PDA

View Full Version : A do tė donit tė martoheni me katundar/katundare??


Pages : 1 2 [3] 4

Jana
03-02-09, 22:21
Eh i dihet i dihet - qysh e lype e gjene kysmetin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

hhahahha po po mir e ki....

Oqeani
03-02-09, 22:30
hhahahha po po mir e ki....

Pa i shkye shate pale kepuce - ncuk !!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
03-02-09, 22:43
Cka erdhem ne perfundim more ? :tongue:
A ben me u martu na me sheherli a jo? :rolleyes: :biggrin:

shfletuesi_
03-02-09, 22:45
Cka erdhem ne perfundim more ? :tongue:
A ben me u martu na me sheherli a jo? :rolleyes: :biggrin:

Ty ku eshte nje ma i miri do ta ruajm... nje Djal te Mamit... tamam sherherli i thon vetit ata..

Albonita
06-02-09, 12:52
Si po e shof...as Katundar as Qytetar nuk ka per mua ..keshtu se nuk po martona me as njeren pal hiqq..!

P/S.....Te Gjith Rrenjet i kan nga Fshati...mos te krenohen disa e disa se jan Qytetar..sepse Qyteti mendoja asht ber nga toka e Fashtitit..hahahhaah:P,

edhe qytetart jetojn me ushqim nga fashati..pa ushqim as truri nuk funksinon...pra mos i Urreni fshataret..... Amani ju koft..se nuk keni gjalleri pa KATUNDAR... Ahaahaha:P

shfletuesi_
06-02-09, 19:17
Albonita, ti je shembulltyr e forumit... aaaaah t'mart katunari ma i mire ty..

Albonita
08-02-09, 10:45
Albonita, ti je shembulltyr e forumit... aaaaah t'mart katunari ma i mire ty..Oh se kam at Fat Jo se pa fat jam une qy....Amin inshalla naj Katunar e marr hiq nuk jam kunder:biggrin: :wink:

emine
08-02-09, 11:17
Si po e shof...as Katundar as Qytetar nuk ka per mua ..keshtu se nuk po martona me as njeren pal hiqq..!

P/S.....Te Gjith Rrenjet i kan nga Fshati...mos te krenohen disa e disa se jan Qytetar..sepse Qyteti mendoja asht ber nga toka e Fashtitit..hahahhaah:P,

edhe qytetart jetojn me ushqim nga fashati..pa ushqim as truri nuk funksinon...pra mos i Urreni fshataret..... Amani ju koft..se nuk keni gjalleri pa KATUNDAR... Ahaahaha:P


:tongue:

shfletuesi_
08-02-09, 11:20
:tongue:

emineeeeee ta kam gjet i burr... t'katunit

emine
08-02-09, 11:22
emineeeeee ta kam gjet i burr... t'katunit


ani maje qaty qite turrshi:biggrin:

Fshatari
08-02-09, 13:04
Si po e shof...as Katundar as Qytetar nuk ka per mua ..keshtu se nuk po martona me as njeren pal hiqq..!

P/S.....Te Gjith Rrenjet i kan nga Fshati...mos te krenohen disa e disa se jan Qytetar..sepse Qyteti mendoja asht ber nga toka e Fashtitit..hahahhaah:P,

edhe qytetart jetojn me ushqim nga fashati..pa ushqim as truri nuk funksinon...pra mos i Urreni fshataret..... Amani ju koft..se nuk keni gjalleri pa KATUNDAR... Ahaahaha:P
Edhe e bukur edhe e menēur: lum ai katunar qe te ka fat!

>>{SpOnGeBoB}<<
08-02-09, 13:27
Si po e shof...as Katundar as Qytetar nuk ka per mua ..keshtu se nuk po martona me as njeren pal hiqq..!

P/S.....Te Gjith Rrenjet i kan nga Fshati...mos te krenohen disa e disa se jan Qytetar..sepse Qyteti mendoja asht ber nga toka e Fashtitit..hahahhaah:P,

edhe qytetart jetojn me ushqim nga fashati..pa ushqim as truri nuk funksinon...pra mos i Urreni fshataret..... Amani ju koft..se nuk keni gjalleri pa KATUNDAR... Ahaahaha:P

Normal per qata edhe ja kan lane pazarin ne sheher ku munen mi shiten qato ushqimat. Amo jo nuk kena kundra qatyne fshatarve qe bijne me shiten ushqima po qatyne fshatundarve qe po na sosin edhe bllokojne internetin edhe mesingjerin. :tongue:

Albonita
09-02-09, 06:22
Normal per qata edhe ja kan lane pazarin ne sheher ku munen mi shiten qato ushqimat. Amo jo nuk kena kundra qatyne fshatarve qe bijne me shiten ushqima po qatyne fshatundarve qe po na sosin edhe bllokojne internetin edhe mesingjerin. :tongue:


(Pritem o, Pritem oooohoho!... pritem yll e pritem hene se kam shume fjale me ti thene )

( ahhahahaaaaaaa):tongue: ( TY ta zaft frymen fshatundarja ):biggrin:


Shife cka ka then Ju ka ardh dita ta bllokjn Internetin edhe Mesngjern..edhe TV....Kan,me Bollkue krejt....Qe besa edhe Krejt Qytete E kosoves kan me Bllokue Fshatare...hahhaha:tongue:

Pse ...Amani Ju koft pse i urreni fshatundart hahahahha Kur sot Ter Rina Kosovare jeton ne Kosoven e Lire..nga Fshatundart...Kur nga Goja e nje Katundari Uh shpall Kosova Shtet......edhe Ter Kosoven po e sillin ne Gishit Katundaret..Nuk po di unee se nuk e njo Mire Fashtrat as qytete e Kosoves...miree veq cka muj di une Katundart po e mbajn kosoven...edhe besa vajzat qytetare asht me jav lare kembet katundarve edhe me jav pir ujin mandej ...hahahhhhah hahahahahhaha hahahahhahhahahaa


P/S...Ohhh Shpuse une per vet...gjdo her kur jam ne pune e baje Pauze..bi posht

Ne Coop, e mare nje Molle Bio e hae ....! ahhahahahhaaaaa

Albonita
09-02-09, 06:31
Edhe e bukur edhe e menēur: lum ai katunar qe te ka fat!


Aahhahahah

Oh Fshatari une e kam cek ne ket Postim jam pa fat...edhe me as njeren pal nuk dua te martohem....hahaha

Po prap them Amin , hiq nuk jam kunder:wink: me Mar nje Katundar...hahahha

Dani11
09-02-09, 10:45
A e keni fjalen per ata qe jane katundare ne kry dhe jetoin ne qytet,apo per ata qe jetoin ne katund dhe jane te shkolluar e te civilizuar? Une per vete keshtu i klasifikoi njerezit dhe jo se ku jetoin ne fshat apo qytet.

>>{SpOnGeBoB}<<
09-02-09, 18:11
(Pritem o, Pritem oooohoho!... pritem yll e pritem hene se kam shume fjale me ti thene )

( ahhahahaaaaaaa):tongue: ( TY ta zaft frymen fshatundarja ):biggrin:


Shife cka ka then Ju ka ardh dita ta bllokjn Internetin edhe Mesngjern..edhe TV....Kan,me Bollkue krejt....Qe besa edhe Krejt Qytete E kosoves kan me Bllokue Fshatare...hahhaha:tongue:

Pse ...Amani Ju koft pse i urreni fshatundart hahahahha Kur sot Ter Rina Kosovare jeton ne Kosoven e Lire..nga Fshatundart...Kur nga Goja e nje Katundari Uh shpall Kosova Shtet......edhe Ter Kosoven po e sillin ne Gishit Katundaret..Nuk po di unee se nuk e njo Mire Fashtrat as qytete e Kosoves...miree veq cka muj di une Katundart po e mbajn kosoven...edhe besa vajzat qytetare asht me jav lare kembet katundarve edhe me jav pir ujin mandej ...hahahhhhah hahahahahhaha hahahahhahhahahaa


P/S...Ohhh Shpuse une per vet...gjdo her kur jam ne pune e baje Pauze..bi posht

Ne Coop, e mare nje Molle Bio e hae ....! ahhahahahhaaaaa

Po rane qita fshatundart e bonen llom Kosoven edhe mo send nuk osht ka mirret vesh valla. Ai kishe nime qeta fshatundart e bonen Kosoven shtet. Mos mu pas kane qeta fshatundart sahi Kosova ish kane 300 vjet shtet po sherri i qetyne fshataeve u shtye se per qata ma me randsi u kon mi prashiten kompirat se mu ba Kosova shtet.

Sha zoten mu kane fare katundare bio qe nuk o rriten me veshtaqke edhe une nuk kom kundra mi honger si mollen. Po vetum kur lexova qat Danin katunarin qka kish shkrue sha zoten edhe fal me mi japen molla a kompira katuni nuk i kisha marren prej tina.

Shnetje Albonita se ika une nihere se qitash fill e bojne kollone qisajde fshatundaret e bohet sahati 12 deri sa te dalin njeri me shkue tu shpija sherri i qetyne fshatundarve :biggrin: :tongue:

Albonita
09-02-09, 18:30
Po rane qita fshatundart e bonen llom Kosoven edhe mo send nuk osht ka mirret vesh valla. Ai kishe nime qeta fshatundart e bonen Kosoven shtet. Mos mu pas kane qeta fshatundart sahi Kosova ish kane 300 vjet shtet po sherri i qetyne fshataeve u shtye se per qata ma me randsi u kon mi prashiten kompirat se mu ba Kosova shtet.

Sha zoten mu kane fare katundare bio qe nuk o rriten me veshtaqke edhe une nuk kom kundra mi honger si mollen. Po vetum kur lexova qat Danin katunarin qka kish shkrue sha zoten edhe fal me mi japen molla a kompira katuni nuk i kisha marren prej tina.

Shnetje Albonita se ika une nihere se qitash fill e bojne kollone qisajde fshatundaret e bohet sahati 12 deri sa te dalin njeri me shkue tu shpija sherri i qetyne fshatundarve :biggrin: :tongue:Aahahhahahaha Oh ty ....!


Shnetje edhe ty , Se edhe une nuk po pergjigjem ma, hahahhahahahhaa Kuku vdiqa

Penelope
09-02-09, 20:47
Nese najhere martohem ateher me nje NJERI bujar e te mire, le te jete katunar a qytetar, spo me pengon aspak..jo prejardhja tregon per karakterin e njeriut. Kryesore njeri me vlera, dhe jo JONJERI.

Trina_1
10-02-09, 15:29
Po :biggrin:

vjeshta
10-02-09, 15:31
Po :biggrin:

S'kom ndi ende qe princesha e marton katundarin !!:biggrin:

Trina_1
10-02-09, 15:34
S'kom ndi ende qe princesha e marton katundarin !!:biggrin:

Asnje e njet me mu :biggrin:

vjeshta
10-02-09, 15:41
Asnje e njet me mu :biggrin:


Po po ,e di ....(thote Gazi ) :biggrin:

Trina_1
10-02-09, 15:43
Po po ,e di ....(thote Gazi ) :biggrin:

ahahahahhhhahahhahahahhahhhaah

Makresh
10-02-09, 17:06
Me Katunare ?

Heeeheeeee

veq n'koft e ram n'sheher hahaahaa

shfletuesi_
10-02-09, 17:40
Po po qysh jo... bane Zoooooot

Jana
10-02-09, 23:51
Definitivsht joooooooooooooooooooooooooooooo.........

Makresh
11-02-09, 11:14
Definitivsht joooooooooooooooooooooooooooooo.........


Luja Zorragjike luja :rolleyes:

selvija
11-02-09, 11:25
Une ne Qytet isha martu vetem nese ka ai djal prejardhje nga katundi se per ndryshe kurqysh nuk isha pajtu.

premium
11-02-09, 21:53
Katundaret janė puntore .... tė kisha pas nė qytet shtallėn me lop.... i kisha marė katundaren... kan zanat me mjel lopet.. dhe qdo ditė gatujn pite e flija:biggrin:

Fshatari
11-02-09, 22:42
Une ne Qytet isha martu vetem nese ka ai djal prejardhje nga katundi se per ndryshe kurqysh nuk isha pajtu.
Po do me me dal kysmet qysh po shoh!
Ehe! Te mjeret sheherli! E shihni se ma te bukurat vetem katunarve po iu gjuhen!
Po menoj kujt me ia lyp doren...!

