PDA

View Full Version : Menyra e Ankesave dhe Abuzimeve.


HoteL-MadriD
05-05-06, 23:29
Kjo teme ka per qellim tju informoje per ate cka konsiderohet ankese per nje abuzim ndaj perdoruesve te ndryshem ne chat nga ana e operatoreve.

Ne kete nenforum eshte hapesira e duhur per te raportuar, ankuar dhe shprehur sugjerimet tuaja ne lidhje me chatin dhe kryesisht dhomen #Dardania.

Ne rast se vini re shkelje nga ana e operatoreve ndaj nje useri, kerkoni sqarim me ate operator ne privat ose kontaktoni me BeK ose GjIlAnAsI_cSi. Nese nuk ndodhen ne chat as njeri prej ketyre qe permanda mund te hapni nje ankese ketu ne forum dhe do te mereni nje pergjigje shume te shpejte, brenda disa oreve.

Ato shkrime qe do jene ofenduese dhe fyese ndaj nje useri te caktuar, aop , sop apo founder nuk do merren parasysh dhe do fshihen, ndryshohen ose do mbyllen nga moderatoret.

Mos kerkoni arsye pse mbyllet nje temė(shkrim) sepse nė forum nuk ėshtė njėsoj si nė chat.

Shmangi replikat me njeri tjetrin dhe sidomos mos beni nderhyrje neper temat apo ankesat qe nuk ju takojne. Kjo do sjelle ndryshimin dhe fshirjen e shkrimeve.

Chat te kendeshem ne Irc.Knaqu.Com

Vin-Diesel
29-08-06, 13:51
Pershhendetje !

BeK, Ti si Founder edhe kryesor ne dhomen #Dardania, Mendoj se te gjitha temat te cilan jan te hapura nga ana Ime, i ke parasysh edhe i ke lexuar!
A ka mundesi te kem nje Sqarim nga Ana jote per kete gje! apo eshte e nevojshme qe ti te Hapesh, nje tem personalisht per nickun Peja^Boy...
Pse me eshte bere Nick "Peja^Boy emer i gabuar", Mendoj se te gjitha Ankesat i ke lexuar, mendoj se edhe E-Mail ke marr nga Une personalisht...nese ka mundesi nje sqarim nga ana Jote ....se sa i perket Gjilanasit nuk mendoj se po me jep nje Sqarim te Plote, Ndoshta aj mendon se sqarim mjafton... por une sjam i knaqur me sqarimin e tij !

Acess ne #dardania u heq pa arsye, por aj eshte nje problem i vogel qe mundem te rri edhe pa te, por te pakten si User pse smundem te rri ! Pse me blockohen krejt Nickname.
Edhe me duket se nuk eshte e nevojshme 50% te Userave te perlahen e te marrin ne Publik Bisedat per padrejtsi qe po behen !

Korigjo temat edhe njeher nese eshte e nevojshme edhe me jep nje Sqarim nese ka mundesi?!

Me Respekt Peja^Boy

Zero Cool
03-09-06, 19:40
Kuptoje vetem kete , dhe do ti kuptosh te gjitha: Ti je pasojė

Vin-Diesel
03-09-06, 21:44
Kuptoje vetem kete , dhe do ti kuptosh te gjitha: Ti je pasojė

Se paku nga ti si Super Moderator pres nje pergjigje me Pozitive !!!

Por si do qoft Verehet edhe shume thjesht se qafr personi eshte Super Moderator

Te pershendes ...pyetja i eshte drejtuar BeK, ska qen e drejt e jotja te pergjigjesh por sidoqoft Flm per pergjigjen dhe Tregimin e nje Morali Tendin !!

Kalofsh mire !!

bIgEr
26-09-06, 23:00
Si duket sdo te kthehet pergjigjja...
por un mendoj arsyja qe tu eshte bllokuar per disa koh ka pasur ndonje arsyje te fort sepse asni nick nuk bllokohet per pike te qefit.
Edhe pse je user i rregullt ne kanal dhe shkreton(shkruan) shum dhe sillesh mire po si do qe te jet ai qe ta ka bllokuar ka pasur arsyje...

Vin-Diesel
27-09-06, 14:28
Si duket sdo te kthehet pergjigjja...
por un mendoj arsyja qe tu eshte bllokuar per disa koh ka pasur ndonje arsyje te fort sepse asni nick nuk bllokohet per pike te qefit.
Edhe pse je user i rregullt ne kanal dhe shkreton(shkruan) shum dhe sillesh mire po si do qe te jet ai qe ta ka bllokuar ka pasur arsyje...

Nuk ka pas Arsye por gjithqka eshte rregulluar edhe mbetet tem e Mbyllur !!!

lihhi
17-10-06, 18:10
Nuk ka pas Arsye por gjithqka eshte rregulluar edhe mbetet tem e Mbyllur !!!
Valla pa e pas njė Arsyje nuk tu kish blloku nicki/emri n'chat :)

Sead
17-10-06, 20:35
huh bre u knaqem e kur su gzum :D:D

Peja-Boy
04-04-07, 20:11
Ne Scripten e Dardania eshte e Programuar qe nje User nese ben Reklam ti jepet Banned, nga chanserv, ose nga ndonje Aop !!
Ndersa shumica e Userve kan marr tash Kahjen duke regjistruar Dhoma personale??!

Nuk e di a eshte e lejuar te ket dikush nje dhome Personale te regjistruar,edhe nese nuk i jepet Banned apo Akick per ate arsye ateher a mund ti jepet per nje Reklam !!

Desha vetem te dij nga Aop e Dardania??

