PDA

View Full Version : Njė deputet dėshmon kundėr millutinoviēit


Fshatari
10-10-06, 15:46
E di qė e dini tė gjithė se veton suroi(publicist, gazetar, oportunist) dhe Shkėlzen maliēi(filozof, oportunist) kanė qenė, njė kohė, deputet edhe nė parlamentin serb, nė beligrat.
Gjykata e Hagės do tė dėgjojė sot me vėmendje tė posaēme dėshmin, jo kundėr ish-kryatrit serb millutinoviē, por nė gjykimin e atij kryetari. Ku keni pa ju se njė deputet serb(mė falni...) dėshmon kundėr atij krimineli.... dhe vazhdon me aktivitetin e vetė prej shkaut duke u prononcuar akoma pėr statusin e Kosovės (shikonja mirė fytyrėn me mjekėrr, suratin e vukut e ka)...!Ende se ka kuptuar se karriera e tij ka marrė fund, pėrfundimisht. Ky individ nuk duhet tė paraqitet mė para publikut kosovar dhe nuk i duhet lejuar tė flasė mė nė emėr tė atij populli!