Fshatari
11-02-09, 22:45
Definitivsht joooooooooooooooooooooooooooooo.........
Nuk ka gje definitive ne kete bote!
Me kokefortesine tuaj, rrezikoni te mbeteni gjat POW€RU§ po kjo e ka njė te keqe pas : mbeteni poashtu B€QARU§ ! lol!

Jana
11-02-09, 22:51
Luja Zorragjike luja :rolleyes:

Kam arsye qe e kam thene ket....

Buqja_ch
11-02-09, 22:53
Definitivsht joooooooooooooooooooooooooooooo.........PO oooooooooooooooooooooo ishte ,, dhe mbeti ** PO **

Fshatari
11-02-09, 22:55
PO oooooooooooooooooooooo ishte ,, dhe mbeti ** PO **
Iu paska ardh vera nga dera katunarve!

Buqja_ch
11-02-09, 22:59
Iu paska ardh vera nga dera katunarve!


ahah sa qesha,isha nga qyteti po gjith shikimin kah dera e katunarve e kisha http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

emine
11-02-09, 23:02
Po do me me dal kysmet qysh po shoh!
Ehe! Te mjeret sheherli! E shihni se ma te bukurat vetem katunarve po iu gjuhen!
Po menoj kujt me ia lyp doren...!

lypmi kulet mu versije:biggrin:

ps.pershendetje shum per ju!

Jana
12-02-09, 11:01
Nuk ka gje definitive ne kete bote!
Me kokefortesine tuaj, rrezikoni te mbeteni gjat POW€RU§ po kjo e ka njė te keqe pas : mbeteni poashtu B€QARU§ ! lol!


Mendoj qe asht ma mir me u pershtat njerzit.....e sa per Beqaruse nuk mbes jo....por ka koh....

shfletuesi_
12-02-09, 13:09
Mendoj qe asht ma mir me u pershtat njerzit.....e sa per Beqaruse nuk mbes jo....por ka koh....

O ty midis katundit kan met jep, edhe ata ku ska as uj me qeshme , po ke me shku me kilometra larg me marr uji me Kanoce..

selvija
12-02-09, 19:36
Po do me me dal kysmet qysh po shoh!
Ehe! Te mjeret sheherli! E shihni se ma te bukurat vetem katunarve po iu gjuhen!
Po menoj kujt me ia lyp doren...!Lypja kujt dush valla Fshatar shikoj fshataret faqet kuq si molla te rrasta jo kfalce :wink:lum ai konak qi i pret ,,thojn se dardha pik nen dardhe,,:wink:

Fshatari
12-02-09, 19:54
Lypja kujt dush valla Fshatar shikoj fshataret faqet kuq si molla te rrasta jo kfalce :wink:lum ai konak qi i pret ,,thojn se dardha pik nen dardhe,,:wink:
Ky pėrshkrim kaq joshes me detyron me u rimartue po kete here me nje faqekuqe si mollat; jo shumė e "rrastė"!:biggrin:

selvija
12-02-09, 20:01
Ky pėrshkrim kaq joshes me detyron me u rimartue po kete here me nje faqekuqe si mollat; jo shumė e "rrastė"!:biggrin:Veq faqet kuqet po joshina hahahahha qenke gjys katundari ti me doket, gagagga a'po ske guzim.??:biggrin:

Paradox_13
12-02-09, 21:27
...ja kurre hiq ma....

vjeshta
12-02-09, 21:32
...ja kurre hiq ma....

Te thojsha gjoje akranin tone ...:biggrin:

Paradox_13
12-02-09, 21:33
Te thojsha gjoje akranin tone ...:biggrin:

Taksirat me i qky qato jemenija....

vjeshta
12-02-09, 21:37
Taksirat me i qky qato jemenija....

Ma taksirat mos me i qky ma....:biggrin: (qka ke jemenija ')

Paradox_13
12-02-09, 21:42
Ma taksirat mos me i qky ma....:biggrin: (qka ke jemenija ')

...keq me to e ma keq pa to po qe sjam msue me ec me tjera mbathje pos me jemenija (opinga)....

vjeshta
12-02-09, 21:46
...keq me to e ma keq pa to po qe sjam msue me ec me tjera mbathje pos me jemenija (opinga)....

Keq valla qe s'po gjinden ma,po nejse ,ti paske shku deri te 13 pale jemenija ...:biggrin:

astronomi
15-02-09, 13:43
haha o se kini ate nafak me u martu ne katun joo ... tana te mirat i ki: lop po, bollica po, delme po, qa po don ma mir bre krjet pa pare i ki me qumsht me vez me mish krjet lumi aj/ajo... qe martohet ne katun

Florisi
22-02-09, 12:08
Un si katunar dua vetum nga qytetei me kulturue pakez faren heheheheheehe

Domira
22-02-09, 14:23
Jo bereqet ju boft, se me fshatunar sdu mu martu.

ShEjToNkA
22-02-09, 14:25
Jo bereqet ju boft, se me fshatunar sdu mu martu.

Pssssst, kam ndėgju se ku ke inatin ke zanatin.:biggrin:

shfletuesi_
22-02-09, 14:30
Jo bereqet ju boft, se me fshatunar sdu mu martu.

Uhhhhhh jarabij ti 2 i marrsh edhe asi t'kqiiiiij me tar furqi ne krah.... e kosaa ndor..

lovely
22-02-09, 16:31
Jo bereqet ju boft, se me fshatunar sdu mu martu.

po pse jo bre? :biggrin:

miti
22-02-09, 16:42
Po pse jo edhe ata jan njerz si ne si e do qe te jet kysmet

LuLjaa
22-02-09, 17:55
Keta e keto qe po jan t'martun po thojn jo, se tybee mos t'ishin kan t'martun kishin pranu edhe mire bile, po normal qe jo se e ka pas puna tynee ma :D

LuLjaa
22-02-09, 17:56
Po pse jo edhe ata jan njerz si ne si e do qe te jet kysmet

Qe dee, kur jan njerzz pse jo atehere ( kismetit si dihet normal )

Domira
22-02-09, 19:16
Keta e keto qe po jan t'martun po thojn jo, se tybee mos t'ishin kan t'martun kishin pranu edhe mire bile, po normal qe jo se e ka pas puna tynee ma :D

E qysh pe din qe asht kshtu Lulja:wink: :biggrin:

LuLjaa
22-02-09, 23:04
E qysh pe din qe asht kshtu Lulja:wink: :biggrin:

Per ty s'di, nuk e di ēka ke than, ama ma merr menja qe edhe ti thu jo
e psee jo, pse e din ti vet njeri 2 here s'martohet qyh :D

shfletuesi_
22-02-09, 23:25
Po a ban edhe Katundare edhe Qytetare bre... dyjat mos mi ndaaaa

Penelope
22-02-09, 23:28
as me katundare as me qytetar, po me NJERI , se hiq spo me ben pershtypje nga vjen po qka ka ne kry e ne zemer. Por gjithsesi kisha dashte me ja dijte te kalumen, mos i ka mbete naj plage e pasherume, a naj dashuri e perjetshme, se nje i tille ste duhet asgje, as kurre e lumtur sbahesh !!!

Oqeani
22-02-09, 23:37
Per ty s'di, nuk e di ēka ke than, ama ma merr menja qe edhe ti thu jo
e psee jo, pse e din ti vet njeri 2 here s'martohet qyh :D

Mos mendo se eshte me veshtire se heren e pare !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Qika^Me^Kule
27-02-09, 22:49
pse jo,,, mbasi i pershtatem edhe me nick jam e pajtimit ,,,,, isha dal ne oborr me lujt me top knaq isha valla,,,,,

emine
27-02-09, 22:55
pse jo,,, mbasi i pershtatem edhe me nick jam e pajtimit ,,,,, isha dal ne oborr me lujt me top knaq isha valla,,,,,

ahahhahahahah,,,jo kishe lujte ti shatin tan diten,se ne katun ska topa po duhesh mu qu me mjel lopen dhijen,,,me ba punte :biggrin:

Fshatari
27-02-09, 22:57
ahahhahahahah,,,jo kishe lujte ti shatin tan diten,se ne katun ska topa po duhesh mu qu me mjel lopen dhijen,,,me ba punte :biggrin:
Mos e dekurajo ēiko se ia prish punen naj katunari t'shkret! Lere te luaj me top e me iluzione derisa ta fut katunari n'dore e i kallexon ai pastaj me ēka duhet me luejt...!

emine
27-02-09, 23:02
Mos e dekurajo ēiko se ia prish punen naj katunari t'shkret! Lere te luaj me top e me iluzione derisa ta fut katunari n'dore e i kallexon ai pastaj me ēka duhet me luejt...!

e tash,,,,,me fute ne mendime se si lujne katundaret me top:smile: :rolleyes:

Fshatari
27-02-09, 23:25
e tash,,,,,me fute ne mendime se si lujne katundaret me top:smile: :rolleyes:
Veē qikes me kule i kallexoj! edhe ty emine , kurreshtja nuk po te le rehat!

emine
27-02-09, 23:30
Veē qikes me kule i kallexoj! edhe ty emine , kurreshtja nuk po te le rehat!

hajte kallxom (tregom),se po me ngjall kurreshtje te llahtashme:biggrin: veq mu hiqu ksaj se kjo sote ka ardhe une qe dy vite pres me ma tregu ate lojen e topit:tongue:

LABI
27-02-09, 23:37
Po me nje fshatare te emancipume po , do ishte peparesi , bile bile t'malesise prej naj "katundi ku as qyqja si bone ve" (malli i garantun , natyral krejt , konsumoni prodhimet vendore ) :biggrin: :biggrin::rolleyes:

Fshatari
27-02-09, 23:55
hajte kallxom (tregom),se po me ngjall kurreshtje te llahtashme:biggrin: veq mu hiqu ksaj se kjo sote ka ardhe une qe dy vite pres me ma tregu ate lojen e topit:tongue:
Po asht dasht me me pyet moj emine!
Si ke mujt me durue dy vjet; po habitem!
Po atje n'katun, ate loje na e mesojne keta t'vjetrit vetem disa minuta pa hy dhanderr. Pra nuk di ēka me te than. Po e pres radhen e ta them ate qe me asht thane mue...!

Fshatari
27-02-09, 23:56
Qe dee, kur jan njerzz pse jo atehere ( kismetit si dihet normal )
Ky avatari i Lules! Ēudi! Me duket se e kam pa diku, ne nje muzeum...! Krejt si Mona Liza asht!

emine
27-02-09, 23:58
Po asht dasht me me pyet moj emine!
Si ke mujt me durue dy vjet; po habitem!
Po atje n'katun, ate loje na e mesojne keta t'vjetrit vetem disa minuta pa hy dhanderr. Pra nuk di ēka me te than. Po e pres radhen e ta them ate qe me asht thane mue...!


se ke idene sa kg ka hjek eminia ne pritje,bile kulet s'me rrine vesh mo:biggrin: Po prep me solli shpres shenimi i LABIT ,se paska ende meshkuje qe i kan merak ato te Malev ,po pres edhe nja dy vite :biggrin:

shfletuesi_
27-02-09, 23:59
Per Bes po te ishin katundaret qeshtu si eminja 2 fjale sjav kisha ba... :P

Fshatari
28-02-09, 00:05
se ke idene sa kg ka hjek eminia ne pritje,bile kulet s'me rrine vesh mo:biggrin: Po prep me solli shpres shenimi i LABIT ,se paska ende meshkuje qe i kan merak ato te Malev ,po pres edhe nja dy vite :biggrin:
Na shkoi jeta tu prit, medet!
2 vjete! sa gjat! Veē forca e karakterit dhe shpresa e "pathyeme" perballon vitet qe shkojne e nuk kethehen dot...!
Po, po! Si ēdo katunar tjeter, edhe une sodis perendimin e diellit romantik per ēdo mbremje...gadi poet behem!