A eshte Reklam Informimi per tu kyqur ne nje Dhome te te njejtit server ??

Peja^Boy

GjIlAnAsI_cSi
04-04-07, 23:45
Reklama per kanale te tjera.. eshte shum e ndaluar pasi shqetesoni vizitoret ne prv duke i ofruar dhoma te tjera ne server!

Per kete gja rregullat e serverit perjashtojn personin qe reklamon dhe bllokim nick/channel per 1 jav por po vazhduat me te njejten tempo denimi do zgjatet.. me muaj por edhe pernamend nga serveri..

Knaqu.com mirpret gjith vizitoret te hapin dhomat e tyre personale por as njeher te reklamohet dhe te shqetesoj ne as nje menyr vizitoret qe nuk duan te merren me kanale per vec atij #Dardania..

Cdo reklame qe vjen ne prv.. eshte e ndaluar.. dhe jo vetem banned por edhe akill nga serveri ne kohen kur ti kapesh!.


- | ___ ___________Rregullat e Networkut___________ ___ |
- | / | || 1. Jo flood! || / | |
- | / /| | || 2. Jo klone! || / /| | |
- | / /_| | || 3. Jo viruse apo trojan! || / /_| | |
- | / /__| | || 4. Jo reklama te cdo forme! || / /__| | |
- | /_/ |_| || 5. Jo Kanale apo Emra ofensiv! || /_/ |_| |
- | _ || 6. Jo DDOS mbi serverin apo sherbimet! || _ |
- | | | || 7. Jo diskriminim apo ndasi krahinore! || | | |
- | | | || 8. Jo ofendime ndaj stafit te rrjetit! || | | |
- | | | || 9. Jo mashtrime apo vjedhje kanalesh! || | | |
- | | |___ ||----------------------------------------|| | |___ |Shpresoj qe me keni kuptuar sado pak per reklama ( Kanale personale )


Gjith te mirat!

Peja-Boy
05-04-07, 14:54
Mire pra ....dmth paskum te drejt edhe une te dergoj reklamen tek ndonje Aop !!

Dmth Reklamimin e nje Dhome !!

Se me lodhen ne Mesazhe Private Kyqu ketu, kyqu aty!!
Edhe jan bere shume qetash !!

Gjdo te mire edhe nga ana Ime !!

jEtA_1
11-04-07, 14:18
Se pari pershendetje dhe respekt per stafin www.Dardania.de (http://www.Dardania.de) kame nje problem dhe desha tju tregoj .
Prej 1.Janarit.2007 apo prej dites kur jame e kyqur ne forumin Dardania une nuk mund te hy ne chat a mund te me tregoj dikushe nga stafi ku eshte problemi dhe si mund te hy ne chat .

GjIlAnAsI_cSi
11-04-07, 14:47
Informacionet qė nevojiten janė:
- Cfar ju thot gjat lidhjes..
- Ēfarė problemi keni dhe nė cilin rast ju paraqitet ky problem ?
- Ēfarė ju lajmėron kompjuteri nė rast tė problemit (Error) ?
- Me cilin Nickname (Pseudonim) provoni te hyni nė #Dardania ?
- Cilin provider (Firma qė ju ofron lidhjen e internetit) pėrdorni dhe sipas mundėsise cilen IP/Hostname posedoni?
- A keni Java Virtual Machine.. te instlaur ne PC tuaj? Nqs po ateher a te del te japesh Nickname dhe te klikosh Connect?

Pyeta e fundit eshte me rendesi..

jEtA_1
11-04-07, 15:21
Po e kame te instaluar Javan ne Pc time , po me del te jap Nickname dhe te klikoj por pasi te klikoj me gjuan jasht nuk me pranon kame provuar me disa nicka po nuk ben .Flm nga ju nese do me ndihmoni

sunshine
11-04-07, 15:34
Pershėndetje!
Nėse ke provuar ēdo mundėsi dhe nuk ke arritur deri te kyēja, atėherė tė kisha propozuar qė tė futesh nė internet pėrmes Mozilla Firefox e jo Internet Explorer! Edhe unė kisha kėtė problem para ca kohe! Shpresoj se do ta zgjidh edhe ty problemin kėshtu!

jEtA_1
11-04-07, 15:44
Pershėndetje!
Nėse ke provuar ēdo mundėsi dhe nuk ke arritur deri te kyēja, atėherė tė kisha propozuar qė tė futesh nė internet pėrmes Mozilla Firefox e jo Internet Explorer! Edhe unė kisha kėtė problem para ca kohe! Shpresoj se do ta zgjidh edhe ty problemin kėshtu!
I kame provuar cdo mundesi por nuk kame mund te hy ne chatin Dardania.de flm nga ju do e provoj

GjIlAnAsI_cSi
11-04-07, 16:21
Kerkova per IP tuaj dhe tani per momentin online gjinden 4 persona me te njejten IP qe ju perdoreni.. prandaj nuk e besoj qe mund te jet tek ne problemi per vec se te ju.. Se ketu eshte OK..

Perdor PC personale? Te kisha sygjeruar te perdoresh mIRC Script dhe eshte me leht per me hy ne chat por edhe kur te hysh eshte lezet se ste pengojn gjith dhe e zgjedh vetem ke te duash ti per bisede.

Nqs do te mesojm si Perdoret..

jEtA_1
12-04-07, 08:46
Kerkova per IP tuaj dhe tani per momentin online gjinden 4 persona me te njejten IP qe ju perdoreni.. prandaj nuk e besoj qe mund te jet tek ne problemi per vec se te ju.. Se ketu eshte OK..

