PDA

View Full Version : Arrestohet Personi Nume Dy I El Kaides


Zana_ch
03-09-06, 21:00
Ein hochrangiger Vertreter der radikal-moslemischen Organisation El Kaida im Irak ist offiziellen Angaben zufolge festgenommen worden.

Dies teilte der Nationale Sicherheitsberater des Landes, Mowaffak el Rubaie, am Sonntag in Bagdad mit. Die Nummer zwei der Gruppe, Hamed Dschuma Faris el Suaidi, sei vor einigen Tagen festgenommen worden, sagte Rubaie. Die El Kaida im Irak wurde im Juni von Abu Ajjub el Masri übernommen, nachdem der langjährige Anführer Abu Mussab el Sarkawi bei einem US-Luftangriff getötet worden war.Sot arrerstohet personi numer dy i El Kaides Hamed Dschuma Faris el Suaidi i cili ashte shum pergjegjes per shum atentate ne shtetin e vet te Irakit

Preshevar
04-09-06, 15:14
I dyti arrestohet ??????

Ska lidhje pse arrestohet i dyti... Ata tė parin po e kėrkojnė. I dyti zavendsohet nga i treti e kėshtu me radhė... :rolleyes: ( Tem palidhje )

Arb
04-09-06, 16:25
I dyti arrestohet ??????

Ska lidhje pse arrestohet i dyti... Ata tė parin po e kėrkojnė. I dyti zavendsohet nga i treti e kėshtu me radhė... :rolleyes: ( Tem palidhje )

He, he Burre!?

Po te dhimet ky bir qeni a?

Preshevar
05-09-06, 07:59
He, he Burre!?

Po te dhimet ky bir qeni a?

Qysh e kuptove qe ėshtė bir qeni ?

A ska drejta me mbrojtė vendin e vet a ? familjėn, shtėpin e tjera sene qe i takojn ?

Kta i quan ti bir qeni ??? Hee,.. more bac me kto men paske me shku larg ti ...

Kta quhen trima e jo bir qeni mendo pak me pas qen ne vend tė tyre at here fol. Pėr ndryshe mos i rras hunt ku s'duhet.

Arb
05-09-06, 14:07
Qysh e kuptove qe ėshtė bir qeni ?

A ska drejta me mbrojtė vendin e vet a ? familjėn, shtėpin e tjera sene qe i takojn ?

Kta i quan ti bir qeni ??? Hee,.. more bac me kto men paske me shku larg ti ...

Kta quhen trima e jo bir qeni mendo pak me pas qen ne vend tė tyre at here fol. Pėr ndryshe mos i rras hunt ku s'duhet.

Po mire o Preshevar, po cili ke vendi i tij, familja dhe shtepia qe ai ata po mbrojne?

Keta jane zagare endacake qe bredhin maleve e fushave, pa vend, pa familje, e vend te tyre.

Kemi te bejme me luften kunder nje formacioni zagaresh qe as nuk kane vend, as rajon, as qytet, e as mahalle te tyre. Jane te shperndare si gjarperinj, e kafshojne prapa shpine.

Preshevar
05-09-06, 14:32
Arb,

Me kris lufta nė Shqipni a nuk do t'shkojshe per mi ndihmue ti a? Une PO sepse i kam vllezer. Dhe pėr vllezer um qan zemra. Ashtu edhe pėr muslimanėt. Ata po luftojnė kundėr okupatorve ēifut-izraelit dhe Amerikanve.

Me t'hyr dikush n'oborr tėndin pa dėshirėn tėnde a do ti tolerojsh ? Ndoshta (ti).. por kur ti vrasin me bab e nėn, vlla e motėr a do t'ju zgerdhihesh hala a jO ?????

Sa fėmiju u vra deri tash n'Irak nga Amerikanėt ???? XX'XXX !

PS:
Kam menduar qe shqiptarėt e kan zemrėn e mirė dhe tė butė,.. por e pasna pas gabim.http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif

Arb
05-09-06, 14:48
Arb,

Me kris lufta nė Shqipni a nuk do t'shkojshe per mi ndihmue ti a? Une PO sepse i kam vllezer. Dhe pėr vllezer um qan zemra. Ashtu edhe pėr muslimanėt. Ata po luftojnė kundėr okupatorve ēifut-izraelit dhe Amerikanve.

Me t'hyr dikush n'oborr tėndin pa dėshirėn tėnde a do ti tolerojsh ? Ndoshta (ti).. por kur ti vrasin me bab e nėn, vlla e motėr a do t'ju zgerdhihesh hala a jO ?????

