PDA

View Full Version : Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven...


Pages : [1] 2

fadil
16-02-08, 18:30
Hashim Thaqi si nje student u angazhua ne demostrata te ndryshme per lirin e Kosoves dhe kunder serbis, pastaj si nje nga themeluesit e Ushtris Ēlirimtare te Kosoves, Pastaj shef i drejtoris politike te UĒK.se, udhwheqws i delegacionit ne rambuje, tani Kryeminister i Kosoves, njeriu qw kurr nuk himbi asgjw tw Kosoves por gjdo here fitoj dhe i realizoi deshirat e shiptarve.

Hashim Thaqi ishte ai qe e nenshkroi dokumentin qe i dha funde prezences policore dhe Ushtarake te Kosoves, pas 9 viteve prap eshte Hashim Thaqi ai qe do ta nenshkruaj Pavarsin e Kosoves...

Kosova eshte krenare qe ka nje njeri siq eshte Hashim Thaqi, sepse ky njeri me politiken, aftesin dhe guximin e tije i krijoj hiostori te ndritshme Kosoves....

Rianne
16-02-08, 18:46
sen nuk vyn

ky esht mendimi im personal...mos e ngucni

shnetje

Urata
16-02-08, 18:48
Edhe une ndaj te njejtin mendim me Rianne.

natyra
16-02-08, 19:38
hm,ndonjehere njeriu flet si pa hamendje,ose aqe sa din,?nejse!

Abetare
19-02-08, 09:32
Tė gjitha i kam ditur me kohė ..Se je djalosh i sinqertė , i urtė , patriot me zemėr e shpirt, besnik, trim dhe luftėtar i denjė por qė do bėhėsh edhe Politikan aq i suksesshėm kėtė gjė se kam menduar kurrė Vendasi im i dashur ... Tė lumtė ...Lumė Nėna e Drenica qė tė ka ..Veē vazhdo ...e mos na zhgėnje sikur disa tė tjerė tė lutem shumė shumė ... Me respekt pėr ty njė ish studente drenicake ...

fadil
19-02-08, 14:00
Pershendetje:

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaqi eshte Ismail Qemaili i dyt per shqiptaret, sepse sikurse Ismail Qemaili me 28 nentor 1912 e ngriti flamurin shqiptar ne vlor dhe e shpalli shqiperin shtet te pavarur dhe sovran te njejten gje me 17 shkurt 2008 ne parlamentin e Kosoves e beri Hashim Thaqi i cili e shpalli Kosoven shtet te pavarur dhe sovran.

Kosova eshte krenare me ty i nderuari kryeminister Hashim Thaqi.

Arkza
19-02-08, 14:02
Pershendetje:

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaqi eshte Ismail Qemaili i dyt per shqiptaret, sepse sikurse Ismail Qemaili me 28 nentor 1912 e ngriti flamurin shqiptar ne vlor dhe e shpalli shqiperin shtet te pavarur dhe sovran te njejten gje me 17 shkurt 2008 ne parlamentin e Kosoves e beri Hashim Thaqi i cili e shpalli Kosoven shtet te pavarur dhe sovran.

Kosova eshte krenare me ty i nderuari kryeminister Hashim Thaqi.
Pajtohem me ty Poltsisht Fadil !
Rrnoft Thaqi ! (Y) :wink:

Zero Cool
19-02-08, 15:14
Peveq meritave te tij si prijes i pashoq ne krijimin e forces se armatosur dhene luften e armatosur qe do ta shporrte shkaun nje here e pergjithmone nga troje tona, Hashim Thaqi e tregoi veten edhe si burreshtetas i cili do tja sjellte pranimin nderkombetare te shtetit te Kosoves, pak dit pas ardhjes se tij ne pushtet. Per nje person te ketille ka vuajtur kombi yne. Personaliteti i ketille eshte mu ai qe i nevojitet Shqiptareve per hapin e ardhshem, per bashkimin gjithekombetare.

Urata
19-02-08, 15:35
U perserit zaptimi i pushteti sikur dikur qe veproi Enver Hoxha. U likuiduan, plot koka, komandant, gjeneral dhe ushtare te devotshem... njejte si Enveri ne ato kohera i cili kishte pas likuidue te gjitha kokat intelektuale dhe luftetar, biles e likuidon edhe dhendrrin e tij(burrin e motres, sepse ishte deshmitar e lakmise se tij te semure...)

Preshevar
19-02-08, 15:41
U perserit zaptimi i pushteti sikur dikur qe veproi Enver Hoxha. U likuiduan, plot koka, komandant, gjeneral dhe ushtare te devotshem... njejte si Enveri ne ato kohera i cili kishte pas likuidue te gjitha kokat intelektuale dhe luftetar, biles e likuidon edhe dhendrrin e tij(burrin e motres, sepse ishte deshmitar e lakmise se tij te semure...)


S'jam enverist (larg meje),.. por dhendrrin e tij e ka likuduar pershkak se ishte pisi i musolinit.


Dhe ta rendintesh Thaqin me enverin eshte pak si (egzagjeruese) akuz e rend....vazhdoni,...

Urata
19-02-08, 15:53
E tere Qeveria e re, jo Thaqi si individ Preshevar...!

Zero Cool
19-02-08, 16:23
U perserit zaptimi i pushteti sikur dikur qe veproi Enver Hoxha. U likuiduan, plot koka, komandant, gjeneral dhe ushtare te devotshem... njejte si Enveri ne ato kohera i cili kishte pas likuidue te gjitha kokat intelektuale dhe luftetar, biles e likuidon edhe dhendrrin e tij(burrin e motres, sepse ishte deshmitar e lakmise se tij te semure...)

KETO QE THUA TI KAN NDODHE VETEM NE KOKEN TENDE (TE SEMURE)

Urata
19-02-08, 16:33
ZERO,


Enverit ja thyen bustin e urinuen varrin, te gjithe jemi deshmitar ...!


kurse diagnozat per vete!


Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi dhe Hashim Thaqi nuk jane koka per ta udheheq shtetin edhe pike! E di qe e verteta dhemb, me falni po smundem pa jau kujtue si goxha shpesh.

Arkza
19-02-08, 16:42
ZERO,


Enverit ja thyen bustin e urinuen varrin, te gjithe jemi deshmitar ...!


kurse diagnozat per vete!


Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi dhe Hashim Thaqi nuk jane koka per ta udheheq shtetin edhe pike! E di qe e verteta dhemb, me falni po smundem pa jau kujtue si goxha shpesh.Ok ok Kujtojna bre Urta Hoxhen si duket paske Nevoj shume per te ti !!! :smile: :biggrin:

Rianne
19-02-08, 17:56
Pershendetje:
Kosova eshte krenare me ty i nderuari kryeminister Hashim Thaqi.

Valla jo nuk esht hiq. Ky njeri nuk e meriton respektin e askujt. Kuku per meve se hyn emri i keti njeri pa kompentenc ne histori ku esht desht me kon emra tjer qe e meritojn edhe jan shqiptar te vertet.
Per mu edhe per ata qe nuk i hanger terri ky person hyn me ni list me shkijet. Ka me jav hanger shpirtin kosovarve edhe ma shum se sa jav ka hanger.


Shnetje

Oqeani
19-02-08, 18:01
Ēfar e kemi popullin, e kemi qeveine !

Oqeani
19-02-08, 18:03
Hashim Thaqi si nje student u angazhua ne demostrata te ndryshme per lirin e Kosoves dhe kunder serbis, pastaj si nje nga themeluesit e Ushtris Ēlirimtare te Kosoves, Pastaj shef i drejtoris politike te UĒK.se, udhwheqws i delegacionit ne rambuje, tani Kryeminister i Kosoves, njeriu qw kurr nuk himbi asgjw tw Kosoves por gjdo here fitoj dhe i realizoi deshirat e shiptarve.

Hashim Thaqi ishte ai qe e nenshkroi dokumentin qe i dha funde prezences policore dhe Ushtarake te Kosoves, pas 9 viteve prap eshte Hashim Thaqi ai qe do ta nenshkruaj Pavarsin e Kosoves...

Kosova eshte krenare qe ka nje njeri siq eshte Hashim Thaqi, sepse ky njeri me politiken, aftesin dhe guximin e tije i krijoj hiostori te ndritshme Kosoves....


Mbledhes i pakove me devizaaaaaaaaa

Zero Cool
19-02-08, 18:31
ZERO,


Enverit ja thyen bustin e urinuen varrin, te gjithe jemi deshmitar ...!


kurse diagnozat per vete!


Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi dhe Hashim Thaqi nuk jane koka per ta udheheq shtetin edhe pike! E di qe e verteta dhemb, me falni po smundem pa jau kujtue si goxha shpesh.

Ata skan koke e ti ke koke me kesh dikan ahahahahahahah , e smut koke lype naj psikiater sa sje ba si kryeqeli yt para vdekjes.

Urata
19-02-08, 18:51
Kupa, nuk e kish larg a pae si dukej i zverdhafte. Shko e keshilloje ate, se ai e ka zakon e helmohet shume lehte, lukthin shume sensitiv! Qysh jo! Kur ti shkon mendja qe halli i tij si mesues gjysemanalfabet me dale para Akademikeve, patjeter i acarohen rezhdet e lukthit!

Ēka te bluan koka, e hane lukthi, keshtu thuhet ne mjekesi!

Rianne
19-02-08, 18:52
Ata skan koke e ti ke koke me kesh dikan ahahahahahahah , e smut koke lype naj psikiater sa sje ba si kryeqeli yt para vdekjes.


qka po ki de...mir e ka Urata..aty nuk jan edhe nuk jan edhe nuk jan edhe nuk jan. Se di saher po duhet me perserit.

shnetje

Urata
19-02-08, 19:08
O Zero! shih ēka po thote sunrise:

sunshine (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21626) vbmenu_register("postmenu_1249346", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=21626&dateline=1192638514 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21626)

Anėtarėsuar: 29-11-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 319
http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_msn.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24166#)

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Sulmohet kufiri i Kosoves
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda
Mbyllen pėr 24 orė pikat e kalimit kufitar nė Leposaviq dhe Zubin Potok Shefi i UNMIK-ut, Joachim Ruecker dhe komandanti i KFOR-it gjenerali Xavier de Marnhac, kanė vendosur qė pikat e kalimit kufitar mes Kosovės dhe Serbisė, Jarinje nė Leposaviq dhe Banjė nė Zubin Potok, tė mbyllen pėr 24 orė. “Ēdo lloj dhune ėshtė e papranueshme dhe nuk do tė tolerohet. I kam kėrkuar Komisarit tė policisė sė UNMIK-ut dhe komandantit tė KFOR-it qė tė vendoset rend nė kėto pika kufitare”, tha Ruecker duke shtuar se sulmet janė nė kundėrshtim me mandatin e UNMIK-ut.

Ai tha se pret nga qytetarėt e Kosovės tė jenė tė qetė dhe tė respektojnė UNMIK-un dhe KFOR-in, qė do tė vazhdojnė tė sigurojnė ambient tė qetė dhe tė sigurt nė tė gjithė territorin e Kosovės.


19.shkurt
Mė duket paksa e ēuditshme qė pėr mbylljen e kufirit me Serbi, nuk paska vendosur Kryetari Sejdiu, po kėtė e paska bėrė Rücker!?
Para dy ditėsh kur u shpallė Pa(m)varėsia e Kosovės, thuhej se "tani kemi kontrollin nė tėrė territorin e Kosovės"!

A paska edhe kėshtu a? I huaji tė merrė vendimi pėr shtetin tėnd?!

P.S. Kjo ėshtė Paketa e Ahtisarit!
Ku eshte HASHIMI more?

fadil
19-02-08, 20:01
Pershendetje:

Edhe shkijet ne beograd po e akuzojn njete sikur disa forumista ketu Hashim Thaqin veq se ata ne gjuhen serbe, njeri nga ta eshte edhe Voisllav Koshtunica i cili e ka quajtur terrorist Hashim Thaqin.

atyre qe sju pelqen edhe ky akte i guximshem Politik i Hashim Thaqit qe e shpalli Kosoven Shtet te PPavarur dhe Sovran ata nuk jan asgje me shum se shkije te serbis.

I vetmi ai qe e dinte daten e pavarsis edhe para shpalljes se saje ishte Hashim Thaqi, te tjeret thonin se nuk e dine daten madje Sabri Hamiti i fyejke edhe mediat se pse po insistonin ta dinin daten kur nuk po e ditke sipas tij askush, por Hasshim Thaqi e kishte pas dite dhe ai tha ate nate se instutucionet e kosoves dhe qytetaret e kosoves e dine daten e pavarsis, dhe keshtu doli, qka te vyen njerz si sabri hamiti qe dalin dhe deklarojn se instutucionet e kosoves se dine daten, ai ka treguar se eshte politikan i paafte dhe se meriton me qen deputet.

Hashim Thaqi eshte dhe do te mbetet figura me e qmuar e historis se Kosoves ne skenen Politike.

Guri i madh
19-02-08, 20:25
po e pash ne shkollen fillore ismajl qemajli potez politik i kalbt po mendoj poteez politik se e njohum prej shkolles fillore ne turiqefc e kendej

geisha
19-02-08, 22:01
Hashim Thaēi njeriur qe i del zot Kosoves ne momentet me te veshtira. andaj sme mbetet gje tjeter per te then perpos Falemnderit Z. Thaēi per punen dhe devotshmerin tuaj ndaj atdheut tone.
Pac jete te gjate edhe ishalla Kosova nuk do te ket me ne nevoj qe prape ta shpetosh.

Falemnderit per punen qe ke bere.

panta_rhei
19-02-08, 23:19
Me fol kah del shpirti:
personalisht, ceremonia e shpalljes se pavarsis nė kuvend nuk mu ka duk qė ka pas dallim prej shpalljes sė pavarsis mė 2 korrik 1990. Atėherė nėn masa tė dhunshme tė shkijve... sot nėn masa tė dhunshme tė pisave ma t'zi se shkijet... parlamenti ka qenė i uzurpuar nga fytyrzinjėt e historisė mė tė re tė Kosovės... po nejse:
"Koha ėshtė e maskarenjve, por atdheu i shqiptarve"!

Guri i madh
19-02-08, 23:34
geisha (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18082) vbmenu_register("postmenu_1249494", true);
nuk po kam deshir me fol ma shum shkrimin e ma parshem e ke lexue po edhe nji po ta them familja e thaqit nuk dallon me asgjė nga MUJ LUTANI i turiqefcit


po ky thaqi duhet me ja lae kamt nanosit e me pie ata uj se kypatriot me kan


sikur me than nga tamli i dhive me marue TLYN

Abetare
20-02-08, 07:56
Guri i madh me kokė tullė si po nuk ke turp nga vitet tua tė genjesh nė kėtė menyrė ...Mos or i gjorė , se marre me shpifė gjėra tė tilla , Hashim Thaēi e Mujė Halili a qysh shpife ti as qė kan fol ndonjėherė mes veti , sikur nata e dita dallojnė ...Nga po i merr kėto trillime ti , ti po shpif sa po mundesh po genjen Turp burri plak ....

Arb
20-02-08, 08:14
Me fol kah del shpirti:
personalisht, ceremonia e shpalljes se pavarsis nė kuvend nuk mu ka duk qė ka pas dallim prej shpalljes sė pavarsis mė 2 korrik 1990. Atėherė nėn masa tė dhunshme tė shkijve... sot nėn masa tė dhunshme tė pisave ma t'zi se shkijet... parlamenti ka qenė i uzurpuar nga fytyrzinjėt e historisė mė tė re tė Kosovės... po nejse:
"Koha ėshtė e maskarenjve, por atdheu i shqiptarve"!

Qysh bre ne masa te dhunshme edhe ata parlamentaret e atehershem nuk u drejtuan ne Shkinisht?

Bre, pse nuk e njihshin Deklaraten e 2 Korrikut, ky Hasha me shoke...

Arb
20-02-08, 08:16
Pac jete te gjate edhe ishalla Kosova nuk do te ket me ne nevoj qe prape ta shpetosh.

Sipas teje KS e paska pas shpetimtarin? Cfare te ben ty qe ta konsiderosh ate si shpetimtar? Na bind... e po bindemi

DEA
20-02-08, 08:16
Nje nder tiparet me te vlefshme te njeriut eshte toleranca, Me gjithse me me deshire e kisha pa ne diten e 17 shkurtit treshen e meparshme, po fakt eshte se fjalet dolen nga goja e Hashim thaqit, po rrugen deri aty mos e harroni, te gjithe ne ate dijenin edhe mundesin e vet kane dhene kontribut siq duket te mjaftueshem! harroni bre tash me, jo i pruni pavarsin ai e jo ky, se secili prej nesh e dime qe asnjeri i vetem skishte mund te arrinte deri ketu , e sa per qeveri le ti provojne edhe keta karriket, nese sdin me i mbajt prap vota ne doren e popullit, ju kalon koha edhe ketyre, kryesorja Shteti te na mbetet!!
( me shkoj mendja te Anton Qeta se si i pajtonte familjet e perqara eh vakt oh vakt)

DritonPR
20-02-08, 09:41
O Zero! shih ēka po thote sunrise:

sunshine (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21626) vbmenu_register("postmenu_1249346", true);

[/URL]http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=21626&dateline=1192638514

Anėtarėsuar: 29-11-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 319
[URL="http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24166#"]http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_msn.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21626)

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Sulmohet kufiri i Kosoves
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda
Mbyllen pėr 24 orė pikat e kalimit kufitar nė Leposaviq dhe Zubin Potok Shefi i UNMIK-ut, Joachim Ruecker dhe komandanti i KFOR-it gjenerali Xavier de Marnhac, kanė vendosur qė pikat e kalimit kufitar mes Kosovės dhe Serbisė, Jarinje nė Leposaviq dhe Banjė nė Zubin Potok, tė mbyllen pėr 24 orė. “Ēdo lloj dhune ėshtė e papranueshme dhe nuk do tė tolerohet. I kam kėrkuar Komisarit tė policisė sė UNMIK-ut dhe komandantit tė KFOR-it qė tė vendoset rend nė kėto pika kufitare”, tha Ruecker duke shtuar se sulmet janė nė kundėrshtim me mandatin e UNMIK-ut.

Ai tha se pret nga qytetarėt e Kosovės tė jenė tė qetė dhe tė respektojnė UNMIK-un dhe KFOR-in, qė do tė vazhdojnė tė sigurojnė ambient tė qetė dhe tė sigurt nė tė gjithė territorin e Kosovės.


19.shkurt
Mė duket paksa e ēuditshme qė pėr mbylljen e kufirit me Serbi, nuk paska vendosur Kryetari Sejdiu, po kėtė e paska bėrė Rücker!?
Para dy ditėsh kur u shpallė Pa(m)varėsia e Kosovės, thuhej se "tani kemi kontrollin nė tėrė territorin e Kosovės"!

A paska edhe kėshtu a? I huaji tė merrė vendimi pėr shtetin tėnd?!

P.S. Kjo ėshtė Paketa e Ahtisarit!
Ku eshte HASHIMI more?


o shqiptar kadale, a po menon ti se UQK me shku atje a??? kuptoni, pritni, le te bojn kta individ serb qe jan nga bosna dhe huligan te sportit, se kta e bojn keto trazira per qejf per ti sulmuar polict, e jo kishe kosova serbi, se kta jan HULIGANA...keshtu se Amerika ka thon trajtoni minoritetet mire se tani edhe Kina qohet pesh me Ameriken...se ju shqiptar duhet me duru pak, se Amerika boll ka sakrifiku (ja ka kap veshin britanis frances e shteteve tjera para sa vite se cka thot Amerika edhe ata per Kosoven)!

Une gjith kam qen per Ibrahim Rugoven, por tash Thaqi me pelqen shum si politikan...ky i pari qe ngreu zerin kunder KEK, dhe aeroportit qe vjedhen para...dihet, Thaqi tregoj botes se eshte i gatshem per te mbrojtur minoritetet kur dorzoj nje traktoj te nje familje serbe...keshtu se Thaqi ka respektin ma te madh nga une!!!

DritonPR
20-02-08, 09:44
dhe nuk duhet te jemi ne nivelin e serbve siq ishin deri para vitit 1999, ku policia na trajtojne si kafsh...duhet te ecim perpara dhe ti respektojm edhe serbet qe e dojn Kosoven si shtet e jo Serbin! Nese deshiron vdekje te gjith serbve, athere mesohu qysh me thon "please come back USA" ;)

UniCorN
20-02-08, 10:04
Ja po, Shimi e ka kenaq krejt..na ka kriju historine e lavdishme.

Po kur e kane nise burrat e kombit historine e lavdishme te Kosoves, Shimi u kane hala adoleshent tu lujt me kilikera dhe tu i rujt gjane ne katun te Baci.

Autori
20-02-08, 11:17
Valla une nuk e di veq tash si i dhanun pas cdo lajmi e risie sikur krejt shqiptart gjat kėtij festimi tonė tė Madh, kur e lėshova ni klip nga youtoub-i mbi deklaratėn e Pavarsisė, e posa u lajmėru se Hashim Thaci e merr fjalėn dhe meniher posa ia nisėn duartrokitjet e shumta nė sallė, kta dy qent e mi qė i kam qetu, nja dy ujkanė (cobanė gjerman), pa ia dhan arallakun, ia nisėn me leh e me iu ngėrmu spikerave (altoparlantave) e veq thash cop i banė. Av Av Av AV AV Av Av Av Av Av, e katije nuk u ndalshin. Kadale more poi tham se e di se ju e keni nuhatjen e fort (se qenė t“policisė janė) e e hetut se kush asht, po kadale njiher se ditė festimi e gėzimi e kena. E pastaj i kemi organet tona tė posaqme kompetente qė duhet tė mirren me ato punė, e jo kshtu me hyxhym e me akuza direkte me qky njerin krejt. Po si po duket kta qent e mi edhe aq gjuhėn letrare nuk pe kuptojshin dhe mu desht patjetėr me nal krejt klipin, se me i rahatu ndryshe nuk mujta.
Une po e marr qė kjo qartje e tyne pat lidhje me politikėn kombtare, mirėpo mund me ndodh edhe se e urrejn atė person pėr probleme tveta tsolidarizimit me qent e rrezikuar tanė atje. Se ni dit kur erdh urdhni pėr mi faru qent nPrishtinė e hapa ni foto t“tina dhe iu drejtova qenve: “ngoni shka po ju tham:- qeky hafija qe pe shihni qetu, asht ka e pushkaton tan racėn e juve t“mbetun rrugve, nKosovė, me rend. Ma njeri tkeq se ky kund nuk gjinet. Nvend qė mi nda pak euro prej tubave tveta tmilionave t“fitume me biznis tė “ndershėm” pėr me ndėrtu naj strehimore, ky koprac zemėrngusht, del tash e i eliminon qent pa kokėrr gjynahi. Pa i ba ata kujt faj nket tokė. Edhepse si dihet nė anėn tjetėr, edhe vetė njerėzit nė Vendlindje po mungojn vendstrehim e shtėpi, e nuk po kanė cka tė hanė, por prapseprap askush nuk ka tė drejtė t“i shfaros kėto gjallnesa tė krijume nga Zoti i plotfuqishėm nė Qiell, vetėm pse janė gjallė e ekzistojnė. Mane n“mendė mirė thash ket pishpirik, se me ba mu kthy najherė n“Kosovė kom me ju shti e me ba copa”. Qent edhe atėherė qysh ken tu e kshyr tė gjorin tonė kryeministėr, veq e ulėn kryt idhnushėm duke ba mmmm…me gojė qė me siguri do tė thoshte: “ska problem”;“ e krym ket punė”. E pėr qata edhe nashta menjiher sa e panė nTv, iu qkyn nervozshėm e desh e hangrėn krejt, (Tv-n). Shka sban vaki, se besa edhe qent ishin koxha do interesgji t“ mdhej. Spo livritshin venit baco, pa jau dhan ka ni asht. Me siguri kjo sjellje e njejte pak a shume me ate tė njerzve nashta. E kuptohet masanej ata dikur edhe po u bajshin besnik. Po, jo pa hangėr!
Nejse qyshdokoft tash e kom nėrmen ma mi provu se qysh po reagojnė edhe me politikaj tan tjer. Se pėr F. Sejdin nuk lehėn hiq kur e panė muj me thanė. Veq e shikun pak edhe e kthyn kokėn menianė, sikur t thojshin: hiqmu tij bre se xha svyn! E pėr tė tjert pom doket se kanė me u myt tu leh fill, veq sa tjau tregoj fotografin e tjau pėrshkruj historin e tyne. Specialisht kundėr N. Dacit. Aaa ata t“garantume qė veq kanė mu tranu krejt tu leh. Se dyqysh antipatik asht. Nuk o aj pėr me dasht qent!
U masi tjert spo muj mi ideologjizu me kto tentime tmia atdhetare, qeta qent e mi sė paku kam mi ba patriota qė kund nuk gjinen. Qysh tash pėrndryshe edhepse hala klysha, marak i kan kangt me qitelia. Augustini bėrtit me ni anė, e kta uluro n“anėn tjetėr. Piskamė po bahet!
Ma merr mendja qe tash ka ardh koha e volitshme qe ne nė veprimtaritė tona patriotike ti inkludojmė edhe qent e tanė e edhe macat qebesa, se veq na njerzit qe po jena (do nuk po janė as qaq) si e pamė edhe vet nuk po mjaftojm shumė. Pėrkundėr gjithė atyne dėshmorėve qė heroikisht ranė pėr Liri, pa ndihmėn e qetyne ndėrkombtarve e sidomos tė Amerikės, nuk mujtėm me ba gja.
E nashta me qenė e maca s“bashku nė tė ardhmen, edhe pa tė huaj e pa Amerikė, do t“ia dalim dyqysh ta rujmė kėtė shtetėsi tė tonėn, tė pagume gjithmonė me gjak.

Rrnofshin njerzt, me gjithė qent e macat!


p.s.

Te e fundit masi po na rrnojn gjith thacat e dacat, pėrshka tė mos rrnojnė edhe tė pafajshmit qent tanė e macat!

Zero Cool
20-02-08, 13:54
Hashim Thaqi eshte shpetimtar i Kosoves mu si qe ishe Jezu Krishti per katoliket dhe Muhamedi per muslimanet.

PS: Sdi ku duhet me bo kerkesen per shpallje pejgamber ?!

Diana007
20-02-08, 14:00
Hashim Thaqi eshte shpetimtar i Kosoves mu si qe ishe Jezu Krishti per katoliket dhe Muhamedi per muslimanet.

PS: Sdi ku duhet me bo kerkesen per shpallje pejgamber ?!


:rolleyes: .

Rianne
20-02-08, 15:22
Hashim Thaqi eshte shpetimtar i Kosoves mu si qe ishe Jezu Krishti per katoliket dhe Muhamedi per muslimanet.

PS: Sdi ku duhet me bo kerkesen per shpallje pejgamber ?!

wwwuuuueeeeeeeeee qka lexova qetash. Tlutem ma mir shly keto shkrime se poi lexon dikush i huji edhe na kesh!

Pa hajgare qetash lexoje edhe niher qka ke shkru, preke kryt tend edhe ndrrysho ket shkrim

MemphiSx
20-02-08, 15:27
Artemija ka me beku edhe me shpall profet,sepse e meriton ma shum se Koshtunica!
Koshtunica i la shkijet vetem,kurse thaqi i ka marr ne mbrojtje!
Traktora po iu blen,shkinisht po flet,iu ka premtu se kan me honger me luf t'dukatit,krejt kto e kan ni qmim!
Kryeminister!

Keshtu qe Artemije kish me shpall qytetar nderi t'nishit :D

sunshine
20-02-08, 17:51
O Zero! shih ēka po thote sunrise:

sunshine (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21626) vbmenu_register("postmenu_1249346", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=21626&dateline=1192638514

Anėtarėsuar: 29-11-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 319
http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_msn.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24166#)

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Sulmohet kufiri i Kosoves
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda
Mbyllen pėr 24 orė pikat e kalimit kufitar nė Leposaviq dhe Zubin Potok Shefi i UNMIK-ut, Joachim Ruecker dhe komandanti i KFOR-it gjenerali Xavier de Marnhac, kanė vendosur qė pikat e kalimit kufitar mes Kosovės dhe Serbisė, Jarinje nė Leposaviq dhe Banjė nė Zubin Potok, tė mbyllen pėr 24 orė. “Ēdo lloj dhune ėshtė e papranueshme dhe nuk do tė tolerohet. I kam kėrkuar Komisarit tė policisė sė UNMIK-ut dhe komandantit tė KFOR-it qė tė vendoset rend nė kėto pika kufitare”, tha Ruecker duke shtuar se sulmet janė nė kundėrshtim me mandatin e UNMIK-ut.

Ai tha se pret nga qytetarėt e Kosovės tė jenė tė qetė dhe tė respektojnė UNMIK-un dhe KFOR-in, qė do tė vazhdojnė tė sigurojnė ambient tė qetė dhe tė sigurt nė tė gjithė territorin e Kosovės.