Perdor PC personale? Te kisha sygjeruar te perdoresh mIRC Script dhe eshte me leht per me hy ne chat por edhe kur te hysh eshte lezet se ste pengojn gjith dhe e zgjedh vetem ke te duash ti per bisede.

Nqs do te mesojm si Perdoret..

Si eshte e mundur kjo qe dikushe ti ket IP enjejta si une kur ne ket kompjuterin tim jame e kyqur vetem une dhe ndonjeher shume rrall vllau por Ok

mIRC Script e kame te instaluar me tregoni si te kyqem dhe cka duhet te shkruaj per tu kyq ne chatin tuaj flm nga ju per ndihmen qe po ma ofroni

Shqiptare
12-04-07, 11:23
I njėjti problem po mė shfaqet dhe mua, qė nga kjo javė, pra qė nga 10 Prilli!
Pra, mė kėrkon non-stop: "Please enter your name", d.t.th kėrkon emrin/nikun. Edhepse nikun e shkruaj, por e pamundur tė inkuadrohem nė "chat".

Sa i pėrket "Firefox-it", do tė doja tė qėndroj me "Internet Explorer" akoma, pasi mundėsitė pėr ta pėrdorur "firefox" nuk i kam!!!

Shpresoj tė jepė dikush ndonjė sugjerim se ēfarė mund tė bėhet nė kėtė drejtim.


P.S. Edhe "cookies" i fshij tė gjitha, por sėrish problemi ekziston!!!!

GjIlAnAsI_cSi
13-04-07, 00:37
Si eshte e mundur kjo qe dikushe ti ket IP enjejta si une kur ne ket kompjuterin tim jame e kyqur vetem une dhe ndonjeher shume rrall vllau por Ok

mIRC Script e kame te instaluar me tregoni si te kyqem dhe cka duhet te shkruaj per tu kyq ne chatin tuaj flm nga ju per ndihmen qe po ma ofroni

IP-ja qe ti perdor e kan edhe 10.. apo me shum Internet caffe apo persona privat pasi ai person qe ju jep linjen deri ne shtepi apo ku e keni.. ka vetem 1 IP dhe at e kan edhe te tjeret.. !

Sa per te hyr ne dardania..!?

Hap mIRC Script dhe shkruaj te dhenat e tua Real Name/Email/Nick-un dhe kliko OK.. pastaj shkruaj /Server irc.Knaqu.com dhe prit 10 seconda perderisa te lidhesh ne server.. pastaj bej komanden /join #Dardania dhe mbaroi..!

Gjith te mirat.

jEtA_1
16-04-07, 18:43
IP-ja qe ti perdor e kan edhe 10.. apo me shum Internet caffe apo persona privat pasi ai person qe ju jep linjen deri ne shtepi apo ku e keni.. ka vetem 1 IP dhe at e kan edhe te tjeret.. !

Sa per te hyr ne dardania..!?

Hap mIRC Script dhe shkruaj te dhenat e tua Real Name/Email/Nick-un dhe kliko OK.. pastaj shkruaj /Server irc.Knaqu.com dhe prit 10 seconda perderisa te lidhesh ne server.. pastaj bej komanden /join #Dardania dhe mbaroi..!

Gjith te mirat.
Flm nga ju per sherbimin dhe kohen qe morret per te me treguar tani e zgjodha problemin dhe hy pa problem ne chatin dardania.de.
Ju pershendes dhe flm shumeeeeeeeeeeee

Invisible
04-05-07, 22:05
E kom ni pyetje rreth Chatit .. pe instaloj Java e krejt ama kur po du me hi ne chat pe qet qishtu ( si ne foton me posht) ... po pres po spo ndrrohet sen gjith qishtu po rrin :S ... nese muni mem kallcu ku osht problemi :$flm per ndihm...

GjIlAnAsI_cSi
05-05-07, 12:48
Shpesh mund t'ndodh qe port-at e chatit 6667/6669 kompania qe te ofnron internet mund ti kete blloku.. prandaj te del nje problem i till.. pasi serverat qe ne jemi kan muaj qe jan UP dhe nuk kan problem..

ps: A perdor mIRC? Nqs jo ateher Download http://www.dardania.de/DardaniaScript.zipdhe provo me port 7001.

/server irc.knaqu.com 7001

prit 5.. deri 10 seconda dhe lidhet ne server..

/join #dardania

Gjith te mirat.

Invisible
05-05-07, 13:30
SHum flm funksionoj shum mir me qit programin mIRC .. flm edhe niher :p

unix
05-06-07, 13:25
Cdo vizitorė nė Chatin Dardania duhet t'i ndihmojė Staffit, kėnaqėsia nė chat arrihet atėherė kur cdo person ndihmohet nga tė tjerėt dhe mirėpritet nga tė tjerėt.

Si vizitorė i Dardania Chatit, si mund t'i ndihmojė staffit?

Pėrgjigja pėr ju ėshtė:

Ju vetėm vazhdoni duke u argėtuar nė chat, mjafton qė kur tė arrinė reklam e ndonjė web-faqe ose chati tjetėr, ju si vizitorė i rregullt mundohuni qė tė informoni @Operatorin. Ndonjėherė nuk mjafton qė tė jeni vetėm operator dhe tė keni cdo gjė nė kontrollė.

Kjo do t'i ndihmon Staffit qė:

1. T'i jipet @Operatorit vėrrejtje pėr mė shumė aktivitet.
2. T'i bllokon ato web-faqe,
3. T'i bllokon ato IP adressa,
4. Tė ju falemnderohet juve,
5. Tė ju ndihmon nė tė ardhmen.


