PDA

View Full Version : Pse nuk e due politiken amerikane????


Medvegjalija
02-05-06, 12:08
Oj Kosovė,o popull shqiptar i Kosovesė!!!!!


Pėr pos qė POLITIKA AMERIKANE me 17.04.1994 nė mėnyr qyqare dhe tinzare ma vrran nėnen time tė dashur.
Me 29.04.1999 ma vrran baben tim tė dashur pėr aryse apsurde, raciste dhe fashiste.

POLITIKA AMERIKANE ėshtė kundėr qvardo integrimesh tė kombit shqiptar nė Ballkan.

POLITIKA AMERIKANE ėshtė kundėr qvardo integrimesh tė popujve ballkanik nė Ballkan.

POLITIKA AMERTIKANE ėshtė kundėr qvardo integrimesh tė popujve evropjan nė Evropė.

Ky qėndrim i POLITIKES AMERIKANE bie nė kundėrshtim tė fuqishėm ndaj interesave kombtare tė kombit shqiptar nė hapsiren Ballkanike dhe Evropjane.

Ardhmėria e ndritshme ,e lumtur pėr kombin shqiptar ėshtė integrimet,integrimet integrimet dhe vetėm integrimet.

Gjėdo kush qė do ti pengan zhvillimet e proceseve qė qojn kah integrimet do ti kundėrvehem me krejt fuqin dhe takatin tim.

Oj Kosovė,o popull shqiptar i Kosoves pa bashkimin shpirtror,kulturor dhe fizik nuk ka mbijetes shqiptare nė kohen e GLOBALIZMIT BOTĖROR.

Pa bashkimin e SHQIPRIS ETNIKE nė kuadėr tė Unionit Evropjan baz standardeve evropjane nuk ka dhe nuk mundet tė ket liri pėr shqiptar nė Ballkan dhe Evropė.


RROFT SHQIPRIA ETNIKEZėdhėnsi i Zotit


Ajet Ajeti

Reana
02-05-06, 15:07
Po si duket Amerika eshte fajtori kujdestar per te gjithe....
Ka filluar te me humb apetiti i bukes, dhe disi jam e sigurt se Amerika duhet ta kete fajin:redface: ....
Bile kur po me shkon mendja se e kam nje kusheri te semure ne spital, definitivisht po mendoj se Amerika ia vlen te fajesohet edhe per kete pune....
Poashtu kur po vonohem nganjehere ne fakultet, pa menduar DY here, mendja po me thote se veq AMERIKA dhe askush tjeter, duhet ta kete fajin!!!

Ameriken e fajesoj edhe per shume ceshtje tjera, si psh faktin se ka marre mot i lige kesaj pranvere, se me ka vdekur babegjyshi ne moshen 89 vjecare...
Ka edhe do sende tjera, qe nuk i po permendi:rolleyes: ...


Rrrofte Shqiperia e bashkuar dhe lavdi gjithe kombit shqiptar!!!
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!