19.shkurt
Mė duket paksa e ēuditshme qė pėr mbylljen e kufirit me Serbi, nuk paska vendosur Kryetari Sejdiu, po kėtė e paska bėrė Rücker!?
Para dy ditėsh kur u shpallė Pa(m)varėsia e Kosovės, thuhej se "tani kemi kontrollin nė tėrė territorin e Kosovės"!

A paska edhe kėshtu a? I huaji tė merrė vendimi pėr shtetin tėnd?!

P.S. Kjo ėshtė Paketa e Ahtisarit!
Ku eshte HASHIMI more?

Kur citon shkrimet e mia, mos i shto fjalė tė pashkruara nga unė! Fjalin e fundit nė tė kuqe e ke shkruar ti, andaj nuk dua kėtu tė kam keqėkuptime apo keqinterpretime!
Tė gjithė e dimė qė Hashim Thaēi nuk ėdhtė ndonjė politikan i madh, por pėr dallim nga demagogėt e mėhershėm qė janė pritur edhe me darka nga Millosheviqi, kundėr Thaēit qėndron ende aktpadia si "terrorist" nga Qeveria Serbe.

Murgesha
20-02-08, 18:42
Kur citon shkrimet e mia, mos i shto fjalė tė pashkruara nga unė! Fjalin e fundit nė tė kuqe e ke shkruar ti, andaj nuk dua kėtu tė kam keqėkuptime apo keqinterpretime!
Tė gjithė e dimė qė Hashim Thaēi nuk ėdhtė ndonjė politikan i madh, por pėr dallim nga demagogėt e mėhershėm qė janė pritur edhe me darka nga Millosheviqi, kundėr Thaēit qėndron ende aktpadia si "terrorist" nga Qeveria Serbe.

Pėrshėndetje Sunshine!

Tė lutem na e spjego pak ēfarė suksesi i sjellė Thaqit tė qenit "terrorrist" nė listat e njė shteti, qė qe 9 vite nuk ka kurrfarė tė drejte administrative apo legjislative nė Kosovė?

sunshine
20-02-08, 18:58
Pėrshėndetje Sunshine!

Tė lutem na e spjego pak ēfarė suksesi i sjellė Thaqit tė qenit "terrorrist" nė listat e njė shteti, qė qe 9 vite nuk ka kurrfarė tė drejte administrative apo legjislative nė Kosovė?

Ėshtė shumė e lehtė qė ēdo fjalė qė nuk doni ta kuptoni t'i gjeni njė bisht mbrapa!
Nuk ėshtė fjala kėtu pėr tė drejtat administrative tė Serbisė mbi Kosovėn, por kjo ėshtė njė pėrgjigje pėr tė gjithė ata qė nuk turpėrohen fare tė quajnė Thaēin edhe "serb"!
E thashė mė lartė dhe po e pėrsėrisė, Thaēi nuk ėshtė politikan i madh por Serbia nuk do pranonte kurrė tė bisedontė me tė, gjė qė e kanė bėrė mė herėt me "tė moderuarit"!

P.S. Historinė nuk e shkruajnė individėt, por populli!

dardan100
20-02-08, 19:25
Atyne qe e hjeken fotografine e KOLOSIT te Republikes se Kosoves nga Korridori i Parlamentit, BASH *********!!!

E TY SUNSHINE, EH MORE I MJERE!

Gjumashja
20-02-08, 19:30
Hashim Thaqi eshte shpetimtar i Kosoves mu si qe ishe Jezu Krishti per katoliket dhe Muhamedi per muslimanet.

PS: Sdi ku duhet me bo kerkesen per shpallje pejgamber ?!

te lumte Zero...:biggrin:

dardan100
20-02-08, 19:50
Eh, more njerz te verber , e more ****

Thaqi e Shkatrraqat e tjeret e gjeten te gatshme Pavarsine!
E ne ē'menyre e falemnderuan ate qe e beri Kosoven shtet , pra ibrahim Rugoven? - Duke ia hjek foto nga holli i Kuvendit te Kosoves, duke e perdhos figuren e tij (thuhet se i eshte thy xhami idhe eshte shky foto e presidentit Rugova!

Pranuan simbole te ****, flamur me pshurr ne ta e steme pa lidhje, me simbolike te****, duke i pase simbolet dardane te shtetit te Kosoves te gatshme!

Njerz te mjere, vazhdoni e besoni ideologjive MARksiste

dardan100
20-02-08, 19:51
Behgjet Pacolli - Alternative E Vetme

panta_rhei
20-02-08, 19:53
Po ēka ka lidhje more kush e shpalli:
Problemi o kon qysh me e sjell punėn deri qitu, se sa per me lexu n kuvend, edhe nji nxėnės t'klasės sė parė t fillores me e pas qit qaty, Amerika ka pas me e pranu Pavarsin.
A qaq shum filozofi po dojka kjo punė a.
Para dy muajve u bo njeri kryeminister pėrmes poshtėrsive e pėrqarjeve, edhe i tronditi sferat e interesit botėror?!?!?!
Shqiptarėt veq dy muaj kan prit e kan sakrifiku pėr shtet?! Dy muajt e hashimit?! Shpėtimtarit...
Qėllimi ka qenė qė nė kėto momente vendimtare pėr Kosovės, nė krye tė jetė njė person qė i qetson gjakrat e pisave tė Kosovės, njė person qė i pėrfaqson karrieristėt qė nėse nuk janė nė pushtet e kallin Kosovėn nė momentet vendimtare. Kush janė ata e dini ju shumė mirė?!
Tė jeni tė bindur se nė momentin kur tė vijnė nė shprehje me u provu aftėsitė reale dhe intelektuale tė hashimit, Amerika ka me lyp zgjedhje tė reja nė Kosovė.

Rianne
20-02-08, 19:54
oooo tlumshin gishtat bre DARDAN...se kta sjan ka dojn me mar vesh ndrryshe. Na kan kajt majken e hajt. Vin ktu edhe e adhurojn dikon qe ne krejt bot esht i njohur si kriminel. Nje person qe neve qe jemi qetu ngjermani na shitke mall tvjedhur. Se di kur dojn me u qu prej gjumit populli jon.

Guri i madh
20-02-08, 20:21
Po ēka ka lidhje more kush e shpalli:
Problemi o kon qysh me e sjell punėn deri qitu, se sa per me lexu n kuvend, edhe nji nxėnės t'klasės sė parė t fillores me e pas qit qaty, Amerika ka pas me e pranu Pavarsin.
A qaq shum filozofi po dojka kjo punė a.
Para dy muajve u bo njeri kryeminister pėrmes poshtėrsive e pėrqarjeve, edhe i tronditi sferat e interesit botėror?!?!?!
Shqiptarėt veq dy muaj kan prit e kan sakrifiku pėr shtet?! Dy muajt e hashimit?! Shpėtimtarit...
Qėllimi ka qenė qė nė kėto momente vendimtare pėr Kosovės, nė krye tė jetė njė person qė i qetson gjakrat e pisave tė Kosovės, njė person qė i pėrfaqson karrieristėt qė nėse nuk janė nė pushtet e kallin Kosovėn nė momentet vendimtare. Kush janė ata e dini ju shumė mirė?!
Tė jeni tė bindur se nė momentin kur tė vijnė nė shprehje me u provu aftėsitė reale dhe intelektuale tė hashimit, Amerika ka me lyp zgjedhje tė reja nė Kosovė.


nė paketen e AHTISARIT ėsht e percaktume edhe zgjedhjet e lira me u mbajt pas percaktimit tė statusit nė afat deri 9 muj

Dani11
20-02-08, 21:11
nė paketen e AHTISARIT ėsht e percaktume edhe zgjedhjet e lira me u mbajt pas percaktimit tė statusit nė afat deri 9 muj


hahahhaha a edhe ty ta paska fal Hashimi ni traktor a?
ne vjesht ka me ja nis me fal kumbaja hahahahah...

klm

sunshine
20-02-08, 21:49
oooo tlumshin gishtat bre DARDAN...se kta sjan ka dojn me mar vesh ndrryshe. Na kan kajt majken e hajt. Vin ktu edhe e adhurojn dikon qe ne krejt bot esht i njohur si kriminel. Nje person qe neve qe jemi qetu ngjermani na shitke mall tvjedhur. Se di kur dojn me u qu prej gjumit populli jon.

Si nuk paskam qėlluar edhe unė tė blej mall tė vjedhur nga ky njėri! Nejse, deri dje "ka pas vjedhė farmerka nė Zvicėr" e tash paska dal edhe nė Gjermani!!! Jeni tė prirur pėr zbulime epokale ju tė verbėrit politik, s'ka koment!

Atyne qe e hjeken fotografine e KOLOSIT te Republikes se Kosoves nga Korridori i Parlamentit, BASH *********!!!

E TY SUNSHINE, EH MORE I MJERE!

I mjeri i quan tė tjerėt tė mjerė! E sa pėr politikanė njė Rugovė iu ka vdekur e tash e keni zėvendėsin e tij si Kryeministėr, edhe ky bėn politikė pallavrash si "kolosi" juaj!

Urata
20-02-08, 23:35
O lene Hashimin le t'beje qef, o njerez!

Rianne
20-02-08, 23:50
Si nuk paskam qėlluar edhe unė tė blej mall tė vjedhur nga ky njėri! Nejse, deri dje "ka pas vjedhė farmerka nė Zvicėr" e tash paska dal edhe nė Gjermani!!! Jeni tė prirur pėr zbulime epokale ju tė verbėrit politik, s'ka koment!
!


e hangt pushka qata qe ma ka shly postimin e par qetu

nejse nuk pritoj e perseriti:
Ketu ku jam une loqkiiii e kam CHjen 5 minuta larg. Kur dojshim me ble sende te shtrejta me tliren delshim andej kufirit edhe i blejshim te Hashim Hajni...ky send FAKT esht mos tardht merzi.......e “tash ka ardh puna me fol ky far njeri para kuvenditi ne KS...wooooooow...qe sa din populli yn me qit ket person aty

Abetare
21-02-08, 07:21
Rianne , s'po di ēka me thanė se sipas shkrimeve tua po mė del shkinė e pares klasė ( Majken ) e kishe pėrmend dikun , kur ti i thua Nėnės tėnde Majka ēka pret Hashimi e Kosova pastaj nga ti ... Por njė gjė e di tė sigurtė se Hashimi ska pas nevojė kurrė me vjedhė e as qė ka pas kohė pėr atė punė sepse nė shpirtin e tij ka qenė vetėm njė dėshirė tė ēlirohet populli nga Shkau , nuk besoj se ka luftu as pėr pushtet sikur shumica , populli ja dha voten vetė e mbajtė me shendet deri atėherė kur populli ja merr voten prapė ( nėse ndodh kjo ndonjėherė )

Pse gjithė ky Pezėm kundrejt tij , pse gjithė kėto shpifje e trillime ahahahah Hajn i Zvicres hahahaha ndoshta ashtu je ti dhe familja jote 100% se Hasha edhe gjėrat e veta ja kish falur dikujt ēfarė zemre bujare ka ....


Nejse s'ja vlen as mu marr me disa nga ju se edhe gjakun mė duket e paskit tė shkive ....se sa pėr fjalė u pa puna ....

Arb
21-02-08, 07:59
Abetare,

Paska luftu Shymi a? Ai po i thote vetes ish-udheheqes politik i UCK-se. Apo me e thane ma drejte, udheheqes i atij grupacioni qe i kishte shpallur lufte vete Shqiptareve. Kujtojme listen e zeze, te dalur nga ky grupacion.

E dijme se kush ishte perfshi ne ate liste te zeze. Asje Shka. Qe te gjithe Shqiptare. Qe te gjithe pjese e ajkes politike te KS ne ate kohe.

Shymi me shoke, e filloj luften kunder Shqiptareve, dhe e vazhdoj...

Kujtojme fjalet historike te Shymit drejtuar Kolonel Tahir Zemes(qe do te hyjne ne analet e erreta te historise), "Do te luftoj kunder teje dhe njesiteve te tua, sikur kunder Shkijeve..."

Po, pyetja shtrohet, a luftoj Shymi Shkijet?

Kupe Kanceri, ne Tribunalin e Hages, deshmoi se ai propagandonte per beteja te pa-bera, per brigada qe nuk ekzistonin. Thjeshte shkruante komunikata alla-partizane.

Edhe Limeci, nga Celiku i komunikatave, dhe i fjaleve, doli ne deshmite ne Hage, si nje aktivist humanitar, dhe nje aktivist i madh ne lutjen e Shkijeve qe te mos largohen nga Kosova (kujtojme deshmine e tij, ku ai permend se si i kishte garantuar kojshise se tij te shka, sigurine qe te jetoj ne Prishtine).

Abetare
21-02-08, 08:09
Arb ,


Allahile a mos je edhe ti shka ?

Ku i gjete kėto informacione se kėto vetėm nėper Media serbve i kam lexu e dėgju ... Mos trillo djalė se marre ose percaktou bile me kon je a me shki a me Shqiptarė se me shki s'ja vlen mu shty se ata e urrejnė Hashen e Drenicėn shumė...ēfarė urrejtje hmmmmmmmmm ani Arb ke marr nofken ..Nejse pėr veti e ke se as Hashes as Drenicės as Kosovės s 'ja ndinė pėr "njerėz" tė llojit tuaj ....

Arb
21-02-08, 08:25
Keto jane te bomat e Shymit, Shkrumit, edhe Llumit, s'ka asgje te baj me urrejtje.

E nese ti s'ki lidhje me keto sene, e nuk i degju kurre, atehere, kqyr vete, se te kallxojne.

Mediat e Shkijeve, masi s'po mujshe me u da prej tyne, vazhdo e lexoj, e degjoj. Shqiptari qe mban se paku mend disa dite te pushtimit shka, nuk lexon, nuk degjon, e as nuk flet Shkinisht...

Abetare
21-02-08, 08:36
Arb,Shko bashkangjitju shkive se ishin qu nė demostrata sapo dėgjova nga njė radio gjermane se jo shkinisht zot runa ..se mė duket vetėm aty e shfaqė atė mllef tė madh ndaj Hashes , Uēk, e Pavarėsisė shko djalo ēfryju aty e mos shit kopalla ...Unė nuk flasė me tė vetne se Hashimin e njohė mirė qe nga fėmijėria ...si poltikan kam dyshu te ai sepse tė jesh poltikan duhet tė jesh edhe hajn sikur ata tė mehershmit e ai se ka dashtė atė dukuri kurrė e njoh kupton ti qė e njoh mirė ... Por si Poltikan voten ja dha populli e unė jo personalisht ...


Se po e humbi punėn time duke ēarė dėrrasa me Turlifarė Askushi qė ulun nė karrikė pranė Pc-sė kinse po thonė diēka heheh Marre..marre .marre ju koftė ....

Rianne
21-02-08, 09:47
bla bla bla bla...oj Abetare, mos luj me fakte!

Gjumashja
21-02-08, 11:02
nuk ju shkrepen keto "fakte" i keni derguar edhe ne Hage ne kohen kur luftojke Hashimi... por kane qene te pabaza dhe te paverteta tani vetem ne serbi perfolen edhe te disa qe i thon vetes "shqiptar"...

Autori
21-02-08, 11:18
Pom vje Keq qė po pėrzina nket far kuvenimi tjuv tė cajtorisė po si pe shihni edhe vet une edhe pas shpalljes sė Pavarsisė hala jom met pa jet dhe nuk po kam andaj se shka me ba tjetėr pos mi lexu komentet e juve qetu nNet.

Qysh Rianne qik e mirė po mujtėsh mi than kryeministrit tonė tė zgjedhun prej 99% tė votave se asht kanė llopov i farmenkave. E shka thu ti na me vet ata se a asht e vėrtet kjo akuz e ai me than jo nuk asht e vėrtet?. Qysh mujtėsh ti tana ati mi dal para e me shiku drejt nsy. Mo vajz e mirė mos ashtu se nuk ban. Ato fjal veq jan tnime. Aj spo thu sė paku qė ka vjedh qanta "gucci" po farmenka. Shka spo nika njeri brej!

I mirė asht kryeministri. A e ke pa i gat e i bukur, llepotan djali. Tash veq kush ja ka inati. Shumė ma dasė se edhe une vet bile asht.
Nejse npolitik nashta nuk mirret edhe aq shum vesh, po kush o tu u marr vesh nta qiko nditė tsodit allahile. Ky barem po di mi lexu qato qė ja kan shkrujt xhinja.
Me pas kon aj tjetri cdo dytėn fjal ja kish bo "knena anena" e veq tuj jau kqyrgrave fustanin (funin) e tu u en napėr telivizora kish nejt.

Mos ma merr pėr tmadhe ket kritik pash bacėn se u nuk kom hesap mu prish me diko qė ka qesi avatari si ti.

Krejt ndeficit shkoj!

tung!

Urata
21-02-08, 14:17
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaa Autori, veq po merr n'thu ngapak kur po lexon edhe ky "llepotani" i yt.

Autori
21-02-08, 16:48
U shka paske shkretu qik damlla traft jarabi!

Po une nuk i du mori djemt ku medit sat bukur mu kan mori e praptume. Aj besa edhe mi pas kaqikat si t riannės e poziten si t gjumashės se nuk i du.
Lahi lahi ilalla po shka spo nika njeri ktu. Stakfurulla stakfurulla. Livrit qik pej veni!
Tana masanej herifi qysh po thojn ish bashk me F. Sejdin e papseprap nuk kishte ba. Lexova dikun than se kishin ba martes e nuk e di. Knena paska vjedh farmenka, anena qanta gucci (u nime qeto vet e pasna qkrujt). Qyshdokoft sun po ju bike juve njeri nfije baco.

Jo qiko jo!

Une nqfar derexhe jam ra tash le mo qe mashqit smnteresojn po edhe vajzat kohen e fundit spom dojn si ktyniher. Ah qfar frajeri jam kan brej.
Pom thojn (vajzat) shum i keq. Musteqet si tbabės Hikler i ki ba. E une pu ju tham ku ta kam at fat sit tHiklerit e ti kisha hi botės rend. A qfar pastrimi kishna ba brej. Do njerz me rrespekt pėr do tjer met vėrtet nuk e meritojn me hangėr buk nket tokė. Po veq dhe tsaj.

Haj se ishalla kadal kadal e mos ju ardht mrzi qatyne kohnave jemi tu i shku ngryk opet.

Sikur capi te kasapi. Thoshum ktyniher.

Mos um nguc mo po lem rahat se du me ja rras xhum e mos pe shoh naj andėrr ku shoku jem i nderumi krye Ministėr ma sjell telefonin e m“thirr pėr mu ju ba kėshilltar nket qeverin e tina tre tmarume prej vetėm kallam kusurave e filan fistekave qe nuk kishin dit mi rujt as lopt e le mo neve xhinėn. Po mehesap te na nanėn tjetėr qaq edhe njerz nuk na kan met kshtuqė puna e tyne nuk po asht edhe ku medit sa e fshtir. Me ni tgrahme me llabud tė tanve nahėr po na shtin qysh po dojn vet.
Veq bari t that e trica po na japin sa po dojm vet. Ja zbon mu kajt.
Zoti ju dhasht bereqet se na shpėtun!

Rianne
21-02-08, 19:25
Qysh Rianne qik e mirė po mujtėsh mi than kryeministrit tonė tė zgjedhun prej 99% tė votave se asht kanė llopov i farmenkave. E shka thu ti na me vet ata se a asht e vėrtet kjo akuz e ai me than jo nuk asht e vėrtet?. Qysh mujtėsh ti tana ati mi dal para e me shiku drejt nsy. Mo vajz e mirė mos ashtu se nuk ban. Ato fjal veq jan tnime. Aj spo thu sė paku qė ka vjedh qanta "gucci" po farmenka. Shka spo nika njeri brej!

I mirė asht kryeministri. A e ke pa i gat e i bukur, llepotan djali. Tash veq kush ja ka inati. Shumė ma dasė se edhe une vet bile asht.
Nejse npolitik nashta nuk mirret edhe aq shum vesh, po kush o tu u marr vesh nta qiko nditė tsodit allahile. Ky barem po di mi lexu qato qė ja kan shkrujt xhinja.
Me pas kon aj tjetri cdo dytėn fjal ja kish bo "knena anena" e veq tuj jau kqyrgrave fustanin (funin) e tu u en napėr telivizora kish nejt.

Mos ma merr pėr tmadhe ket kritik pash bacėn se u nuk kom hesap mu prish me diko qė ka qesi avatari si ti.

Krejt ndeficit shkoj!

tung!


Valla sa per qet kryminister mos jetshim ndrryshe. kam than disaher: SEN HIQ NUK VYN...veq qka jav ka pi ment atynve qe skan buk me hanger nshpija tveta edhe majn shpresa nket far cipiripi. Shkun njerzt e mdhaj te cillet e pergaditen, luftun, drdhen gjak e lot per ket Kosov e ky tash po i han napolitankat e huja edhe krenohet me qato dy fjal (bukur tkqija) qe i foli qaty...nuk esht e drejt kjo. Herdokur keni me vrejt edhe ju po ishalla ather nuk esht von.

E sa per avatarin tem, ajajaja nese kjo foto thot diqka per menqurin, krenarin tem pra se di pse hin nketo biseda me mu. Ti mu fare nuk me njeh, se din kush jam, qka jam. Une qetu vetemp mundona me ju tregu se ka edhe diqka tjeter jasht rrenav edhe pallavrav te kryeministrit se prap pe perseriti SEN NUK VYN.

shnetje niher

Autori
21-02-08, 21:34
Tash pak ti kthehemi temės nė mėnyrė pak ma serioze e tė mos dalim krejt prej rrathėve e te shėndrrojmė ate nė humor tė thjeshtė se edhe nuk e ka vendin!

Krejt e saktė ajo qė thua ti deri tash e nderuara Reanna, mirėpo nuk duhet harruar edhe se ashtu neve si popull na shkoj fati kėsaj here. Gjėja e mirė qė ndodhi nga e gjithė kjo pafatėsi e ndoshta tėrė ekzistimit tonė si komb e popull megjithate ėshtė se ne, nuk e di edhe vet se si e se kush kontriboj mė sė shumti, ia arritėm tė fitojmė Pavarėsinė e kahershme tė projektuar Tonėn.
Nuk do mendė ndėrkohė qė ne tash krahas me realizimin e kėsaj ėndrre tė mrekullueshme, praktikisht ndodhemi edhe nė pragun e sfidave tė mėdhenja tė ardhmėrisė sonė tė imagjinuar. Probleme tė shumta na duhet tani tė i zgjedhim pikėsėpari me vetveten kėsaj rradhe, punė qė nuk ėshtė aspak e lehtė pėr ne si komb i ri nė asnjė mėnyrė, mirėpo tash nė dallim nga e kaluara, rrugėt tona tė arritjes sė sukseshmėrisė nė atė plan, na janė gjėrėsisht e nga tė gjitha anėt tė hapura.
Gėzohem sinqerisht kur vėrej se niveli i intelegjencės nė masėn tonė popullore nuk ėshtė edhe aq i ulėt dhe i papėrfillshėm siq shumė nga pushtetarėt tanė intimisht paramendojnė e pretendojnė tė jetė, dhe mu pėr ate, gjasat tona tė efektuimit tė ndryshimeve tė brendshme nė shoqėrinė tonė tash, na janė mėse reale. Tė gjithėve me rradhė na duhet pakushtėsishėm tė japin kontributin tonė tė duhur e tė obliguar nė kėtė drejtim dhe njė ditė garantuar Atdheun Tonė tė sotėm tė kėsaj gjendje tė hendikepuar pushtetore aktuale, tė e shėndrrojmė nė njė vėnd tejet tė idealshėm pėr tė gjithė banorėt e qytetarėt e tij. Pėr popullatėn tonė shqipėtare e cila me sakrifikime e me flijime tė gjithėmonshme heroike, pakontestueshėm u bė sakrificė e gjallė e kėtij cmimi tė kėsaj Pavarėsie Tone tė Shenjtė!
Shpresoj me gjithė zemėr mė nė fund se garnitura jonė politike e tashme udhėheqėse, nuk do tė guxoj tė jepet pas aventurimeve tė ndryshme pseudokombėtare dhe asisoji tė e injoroj tėrėsisht vullnetin parimor tė kėtij populli tė pėrvuajtur me shekuj, por qė metash do tė ia filloj me implementimin e tė gjitha premtimeve e dėshirave tė prononcuara nė fushatat e tyre parazgjedhore, dhe nė atė mėnyrė tė na inkludojnė edhe ne tė tjerėve, nė gėzimin e plotėsishėm tė kėtij Shteti tė Madhėrishėm, ashtu siq edhe e meritojmė!
Ky pikėsynim pėrndryshe do tė ishte me padyshim alternativa e vetme e mundshme e mbarėvajtjes optimale tė fatit tonė kombėtar, nė kėtė Atdhé tė Rilindur Tonin, prezent!

rrespekt!

Abetare
21-02-08, 21:45
[quote=Rianne]bla bla bla bla...oj Abetare, mos luj me fakte![°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°


Rianne faktet i posedoj unė sa i perket Hashim Thaēit , ti veē po ja fut kot sė koti ...ato gjėra qė nuk i ka mos ja mvesh se ėshtė marre , nėse si politikan nuk ju pelqen s'ka gjė edhe Zotin ka njerėz qė nuk e dojnė ( Ateistat ) pra bėhu pak me njerėzore se kushedi ato veti tė kėqija i posedon ti ose familja jote e tenton t'ia hudhesh dikujt tjeter ... Mirmbetėsh se po largohem nga kjo temė duke kujtuar fjalen popullore ,, E verteta gjithmonė del nė shesh " dhe se ,, Gėnjeshtra i ka kėmbėt e shkurtėra "....!

Urata
21-02-08, 21:46
Hashimi, e ka shfrytezu situaten e varferise se shumices se popullit me premtime te medha...! Te presim vetem edhe e pak, e pastaja flasim une e ju prap...!

Genjet nje numer i vogel njerezish por jo nje popull!

Zero Cool
22-02-08, 13:23
Arb ,


Allahile a mos je edhe ti shka ?

Ku i gjete kėto informacione se kėto vetėm nėper Media serbve i kam lexu e dėgju ... Mos trillo djalė se marre ose percaktou bile me kon je a me shki a me Shqiptarė se me shki s'ja vlen mu shty se ata e urrejnė Hashen e Drenicėn shumė...ēfarė urrejtje hmmmmmmmmm ani Arb ke marr nofken ..Nejse pėr veti e ke se as Hashes as Drenicės as Kosovės s 'ja ndinė pėr "njerėz" tė llojit tuaj ....

Jo ky sosht shka, shkaun e ka dhonderr (Camoviqin).
Lujma ajo nene qe ka bere nje trim, e burreshtetas si qe eshte Hashimi .

Stein-Ss
22-02-08, 15:13
interesant, as 2 muaj te plot qeverisje , e nenshkroi Panvarsin , Hallall te Qoft Zotri Thaqi Faliminderit .

Arb
22-02-08, 16:45
Pavaresine e nenshkroj edhe ai deputeti magjup...

Zor i madh me nenshkru pavaresine, e me lexu nje deklarate qe eshte lexu edhe dy here me heret...

Nuk e ka pas kush dert shpalljen. Derti osht te njohja nderkombetare. 18 Shkurti eshte date historike. Pas 6 shekujsh bota na njohu si shtet.

Ne keta 6 shekuj, e kemi shpall brez pas brezi, po s'na ka bo pune...

Gjumashja
22-02-08, 17:08
Hashim Thaqi eshte dhe do mbes Politikani me historik ne tere rruzullin toksor... syni i keq mos e paft....:cool:

Arb
22-02-08, 17:11
Hashim Thaqi eshte dhe do mbes Politikani me historik ne tere rruzullin toksor... syni i keq mos e paft....:cool:

Ku e gjen mbeshtetjen ky pohimi yt? A vec hajt t'ja futi...

Preshevar
22-02-08, 17:59
Ėndrra e ēdo Shqiptari, ėndrra e Rugovės, njohja zyrtare e Pavarėsisė sė Kosovės...

Endrrėn Rugovės ja realizoj ............ ??

Thaqi, sigurisht :smile:

Gjumashja
22-02-08, 18:06
Ku e gjen mbeshtetjen ky pohimi yt? A vec hajt t'ja futi...

e gjen mbeshtetjen ne mbare boten... dhe te gjithe ata qe jane shqiptar me plotkuptimin e fjales...