Ndihmo, qė tė ndihmohesh.
Respekt.

buli_008
06-06-07, 11:33
aaaaaaa per qesi pun jam pis i madh se sa her qe me vin reklama n`pv un i paraqes nalt te ndonje @perator huahuahu :) amo masi ti paraqes m`ha dishka mrena edhe sun e la pa shku e me kqyr qa ka qas ka :PPppp RRESPEKT

Elektroliti
27-06-07, 20:16
Pėrshėndetje!
Provova sot tė hyj nė chat me mIRC por nuk pata fat. Mė del mesazhi: Software caused connection abort.
E provova atė portin 7001 por tash mė del mesazhi: Unable to connect to server (Connection refused).
A keni ide si mund tė hyj nė Dardania pėrmes mIRC-it? S'ėshtė pėr ngut. :)

Arkza
27-06-07, 20:52
Pėrshėndetje!
Provova sot tė hyj nė chat me mIRC por nuk pata fat. Mė del mesazhi: Software caused connection abort.
E provova atė portin 7001 por tash mė del mesazhi: Unable to connect to server (Connection refused).
A keni ide si mund tė hyj nė Dardania pėrmes mIRC-it? S'ėshtė pėr ngut. :)Provo edhe keshtu

/server irc.knaqu.com

Elektroliti
27-06-07, 21:49
Po normal qe e kam provuar kete. Te serveri irc.knaqu.com po reagon me problem te softuerit. Me AlbaChat (albamatrix) nuk kam problem. :S

GjIlAnAsI_cSi
28-06-07, 09:31
Elektroliti..

IP adresa juaj qe ju perdoreni,. mund ta ken edhe 10.. apo 20 te tjere ne Prishtin.. prandaj ne chat hyn lloj lloj gomarsh.. qe thejn rregullat e kanalit sulmojn/reklamojn.. dhe ju bllokohet.. prandaj ndodh qe Te ju del error i till.. dhe duhet te jeni te knaqur.. qe spo ju del ndonje Arush.. sa problemet i beni..

Tani kerkova per IP tande.. dhe e lirova nga Firewall.. dhe mund te futesh.. duke perdor serverat..

/Server epiri.albasoul.com 7002

ose

/server irc.knaqu.com

p.s Ndodh edhe te keni ndonje identd qe nuk lejohet ne server dhe mereni akill automatikikisht..

Ndryshoje kshtu.. /identd on Dardania


Gjith te mirat.

Elektroliti
28-06-07, 19:24
Po atė e di qė sherri i IP-sė e pėsopn dikush qė s'ka faj. Dhe nuk e kanė 10 apo 20 por me qindra veta. :biggrin: Se me RapidShare pėr shembull gati kurrė nuk ėshtė punė me marrė rendin pėr shkarkime. :biggrin:
Shpesh ndodh kjo. Por gjithmonė mė ka thėnė jeni pėrjashtuar pėr shkak tė ofendimeve etj. Para disa vjetėsh kur isha i ri nė kėtė punė habitesha euuuu bre ēka kam thėnė unė qė kam ofenduar? Ose edhe mė interesant kur kam hyrė pėr herė tė parė nė njė chat tė Shqipėrisė mė pat thėnė je pėrjashtuar se je sillė keq. Hhahahahhahahahah.
E tash kur thoshte problem me softuerin mendova se ėshtė ndonjė problem i tjetrit lloj.
Nė rregull hyra me irc.knaqu.com dhe e ktheva portin 6667.
Faleminderit, Gjilanasi dhe urime pėr avatarin e madh!

Zero Cool
30-06-07, 14:24
Pse po ma qet qeto, kur po hy ne chat ?|12:19| -NickServ- You have 60 seconds to comply before your nickname is changed.
Zero_Cool is ~king@=jNrvei045-766-nvjipm.41-85-b.business.telecomitalia.it * Java User
Zero_Cool using epiri.albasoul.com Albasoul.Com - Shpirti i Shqiptarit
Zero_Cool ka veshe teper te ndjeshem
Zero_Cool has been idle 5secs, signed on Sat Jun 30 15:22:06
Zero_Cool Fundi i listes /WHOIS.
Zero_Cool xFAPQQt146s65QURcUE< 1193566275 Password accepted
|12:19| * Zero_Cool sets mode: +R


ææææææææææææææææææææææææææææææææææææææææææææææææææ ææææææææææææææææææææææææææææææ

GjIlAnAsI_cSi
30-06-07, 19:49
|12:19| -NickServ- You have 60 seconds to comply before your nickname is changed.

Kjo del vetem ateher kur ju jeni te regjistuar tek serveri Knaqu.com..

Shkaku pse del kjo eshte.. qe Nick-u i cili ti perdor ka nje protect ( mbrojteje ) per mos keqperdorim.. dhe kur dikush futet me nick tend.. brenda 60 secondave.. ( Automatikisht ndyrshohet dhe behet GuestXxXX ) Po nqs edhe ti me qen personalisht po nqs nuk e jep passwod /ns identify passwd brenda 60 secondave ateher automatikisht ndryshohet..

Gjith te mirat.

Zero Cool
01-07-07, 13:46
E flm per spjegimin, por ma shum me interesoj qekjo pse em del:


Zero_Cool is ~king@=jNrvei045-766-nvjipm.41-85-b....lecomitalia.it (~king@=jNrvei045-766-nvjipm.41-85-b.business.telecomitalia.it) * Java User
Zero_Cool using epiri.albasoul.com Albasoul.Com - Shpirti i Shqiptarit
Zero_Cool ka veshe teper te ndjeshem
Zero_Cool has been idle 5secs, signed on Sat Jun 30 15:22:06

HoteL-MadriD
02-07-07, 12:13
E ke ne Notify veten dhe per ate te ben WHOIS automatikisht si te futesh ne server.

