PDA

View Full Version : Ngushllime Chirac-ut !


Fshatari
20-07-07, 09:09
Ish presidenti francez, Jacques Chirac, u muer nė pyetje dje nga nji gjykatės i gjykatės sė Nanterre-it(periferi e Parizit) 8 orė me radhė.
Nė periudhėn kur ka qenė kryetar i komunės tė Parizit, ish kryetari francez(12 vjet me radhė...) paska keqėpėrdor fonde publike, paska punėsue persona fiktiv nė komunė dhe e paska mbush kacėn e partisė sė vetė me para publike, me fjalė tjera, sipas veprimeve tė veta, Chirac nuk paska qenė gjė tjetėr pėrveē nji hajdut pulash e pėr kėtė duhet tź pėrgjigjet sot nė moshėn 74 vjeēe (turp hajduti plak...).
Dje e kuptova pse francezėt e paskanė zgjedh dy mandate kryetar tė tyne : populli meriton drejtuesit qė zgjedh (sepse kėta tė fundit i ngjajnė shumė tij populli): si kryetari si populli!
Para nja 2 muejve, kryetari i Kosovės falenderonte pėrzemėrsisht Chirac-un pėr tė gjitha tė "mirat" qė ia kishta bo Kosovės ( nė veēanti mėnyrėn se si duhet tė vidhen e keqėpėrdoren fondet publike...), po dje nuk i arriti asnji mesazh ngushllimi!
Nuk e ka dit i mjeri Chirac se ke miq e jarana sa tė kesh pula e ēurana...!

Marco
22-07-07, 13:31
Ish presidenti francez, Jacques Chirac, u muer nė pyetje dje nga nji gjykatės i gjykatės sė Nanterre-it(periferi e Parizit) 8 orė me radhė.
Nė periudhėn kur ka qenė kryetar i komunės tė Parizit, ish kryetari francez(12 vjet me radhė...) paska keqėpėrdor fonde publike, paska punėsue persona fiktiv nė komunė dhe e paska mbush kacėn e partisė sė vetė me para publike, me fjalė tjera, sipas veprimeve tė veta, Chirac nuk paska qenė gjė tjetėr pėrveē nji hajdut pulash e pėr kėtė duhet tź pėrgjigjet sot nė moshėn 74 vjeēe (turp hajduti plak...).
Dje e kuptova pse francezėt e paskanė zgjedh dy mandate kryetar tė tyne : populli meriton drejtuesit qė zgjedh (sepse kėta tė fundit i ngjajnė shumė tij populli): si kryetari si populli!
Para nja 2 muejve, kryetari i Kosovės falenderonte pėrzemėrsisht Chirac-un pėr tė gjitha tė "mirat" qė ia kishta bo Kosovės ( nė veēanti mėnyrėn se si duhet tė vidhen e keqėpėrdoren fondet publike...), po dje nuk i arriti asnji mesazh ngushllimi!
Nuk e ka dit i mjeri Chirac se ke miq e jarana sa tė kesh pula e ēurana...!

Kush i ka hjek postimet e postuara pa kurfar spjegimi ,

Kush po i mbyll postimet pa kurfar spjegimi ,?????

Fshatari
22-07-07, 14:41
Kush i ka hjek postimet e postuara pa kurfar spjegimi ,

Kush po i mbyll postimet pa kurfar spjegimi ,?????Tung Marco,
Fshatari nuk asht nė gjendje tė suprimojė mesazhet e askujt!
Pėr cilin(cilėt) mesazhe e kishe fjalėn se s'po kuptoj kurgjo hiē!
Pėrshendetje, Fshatari (momentalisht avokat i Chirac-ut)!