Guri i madh
22-02-08, 18:15
e gjen mbeshtetjen ne mbare boten... dhe te gjithe ata qe jane shqiptar me plotkuptimin e fjales...nese veq ata qe e perkrahin thaqin jan shqiptar shqiptarin e paska marr pusi thaqin e perkrahin ata te cilet kan qen lojal ndaj serrbis se par edhe bashkpuntort e shkjeve qe ne periudha te ndryshme i kan sherbye shkavit me i arrit qellime njeri nder ta esht vllau i thaqit GANI THAQI po edhe BAJRAM REXHEPI i ka diferncue krejt stafin mjeksor ne spitalin e mitrovice


i vetmi mjek shqiptar qe ka mbet deri ne kohen e luftes ėsht BAJRAM REXHEPI

Guri i madh
22-02-08, 18:17
nese veq ata qe e perkrahin thaqin jan shqiptar shqiptarin e paska marr pusi thaqin e perkrahin ata te cilet kan qen lojal ndaj serrbis se par edhe bashkpuntort e shkjeve qe ne periudha te ndryshme i kan sherbye shkavit me i arrit qellime njeri nder ta esht vllau i thaqit GANI THAQI po edhe BAJRAM REXHEPI i ka diferncue krejt stafin mjeksor ne spitalin e mitrovice


i vetmi mjek shqiptar qe ka mbet deri ne kohen e luftes ėsht BAJRAM REXHEPISE GATI harrova ka pas mbet BASTRI PLLANA me vllaun e vet SADRI PLLANEN

Gjumashja
22-02-08, 18:28
o guri i madh... hahahhahaha me te vertete shume qesharak je, tu kane perzi kabllot se ne UDB te gjithe te Ldk-se kane qene dhe perkrahes te Milloshit... mos shpif gjera, se nuk te ka hije...
Bajram Rexhepi eshte Hero i Gjalle... shume ka be ai ne kohen e luftes gjithashtu edhe tani ka kontribu...

Urata
22-02-08, 18:29
O leni hashimianat/et le te festojne naj dite, se pasha syt e mi shpejt ka me ju cof imyti...!

Guri i madh
22-02-08, 18:37
o guri i madh... hahahhahaha me te vertete shume qesharak je, tu kane perzi kabllot se ne UDB te gjithe te Ldk-se kane qene dhe perkrahes te Milloshit... mos shpif gjera, se nuk te ka hije...
Bajram Rexhepi eshte Hero i Gjalle... shume ka be ai ne kohen e luftes gjithashtu edhe tani ka kontribu...


PO mir a mundesh me demantue ket qka thash qe i vetmi shqiptar kirurg ka punue deri ka kersit lufta se te tjeret jan diferncue dhe jan largue nga ky ent shendetsor , te lutem demantoe


po te lutem demantoe se vllau i hashes nuk ka qen polic lokal i shkjeve po uniform dhe nuk e kan pague shqiptart gjobat per policin e shkjeve te ky Gani thaqi

po demantoe se ky GANIU nuk ka nxjerr dokumenta te policia e shkjeve ne skenderaj se filanin p,sh po e lyp policia se ka vepra armiqsore kunder jugosllavis dhe ju kan shit njerzve ne perendim me fitue lejen e qendrimit

herdo kan dosjet me u kthye

Gjumashja
22-02-08, 19:14
Guri i madh...nese jane te verteta keto qe thua ti ateher kjo po i bijka "mos e vet se tregon vet" a ti paske qene me uniforme te shkive.. veq jam kurioze ta dije a i ke pas uniformen blu.. apo jeshile...:biggrin: ... qe e ke shiku Ganiun apo Bajramin cka kane be ate kohe...

Gjumashja
22-02-08, 19:16
shpresoj qe shume shpejte te hapen dosjet dhe te zbardhen rastet... dhe shume e bindur jam q ekeni me lyp me hi ne dhe per se gjalli... kend e keni dasht...!!!

Guri i madh
22-02-08, 19:18
Guri i madh...nese jane te verteta keto qe thua ti ateher kjo po i bijka "mos e vet se tregon vet" a ti paske qene me uniforme te shkive.. veq jam kurioze ta dije a i ke pas uniformen blu.. apo jeshile...:biggrin: ... qe e ke shiku Ganiun apo Bajramin cka kane be ate kohe...une te thash sill argumente me i demantue kto qka kam shkrue e kush jam dhe kush kam qen mundemi me pie kafe se bashku dikund

Urata
22-02-08, 19:29
Do vie koha per te gjitha...! Te presim vetem edhe pak...

Gjumashja
22-02-08, 19:29
guri se pari nuk pi kafe, me kesi njerz qe i thon vetes shqiptar a deri dje kane bashkpunu me cetnik...!!!

per Bajramin nuk eshte e vertete te eshte ngatrru me kohen e luftes...

as per Ganiun ajo cka thua nuk eshte aspak e vertete... vetem ne qofte se i ke be ti ato dokumente dhe thua qe vellau i Thaqit....


pra genje dicka me me krip se keto nuk po hahen... aspak.. !!!!

Guri i madh
22-02-08, 19:33
guri se pari nuk pi kafe, me kesi njerz qe i thon vetes shqiptar a deri dje kane bashkpunu me cetnik...!!!

per Bajramin nuk eshte e vertete te eshte ngatrru me kohen e luftes...

as per Ganiun ajo cka thua nuk eshte aspak e vertete... vetem ne qofte se i ke be ti ato dokumente dhe thua qe vellau i Thaqit....


pra genje dicka me me krip se keto nuk po hahen... aspak.. !!!!po e shoh se po tenton temes me i dhan kahje tjter po ganiu a e ka pas nji kafe dardania ne skenderaj


tregom kur jan largue mjekt shqiptar nga spitali i mitrovices une te thash demantoe me fakte

Urata
22-02-08, 19:37
O Guri, mos i kerko te verbėrit sy, aman...!

Guri i madh
22-02-08, 19:49
O Guri, mos i kerko te verbėrit sy, aman...!


po e vrej se nuk guxon temes me i shkue deri ne fund po tenton kahje tjter me i dhan temes dhe kjo mendon se kosova esht shum e madhe edhe gjdo rren e thaqit qka i ekspozohet popullit duhet me i besue se kjo mendon se nuk e njohim

Honesty^uk.
22-02-08, 19:53
http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/navbits_start.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24112#) Dardania.de (http://www.dardania.de/vb/upload/index.php) > Politika (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=108) http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/navbits_finallink.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24112) Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven...


Hasha shume lirshem dhe pa asnje ekuivok mund te quhet njeriu qe i tregoi Kosoves se si mund te arrish ate qe s'te takon me anen e tradhetise, intrigave dhe pabesise shqiptare

Cia-Ferizaj
22-02-08, 19:54
hashim thaqi ........ hahahaa o barku pom dhem kur po e permendi hashimin

Gjumashja
22-02-08, 20:06
ore guri... a mos e din edhe sa pale qorape ka mbath vellau i Thaqit... siq po duket edhe ne shtepi tenden paska hy....
ndersa kur jane larguar dihet ajo... nuk ka nevoje te komentohet... por ti po i jep kahje tjeter temes... sepse shikoje titullin pe rcfare flet...

Guri i madh
22-02-08, 20:09
ore guri... a mos e din edhe sa pale qorape ka mbath vellau i Thaqit... siq po duket edhe ne shtepi tenden paska hy....
ndersa kur jane larguar dihet ajo... nuk ka nevoje te komentohet... por ti po i jep kahje tjeter temes... sepse shikoje titullin pe rcfare flet...jo ata shkojshin naten te ilia komandiri e une ju marrsha er dimive te grave te tyre

Gjumashja
22-02-08, 20:14
duket e kunderta... me siguri te ka ardh Ilia ne shtepine tende...:biggrin: ...

Guri i madh
22-02-08, 20:16
duket e kunderta... me siguri te ka ardh Ilia ne shtepine tende...:biggrin: ...


tash due ne privat methan diqka

Gjumashja
22-02-08, 20:19
Thaqi eshte dhe do te mbetet njeriu me i madh i shtetit me te ri... Gezuar...

Arb
22-02-08, 20:40
e gjen mbeshtetjen ne mbare boten... dhe te gjithe ata qe jane shqiptar me plotkuptimin e fjales...

Edhe sipas teje, perderisa Shymi "gjen mbeshtetje ne mbare boten, na mbetet Politikani me historik ne tere rruzullin toksor?"

Kaq koka kjo pune, qe te mbetesh politikani me historik ne tere rruzullin tokesor a?

Honesty^uk.
22-02-08, 20:46
Thaqi eshte dhe do te mbetet njeriu me i madh i shtetit me te ri... Gezuar...

E nderuar Gjumashe, me vjen keq qe kur eshte ne pytje politika lexoj naivitet tek ju

Gjumashja
22-02-08, 20:48
Edhe sipas teje, perderisa Shymi "gjen mbeshtetje ne mbare boten, na mbetet Politikani me historik ne tere rruzullin toksor?"

Kaq koka kjo pune, qe te mbetesh politikani me historik ne tere rruzullin tokesor a?


Padyshim qe po, koha po e tregon suksesin e tij...po luftohet korrupsioni, e beri Kosoven Shtet... se shpejti do hyme ne BE...

Pupi
22-02-08, 20:50
Ē'ėshtė i gjithė ky (Ani)Thaēi-zėm more ktu eeeeeejj...... ?

Hashim Thaēi ėshtė Kryeministėr i Republikės (tu)sė Kosovės !

Honesty^uk.
22-02-08, 20:57
I nderuar, urdhero nje pasqyre shikoje veten... mandej eja lexom mua...!!!


hmmmmmmmmmmmm:rolleyes:
je shume e lexueshme, pastaj une kam edhe aftesi telepatike qe lexoj edhe mes rreshtave
sepse germat kane mesuar me i kokrruar edhe
militantet e hashes

Preshevar
22-02-08, 21:01
Rod Harapi...!

(Erdhi) Dita e Arberit (sic thoshte poeti yne Arberesh, Jeronim De Rada) , enderra e cdo Shqiptari, Endrra e Rugoves erdhi me 18 Shkurt. Ate dite kur edhe zyrtarisht SHBA, me te tjera fuqi te medha njohen Pavaresine e Kosoves.

Ate qe beri Shymi, Sejdiu, Kupa, dhe magjupi Zylfi Mergja, e kane bere Deputetet e Kosoves, qysh para afro 2 dekadave. Bile edhe nen presionin e dhunes cetnike. Edhe nuk osht folur Shkinisht ne ate seance.Ti je i lir ta interpretojsh si te duash,... tash thuaj qe edhe Zylfi Merxha ta realizoj endrren ty e rugoves pse jO,... un vazhdoj te mendoj qe Thaqi, hyri nė Historinė e Kosovės me shpalljėn e 17 shkurtit 2008 !

Rugova ngordhi para saj qka ti besh ?! Zoti e dėnoj duke mos i len shej ne ket botė !


Edhe nime,

Po duket se si e njohen republiken e rugoves e si te thaqit.

Honesty^uk.
22-02-08, 21:03
Ti pacifisti i zhuganit, qka e ke qit at avatar masi nuk i don militantet ?

O ti zeroo me bisht
avatari im nuk ka asgje te perbashket me ordineret dhe kamufluesit e shqiptarise

panta_rhei
22-02-08, 21:48
Qeshtu kur t'mundohet njeri me i thur lavdi hashimit, s'ka qare pa u sjell si rrugaq e me u sha me gjithkon...
Pa e vėrtetu qė je rrugaq njerzit nuk t'besojn qė je me hashimin!
Tekefundit kėshtu edhe duhet tė jetė... shkijet po i kallin ambasadat e botės tu dasht me tregu qė janė pėr bashkjetesė nė paqe me shqiptarėt:biggrin: !

Edhe kta t'hashimit u myten tuj flliqė e tuj sha si rrugaqė tuj dashtė me na tregu qė hashimi osht personalitet i respektueshėm e i lavdishėm! Delmi me t'pėrkrahė rrugaqėt?!?!?!?!

Naki
22-02-08, 21:57
Ju apelojė tė pėrmbaheni debatimeve me sharje dhe fyrje,nuk jemi rrugaq tė rrugėve ,shprehja e mendimeve tė lira kėrkonė pėrgjegjėsi individuale duke respektuar sė pari vetė veten e pastaj edhe diskutuesit tjerė.

Urata
22-02-08, 22:26
Qeshtu kur t'mundohet njeri me i thur lavdi hashimit, s'ka qare pa u sjell si rrugaq e me u sha me gjithkon...
Pa e vėrtetu qė je rrugaq njerzit nuk t'besojn qė je me hashimin!
Tekefundit kėshtu edhe duhet tė jetė... shkijet po i kallin ambasadat e botės tu dasht me tregu qė janė pėr bashkjetesė nė paqe me shqiptarėt:biggrin: !

Edhe kta t'hashimit u myten tuj flliqė e tuj sha si rrugaqė tuj dashtė me na tregu qė hashimi osht personalitet i respektueshėm e i lavdishėm! Delmi me t'pėrkrahė rrugaqėt?!?!?!?!

kurqysh me na bind...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Urata
25-02-08, 18:45
Ty Kosove te qaj"PA"lot.

Ty Kosove te qaj "PA" lot
Kush udheheqe Kuvendin sot(9.1.08)
Pse Jakupja mire s'lexon?
Nuk ka faj,ne shkolle nuk shkon.

Mandatari n'kuvend flet
Qeverine,themeloj vet
Krejt Ministrat, me ndegjue
Kur ju therras,n'kembe me u que.

Ne Kosove do t'kemi rryme
Nuk guxon,kush me shtyme
Edhe uje do kemi pa nda
Pa m'vete mu,ju mos me u la.

Midis Dimri,e bej Vere
Se nuk marr vesh per te tjere
N'vlera t'luftes ju betohem
Kryeminister,sot emrohem.

Qytetaret me i garantue
Pavarsine kom me ja u prue
Syte i kam nga perendimi
Ju them une,vet Hashimi.

Ne asnji qast ju mos harroni
Kryeminister te me thoni
M'ka ardhe dita per me blue
Per kosove,s'kam pe me leshue.

Ti Jakup,leje me m'dhone
Komuniteteve dy fjale me ju thone
Zdrava dama i gospoda
Moja vllada,mushkog roda.


Nuk e kam shkrue une, m'kishte ardhe ne e-mail...!

Honesty^uk.
25-02-08, 20:25
Ty Kosove te qaj"PA"lot.

Ty Kosove te qaj "PA" lot
Kush udheheqe Kuvendin sot(9.1.08)
Pse Jakupja mire s'lexon?
Nuk ka faj,ne shkolle nuk shkon.

Mandatari n'kuvend flet
Qeverine,themeloj vet
Krejt Ministrat, me ndegjue
Kur ju therras,n'kembe me u que.

Ne Kosove do t'kemi rryme
Nuk guxon,kush me shtyme
Edhe uje do kemi pa nda
Pa m'vete mu,ju mos me u la.

Midis Dimri,e bej Vere
Se nuk marr vesh per te tjere
N'vlera t'luftes ju betohem
Kryeminister,sot emrohem.

Qytetaret me i garantue
Pavarsine kom me ja u prue
Syte i kam nga perendimi
Ju them une,vet Hashimi.

Ne asnji qast ju mos harroni
Kryeminister te me thoni
M'ka ardhe dita per me blue
Per kosove,s'kam pe me leshue.

Ti Jakup,leje me m'dhone
Komuniteteve dy fjale me ju thone
Zdrava dama i gospoda
Moja vllada,mushkog roda.


Nuk e kam shkrue une, m'kishte ardhe ne e-mail...!


Dada Urate
tu baft shendet per kete poezi.

Respekt
Honesty

rilinda
25-02-08, 23:45
Ty Kosove te qaj "PA" lot
Kush udheheqe Kuvendin sot(9.1.08)
Pse Jakupja mire s'lexon?
Nuk ka faj,ne shkolle nuk shkon.

Ka pas ditė ai i juji me lexu fort a?
Mandatari n'kuvend flet
Qeverine,themeloj vet
Krejt Ministrat, me ndegjue
Kur ju therras,n'kembe me u que.Qeverinė e themeloi me tė paeturit, LKD-ėn pra.


Ne Kosove do t'kemi rryme
Nuk guxon,kush me shtyme
Edhe uje do kemi pa nda
Pa m'vete mu,ju mos me u la.

E ju tash pėr inati, lshoni nxemjet e hapni dyer e dritare!


Midis Dimri,e bej Vere
Se nuk marr vesh per te tjere
N'vlera t'luftes ju betohem
Kryeminister,sot emrohem.

Kryeministėr e emėruam ne e nuk u emėrua vet si dikush- dikush para 18 viteve.


Qytetaret me i garantue
Pavarsine kom me ja u prue
Syte i kam nga perendimi
Ju them une,vet Hashimi.
Edhe e pruni valla.:biggrin:
E gatoi me shokėt e tij e tani edhe na e servoi. Eeeee... Zoti i madh.


Ne asnji qast ju mos harroni
Kryeminister te me thoni
M'ka ardhe dita per me blue
Per kosove,s'kam pe me leshue.

Me pas pas mendjen me blue
buxhetin nuk kish mujt me dyfishue.


Ti Jakup,leje me m'dhone
Komuniteteve dy fjale me ju thone
Zdrava dama i gospoda
Moja vllada,mushkog roda.

Bile veē dy fjalė jau paska than e nuk ka hangėr e s'ka pi me ta. :biggrin:

Urata
26-02-08, 03:35
rilinda, a ka mundesi me e dite moter pse 't'pickoje kjo poezi' ?!!i! Edhe ju paski me mbet tu 'luftu' me fotografi e poezi...!

rilinda
26-02-08, 10:53
rilinda, a ka mundesi me e dite moter pse 't'pickoje kjo poezi' ?!!i! Edhe ju paski me mbet tu 'luftu' me fotografi e poezi...!

Uratė motėr e di qė nė poezi ka edhe fantazi, e unė e ktheva edhe nga realiteti.
Luftojmė me padrejtėsi.

Zero Cool
26-02-08, 12:44
Ka pas ditė ai i juji me lexu fort a?Qeverinė e themeloi me tė paeturit, LKD-ėn pra.
E ju tash pėr inati, lshoni nxemjet e hapni dyer e dritare!Kryeministėr e emėruam ne e nuk u emėrua vet si dikush- dikush para 18 viteve.Edhe e pruni valla.:biggrin:
E gatoi me shokėt e tij e tani edhe na e servoi. Eeeee... Zoti i madh.
Me pas pas mendjen me blue
buxhetin nuk kish mujt me dyfishue.
Bile veē dy fjalė jau paska than e nuk ka hangėr e s'ka pi me ta. :biggrin:
Pse a mos ishte Terrmkollja femer a ?Vetem kete me te kuqe ia kisha shtu !

Cia-Ferizaj
26-02-08, 12:50
hahahaha me hy hynen ne qeveri por shrohet pyetja sa do e mbajne qeverine.......

Autori
26-02-08, 12:57
I can“t look without touching. I go crazy!

U Rilinde a edhe ti na kokshe bo maderatore a!
E pash une dyqysh qė mzatetke sharra nbaski hiq pa u nal. Nejse!

Sa i pėrket qesaj poezie veq kush ia ka inati se bukur mirė koka e shkrune.
Ndėrsa kur o fjala pėr mr.Hashėn krye Ministrin tonė tė sotėm neve nuk da duhet shumė tė hargjojm fjalė kėtu po ket cėshtje ia lam krejt kohės tė na tregoj se a ishte ai me tė vėrtetė pėr at post a jo! Nuk e di pse disa po i marrin punt krjet me hygjym! Na e kena prit me shekuj tė tėrė Lirinė e sun pe presim edhe pak kohė kėtu tash masi mo Pavarsia na u realizu! Tė dyja partitė ndodhen nė koalicion dhe pėr ate mo nuk munden njana tjetrės me ia lan fajin pėr mossuksese tė mundshme. Edhe shkau me sa muj me marr vesh u nuk asht ma tu i majt dizginat, kėshtuqė krejt pėrgjegjėsia e cdosendit po bie hiq pa naqet mbi supe tė kėtyne udhėheqsave tanė qė po i kemi. Beli valla punėn e vėshtirė kanė me pasė tash kėta me kėt atdheun Tonė i cili duhet tė ngritet qė prej themelit tė tij krejt rishtas dhe si i tillė duhet me i plotėsu tė gjitha shpresimet e popullatės sė ndodhur tash nė pritje (stand by)!
Gjasat pėr krijimin e njė shteti tė vėrtetė demokratik e nacional fakt qė ekzistojnė mirėpo a do tė ekzistoj edhe vullneti i pakomprometuar pėr njė punė tė tillė, pėr ne mbetet tė shihet nė njė tė ardhme tė afėrt!
Unė pėr veti nė kėto kushte tė cilėt po na ndodhet e stacionuar Kryesia nuk do tė kisha dashur tė jem kryeministėr.
A ndoshta edhe pėr ate as nuk jam i tillė.
Kumeditė!

rilinda
26-02-08, 14:54
I can“t look without touching. I go crazy!

Take care!

U Rilinde a edhe ti na kokshe bo maderatore a!
E pash une dyqysh qė mzatetke sharra nbaski hiq pa u nal. Nejse![/quote]

Kur u pat bo Rilinda moderatore, ti nuk e ke dit adresėn e dardanisė.

Urata
26-02-08, 18:07
I can“t look without touching. I go crazy!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaa veq me 'touch' kah Hashimi , rilinda e Arkza nuk duan, pertjeter kah 'be their guest'...!

panta_rhei
26-02-08, 19:21
Ka pas ditė ai i juji me lexu fort a?Qeverinė e themeloi me tė paeturit, LKD-ėn pra.
E ju tash pėr inati, lshoni nxemjet e hapni dyer e dritare!Kryeministėr e emėruam ne e nuk u emėrua vet si dikush- dikush para 18 viteve.Edhe e pruni valla.:biggrin:
E gatoi me shokėt e tij e tani edhe na e servoi. Eeeee... Zoti i madh.
Me pas pas mendjen me blue
buxhetin nuk kish mujt me dyfishue.
Bile veē dy fjalė jau paska than e nuk ka hangėr e s'ka pi me ta. :biggrin:


Rilindė,
jo qė po du me t'ofendu, veq po du me t'tregu qė qit postimin qė e citova e ki shkru ti.

Ėshtė e kjartė se shumė sinqerisht ti njė kohė tė gjatė je kah mundohesh me tregu qė sa i pėrket diskutimit dhe logjikės je gjysėmanalfabete. Mjerim i Dardanisė.
Megjithatė, kur po t'shoh tuj e mbrojtė hashimin, krejt po m'hiqet.

Autori
26-02-08, 19:24
Aj as une nuk kam qef mem "touch"-irat si shum ka kryeministri se i keq i mir i jemi asht oj urate pasha bacėn.

E ti Rilinde tnxuna nrren se une pėr veti qe plot dy vjet t“rrasta qė e njoh adresėn e Tartanisė e ty skum mujt met pa kurkun as me dylbia e le mo veq me xhyzlluka.

Nejse ti kthehum temės e tmos tdalum jasht gardhit se po tutna vje ujku e na han!

kėri kėri kėri hajdi mrena ntorishte tant qetash e vazhdoni edhe pak me analiza shkencore e ideopolitike mbi aftėsistė konceptuale e strategjike tė njė ndėr personaliteteve tė mė tė shquara tė kėtyre viteve tė fundit (2-3), tė nderuarit tonė tė zgjedhur nga "vota e lirė" e Popullit, zotėri krye Ministrit!

puna mbarė!

Guri i madh
26-02-08, 19:27
Aj as une nuk kam qef mem "touch"-irat si shum ka kryeministri se i keq i mir i jemi asht oj urate pasha bacėn.

E ti Rilinde tnxuna nrren se une pėr veti qe plot dy vjet t“rrasta qė e njoh adresėn e Tartanisė e ty skum mujt met pa kurkun as me dylbia e le mo veq me xhyzlluka.

Nejse ti kthehum temės e tmos tdalum jasht gardhit se po tutna vje ujku e na han!

kėri kėri kėri hajdi mrena ntorishte tant qetash e vazhdoni edhe pak me analiza shkencore e ideopolitike mbi aftėsistė konceptuale e strategjike tė njė ndėr personaliteteve tė mė tė shquara tė kėtyre viteve tė fundit (2-3), tė nderuarit tonė tė zgjedhur nga "vota e lirė" e Popullit, zotėri krye Ministrit!

puna mbarė!


autor une jam regjistrue me 28 .8 .2005 rilinda at,her ka qen moderatore ju pershendes ky ishte vetem nji sqarim

Autori
26-02-08, 19:41
autor une jam regjistrue me 28 .8 .2005 rilinda at,her ka qen moderatore ju pershendes ky ishte vetem nji sqarim

Apo a?

E atėhere kėrkoj falje se pasha bacėn Rizė nuk e kom ditė!

Kokshna kon dallash apo si po thojn do si pak ma qytetarqe jangllash!

Hall insani ej! E edhe bash pa gabu kajher aty ktu, nuk pe do valla!

E ti mir qė mkallxove mbi at fakt se tash kom me majt nmend mir, e tybe kurr mo nuk kam mi hi gabim!

flm!

rilinda
26-02-08, 21:13
Rilindė,
jo qė po du me t'ofendu, veq po du me t'tregu qė qit postimin qė e citova e ki shkru ti.

Ėshtė e kjartė se shumė sinqerisht ti njė kohė tė gjatė je kah mundohesh me tregu qė sa i pėrket diskutimit dhe logjikės je gjysėmanalfabete. Mjerim i Dardanisė.
Megjithatė, kur po t'shoh tuj e mbrojtė hashimin, krejt po m'hiqet.
Ou ku je "thesari" i Dardanisė bre!?
T'kam pas thėnė unė diēka ty.

Po ta pėrsėris pytjen qė ende nuk mė ke dhėnė pėrgjigje:
A tė ka shkuar mendja qė ta padisėsh trurin tėnd pėr mosfunksionim!?!

rilinda
26-02-08, 21:17
E ti Rilinde tnxuna nrren se une pėr veti qe plot dy vjet t“rrasta qė e njoh adresėn e Tartanisė e ty skum mujt met pa kurkun as me dylbia e le mo veq me xhyzlluka.Apo a?

E atėhere kėrkoj falje se pasha bacėn Rizė nuk e kom ditė!

Kokshna kon dallash apo si po thojn do si pak ma qytetarqe jangllash!

Hall insani ej! E edhe bash pa gabu kajher aty ktu, nuk pe do valla!

E ti mir qė mkallxove mbi at fakt se tash kom me majt nmend mir, e tybe kurr mo nuk kam mi hi gabim!

flm!

Ashtu siē ke rėnė ndesh me kėto dy citime mė lartė, ashtu edhe do tė biesh nė shkrimet tjera qė i bėn pa e menduar se ēfarė flet.

agrONN
26-02-08, 22:00
Te krahasosh qeverine e meparme me kete aktualen del se kjo e dyta eshte e ARTE.Krejt kjo fale Hashim Thaqit.Shpifjet qe beni ne emer te tij pa kurrfare argumentesh iu QOFSHIN JUVE PER NDER.
Por,nese ndonjeri ka argumente per diskreditimin e tij (H.Th) i lutem shume qe ti deklaroje ketu e lerini shpifjet ,pranojeni si politikanin me komplet (se bashku me F.Sejdiun) qe ka pasur ndonjehere Kosova.

agrONN
26-02-08, 22:33
Kur lexoj vleresimet per kryeministrin tone padashur me dalin para syve disa ministra te qeverise se kaluar (qeverise me te dobet ne rruzullin tokesor).Parakalon ne memorien time:Terrmkollja (hibrid i padefinuar),Haraqia (snob i semure,gej o hermafrodit nje dreq e merr vesh),Haziri (narcisoid) gjithashtu i semure,i specializuar per politike ne kapitullin special te biologjise...Dugolli (me syze +0.000),e dini vetem sa per t`u dukur intelektual.Si u be milioner ai ??....O Zot ...Agim Veliu... e njoh moti ate shkretan...Ai eshte turpi i kombit ...Nje klase te fillores s mund ta drejtoje! Apo ju mbani mend ndonje fjale te madhe te dale nga nenmustaqet e tij???...Po Et`hem Qeku ...mos t`vazhdoj me teper s mundem s kam fuqi...
Eh Agim Qeku ...i gjori u plak para kohe me ta...C`e do kur te tjeret mbanin freret ...
P.S. Kam besim ne doren e forte (per te cilen ka nevoje akoma ketu) te qeverise se Thaqit perndryshe do i mallkoje historia.STOP hajnise STOP korrupcionit !!!Kjo qeveri ndodhet ne bazen e dobet te cilen e gerryen parapraket.Nuk e kane te lehte punen.Hashimi dhe PDK ja e kane voten time ashtu siq e paten edhe kur humben zgjedhjet.Por do mbesin pa te nese nuk i grahin si duhet.Do te shihet shpejt.Fundja,asgje s mbetet per tjetren bote,cdo gje zbulohet ,Kosova eshte e vogel...