LABI
28-02-09, 00:09
se ke idene sa kg ka hjek eminia ne pritje,bile kulet s'me rrine vesh mo:biggrin: Po prep me solli shpres shenimi i LABIT ,se paska ende meshkuje qe i kan merak ato te Malev ,po pres edhe nja dy vite :biggrin:

Kosova nuk eshte nje shoqeri e industrializuar (sapo ka filluar te bej kete ) ... Historikisht ka qene vend agrare (mbi 60% e demografise se saj e perbejne fshatrat) .

Labi preferon konsumin vendor ;,
sorten ilire per grua ;
ndersa pastorin ilir per me ma ru konakun ;

(pst :tash naj kane perzi pak racat pak me do sorta nga polet e veriut ... tash per tash eshte ka dominon Lludozhderi shqiptar) :biggrin::biggrin:

emine
28-02-09, 00:12
Na shkoi jeta tu prit, medet!
2 vjete! sa gjat! Veē forca e karakterit dhe shpresa e "pathyeme" perballon vitet qe shkojne e nuk kethehen dot...!
Po, po! Si ēdo katunar tjeter, edhe une sodis perendimin e diellit romantik per ēdo mbremje...gadi poet behem!

Nje katunare pret se e dine qe per nje dite nuke mjellet e korret ara,andaj i pret ,se vijne edhe ma te mira,,,,mos sote sot mot mot:biggrin:

Peja-Boy
28-02-09, 03:29
Cila skish ardh ne kete Katund bre ??

http://farm1.static.flickr.com/66/216722790_77dfceee08.jpg?v=0

Jana
28-02-09, 03:34
Cila skish ardh ne kete Katund bre ??

http://farm1.static.flickr.com/66/216722790_77dfceee08.jpg?v=0
Sha me bo ktu me mbyt veten aaa hahahaha

Une s'kisha ardh as kurr s'mendoj me jetu en Katund.....

shfletuesi_
28-02-09, 10:42
Eh ku jeni katunar eeee...

lovely
28-02-09, 10:45
po a hala nuk u martut a? :biggrin:

shfletuesi_
28-02-09, 10:49
Skishin met katundar krejt ishin ba qytetar... :P

lovely
28-02-09, 10:53
Skishin met katundar krejt ishin ba qytetar... :P

eee kush t zgjedh, ka me mledh tani :biggrin:

shfletuesi_
28-02-09, 11:03
eee kush t zgjedh, ka me mledh tani :biggrin:

Jo valla une i qendroj ndryshe ksaj thanje, kush zgjedh e merr ate qe e zgjedh... :P :smile: :tongue: Edhe asaj qe thon sa ma shume qe e run ma shpejt prishet jo tyben, sa ma shume qe e ruan ma gat e ke... :P

Qika^Me^Kule
28-02-09, 12:07
Jo valla une i qendroj ndryshe ksaj thanje, kush zgjedh e merr ate qe e zgjedh... :P :smile: :tongue: Edhe asaj qe thon sa ma shume qe e run ma shpejt prishet jo tyben, sa ma shume qe e ruan ma gat e ke... :P


ghaaghaghaghaghahagaghaghaghaghaghaaghaghaghaghagh ghaaghaghaghghaaghaghaghaghaghaghaghagh Uh zot sa kam qesh cfar pergjigje perkundrazi,,,

shfletuesi_
28-02-09, 12:13
Eh ty te pelqeu e.... ti a do me marr nje katundar fshatar a nje sheherrlie... :D :P

Qika^Me^Kule
28-02-09, 12:15
ahahhahahahah,,,jo kishe lujte ti shatin tan diten,se ne katun ska topa po duhesh mu qu me mjel lopen dhijen,,,me ba punte :biggrin:


aghaghaghaghaghaghaghaghaghaghgha qe qe kjo cfar mendimi ka dhan bre khaaa,,,,, ani moj me dit mi bae punet e katundi i baj pse jo,,,

Qika^Me^Kule
28-02-09, 12:20
Veē qikes me kule i kallexoj! edhe ty emine , kurreshtja nuk po te le rehat!

haahahahahahahaha He cka do me tregosh bre ??????????? me thuaj aman???? sepse per Katund asgje sdi mundohem me koh t'ju pershtatem

ABC
28-02-09, 12:27
Joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Qika^Me^Kule
28-02-09, 12:40
Joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

ANI de mos dertit se tybe kush spo te ka frike qy askush em zor ste marton jooo,, mos mbaj gajle :biggrin: :tongue:

Fshatari
28-02-09, 13:56
ANI de mos dertit se tybe kush spo te ka frike qy askush em zor ste marton jooo,, mos mbaj gajle :biggrin: :tongue:

"...askush em zor ..."! Kah po i bjen kjo e folme lum Qika me kule!
Due me i mesue krejt rajonalizmat(te folmet) e Kosoves se fatit kurre s'i dihet! Biles te merremi mire vesht para ēdo kontrate eventuale...!

NB: prej marist(21) e deri ne shtator, kulet duhet me i zavendesue me rroba tjera(per shkak te vapes...)!

Zhaneta
28-02-09, 17:16
Katundar me cen ok por edhe i familjes mir me ken mamir ish kan! ska rendesi a esht i katundit apo i qytetit me rendesi esht me cen ai njeri zemer mir edhe me nje familje te mir tjerat nuk luajn rol per me qua nje jet te bukur dhe te lumtur!!!!§

Fshatari
28-02-09, 17:23
Katundar me cen ok por edhe i familjes mir me ken mamir ish kan! ska rendesi a esht i katundit apo i qytetit me rendesi esht me cen ai njeri zemer mir edhe me nje familje te mir tjerat nuk luajn rol per me qua nje jet te bukur dhe te lumtur!!!!§
Me kushte e paska Zhaneta!
Edhe burri i mire edhe familja e mire!
E po te jete vetem burri i mire !e familja ma pak e mire, ēfare i thue ti kesaj pune!

shfletuesi_
28-02-09, 17:25
Katundar me cen ok por edhe i familjes mir me ken mamir ish kan! ska rendesi a esht i katundit apo i qytetit me rendesi esht me cen ai njeri zemer mir edhe me nje familje te mir tjerat nuk luajn rol per me qua nje jet te bukur dhe te lumtur!!!!§


Tyben boll mire the..ama nese krejt qeto i ka... e majn edhe lop e dele duhet me shku mi mjel... a kishe pranu :P :smile: Nime sa mire te rrin nofka e re...

Zhaneta
28-02-09, 17:29
[quote=shfletuesi_]Tyben boll mire the..ama nese krejt qeto i ka... e majn edhe lop e dele duhet me shku mi mjel... a kishe pranu :P :smile: Nime sa mire te rrin nofka e re...[/quote

Po t'gjitha i pranoj pse jo.................

shfletuesi_
28-02-09, 17:32
[quote=shfletuesi_]Tyben boll mire the..ama nese krejt qeto i ka... e majn edhe lop e dele duhet me shku mi mjel... a kishe pranu :P :smile: Nime sa mire te rrin nofka e re...[/quote

Po t'gjitha i pranoj pse jo.................


Atehere kesaj i thon dashuri e paster si loti..... Oh ku ta gjej nje qe mendon keshtu si ty aman... :P :biggrin: Se ne fshatareve spo na do askush:smile:

Peja-Boy
28-02-09, 17:42
Sha me bo ktu me mbyt veten aaa hahahaha

Une s'kisha ardh as kurr s'mendoj me jetu en Katund.....


Valla jana Edhe une ne qytet kam lind e ne qytet jom rrit e ne qytet jetoj por Kisha jetu edhe ne Katund ... Kisha pas qejf ne ndonje Katund periferi Qytetit si Gryka e Rugoves qeshtu !!

Qika^Me^Kule
28-02-09, 17:44
"...askush em zor ..."! Kah po i bjen kjo e folme lum Qika me kule!
Due me i mesue krejt rajonalizmat(te folmet) e Kosoves se fatit kurre s'i dihet! Biles te merremi mire vesht para ēdo kontrate eventuale...!

NB: prej marist(21) e deri ne shtator, kulet duhet me i zavendesue me rroba tjera(per shkak te vapes...)!

uuuu shkyllyvan qenke ore ti :tongue: ket e folur e ben qika me kule

Dhe mos mbaj gajle time se kur i hjeku une kulet
Po tet kemi dhe aq vape,,, do shkoj tek komshit e mi do lus te me lishojn Klimen :biggrin:

shfletuesi_
28-02-09, 17:48
Ska me fshatare&katundare... :P

Albonita
28-02-09, 17:56
Ska me fshatare&katundare... :PHala nuk jan te vendost as per katundar as per fshatundr..!!


P/S...UNE ME ASNJEREN PAL NUK MARTOHEM DUA JETEN PA MARTES HIQ..!

shfletuesi_
28-02-09, 18:01
Hala nuk jan te vendost as per katundar as per fshatundr..!!


P/S...UNE ME ASNJEREN PAL NUK MARTOHEM DUA JETEN PA MARTES HIQ..!


Po me kan met lan na,,, Jaaaaa qikat e fisit ton si ka prit 24-shja kurr jan martu jan shku te burri vet edhe ti je e atij fissit mos na korit... Une ti do dalim me lyp veres nga nje katundar ne deti se mas shumti ndeti i dallon kush eshte katundar e kush qytetar..ata katundaret kur deshen ne plazh jan te bardh si bora hahahahahahah si tamli i lopes femrat si eminja e si Qika me Kule me kule qe kurr se kan prek rrezet e diellit hahahaha

Albonita
28-02-09, 18:06
Po me kan met lan na,,, Jaaaaa qikat e fisit ton si ka prit 24-shja kurr jan martu jan shku te burri vet edhe ti je e atij fissit mos na korit... Une ti do dalim me lyp veres nga nje katundar ne deti se mas shumti ndeti i dallon kush eshte katundar e kush qytetar..ata katundaret kur deshen ne plazh jan te bardh si bora hahahahahahah si tamli i lopes femrat si eminja e si Qika me Kule me kule qe kurr se kan prek rrezet e diellit hahahaha
Po per se nuk dua ta koris Fisin tim...rri ma mire pa Martua edhe gjithkend se martoj..!

Aahahhahh.....a po vjen me mua ti ne Pushime Veres edhe po e lypim fatin ne fund te Dettit hahahhhahah ndoshta na del nafaka..!

Qika^Me^Kule
28-02-09, 18:09
aghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaaghaghagha ghaghaghaaghaghaghagh oh zot sa kam qesh,,,,,,,,

Mos ma mabni bre gajlen si e kam trupin une qy,,,,, kryesorja kur ti hjeku kulet mu duk e reshkavt qy :p

DHE SPO JAM NGUSH NIME ME MA PA TI HIQ SI E KAM UNE QY ,,,,,,, trupin,,,,

Peja-Boy
28-02-09, 18:13
Hala nuk jan te vendost as per katundar as per fshatundr..!!


P/S...UNE ME ASNJEREN PAL NUK MARTOHEM DUA JETEN PA MARTES HIQ..!

hgaghaghgaaaghahgaghahgaghagaaghahgahgaahg

Albonita
28-02-09, 18:14
hgaghaghgaaaghahgaghahgaghagaaghahgahgaahg.................................................. ......................................

Peja-Boy
28-02-09, 18:18
..................................................

Jo jo asgje veq mu kesh ;)

Albonita
28-02-09, 18:19
Jo jo asgje veq mu kesh ;)


Gjithmon te shkoft Jeta me Busqeshje..!:smile:

emine
28-02-09, 20:11
"...askush em zor ..."! Kah po i bjen kjo e folme lum Qika me kule!
Due me i mesue krejt rajonalizmat(te folmet) e Kosoves se fatit kurre s'i dihet! Biles te merremi mire vesht para ēdo kontrate eventuale...!

NB: prej marist(21) e deri ne shtator, kulet duhet me i zavendesue me rroba tjera(per shkak te vapes...)!