E ke tek
Tools.. , Address.. dhe tani Notify aty e ke fut veten.

Tung

Peja-Boy
18-07-07, 17:58
E kam Ip ne akill, per arsye se nuk i di ???

GjIlAnAsI_cSi
20-07-07, 23:21
Shpesh ndodh qe problemi te kete sulme.. prandaj nuk eshte e thene qe saher qe ty nuk hin te lajmrohesh ne forum.. thjesht kontakto ndonje @ nqs njeh me mire dhe do te spjegon se nqs eshte down apo jo.. serveri..

Gjith te mirat.

Peja-Boy
22-07-07, 12:29
Shpesh ndodh qe problemi te kete sulme.. prandaj nuk eshte e thene qe saher qe ty nuk hin te lajmrohesh ne forum.. thjesht kontakto ndonje @ nqs njeh me mire dhe do te spjegon se nqs eshte down apo jo.. serveri..

Gjith te mirat.

U Kyqa ketu se mund te ndodh edhe te kete ber ndonje Sulm dikush nga e njejta IP, edhe ne ato momente nuk mundesha te kyqem ne Dhome, por edhe nuk kisha ndonje @ ne kontakt qe te me tregoj Problemin edhe e vetmja Mundesi ish qe ketu te marr nje pergjigje !!

Tash jam kyq dhe prap funksionon !!

yllbardh
22-07-07, 13:27
E njėjta gjė mė ka ndodhė dhe mua. pa pasur raste qė me ditė tė tėra tė mos mundem tė hapi faqen e forumit??? Di kush tė mė tregoj se pse? a ėshtė e mundur qė serveri ku faqja gjindet tė mos funksionoj si duhet apo?...

Peja-Boy
22-07-07, 14:12
Edhe une e kam pasur te njejtin problem ... Por aty ishte per shkak te sulmeve qe nuk funksionoke Web!!
Arsye ka mjaft se eshte nje nder me te miret Web forume !!
edhe po mundohen Shkijet me na e rrxu !!

yllbardh
22-07-07, 14:39
Edhe une e kam pasur te njejtin problem ... Por aty ishte per shkak te sulmeve qe nuk funksionoke Web!!
Arsye ka mjaft se eshte nje nder me te miret Web forume !!
edhe po mundohen Shkijet me na e rrxu !!


M'a ka marrė mendja... e u'a shilofsha......

scotch
09-09-07, 13:20
e Pershendes Staffin Dardania jeni nje staff shum i mir, jam nga Gostivari kisha deshir me qen ne staffin Dardania Operator, Jam Nje User Shum i Mir, Me Mirc punoj qe 4 vjet commandat i di krejt ne mirc ri shum online ka 8 orė kam deshie qe te jem edhe une ne staffin tuaj dardania operator se jeni nje staff shum i mir ju pershendes te gjithve qe jeni n e staffin dardania

Peja-Boy
09-09-07, 20:07
e Pershendes Staffin Dardania jeni nje staff shum i mir, jam nga Gostivari kisha deshir me qen ne staffin Dardania Operator, Jam Nje User Shum i Mir, Me Mirc punoj qe 4 vjet commandat i di krejt ne mirc ri shum online ka 8 orė kam deshie qe te jem edhe une ne staffin tuaj dardania operator se jeni nje staff shum i mir ju pershendes te gjithve qe jeni n e staffin dardania


Duhesh me kon i keq per me marr Pozitive hahahahahhaha

Urime nese te Aprovohet Lutja !!

GjIlAnAsI_cSi
09-09-07, 22:21
Lista e Operatorve tani ka kaluar limitin.. dhe mendoj se jemi mjaft per te mbajt rregull ne kanal .. dhe per derisa kanali nuk ka nevoj per Operator.. edhe juve do ju refuzohet kerkesa..

Staff.

scotch
18-09-07, 22:21
E Pershendes Staffin Dardania jeni nje staff shum i mir, jam nga Gostivari kisha deshir me qen ne staffin Dardania Operator, Jam Nje User Shum i Mir, Me Mirc punoj qe 4 vjet commandat i di krejt ne mirc ri shum online ka 8 orė kam deshie qe te jem edhe une ne staffin tuaj dardania operator se jeni nje staff shum i mir ju pershendes te gjithve qe jeni ne Staffin #Dardania ;)

Mosy
23-09-07, 06:37
Se Kuptoj Ktė a ėsht Pun Inatit Apo Cfar!!

[19:08] * ChanServ sets mode: +b *!*@80.80.172.67
[19:08] * Mosy was kicked by ChanServ (You are banned from #dardania: spam abuse.)

Kerkoj Shpjegim Pse me fut akick Palidhje..
Ah Ndoshta se Une Dola en Server Tjeter.. e tash sbon me Hy Ket e di se osht Pun Inatit

Admin Nga ti Kerkoj mem Kthy Pergjegje edhe me Heq Akick se Arsyje Skeni !! Bye :)

GjIlAnAsI_cSi
23-09-07, 11:13
As un se kuptoj pse ke arrit deri ne forum.. duke e dite nick-un qe un perdor ne chat dhe te kisha dhan arsyen..

Dhe e dyta.. Stafit si intereson pse ti ik ne server tjeter apo rrin tek ne.. kjo eshte deshira e jote per Stafin ne Mars me shku sna intereson..