Autori
26-02-08, 22:38
Kėsaj rradhe me njė qasje paksa mė serioze dėshiroj tė bėj tė ditur se pėr kryeministrin Tonė tė ndodhur nė kėto rrethana dominuese tė sotme, do tė ishte mjaft praktik modeli i strategjizimit tė formės sė lojės sė lashtė fisnike tė Shahut (e me kėtė rast ndėrkohė, do t“ iu kisha lutur Rilindės, moderatorės sė famėshme tė kėtij Forumi tė mos e mbart Temėn a Postimin tek kategoria e Sportit ngase i siguroj qė kėtu nuk ka tė bėj drejtėpėrdrejt asgjė me vetė lojėn e Shahut por vetėm me shkathtėsinė superintelektuale qė pėrdoret nė Te, e me mundėsinė objektive tė transferimit eventual tė Saj nė sferėn e fushės sė politikės tradicionale e universale! flm!)!
Nėse Ai vetė nuk posedon ndonjė dituri tė avansuar mbi njohuritė profesionale tė kėsaj Loje i kisha propozuar qė tė konsultohet mbi atė aspekt me shahistėt tanė tė renomuar (nėse kemi tė tillė natyrisht) ose krejt thjeshtė tė provoj tė kėrkoj ndihmė edhe nga vet ikona e kėtij Sporti tė dashur, i madhi zt. Kasparov, i cili edhe vet pėrndryshe rishtazi suksesėshėm ėshtė inkorporuar nė lėminė e politikės ruse, dhe nga analitikėt e renomuar politikė botėrorė pritet tė korrė fitore tė hatashme e absolute relativisht shpejt nė domen!
Ėshtė krejtėsisht e paparamendueshme se si njohėsit e vėrtetė tė taktizimit e tė strategjisė sė Lojės janė nė gjendje tė i perceptojnė dukuritė e prezentuara nė skenė! Pėr ne amatorėt e Tij, ato mjerisht ndodhen krejt jashtė diapazonėve tė mundshėm mendorė! Pėr ate edhe jemi aty ku jemi: njerėz ordinerė e me paaftėsi tė zgjidhjes intelektuale tė problemeve tė cėshtjeve preokupuese tona jetėsore!
Tash tė jemi tė qartė, jo tė gjithė shahistėt profesionistė kanė edhe sukses tė garantuar me adaptimin koherent tė diturisė sė tyre tė Lojės nė sfera tė tjera shoqėrore tė ekzistimit! Mirėpo megjithate mundėsia reale e njė praktikimi tė tillė, pamohueshėm ekziston! E vetmja gjė qė duhet tė merret nė konsiderim e nė trajtim ėshtė psikologjia transitive e natyrės sė vullnetit tė fitorės apriorisht tė projektuar! E e cila nė vete kryesisht pėrmban njė ndėr elementet mė primare tė saj: mosnėnshtrimin e pakushtėsishėm si dhe ngadhėnjimin absolut e ultimativ tė lojės!
Shpresoj se i nderuari kryeministėr e shfleton ngandonjėherė kėtė forum tonin kombėtar dhe e lexon kėtė propozim ngaqėse me tė vėrtetė me inkarnimin e shkathtėsisė fantastike tė lojės sė Shahut Ne nė sferėn tonė politike me kohė do tė arrinim edhe nė kulmet e nė perspektivat e paimagjinuara deri mė sot pėr trurin njerėzor!

P. S.

Sido qė tė jetė Unė vet si vetėm njė adhurues i thjeshtė i kėtij Sporti e aspak njė i tillė i shkallės profesionale tė Tij, sa pėr fillim i kisha kėshilluar Atij qė tė mos i shpėrfillė Piunat ngathtėsisht tepėr e me panevojė ngaqėse nė shumė situata tė rėndėsishme e kyqe, ata vlerėn e tyre potenciale mundė tė e kenė edhe mė tė madhe se edhe vet Mbretėresha Standarde, dhe nė atė mėnyrė me njė kėrkesė tė nevojės sė parashtruar e urgjente, shpeshėherė edhe papritmas e krejt sensacionalisht, ndonėse edhe tė ngelur vetėm e tė dėshtuar tėrėsisht nga figurat e tjera tė disponimit, krenarishėm njė ditė, ia dalin tė e sigurojnė krejt vetė, Fitorėn e shumėpritur tė Mbretit Sovran, intenzivisht tė agresuar, e fatalisht tė keqpozicionuar!

rrespekt!

teutaA
26-02-08, 23:42
thaqi historin e jakupi gjuhen shqipe po gjeografin kush spo e di

Urata
26-02-08, 23:45
gjeografin, Xhaviti...!

Autori
27-02-08, 01:05
Allahile kush asht ka i lshon qeta fmi mu sjell knejpari!

Qy bishti tyne!

Se marre koka mi propozu krye Ministrit me msu lojėn e shahit mirė e jo veq qata qė e pėrdor napėr qajtore tDrenicės e mos me gabu najher me ndrru damėn pėr ni
ka li . E masanej edhe me kqyr simas mundsis me e ngushtu sa tmujn "garniturėn" e vet qė e ka mas veti e mos mi dho shanc cdokujt mi hi pi natan e pi ketan! E me ba rusfaj!

Po qaq merrni vesh ju nshah obo po hiqmuni qafės! Se tybe svyni xha!

Gjumashja
27-02-08, 11:50
Shyqyr qe shumica e popullates te Kosoves jane RINI.. dhe per moshen e vjeter (komunistat).. le te kenaqen edhe ndonje dite se paku ketu ne forum me postimet e tyre...:biggrin: ...
Kurse Kryeministri, le te vazhdoj punen e tij te suksesshme... syri e keq mos e paft...!!

Autori
27-02-08, 13:36
Ti mehesap oj qika e pėrxhumshe ka u pi qet qato bujashka po nejse!

Edhe veq sa pėr met ba me dije une baco nuk jam kumunist po kapitalist. I kom mledh qetu do ojro qė hiq kurxha mos mujsha me ba spaku ni qajtore nqendėr t Prishtins kur tkthena kam me mujt me qel me to! Edhe emnin firmės kom me ja vnu "te qajtorja e denisit" e kom mu knaq tu fitu pare! Se plot qasi coolera qė i kan mishiqat si tmarimangės e qė ushtrojn me jastaka ditpėrdit kan me u myt tu ardh te u pėr mu rras nqaj trrusit!

Qy!

Se krye ministri mo pise u ba i pasun e tash edhe krye ministėr bukėn ma that nuk ka me hangėr. Po edhe aj qashtu si na tjerėt. Hiq ma nhije se na belivalla nuk asht. Edhe atina ju kan ba do vjeta bajagi si shum. E Edhe aj matovonshi kur tqohet nsaba pantolleve niherė njanėn kom jau shti e niher tjetrėn. E jo tė dyjat meniher si kujtojn shumica!
Aj mu me ta kallxu tdrejtėn nuk pom pengon fakti qė nuk ja kom zan venin atij moj qik e bacit po pom pengon qekjo jeta me qeta xhint e bajatshėm qe pėrcdo dit po duhet mi pa. Besom shpeshher mkap tugi prej mundit e veq zorrt du mi qit jasht. Boll po iku prej tyne e po futna nmal me qeta qent e mi po apet se apet nuk po mujtna pa i pa. Veq ni dite edhe se ma tybjakoft nu kthesha nbanesė po veq qagje kom me nejt. Aj na majmuna se majmuna ma mir apet me nejt nmal e me marr ajr tpastėr bile se me jetu ncivilizim kishe e me na myt smogi e flliqsia e qatyne qė pi thojn vetės sot njeri.

Jo gjumashe jo!

E pėrlyn bishtin e kacisė tė tant si po duket!
Me pare pa pare nji ditė tė tant e nbiruc prej 2mkatror kena mu rras pasha haktalanė.
Veq masanena oj advokatja e xharpnit shumica prej nesh sta kan kėrku mo naj jet tjetėr dikun, po i madhi Zot i merr e i qet qfuuc nė shportėn e hedhurinave qė pėr me mujt ma vonė mi kall e mi zhduk me ka krejt. Ndėrsa numri i atyne qė do tė fitojnė mėshirėsinė e Tij edhe qė do tė disponojnė me tana tmirat qė mundet njeri mi paramendu nket botė, do tė jet shum i pakt pasha bismilahin!
Pra pėrhajr i koft kulltuku tė tonit kryeministėr se mu edhe me mlut dikush mi ja nxo venin nuk kisha pranu. Jo pa ja ndėrtu niher cdo tė mundshmit njeri t tonin nga ni shpi e pa ja siguru ka ni punė qė pėr me mujt krejt vet mu kėrpit e me met xhallė!
E kėto dėshira sot pėr sot qysh e dimė na tgjith janė veq mjegullina tlluftit, kshtuqė sa mperket mue shum mirė qė nuk jam hiq nat far dovlet tė tyne tkrijum dhe asisoji majspaku ndėrgjegjėn e kam tė pastėr e edhe vetėdijėn me gjeth qenjėn realtivisht tė qetė!

une tash po shkoj me flet e ti?!

u mfal nime se harrova!

Gjumashja
27-02-08, 18:20
Autori.. vazhdo e flej ma mire te bjen, pa u mundu me ndryshu vet dicka mos prit qe ndryshon tjetri... ti, une te gjithe jemi njerez andaj nese deshirojme te arrijme dikund apo te shohim njerez te mire ateher vetem pune duhet... kryeministri boll i mire ka qellu, rastesisht nuk ka arrit aty ku eshte sot...

Urata
27-02-08, 18:35
Te gjithe e dijme qe rastesisht Hashimi nuk u bo Kryeminister ...
Te gjithe e dijme se shume e "mundin" e ka ba me arrite deri aty...!

Prandaja,slogani: Bac, u kry! shume mire po tingellon...!

Autori
27-02-08, 19:34
Jo tuj flet kesh vallai oj xhumashe po veq do langoj qetu tu bėrtit erdhėn e ma qitėn xhumin se! Veq u ligavshin e shkum ka goja qitshin si mis pa pa rrok rabia e dhelpnės. Paj kur ta shtin njeri edhe hunėn gjithkah edhe qajo mund me ndodh!

E une bile menova mos mi kan qky qeta tsajtit po tash pe shoh se i paskan fshi krejt qato tlehme tė tyne!
Mani ju veq lidhun qata zagar oj xhumashe e mos i lshoni mu sjell gjithka pa zinxhir se po flliqin kamos e tana po i qesin punė ktyne tforumit pėr me ardh me kacija tmdhaja e me e pastru vendin. Se pėrndryshe puna nuk asht edhe qaq keq jo!
Une kurr nuk kam shpreh ndonji armiqsi kundėr kryeministrit veqmas por vetėm nga ndonji kritik ka najher edhe ate tadresume tanve truq. Se u sjam as me hapin e as me hupin. Mdoket kjo punė asht tu u pa.
Sa pėr kryeministrin ma merr mendja qė masi i ka do njerz tshkollės ngat vetit qysh po thojn duhet edhe aj me i lue qesaj here letrat drejt e mos me naj pru punėn qė na tant mi shti tė dy kamt me ni kam tpantolleve se marrim sapa ashtu e copa bahum. Krejt e qart se prej subjektit politik tonin tė tashėm asnja nuk na ka met ma i mirė se ky edhe pėr ate pra nuk kena humb shum nat pikpamje. Tė presim se a do tė mundet me ba naj ndryshim ky kryeministėr. Paj me than veq po presėm se tek e fundit bani sbani dishka prpaseprap qajo hierarki e jona dizginat ka mi majt pėrveti. E vetmja gja qė mundet mu ndrru nashta asht qė qata frena tkuajve tpėrcjellen dorė pas dore prej njanit hierark e ntjetrin. Ma shum kurxho jo! Ti a nuk je tu e pa se qe 4 a 5 ditė me rradhė qetu nsajt ilalla veq un qė harrakatna me xhinjėn me mendim tė mbrojtjes sė vlerave tė Cėshtjes, se nja tjetėr as sa pėr ilaq sun e xhan. Po, kta tLdk-sė ni shkosh pėr vije e shtati kajher e bajn naj koment veq sa me than, emo qė asht jasht programit tyne partiak e edhepse dukuria ban qart pjes nė kuadėr tė cėshtjes sė pėrgjithėshme kombėtare, as vendit nuk lujn. Secili ngre nga vetja si mu kan ka. E mos mu kon do qė po ia nisin e po mi ngucin kabllat e zhillcave as une met than tdrejtė sishna munu pėr kurxha mo. Pse a mos ke Atdheu mall i babės tem e qė veq une gjith tia mbroj interesin a! po nejse!
Sidoqoftė ato praktika tė hangmjes nėrmjetveti na i kena tė njohuna deri mė tash shumė mirė. E pėr mos me na shku tan jeta tu i than njani tjetrit tradhtar apet ma mirė ma merr mendja asht me gjet najfar rrugdalje qė asht e konvenushme pėr krejt si njahit. E sa pėr qata qė po thu duhet me punu e send, veq kokshe korit oj xhume se qeky baca gjith edhe ka punu e edhe hala asht ka punon. Shumė ma shumė se do qė sot jan ka i majn dizginat ndor bile. Po ska dert!
Nashta tash kemi mbledhun men prej ksaj historie ton tdefektume e nė tė ardhmen i rregullojm pak punt si ma mir e i qesim ato pak si ma nhije. Nuk shkon tan koha me dallavera e dredhia jo oj xhumashe. Njani kput shpinėn tu bajt tulla e mallter e tjetri rri nkarrik e ha pula tpjekta e ban seri. Mos kofsha une qė jau pėrmendi, ne jet gjithmon gjindet dikush tjetėr qė e ban ate e bile edhe qaj ma i afėrti qė deri dje me ni kalanic me ty bashk ka hangėr edhe pa prit e pa kujtu ta non nėnkamzėn e tėrrxon! Pse! Sepse tu e njoft xhinja njani tjetrin si qivigji e tė pabesė secili prej tyne tan kohėn munohet me marr pėr veti primatin. Edhe qashtu naj ditė prapseprap asnjani nuk mundet me e gėzu at far pozite tfitume!
Tash asht koha mi lan manesh ato sjellje prej fėmiu e me kqyr e me ndėrtu ni shtet qė asht i volitshėm pėr tė gjith. E mos me pru punėn me hangėr xhall njani tjetrin. Ishalla nuk na vje puna deri qaty se mos vet.
Se athere shėndrromi pasha bacėn prej njeriut qė po jena kishe, drejt e nkanibalist.
E ashtu nuk na vyn jeta ma hiq oj Xhumashe!


shkova me flet!


p.s. he qysh ma ke ba pejda qetfar tfletme! pejse ja kom nis me fol me ty ment hiq pa shkoq veq te xhumi pom rrin!

rilinda
27-02-08, 21:10
Te gjithe e dijme qe rastesisht Hashimi nuk u bo Kryeminister ...
Te gjithe e dijme se shume e "mundin" e ka ba me arrite deri aty...!

Prandaja,slogani: Bac, u kry! shume mire po tingellon...!

Po pra.
Tė gjithė e dimė se rastėsia nuk ekziston. Tė gjitha janė planifikuara nga ai lart. Eeee... i madh ėshtė Ai.

Arb
27-02-08, 21:17
Po pra.
Tė gjithė e dimė se rastėsia nuk ekziston. Tė gjitha janė planifikuara nga ai lart. Eeee... i madh ėshtė Ai.

Qy qy, eh tybe osht ai nalte me te. Nese paska ardh puna qe ai nalte t'i planifikoj postn e Kryeministrit, Shymit, e paska honger dreqi...

Me me pak se 200.000 votues, qe e votuan, nga 1.5 milion, ka mbeshtetjen e rreth 13% te elektoratit te Kosoves, qe e ben te jete Kryeminister jo-legjitim, Qeveri jo-legjitime.

Arb
27-02-08, 21:27
Rama: Ka fituar Kosova Demokratike

Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama, u shpreh se zgjedhjet nė Kosovė u fituan nga arkitekti i njė politike tė re pėr njė Kosovė europiane.

I kam telefonuar mbrėmė fituesit tė zgjedhjeve nė Kosovė, mikut tim Hashim Thaēi dhe i kam uruar, nė emėr tė tė gjithė socialistėve dhe progresistėve shqiptarė, kėtė fitore tė madhe tė demokracisė, e cila, kemi rėnė nė njė mėndje, nuk ėshtė fitorja e njė partie, por nė radhė tė parė e tė gjithė popullit shqiptar tė Kosovės. Dje ka fituar Kosova demokratike, e lirė dhe de facto e pavarur. Ka fituar pluralizmi dhe bashkėjetesa qytetare, nė njė shoqėri ku secili ka mundur tė zgjedhė nė paqe dhe mė pas tė ndjekė nė qetėsi, njė garė tė lirė dhe tė ndershme tė standardeve tė Europės, ku Kosova tanimė po pėrgatitet tė bėjė pjesė si njė shtet i ri tha Rama, gjatė njė konference pėr shtyp.

Mė tej, ai theksoi se nė kėto zgjedhje ka fituar sigurisht edhe njė forcė politike e re, nė pėrqasjen ndaj vendit dhe problemeve tė rėnda tė tij. Ka fituar njė lider qė ka ditur tė transformohet nga komadanti i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, nė arkitektin e njė politike tė re ndėrtuese pėr Kosovėn europiane.

Partia Socialiste e Shqipėrisė dhe Partia Demokratike e Kosovės janė sė bashku pjesė e familjes sė Internacionales Socialiste dhe e tryezės sė socialistėve europianė. Ne do tė punojmė sė bashku mė Hashim Thaēin dhe me Partinė Demokratike tė Kosovės pėr t’i dhėnė jetė, pėrditė e mė shumė, njė politike tė re nė hapėsirėn shqiptare dhe nė tė gjithė rajonin, tha zoti Rama.

Autori
27-02-08, 21:36
Ashtu siē ke rėnė ndesh me kėto dy citime mė lartė, ashtu edhe do tė biesh nė shkrimet tjera qė i bėn pa e menduar se ēfarė flet.

Aiii Rilinde qy!

Tkėrkovta qik falje nime! Qa po do ma shumė! A mos po do met tra te kamt nashta! Jaa qike e dashun se baca ka kohė qė si ka ra te kamt grave! Mixhen Rizė e ka kap ni krizė!
E tana veq qajo Rianna e kjo Xhumashja qė kishin mujt mem shti me u ra te kamt me letsi.
Haj pasha elhamdurrilahin me qato avatare qi pi kan edhe memthon prej katit tpar kce kisha kcy!

Po mos um hyp nqaf Rilinda pa tba sen allahile se pom doket qaj pantha rei ke qaj qe ta prishi tullusumin ku ttha se nuk po ditshe shumė e u pot thom mos ja vno vekshin cdo secilit muhabet se boll mir po ditshe belivalla.
Aj me kon secilin e kishin ba moderator qiko. Po jo. Veq qata qė asht ma i zoti e ma i meqėm!
Qe p.sh. une shum marak kam pėr veti mu ba moderator. Qaq shum qė kaniher edhe nandėrr e shoh vetėn qė jam ba e ku pi sakatoj tant me ren veq edhe pak mi qel gojėn. Satrap! Veq tana kur po qona nsaba e pe qeli forumin e pe shoh veten se vetėm antar i thjesht hala po jam me tthan tdrejtėn pom bahet jeta bajat! Po shka mi ba duhet me hec pėrpara e nashta najdit mrealizohet ajo dėshirė e tana cdo hesap vjen npunė tvet.

bir shahadet kajher rilinde kur tnxehesh si keq se me pi ujt ftoft tdhomin dhomt po tutna!

teutaA
28-02-08, 07:45
Aiii Rilinde qy!

Tkėrkovta qik falje nime! Qa po do ma shumė! A mos po do met tra te kamt nashta! Jaa qike e dashun se baca ka kohė qė si ka ra te kamt grave! Mixhen Rizė e ka kap ni krizė!
E tana veq qajo Rianna e kjo Xhumashja qė kishin mujt mem shti me u ra te kamt me letsi.
Haj pasha elhamdurrilahin me qato avatare qi pi kan edhe memthon prej katit tpar kce kisha kcy!

Po mos um hyp nqaf Rilinda pa tba sen allahile se pom doket qaj pantha rei ke qaj qe ta prishi tullusumin ku ttha se nuk po ditshe shumė e u pot thom mos ja vno vekshin cdo secilit muhabet se boll mir po ditshe belivalla.
Aj me kon secilin e kishin ba moderator qiko. Po jo. Veq qata qė asht ma i zoti e ma i meqėm!
Qe p.sh. une shum marak kam pėr veti mu ba moderator. Qaq shum qė kaniher edhe nandėrr e shoh vetėn qė jam ba e ku pi sakatoj tant me ren veq edhe pak mi qel gojėn. Satrap! Veq tana kur po qona nsaba e pe qeli forumin e pe shoh veten se vetėm antar i thjesht hala po jam me tthan tdrejtėn pom bahet jeta bajat! Po shka mi ba duhet me hec pėrpara e nashta najdit mrealizohet ajo dėshirė e tana cdo hesap vjen npunė tvet.

bir shahadet kajher rilinde kur tnxehesh si keq se me pi ujt ftoft tdhomin dhomt po tutna!

qashtu edhe ti mos na thuj qe nuk dim se mos vet tani
hajgare pak se me pelqyen ketu shkrimet e tua edhe pse po tingellojn cinike por permbajn ne vete nje realitet kosovar

me respekt Teuta

rilinda
28-02-08, 11:16
A ka mundėsi qė ju lart, tė mos merreni me Rilindėn, po me " Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven..."

Tema ėshtė ajo. Prandaj nėse kur tė ktheheni nuk i gjeni postimet tuaja kėtu, mos pyesni pse.

GjIlAnAsI_cSi
28-02-08, 13:20
Hashim Thaēi njeriur qe i del zot Kosoves ne momentet me te veshtira. andaj sme mbetet gje tjeter per te then perpos Falemnderit Z. Thaēi per punen dhe devotshmerin tuaj ndaj atdheut tone.
Pac jete te gjate edhe ishalla Kosova nuk do te ket me ne nevoj qe prape ta shpetosh.

Falemnderit per punen qe ke bere.

Pacin jet te gjat keta birat dhe bijet e Kosoves qe i humben me te dashurit e tyre.. Ju po mburreni per Hashimin.. por harruar ju se at punen e Hashimit e kisha ba edhe un , se mjaftonte nje pushk me gjujt ne ndonje makin te policijes.. edhe me ik maleve per Shqiperi e tani me dal ne Zvicerr.. e pse po kallen 10...20 katune per rreth , atij vendi.. kete se quaj un "Pun" , se puna e sodit qe e ben ky trimi.. i hotelve te Tiranes.. kete e kish ba edhe ma i vogli i Kosoves.. se ky ikte ne Zvicerr por , tortura e malltretimi e hante populli e Hashimi qe dul ne Zvicerr ai ska hanger gja.. se kete Hasha e bani , por kurr nuk arriti me mbrojt popullin.. iken si morra , neper malet e shqiperis e duke ba foto sikur "Modela" te ardhshem te Kosoves.. kurse Kosova u digjte nga serbia.. e Arkani me maxhupt i masakronin shqiptaret .. E kjo per ty te u duk pun e mire?

Jo mor jo.. kur u kry lufta ateher ju dolet e u bet te fort.. e filluat me than na e Qlirum Kosoven.. e ka qliru ni m.. te madh Hashimi e qliroj Nato qe luftoj plot 72 dite me serbian.. e kete liri e pavarsi e pagoi populli qe ja fali Nato.. e ai smundet me than clirimtar per veq nje avanturist.. keq dasesh ndaj popullit tuaj..

Populli i tregoi hic me pak se ne 2 par zgjedhje se kush ishte ai qe e cliroi Kosoven dhe kush ishte ai qe e beri qe te njoh Kosoven e gjith bota.. e pse erdhi koha me vdek e me ju dhan juve gati "piten" ather eshte tjeter gja , por sa per Hashimin dhe punen e tij qe beri maleve te Shqiperis.. ne per sot e 700 mij vjet Kosov te pavarur skishmi pas.. por them t'drejten kishmi ekzistu veten ne qe jetojm jasht Kosoves.. se e kish ba shkrum e hi sic e beri njeher..

Gjith te mirat.

shqipe__
01-03-08, 22:43
Pacin jet te gjat keta birat dhe bijet e Kosoves qe i humben me te dashurit e tyre.. Ju po mburreni per Hashimin.. por harruar ju se at punen e Hashimit e kisha ba edhe un , se mjaftonte nje pushk me gjujt ne ndonje makin te policijes.. edhe me ik maleve per Shqiperi e tani me dal ne Zvicerr.. e pse po kallen 10...20 katune per rreth , atij vendi.. kete se quaj un "Pun" , se puna e sodit qe e ben ky trimi.. i hotelve te Tiranes.. kete e kish ba edhe ma i vogli i Kosoves.. se ky ikte ne Zvicerr por , tortura e malltretimi e hante populli e Hashimi qe dul ne Zvicerr ai ska hanger gja.. se kete Hasha e bani , por kurr nuk arriti me mbrojt popullin.. iken si morra , neper malet e shqiperis e duke ba foto sikur "Modela" te ardhshem te Kosoves.. kurse Kosova u digjte nga serbia.. e Arkani me maxhupt i masakronin shqiptaret .. E kjo per ty te u duk pun e mire?

Jo mor jo.. kur u kry lufta ateher ju dolet e u bet te fort.. e filluat me than na e Qlirum Kosoven.. e ka qliru ni m.. te madh Hashimi e qliroj Nato qe luftoj plot 72 dite me serbian.. e kete liri e pavarsi e pagoi populli qe ja fali Nato.. e ai smundet me than clirimtar per veq nje avanturist.. keq dasesh ndaj popullit tuaj..

Populli i tregoi hic me pak se ne 2 par zgjedhje se kush ishte ai qe e cliroi Kosoven dhe kush ishte ai qe e beri qe te njoh Kosoven e gjith bota.. e pse erdhi koha me vdek e me ju dhan juve gati "piten" ather eshte tjeter gja , por sa per Hashimin dhe punen e tij qe beri maleve te Shqiperis.. ne per sot e 700 mij vjet Kosov te pavarur skishmi pas.. por them t'drejten kishmi ekzistu veten ne qe jetojm jasht Kosoves.. se e kish ba shkrum e hi sic e beri njeher..

Gjith te mirat.

E ku ishit JU , ju Te LDK kur ushtaret e UCK luftuan maleve ?
E luftuat ju shkaun ?
Apo duke dhene urdher qe te ndalen bombardimet e natos nga pallati i Serbise duke u zgerdhi me kasapin e Ballkanit?
Apo duke u sjell pishinave te Italise ?
As Rugova e as Hashimi nuk e qliruan Kosoven vetem ,edhe ata ishin nje pik uji mes te tjereve !
Edhe lufta per flamur para sa e sa viteve ,edhe gjaku i studenteve me "81,edhe nxenesit e helmuar ,edhe studentet e maltretuar ,edhe minatoret , edhe gjaku i sa ushtareve te vrar ne kasarnet e Jugosllavise ... edhe politika e Rugoves ,e Aganit etj. edhe mundi i Hashimit qe ne kohen me te veshtir te formoj grupe ilegale per formimin e nje ushtrie ( sa rrezik ishte ateher te merreshe me diqka te till ) ... edhe lufta e fresket dhe gjaku i krejt Familjes Legjendare te Jasharajve dhe gjithe bashkeluftareve te tij ... etj etj !

Arb
01-03-08, 23:05
E ku ishit JU , ju Te LDK kur ushtaret e UCK luftuan maleve ?
E luftuat ju shkaun ?

E kah erdhen atehere ata ushtaret e UCK-se? Prej qielli?

Kush ishte LDK-ja ne vitin 1997 sipas teje? Cila popullate ishte pjese e asaj levizje gjithepopullore sipas teje?

Apo duke dhene urdher qe te ndalen bombardimet e natos nga pallati i Serbise duke u zgerdhi me kasapin e Ballkanit?
Apo duke u sjell pishinave te Italise ?

Shtypi i Shkijeve thote keshtu. nese i beson shtypit te Shkijeve, atehere iu beson edhe gjithe atyre genjeshtrave qe ata me dekada prodhuan dhe prezantuan para botes rreth Shqiptareve te Kosoves.

As Rugova e as Hashimi nuk e qliruan Kosoven vetem ,edhe ata ishin nje pik uji mes te tjereve !

Dihet aty. Bushi e kreu!

Edhe lufta per flamur para sa e sa viteve ,edhe gjaku i studenteve me "81,edhe nxenesit e helmuar ,edhe studentet e maltretuar ,edhe minatoret , edhe gjaku i sa ushtareve te vrar ne kasarnet e Jugosllavise ... edhe politika e Rugoves ,e Aganit etj. edhe mundi i Hashimit qe ne kohen me te veshtir te formoj grupe ilegale per formimin e nje ushtrie ( sa rrezik ishte ateher te merreshe me diqka te till ) ... edhe lufta e fresket dhe gjaku i krejt Familjes Legjendare te Jasharajve dhe gjithe bashkeluftareve te tij ... etj etj !

Ka edhe ma shume se sa ke cekur. Jane me shume se 6 shekuj. Qe kur ne shekullin XIII Shkijet pushtuan Kosoven, e kendej... Gjenerate pas gjenerate dhane kontributin e tyre.

Po mundi i Shymit cili ishte? Cilen ushtri e formoj Shymi? Cfare grupesh ilegal formoj ai? Ne dijme se ai vetem thirrej si i veteshpallur (nga grupi i tij me co.) si udheheqes i Drejtorise Politike.

Me asnje fakt deri me tani nuk eshte deshmuar se ai formoj ndonje ushtri.

shqipe__
01-03-08, 23:22
E kah erdhen atehere ata ushtaret e UCK-se? Prej qielli?