Sa fėmiju u vra deri tash n'Irak nga Amerikanėt ???? XX'XXX !

PS:
Kam menduar qe shqiptarėt e kan zemrėn e mirė dhe tė butė,.. por e pasna pas gabim.http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif

O Preshevar,

Cka te bej lufta e mundshme ne Shqiperi me formacionet gabele te Al-Kokederrave, qe nuk e gezojne perkrahjen as nga vete bashkeatdhetaret e vete.

Ata jane thjeshte zagare ekstremiste qe duke perdor flamurin fetar poshterojne vete fene Islame, vendet arabe, dhe vete racen gabele-arape.

Preshevar
06-09-06, 14:08
Ta dhash njė shembull un qe ta kuptojsh mė mir, por me sa dukesh s'paske dituri as pėr gabel e as per arab. Tė kėshilloj qe te lexosh mė shum rreth "gabeleve" siq i quan ti sepse edhe kta jan njerez. Dhe kan drejt tė jetojnė aty ku kan lindur.

pirro
06-09-06, 17:55
Qishtu asht kjo pune dikush vritet dikush arrestohet.

qishtu shkon deri sa te urtohen ata qafira

Savior
06-09-06, 20:22
Myslimanet vrasin dhe vriten, veq siq duket me shume do te vriten sesa do te vrasin.
Keshtu gjithmone do te kete lufte perderisa te ekzistoje Islami. Amerika nuk eshte duke luftuar rrenjet, prandaj nuk do te jete ne gjendje ta fitoje kete lufte perderisa nuk do ta kuptoje fillin e problemit.

Nuk eshte veq nje Bin Laden, po edhe njo 1 miliarde mas tij.

Savior
06-09-06, 20:32
Qysh e kuptove qe ėshtė bir qeni ?

A ska drejta me mbrojtė vendin e vet a ? familjėn, shtėpin e tjera sene qe i takojn ?

Kta i quan ti bir qeni ??? Hee,.. more bac me kto men paske me shku larg ti ...

Kta quhen trima e jo bir qeni mendo pak me pas qen ne vend tė tyre at here fol. Pėr ndryshe mos i rras hunt ku s'duhet.

Jo o i nderuar ketyre nuk iu ha shume per familje e as per shtepi e as per atdhe por veq per fe. Lufta e myslimaneve ekstremiste nuk eshte lufte mbrojtese por 'qe Islami te dale fitimtar', nese e ke lexuar Kuranin duhet ta dish kete.
Edhe serbet thonin se po mbronin atdheun e tyre kur vrisnin e masakronin ne Kosove por e verteta qendronte ndryshe.

Gentiani
06-09-06, 22:02
Edhe personin nr. 3 gati sa nuk e kanė nxėnė, e pas tij, i 4,5,6... e deri ku tė arrijnė :tongue: :wink: por prap se prap duhet tė ja fillojnė nga 1,2,3.... e pėrsėri nga fillimi,1,2,3... e kėshtu e ka aritmetika :wink: :tongue:

Artisti
06-09-06, 22:30
Edhe personin nr. 3 gati sa nuk e kanė nxėnė, e pas tij, i 4,5,6... e deri ku tė arrijnė :tongue: :wink: por prap se prap duhet tė ja fillojnė nga 1,2,3.... e pėrsėri nga fillimi,1,2,3... e kėshtu e ka aritmetika :wink: :tongue:


hhhhhhhhhahahhaahahhahahahahahhahhahahhahhahahahah aaaa, edhe ktyne kurre spo ju hupke fara


.

pirro
07-09-06, 22:16
Po doket qat mjaltin qe jan ka e bajn gati iranianet kan me e hanger vet.Po po tutna se nuk asht shume kualitativ dhe nuk reagon ne organizem,edhe pshtojn apet ata qafira.

Gentiani
10-09-06, 14:16
Po doket qat mjaltin qe jan ka e bajn gati iranianet kan me e hanger vet.Po po tutna se nuk asht shume kualitativ dhe nuk reagon ne organizem,edhe pshtojn apet ata qafira.

Shumė gabim e ke Pirro, sepse 1. E ke gabuar temėn dhe 2. "Mjalti" ėshtė pėr Export :wink: :tongue:

Zana_ch
10-09-06, 18:49
Shumė gabim e ke Pirro, sepse 1. E ke gabuar temėn dhe 2. "Mjalti" ėshtė pėr Export :wink: :tongue:Hahahahaha ............Genti na shkrine ani thot per Export

hajt se do behet mire ........ngadal ngadal