:biggrin:

emine
28-02-09, 20:12
uuuu shkyllyvan qenke ore ti :tongue: ket e folur e ben qika me kule

Dhe mos mbaj gajle time se kur i hjeku une kulet
Po tet kemi dhe aq vape,,, do shkoj tek komshit e mi do lus te me lishojn Klimen :biggrin:

hahhahhahhahha o ty gramatiken ta hangert eminia,po sa i jep zor edhe ti loqko nime mi ke ba boz qeto kule me ka krejt

Shqiptare_ne_Turqi
28-02-09, 21:10
hahhahhahhahha o ty gramatiken ta hangert eminia,po sa i jep zor edhe ti loqko nime mi ke ba boz qeto kule me ka krejtMinush loqk,kjo nuk osht origjinale hajt tii :redface: :biggrin: hahahahahhaha


Qika me kule,pak shaka dhe na a :biggrin: :biggrin:

emine
28-02-09, 21:13
Minush loqk,kjo nuk osht origjinale hajt tii :redface: :biggrin: hahahahahhaha


Qika me kule,pak shaka dhe na a :biggrin: :biggrin:


jo breh ,kure pe shofe kto non stop me kule,tesh pe di se edhe uen bajat njeri qenkam kan ,kule kule,,,ra kjo e u permirsova ,hina ne mode tesh:P

Shqiptare_ne_Turqi
28-02-09, 21:50
jo breh ,kure pe shofe kto non stop me kule,tesh pe di se edhe uen bajat njeri qenkam kan ,kule kule,,,ra kjo e u permirsova ,hina ne mode tesh:P


Qfar mode bre :redface: :biggrin: rri qashtu qysh té njofim ...Kulet ti permendim na,nuk t'lam ty :biggrin: :biggrin:

shfletuesi_
28-02-09, 22:05
>>>>>Eh

emine
28-02-09, 22:10
Qfar mode bre :redface: :biggrin: rri qashtu qysh té njofim ...Kulet ti permendim na,nuk t'lam ty :biggrin: :biggrin:


une mbes gjithmone kjo....po kulet po ja fali se mu an bajat,sherri katunarve i vesha po edhe kta po dojne miniqa:P

Fshatari
28-02-09, 22:58
une mbes gjithmone kjo....po kulet po ja fali se mu an bajat,sherri katunarve i vesha po edhe kta po dojne miniqa:P
Ah miniqat! Po dojne me na marre shpirtin e hajt...!

Jana
01-03-09, 00:11
Ncuk....edhe sonte e them 100% e sigurt....num martona ...perveq arsyes qe s'muj me jetu ne Fshat ...medoj qe eshte mir njerzit me u pershtat....

jadore
01-03-09, 00:14
Ncuk....edhe sonte e them 100% e sigurt....num martona ...perveq arsyes qe s'muj me jetu ne Fshat ...medoj qe eshte mir njerzit me u pershtat....
jana..
veq per kurreshjte mu tek me te vet, ne cilen mahall e ke shtepine bre..!!

Jana
01-03-09, 00:17
jana..
veq per kurreshjte mu tek me te vet, ne cilen mahall e ke shtepine bre..!!

E nderuar me gjith deshir kur te kish koh hajde en Gjakov pijm kafe edhe lirisht ju pergjigjna te gjitha pyetjeve qe ju keni per mua....

jadore
01-03-09, 00:24
E nderuar me gjith deshir kur te kish koh hajde en Gjakov pijm kafe edhe lirisht ju pergjigjna te gjitha pyetjeve qe ju keni per mua....

jo bre jana se kurr nuk kam kohe une as shtepine timemire ta vizitoj se lere tjeret , po veq thash te ndihmoj tek kjo teme ,
ti e dine qe Gakovarte thone me trego ku e ke shtepine te tregoj kush je .e thash te ndihmoj ne dilemat .. a ishe pershtat e jo ..

(se e teprove de me kete teme )

Oqeani
01-03-09, 00:27
Jador, hajt nime ku e pate ti ?

Jana
01-03-09, 00:29
jo bre jana se kurr nuk kam kohe une as shtepine timemire ta vizitoj se lere tjeret , po veq thash te ndihmoj tek kjo teme ,
ti e dine qe Gakovarte thone me trego ku e ke shtepine te tregoj kush je .e thash te ndihmoj ne dilemat .. a ishe pershtat e jo ..

(se e teprove de me kete teme )

Smendoj edhe me te tregu une ku e kam shtepin spres edhe e di se jo ti askush smundet me em gjyku perderisa nuk em njeh....e sidomos Familjen timea hmmmm s'ka njerz ma te mdhaj se Ata...em fal...
Ok nese ti mendon qe une e kam tepru une mendoj qe jam ktu me bisedu edhe me u shpreh ashtu qysh une jam dhe qysh ndina....
P.S tejkalom mua...mos me verej...te pershendes...

Arbrii
01-03-09, 04:31
Pershendetje, perceptimi i njeriut tek i cili shef superioritet ne at qe e konsideron veten sheherli, edhe mendon qe asht ne nje stad ma te lart se pjesa tjeter e popullit qe jeton ne fshatera, ne te shumten e rasteve asht vetem me e knaq veten. Mirpo nese njeriun e shikoni si njeri sa me rendesi ku jetohet apo nga na vjen, me rendesi me qen njeri..., "sepse ka te atill qe edhe smund te jen njeres, edhe pse jan sheherli" :P

Arkza
01-03-09, 13:03
jana..
veq per kurreshjte mu tek me te vet, ne cilen mahall e ke shtepine bre..!!Pse Jodore kete Pytje !?
Shume me vjen qudi me ty qe hera e dyt e sulmon Vendasen tende !!!
Njehere ishte per shkrim , e dyta tash ne kete teme !
Po s'ju shihet per te Madhen jo se kam degju se ne Gjakove ju kan than ketynihereve Katunarve , A je Katunar apo Shqiptar ? !!!!!!!!!!!!!
Qysh nga ate-herisht i i kam fillu te urrej qata Njerzit qe kan than keshtu !!! :redface:

Te Kthem Temes ... Jo jaa une me Katunart nuk shkoj per veq me Fshatuntaret ! :D:D

Jana
01-03-09, 14:14
jana..
veq per kurreshjte mu tek me te vet, ne cilen mahall e ke shtepine bre..!!Pse Jodore kete Pytje !?
Shume me vjen qudi me ty qe hera e dyt e sulmon Vendasen tende !!!
Njehere ishte per shkrim , e dyta tash ne kete teme !
Po s'ju shihet per te Madhen jo se kam degju se ne Gjakove ju kan than ketynihereve Katunarve , A je Katunar apo Shqiptar ? !!!!!!!!!!!!!
Qysh nga ate-herisht i i kam fillu te urrej qata Njerzit qe kan than keshtu !!! :redface:

Te Kthem Temes ... Jo jaa une me Katunart nuk shkoj per veq me Fshatuntaret ! :D:D

Hahahah jo mu sem bohet dert kjo pun se mendimet e njerzve jan edhe ne baz te moshes e Jadroja mundet me qen Nena ime...nejse...
Une sdi a me keni kuptu so problemi as kurgjo kunder skam a je qytetar apo fshatar se kam shoqeri pi dy aneve edhe kaloj shum mir...
Te une vetem nje gje e sho penges...Jeten ne Fshat ...kaq...asgje tjete...

jadore
01-03-09, 14:39
jana..
veq per kurreshjte mu tek me te vet, ne cilen mahall e ke shtepine bre..!!Pse Jodore kete Pytje !?
Shume me vjen qudi me ty qe hera e dyt e sulmon Vendasen tende !!!
Njehere ishte per shkrim , e dyta tash ne kete teme !
Po s'ju shihet per te Madhen jo se kam degju se ne Gjakove ju kan than ketynihereve Katunarve , A je Katunar apo Shqiptar ? !!!!!!!!!!!!!
Qysh nga ate-herisht i i kam fillu te urrej qata Njerzit qe kan than keshtu !!! :redface:

Te Kthem Temes ... Jo jaa une me Katunart nuk shkoj per veq me Fshatuntaret ! :D:D

jo moj arkeza , nuk e sulmoj aspak janen ,
une ne te dy rastet u mundova te ja perkujtoj formulen legjendare te percjellur te qytetit tim ...zotnilleku nuk ka cmim , e te tregohesh zonje pesha te matet me gram ..ky eshte kriteri i vetem i te qenit gjakovare (qe ta tregova sekretin arkeza) kete e anashkalon jana edhe pse duhet te jete e rritur sa une , kete shume here nuk e vrej tek ajo ..prandaj dyshoj ..
jemi shume fanatike ne kete drejtim ne arkeza ...kuptom ,nuk lejojme nese eshte kush i rangut tone te devijoj..

emine
01-03-09, 15:13
U knaqte me qeto far jerrneqe :biggrin:

Fshatari
01-03-09, 15:14
U knaqte me qeto far jerrneqe :biggrin:
jerrneqe= ?

LuLjaa
01-03-09, 16:19
Pershendetje, perceptimi i njeriut tek i cili shef superioritet ne at qe e konsideron veten sheherli, edhe mendon qe asht ne nje stad ma te lart se pjesa tjeter e popullit qe jeton ne fshatera, ne te shumten e rasteve asht vetem me e knaq veten. Mirpo nese njeriun e shikoni si njeri sa me rendesi ku jetohet apo nga na vjen, me rendesi me qen njeri..., "sepse ka te atill qe edhe smund te jen njeres, edhe pse jan sheherli" :P

Ti veē e shite bansen per hater " **** " me jetu n'katun apo :D
edhe pse s'ta kana hiq ama mos me ja prish qefin dikujt edhe ata e ban hahahaaa ooo kojshii me Ferizajli s'ka be, e din ēka eshte e mire dhe e pranon o n'sheher, o n'katun gajlee se ka :tongue::biggrin:

Oqeani
01-03-09, 16:45
Po more pse mos me u martue, a me mbete tan jeten pa dashni a aaaaaaa !!

selvija
01-03-09, 18:10
JooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooO tyben skeni faj ju qytetaret edhe naj dit skeni mu maru hiq,,ska me met kush Heter

LABI
01-03-09, 19:41
Cila , kush na cenka botekuptimi , kriteri i qytetarise , "zotnillekut" ??!! :rolleyes: :rolleyes:

((disi po me tingellon si te behej fjala per ndoje forme te strates shoqerore te llojit origjiner , te formes se rendit apo froni te naj aristokracie, fisnikrie , familje gjaku te kaltert ku pasardhesit i trashegojne statusin , titujt dhe honoret e caktuara ne formacionet tradicionale feudale...... E DERI TE ATO ME EKSTREME .. Si puna e atyre mjekeve popullore, e spekulanteve QE "sherojne" miletin , <<pasi qe qytetari kerkon sherim tek mjeku>> ; DUKE U THIRRUR dhe PROMOVUAR - "AFTESISTE" E TRASHEGUARA SHERUESE nga PRINDERIT, GJYSHERIT e kesthu me radhe )). . !!


Gjithesia , injoranca dhe budallakia :frown:

Gjumashja
01-03-09, 22:30
me gjithe qejf... vetem se ata si kane ne qef gjumashet... :confused:

Peja-Boy
02-03-09, 00:54
me gjithe qejf... vetem se ata si kane ne qef gjumashet... :confused:

Atje hahet mengjesi ne Ora 07 ahahaha e jo ne 12 :P

E mbas ores shtat menjeher te Lopt me i mjel, me jau pastru Shtallen edhe kadale me ja msy Arave :P

Gjumashja
02-03-09, 13:58
Atje hahet mengjesi ne Ora 07 ahahaha e jo ne 12 :P

E mbas ores shtat menjeher te Lopt me i mjel, me jau pastru Shtallen edhe kadale me ja msy Arave :P
shume mire han produkte natyrale... edhe shendetin e ki ma te mire.. tani nuk te duhet ndihma e mjekve :tongue:

Qika^Me^Kule
02-03-09, 15:43
hahhahhahhahha o ty gramatiken ta hangert eminia,po sa i jep zor edhe ti loqko nime mi ke ba boz qeto kule me ka krejtahahahhah ti e hangsh kryen tane hoooooo po a spo ke tjeter sen vetem me hanger ket senin ,,, gramatiken time aaa ????? e hangsh veten ti hoooo , edhe mos mu hap shum syt se ti qky,,,,, se me kule te mija as mos mendo qe mundesh mu shty qiko,,,, une i kam kulet me firm D.Wagram.

mos te largohem nga tema:biggrin: po bahej hallakam masandej.