Kush ishte LDK-ja ne vitin 1997 sipas teje? Cila popullate ishte pjese e asaj levizje gjithepopullore sipas teje?Shtypi i Shkijeve thote keshtu. nese i beson shtypit te Shkijeve, atehere iu beson edhe gjithe atyre genjeshtrave qe ata me dekada prodhuan dhe prezantuan para botes rreth Shqiptareve te Kosoves.Dihet aty. Bushi e kreu!Ka edhe ma shume se sa ke cekur. Jane me shume se 6 shekuj. Qe kur ne shekullin XIII Shkijet pushtuan Kosoven, e kendej... Gjenerate pas gjenerate dhane kontributin e tyre.

Po mundi i Shymit cili ishte? Cilen ushtri e formoj Shymi? Cfare grupesh ilegal formoj ai? Ne dijme se ai vetem thirrej si i veteshpallur (nga grupi i tij me co.) si udheheqes i Drejtorise Politike.

Me asnje fakt deri me tani nuk eshte deshmuar se ai formoj ndonje ushtri.


Se sa e ka perkrah LDK luften ajo i eshte e qarte secilit e sidomos nje ushtari te UCK !

Kur e degjova zerin e shtjerrun te Rugoves(nga nje tranzistor ) isha nen qiellin e hapur dhe pritnim se si bashkekombasit e mij e leshonin token e Kosoves!Nuk ishte shtyp i shkaut por zeri i tij !
Do te thuash se iu dasht patjeter te e leshonte nje kumtes te till sepse ishte i burgosur (mik ne shtepin e Millosheviqit ) dhe dro se do te ia mbytnin femijet !
I lejohet nje kryetari qe perfaqeson nje popull te tere te shef interesat personale ne kohen kur populli i digjej e masakrohej ? I lejohet nje udheheqesi te nje vendi te zgerdhihet me vrasesin e popullit te vete vetem sa per te e pshtuar b...en e vete ?


Me ate qe nenvizova me te kuqe ,ju jap plotesisht te drejte !

Hashimi prej se ka qen student eshte marr me formimin e grupeve per formimin e ushtris Shqipetare !E atekohe ,ka qen rrezik veq te permendej KR ose te shkruhet nje parulle!
Me 1997 pasi Hashimi muarr pjese ne disa sulme mbi polic ne Gllogovc u denua ne mungese me 10 vjete burg ,njekohesisht u leshua fletearrest dhe thirrje qytetareve qe te e paraqesin ne polici nese dikush e din vendendodhjen e tij !

Faktet jane te gjitha por ja qe ju sdoni ti shifni !

Arb
01-03-08, 23:38
Se sa e ka perkrah LDK luften ajo i eshte e qarte secilit e sidomos nje ushtari te UCK !

Mire e atehere kah erdhen ata ushtaret e UCK-se? Pothuajse i gjithe populli ishte pjese e levizjes gjithepopullore te rreshtuar ne LDK. Atehere nga cila pjese e popullit dolen ushtaret e UCK-se?

Kur e degjova zerin e shtjerrun te Rugoves(nga nje tranzistor ) isha nen qiellin e hapur dhe pritnim se si bashkekombasit e mij e leshonin token e Kosoves!Nuk ishte shtyp i shkaut por zeri i tij !

Po cila Radio e jepte ate? Ishte ndonje radio e besueshme?

Do te thuash se iu dasht patjeter te e leshonte nje kumtes te till sepse ishte i burgosur (mik ne shtepin e Millosheviqit ) dhe dro se do te ia mbytnin femijet !
I lejohet nje kryetari qe perfaqeson nje popull te tere te shef interesat personale ne kohen kur populli i digjej e masakrohej ? I lejohet nje udheheqesi te nje vendi te zgerdhihet me vrasesin e popullit te vete vetem sa per te e pshtuar b...en e vete ?

Keto pamja kane dalur nga RTS-ja e cetnikeve. Se si u soll Presidenti ato dite e dijne te gjithe qe duan. Haga e konsideroj si dosje te mbyllur para se ai edhe te fliste vete per ate. Edhe vete ai e deshmoj ne Hage. Si dosje e hapur, dhe ndryshe konsiderohet vetem nga Shkijet, edhe nga keto qe lexo nga ti.

Hashimi prej se ka qen student eshte marr me formimin e grupeve per formimin e ushtris Shqipetare !E atekohe ,ka qen rrezik veq te permendej KR ose te shkruhet nje parulle!

Faktet? Ka deshmi per kete? Ku jane ato?

Me 1997 pasi Hashimi muarr pjese ne disa sulme mbi polic ne Gllogovc u denua ne mungese me 10 vjete burg ,njekohesisht u leshua fletearrest dhe thirrje qytetareve qe te e paraqesin ne polici nese dikush e din vendendodhjen e tij !

Ku ne Gllogovc? Me c'date? Kush u vra? Cka u godit?

shqipe__
01-03-08, 23:52
Mire e atehere kah erdhen ata ushtaret e UCK-se? Pothuajse i gjithe populli ishte pjese e levizjes gjithepopullore te rreshtuar ne LDK. Atehere nga cila pjese e popullit dolen ushtaret e UCK-se?Po cila Radio e jepte ate? Ishte ndonje radio e besueshme?Keto pamja kane dalur nga RTS-ja e cetnikeve. Se si u soll Presidenti ato dite e dijne te gjithe qe duan. Haga e konsideroj si dosje te mbyllur para se ai edhe te fliste vete per ate. Edhe vete ai e deshmoj ne Hage. Si dosje e hapur, dhe ndryshe konsiderohet vetem nga Shkijet, edhe nga keto qe lexo nga ti.Faktet? Ka deshmi per kete? Ku jane ato?Ku ne Gllogovc? Me c'date? Kush u vra? Cka u godit?


Per te gjitha keto jam deshmitare vete !A ka gje me te fuqishme ?
Dhe ...mos me krahaso me Shkijet o djal Shqipetari, se edhe pese jeta ti kam do ti jepja per Kombin tim !(ne forum jemi )

Arb
02-03-08, 00:02
Per te gjitha keto jam deshmitare vete !A ka gje me te fuqishme ?
Dhe ...mos me krahaso me Shkijet o djal Shqipetari, se edhe pese jeta ti kam do ti jepja per Kombin tim !(ne forum jemi )

Mos te keqkuptohemi. Nuk u mora me ty. Nuk te krahasova me asgje.

Vetem thashe se mediave te Shkijeve nuk duhet besuar kurre. Pa marr parasysh se cka servohet nga Shkijet. Thjeshte mos e thuaj ate qe e thone Shkijet.

Deshmitare vete? Edhe ti ishe me Shymin? Atehere fort mire. Na shkruaj per ato perralla, asi sulme qe keni ba?

Guri i madh
02-03-08, 03:35
Se sa e ka perkrah LDK luften ajo i eshte e qarte secilit e sidomos nje ushtari te UCK !

Kur e degjova zerin e shtjerrun te Rugoves(nga nje tranzistor ) isha nen qiellin e hapur dhe pritnim se si bashkekombasit e mij e leshonin token e Kosoves!Nuk ishte shtyp i shkaut por zeri i tij !
Do te thuash se iu dasht patjeter te e leshonte nje kumtes te till sepse ishte i burgosur (mik ne shtepin e Millosheviqit ) dhe dro se do te ia mbytnin femijet !
I lejohet nje kryetari qe perfaqeson nje popull te tere te shef interesat personale ne kohen kur populli i digjej e masakrohej ? I lejohet nje udheheqesi te nje vendi te zgerdhihet me vrasesin e popullit te vete vetem sa per te e pshtuar b...en e vete ?


Me ate qe nenvizova me te kuqe ,ju jap plotesisht te drejte !

Hashimi prej se ka qen student eshte marr me formimin e grupeve per formimin e ushtris Shqipetare !E atekohe ,ka qen rrezik veq te permendej KR ose te shkruhet nje parulle!
Me 1997 pasi Hashimi muarr pjese ne disa sulme mbi polic ne Gllogovc u denua ne mungese me 10 vjete burg ,njekohesisht u leshua fletearrest dhe thirrje qytetareve qe te e paraqesin ne polici nese dikush e din vendendodhjen e tij !

Faktet jane te gjitha por ja qe ju sdoni ti shifni !i ndjeri RUGOVA ka fol me nji zė tė shterrur se e ka dit se ata te cilet e kan marr pergjegjsin me udh,heq luften familjet e tyre i kan que shum heret ne shqiperi bile pertej lumit shkumbin

e ka dit se atyre nuk ju dhimbsen pleqt grat e femijt e ka dit se kemi nji armik tė ndyt qe pas luftes frontale armen ma te fort e ka propoganden dhe luften psiqike

aspak nuk ka qen veshtir ata qe lshojshin komunikata nga tirana se paret shkojshin nga budallenjet e diaspores qika te reja nga dy e tri nė emer te ndihmes se par per tė plagosurit familjet e tyre jeten ma tė mir se ata refugjatet qe kishin ardh nė evropen perendimor

pse mos me dergue nji vagaband ne mes tė pleqve nė abri me shkrep nji rafall nė ajr e pastaj se sa civil i vret shkavi ska qen me randsi per kta komandanta


hashim thaqi kurr nuk ka dit me urrejt shkavin kto fjal se ka marr pjes nė drenas me 1977 ėsht nji genjeshter e kullume po hashimi e ka nji dokument te till qe ganiu i vllai i tij e ka nxjerr te pobratimi ILIA dhe ja ka dergue nė zvicer me shpres se do ta fitoj AZYLIN


me kujtohet ajo ngjarje te hekurudha e drenasit nė drejtim te kamaranit at,her ademi ka punue me dy tre vet se ma pas qen hashimi me ta ademin e kishin vra shkjet shum para luftes

Arb
02-03-08, 04:00
i ndjeri RUGOVA ka fol me nji zė tė shterrur se e ka dit se ata te cilet e kan marr pergjegjsin me udh,heq luften familjet e tyre i kan que shum heret ne shqiperi bile pertej lumit shkumbin

e ka dit se atyre nuk ju dhimbsen pleqt grat e femijt e ka dit se kemi nji armik tė ndyt qe pas luftes frontale armen ma te fort e ka propoganden dhe luften psiqike

aspak nuk ka qen veshtir ata qe lshojshin komunikata nga tirana se paret shkojshin nga budallenjet e diaspores qika te reja nga dy e tri nė emer te ndihmes se par per tė plagosurit familjet e tyre jeten ma tė mir se ata refugjatet qe kishin ardh nė evropen perendimor

pse mos me dergue nji vagaband ne mes tė pleqve nė abri me shkrep nji rafall nė ajr e pastaj se sa civil i vret shkavi ska qen me randsi per kta komandanta

Eh more Guri. Kesi lahperash kane qene te shperndare gjithkah. Bertitshin "lufte, lufte" e kur ish puna me shkrep pushken nuk u dokshin kun te gjalle. Nuk e kihin dert vrasjet e masakrat e civileve (pleqe e femije) te pa-mbrojtur.

Guri i madh
02-03-08, 04:07
Eh more Guri. Kesi lahperash kane qene te shperndare gjithkah. Bertitshin "lufte, lufte" e kur ish puna me shkrep pushken nuk u dokshin kun te gjalle. Nuk e kihin dert vrasjet e masakrat e civileve (pleqe e femije) te pa-mbrojtur.Arb ata kan qen te paguar edhe duhanshitsit nė kohen e luftes qe i kan vizitue civilin neper istikame dhe kan shit cigare

tregojn ne shum raste ku ishin te moshuar gra e fmij vinte nji me uniform UQK e shprazte nji rafall e vet u largojke e pastaj vishin paramiltart serbe e masakrojshin civil


e populli i gjor shum ka hjek e tash thojn mos folni kunder tyre se nese folni jeni kunder shtetit tė kosoves

Arb
02-03-08, 04:12
Hec e doroje tani patriotizmin e tyne te rreme bre!

Guri i madh
02-03-08, 04:14
Hec e doroje tani patriotizmin e tyne te rreme bre!


une se kam nder mend me hesht se at,her jam i barabart me kta kriminela

Guri i madh
02-03-08, 04:32
Hec e doroje tani patriotizmin e tyne te rreme bre!po duroje shtabin e malisheves e te likofcit shkjet shkonin e masakronin e kta askush aty dihet nese i ter vendi okupohet shtabi ben qendres der ne plumbin e fundit

e nė hag thoshin ka qen prpogand se kana nejt nė kleqk te filan familja se i ka pas kushtet e mira

kena nej nė gjurgjic te filan familja se i ka pas dy antar nė gjermani e kushtet e mira e aspak nuk nuk i brejke ndergjegj,ja per ato viktima qe jan rae nė likofc e malishev si rezulltat i komunikatave te tyre qe thojshin se kena sigurue raketa tok tok me granatue beogradin


po shtrohet pytja nese jan ato raketa kush do te punoj me to o tė qmendur njerzit qe te pakten e kan iden se si punohet me to ju po i likfidoni si nė kosov po edhe nė shqipri


e po thojn heshtni

afrim preniqi
02-03-08, 10:12
Kosoven e presin sfida te medha,plani i ahtisarit per mendimin tim eshte anti-shqiptar ,mose u krenoni per ket udheheqje te mjere do ta quaj te Kosoves ju shifne flamurin dhe kushtetuten e Kosoves keto dyja te tregojne mjafte dhe qart se nuke eshte zgjidhur qeshtja e shqiptarve ,plani i Ahtisarit i favorizon pakicat kurse shumicen e ben pakice populli shqiptar ska luftuar per planin e Ahtisarit por ky esht nji imponim nga bashksia nderkombtare,mjaft me se ka luftuar ai ka luftuar ky, 1milion shqiptar forcat qetnike serrbe kane larguar nga kosova ,u dashte qe te nderhyejn forcat nderkombtare,pasi qe forcat qlirimtare ishin te organizuar me shume ne baza partiake se sa benin lufte te organizuar clirimtare,une nuke po e mohoi luften por organizimi dhe udheheqesit e saje skane qene aspak real me situaten ne teren,prandaj 17 shkurti eshte nji hap drejt lirise ku te tjeret vendosin per ne.pasi qe luften se fituam ne por forcat nderkombtare.
hashimi dhe hashimat tjer vetem bejn amen ,keta nuke e kane vulen e Kosoves.

biki_jarule
02-03-08, 11:18
tema qenka: Titulli: Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven...
une kisha ndryshu diqka:
hashim Thaqi njeriu qe e gjeti dhe e dhe me pas e sajoi,shijoi historin e lavdishme per Kosoven qe e krijoi DR.Ibrahim Rugova

hasanmehmeti
02-03-08, 11:35
Thaēit si i mbėshtetur nga lobi hebre nė SHBA, dhe Izraeli qė nuk e njeh pavarėsinė e Kosovės


Wednesday, 27 February 2008


Nga Kastriot Myftaraj - Pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės, ambasadori i Serbisė nė Izrael, Miodrag Isakov, i deklaroi gazetės izraelite “Jerusalem Post” se ai kishte marrė sigurime nga zyrtarė tė lartė izraelitė,se Izraeli nuk do ta njohė pavarėsinė e Kosovės tė shpallur nė mėnyrė tė njėanshme dhe se qeveria izraelite e ēmonte qėndrimin e Serbisė pėr Kosovėn si tė mbėshtetur nė ligjet ndėrkombėtare. Deklarata e ambasadorit serb, qė erdhi pas njė takimi qė ai pati nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Izraelit, me rastin e shpalljes sė njėanshme tė pavarėsisė sė Kosovės, nuk u pėrgėnjeshtrua nga qeveria Izraelite, ēka e vėrteton tėrthorazi atė. Fakti ėshtė qė, Izraeli ende nuk e ka njohur pavarėsinė e Kosovės. Letra zyrtare qė ka shkuar nga Kosova nė Izrael me kėrkesėn pėr njohje, ka mbetur pa pėrgjigje. Ky qėndrim i Izraelit duhet ta ketė vėnė nė pozitė tė keqe posaēėrisht kryeministrin e Kosovės, Hashim Thaēi, se ai dy ditė para zgjedhjeve tė nėntorit tė kaluar nė Kosovė, duke folur nė emision “Opinion” tė Blendi Fevziut, nė Tv Klan, u shpreh se pėr fushatėn zgjedhore qė po bėn partia e tij nė Kosovė ka mbėshtetjen e lobit hebre nė SHBA. Thaēi nuk shpjegoi se ē’lidhje specifike kishte partia e tij, dhe ai vetė, me lobin hebre nė SHBA, qė ėshtė njė lob etno-religjioz. As drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu dhe as analistėt e pranishėm nė emision, nuk pyetėn pėr kėtė gjė shumė interesante. Duket, Hashim Thaēi ndoqi shembullin e Edi Ramės, qė prej vitesh bėn gjithēka pėr t’u dukur beniamini i lobit ēifut nė SHBA. Prioriteti i lobit ēifut nė SHBA ėshtė mbrojtja e interesave tė shtetit tė Izraelit, atdheut tė ēifutėve. Vetė shteti i Izraelit ėshtė i definuar me kushtetutė si shtet i nacioni (kombit) ēifut dhe i diasporės, pra ēifutėve tė botės, duke pėrfshirė dhe ata tė SHBA. Lobi ēifut nė SHBA ėshtė krahu i zgjatur i Izraelit nė politikėn amerikane. Por, me gjithė mbėshtetjen e supozuar tė Thaēit nga lobi ēifut nė SHBA, megjithatė Izraeli nuk e ka njohur ende pavarėsinė e Kosovės, edhe pse e kanė njohur SHBA, dhe Izraeli nė vendimet e tij politike ndėrkombėtare ėshtė, me pėrjashtime shumė tė rralla, nė sintoni tė plotė me SHBA. Pse nuk e ka njohur Izraeli pavarėsinė e Kosovės? Qėndrimi i Izraelit nuk mund tė shpjegohet me shpjegimin qė jepet p.sh. nė rastin e Rumanisė, pra me frikėn nga separatizmi, se pėr Izraelin ekuivalenti i kėtyre problemeve ėshtė ēėshtja e shtetit palestinez dhe Izraeli e ka njohur kėtė shtet dhe diskuton vetėm pėr kufijtė e tij. Nuk ėshtė i besueshėm as shpjegimi se qėndrimi i Izraelit vjen se ai i trembet faktit qė Kosova mund tė shėrbejė si precedent qė territore brenda kufijve tė Izraelit, tė populluara nga arabė, si Galilea perėndimore, do tė kėrkojnė tė ndjekin shembullin e Kosovės. Kjo qė po ndodh me Kosovėn, po ndodh se ajo ka mbėshtetjen e SHBA, nėse arabėt me tė cilėt ka konflikt Izraeli nuk e kanė kėtė. Pastaj ka disa gjėra tė tjera nė qėndrimin e Izraelit pėr Kosovėn, qė tė japin tė kuptosh se motivet izraelite janė tė tjera. Nė 1999, nė kohėn e fushatės ajrore tė NATO kundėr Serbisė, kryeministri izraelit Sharon, e quajti kėtė agresion tė NATO ndaj Serbisė? A thua se Sharon e bėri kėtė nga frika e precedentit, pra se mos NATO sulmonte njė ditė Izraelin pėr hir tė palestinezėve? Kėtė nuk e beson kush. Gjithashtu, atėherė Sharon u shpreh se ēlirimi i Kosovės do tė thoshte qė tė shkohej tek krijimi i njė “Shqipėrie tė Madhe”, qė do tė bėhej bazė e terrorizmit islamik. A thua vėrtet Sharon ishte i shqetėsuar pėr terrorizmin islamik nė Evropė? Nė gusht 2006, kryeministri izraelit Ehud Olmert (ende nė pushtet), duke kundėrshtuar protestat e vendeve tė Bashkimit Evropian pėr bombardimet izraelite nė Liban qė po shkaktonin viktima civile, u shpreh se nuk pranon kritika nga vendet evropiane qė nė 1999 sulmuan Kosovėn dhe vranė 10 mijė civilė. Kėshtu Olmert viktimat shqiptare tė genocidit serb nė Kosovė, i quan si viktima tė sulmeve tė NATO, ēka ishte pikėrisht akuza qė i bėnte NATO-s Millosheviqi, pėr t’ u shfajėsuar pėr genocidin ndaj shqiptarėve tė Kosovės. Ėshtė shumė e ēuditshme dhe skandaloze qė kryeministri izraelit, tė mbrojė veprimet e qeverisė sė tij nė Liban, duke tjetėrsuar tė vėrtetėn e vrasjeve masive tė shqiptarėve nė Kosovė. Imagjinoni se si do tė reagonte Olmert sikur kancelari gjerman tė thoshte se viktimat e Holokaustit nė fakt janė vrarė nga bombardimet e aviacionit aleat britaniko-amerikan! Nė kėtė rast do tė reagonte e gjithė bota dhe ky kancelar gjerman do tė fluturonte nga posti brenda ditės. Olmert ėshtė ende nė post, dhe vendos pėr atė nėse Izraeli do ta njohė ose jo Kosovėn. Pėr deklaratėn qė bėri Olmert nė 2006 nga Prishtina nuk pati asnjė protestė, as nga qeveria as nga opozita. Thaēi, nė rast se e ka marrė vesh kėtė gjė, duket nuk reagoi se i mėrzitej lobi ēifut nė SHBA. As nga Tirana nuk pati reagim, edhe pse duhej tė kishte. Tė gjitha kėto tė ēojnė te pėrfundimi se, shkaku i qėndrimit izraelit ndaj Kosovės shkon shumė pėrtej frikės sė precedentit. Izraeli nuk e njeh pavarėsinė e Kosovės. Duket se Izraeli nuk e njeh pavarėsinė e Kosovės, se ai nuk e pėlqen fare angazhimin amerikan nė Kosovė, se Izraeli kurrė nuk ka dashur qė SHBA tė jenė tė angazhuara ushtarakisht nė shumė pika tė globit, se kėshtu ulet aftėsia e SHBA pėr t’u angazhuar nė mbėshtetje tė Izraelit, nėse ky do tė gjendet nė rrezik jetik. Dikur Izraeli nuk e pėlqente fare angazhimin ushtarak amerikan nė Indokinė, posaēėrisht nė luftėn e Vietnamit, se kjo ulte aftėsinė e SHBA pėr tė asistuar ushtarakisht Izraelin nė momente rreziku jetik pėr tė. Prandaj lobi ēifut nė SHBA ngriti artificialisht me anė tė mediave qė kontrollonte njė lėvizje qytetare kundėr pjesėmarrjes sė SHBA nė Luftėn e Vietnamit. Pėr tė drejtuar tėrheqjen amerikane nga Vietnami nė administratėn e Presidentit Nixon u fut ēifuti Hennry Kissinger qė ishte negociatori kryesor amerikan nė marrėveshjen e paqes me Vietnamin e Veriut, qė ishte praktikisht njė marrėveshje kapitullimi e amerikanėve nė Luftėn e Vietnamit. Kėshtu, pėr interesat e lobit ēifut, SHBA braktisėn popujt e Indokinės, tė cilėt i kishin nxitur vetė t’ i rezistonin komunizmit dhe tė sakrifikonin shumė gjak nė kėtė luftė. Njė gjė qė e provon tėrthorazi se kjo ka qenė loja ėshtė fakti se se mediat amerikane, tė kontrolluara kryesisht nga hebreo-amerikanėt, tė cilat prej vitesh kishin qenė shumė kritike nė angazhimin ushtarak tė SHBA-ve nė Vietnam, e mbėshtetėn angazhimin ushtarak nė ndihmė tė Izraelit, nė 1973, nė kohėn e tėrheqjes sė SHBA nga Vietnami, edhe pse Lufta arabo-izraelite e vitit 1973 solli pasoja tė pallogaritshme pėr ekonominė amerikane dhe atė tė Perėndimit nė pėrgjithėsi, pas embargos sė naftės dhe rritjes sė ēmimit tė naftės nga ana e vendeve arabe. Duket se edhe sot strategjistėt ushtarakė izraelitė nuk e pėlqejnė fare angazhimin e SHBA nė Ballkan, se ai ul disponibilitetin e SHBA pėr tė asistuar ushtarakisht Izraelin nė njė situatė rreziku, duke llogaritur se SHBA kanė dhe njė angazhim ushtarak jetik nė Lindjen e Largme, nė mbrojtje tė Taiwan, si dhe duke llogaritur angazhimin ushtarak amerikan nė Evropėn Qendrore. Atėherė edhe lobi ēifut nė SHBA do tė sintonizohet nė njė mėnyrė ose tjetėr me kėtė konveniencė strategjike tė Izraelit. Nuk dihet se deri ku janė tė pranishme nė trurin e Thaēit kėto kategori analitike tė qėndrimit tė Izraelit, dhe sigurisht qė miqtė e tij amerikanė nuk ia thonė ato, si shpjegim pėr atė se pėrse letra qė i ka shkuar Izraelit nga Prishtina me kėrkesėn pėr njohje, ka mbetur pa pėrgjigje. Qėndrimi i Izraelit pėr Kosovėn sigurisht qė do tė reflektohet edhe nė qėndrimin e lobit ēifut nė SHBA pėr kėtė ēėshtje. Kjo ėshtė njė gjė alarmuese. Sigurisht qė ka pasur edhe raste tė tjera kur ka pasur pėrplasje mes SHBA dhe Izraelit pėr ēėshtje jashtė Lindjes sė Mesme, si nė rastin e shitjes sė armėve ultramoderne Kinės nga ana e Izraelit, dhe nė kėtė rast Izraeli ėshtė tėrhequr, se edhe lobi ēifut nė SHBA nuk ka mundur ta mbrojė kėtė veprim tė Izraelit. Kėshtu mund tė ndodhė dhe nė rastin e Kosovės, pra qė lobi ēifut nė SHBA tė mos mundė tė induktojė qėndrimin e Izraelit ndaj Kosovės nė politikėn amerikane. http://www.sot.com.al/index.php?option=com_content&task=view&id=65794&Itemid=0&lang=

>>{SpOnGeBoB}<<
02-03-08, 15:43
Se sa e ka perkrah LDK luften ajo i eshte e qarte secilit e sidomos nje ushtari te UCK !

Kur e degjova zerin e shtjerrun te Rugoves(nga nje tranzistor ) isha nen qiellin e hapur dhe pritnim se si bashkekombasit e mij e leshonin token e Kosoves!Nuk ishte shtyp i shkaut por zeri i tij !
Do te thuash se iu dasht patjeter te e leshonte nje kumtes te till sepse ishte i burgosur (mik ne shtepin e Millosheviqit ) dhe dro se do te ia mbytnin femijet !
I lejohet nje kryetari qe perfaqeson nje popull te tere te shef interesat personale ne kohen kur populli i digjej e masakrohej ? I lejohet nje udheheqesi te nje vendi te zgerdhihet me vrasesin e popullit te vete vetem sa per te e pshtuar b...en e vete ?


Me ate qe nenvizova me te kuqe ,ju jap plotesisht te drejte !

Hashimi prej se ka qen student eshte marr me formimin e grupeve per formimin e ushtris Shqipetare !E atekohe ,ka qen rrezik veq te permendej KR ose te shkruhet nje parulle!
Me 1997 pasi Hashimi muarr pjese ne disa sulme mbi polic ne Gllogovc u denua ne mungese me 10 vjete burg ,njekohesisht u leshua fletearrest dhe thirrje qytetareve qe te e paraqesin ne polici nese dikush e din vendendodhjen e tij !

Faktet jane te gjitha por ja qe ju sdoni ti shifni !Shkipe qka te kokshe ti mori nusja dajes. Hashimit tan jeta i ka shkue tu ik prej policis... ik vrap prej policve tu e ndjek per framerkat e vjedhme.

Me pat thane nji shok a po don me ble framerka Lewiska se shume lire eshte tu i shite njani, po more i thash qysh jo i kisha ble, e hajt shkuam me i ble framerkat kur dol njani nuk e dij tash nuk jam i sigurte i ka ma shume se 11 vjet kjo pune, po gjithe me duket qe Hashim e ka pas emrin.

Sa po i shet shoq framerkat ? 50 franaka. Kqyr qfare framerka bile ti ishin kane lewiska pata me i ble nja 7-8 pare mendojsha ja kisha que kusherive. I kallezova edhe per modelet e framerkave se nuk e kish dijte bile qfare lloje ka edhe u goditem qe heren tjeter nja 5 pare me mi pru. Prit, prit nuk u lajmerue e masnej e thirra at shokun qka eshte puna e framerkave. Jo tha ai shoqi qe na furnizojke me framerka po e kerkojne policia e zvicres qe ka vjedh framerka si shume e ka ik per Kosove...kur tu e kqyre televizorin ne ate kohe po e shof njanin krejt sikur ai shitsi i framerkave dukej, i kish pas vesh uniformen mos me njoft qe ai eshte hec e bjeri ne fije.

agrONN
02-03-08, 18:29
Shkipe qka te kokshe ti mori nusja dajes. Hashimit tan jeta i ka shkue tu ik prej policis... ik vrap prej policve tu e ndjek per framerkat e vjedhme.