Kjo IP eshte bllokuar me arsye SPAM per nje server tjeter..

Gjith te mirat.

Mosy
23-09-07, 14:27
As un se kuptoj pse ke arrit deri ne forum.. duke e dite nick-un qe un perdor ne chat dhe te kisha dhan arsyen..

Dhe e dyta.. Stafit si intereson pse ti ik ne server tjeter apo rrin tek ne.. kjo eshte deshira e jote per Stafin ne Mars me shku sna intereson..

Kjo IP eshte bllokuar me arsye SPAM per nje server tjeter..

Gjith te mirat.

Spam Ska pas Kurr Prej Kti IP edhe Sdo Ket !! Un M'sod e Kuptova se cfar je e di se Ke Inat Te Madh Pse dhomen #Peja e Mbylle e'bere Funder Tjeter Kend!! Me Ktu Shifet se M'ke Inat Amo Je tu Ja Bo Vetes Jo Mua :)
Mė erdh qudi qysh se Mbylle temen Kjo Ndodh Hera Par

GjIlAnAsI_cSi
24-09-07, 18:54
Spam Ska pas Kurr Prej Kti IP edhe Sdo Ket !! Un M'sod e Kuptova se cfar je e di se Ke Inat Te Madh Pse dhomen #Peja e Mbylle e'bere Funder Tjeter Kend!! Me Ktu Shifet se M'ke Inat Amo Je tu Ja Bo Vetes Jo Mua :)
Mė erdh qudi qysh se Mbylle temen Kjo Ndodh Hera Par

Edhe pergjigjeja e fundit qe do ipet eshte kjo nga un.. dhe cdo postim ne vazhdim do te fshihet..

Ti je perjashtu per arsye reklama per server tjeter.. duke e dite qe deri dje ke qen nje ish zagar i Dardania.de dhe si nje femij i flliqur duke e dite qe stafi yn te ka mbajt gjithmon afer vetes.. je larguar dhe ke dal kunder dardania dhe kunder mua personalisht..

Mua sme intereson edhe aq shum per nje femij nqs e humb prej stafit por me dhimbset besimi.. qe te pata dhen si antar i stafit.. por nga sot ti sdo te kesh vend deri sa te jemi gjall ne at staf.. dhe asnjeher mos merr mundin te ankohesh se ska kush qe me kundershton per kete gje qe un do bej me ty.

Ti sje i mireseardhun ne server dhe chatin #dardania dhe ske pse hyn ma.. ke dasht server tjeter bujrum dhe puno si zagar be reklama.. dhe vazhdo te punosh por ne fund do e kuptosh se besimi dhe dardania.de nuk eshte gjithkun..

Gjith te mirat.

scotch
08-10-07, 21:58
e Pershendes Staffin Dardania jeni nje staff shum i mir, jam nga Gostivari kisha deshir me qen ne staffin Dardania Operator, Jam Nje User Shum i Mir, Me Mirc punoj qe 4 vjet, commandat i di krejt, ne mirc ri shum online ka 8 orė kam deshir qe te jem edhe une ne staffin tuaj dardania operator, se jeni nje staff shum i mir ju pershendes te gjithve qe jeni ne staffin dardania ;)

Sead
19-10-07, 16:28
a thu vall ka te drejt nje operator te sillet keshtu me Userat e dhomes Dardania?

<Guest22949> kur ke shku ne zvicer be?
<dRiLoNi> Away: 9,1 NcNcNc :P
<dRiLoNi> Kush je be ti
<dRiLoNi> ?
<Guest22949> a je xhino
<dRiLoNi> Away: 9,1 NcNcNc :P
<Guest22949> ?
<dRiLoNi> jo
<Guest22949> aha
<dRiLoNi> sjam xhino
<Guest22949> ok pra
<Guest22949> :D
<dRiLoNi> mytu tash
<Guest22949> per mesage private
<dRiLoNi> tash flladitu
<Guest22949> banned
<Guest22949> shkon ne forum
<Guest22949> kjo edhe e shohim
<Guest22949> a jet ti @
<Guest22949> :D
<Guest22949> Ne rast se vini re shkelje nga ana e operatoreve ndaj nje useri, kerkoni sqarim me ate operator ne privat ose kontaktoni me BeK ose GjIlAnAsI_cSi. Nese nuk ndodhen ne chat as njeri prej ketyre qe permanda mund te hapni nje ankese ketu ne forum dhe do te mereni nje pergjigje shume te shpejte, brenda disa oreve.

* You were kicked by dRiLoNi ( Mytu ti e Jo un )
* Attempting to rejoin channel #dardania
* Unable to join channel (address is banned)

nuk e di qka i ndodhi ketij operatori? nga i lindi ideja mytu ti e jo un sedi qka e pat kete qellim

Laii
19-10-07, 18:02
hahahahahaah DARTEX ashtu ka ardh koha :p
mos e mer per te madhe djal i ri eshte ende ki operatori ..
ani me kalimin e kohes e ndryshon edhe sjelljen te gjitha :)

GjIlAnAsI_cSi
19-10-07, 18:38
Kontaktova ne privat me dRiLoNi dhe kerkoj falje per keto qe paskan ndodh.. Ai eshte @ i ri ne server dhe ende nuk i ka mesuar rregullat mire..

Un ne emer te stafit ju kerkoj falje por se besoj qe do ju ndodh me ..

GjiLo

GjIlAnAsI_cSi
20-10-07, 16:25
Kjo nuk eshte e vertet pasi un gjitha perjashtimet dhe identifikimet cfar behen ne server nga Operatoret i kam dhe kontrollohet cdo dite kur un te jam online dhe i shoh se vertet sa kick-e apo diqka jan bere ne dite.

