk eshte vendi ketu qe te Citoni njeri tjetrin, Ketu eshte rreth dardania.de per sygjerime/kshilla/ankesa.

Ka vend neper forume sa te doni aty shkruani ketu lerjani vetem stafit te shkruaj, dhe atyre qe kan nevoje per ndihme apo kshilla apo sygjerime.

Tung

Psikologu
26-05-06, 20:38
Nuk eshte vendi ketu qe te Citoni njeri tjetrin, Ketu eshte rreth dardania.de per sygjerime/kshilla/ankesa.

Ka vend neper forume sa te doni aty shkruani ketu lerjani vetem stafit te shkruaj, dhe atyre qe kan nevoje per ndihme apo kshilla apo sygjerime.

Tung

Ngadale Madrid , qetesohu pak.
Disa rregulla sigurishtė ehde ne i dijmė se ku dhe si eshte vendi , ndoshta edhe para kyqjes tende ketu ne forum , andej tė lutem vetem pak me njė tonazh tė butė, edhe pse je ndoshta duke u munduarė pėr tė miren e ketij forumi , por nuk do tė thotė qe ti je bartes kompetent i rregullave.
Pa prekje .