Me pat thane nji shok a po don me ble framerka Lewiska se shume lire eshte tu i shite njani, po more i thash qysh jo i kisha ble, e hajt shkuam me i ble framerkat kur dol njani nuk e dij tash nuk jam i sigurte i ka ma shume se 11 vjet kjo pune, po gjithe me duket qe Hashim e ka pas emrin.

Sa po i shet shoq framerkat ? 50 franaka. Kqyr qfare framerka bile ti ishin kane lewiska pata me i ble nja 7-8 pare mendojsha ja kisha que kusherive. I kallezova edhe per modelet e framerkave se nuk e kish dijte bile qfare lloje ka edhe u goditem qe heren tjeter nja 5 pare me mi pru. Prit, prit nuk u lajmerue e masnej e thirra at shokun qka eshte puna e framerkave. Jo tha ai shoqi qe na furnizojke me framerka po e kerkojne policia e zvicres qe ka vjedh framerka si shume e ka ik per Kosove...kur tu e kqyre televizorin ne ate kohe po e shof njanin krejt sikur ai shitsi i framerkave dukej, i kish pas vesh uniformen mos me njoft qe ai eshte hec e bjeri ne fije.

E shifni cka eshte E DREJTA E FJALES !!!!!! ..... edhe gjera te tilla duhet lexuar.

Kur lexoj "franak" e disa shprehje tjera mendoj mos valle ndonje komunitet pakice ka nderhyre ketu . Shikuar nga zhargoni me teper ngjan me fjalorin e shkinemagjupeve ....!!!

Abetare
02-03-08, 18:53
Shkipe qka te kokshe ti mori nusja dajes. Hashimit tan jeta i ka shkue tu ik prej policis... ik vrap prej policve tu e ndjek per framerkat e vjedhme.

Me pat thane nji shok a po don me ble framerka Lewiska se shume lire eshte tu i shite njani, po more i thash qysh jo i kisha ble, e hajt shkuam me i ble framerkat kur dol njani nuk e dij tash nuk jam i sigurte i ka ma shume se 11 vjet kjo pune, po gjithe me duket qe Hashim e ka pas emrin.

Sa po i shet shoq framerkat ? 50 franaka. Kqyr qfare framerka bile ti ishin kane lewiska pata me i ble nja 7-8 pare mendojsha ja kisha que kusherive. I kallezova edhe per modelet e framerkave se nuk e kish dijte bile qfare lloje ka edhe u goditem qe heren tjeter nja 5 pare me mi pru. Prit, prit nuk u lajmerue e masnej e thirra at shokun qka eshte puna e framerkave. Jo tha ai shoqi qe na furnizojke me framerka po e kerkojne policia e zvicres qe ka vjedh framerka si shume e ka ik per Kosove...kur tu e kqyre televizorin ne ate kohe po e shof njanin krejt sikur ai shitsi i framerkave dukej, i kish pas vesh uniformen mos me njoft qe ai eshte hec e bjeri ne fije.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°


Spongebob, mos rrej pash zotin se ai hajni i farmerkave me siguri je kan ti vetė se Hasha tybe ska pas nevojė kurrė pėr farmerka as pėr mall tė huaj se ka pas qef mi mbrojtė mallin e vet e tokėn e vet ... Marre pasha ty ēka po kallxon pėrralla bile me na pas kallxu pėr Patrikun a Tadeusin tan kishum besu po................................ Marrja tė mbuloftė sa pėr fundė qysh po muni me ban kėso lloj shpifjesh ncncncncncn Shqiptar he medet magjup shqiptar ..........grrrrr

Pupi
02-03-08, 18:57
Mė falni ju lutėm, k'shtu nuk bėnė.
Tė gjithė shtetasit e Kosovės kan tė drejtė tė mėsojn dhe tė flasin shqip, e edhe Bobi.

Pupi
02-03-08, 19:02
Thaēit si i mbėshtetur nga lobi hebre nė SHBA, dhe Izraeli qė nuk e njeh pavarėsinė e Kosovės


Wednesday, 27 February 2008


Nga Kastriot Myftaraj - Pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės, ambasadori i Serbisė nė Izrael, Miodrag Isakov, i deklaroi gazetės izraelite “Jerusalem Post”

Pse e gjithė kjo shamat, vetėm dhe vetėm pse Ambasadori serb paska thėnė kėshtu?
Aman ju lutėm!
Ky shkrim, shkrime tė tilla, dhe hapja e Temės nga arton bala dojn njė pyetje dhe presin njė tė madhe pėrgjegjie!
E ēfar do tė ndodhė kur kėto vende do ta pranojn Republikėn e Kosovės???!!!

>>{SpOnGeBoB}<<
02-03-08, 19:14
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°


Spongebob, mos rrej pash zotin se ai hajni i farmerkave me siguri je kan ti vetė se Hasha tybe ska pas nevojė kurrė pėr farmerka as pėr mall tė huaj se ka pas qef mi mbrojtė mallin e vet e tokėn e vet ... Marre pasha ty ēka po kallxon pėrralla bile me na pas kallxu pėr Patrikun a Tadeusin tan kishum besu po................................ Marrja tė mbuloftė sa pėr fundė qysh po muni me ban kėso lloj shpifjesh ncncncncncn Shqiptar he medet magjup shqiptar ..........grrrrr

qka po pisket oj ti qika me emrin e librit te shkrolave. Shkipja shkrujti fakte une solla faktet qe i njof une. Marre per ty me ardhe me mu perzi te faktet e mija kur nuk i din qfare jane ato. Mu kane e kisha shkrujte ja shita Hashimit framerkat, po bash per faktin e fakteve e kam shkrujt kam shku me ble framerka prej hashimit.
Me bo me ardh Patriki me Tadeusin ta shkarkojne arkiven me fakte qka ka ba vendas i yt hashimi, bile prej marres e kishe heq prej nenshkrimit edhe Drenicen.

Pff turli shkeke u mete me ju perzi njeriut ne fakte.

>>{SpOnGeBoB}<<
02-03-08, 19:18
E shifni cka eshte E DREJTA E FJALES !!!!!! ..... edhe gjera te tilla duhet lexuar.

Kur lexoj "franak" e disa shprehje tjera mendoj mos valle ndonje komunitet pakice ka nderhyre ketu . Shikuar nga zhargoni me teper ngjan me fjalorin e shkinemagjupeve ....!!!

qka pate more ti ashkali, egjiptian, rome me ni fjale rod gabeli sic e shkruan Arb, qe u kacavare si nje trangull ? Zhargonin ta saldoj qe nuk te vjen ndermend me u kacavar herave tjera.

Abetare
02-03-08, 21:07
Spongebob ti o Fėmijė i pėrgaztė si Fėmijė Gabeli , faktet i kam unė e njoh Vendasin tim sikur vllaun tim e njoh nga Fėmijėria e deri nė moshen 22 vjqare kur unė u largova nga Kosova , jam e sigurtė 100% se ai ska vjedhė kurrė kjo mė nevrikos kur i mvishet Hashimit se sa pėr politikė unė nuk jam e interesuar me ditė asgjė... Dikush po genjen kėtu e ai je ti Fėmijė i paedukatė.... Edhe unė jam ca fajtore qė merrem me Askusha si ti e si disa tė ēmendur qė kishin ikur nga Spitalet e Psikiatrisė se e kan pa Hashimin ėndėrr heheh ....


Ishalla mbledh mendė pak se nuk e paske gatė mu ēmendė nga shpifjet , trillimet e urrejtja SpongKokė .... se nė Kokė shpuzė paske nė vend tė trurit ....

jadore
02-03-08, 21:39
Titulli: Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven


..pa preteks provokimi ,e them me bindje te plot
...eshte nje titull shume i ngushte ,shume i cekte, shume miop..
historine e lavdishme per krijimin e nje shteti tjeter shqiptare e krijuan ne shekullin e fundit te gjithe shqitaret pa dallim qe nga 1912-ta , nga 1939 deri ne 1945, shqiptaret e vitit 1948 per te arritur ne vitet 1968 pastaj 1973 per te arritur ne mekanizimin produktiv baze e themeleve te shtetit rrepublikan 1981 -ta 1989,vitet 91 e nga 1999 deri me 2008-ten ..
historine e lavdishme e krijuan te gjithe ..
te jemi objektiv ..Hashim Thaqi hyri ne protokoll te historise si emer me leximin e deklarates per shpalljen e Pavarsise,nuk dua ti mohoj vlerat e tij luftarake dhe kontributit qe dha si ushtarak i luftes se fundit por kete moment historik e ''fitoj''fal ''fatit'' qe sjellen lojrat politike ..
tja.... ky eshte mendimi im .

remi.bmc
02-03-08, 23:47
Tung fadil
keto jan mendimet te tua te shendosha qe duhet ti ket i gjith populli shqiptar
por per fat te keq jo te gjith mendojn ose nuk mendojn fare por flasin fjal te
marra nga ata qe tashme e humben kosoven dhe qlirimtaret tone i quajn kriminel e qkado tjetr por e dim qe ata jan armiq e keta ne figur te shqiptareve sdi si ti quaj aj popull qe nuk i don qlirimtaret e vet sdi qa don e ne ende por qti besh serbia shum koh ka nejt ktu edhe tash shkoj por gjurmet e veta ende i ka ketu te do njerz tung tung...

hasanmehmeti
03-03-08, 01:13
Pse e gjithė kjo shamat, vetėm dhe vetėm pse Ambasadori serb paska thėnė kėshtu?
Aman ju lutėm!
Ky shkrim, shkrime tė tilla, dhe hapja e Temės nga arton bala dojn njė pyetje dhe presin njė tė madhe pėrgjegjie!
E ēfar do tė ndodhė kur kėto vende do ta pranojn Republikėn e Kosovės???!!!

Jo vetem pse ambasadori serb ka thene keshtu , por gjej kohe edhe nje here e lexoje tekstin deri ne fund, ndoshta e kupton sensin e lojes.

remi.bmc
04-03-08, 11:28
Tung tung nuk po kam deshir mu marr me kto tema se nuk ki me kan me fol sidomos me ata qe marrin akuza nga serbia per patriotat ton e i paraqesin ketu qudi qysh po ja u ban fetyra apo skan fare.
Ti arbi shum ish pjestar te UQK,se kan qen me heret ne ldk asht e vertet por pse u larguan nga atu dihet mir sepse nuk qonte askund asnje njeri nuk pa ndoni program ndoni gje qe tregonte per te ardhmen ne kete subjekt perpos fjales duroni ju e ne bejm qef ne plaget e juaja .

NUK ASHT QUDI QE KEMI KSI NJERZ KEMI PAS GJITHMON EDHE NE LUFTAT E ME HERSHME QLIRIMTARE NJERZ QE KAN PUNU KUNDER ATDHETAREVE DHE VENDIT TE TYRE POR QUDI SOD DISA MBURREN ME KET PUN !!!!!!!

sherri
04-03-08, 12:50
Titulli: Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven


..pa preteks provokimi ,e them me bindje te plot
...eshte nje titull shume i ngushte ,shume i cekte, shume miop..
historine e lavdishme per krijimin e nje shteti tjeter shqiptare e krijuan ne shekullin e fundit te gjithe shqitaret pa dallim qe nga 1912-ta , nga 1939 deri ne 1945, shqiptaret e vitit 1948 per te arritur ne vitet 1968 pastaj 1973 per te arritur ne mekanizimin produktiv baze e themeleve te shtetit rrepublikan 1981 -ta 1989,vitet 91 e nga 1999 deri me 2008-ten ..
historine e lavdishme e krijuan te gjithe ..
te jemi objektiv ..Hashim Thaqi hyri ne protokoll te historise si emer me leximin e deklarates per shpalljen e Pavarsise,''fatit'' qe sjellen lojrat politike ..
tja.... ky eshte mendimi im .
jadore,shume me ved paka thene mama jote!,nana jeme nuk po pajtohet,vec me nja dy rreshtat e fundit...."nuk dua ti mohoj vlerat e tij luftarake dhe kontributit qe dha si ushtarak i luftes se fundit" .....Kurr Hashimi nuk ka then qe ishte ne luft,as qe thot dikush qe e ka pa ne front..nese ju kujtohet nje duel me te ndjerin,Dr-Rugoven jo shume pas lufte,..ne nje pyetje rreth lufte,ai u pergjegj:se nuk ka marr pjes si ushtarak,po si drejtor politik i UCK-es....nese aludohet ne disa sulme qe gjeja i paska ba para lufte..ato nuk jan te besueshme,as te vertetueme,,,por simbas sherr-presit...ne ate kohe kishte shume "sulmues" letre,dil ne leter(gazet) gazeten me veti e msyja fakulltetit te azilit ne schfajcari......

sherri
04-03-08, 12:54
p.s se harrova keti remit.bmx,me i tregu qe populli i don Qlirimtar't,(e Rognerit) edhe ate shume,.....http://www.youtube.com/watch?v=TPaiW76JbxI

dardan100
04-03-08, 13:03
Titulli: Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven


..pa preteks provokimi ,e them me bindje te plot
...eshte nje titull shume i ngushte ,shume i cekte, shume miop..
historine e lavdishme per krijimin e nje shteti tjeter shqiptare e krijuan ne shekullin e fundit te gjithe shqitaret pa dallim qe nga 1912-ta , nga 1939 deri ne 1945, shqiptaret e vitit 1948 per te arritur ne vitet 1968 pastaj 1973 per te arritur ne mekanizimin produktiv baze e themeleve te shtetit rrepublikan 1981 -ta 1989,vitet 91 e nga 1999 deri me 2008-ten ..
historine e lavdishme e krijuan te gjithe ..
te jemi objektiv ..Hashim Thaqi hyri ne protokoll te historise si emer me leximin e deklarates per shpalljen e Pavarsise,nuk dua ti mohoj vlerat e tij luftarake dhe kontributit qe dha si ushtarak i luftes se fundit por kete moment historik e ''fitoj''fal ''fatit'' qe sjellen lojrat politike ..
tja.... ky eshte mendimi im .


Jam dakord 100%. Pavaresine e kane gjete te gatshme!

fadil
04-03-08, 15:34
Pershendetje:

Personalisht me vjen keq qe ne shqiptaret jemi njerze qe realitetin e gjykojm me inate personale, dhe mendojm se qka do qe ndodhe ne kosove nese se kemi bere vet ne ajo eshte keq....

Hashim Thaqi deshet apo nuk deshet e ka fituar 35 % besimin e qytetarve te Kosoves, ka dal njera nder partit kryesore ne Kosove pas zgjedhjeve te 17 nentorit te vitit 2007, dhe ky rezultat ka ardhur si rezultat i punes se tije personale dhe ekipore, sepse qytetaret e kan vlersuar dhe e vlersojn si liderin me te ndershem dhe me kompetent tashte ne Kosove..

Hashim Thaqi eshte e vertet se ka krijuar histori te lavdishme per popullin e Kosoves, sepse e ka menagjuar drejt besimin e qytetarve te Kosoves, ai e kishte besimin e qytetarve ne kohen kur ishte udheheqes Politik i UĒK.se, e kishte perkrahjen e qytetarve kur e udheheqte delegacionin e Kosoves ne rambuje te frances, e ka perkrahjen e qytetarve edhe sode, dhe ne te trija keto ngjarjhe teper te lavdishme te kombit shqipetar Hashim Thaqi ka ditur te luaj role shum te menqur dhe fitimtar per Kosoven dhe Kosovaret, te tri pozitat udheheqese i ka permbyllur me sukses te plote ne favor te popullit shqipetar ku do qe jane ata.

ata qe jane kunde ketyre rezultateve jane kunder Kosoves dhe Kosovarve, sepse me kete veprim nuk e njollosin figuren e Hashim Thaqit, por e njollosin suksesin e Kosoves, sepse Hashim Thaqi eshte lider i Kosoves dhe sukseset e tije jane suksese te Kosoves e jo suksese te tije personale, sepse nese Kosova nuk ka suksese nen udheheqejen e tije ateher as ai nuk mundet te kete sukses.

Pvarasia e Kosoves eshte rezultat i punes se te gjithe shqiptarve ku do qe jane, sepse per te ardhu deri te kjo pavarsi qe e kemi sode jane flijuar ne menyra te ndryshme shum gjenerate, por si suksese i Hashim Thaqit ne kete rrafsh eshte se ai e ka mbrojtur me nder, krenari dhe vendosmeri kete sakrific te popullit shqiptare.dhe ne kete menyr Hashim Thaqi i ka realizuar politikisht ne menyren me te mir te mundshme pritjet e atyre qe jane sakrifikuar per Kosoven me sukses te plote ne rrafshin Politike.


Hashim Thaqi eshte Kryemnister i Kosoves, dhe te gjithe ne shqipetaret e Kosoves duhet te lutemi qe ai te kete suksese ne Politik, duhet ta perkrahim maksimalisht, sepse sukseset e tije po e perseris edhe njeher do te shendrrohen ne suksese per neve qytetaret e Kosoves, kurse deshtimet e tije do te shendrrohen perseri ne deshtime per neve qytetaret e Kosoves.

Kur presidenti i Shteteve te Bashkuara te Maerikes Xhon Kendedi eshte zgjedhur president ne nje fajalim te pare drejtuar Popullit, iu ka thene atyre o qytetar te Amerikes KURR mos e pyetni veten se qka po bene Amerika per juve, Por pyetne veten se qka po beni ju per ameriken.

Nga kjo moto duhet te udheheqemi edhe ne Kosovaret, qe nje dite te krenohemi me plot kuptimin e fjales qe jemi shqipetar te Kosoves.

Me e Mire Eshte Gjuha e Memecit, Se ee Genjeshtarit...!

GURI SYLAJ
04-03-08, 16:51
Mire shum lum Fadili po mos harro se edhe kritikat ,nganjehere ,jan shume pozitive.Kurse kur eshte fjala tek perkrahja ,Hashimi nuk eshte as i pari kryeminister e as i fundit ,dhe shih nga kjo pike ,do e kete fatin e te gjithe te tjereve .E kam fjalen tek perkrahja.
Cdo suksesi te tij ,ne politike, i gezohemi por edhe cdo deshtim do e gjykojme me aqe sa e si dijme .
Dhe ,tek e fundit ,kjo ligjerate e miresjelljes ,mos eshte pak e vonuar.Kurse konstatimet qe ju sillni jan paksa ndryshe.
Hashimi nuk e kishte perkrahjen e 35% te popullit te Kosoves por te votuesve qe moren pjese ne zgjedhje dhe ketu matematika del krejt ndryshe.
Hashimi ,ne Rambuje ,nuk e kishte perkrahjen e Bacit Adem !? Edhe ketu matematika del pak ndryshe!?
Por kjo nuk guxon te ndikoj fare qe ne ,te gjithe,te perkrahim dhe te ndihmojme ne punen e tij si Kryeminister sepse sot o kurr ky institucion ,jo Hashimi, meritojne dhe ju duhet perkrahja dhe ndihma e secilit qytetare te Republikes se Kosoves!
I deshirojm pune te mire e te mbare edhe pse e ka shume veshtire!

>>{SpOnGeBoB}<<
04-03-08, 17:42
Mė falni ju lutėm, k'shtu nuk bėnė.
Tė gjithė shtetasit e Kosovės kan tė drejtė tė mėsojn dhe tė flasin shqip, e edhe Bobi.

ku je more pupalim hahahaha, qysh nuk te pasna pa ne ate grumbull femijeve. Normal qe edhe ty si pjestar i minoritetit pe din ti qe edhe yllin ta kane ngjite ne harrnicen shtetnore te hashes duhet me ta jap shansen me msue shqipen. Kush kallezoj nuk po me kujtohet, po me doket Rilinda ablla edhe thane qe krejt mahalla e pupit e folin shqipen si Jalldezi i vala malit me def. Marrja e Zotit shqiptaret mu deklarue minoritet veq me e ngjit nji yll ne harren a tu e pas shqiponjen ne midis flamurit krahet sa bjeshka.

Edhe kqyre bonu djal i mire, se qysh e pash pak, pak e drejte ne stanice te forumit me lajmerue te kryeshefi edhe tu propozue kujt me i dhane 15 dite kundravajtje e kujt 30 dite e masnej kend me burgos. Mos u ban hafije njeri, nuk eshte mire.

>>{SpOnGeBoB}<<
04-03-08, 17:50
Spongebob ti o Fėmijė i pėrgaztė si Fėmijė Gabeli , faktet i kam unė e njoh Vendasin tim sikur vllaun tim e njoh nga Fėmijėria e deri nė moshen 22 vjqare kur unė u largova nga Kosova , jam e sigurtė 100% se ai ska vjedhė kurrė kjo mė nevrikos kur i mvishet Hashimit se sa pėr politikė unė nuk jam e interesuar me ditė asgjė... Dikush po genjen kėtu e ai je ti Fėmijė i paedukatė.... Edhe unė jam ca fajtore qė merrem me Askusha si ti e si disa tė ēmendur qė kishin ikur nga Spitalet e Psikiatrisė se e kan pa Hashimin ėndėrr heheh ....


Ishalla mbledh mendė pak se nuk e paske gatė mu ēmendė nga shpifjet , trillimet e urrejtja SpongKokė .... se nė Kokė shpuzė paske nė vend tė trurit ....

Ti je fajtore prej fillimit nuk ka nevoje per koment. Ta shkruajta mos mu perzij te faktet ti jo e njef jo nuk e njef. A po e shef e ki njoft deri ne moshen 22 vjet, e ai vendasi yt ka nis masnej prej moshes 25 vjeqare me vjedhe edhe nuk e ke dijte, tybe ne kishe mund me dijte mos me te kallezue une.

Mos hajde ketu me histeri, u ba gruaja sa nuk bahet ma, e vjen i shtin llafet kot e kot plus edhe fyen.A shkruajta une qe Abetarja ka vjedhe framerka jo, bile as vendasin tend nuk e fyejta veq kallezova qysh mbeta pa ble framerkat prej tij.

Guri i madh
04-03-08, 18:01
p.s se harrova keti remit.bmx,me i tregu qe populli i don Qlirimtar't,(e Rognerit) edhe ate shume,.....http://www.youtube.com/watch?v=TPaiW76JbxI
hhhaaaaaa ooo sherro ket video e kam pae para 6 mujve po mir paske bae qe e ke sjell me pa edhe kta majtistat


gajret oj loke zoti i shpagun ata nese ma jap voten mue

Pupi
04-03-08, 18:17
ku je more pupalim hahahaha, qysh nuk te pasna pa ne ate grumbull femijeve. Normal qe edhe ty si pjestar i minoritetit pe din ti qe edhe yllin ta kane ngjite ne harrnicen shtetnore te hashes duhet me ta jap shansen me msue shqipen. Kush kallezoj nuk po me kujtohet, po me doket Rilinda ablla edhe thane qe krejt mahalla e pupit e folin shqipen si Jalldezi i vala malit me def. Marrja e Zotit shqiptaret mu deklarue minoritet veq me e ngjit nji yll ne harren a tu e pas shqiponjen ne midis flamurit krahet sa bjeshka.

Edhe kqyre bonu djal i mire, se qysh e pash pak, pak e drejte ne stanice te forumit me lajmerue te kryeshefi edhe tu propozue kujt me i dhane 15 dite kundravajtje e kujt 30 dite e masnej kend me burgos. Mos u ban hafije njeri, nuk eshte mire.


Uiiiiihaa, a gjallė qenke a?
Le, he bu se moti u kan kjo punė!
Paj tybe s'gjeta gja ma t'meqme me shkru, e po ta kthej se as qe isha dok ktej pari sa pėr tya.
Kana anku une a?
Jo mor Bobi, s'jam anku une, apo mė mirė me thėnė s'jam anku unė pėr veti, sepse pėr vete unė i dal vet vetit zot!
Hafije do tė ishte po ta kisha bėrė "anlesen" time fshehtas, e jo kur e sheh gjith bota.
Po hajt se pja lidhi kryt me kaq.

>>{SpOnGeBoB}<<
04-03-08, 19:02
Uiiiiihaa, a gjallė qenke a?
Le, he bu se moti u kan kjo punė!
Paj tybe s'gjeta gja ma t'meqme me shkru, e po ta kthej se as qe isha dok ktej pari sa pėr tya.
Kana anku une a?
Jo mor Bobi, s'jam anku une, apo mė mirė me thėnė s'jam anku unė pėr veti, sepse pėr vete unė i dal vet vetit zot!
Hafije do tė ishte po ta kisha bėrė "anlesen" time fshehtas, e jo kur e sheh gjith bota.
Po hajt se pja lidhi kryt me kaq.

ani more s`ka gajle kjo teme eshte me ba muhabet, pse pernime a kujtofte qe Hashimi eshte personalitet me u marr me ta qetash na a?

Shkova njihere se qetash vjen Abetare drenicakja, drenicake veq po thot ai tybe mos kofte e malisheves.

Guri i madh
04-03-08, 19:08
ani more s`ka gajle kjo teme eshte me ba muhabet, pse pernime a kujtofte qe Hashimi eshte personalitet me u marr me ta qetash na a?

Shkova njihere se qetash vjen Abetare drenicakja, drenicake veq po thot ai tybe mos kofte e malisheves.


nuk e pasna dit se edhe malisheva na qenka DRENIC kam mendue se esht anadrin po me siguri ne drenicakt ja kena marr sovranitetin MALISHEVES

>>{SpOnGeBoB}<<
04-03-08, 19:14
[/color]


nuk e pasna dit se edhe malisheva na qenka DRENIC kam mendue se esht anadrin po me siguri ne drenicakt ja kena marr sovranitetin MALISHEVEN

nuk e ki dijte ti, nuk e kam dijte as une sa e madhe baco ish Drenica, per pak me dal ma e madhe se Kosova. Normal a po kupton, une e pyetsha qeshtu njihere njanin prej kahit je ? prej Drenice m`pate thane. E kur e pyta e prej cilit vend, tha prej Malisheve!!! edhe ma nuk dijta qka me pyte ma shume prej ciles Malisheve, dy e dij qe jane. Po a prej Malisheve te Drenices, Anadrinit a Gjilanit. Dolen shoq tri Malisheva edhe ajo e pasoshave te Jakupit kater u bane.

dardan100
04-03-08, 19:25
Pershendetje:

Personalisht me vjen keq qe ne shqiptaret jemi njerze qe realitetin e gjykojm me inate personale, dhe mendojm se qka do qe ndodhe ne kosove nese se kemi bere vet ne ajo eshte keq....

Hashim Thaqi deshet apo nuk deshet e ka fituar 35 % besimin e qytetarve te Kosoves, ka dal njera nder partit kryesore ne Kosove pas zgjedhjeve te 17 nentorit te vitit 2007, dhe ky rezultat ka ardhur si rezultat i punes se tije personale dhe ekipore, sepse qytetaret e kan vlersuar dhe e vlersojn si liderin me te ndershem dhe me kompetent tashte ne Kosove..I nderuari Fadil, pasiqe po flet per te verteten, per realitetin e sidomos per numra, pčr perqindje , atehere une po ta sqaroj realitetin. Kjo qeveri aktuale me se paku duhet te krenohet me votat qe i ka marre, duke pase parasysh se afer 60% i atyre qe kane pase drejte vote nuk kane dale fare ne votime, pra kemi pase bojkotin me te madh ne historin e parlamentarizmit tone te ri. Prandaj eshte per tu brengosur, jo krenuar me kete gjendje. Pdk-ja nuk ka pase kurrefare ngritje, por ka mbete vetem stabile! Kuse Ldk ka pase zbritje te madhe per arsye te qarta, pas ndarjes ne Ldd.
Prandaj per hire te se vertetes, Thaēi e fitoj 35% e atij 38% total qe ka dale ne votime (perqindja reale ka qene 38%, jo 45% siq na kane the KQZ qe ka qene e detyruar nga Unmiku dhe zyrat e huaja ta beje kete gje, mu ato zyrat e huaja qe vendosen edhe koalicionin qeveritar Pdk-Ldk, 2 muaj perpara rezulltatit zgjedhjor!). Pra nese e analizojme kete 35 %, dele se ky i perket 38% e jo 62% (do te thote shumices) qe nuk ka dale ne votime HIQ. Prandaj mos i perziej numrat. Pdk-ja dhe Hasha nuk e kane perkrahjen e 35% te popullit te Kosoves , sepse eshte keshtu qe ju , por vetem nje pjese e popullit me drejte vote qe kane dale ne votime, pra 38% (kjo eshte perqindja qe u tha nga Demokracia ne Veprim ,mirpo edhe ata u detyruan nga ato fuqite "okulte" qe ta permiresojne ne 40-45%, mirpo Levizja Vetevendosje e ka dhene 38 % si perqindje reale, dhe nese e thote Vetevendosje, asht e sakte)

Guri i madh
04-03-08, 19:32
veq mos te harrojna se PDK-ja ksaj radhe i ka edhe edhe 4 parti te vogla mbrenda e ka LPK , PSDK ,PLK , LPK e une nuk shof ndonji ngritje te votusve per thaqin

Guri i madh
04-03-08, 20:35
veq mos te harrojna se PDK-ja ksaj radhe i ka edhe edhe 4 parti te vogla mbrenda e ka LPK , PSDK ,PLK , LPK e une nuk shof ndonji ngritje te votusve per thaqin


me falni se e kam bae nji gabim se dy her e kam shkrue LPK po e kam harrue at partin e ministres ton te jashtme edita intelegjentja ashtu une e quj


kjo po i urrejke te korrupturit po ka vendos te ulet krah per krah nė sallen e parlamentit me Muharrem mustafen nga prepellaci patriot shum i madh po esht shum i varfer nuk ka kapital

Abetare
04-03-08, 21:20
[quote=>>{SpOnGeBoB}<<]ani more s`ka gajle kjo teme eshte me ba muhabet, pse pernime a kujtofte qe Hashimi eshte personalitet me u marr me ta qetash na a?

