PDA

View Full Version : 25 te vdekur dhe me teper se 70 te plagosur ne Bali


Krokodilli
02-10-05, 05:50
25 persona kan vdekur si pasoje e disa shperthimeve ne ishullin Bali te Indonezis,, vend ky turistik ku per qdo vit e vizitojn mese 2 milion Australian dhe shum e shum tjer nga te gjitha vendet e botes,.Nderkohe policia te cilet kan dal ne vendin e ngjarjes kan gjetur evidence qe lidh grupin terrorist Jamal Islamia me kete akt terrorist..

nje i plagosur eshte shqiptar nga Kosova, me shtetesi Australiane, mik i afert i Krokodillit,,,,, i deshiroj sherim sa me te shpejt

Arb
02-10-05, 06:27
Gjithashtu, i deshirojme sherim sa me te shpejte mikut te juaj!

Ky sulm terrorist tregon edhe nje here se sa kembengules duhet te jete bota e civilizuar kunder fares se keqe, qe trumbeton dhe vepron me sulme terrori kudo ne bote.

Kjo fare e keqe terroristesh jane qyqare qe nuk kane adrese, e as nuk kane ushtri qe i shpall lufte botes se civilizuar. Ne kete menyre SHBA-te me aleatet e saj, eshte ne kerkim te nje armiku qe nuk ka adrese, e qe nuk shtet. Armik qe nuk guximin te qerohej hesapet si duhet. Armik qe per caqe sulmi zgjedh cilivilet, pa marr parasysh perkatesine kombetare dhe fetare.

Fshatari
02-10-05, 14:34
Gjithashtu, i deshirojme sherim sa me te shpejte mikut te juaj!

Ky sulm terrorist tregon edhe nje here se sa kembengules duhet te jete bota e civilizuar kunder fares se keqe, qe trumbeton dhe vepron me sulme terrori kudo ne bote.

Kjo fare e keqe terroristesh jane qyqare qe nuk kane adrese, e as nuk kane ushtri qe i shpall lufte botes se civilizuar. Ne kete menyre SHBA-te me aleatet e saj, eshte ne kerkim te nje armiku qe nuk ka adrese, e qe nuk shtet. Armik qe nuk guximin te qerohej hesapet si duhet. Armik qe per caqe sulmi zgjedh cilivilet, pa marr parasysh perkatesine kombetare dhe fetare.

Kur janė sulmuar "kullat binjake" nė New-York dhe caqe tjera tė Shba-ve, nė disa shtete evropjane( si psh Franca) ėshtė bėrė festė!
Asnjė amerikan, as unė vetė , nuk besoj kurrė se se ato sulme terroriste dhe kėto tė fundit tė jenė ekskluzivisht vepra tė "islamistve"! Ata qė pėrgatisin vepra tė tilla, nė prapaskenė, janė edhe "tė krishterė" , pa kurfarė dyshimi!
Ekzistojnė dėshmi tė shumta nė kėtė domen.
CIA dhe sherbimet tjera amerikane( por jo vetėm amerikane) janė krejt nė dijeni pėr kėtė dukuri!
Kullat binjake kanė qenė simbol i prosperitetit ekonomik e monetar botrore : nuk kanė qenė kurrė konkurrente tė "botės islamike" por tė disa vendeve tė avancuara evropjane qė nuk duronin dot qė SHBA-ja tė radhitet nė krye. Prandaj duhej sulmuar... e sulmuesit paskanė qenė pėrgatitur mu nė truallin e disa shteteve tė Evropės perėndimore!
Habi, apo jo!
E shihni se ku ndodhen "terroristėt"!