PDA

View Full Version : Makeup!tips!,


dr1ta
19-11-05, 02:25
Per nje pamje te mire dhe jo te shkaravitur :lol:


makeuptips nr 1: Nese i shminkon buzet shume syte i len neutral , ose te kunderten nese syt i shminkon shume, buzet duhet te jen neutral.


http://www.elle.no/elle/nov05/skjonnhetsknep/stort.jpg


http://www.elle.no/elle/oktober05/eyeliner/stort.jpg

http://www.elle.no/elle/september/glitter_skjonn/stort.jpg

dr1ta
01-12-05, 23:34
Vetullat e holla jan thjesht Tabu dhe pa stil , pervecse atynve ce i kan natyral te holla.

dr1ta
15-12-05, 01:13
http://www.elle.no/elle/des05/festkaramell/3.jpg


Hot!! kete stine esht kjo pamje (syte jan ne fokus) :P

legenda
20-02-07, 14:10
...Sonte eshte nje mbremje e rendsishme per JU,dhe ju deshironi qe te shkelqeni ne MEJDAN.
Para se te shminkoheni falni vetes nje pasdite per relaks,fizik dhe psiqik.
Ne nje ane pregadeteni Vasken me uje te ngrohte,ne uje derdhni 1 liter apo 2 qumesht-BANJA E KLEOPATRES,kesaj mase shtoni 2 apo 3 luge gjelle mjalte,dhe shkume prej rosmarines-BANJA E LEGENDES ,:biggrin: ...ahahaha...
Ne anen tjeter pregaditeni nje maske per fetyre,dhe ate :
2 apo 3 luge gjelle ajke,nje luge te kafes mjalte,dhe te kuqte e vese,perzieni mire kete mase.
lujeni fetyren me maske,duke mos i mbulu kapaket e syve dhe buzet,hyni ne ujin e ngrohte plote arome rosmarine,e cila ndikon ne qetesimin e juaj,dhe largimin e stresit te dites.
dy filtera te qajit te gjelberte,te lagur i merrni dhe i vendosni mbi kapaket e syve,kjo ndihmon ne largimin e rrudhave rreth syve,kurse pikat e qajit qe depertojne ne sy,syve iu japin shkelqim.
Qendroni ne vaske afer 20 min.,pastaj pastroni fetyren dhe shtrihuni ne krevat ne nje dhome te erret,pushoni 1 deri 2 ore.
Pasi qe jeni relaksuar mire,filloni te shminkoheni.
Nuancat e hijeve ne sy ,pershtateni me ngjyren e garderobes.,
Propozimet e DRITA1,merrni parasysh,ne kete pike une vetem kisha shtuar:
-THEKSONE ate pjese te fetyres e cila eshte me e bukur.p.sh.
nese syte jane pjesa me e bukur e fytyres,theksoni SYTE,nese buzet jane atehere theksoni BUZET.Keshtu JU keni arrite te krijoni ne shiqimet e te tjereve nje efekt OPTIK,pasi qe shikimet e te tjereve orintohen ne pjeset qe JU keni theksuar.

dhe,AVANTIIIIII,koken LART e ne mejdan.:wink:

Legenda.....

Rammstein_1979
30-03-07, 22:13
...Sonte eshte nje mbremje e rendsishme per JU,dhe ju deshironi qe te shkelqeni ne MEJDAN.
Para se te shminkoheni falni vetes nje pasdite per relaks,fizik dhe psiqik.
Ne nje ane pregadeteni Vasken me uje te ngrohte,ne uje derdhni 1 liter apo 2 qumesht-BANJA E KLEOPATRES,kesaj mase shtoni 2 apo 3 luge gjelle mjalte,dhe shkume prej rosmarines-BANJA E LEGENDES ,:biggrin: ...ahahaha...
Ne anen tjeter pregaditeni nje maske per fetyre,dhe ate :
2 apo 3 luge gjelle ajke,nje luge te kafes mjalte,dhe te kuqte e vese,perzieni mire kete mase.
lujeni fetyren me maske,duke mos i mbulu kapaket e syve dhe buzet,hyni ne ujin e ngrohte plote arome rosmarine,e cila ndikon ne qetesimin e juaj,dhe largimin e stresit te dites.
dy filtera te qajit te gjelberte,te lagur i merrni dhe i vendosni mbi kapaket e syve,kjo ndihmon ne largimin e rrudhave rreth syve,kurse pikat e qajit qe depertojne ne sy,syve iu japin shkelqim.
Qendroni ne vaske afer 20 min.,pastaj pastroni fetyren dhe shtrihuni ne krevat ne nje dhome te erret,pushoni 1 deri 2 ore.
Pasi qe jeni relaksuar mire,filloni te shminkoheni.
Nuancat e hijeve ne sy ,pershtateni me ngjyren e garderobes.,
Propozimet e DRITA1,merrni parasysh,ne kete pike une vetem kisha shtuar:
-THEKSONE ate pjese te fetyres e cila eshte me e bukur.p.sh.
nese syte jane pjesa me e bukur e fytyres,theksoni SYTE,nese buzet jane atehere theksoni BUZET.Keshtu JU keni arrite te krijoni ne shiqimet e te tjereve nje efekt OPTIK,pasi qe shikimet e te tjereve orintohen ne pjeset qe JU keni theksuar.

dhe,AVANTIIIIII,koken LART e ne mejdan.:wink:

Legenda.....

:biggrin: ...aaka mundesi bre me ardh me me tregu kshtu ne menyr praktike ...se e harroj textin :tongue:

Estella
20-01-09, 15:50
NIVEA
stay real ... :D