Shkova njihere se qetash vjen Abetare drenicakja, drenicake veq po thot ai tybe mos kofte e malisheves.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Jam e lodhur nga puna e s'jam njė person qė mė interson ēka thotė bota e ēka mendojnė Njerėzia ( Gjysmėshtazoret ) as nė jetėn reale e aq mė pak virtuale ...Tė gjithė kemi sy e vesh edhe mendė...nė disa raste ... Kalo mirė lojna e fėmijėve ...Kokėshpuza hahahaha Spongebob hajni ...

remi.bmc
04-03-08, 21:32
O Ti Sherr
Nuk Esht Remi.bmx Po Remi .bmc
E Sikur Te Dushe Diqka Me Teper Per Uqk,ne Dhe Xhvillimet E Saja Do Dishe Edhe Qka Asht Bmc Po Fol Per Thaqin Ku Ka Qen E Ku Ska Qen Nese Ti Jo Une E Kam Par Duke I Vizituar Ushtaret Ne Vijen E Frontit Ne Disa Vende
E Nese Ne Koh Te Fundit Nuk Ka Marr Pjes Ne Luftime Ka Marr Pjes Kur Dikush Se Ka Dit As Anderr Ska Guxu Me Pa At Pun.

rilinda
04-03-08, 21:35
Jam e lodhur nga puna e s'jam njė person qė mė interson ēka thotė bota e ēka mendojnė Njerėzia ( Gjysmėshtazoret ) as nė jetėn reale e aq mė pak virtuale ...Tė gjithė kemi sy e vesh edhe mendė...nė disa raste ... Kalo mirė lojna e fėmijėve ...Kokėshpuza hahahaha Spongebob hajni ...
Eh moj Abetare! Falė kėtyre kokėshpuzave ne kemi ngelur duke "shllajfitur" n'vend.
Kush kallezoj nuk po me kujtohet, po me doket Rilinda ablla edhe thane qe krejt mahalla e pupit e folin shqipen si Jalldezi i vala malit me def.
A edhe ty tu paskam bėrė obsesion a?
A hiē kurrqysh nuk po ta merr mendja qė tė merresh me temėn po me Rilindėn, Pupin, Abetaren e Jalldyzin e Pėrrallės me tupan a?
Bile ajo po bėn humor, ndėrsa ti me njė nėnforum serioz shkruan sikur mos tė ishe shqiptar e nė anėn tjetėr tė pengojnė yjet nė flamur! Paradoks i vėrtet apo?! A po e vėren edhe ti? Shumė lehtė ėshtė tė kritikosh pa punuar.
Me pas qenė i zoti ti, kishe ec pėrpara- kishe pėrparuar, e bile bile edhe n' kuvend do ta kishe njė karrikė pėr vete e ndoshta edhe do tė na paraqisje njė flamur mė tė mirė. Mos na pėrrallis kėtej tani.

Guri i madh
04-03-08, 21:43
Eh moj Abetare! Falė kėtyre kokėshpuzave ne kemi ngelur duke "shllajfitur" n'vend.

A edhe ty tu paskam bėrė obsesion a?
A hiē kurrqysh nuk po ta merr mendja qė tė merresh me temėn po me Rilindėn, Pupin, Abetaren e Jalldyzin e Pėrrallės me tupan a?
Bile ajo po bėn humor, ndėrsa ti me njė nėnforum serioz shkruan sikur mos tė ishe shqiptar e nė anėn tjetėr tė pengojnė yjet nė flamur! Paradoks i vėrtet apo?! A po e vėren edhe ti? Shumė lehtė ėshtė tė kritikosh pa punuar.
Me pas qenė i zoti ti, kishe ec pėrpara- kishe pėrparuar, e bile bile edhe n' kuvend do ta kishe njė karrikė pėr vete e ndoshta edhe do tė na paraqisje njė flamur mė tė mirė. Mos na pėrrallis kėtej tani.


rilind bash yjet jan per me u kritiku po pasi aj dizajneri i flamurit i kish vrae nja 1000 shkie populli po hesht

fadil
05-03-08, 11:40
Pershendetje:

Fillimisht une e shofe se disa njerze e kan te paqart se qka do te thote perqindja, edhe nese do te kishin dale 100% qqytetaret e Kosoves ne zgjedhje perqindja skish me ndryshu.

Por ska rendesi se ka njerz qe se dine se qka do te thote perqindja.

por ju thoni qkate doni por qytetaret e kosves jane te vetedishem dhe kete tendenc per ti paraqitur instutucionet e kosoves jo legjitime e ka edhe beogradi njejt sikur ju veq qka ai fole ne gjuhen serbe kurse disa nga ju ketu i perktheni ne shqip.

MemphiSx
05-03-08, 12:23
Kur pi i lexoj shkrimet e disa institucionalistave te vonshem,po me vjen me qajt!
Disa tipa kan fillu ti njohin institucionet e shtetit te Kosoves,qe nga 17 shkurti 2008,dmth deri ne ket dit keta tipa ende paskan pas shtetesi jugosllave,por "fal"thaqit u kthyen ne kosovar,se tash skan te drejt te thirren as Shqiptar,normal!
O faqesi Kosova ka pas Institucione qe nga viti 1990 dhe une si 90% te Shqiptarve i kemi njoft keto Institucione!
Qe nga viti 1990 ne kemi fillu me i respktu gjitha to ndryshime qe kan ardhe nga Kryetari i Republikes se Kosoves,duke fillu qe nga mesimi ne shkollat private,mos shkuarje ne armaten serbe etj.
Askush ska shanc me hi ne histori per 1 jave dit,HARRONE!!

Gjumashja
05-03-08, 12:47
O Hashim ta ha Zemren sa i bukur je.... edhe Bushi po vjen vetem per ty....

LOJETARI
05-03-08, 15:19
Besoj se asnjeri prej juve me lartė nuk e sheh pėr tė madhe nese u fshihen keto shkrimet e juaja me domethenie akademike .

Guri i madh
05-03-08, 15:21
Besoj se asnjeri prej juve me lartė nuk e sheh pėr tė madhe nese u fshihen keto shkrimet e juaja me domethenie akademike .


jo more edhe une te ndihmoj

Abetare
05-03-08, 15:56
Lulkuqja e Pamvaresisė


Vlora jone heroike,vendlindja e atdhetareve tane te medhenje Ismail Qemali e Selam Musai,qyteti i shpalljes se Pamvaresise dhe i ngritjes se flamurit tone kombetar,kuq e zi me 28 nentor 1912,ka qene gjithmone krenaria dhe djepi i patriotizmit shqiptar.Populli i saj vlonjat patriot ka zhvilluar gjate tere historise luftra te vazhdueshme dhe beteja legjendare kunder te gjithe okupatoreve tane shekullor sllav,grek,turq e tj,dhe ka fituar gjithmone kunder tyre..Me luften e tij te gjate e titanike,ai ka dhene nje kontribut te madhe e te rendesishem, edhe ne krijimin e shtetit shqiptar me 1920 dhe clirimin e tij nga pushtuesit nazi-fashist ne luften e dyte boterore.Gjate kesaj periudhe,ai ka sakrifikuar bijte e tij me te mire,duke e vene gjakun e tyre ne themelet e Shqiperise dhe te lirise se saj,per te cilen sot Vlora dhe c’do vlonjat kane te drejte qe te mburren dhe levdohen me nje krenari te ligjeshme.E gjithe toka e Vlores eshte e mbushur me lapidar te deshmoreve dhe heronjeve tane,qe kane dhene jeten e tyre trimerisht per liri,por gjaku i djemeve te saj ka skuqur dhe vaditur,c’do pellembe te trojeve shqiptare,duke shkruar keshtu nje histori te ndritur e te lavdishme per mbar kombin tone.Veprat dhe aktet heroike te bijeve te Vlores u bene burim frymezimi per te gjithe popullin tone trim,i cili e ka paguar shume shtrenjte lirine e tij. Ne te njejten kohe populli vlonjat ka respektuar dhe vleresuar shume edhe sakrificat dhe gjakun e derdhur nga bijte e tjere te kombit shqiptar,duke i bere ata nderi dhe krenaria e Vlorse,i ketij qyteti te bukur bregdetar,qe tashme eshte bere i dashur per c’do shqiptar.Ky akt patriotik e atdhedashurie flete qarte per kulturen,traditat e shkelqyera dhe unitetin e madhe qe ka i tere populli yne,i cili di ti nderoi djemte e tij dhe vepren e tyre, ne sherbim te kombit,ashtu sic e meritojne.

Shpallja e Zotit Hashim Thaci(komandantit legjendar te Ushtrise Clirimtare te Kosoves”UCK-se”),qytetar nderi i Vlores,gezoi pa mase vet vlonjatet dhe te gjithe shqiptaret,ne Mal te Zi,Kosove,Serbi,Maqedoni,Greqi(Cameri) dhe diaspore.Te mbrekulluar nga ky lajme,qe na e dhane vellezrit tane trima vlonjat,tani ne prag te pamvaresise se shumepritur te Dardanise edhe krijuesit tane ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes e perjetuan ate me nje gezim te vecante dhe nxituan te shkruajne me penen tyre vargjet e e para,duke ja kushtuar UCK-se, Drenices,Vlores,Kosoves dhe djemeve te popullit tone,qe kryen akte te larta heroizmi e trimerie.Ja si e pershkruan ne poezine e tij “Hashim Thaci nder i Vlores” krijuesi i apasionuar Andi Pojani:

Hashim Thaci nder i Vlores

-----------------------------------

O djema per jete u pacim

Me lavdi e mbushet Vloren

Kur nderuat Hashim Thacin

UCK-ne dhe gjithe Kosoven

Kete shqiponje te Daradanise

Qe s’duroi do’t roberine

Por me pushke i ra Serbise

Per ti sjelle popullit lirine

Djali trim nga Drenica

Komandant i UCK-se

Qe luftoi si Azem Galica

Kunder shkive te pa bese

Por si bace Ise Buletini

Qe se ndau alltine nga dora

Ashtu mbeti dhe Hashimi

Dhe mbi serb ja beri fora

Per mbi varre te Adsem Jashareve

O betua si qe moti

Edhe trojet e te pareve

Me barot dhe arme i mbrojti

Si degjoi lakenjte kur llapen

As pallavrat paqesore

Se me shkjaun rrinin naten

Thurnin plane djallezore

Keta i thane dhe terroriste

Qe ta ndiqnin neper bote

Enverist dhe komunist

Qe s’arriti ti njohe do’t

Komunist te Titos ishin

Te ushqyer me pabesi

Per Kosoven detyre kishin

Qe ta linin nen Serbi

Serb,udebashe e tradhetare

Nga shpina e tij s’u ndane

Gati rrini per ta vrare

Ngado shkonte ky luan

U perballe c’do dite me ndjekjen

Kunder saj u lodhe pa mase

Por e mundi gjithmone VDEKJEN

Qe kudo i shkonte pase

Por si shqipe ju ngjite malit

Kur nga vatra e perzune

Dhe me djemte e Adem Jasharit

Qe ketej LIRINE e prune

Shtrigat shpifin dhe tani

Asnjehere nuk pushojne

Kete pune bejne perseri

Se per kete i paguajne

Hashim Thaci nder i Vlores

Dhe i tere kombit tone

I Shqiperise edhe Kosoves

Do te jete ky djal gjithmone

Rrofshe moj Vlora heroike

Sokoleshe ke qene c’do here

Vec me trimat mbete mike

U ke bere respekt e ndere

Se keshtu moj Vlore te dua

O lulekuqe e PAMVARESISE

Ta pacim per jete hua

Qe nderone djemte e LIRISEDjemte qe sollen Pamvaresine.

E meriton plotesisht kete respekt te madhe Hashim Thaci nga ky qytet ,pasi emri i tij i bene nder dhe e zbukurone me shume sheshin e Pamvaresise, i jepe shkelqim e ngjyra te zjarrta,si ne ato dite te medhaja nentori te vitit 1912,kur kreshniku i Kosoves me dy alltija dhe heroi ipopullit Ise Buletini,puthte flamurin dhe betohej para tij,duke derdhur te gjitha lotet e gezimit te shqiptareve ne kete vend teper te shenjte te kombit tone.

Hashim Thaci lindi dhe u rrite ne Drenicen e lavdishme,ne nje familje me tradita te medha patriotike dhe u edukua me ndjenjat e dashurise ndaj popullit e atdheut,duke akumuluar gjithmone e me shume urrejtjen kunder okupatorit barabar serbo-sllav,qe kryente vazhdimisht krime c’njerzore ndaj shqiptareve ne Kosove,Mal te Zi dhe Maqedoni.Ai eci gjithmone me vendosmeri ne gjurmet e patrioteve tane te medhenje si Azem Galica,Idriz Seferi, Dede Gjon Luli,Cerciz Topulli,Mihal Grameno,Kostandin Kristoforidhi,Ismail Qemali,Luigj Gurakuqi,Isa Buletini,Hasan Prishtina,,Shaban Polluzha e tj dhe e ndoqi me besnikeri kete rruge, duke e vazhduar me tej vepren e tyre,ne sherbim te popullit te Kosoves dhe te kombit ..Ne nje periudhe teper te veshtire dhe te mbushur plote me rreziqe,ndonse ne moshe te re, Hashim Thaci,u fute me guxim ne rrjedhat e veprimtarise se tij poliktike,per te kryer detyren dhe obligimin e vet qe i takonte,si bire i ketij populli,qe po vuante prej qindra vjetesh i shtypur dhe i roberuar. Shume shpejt ai u njohe me atdhetar e patriot te shquar brenda e jashte Kosoves,me te cilet punoi vazhdimisht pa u kursyer,per te mbrojtur popullin e pa fajshem,ndaj te cilit po ushtrohej gjenocid mesjetar.I rrezikuar seriozisht nga UDB-ja dhe rrjeti agjenturor i spiuneve te saj qe ndodhej kudo,per ti shpetuar burgosjes dhe likujdimit fizik,ne rrethana te pa vullneteshme,e teper te dhimbeshme,ai u detyrua qe ta lere Kosoven e tij te dashur dhe te largohet ,neper shtete te nderyshme te Europes.Jashte atdheut ne mergim,se bashku me shoket e vet,ai punoi perseri intensivisht,duke e demaskuar ashper shtetin fashist serb dhe kliken e tij gjakatare te Milloshevicit,qe e kishin kthyer Kosoven ne nje kasapane te vertete, ne mes te Europes,e cila e shikonte kete tragjedi dhe paturpesisht e miratonte,me heshtjen e saj prej varri.Por edhe ne perendim terroristet e UDB-se e ndoqen ate kudo nga pase dhe i organizuan prita e kurthe te vazhdueshme,per ta vrare,atentate,te cilat fale zotit,shkathtesise dhe shokeve te tij qe e mbrojten me besnikeri,nuk u realizuan kurr.Patrioti i zjarrte nga Drenica,Hashim Thaci,duke pare se krimineli psikopat sllav me emrin Milloshevic filloi hapur fushaten e masakrave dhe spastrimin etnik ndaj shqiptareve,ai nuk priti shume,por se bashku me shoket e tij formoi menjihere Ushtrine e Lavdishme Clirimtare te Kosoves(UCK-ne),u betuan para flamurit kombetar dhe filluan luften kunder diktatures serbe.Ai nuk pati kohe qe te degjonte leksionet dhe teorite paqesore e mashtruese(te pregatitura ne Beograd),qe servirnin spiunet,tradhetaret dhe antishqiptaret,por i injoroi ato dhe i doli Serbise perpara me ushtrine e vet, dhe e goditi e gjakosi armikun vazhdimisht.duke mbrojtur popullin e tij.Komandanti Hashim Thaci me zgjuarsi,shkathtesi e trimeri te rralle e udhehoqi UCK-ne drejt fitoreve te medha,pasi ai perdori nje strategji e taktike te shkelqyer,jo vetem ne fushen ushtarake,por edhe ne ate politike,ku ai u shqua si nje diplomat i klasit te larte dhe e bindi perndimin e opinionin perparimtar boteror qe te mbronin popullin shqiptar nga dhuna serbe.Se bashku me shoket e tij,lider te lavdishem te Ushtrise Clirimtare te Kosoves,si Azem Sylaj,Fatmir Limaj,Xheladin Gashi,Ali Ahmeti,Xhavit Haliti e shume te tjere, ai perballoi e zgjidhi me sukses te gjitha problemet,qe duktoi ajo kohe e situate e veshtire dhe me ndihmen e aleateve e miqeve te medhnje te popullit tone,Zotit Bill Klinton dhe Toni Blejer,arriten te bejne realitet,fitoren me te madhe historike,duke e cliruar Kosoven pergjithmone nga okupatori shekullor serb dhe shkaterruar perfundimisht Perandorine barabare sllave te jugut me emrin Jugosllavi.

Ky eshte Hashim Thaci,djaloshi shtatlarte e bukurosh i Drenices legjendare,me shikim te mprehte shqiponje ne maje te bjeshkes,me pamjen magjike prej aktori star e famoz hollivudian,me mendje te kthjellte e temperament gjithmone te qete,qe befasoi dhe beri per vete jo vetem mbretereshen e paqes dhe kryediplomaten boterore,Magdalen Albright e perndimin,por ne te njejten kohe ai luajti me shume aftesi edhe rolin kryesor ne dramen dhe filmin me te bukur ne bote(luften e Kosoves)duke i sjelle popullit te tij lirine.
Nė mungesė tė kohes e huazova njė artikull e bana copi pastė e po ju sjellė ta lexoni veē rune shnetin disa nga ju heheh...

Pupi
05-03-08, 16:49
Kur pi i lexoj shkrimet e disa institucionalistave te vonshem,po me vjen me qajt!
Disa tipa kan fillu ti njohin institucionet e shtetit te Kosoves,qe nga 17 shkurti 2008,dmth deri ne ket dit keta tipa ende paskan pas shtetesi jugosllave,por "fal"thaqit u kthyen ne kosovar,se tash skan te drejt te thirren as Shqiptar,normal!
O faqesi Kosova ka pas Institucione qe nga viti 1990 dhe une si 90% te Shqiptarve i kemi njoft keto Institucione!
Qe nga viti 1990 ne kemi fillu me i respktu gjitha to ndryshime qe kan ardhe nga Kryetari i Republikes se Kosoves,duke fillu qe nga mesimi ne shkollat private,mos shkuarje ne armaten serbe etj.
Askush ska shanc me hi ne histori per 1 jave dit,HARRONE!!


Memphis, Nėse tash kjo po i bjen qė po dua tė hakmerrem kishe.
Por tė siguroi qė kėtė nuk e kam pėr qėllim(pra tė hakmerrem)!

Kosova ka patur Institucione gjithmonė, tė organizuara e tė pa organizuara.
Pėrkundėr rrespektit tė madhė tė Presidentit historik tė Kosovės Ibrahim Rugovės. Kosova ka qenė nė mos mė tepėr, e vetė organizuar.
Nuk ishte Ldk-ja shpėtimtarja e Kosovės, e as Ish Presidenti Dr. Ibrahim Rugova.
Ndoshta ka nevojė tė kėrkohėt njė ditė X, Por pėr kėtė ditė tė madhe, padyshim i mbeten merita tė mėdha ish liderit tė Shqiptarėve, Presidentit Historik tė Kosovės Dr. Ibrahim Rugovės!

panta_rhei
05-03-08, 17:37
Lulkuqja e Pamvaresisė
Nė mungesė tė kohes e huazova njė artikull e bana copi pastė e po ju sjellė ta lexoni veē rune shnetin disa nga ju heheh...

Oj Abetare,
veq qi s'po kam ēka me ba se jam kah plasi prej inati e prej xhelozie... po s'po ka qysh ju del njeri kundėr fakteve... ato faktet thojnė qė kur o kallė Vlora heroike nga revolucioni greko-komunist nė vitin 1997, hashimi ka qenė ndėr akterėt kryesorė tė atyre ngjarjeve, bashkė me "Zekėn" dilshin para kamerave tuj i qu tre gishtat :biggrin: (i kena mshefė incizimet njiher se marre)... normal qė sot e nderon Vlora hashimin... nime "copė pastė" qi e kqyr pėr seri edhe na kallxon kush asht kryebashkiak i Vlorės, drejt me t'kallxu po m'intereson mos asht najnja i partis s'fatos nanos...

>>{SpOnGeBoB}<<
05-03-08, 18:42
[quote=>>{SpOnGeBoB}<<]ani more s`ka gajle kjo teme eshte me ba muhabet, pse pernime a kujtofte qe Hashimi eshte personalitet me u marr me ta qetash na a?

Shkova njihere se qetash vjen Abetare drenicakja, drenicake veq po thot ai tybe mos kofte e malisheves.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Jam e lodhur nga puna e s'jam njė person qė mė interson ēka thotė bota e ēka mendojnė Njerėzia ( Gjysmėshtazoret ) as nė jetėn reale e aq mė pak virtuale ...Tė gjithė kemi sy e vesh edhe mendė...nė disa raste ... Kalo mirė lojna e fėmijėve ...Kokėshpuza hahahaha Spongebob hajni ...

pse mos je kane me punue per mua valla. Mos me te pas interesue nuk vjen ketu ore e dakike me kqyre qka po shkrujne njerezia. Hehehe lojna e femijeve....hahahahah Shiko se ka edhe nji kokeshpuze - loje shume e preferume per femra hahahahaha.

O e kam dijte qe veq sa te zgjatin se pa ta lone pike nuk e la. Ja kam lane pike Halimes le mo ty prej Malisheve, qe kontrabandohesh si Drenice, kqyre njihere. hahahaha

>>{SpOnGeBoB}<<
05-03-08, 18:58
Eh moj Abetare! Falė kėtyre kokėshpuzave ne kemi ngelur duke "shllajfitur" n'vend.

kush ju ka faj qe shllajfitni ne kokeshpuza edhe qashtu ka me ju shku jeta dikush tu ju shllajfite kokeshpuzen n`vend e n`tavoline e ku t`ju nxane...ruju bile ti e re je mos shllajfite shume se te shkon profili ja te djeget llamella. Mos ngelni vetum tuj shllafit po nisja me punue najsend ma te menqur.

A edhe ty tu paskam bėrė obsesion a?
A hiē kurrqysh nuk po ta merr mendja qė tė merresh me temėn po me Rilindėn, Pupin, Abetaren e Jalldyzin e Pėrrallės me tupan a?
Bile ajo po bėn humor, ndėrsa ti me njė nėnforum serioz shkruan sikur mos tė ishe shqiptar e nė anėn tjetėr tė pengojnė yjet nė flamur! Paradoks i vėrtet apo?! A po e vėren edhe ti? Shumė lehtė ėshtė tė kritikosh pa punuar.
Me pas qenė i zoti ti, kishe ec pėrpara- kishe pėrparuar, e bile bile edhe n' kuvend do ta kishe njė karrikė pėr vete e ndoshta edhe do tė na paraqisje njė flamur mė tė mirė. Mos na pėrrallis kėtej tani.

A tanve qeshtu ju bahesh obsesion a ? aaaaaaa ??? Pse a po ta qoj une mallin e marigones me ta qendis flamurin a. Allahile po thu nuk oshte keq mu ba deputet a?

Qeshtu shko thuj Jalldezit hajde ta hajna Margariten, a po kuptojsh qajat i bij une ne termos...edhe shllajfin ja sigurojna falas... lezet Efendi.
Evet Rilinda hanum.


E kam dijte qeshtu vijne mi ba lamsh temat, masnej i thirrin moderatoret jo fshije jo mos e fshij edhe shkojne shkrujne edhe vajtojne te stacioni i forumit si femije m`ka fy njani, m`ka rreh njani.

GURI SYLAJ
05-03-08, 19:13
O Hashim ta ha Zemren sa i bukur je.... edhe Bushi po vjen vetem per ty....

Gjumashe, nimom pak se nuk po ia di kah me ia ngjite keti mendimit tuaj -filo-logo-popullore....!!! Po dojka me te ba konkurrence Bushi a????

Urata
05-03-08, 20:24
Hipokriti e quan veten te aftė per sot, por nesėr nuk dihet sa do ta dojė koha ...!Nenshtreses se mashtrimit i jane kapur disa, veq 'sakrifikohen' me kalim ne anen tjeter....!
Ja paskan nise me u hanger zemrash a?

************************************************** *******************
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o >>{SpOnGeBoB}<< me lote jam duke qeshur me:

evet Jalldez-in...!

Gjumashja
05-03-08, 20:54
Gjumashe, nimom pak se nuk po ia di kah me ia ngjite keti mendimit tuaj -filo-logo-popullore....!!! Po dojka me te ba konkurrence Bushi a????

Thaqi eshte i pakonkurenc... eshte Hero i Gjalle....:biggrin: ...

Guri i madh
05-03-08, 22:26
Thaqi eshte i pakonkurenc... eshte Hero i Gjalle....:biggrin: ...


a e kie gati me ja hanger zemren hhhaaaa

Gjumashja
06-03-08, 08:02
a e kie gati me ja hanger zemren hhhaaaa


nuk eshte pune per ty kjo... juve hani dheee...:biggrin: ...

Dani11
06-03-08, 08:42
Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven... me TRAKTORA!

Paramendone ti kishte dhuru traktor shkaut Z.Ibrahim Rugova, ishin tranu te gjithe ma se shumti Thaqi,e vakt o vakt qeta e quan ne varr para kohe Presidentin Legjendar Ibrahim Rugoven tani mundohen te ndjekun pikerishte politiken e tije.

NUK KA DREJTESI NE KETE BOTE!

Guri i madh
06-03-08, 09:18
nuk eshte pune per ty kjo... juve hani dheee...:biggrin: ...gjumashe ksaj radhe due met kursye nga fjala qe po e meriton me ta than po heren tjter ta kthej dyfish

Gjumashja
06-03-08, 09:40
gjumashe ksaj radhe due met kursye nga fjala qe po e meriton me ta than po heren tjter ta kthej dyfish

nuk te hyn ty ne pune cka i ha une Thaqit... andaj me te mira....

fadil
06-03-08, 12:39
Pershendetje:

Ju te nderuar forumist edhe pse disa nuk mertiojn nderim, kete tem e keni kthyer ne konflikte apo debate personale ne mes forumistave, tema i dedikohet nje individi, dhe ju duhet te shkruani mendime per dhe kunder ketij individi por te arsyetuara e jo qeshtje personale dhe banale.

eshte kultur respektimi i temes per te cilen bisedohet, por pasi qe disa nuk kan kultur te dialogut ketu ateher edhe skan se si ta dine se qka eshte kultura.

Guri i madh
06-03-08, 12:46
Pershendetje:

Ju te nderuar forumist edhe pse disa nuk mertiojn nderim, kete tem e keni kthyer ne konflikte apo debate personale ne mes forumistave, tema i dedikohet nje individi, dhe ju duhet te shkruani mendime per dhe kunder ketij individi por te arsyetuara e jo qeshtje personale dhe banale.

eshte kultur respektimi i temes per te cilen bisedohet, por pasi qe disa nuk kan kultur te dialogut ketu ateher edhe skan se si ta dine se qka eshte kultura.pse hasha a ka respekt per dikan jo kurr tani po shifet se sa ka respekt per familjet e deshmorve sa ka respekt per martiret sa ka respekt per invalidet e luftes po shifet me flamurin e me kushtetuten


e ti tash po qet fall ktu ne forum bile hala nuk ja kena numrue krejt te ligat qe i ka si personalitet dhe si politikan

MemphiSx
06-03-08, 13:47
Memphis, Nėse tash kjo po i bjen qė po dua tė hakmerrem kishe.
Por tė siguroi qė kėtė nuk e kam pėr qėllim(pra tė hakmerrem)!

Kosova ka patur Institucione gjithmonė, tė organizuara e tė pa organizuara.
Pėrkundėr rrespektit tė madhė tė Presidentit historik tė Kosovės Ibrahim Rugovės. Kosova ka qenė nė mos mė tepėr, e vetė organizuar.
Nuk ishte Ldk-ja shpėtimtarja e Kosovės, e as Ish Presidenti Dr. Ibrahim Rugova.
Ndoshta ka nevojė tė kėrkohėt njė ditė X, Por pėr kėtė ditė tė madhe, padyshim i mbeten merita tė mėdha ish liderit tė Shqiptarėve, Presidentit Historik tė Kosovės Dr. Ibrahim Rugovės!