Pra edhe njeher mos perserit shkrime te tilla.!

Staf

Paperoni
20-10-07, 17:25
Normalisht kerkohet falje ne ket Kick Banned nga Operatori dhe ate e kemi be,por edhe mbas tekst qe esht e shkrujt nga DARTEX dyshohet dicka,pse te ket kick me at fjal kur Opertori gjat bisedes e ka perdor at fjal :) ... si do qoft besoj se nuk perseritet..

Peja-Boy
10-11-07, 20:59
Ju kisha Lut staffit te Dardania se pari te Testojn Operuesit para se te marrin Aprovimin per ta Pranuar nje Person si nje Operator !!

Ankohem ndaj Operatorit Driloni edhe pse po Ankohem Kot se askush spo merr pergjegjsin, apo askush spo merr nje hap te permirsimit te Staffit Dardania....Po ashtu edhe te Staffit Dardania-Ndihme ku duhet te Ket persona me te Nalt ne Staf e jo AOp i thjesht ...duhet te ket nje person qe mund te te jap nje Pergjigje apo sqarim te Plot !!

Se Pari po marr Banned pa kurfar Arsye, apo sqarim se pse po me Ipet...
Eshte person i cili Ka qejf me shti Konflikt e me Zezat e kur dikush i Kundervihet ateher i jep Banned !! Si psh ketu !!

1.

[20:14] <Peja^Boy> Mos po thua per ate Pisin gjilanasin
[20:15] <@suzii> mos mi thuj pis Gjilos se te furi
[20:15] <Peja^Boy> Pis mashkull Osht
[20:16] <Peja^Boy> Ska ma te keq
[20:16] <Peja^Boy> e ma te Uritur ne ate sendin
[20:17] <@dRiLoNi> Mos e merni njerzt neper Goj si ato plakat e Kqija :)
[20:17] <Peja^Boy> dRiLoNi as ti ma i mire nuk je
[20:17] <Peja^Boy> hahahahaha
[20:17] * You were kicked from #suzi by dRiLoNi ( Banned! )
[20:17] * You were kicked from #dardania by dRiLoNi ( Banned! )

2.
[20:23] <suzii> nc nc nc
[20:23] <Peja^Boy> Qka ish vlla Puna e tij
[20:23] <suzii> hahahahaha
[20:23] <suzii> se njoh mir
[20:23] <suzii> veq kur po sheh kon tuj shajt qeshtu ban
[20:24] <suzii> Bek e kaa ba aop
[20:24] <suzii> ahaghaghaghaghaghagh
[20:24] <Peja^Boy> Jo more mua me Kicku pa Kurfar arsye veq eh
[20:24] <Peja^Boy> Veq me mi Qi nervat mem bo nervoz
[20:24] <suzii> ijnore bre aiiii
[20:25] <Peja^Boy> Po sen more sjom ka i boj as spo i foli
[20:25] <Peja^Boy> Une ti qka bojm Hajgare aj vet perzihet e ateher jep Banned
[20:26] <Peja^Boy> Vet lshon Fjal e dikush me i Lshu spo mundet me i bajt
[20:26] <suzii> thmij bre
[20:27] <Peja^Boy> He be nonen
[20:28] <suzii> hyn
[20:28] <suzii> se iku
[20:28] <suzii> u idhnu qe i thash mos e prek Peja
[20:28] <Peja^Boy> Le te idhnohet more

3.
[20:32] <Peja^Boy> Hekma Banned
[20:32] <Galaxy> o ti Driloni ta hek
[20:32] <Peja^Boy> Po aj spo ka arsye me ma dhon njeher
[20:32] <Peja^Boy> e qysh me hek kur ska arsye as mem jep Banned
[20:32] <Galaxy> po nuk e di perse te ka dhen banned vete
[20:33] <Peja^Boy> veq po mi qin nervat po me bon nervoz palidhje mu sjell keq me to me pas ateher aj arsye
[20:33] <Peja^Boy> spo me tregon more burr
[20:33] <Galaxy> prit se vjen tash
[20:34] <Peja^Boy> Po sjam ka e kuptoj o burr a eshte Aop i Ri apo sdin me Operu
[20:34] <Peja^Boy> Nese eshte ka msohet ateher po e lo deri sa ta Pervetson Operimin pak
[20:34] <Galaxy> sedi shoku e veta
[20:34] <Galaxy> tha mos ja hiq banned
[20:34] <Galaxy> ai esht SOP ketu
[20:35] <Peja^Boy> Po thuaj le te fol Pv me mua le tma Sqaron pse
[20:35] <Galaxy> po nuk osht aty momentalish vjen edhe pak edhe fol me to
[20:35] <Galaxy> un sedi Oki
[20:35] <Peja^Boy> Ok