Une nuk do te jem asgje kundraj tet martohem katund apo qytet,,,,, njerz jan si ne katund ashtu dhe en qytet,,,, nuk e shikoj vendi se nga ehst ai ,,,,, nga katundi apo qyteti,, per mu ka rendesi te madhe vet personi,,,,,

Qika^Me^Kule
02-03-09, 15:48
Atje hahet mengjesi ne Ora 07 ahahaha e jo ne 12 :P

E mbas ores shtat menjeher te Lopt me i mjel, me jau pastru Shtallen edhe kadale me ja msy Arave :P

Mos ma shti tash mren ne pals,,, tuten mendova :p jo bre token spo e punojn burrat e le ma grat,,,,, e per me i mjel lopt mi keput dy duar qe di,,, as lop e as dhit,,, vetem nja bafsha ti tezakja ime,,, kur u martu ka qellu vetem shpi tani ajo vetem dhit ka dit mi mjel e ka mendu si dhija qe mjelet ashtu edhe lopa ahahahahahahahaha

gjini
02-03-09, 15:52
ahahahhah ti e hangsh kryen tane hoooooo po a spo ke tjeter sen vetem me hanger ket senin ,,, gramatiken time aaa ????? e hangsh veten ti hoooo , edhe mos mu hap shum syt se ti qky,,,,, se me kule te mija as mos mendo qe mundesh mu shty qiko,,,, une i kam kulet me firm D.Wagram.

mos te largohem nga tema:biggrin: po bahej hallakam masandej.


Une nuk do te jem asgje kundraj tet martohem katund apo qytet,,,,, njerz jan si ne katund ashtu dhe en qytet,,,, nuk e shikoj vendi se nga ehst ai ,,,,, nga katundi apo qyteti,, per mu ka rendesi te madhe vet personi,,,,,


Oj ti nusja e re me kule???#

pasha zotin ruj mire qato kulet tua se kjo eminja qysh a marak ne kule eshte dro qe ka me ti vjedh veq mos mujt me ra ne to.
E sa per martese mos u bani aq merak bre se ne Kosove ska as katundar e as sheherli .
te tan e kan rrajen en katund bile ma te veshtirit jan qeta qe mas lufte kan dal kishe ne sheher...

gjini
02-03-09, 15:55
Qika me kule. e paske nje problem shum te vogel se ajo pune shum shpejt mesohet ... qysh me mjell burrin eshte pakez veshtir se lopen mesohesh sa ora dhe te duket sikur me lujt me klikera...

Peja-Boy
03-03-09, 11:25
Mos ma shti tash mren ne pals,,, tuten mendova :p jo bre token spo e punojn burrat e le ma grat,,,,, e per me i mjel lopt mi keput dy duar qe di,,, as lop e as dhit,,, vetem nja bafsha ti tezakja ime,,, kur u martu ka qellu vetem shpi tani ajo vetem dhit ka dit mi mjel e ka mendu si dhija qe mjelet ashtu edhe lopa ahahahahahahahaha

Hahahahahaha pash besen qysh Mjelet dhija e qysh Lopa se em bone me dyshu qetash a nuk mjelen njejt a ???

Katundi eshte i mire amo si te delsh ne krye t“Katunit e deri ne fund duhet me nejt tu e qu doren e tu Bo TUNGAT TUNGAT ...

Edhe me dasht diqka en tzez menjeher shohin kojshija ..

En qytet ste nje kush qiko,Puthem Lirisht ne mes te pazarit ...

Rozafa
03-03-09, 11:43
[quote=jadore]

jo moj arkeza , nuk e sulmoj aspak janen ,
une ne te dy rastet u mundova te ja perkujtoj formulen legjendare te percjellur te qytetit tim ...zotnilleku nuk ka cmim , e te tregohesh zonje pesha te matet me gram ..ky eshte kriteri i vetem i te qenit gjakovare (qe ta tregova sekretin arkeza) kete e anashkalon jana edhe pse duhet te jete e rritur sa une , kete shume here nuk e vrej tek ajo ..prandaj dyshoj ..
jemi shume fanatike ne kete drejtim ne arkeza ...kuptom ,nuk lejojme nese eshte kush i rangut tone te devijoj..


Ju sa gram zonje jeni jadore sipas kandarit gjakovaresk (kararit te provinces ) ??

Si , ne cfare parimi rangohen , gradohen,fitohen, meritohen keta tituj .. S’po disha qe dikund po ndodhka qe pos te drejtes ne trashegimi qe diq tjeter mundka njeriu nga nje antare, i aferm i familjes te trashegoj !!!! Respekti, autoriteti, arsimimi me nje fjale atributet, cilesit personale te personalitetit s’mund te trashegohen … Ato shuhen me te vdekur (ato s’mund te barten, e as te trashegohen , nga ndonje pjestar i familjes) … Nese e ke pas baben mulla – hoxhe , kjo s’nenkupton qe edhe ti je hoxhanice pasi qe je vajze e mulla hoxhes , mesuesit, doktorit , kengetarit, ( ti mundesh mu shite, po s’je ) !Per fund jadore , me trego sa prej pronave (shtepive ) ne ato lagje ku jetojkan zotnite jane shitur keto 10 vitet e fundit . Apo jane ne shitje , e pastaj te tregoj se sa zotnillek ka aty ???

Zhaneta
03-03-09, 12:42
Pa dashur te ofendoj njeri , por me duket si nje rracizem dhe fyerje ndaj katunareve , ,pse kaq rendesi ka vendlindja apo vendbanimi? rendeai ka personi, karakteri , dhe kryesisht te egzistoje dashuria mes ciftit . ka sa te duash katundare, njerez zotit http://www.forumikatolik.net/forum/images/smilies/icon_wink.gif , po ashtu ka edhe te keqinje , edhe sic ka te keqij dhe te mire ne qytet................hmhmhmhm

Fshatari
03-03-09, 13:37
Pa dashur te ofendoj njeri , por me duket si nje rracizem dhe fyerje ndaj katunareve , ,pse kaq rendesi ka vendlindja apo vendbanimi? rendeai ka personi, karakteri , dhe kryesisht te egzistoje dashuria mes ciftit . ka sa te duash katundare, njerez zotit http://www.forumikatolik.net/forum/images/smilies/icon_wink.gif , po ashtu ka edhe te keqinje , edhe sic ka te keqij dhe te mire ne qytet................hmhmhmhm
Po ti Zhaneta(emėr shumė pėrkdhelės e i dashur!) do pranoje martesėn me njė malok(fshatar i pagdhendur) a jo ?
Si do perballoje punen e mundimshme(te flas nga pervoja)qe imponon jeta e veshtire ne katund?
Jo Zhaneta (shume niēk perkdheles), jo!
Njerez me karakter jane; dashurojnė me gjithė fuqinė dhe sinqeritetin; edhe te zotet janė po mjedisi fshataresk u pamundeson fshatundarve te gjore t'i ofrojnė dashurise se shpirtit te ēilter te tyre komoditetet qe u ofron edhe qytetari me i thjesht...!

Arkza
03-03-09, 13:42
-Pis- ....................:mad: .................:redface:

shfletuesi_
03-03-09, 14:15
hmmmmmmmm

Arkza
03-03-09, 14:28
hmmmmmmmmE Ti qka pate keshtu ??? :biggrin: :biggrin:

shfletuesi_
03-03-09, 14:30
E Ti qka pate keshtu ??? :biggrin: :biggrin:

Me marr katundare , me shtin me fjet baraz me pula, me marr qytetare me len gjithe naten pa fjet.. sdij tyben... :tongue: :tongue:

Arkza
03-03-09, 14:35
Me marr katundare , me shtin me fjet baraz me pula, me marr qytetare me len gjithe naten pa fjet.. sdij tyben... :tongue: :tongue:Hhahahahhahahahahhahaahha Valla Hiq keq se ki hahahahhaha ! A din qka ?
Merre nje Fshatare eshte tamon e as me Pula e as tan naten joo :P:P :biggrin:

shfletuesi_
03-03-09, 14:43
Hhahahahhahahahahhahaahha Valla Hiq keq se ki hahahahhaha ! A din qka ?
Merre nje Fshatare eshte tamon e as me Pula e as tan naten joo :P:P :biggrin:


Eh ketu mire e ki, me duket du me marr fshataren e Sabri Fejzullahit qe e kendon... Me marr fshataren bilem qohemi heret per sabah i kryejm krejt punet edhe apet nuk mbesim pa gjume..flejna naten... :P :tongue: :tongue: :tongue:

Fshatari
03-03-09, 14:58
-Pis- ....................:mad: .................:redface:
Pse ?

Arkza
03-03-09, 14:59
Pse ?Keshtu po me Tradhton mua Qifti jem a !? :mad: :biggrin:

Fshatari
03-03-09, 15:07
Keshtu po me Tradhton mua Qifti jem a !? :mad: :biggrin:
E pėrshkrova gjendjen time reale n'katun; kushtet ne te cilat jetojne katunarte e mjere! Cilesite dhe te metat e tyne. Askund nuk aludova ne krijimin e naj fare fejese e lere ma martese. Bile, bile, lavdova qytetart vetem e vetem me largue sa ma "larg" nga katuni!
Pėrkunder te gjitha ketyne sqarimeve, Ti me cilesove si "PIS"!
Hajde tash ti ēika e bacit, gjeje veē nje detaj "tradhetie" nė postimet e mia...!

emine
03-03-09, 15:14
njeher Jo,as katunarin e as fshatarin,se skam vakth :biggrin: kure bona nja 40 vjeqe nashta qateher shkoje ne katun lypi naj katunar ,se kam ni te bajn rehat(jan puntor);)

Fshatari
03-03-09, 15:19
njeher Jo,as katunarin e as fshatarin,se skam vakth :biggrin: kure bona nja 40 vjeqe nashta qateher shkoje ne katun lypi naj katunar ,se kam ni te bajn rehat(jan puntor);)
Rehat per rehat ma mire rri qaty n'sheher te demelat qe s'bojne kurgjo hiē...fshatunart jane punetore e nuk te lan rehat as 5 minuta moj emine... ani pa kule !:cool:

emine
03-03-09, 15:21
Rehat per rehat ma mire rri qaty n'sheher te demelat qe s'bojne kurgjo hiē...fshatunart jane punetore e nuk te lan rehat as 5 minuta moj emine... ani pa kule !:cool:

ah shume po me jep kshilla,zoti te rujte se zemer bardh je:rolleyes:

Arkza
03-03-09, 15:23
E pėrshkrova gjendjen time reale n'katun; kushtet ne te cilat jetojne katunarte e mjere! Cilesite dhe te metat e tyne. Askund nuk aludova ne krijimin e naj fare fejese e lere ma martese. Bile, bile, lavdova qytetart vetem e vetem me largue sa ma "larg" nga katuni!
Pėrkunder te gjitha ketyne sqarimeve, Ti me cilesove si "PIS"!
Hajde tash ti ēika e bacit, gjeje veē nje detaj "tradhetie" nė postimet e mia...!Hhahahahhahaahhahahah Fshtari Avashhhhhhhhhhhhh avash se me paske keq kuptu po me duket !
Ej Fshtari e harrove kaq shpejt ate gjestin matan Ures me kete shenje -PIS- ???? Kujdohu pak nashta te bjer mend se cila Figur del ???

shfletuesi_
03-03-09, 15:24
E gjetaa...........!!!!

Arkza
03-03-09, 15:24
E gjetaa...........!!!!Konnnnnnnnnnn ?

shfletuesi_
03-03-09, 15:37
Konnnnnnnnnnn ?


Ate de...........

