PDA

View Full Version : Windows Update


dexter
01-08-07, 16:19
Pershendetje shpesh hi ne menyn start dhe shoh opcionin ma lart windows update dhe kurrr se perdori , disa thon se eshte me bo update windowsin a eshte vertet kjo , dhe ju lutem me tregoni se qfar funksioni ka dhe a mund ta perdori dhe sa her ne mujt apo ne jav kaloni sa me mir ....

Zero Cool
01-08-07, 16:39
Nese e ke windwosin ilegal mos e ban hiq update se masanej duhet me kqyr qetu:

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22112&page=2 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22112&page=2)

qysh me hjek :biggrin:

pirro
01-08-07, 16:48
ZC qysh me e dit a osht ilegal ajo

Se ketu ne ks edhe njerzit jan ilegal ne nifar mnyre ahahha

pirro
01-08-07, 16:53
edhe diqka ZC cka i ndihmon komp. startimi i windows update

Zero Cool
01-08-07, 17:09
pirro, shkon te updatet e microsoftit, ne gjuhen Holandeze psh ketu:

http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx?ln=nl (http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx?ln=nl)

aty e kontrollon a ka update dhe nese ka te pyet a don me shiqu a e ke Windowsin legal, kjo :

http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/wga-notification1.jpg

Nese nuk e ke nuk mundesh me marre update dhe pason hjekja e ketij "programi" ashtu si e kemi pershkru ne temen e meparshme.

Update-t nuk e shpejtojne startimin e PC , updatet jane "tulla" (patch) per mbushjen e "birave" te cilet i kan lane programuesit e windowsit ne kohen e programimit te tij, dhe me kohe jane zbulu pikat e dobeta qe mund te perdoren nga hackeret, per sulme te ndryshme. Me nje fjale me keto "tulla" (update) rritet siguria e Windowsit qe posedon.

* A e keni Windowsin legjitim? Po shokit nje Windows XP Proffesional, sot ne Holande kushton rreth 150 , e ti nese ke pagu 1 , si mund te presish te jete legjitim ?

uck_aksh
01-08-07, 23:19
ZC qysh me e dit a osht ilegal ajo

Se ketu ne ks edhe njerzit jan ilegal ne nifar mnyre ahahha

pirro per me di a esht ilegal a jo esht let p.sh ktu ne zvicerr windows visten per me ble origjinal esht 399 chf e ne kosov origjinali esht ka 200 ero afersisht e ma mirr leje ilegal. e ma mir e ke e blen windos visten a XP me 1.50 euro