4.
[20:29] * Now talking in #dardania-ndihme
[20:29] * Topic is '%%%- Kanali #Dardania-Ndihme ėshtė vetėm pėr ndihmė, nėse keni nevojė pėr ndihmė atėhere prisni qė ndonjėri nga ( @ ) Operatorėt t'ju jap moden ( +v ) pastaj bėni pytjen e duhur, ndalohet rreptėsisht hyrje/dalje si dhe qendrimi ne dhom i atyre pa acc. Ju faleminderit pėr mirėkuptim Staffi!!'
[20:29] * Set by PAPERONI on Wed Sep 26 15:12:24
[20:29] * Galaxy sets mode: +v Peja^Boy
[20:29] <@Galaxy> he
[20:29] <+Peja^Boy> A ka mundesi mem hek Banned prej Dardania
[20:30] <@Galaxy> mos fol fjal palidhje oki
[20:30] <+Peja^Boy> Edhe a ka mundesi mem sqaru dikush se qka eshte Puna e atij Driloni
[20:30] <+Peja^Boy> Galaxy a ti don mem tregu se qka duhet me fol a
[20:30] <+Peja^Boy> Kur te flas Banal apo bej diq per Kick ateher mundesh mem Kick
[20:30] <@Galaxy> Oki
[20:30] <+Peja^Boy> e jo mem mesu edhe qka me fol
[20:31] <+Peja^Boy> a ka mundesi mem sqaru dikush se qka eshte Puna e atij Driloni
[20:31] <+Peja^Boy> Pse po me Jep Banned ??
[20:31] <@Galaxy> sedi
[20:31] <@Galaxy> thuj le ta heke ai
[20:31] <+Peja^Boy> spo e hek
[20:31] * You were kicked by Galaxy ( cao )
[20:57] <Peja^Boy> A te pengon diq nese e qes ne ANkes keto qka shkruajtem ??
[20:57] <Galaxy> jo bre qite lirrisht
[20:58] <Peja^Boy> Oki Flm
[20:58] <Galaxy> por ti miru vesht me drilon jo me mu shoki
[20:58] <Peja^Boy> Se Jom hy me hup Kohen e mu Knaq pak e jo me pas Probleme me Tulifar AOp
[20:58] <Galaxy> po un ste kom dhon banned shoku fol me at qe te ka vendu banned
[20:58] <Galaxy> me fal
[20:58] <Peja^Boy> Une me ty fola se ti me jepe + ne Dardania ndihme
[20:59] <Galaxy> po de
[20:59] <Peja^Boy> Oki spo them gje per ty
[20:59] <Galaxy> edhe un te kallzova si njeri
[20:59] <Galaxy> :)
[20:59] <Peja^Boy> ;)
[20:59] <Peja^Boy> Flm !

Ps: Nese Arsyetohesh me ato te shamet e ato Fjal qe ti thash ne Pv ateher mendoj se Ishin Mbas Banned e Mbas Lutjes qe te me heqesh Banned, E cila ne asnje menyr nuk u Aplikua !! Ateher per ato qka te thash PV sjan Arsyetim e Mos u mundo mu Kap !!

Lus edhe njeher Admin te me Sqarojn Ose te ju Terheqin Verejtjen ketij Lloj te Aop-ve !!

GjIlAnAsI_cSi
11-11-07, 23:43
Pejon ankesat e tua N uk jan marr parasysh.. , Nuk meren dhe nuk do meren as ne te ardhmen.. Provokime te tilla qe i beni Operatorve ne kanale te tjera eshte diqka e ndaluar.. sidoqoft un cdo ankes qe vjen nga ti nuk mundem me tu pergjigj duke e dite qe je 1 or rin ne jav dhe ne at or qka je online ben 100 mij probleme dhe iken e kerkon llogari pse te perjashtoi apo cfar beri x operatori.

Shpresoj qe me kuptove...

Gjith te mirat.

Peja-Boy
12-11-07, 17:00
Pejon ankesat e tua N uk jan marr parasysh.. , Nuk meren dhe nuk do meren as ne te ardhmen.. Provokime te tilla qe i beni Operatorve ne kanale te tjera eshte diqka e ndaluar.. sidoqoft un cdo ankes qe vjen nga ti nuk mundem me tu pergjigj duke e dite qe je 1 or rin ne jav dhe ne at or qka je online ben 100 mij probleme dhe iken e kerkon llogari pse te perjashtoi apo cfar beri x operatori.

Shpresoj qe me kuptove...

Gjith te mirat.

Gjilo shume her jam Kick nga Operatoret me Arsye edhe Pa Arsye...Kur ka qen me Arsye, ateher kam kerkuar te me hiq Ban, por skam pas Verejtje ndaj Askujt sepse Fakt qe une kam qen Gabim...
Por Nuk po e shoh te arsyeshme se qka flasim ne dhoma tjera e qka Bejm ne dhoma tjera te me jipet Banned ne Dhomen #Dardania, edhe nuk po e shoh te Arsyeshme te me Kick nje person qe nuk din Mardhenjet e nuk din muhabetin mes meje e teje qfare kemi ... !!
Pos sidoqoft ska problem Flm per pergjigjen tende..!!
Sikur te kisha dijt te hyj me Proxy,apo te bej Sulme te cilat sem kan Interesu kurr ti mesoj ateher, nuk do kisha shkruar as Ankesa e as nuk do i kisha hyr asnje Aop ne Pv te me jap Sqarim pse me Kicku apo per qka !!

Arsyet pse jam Kick mendoj qe i ke lexu,edhe mendoj qe je edhe ti Plotesisht i Bindur se nuk eshte ajo nje arsye per tu kick ne dhomen #dardania , jo une po asnje User tjeter..!
Kur jam Gabim ateher e Pranoj qe jam Gabim, por dua qe edhe ju te pranoni Gabimet e Juaja apo te Golegve tuaj !!

Peja^Boy

aLbaChiCk
13-01-08, 02:05
* Guest87103 sets mode: +ixnpeL
-
* You were kicked from #dardania by ReCoRd ( Banned! )
-
#dardania unable to join channel (address is banned)
-
-> *ReCoRd* pse be banned?

<ReCoRd> Guest87103 is ~ffgfgf
<Guest87103> edhe?
<ReCoRd> qaq
<Guest87103> po a