Arkza
03-03-09, 15:40
Ate de...........Kon dee kon , nashta me ndihmon edhe mua gjetja jote qy edhe ti , mos u bo Vetjak qy njehere :biggrin: :tongue:

P/S Fshatari me duket se meje i Hidhruar ??? :mad:

shfletuesi_
03-03-09, 15:53
Kon dee kon , nashta me ndihmon edhe mua gjetja jote qy edhe ti , mos u bo Vetjak qy njehere :biggrin: :tongue:

P/S Fshatari me duket se meje i Hidhruar ??? :mad:


Fshataren de e cheta..... qyyy

Fshatari
03-03-09, 16:00
Kon dee kon , nashta me ndihmon edhe mua gjetja jote qy edhe ti , mos u bo Vetjak qy njehere :biggrin: :tongue:

P/S Fshatari me duket se meje i Hidhruar ??? :mad:
Jo mori ēfare hidherimi. Une jetoj ne harmoni me zemren e shpirtin tim...!

Arkza
03-03-09, 16:18
Jo mori ēfare hidherimi. Une jetoj ne harmoni me zemren e shpirtin tim...!Qofsh gjithemone keshtu Fshatari ...............:smile: :wink:


P/S Shfletusi e sheh s'te doli keq jo qe me ngove mua ??? Por mos e qo shume koken nalt se kot e ki boll e di se si Fshatuntari jem s'eshte ma e mire jo ! :biggrin: :tongue:

ABC
03-03-09, 16:19
Jo mori ēfare hidherimi. Une jetoj ne harmoni me zemren e shpirtin tim...!

kjo fjali me pelqej fort i nderuar

Fshatari
03-03-09, 16:20
Qofsh gjithemone keshtu Fshatari ...............:smile: :wink:


P/S Shfletusi e sheh s'te doli keq jo qe me ngove mua ??? Por mos e qo shume koken nalt se kot e ki boll e di se si Fshatuntari jem s'eshte ma e mire jo ! :biggrin: :tongue:
Ti a s'po do me dit ke e kam zemer e shpirt ?!

ABC
03-03-09, 16:23
shiqoni edhe dalloni ne forum katunare-at pi qytetare-ave e masanj vendosni shka me bo :biggrin: :wink:

une jooooooooooooo:biggrin:

Arkza
03-03-09, 16:23
Ti a s'po do me dit ke e kam zemer e shpirt ?!
Qysh po ki qef me te than O Fshatari ???
Veq une kisha than me te dyjat valla kam than , bile bile edhe nga rrajnja e Zemres dhe Shpritit !
P/S S'di a e kuptova mir Pytjn une pa-shkollvaqka e trune ! :rolleyes:

Arkza
03-03-09, 16:24
Jo mori ēfare hidherimi. Une jetoj ne harmoni me zemren e shpirtin tim...!

kjo fjali me pelqej fort i nderuarEhėėėė po me dhimbesh valla qe po te pelqen se keshtu e kan Fshatuntaret ....:smile: Upssssssssss harrova te them veq siq eshte Ky Fshatari te rrall te rrale jan ,,, sa keq qe s'ka me shume njerzit ketu si ky apo ajo ?????

ABC
03-03-09, 16:30
[quote=ABC]Ehėėėė po me dhimbesh valla qe po te pelqen se keshtu e kan Fshatuntaret ....:smile: Upssssssssss harrova te them veq siq eshte Ky Fshatari te rrall te rrale jan ,,, sa keq qe s'ka me shume njerzit ketu si ky apo ajo ?????

po bravo kti fshatarit osht shembull per katunart tjere, pak jon si ky.
shum e respektoj.

Arkza
03-03-09, 16:31
[quote=Arkza]

po bravo kti fshatarit osht shembull per katunart tjere, pak jon si ky.
shum e respektoj.Tybe bravo dhe ty veq edhe une e Respektoj shume dhe krenohem shume qe ekam mik !!

LABI
03-03-09, 22:18
[quote=jadore]


Ju sa gram zonje jeni jadore sipas kandarit gjakovaresk (kararit te provinces ) ??

Si , ne cfare parimi rangohen , gradohen,fitohen, meritohen keta tituj .. S’po disha qe dikund po ndodhka qe pos te drejtes ne trashegimi qe diq tjeter mundka njeriu nga nje antare, i aferm i familjes te trashegoj !!!! Respekti, autoriteti, arsimimi me nje fjale atributet, cilesit personale te personalitetit s’mund te trashegohen … Ato shuhen me te vdekur (ato s’mund te barten, e as te trashegohen , nga ndonje pjestar i familjes) … Nese e ke pas baben mulla – hoxhe , kjo s’nenkupton qe edhe ti je hoxhanice pasi qe je vajze e mulla hoxhes , mesuesit, doktorit , kengetarit, ( ti mundesh mu shite, po s’je ) !
Per fund jadore , me trego sa prej pronave (shtepive ) ne ato lagje ku jetojkan zotnite jane shitur keto 10 vitet e fundit . Apo jane ne shitje , e pastaj te tregoj se sa zotnillek ka aty ???


Shih ! Po blejka zotnilleku me gram haaa . :biggrin:

LABI
03-03-09, 22:19
shiqoni edhe dalloni ne forum katunare-at pi qytetare-ave e masanj vendosni shka me bo :biggrin: :wink:

une jooooooooooooo:biggrin:


e ti "ppii" Gillanit je "zotni" qytetare ? :rolleyes: :biggrin:

LABI
03-03-09, 22:20
Hapni pak dritaret (mendjen) qe qenka qelbe tema , po kundermon era lokalizem !!

>>{SpOnGeBoB}<<
04-03-09, 06:38
Shife qitash, tane qita fshatundarat hala jane ne gjume se garant e kan bllokue dje pi mbramje internetin qisajde e qitash ja kane futen gjume deri ne 12 te dites nuk ka kush qe jan nxjerre kllapine e gjumit.

Albonita
04-03-09, 14:17
Shife qitash, tane qita fshatundarat hala jane ne gjume se garant e kan bllokue dje pi mbramje internetin qisajde e qitash ja kane futen gjume deri ne 12 te dites nuk ka kush qe jan nxjerre kllapine e gjumit.Qysh bre,, sot askush nuk qenka pergjigje...!???


Nga inati askush ska shkrua....Oki une vec hyna met pershndet me ket kange..!


Aahhahahha Degjim te kendshem..!:biggrin:http://www.youtube.com/watch?v=dNEJdI4WJ8k&feature=related:tongue:

Arkza
04-03-09, 14:48
[quote=Albonita]


Qysh bre,, sot askush nuk qenka pergjigje...!???


Aniiiiiiiiiiiiiiiiii kur e kam pa une kete Postim qysh nga ora 10 !!! Po s'po kam kohe more se ne Pune jam !
O Daj o fol fol ti pe rmbesat tua hajte hajte e s'po din ti qe une qohna gjeth ora 7 :mad:

Fshatari
04-03-09, 15:14
Qysh bre,, sot askush nuk qenka pergjigje...!???


Nga inati askush ska shkrua....Oki une vec hyna met pershndet me ket kange..!


Aahhahahha Degjim te kendshem..!:biggrin:http://www.youtube.com/watch?v=dNEJdI4WJ8k&feature=related:tongue:

A pe sheh ti po thot spongi: ju po fleni deri ne 12-te! e ai ēka asht kah bon tash a ?!
Tu fjet asht! Se ka qene i zane tuj meshue sharkise ne ora 6 te mengjesit!
Flm Albonita qe na zbulove talentin sekret te spongit!
Valla mire po i bijke ēyftelise! Hakun s'pon me ja hanger!

rafet llapjani
06-03-09, 05:40
Per qet tem dhe kacafytje ka vetem nje ilaq me shkue me ju shkri plum te plumtorja e brezhnice vallahi nuk kini me zigdh a i katunit a i bjeshkes po gjylit te ajo apo te ai po ju sedin qka kryn pun plumtorja uje bythprapt ta kthen haahahhahahahahhahaahahahahahahaahah

>>{SpOnGeBoB}<<
07-03-09, 18:57
Qysh bre,, sot askush nuk qenka pergjigje...!???


Nga inati askush ska shkrua....Oki une vec hyna met pershndet me ket kange..!


Aahhahahha Degjim te kendshem..!:biggrin:http://www.youtube.com/watch?v=dNEJdI4WJ8k&feature=related:tongue:

Ahahahahah Albonita,

u desht fill me jav komponue kangen se qishtu jo thojshin po ja jepim ban, jo bllok ne mesingjer e qishtu :biggrin: :tongue:


Ahahahaha se kesh tuj harrue me shkue pa i pershneten qetu tane fshatundar e fshatundarka e me sheherli e sheherlika me kongen: kallne, kallne sonte se s`bon !!!

http://www.youtube.com/watch?v=nTJbkH0Y-jM

Albonita
09-03-09, 08:20
Ahahahahah Albonita,

u desht fill me jav komponue kangen se qishtu jo thojshin po ja jepim ban, jo bllok ne mesingjer e qishtu :biggrin: :tongue:


Ahahahaha se kesh tuj harrue me shkue pa i pershneten qetu tane fshatundar e fshatundarka e me sheherli e sheherlika me kongen: kallne, kallne sonte se s`bon !!!

http://www.youtube.com/watch?v=nTJbkH0Y-jM


Faliminderi shume.! ( Ahahahhahaaaa )

Askush se pasa pranu pershndetjen tende, erdha ta marr une:biggrin:


Edhe une i pershndes, gjitha Fshatundaret... Qytetaret....hahahahhahahahhttp://www.youtube.com/watch?v=Nwd2vgw_guk&feature=related:tongue:

shfletuesi_
09-03-09, 09:11
Faliminderi shume.! ( Ahahahhahaaaa )

Askush se pasa pranu pershndetjen tende, erdha ta marr une:biggrin:


Edhe une i pershndes, gjitha Fshatundaret... Qytetaret....hahahahhahahahhttp://www.youtube.com/watch?v=Nwd2vgw_guk&feature=related:tongue:

Kujshike.... tu pershendes moti sta kam pa knej neper fd syretin...

trendafili i kuq
09-03-09, 21:16
Hmmmm

paj kur dashurohesh nuk pyet nese eshte katundar apo katundare
nese eshte presoni i zemres sdo me interesonte nga eshte apo ku jeton me rendesi te jem bashk me te ........

teutaA
10-03-09, 03:36
Hmmmm

paj kur dashurohesh nuk pyet nese eshte katundar apo katundare
nese eshte presoni i zemres sdo me interesonte nga eshte apo ku jeton me rendesi te jem bashk me te ........


te dy gjinit pa perjashtime a:rolleyes: :smile:

ardi-33
18-05-09, 17:59
Qetsi ne katun , me u shtri nder kumllen, me i shiku bletat duke fluturu me pi caj me djath nder hije uhhhhhh :D :lol:
po ēka ka lidhje moj katund e qytet
po ti konkshe xhungllashe se me kan njeri normal si fol ato fjal se sod ne europ njejt eshte si fshat o qytet njeht eshte se ne katund ka qaj e gjath e gjitha jan ................

istogalice
19-05-09, 10:05
hahaha shume palidhje vallah, une vet jetoj jasht kosove, amo ne kosove kurt vi e kam shpin ne katund. dhe me te kallxu tverteten ma mire ne katund se ne qytet,

Trina_1
19-05-09, 10:14
hahaha shume palidhje vallah, une vet jetoj jasht kosove, amo ne kosove kurt vi e kam shpin ne katund. dhe me te kallxu tverteten ma mire ne katund se ne qytet,

E po de :smile:

neki76
19-05-09, 10:21
Po mos te isha i martuar me qytetare, pse mos te martohesha edhe me nje katundare nese ishim dashuruar.

istogalice
19-05-09, 10:39
eh po de neki79, ajo kshtu e ashtu ska lidhje veq me kan te dashuruar

Peja-Boy
19-05-09, 11:58
Me rendesi Femer me kon .... :tongue:

Peja-Boy
19-05-09, 11:59
eh po de neki79, ajo kshtu e ashtu ska lidhje veq me kan te dashuruar

Ja veq pse e kisha dasht nje person nuk e kisha Martu...

ALlma
19-05-09, 12:10
Mendoj se dashuria ska limit spyet kush nga eshte....;)

Arkza
19-05-09, 12:13
Kisht Than Njena se N'dash me Pas Sefa Martohu me Katunarin ! Sepse ai ka shume Tokm e Shet pasi Martohesh e del ne Qyetet dhe veq Sefa !! Dhe keshtu Nime Veq Sefa Bon qfare Jete e ka Ajo Yhaaaa u bo ne Sheher Burri i Saj me i madhi ne Mitro po Mendoj me i Pasur Duke Punu me Tregti dhe Jetojne Super !
E Keshtu qika Mendoni edhe ju per Katunarin sesa i Sheherit ska Sen veq nje Banes e Hajt :biggrin: :biggrin:Hauhauhauhauhauhauhauahua Menxi e gjeta kete Postim qe kam shkru une qysh motiiiiiiiiiiiiiii Nr 16 koha Hhahahahahhahahahah sa kam kesh une me postimin teme Phaaaaaaaaaaaa Krejt qysh kam than dhe e gjeta tyben veq mos me ju rrejt se s'kish tok shume ahhahahahahahahahahahhahhahhahha !
P/S Ojjjjjjjjjjjjjjjjjj Lyra Motrooo ku jeee a ku mu trete keshtu !?
Oj Loqk jam met pa i mbill Kep une valla se s'kish Tok shume hahahahahahahahhaha :biggrin: :biggrin:

Prishtinasja_
25-07-09, 17:40
"Me ardh nuse ne katund ma h'jeshi nuk ka kerkund..." :biggrin: :tongue:

"motivim" se e jo mahi ! :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=qJo-Tw2kZiA

ENGJELLUSHA
30-07-09, 17:34
Po patjeter se do martohesha me nje katundar me rendesi eshte dashuria e paster qe me ofron
lumturia mirekuptimi dhe te kem nje familje te shendosh me te

Jana
08-08-09, 23:19
...ncuk...gjith kam than qe jo...edhe e kam mbajt fjalen...hahahahaha

jadore
08-08-09, 23:39
...ncuk...gjith kam than qe jo...edhe e kam mbajt fjalen...hahahahaha

i vnove vul-a..!prit se tek vendimin e pare te rendeesshem tha para sa ditesh qe e morre , e jeta ka shume e shume vendime ..jane ( le te folim mes neve si ne gjakove , te kush ka daj ..?)

Guri i madh
08-08-09, 23:48
une sheherliket as afer katunit nuk kam deshir me i pae

Jana
08-08-09, 23:48
i vnove vul-a..!prit se tek vendimin e pare te rendeesshem tha para sa ditesh qe e morre , e jeta ka shume e shume vendime ..jane ( le te folim mes neve si ne gjakove , te kush ka daj ..?)


Po valla mo e di qe jeta ka shum Vendime amo qe kur kam nis me thon qe nuk marr Katunar kam pas arsye qe kam thon...keshtu qe s'ka qen papritur po e planifikur ....shum koh me par...

p.s gjerat personale sem pelqen mi bo publike......te pershendes...

Elina
08-08-09, 23:54
une sheherliket as afer katunit nuk kam deshir me i pae


Mire e ke Guri,,,se nuk eshte hajri i tyne...fare te qesin :tongue:

jadore
08-08-09, 23:55
Po valla mo e di qe jeta ka shum Vendime amo qe kur kam nis me thon qe nuk marr Katunar kam pas arsye qe kam thon...keshtu qe s'ka qen papritur po e planifikur ....shum koh me par...

p.s gjerat personale sem pelqen mi bo publike......te pershendes...

e qysh me e dite jane a po a jo katundare! forumi nuk po te beson me postimin qe postove ma heret valla jane

Guri i madh
09-08-09, 00:00
Mire e ke Guri,,,se nuk eshte hajri i tyne...fare te qesin :tongue:


po de erdhen njiher afer deleve kur isha duke i rujt e kur i pan do tesha me ngjyra te theksura ,po edhe eren e parfymit kur e nuhaten iken nga livadhi u ndae kopeja ,pas nji jave mezi i bashkova bile edhe tamlin e humben qasaj vere asnji pik tamel nuk e qiten mezi kingjat i rriten se shum u trishtun

Tinky-Winky
09-08-09, 00:06
Shife mara qit janen kishemile une sheherjonke edhe katjen katunarin se mar se na gjakovart i kem iri katunart me mujt i shkyejm aiii jana a ti tuk je martue a se edhe nrahavec ka ardh fjola se qika e filonit prej qabrati ish e rame tu zotnit has gjakovar qatyqene tu mahalla e hadumit edhe qashtuqene nbashksi qaq mir me dit me qu ato nuset ,ouuu vjerra tyne gjithka ty i livdue bilem qat nusen e vogel qashtuqene me dollam gjithka neper kojshi pi merke me pi qaj.ev shoq neve katunarve spo na don kurkush edhe pse qitash pak jena hi n form se po grajm kere t mira e mi pa kta shakovart kejt i kie me do opell kadeta asoshne t lodht qi hargjesin ma shum zejtin se bizin.shnetje

jadore
09-08-09, 00:13
Shife mara qit janen kishemile une sheherjonke edhe katjen katunarin se mar se na gjakovart i kem iri katunart me mujt i shkyejm aiii jana a ti tuk je martue a se edhe nrahavec ka ardh fjola se qika e filonit prej qabrati ish e rame tu zotnit has gjakovar qatyqene tu mahalla e hadumit edhe qashtuqene nbashksi qaq mir me dit me qu ato nuset ,ouuu vjerra tyne gjithka ty i livdue bilem qat nusen e vogel qashtuqene me dollam gjithka neper kojshi pi merke me pi qaj.ev shoq neve katunarve spo na don kurkush edhe pse qitash pak jena hi n form se po grajm kere t mira e mi pa kta shakovart kejt i kie me do opell kadeta asoshne t lodht qi hargjesin ma shum zejtin se bizin.shnetje

ja tinky ja , hiq nuk pi ngjike as ti gjakovarte , a di cka jane gjakovarte , qe jadorja te kallxon , edhe en fis me gabel en i martofsh e ul kryt e nuk bone zo se zetnillyki nuk e le me e korit veten e me thone jo kako kush i merr kta ,
qiko eshte formula ku e dallon gjakovarin sahi ..tjert i ki te rame

Tinky-Winky
09-08-09, 00:23
ja tinky ja , hiq nuk pi ngjike as ti gjakovarte , a di cka jane gjakovarte , qe jadorja te kallxon , edhe en fis me gabel en i martofsh e ul kryt e nuk bone zo se zetnillyki nuk e le me e korit veten e me thone jo kako kush i merr kta ,
qiko eshte formula ku e dallon gjakovarin sahi ..tjert i ki te rame
po hedi azemti zetnyllokin qe e paskan une e kom kojshi ni gjakovare e rame nrahavec qituqene e fmija ju kan boe per martes e mezi asht pajtue baba e sajnaj me to se kishemile e ka mar katunarin e na nuk flliqem me ta .le be jadore se qita gjakovart kejt mkan dal pi qefit se edhe mue sa her jom shkue sem lejshin me hie neper diskoteka se qishtuqene ty bo dallime e ty na diskriminue po qitash ju kom tregue qefin se si asht ardh pali en pushtet kta spo guzojn mu nie edhe e ka fshi katunarija gjakoven edhe qitash kejt kem mu perzie me martesa po qikjo jana paska pas fat e e ka zone trenin e funit se tybe n gjeneraten qeter kejt kan me u perzie e ka me ju meten vetum qaj zetnyllok per mu livdue.shnetje

Murgesha
09-08-09, 00:27
Mire e ke Guri,,,se nuk eshte hajri i tyne...fare te qesin :tongue:

Jo boll e paskan qitė fare ha,hahahahaahaaaaaaaaaaaaa njė javė ditė koka therru malev tuj i lypė delet ha,hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Elina
09-08-09, 00:39
Jo boll e paskan qitė fare ha,hahahahaahaaaaaaaaaaaaa njė javė ditė koka therru malev tuj i lypė delet ha,hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Paskan qene kullerka asi prej ma te smutave...edhe delet ja paskan shashtrise sa qe e paskan marre malin :biggrin:

Jana
13-08-09, 01:19
e qysh me e dite jane a po a jo katundare! forumi nuk po te beson me postimin qe postove ma heret valla jane

Nuk mendoj qe ki te drejt ti me fol en emer te forumit...
Kush don let beson kush nuk don mos te beson...shnosh...

Merjem
13-08-09, 19:10
Nuk ka rendesi kjo aspak vendi se ku jeton personi i zemres tuaj.....rendesi ka qe pik se pari te jet njeri ne plot kuptimin e fjales.....mund te ndodh qe mes te qytetit te jet "fshatari me i madh' fjalen e kam per mentalitetin e dobet dhe menyren e jetes..me e rendesishmja eshte qe te jemi te lumtur....

Pupi
13-08-09, 19:19
Nuk ka rendesi kjo aspak vendi se ku jeton personi i zemres tuaj.....rendesi ka qe pik se pari te jet njeri ne plot kuptimin e fjales.....mund te ndodh qe mes te qytetit te jet "fshatari me i madh' fjalen e kam per mentalitetin e dobet dhe menyren e jetes..me e rendesishmja eshte qe te jemi te lumtur....
amiiiin!
Edhe ndashi mi dit kujt ma shum se mua s'ja ka djeg shehri !

teutaA
13-08-09, 20:29
ska rendesi a qytetar a katunar veq mos te eshte politikan a fetar per tjerat leht ja bojm:smile:

Jana
16-08-09, 03:53
e qysh me e dite jane a po a jo katundare! forumi nuk po te beson me postimin qe postove ma heret valla jane

Shnosh une....
Edhe s'mundesh me fol en emer te Forumit oj e nderuara ime....

skenderbeu1
16-08-09, 04:56
Hajde pyetje hajde!!

ku ka rendesi aje katundar apo qytetar ,,se pari duhet ta shikosh njeriun cfare vleret ka dhe sa vlen ai apo ajo per ty kjo eshte e gjitha,mos valle pyt njeri ketu ne usa aje katundar apo qytetar?? mos ta ndin kush se ta vunen kumonen ne qafe,mem fal por sdua qe te fyej njeri,te pershendes.

Albonita
16-08-09, 14:02
Po more pse jo kur vet jam Katundare... pse mos te martona me nje katundar.

Kaqanikasja
26-08-09, 16:41
Pse jo qka kan ato jan njerez se te tjeret bile bile ka katundar edhe me te qyteterum se qytetaret.........

Peja-Boy
26-08-09, 17:04
Nuk mendoj qe ki te drejt ti me fol en emer te forumit...
Kush don let beson kush nuk don mos te beson...shnosh...

Prej qasaj dite se u fejove edhe ti po shihesh ne Postime ma Agresive thua ti se spo intereson kush tjeter perveq Dashnis... E thua ti se kerkush su martu e as su feju en kete Bote veq ti e dashnia jote hgahgahgahgahgahgahga

Jana edhe Albonita ju dyja jeni se shitni Frajerllek en Forum e ashtu mosni se nuk bon ...!!
I urrej njerzit se shesin Frajerllek kishe une !!

Mos me ngrehni per gjuhe !!!

Peja-Boy
26-08-09, 17:07
Pse jo qka kan ato jan njerez se te tjeret bile bile ka katundar edhe me te qyteterum se qytetaret.........

A po me veren se jom Katunar ??

Albonita
26-08-09, 17:13
Prej qasaj dite se u fejove edhe ti po shihesh ne Postime ma Agresive thua ti se spo intereson kush tjeter perveq Dashnis... E thua ti se kerkush su martu e as su feju en kete Bote veq ti e dashnia jote hgahgahgahgahgahgahga

Jana edhe Albonita ju dyja jeni se shitni Frajerllek en Forum e ashtu mosni se nuk bon ...!!
I urrej njerzit se shesin Frajerllek kishe une !!

Mos me ngrehni per gjuhe !!!


Si gjith te them me nje thes me tjer kurr mos me qit..!

Kam then do them..nese kam fat donje her pse jo edhe katundar me qen...sepse jam e bindur se katragjyshet tan kan qen katunda..!

Edhe askush nuk te ngre per gjuahe kur ty I ndruar nuk te permndet Niku--> Peja-Boy..!

Peja-Boy
26-08-09, 17:15
Si gjith te them me nje thes me tjer kurr mos me qit..!

Kam then do them..nese kam fat donje her pse jo edhe katundar me qen...sepse jam e bindur se katragjyshet tan kan qen katunda..!

Edhe askush nuk te ngre per gjuahe kur ty I ndruar nuk te permndet Niku--> Peja-Boy..!

Fjalen e pata per FRajerllek !!

Albonita
26-08-09, 17:17
Fjalen e pata per FRajerllek !!

---> Oki:smile:

Peja-Boy
26-08-09, 17:32
---> Oki:smile:

Po pritoj mu marr me shume persona ketu sa kan ndryshime ne mendime ker keshtu e her ashtu me jau qit me Fakte qka kan postu ma heret e qka kan Postu tash !! E Ne ate Aspekt deri tash jeni Ti edhe Jana se po boni ndryshime ne Postime e per ata po me ngrehni per guhe !!

Si gjith te them me nje thes me tjer kurr mos me qit..!

Si Gjithmon e them Mos u shitni kaq te Veqanta !!

Albonita
26-08-09, 17:42
Po pritoj mu marr me shume persona ketu sa kan ndryshime ne mendime ker keshtu e her ashtu me jau qit me Fakte qka kan postu ma heret e qka kan Postu tash !! E Ne ate Aspekt deri tash jeni Ti edhe Jana se po boni ndryshime ne Postime e per ata po me ngrehni per guhe !!

Si gjith te them me nje thes me tjer kurr mos me qit..!

Si Gjithmon e them Mos u shitni kaq te Veqanta !!


Mos me dytero te shkruaj...Pejon se te une nuk ke pas Mask Kurre..!

Lexoje qe nga fellimi ...kan pas shum shaka se kan ber , edhe kam ber..Po prap e the edhe po e them se nuk kam qen as nuk kam me qen kurr kunder Fshatarve..!

E veqant kur jam edhe kam qen Reale me ty personalisht..!

une te pergjigjem veq per veten time..kaq mu te them edhe prap e them kam me than gjith mone ...mos me shty me thes me tjer..se Mask nuk kam majt kurr me ty as nuk maj..! e ti ...!!!

Shpresoj se mur fund kaq..!

Peja-Boy
26-08-09, 17:49
Mos me dytero te shkruaj...Pejon se te une nuk ke pas Mask Kurre..!

Lexoje qe nga fellimi ...kan pas shum shaka se kan ber , edhe kam ber..Po prap e the edhe po e them se nuk kam qen as nuk kam me qen kurr kunder Fshatarve..!

E veqant kur jam edhe kam qen Reale me ty personalisht..!

une te pergjigjem veq per veten time..kaq mu te them edhe prap e them kam me than gjith mone ...mos me shty me thes me tjer..se Mask nuk kam majt kurr me ty as nuk maj..! e ti ...!!!

Shpresoj se mur fund kaq..!

ndoshta edhe po te detyroj me shkruajt po ndoshta edhe nuk je e detyruar te pergjigjesh ... po edhe ndoshta po ju jep kahje tjera gjerave ...Nuk te thash Mask po Frajerllek e te Veqanta .....Kuptoje njeher e jep pergjigje ashtu qysh eshte e mos ju jep kahje tjera gjerave Gjakovare !!

Albonita
26-08-09, 17:51
ndoshta edhe po te detyroj me shkruajt po ndoshta edhe nuk je e detyruar te pergjigjesh ... po edhe ndoshta po ju jep kahje tjera gjerave ...Nuk te thash Mask po Frajerllek e te Veqanta .....Kuptoje njeher e jep pergjigje ashtu qysh eshte e mos ju jep kahje tjera gjerave Gjakovare !!

Tu pergjigja me nje fjal krejt ..!

Caste te mira ne vazhdim...e mire uh ndegjoshim---> Bb

Peja-Boy
26-08-09, 17:52
Tu pergjigja me nje fjal krejt ..!

Caste te mira ne vazhdim...e mire uh ndegjoshim---> Bb

Oki Kaloja mire !!! Kujdes rruges se pe myt kondin pi nervoze :P

gazi-de
26-08-09, 17:53
vallahi bre Peja e veqante eshte tybe,edhe bile i ka hjeshi:tongue::biggrin:

me katunare hmmmm po tybe si katuneret nuk ka bre:tongue:

Peja-Boy
26-08-09, 18:00
vallahi bre Peja e veqante eshte tybe,edhe bile i ka hjeshi:tongue::biggrin:

me katunare hmmmm po tybe si katuneret nuk ka bre:tongue:

4 Vjet i kemi stazh njoftesie
!!

gazi-de
26-08-09, 18:05
4 Vjet i kemi stazh njoftesie
!!
po,po thesin e krypes nuk besoj qe ende e keni ngren bashk,per me njoft njeri tjetrin.:smile:

Peja-Boy
26-08-09, 18:08
po,po thesin e krypes nuk besoj qe ende e keni ngren bashk,per me njoft njeri tjetrin.:smile:

Tash veq Krypa me maje te gishtave qe i qitet gjeles me honger po e njeh njeriun !!

Nuk thash ne ate aspekt se eshte person jo Reale ...Po me ja dhon vetes nelt e kom merzi shume e reagova !!

gazi-de
26-08-09, 18:12
Tash veq Krypa me maje te gishtave qe i qitet gjeles me honger po e njeh njeriun !!

Nuk thash ne ate aspekt se eshte person jo Reale ...Po me ja dhon vetes nelt e kom merzi shume e reagova !!
po ktynehere thojshin pleqt"pa e ngren nje thes kryp me nje njeri nuk mundesh kurr me ngjoft kurr" e me kan me gjell me mire ani me mish hmmmm:biggrin:

Peja-Boy
27-08-09, 12:05
po ktynehere thojshin pleqt"pa e ngren nje thes kryp me nje njeri nuk mundesh kurr me ngjoft kurr" e me kan me gjell me mire ani me mish hmmmm:biggrin:

Ktyneher u kon ashtu po tash nuk osht ma ...

ismani
27-08-09, 12:09
jemi ma te fuqishem ne seks dhe femrat jan gjithashtu pasi jetoj jete me te mir me te shendosh

AlbaSoft
27-08-09, 13:57
SHum tem palidhje me duket...

emine
13-09-09, 21:54
ku jan mara fshatundart:tongue:

roadrunner
15-09-09, 11:28
Mu mpelqen qetesia edhe rendi ne katund....del e fshin oborrin, ulesh ner dardh, e hjek briskin, e pren dardhen, e fshin briskin per kule, osht qetesi, kerkush sta prish timin, oborr ki sa dush, mos paq sha me bo del punon ne ara, ndaq me ra me fjet me orar, tonat bre i ki kur dush del ne sheher, a ne katun sun shko kur dush hahaha...

denissa
15-09-09, 12:56
une isha martu me katundar,se vete jom e tille veq.............me nje kusht mi shit lopt kur te martohet me mua hahaaaaaa

emine
15-09-09, 18:39
Mu mpelqen qetesia edhe rendi ne katund....del e fshin oborrin, ulesh ner dardh, e hjek briskin, e pren dardhen, e fshin briskin per kule, osht qetesi, kerkush sta prish timin, oborr ki sa dush, mos paq sha me bo del punon ne ara, ndaq me ra me fjet me orar, tonat bre i ki kur dush del ne sheher, a ne katun sun shko kur dush hahaha...


cfare romantike kjo,me fshi briskin per kule :biggrin:

roadrunner
17-09-09, 08:27
Po veq te gjyshja ne shkofsha, se as te Nana, e as te shpija jem, tona ont banesa me parkingje e kontenjera te berllogit sheh, eerggghhhh....

cfare romantike kjo,me fshi briskin per kule :biggrin:

shfletuesi_
17-09-09, 11:15
Spo ka ma fshatare

rafet llapjani
28-10-09, 10:48
une isha martu me katundar,se vete jom e tille veq.............me nje kusht mi shit lopt kur te martohet me mua hahaaaaaa

ani qka tekje per mue une skom lop veq dhit i kom ato so shtire mi mil vlla hiq aghaghaghaghaaghaghghaaghghaaghgh

Makresh
28-10-09, 11:38
Me katundare t'qytetrume vec :tongue:

ritaaa
28-10-09, 14:04
pa marr parasysh se a eshte katundar apo qytetar dashuria nuk pyte
nuk ka te bej ku jeton se je ma i ulte apo ma i lart se ka njerzi te qytetrum edhe jetojn ne fshat por ka edhe njerz te prapametur e jetojn ne qytet nuk ka te bej se nje vend ku ke lind e jeton ta ule aturitetin
pamarrparasysh ku ke lind e ku jeton duhet te ja shohum kulturen si e ka e jo se ku jeton .
ktu ne perendim njerzit e pasur e te qytetrun me nje kultur te lart banojn e preferojn te banojn ne fshatra, e tek ne nuk ka te bej qyteti apo fshati por mentaliteti i prapambetur.
une jam e martuar me njeri si ka lindur e rritur ne fshat por ka kultur te lart ma shum se njerzit e qytetit nuk ka ma te bukur e ma te matur e ma te sjellshum se katundari.


me respekt ritaaa

ardhmeria e bukur
29-10-09, 23:17
Un kisha pranua me njeri mu martua,nqs po kuptohem.Pavaresisht ku jeton.

uliksi31
31-10-09, 18:01
Fshatunaret jane ne rend, vec en dalt far qytetare qe mi don pulat...

premium
31-10-09, 18:02
A' ka mbet ndonje katundarke se e mjel lopt , prashit kallamoqin, punon me shat, e qet flia shpesh here?? ..
Traditat e ma hershme katunarket kane te humbura ...
zonje u banen me zor ;(

Shkodranja
02-11-09, 23:51
NESE E DON NJE PERSON NUK PYET NESE ESHTE KATUNDAR APO QYTETAR

LuLjaa
03-11-09, 00:16
Nese don aj ... po pse jo :cool:

Xuki
03-11-09, 13:03
Vallahi bilahi, veq a m'bon kabull, se pesė pare nuk i jep a ėshtė e shehrit apo e katunit!!

premium
03-11-09, 13:32
Vallahi bilahi, veq a m'bon kabull, se pesė pare nuk i jep a ėshtė e shehrit apo e katunit!!


O Xuk' e' pse s' mer nga tė dy anėt ??? ... vėrtetoje dallimin e sheherlajkes dhe katundarkes , pastaj jepe kėshilla nė forum pėr pėlqimin tond :biggrin:

Xuki
03-11-09, 13:56
O Xuk' e' pse s' mer nga tė dy anėt ??? ... vėrtetoje dallimin e sheherlajkes dhe katundarkes , pastaj jepe kėshilla nė forum pėr pėlqimin tond :biggrin:


Po sheherlajken e kam n'shpi e pėr qata thash ta marrė edhe ni katunarkė.....patjetėr do tė raportoi menjėher kėtu nė forum....bile, bile jam edhe tuj menu me qitė ni libėr!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
03-11-09, 16:45
PO! edhe nja qasoje qe rri sabah akshome me shati ne krah,se qytetart jan diqyshe tucana edhe kan qejf mu livdu fort:tongue:

Albonita
03-11-09, 16:51
Pse katunaret nuk jan SHQIPTAR ?? mendoj se njejt jan si te qyteti edhe te katundit se ne ter boten se ka katundar edhe qytetar edhe ne kosovo keshtu asht Kryesorja SHQIPTAR ska rendesi asht qytetar apo katundar ,,, ndoshta gabim po keshtu mendoj mendim i lir .!!


-------> :cool: :tongue:

emine
03-11-09, 16:52
-------> :cool: :tongue:

erdha msit pra ,pritem:biggrin:

Albonita
03-11-09, 16:54
erdha msit pra ,pritem:biggrin:Mire se te bjen Zoti ....hhahaahahahaa