Qytetaret e Kosoves qe nga viti 1981 nuk kan pas nje lider qe ose t'i fut ne lufte,t'iu prij ne demostrata,ose ti udheheq ne nje rruge tjeter drejt fitimit te republikes se saj,apo shkeputjes nga ish Jugosllavia!
Deri ne vitin 1989,me neve ka lujt vetoni,ademi e kush u qojke ma i pari me lujt me neve!
Njeri u qojke e thojke me iu ra teneqev ne 12 t'nates tjetri me i ra burive n'12 t'dites!
Me daljen ne sken te LDK-s dhe TE IBRAHIM RUGOVES,qytetaret e Kosoves,filluan ta respektojn dhe ta konsiderojn Ibrahim Rugoven si shpetimtarin e tyre!
Kurse Ibrahim Rugova me shum urtesi dhe menquri i udhehoqi qytetaret e Kosoves drejt dites madhore Pavarsis se Kosoves!

Po du me thon,se rruga deri te PAVARSIA E KOSOVES ka qen shum e larget,jo siq po e paraqesin disa ketu,prej qe hashimi ka dal n'sken!

MemphiSx
06-03-08, 14:32
Ne nje teme te hapur para 5 viteve,ne kohen kur Kryeminister i Kosoves ishte Bajram Rexhepi,ishte nje kerkes nga nderkombetaret qe te behet nje takim ne Vjene,me perfaqesuesit serb,me ndermjetesimin e nderkomebtarve.
N'at kohe Bajram Rexhepit ani pse kishte shpreh deshiren me shku n'at takim,del Hashimi dhe se lejon Bajramin me shku n'at takim te rendesishem.
N'Vjene shkon Presidenti Rugova dhe Kryeparlamentari Nexhat Daci!

Po e shkruj ket tem per me ia rikujtu fadilit demet qe ia ka sjell hashimi Kosoves,ne rrugen deri te Pavarsia,dhe per me lexu fadili vet deklaratat e tij antiinstitucionale,qe tash ka fillu me i njoft institucionet e Kosoves!


fadili
Thaqi nuk i ka thene Rugoves pyetem mua per me shkuar ne Vjen por i ka thene se ne vjen nuk mundesh ta perfaqsosh Kosoven pa e marre legjimitetin e zgjedhesve , rugova eshte i zgjedhur ne baze te nje marrveshje Politike ne mes PDK-se,AAK-se dhe LDK-se prandaj ai per vendime me pesh historike duhet ta kunsultoj Parlamentin e Kosoves sepse ne te kunderten ai nuk e perfaqson Kosoven askund e as ne Vjen?

qka qe keshtu edhe ndodhi takimi i Vjenes nga ekspertet nderkombtar llogaritet si takim i deshtuar sepse Rugova dhe Daci nuk e kan pasur legjimitetin e Kosovarve te folin ne emer te Kosovarve!

por ti kur nuk din se qka shkruan fillon ti perzien gjerat siq e ke bere ketu me kete fare Rada Trajkoviqin !

Rada Trajkoviqi nuk ka qen kunder Takimit te Vjenes dhe te gjithe deputetet e kualicionit Kthimi vazhdimisht kerkojn bisedime me serbin se ata e din shum kjart se per neve vendos UNMIK-u?

Por kete nuk ja lejoj Kryeministri i Kosoves Bajram Rexhepi i cili i tha Jo bisedimeve me serbet pa i marr te gjitha kompetencat e nevojshme per bisedime>SHTROHET PYETJA,A E PYETI NDONJEHER PARLAMENTIN E KOSOVES,HASHIMI PER TAKIMET E TIJ ME SERBET,PER DHURIMIN E TRAKTORVE,PER NDARJEN EDHE TE 2,25 MILIONVE PER NDERTIMIN E KISHAVE NGA BUGJETI I KOSOVES SI ME IA PAS LON BABA,PER TENDERIN E FLAMURIT E PER SHUM SENE TJERA QE PO VENDOS KRYE NE VETI!

>>{SpOnGeBoB}<<
06-03-08, 18:37
Pershendetje:

Ju te nderuar forumist edhe pse disa nuk mertiojn nderim, kete tem e keni kthyer ne konflikte apo debate personale ne mes forumistave, tema i dedikohet nje individi, dhe ju duhet te shkruani mendime per dhe kunder ketij individi por te arsyetuara e jo qeshtje personale dhe banale.

eshte kultur respektimi i temes per te cilen bisedohet, por pasi qe disa nuk kan kultur te dialogut ketu ateher edhe skan se si ta dine se qka eshte kultura.

A ti fadil t`na falsh ta kane prish temen bash ata simpatizantat e hashimit. Ata nuk ja dijshin rendin baco kurgjo hiqit, veq hajde shkruj diqka, kqyre lexo Gjumashen qka ka shkretu.

Po masi jam qetu pi shkruj edhe nja dy vija se tybe nu bafte nami per 30-40 shkrola.

Kqyrne "Marigona" Thaqin tu e qendis flamurin bile edhe njo ja kish qendis vehtit ne midis te midisit. Pese rrema cep ne cep.

http://www.mladina.si/tednik/200712/clanek/nar--eu-janko_lorenci/img/evropa_inline.jpg

agrONN
08-03-08, 15:48
jo ata shkojshin naten te ilia komandiri e une ju marrsha er dimive te grave te tyreKur flitet per H.Thaqin dhe familjen Thaqi ne pergjithesi dua te shtoj edhe nje gje: Njoh mire kete familje sidomos ne dy aspekte. I pari eshte patriotizmi i pakontestuar dhe i dyti eshte morali dhe nderi gjithmone ne nivel te larte .
Nuk mbaj mend qe dikush te kete thene se kjo shtepi u perdhos nga ndonje i pafytyre,kete s do ta lejonin Thaqet kurre,ata deri ne vdekje do te ruanin nderin e tyre.

Se si GURI I MADH arriti tu marre ere dimive te grave te tyre kete nuk e marr vesh.
(sigurisht per kete ti mbete ne Regensburg sepse atje nuk sanksionohet nje veprim i tille e ketu te ne te shkon koka e madhe) turp ,turp te kesh , i thua vetes shqipetar !!!!!

Gjumashja
08-03-08, 16:22
Kur flitet per H.Thaqin dhe familjen Thaqi ne pergjithesi dua te shtoj edhe nje gje: Njoh mire kete familje sidomos ne dy aspekte. I pari eshte patriotizmi i pakontestuar dhe i dyti eshte morali dhe nderi gjithmone ne nivel te larte .
Nuk mbaj mend qe dikush te kete thene se kjo shtepi u perdhos nga ndonje i pafytyre,kete s do ta lejonin Thaqet kurre,ata deri ne vdekje do te ruanin nderin e tyre.

Se si GURI I MADH arriti tu marre ere dimive te grave te tyre kete nuk e marr vesh.
(sigurisht per kete ti mbete ne Regensburg sepse atje nuk sanksionohet nje veprim i tille e ketu te ne te shkon koka e madhe) turp ,turp te kesh , i thua vetes shqipetar !!!!!

agron kumedit kujt i ka marr ere dhe ka enderruar qe eshte familja e Thaqit...:biggrin: ...

agrONN
08-03-08, 17:02
Postimet e dikujt fshihen e disa qe meritojne te mos u shihet asnje germe qendrojne te paprekura.
Moderatorit

Arb
08-03-08, 17:05
Postimet e dikujt fshihen e disa qe meritojne te mos u shihet asnje germe qendrojne te paprekura.
Moderatorit

Ke ardh ne Dardani, edhe ma na tregu cka me meriton te fshihet e cka jo?

Arkza
08-03-08, 17:19
Hashim Thaqi eshte ne Krye te Kosoves dhe dote Mbet gjithe gjer Fund !!!

Te Lumt Thaqi veq per para (Y) :wink:

agrONN
08-03-08, 17:26
Hashim Thaqi eshte ne Krye te Kosoves dhe dote Mbet gjithe gjer Fund !!!

Te Lumt Thaqi veq per para (Y) :wink:


"ARKZA" e nderuar edhepse jam votues i PDK nese ne te ardhmen shoh se diqka nuk shkon mire une jam ai qe voten time do ta drejtoj tjeterkah ne zgjedhjet e ardhshme.
Megjithate s ka njerez te pazevendesueshem ....tani pertani eshte duke shkuar shume mire ...edhepse punen e tij eshte duke e bere mbi rrenojat qe beri koalicioni paraprak.....

Arkza
08-03-08, 17:31
"ARKZA" e nderuar edhepse jam votues i PDK nese ne te ardhmen shoh se diqka nuk shkon mire une jam ai qe voten time do ta drejtoj tjeterkah ne zgjedhjet e ardhshme.
Megjithate s ka njerez te pazevendesueshem ....tani pertani eshte duke shkuar shume mire ...edhepse punen e tij eshte duke e bere mbi rrenojat qe beri koalicioni paraprak.....Natyrisht , natyrisht Agroni neve na Duhet te Votojme per nje Drejtsi dhe per te Miren e Krejt te Popullit dhe te Kosoves !
Pra Keshtu mendoj edhe une se keshtu duhet te Veprojme !
Por nje Gje te Garadoj se po ec qysh eshte me se Mbari edhe pse eshte pak si Hret mu shpreh keshtu se akoma nje vit si ka na Duhet pak Kohe dhe Bashkepunime per nje Drejtsi te Plot !

Guri i madh
09-03-08, 00:20
Tung pershendetje per te gjithve agrOON po quditesh me dikan qe e quan veten shqiptar dhe flet gjera te tilla qe si ka hije ne popullin ton mund te gjesh qfare te duash edhe ksi qfare gjen ketu por mos u qudit veq po shihet se zedhenesat e kujna jan kta aaaaaa!!!

Njani flet per fermerka tjetri per traktora duhet te vereni te nderuar sa larg shohin ato njerz
nese ban ti quaj njerz ata qe jan kunder nje nje qlirimtari e aq me teper udheheqes edhe nje nder te paret ne ushtrin qlirimtare.
Goni nese dikush ketu paraqitet si shqiptar sdo te thot qe esht e vertet !!jo qlirimtar po perfitus nga gjaku i i martirve dhe nga gjaku i qlirimtarve se palla si kerset per qlirimtar kti rrenci tė pa ftyr

nese i flet tri fjal kater rren dalin prej atyre tri fjalve

panta_rhei
09-03-08, 00:55
E po ti hyj tani punes se Enverit ndoshta do dali edhe ndonje "margaritar" nga ti !
Titullin nga une e ke tanime . Ti merru me temen e jo me mua .(Pervec nese s te kam prekur ndonje nga nervat e semura).....

agrONN,
meqė ishe inicues i temės "klan virtual...", e ke me borgj njė pėrgjigje!
Pasiqė aty ke cekur me emra (nofka) anėtarė qė shkruajnė me mendim negativ (sipas teje)... tė takon (ose, mendimi yt do tė dukej mė i plotė, mė i drejtė e mė i saktė) t'i pėrmendėsh disa emra nga ky forum qė ty tė duket se shkruajnė me mendim pozitiv (gjithnjė sipas teje)... nėse ta ka marrė mendja se tė takon tė "ndash drejtėsinė" ty, atėherė urdhėro!? Pėrgjigju!

p.s. pėrderisa tema nė fjalė e vėrejta se ishte mbyllur pėr diskutim nė ndėrkohė, kėrkoj ndjesė nėse nė kėtė postim u shkelėn rregullat e forumit (nga ana ime pėrgjegjėsve le t'u mbetet dorė e lirė nė vlerėsimin e kėsaj)

Dani11
09-03-08, 12:09
Hashim Thaqi eshte KARRIERIST!

Tomori
09-03-08, 12:42
Fotografi_e_dyshimte_ne_qarkullim

Ky fotografi ka mundėsi me qenė i vėrtetė sepse Hashim Thaqi ėshtė mik i fortė i Kryekriminelit i Shqipėrise, Fatos Nano, dhe i Xhavit Halitit. Fatos Nano, Hashim Thaqi, Xhavit Haliti, dhe Slobodan Millosheviqi janė Socialista, dhe pėr kėta, se pari vjen Partia.

Pse ėshtė flamuri i Maqedonise mbrapa tyre? A ka mundėsi sė Thaqi ėshtė ka fol me Ali Ahmetin ose me Millosheviqin, ne kėtė fotografi, dhe dikush i ka punuar fotografine me kryen i Millosheviqit.

http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/politicari/taci-slobo.jpg

selvija
09-03-08, 13:37
Me vejn mir qe ekam mik te familjes,,qaq,,,nje Hashim e ka be nana....

Arkza
09-03-08, 13:44
Per ate Foto Tomori Sot e Neser askush nuk po Bazohet me me Fotot te Netit !!!
E din se pse ! Sepse Mir kishte than Njani ne Net veq Nane e Babe ske se te gjitha ka !!!
Dhe Lidhje me Foto desha te them se kjo Foto Mund me kan Thaqi por me milloshin siq eshte aty kjo s'eshte e Vertete !!
Sepse une vet e kam pa me Syt e mij nje Foto Timen qe eshte e perpunuar edhe me nje Persopn Tjtre qe jam Befasuar edhe vet smuja te besoj syve te mij se eshte e per punur ose te them me Shkrut se Fotoja ishte e bashkangjitur me nje foto Tjtre e cila skishte Vjreje as nje pike aty e as Dyshim !!!!!
Pra edhe kjo eshte e Bashkangjitur me dy Fotoje ! Njera e Thaqit e Bashnakgjiur me Foton e Milloshit !

Arb
09-03-08, 15:38
Fotografi_e_dyshimte_ne_qarkullim

Ky fotografi ka mundėsi me qenė i vėrtetė sepse Hashim Thaqi ėshtė mik i fortė i Kryekriminelit i Shqipėrise, Fatos Nano, dhe i Xhavit Halitit. Fatos Nano, Hashim Thaqi, Xhavit Haliti, dhe Slobodan Millosheviqi janė Socialista, dhe pėr kėta, se pari vjen Partia.


Rama: Ka fituar Kosova Demokratike

Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama, u shpreh se zgjedhjet nė Kosovė u fituan nga arkitekti i njė politike tė re pėr njė Kosovė europiane.

I kam telefonuar mbrėmė fituesit tė zgjedhjeve nė Kosovė, mikut tim Hashim Thaēi dhe i kam uruar, nė emėr tė tė gjithė socialistėve dhe progresistėve shqiptarė, kėtė fitore tė madhe tė demokracisė, e cila, kemi rėnė nė njė mėndje, nuk ėshtė fitorja e njė partie, por nė radhė tė parė e tė gjithė popullit shqiptar tė Kosovės. Dje ka fituar Kosova demokratike, e lirė dhe de facto e pavarur. Ka fituar pluralizmi dhe bashkėjetesa qytetare, nė njė shoqėri ku secili ka mundur tė zgjedhė nė paqe dhe mė pas tė ndjekė nė qetėsi, njė garė tė lirė dhe tė ndershme tė standardeve tė Europės, ku Kosova tanimė po pėrgatitet tė bėjė pjesė si njė shtet i ri tha Rama, gjatė njė konference pėr shtyp.

Mė tej, ai theksoi se nė kėto zgjedhje ka fituar sigurisht edhe njė forcė politike e re, nė pėrqasjen ndaj vendit dhe problemeve tė rėnda tė tij. Ka fituar njė lider qė ka ditur tė transformohet nga komadanti i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, nė arkitektin e njė politike tė re ndėrtuese pėr Kosovėn europiane.

Partia Socialiste e Shqipėrisė dhe Partia Demokratike e Kosovės janė sė bashku pjesė e familjes sė Internacionales Socialiste dhe e tryezės sė socialistėve europianė. Ne do tė punojmė sė bashku mė Hashim Thaēin dhe me Partinė Demokratike tė Kosovės pėr t’i dhėnė jetė, pėrditė e mė shumė, njė politike tė re nė hapėsirėn shqiptare dhe nė tė gjithė rajonin, tha zoti Rama.

fadil
09-03-08, 18:07
Hashim Thaēi vendos pllakėn e Republikės sė Kosovės nė Merdare http://www.rtklive.com/img/cnt/personalitetet/hashim_thaqi1.jpg Nė pikėn kufitare mes Republikės sė Kosovės dhe asaj tė Serbisė, nė Merdare, ėshtė vendosur sot pllaka me mbishkrimin, Mirė se erdhet nė Republikėn e Kosovės. Pllakėn e ka zbuluar kryeminsitri Thaēi i cili me kėtė rast tha se territori i Kosovė ėshtė njė dhe i pacėnueshėm. Para njėsive kufitare tė Shėrbimit Policor tė Kosovės, policisė sė UNMIK-ut, oficerėve tė doganės dhe qytetarėve tė Komunės sė Besianės, kryeministri Thaēi ka thėnė se kjo tabelė eshte shenje e fqinjėsisė sė mirė e respektimit tė paqes dhe stabilitetit.
"Kjo tabelė simbolizon shenjėn shtetėrore tė kufirit tė shtetit mė tė ri, atij tė Kosovės, ėshtė shenjė qė ndanė tė kaluarėn me tė ardhmen, izolimin dhe hapjen e perspektivės pėr integrim", theksoi kryeministri, duke shtuar se vijat kufitare sot kanė domethėnien e mirėkuptimit dhe fqinjėsisė sė mirė . Mė tutje z. Thaēi ėshtė shprehur se njohja e kufirit nga shteti ynė fqinjė Serbia, i kėtij kufiri, ėshtė njė njohje me domethėnie pėr njohjen e sė ardhmes sė tyre evropiane.
"Edhe Serbia edhe Kosova si dy shtete tė pavarura do tė jenė pjesė e familjes evropiane nė Bruksel, nė BE dhe NATO. " u shpreh kryeministri.
Nga vija kufitare nė Merdare, Thaēi dha mesazhin se Qeveria e Kosovės do tė punojė qė tė ketė liberalizim, demokratizim dhe hapje tė kufijve edhe me rajonin tonė dhe nė tė ardhmen e afėrt tė jemi pjesė e familjes evropiane.
Duke u pėrgjigjur nė njė pyetje se si e vlerėsoni rėnien e Qeverisė sė Koshtunicės, kryeministri Thaēi ka pohuar se zhvillimet vendimtare dhe tė rėndėsishme dhe vendimet qė kemi marrė ne nė Kosovė, gjithmonė kanė ndikuar nė demokratizimin e Serbisė. "Edhe nė vitit 1999 kur e kemi larguar ushtrinė, policinė dhe administratėn e Serbisė nga Kosova ka filluar rėnia e Milosheviqit edhe tash me pavarėsimin e Kosovės ka rėnė edhe Koshtunica" , ka thėnė Thaēi.

Kryeministri i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, edhe me kėtė rast ka ripėrsėritur se integriteti territorial i Kosovės ėshtė i paprekshėm, i pacenueshėm dhe i garantuar.Ky eshte Hashim Thaqi qe iu thote serbeve ketu fillon republika e kosoves.
a seshte histori kjo

Zero Cool
10-03-08, 15:44
Fotografi_e_dyshimte_ne_qarkullim

Ky fotografi ka mundėsi me qenė i vėrtetė sepse Hashim Thaqi ėshtė mik i fortė i Kryekriminelit i Shqipėrise, Fatos Nano, dhe i Xhavit Halitit. Fatos Nano, Hashim Thaqi, Xhavit Haliti, dhe Slobodan Millosheviqi janė Socialista, dhe pėr kėta, se pari vjen Partia.

Pse ėshtė flamuri i Maqedonise mbrapa tyre? A ka mundėsi sė Thaqi ėshtė ka fol me Ali Ahmetin ose me Millosheviqin, ne kėtė fotografi, dhe dikush i ka punuar fotografine me kryen i Millosheviqit.

http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/politicari/taci-slobo.jpg

Shiqo prapavijen dhe te gjitha do ti kjesh te qarta.
PS: Ti Tomori merr foto nga webfaqet e shkive, si kjo psh (http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/politicari/taci-slobo.jpg (http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/politicari/taci-slobo.jpg)) hmmm i dyshimt je ti se kjo foto eshte me se e qarte, per ata qe kan sy.

Zero Cool
10-03-08, 15:51
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZC/republika_e_kosoves.jpgHashim Thaēi vendos pllakėn e Republikės sė Kosovės nė Merdare http://www.rtklive.com/img/cnt/personalitetet/hashim_thaqi1.jpg Nė pikėn kufitare mes Republikės sė Kosovės dhe asaj tė Serbisė, nė Merdare, ėshtė vendosur sot pllaka me mbishkrimin, Mirė se erdhet nė Republikėn e Kosovės. Pllakėn e ka zbuluar kryeminsitri Thaēi i cili me kėtė rast tha se territori i Kosovė ėshtė njė dhe i pacėnueshėm. Para njėsive kufitare tė Shėrbimit Policor tė Kosovės, policisė sė UNMIK-ut, oficerėve tė doganės dhe qytetarėve tė Komunės sė Besianės, kryeministri Thaēi ka thėnė se kjo tabelė eshte shenje e fqinjėsisė sė mirė e respektimit tė paqes dhe stabilitetit.
"Kjo tabelė simbolizon shenjėn shtetėrore tė kufirit tė shtetit mė tė ri, atij tė Kosovės, ėshtė shenjė qė ndanė tė kaluarėn me tė ardhmen, izolimin dhe hapjen e perspektivės pėr integrim", theksoi kryeministri, duke shtuar se vijat kufitare sot kanė domethėnien e mirėkuptimit dhe fqinjėsisė sė mirė . Mė tutje z. Thaēi ėshtė shprehur se njohja e kufirit nga shteti ynė fqinjė Serbia, i kėtij kufiri, ėshtė njė njohje me domethėnie pėr njohjen e sė ardhmes sė tyre evropiane.
"Edhe Serbia edhe Kosova si dy shtete tė pavarura do tė jenė pjesė e familjes evropiane nė Bruksel, nė BE dhe NATO. " u shpreh kryeministri.
Nga vija kufitare nė Merdare, Thaēi dha mesazhin se Qeveria e Kosovės do tė punojė qė tė ketė liberalizim, demokratizim dhe hapje tė kufijve edhe me rajonin tonė dhe nė tė ardhmen e afėrt tė jemi pjesė e familjes evropiane.
Duke u pėrgjigjur nė njė pyetje se si e vlerėsoni rėnien e Qeverisė sė Koshtunicės, kryeministri Thaēi ka pohuar se zhvillimet vendimtare dhe tė rėndėsishme dhe vendimet qė kemi marrė ne nė Kosovė, gjithmonė kanė ndikuar nė demokratizimin e Serbisė. "Edhe nė vitit 1999 kur e kemi larguar ushtrinė, policinė dhe administratėn e Serbisė nga Kosova ka filluar rėnia e Milosheviqit edhe tash me pavarėsimin e Kosovės ka rėnė edhe Koshtunica" , ka thėnė Thaēi.

Kryeministri i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, edhe me kėtė rast ka ripėrsėritur se integriteti territorial i Kosovės ėshtė i paprekshėm, i pacenueshėm dhe i garantuar.Ky eshte Hashim Thaqi qe iu thote serbeve ketu fillon republika e kosoves.
a seshte histori kjohttp://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZC/Kryeministri-ne-Merdare.jpghttp://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZC/republikaekosovesMerd.jpg

Tomori
10-03-08, 16:06
Shiqo prapavijen dhe te gjitha do ti kjesh te qarta.
PS: Ti Tomori merr foto nga webfaqet e shkive, si kjo psh (http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/politicari/taci-slobo.jpg (http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/politicari/taci-slobo.jpg)) hmmm i dyshimt je ti se kjo foto eshte me se e qarte, per ata qe kan sy.
Zero Cool....lexo nje heres:

Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
Fotografi_e_dyshimte_ne_qarkullim


Zero Cool sa ju perket webfaqet e shkivet ju po i vizitoni, vet dashmoni me ket fare faqe qe ju keni publikuar www.medijaklub.com (http://www.medijaklub.com)

Zero Cool te mprifte e mara po te dual naj shkine me njofto....tung.

Zero Cool
10-03-08, 16:12
Zero Cool....lexo nje heres:

Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
Fotografi_e_dyshimte_ne_qarkullim


Zero Cool sa ju perket webfaqet e shkivet ju po i vizitoni, vet dashmoni me ket fare faqe qe ju keni publikuar www.medijaklub.com (http://www.medijaklub.com)

Zero Cool te mprifte e mara po te dual naj shkine me njofto....tung.
Oj nona viqit, une skam be asgje perpos e kam qit webfaqen nga e ke marr at fotografi te "dyshimt" ti, dmth at faqe te shkive e viziton ti se perndryshe at fotogreafi skishe mujt me marr tjeter kund, perpos atje ku e ke vendin ti me gjith shoket e tu, te idese e cila tani me ka marr fund!

Tomori
10-03-08, 16:20
Oj nona viqit, une skam be asgje perpos e kam qit webfaqen nga e ke marr at fotografi te "dyshimt" ti, dmth at faqe te shkive e viziton ti se perndryshe at fotogreafi skishe mujt me marr tjeter kund, perpos atje ku e ke vendin ti me gjith shoket e tu, te idese e cila tani me ka marr fund!

Ok Zero Cool...ti po ja fillove me Ofendime, une nuk bie provokimin tend siq je mesuar nga shkijet ti.
Zero tamam ZERO dhe COOL je nuk ja vlen te mirem me turlfar llomi qe jeni ju...OK

Dije qe nuk te replikoj se nuk vleni kurgje vlera juaj eshte baraz ZERO.

uck_aksh
11-03-08, 02:53
Fotografi_e_dyshimte_ne_qarkullim

Ky fotografi ka mundėsi me qenė i vėrtetė sepse Hashim Thaqi ėshtė mik i fortė i Kryekriminelit i Shqipėrise, Fatos Nano, dhe i Xhavit Halitit. Fatos Nano, Hashim Thaqi, Xhavit Haliti, dhe Slobodan Millosheviqi janė Socialista, dhe pėr kėta, se pari vjen Partia.

Pse ėshtė flamuri i Maqedonise mbrapa tyre? A ka mundėsi sė Thaqi ėshtė ka fol me Ali Ahmetin ose me Millosheviqin, ne kėtė fotografi, dhe dikush i ka punuar fotografine me kryen i Millosheviqit.

http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/politicari/taci-slobo.jpg


kjo foto esht montazh photoshopi ban gjithqka hahahaha

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/putinrugova.jpg

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/hhhh.jpg

Guri i madh
11-03-08, 19:44
ku jan tret FADILI edhe AGRONI qysh prej dje nuk jan ardh me na kallxue qka po thot hasha

>>{SpOnGeBoB}<<
11-03-08, 19:49
kjo foto esht montazh photoshopi ban gjithqka hahahahahttp://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/hhhh.jpg

Shihe tash edhe Tita i paska ardhe Hashimit ne posete. Ev luja Hasha i Brojes, ani ja paska shkruj tites dobro dosli.Kqye edhe njani mes Hashes edhe Tites si kinez po doket, mos eshte more Mao ce Tungi.

Guri i madh
11-03-08, 20:07
Shihe tash edhe Tita i paska ardhe Hashimit ne posete. Ev luja Hasha i Brojes, ani ja paska shkruj tites dobro dosli.Kqye edhe njani mes Hashes edhe Tites si kinez po doket, mos eshte more Mao ce Tungi.hhhaaaa boll mir e paske vrejt se taman kinez duket arsim bajrami

dardan100
11-03-08, 20:22
Vartesi yne Hajredin Kuqi (zv/kryeminister), sot me 11 mars 2008, ka vendos te na mbush koken me fjale te kota, pra po vazhdon politika qeveritare e keshtjellave ne ajer.
Kjo qeveria jone i perngjan Olimpit te mitologjise greke, ku ka plot perendi me superfuqi ne gjendje te bejne mbrekullira, njeri prej ketyre, Zeus Thaqi na e shpalli pavaresine, kurse Hermes (zot grek, i derguar special i Zeusit) hermes Kuqi veq na bani per hajr anetaresimin ne BE!

Ne vend qe te shpalos strategjine e Qeverise per zhvillim ekonomik dhe dalje nga kriza e pergjithshme energjetike, sanimin e shendetesise, zbutjen e varferise dhe papunesise, vartesi Kuqi eshte i brengosur me fatin dhe ardhmerine evropiane te Kosoves, duke na thene se viti 2011 do te na gjen te pergatitur per anetaresim ne BE sikure se Evropa do te pranonte "vende sakate" mbrenda saj! Ne vend qe vartesi Kuqi, se bashku me vartesit tane tjere, te brengosen per 100 diteshin e vleresimit te punes se Qeverise ata nuk preokupohen fare sepse ata e dine se jane te padiskutueshem ne deshtimet e tyre dhe, per qata merren me "pallavra".

teutaA
12-03-08, 07:29
a ende me ket histori po merrni aaa

Gjumashja
12-03-08, 08:33
Thaqi me Politiken e tij se shpejti Kosova ne BE... ky eshte njeri i madh, do beje Revolucione tjera....:biggrin: ... Te Duam z.Kryeminister...

Guri i madh
25-01-09, 03:20
Thaqi me Politiken e tij se shpejti Kosova ne BE... ky eshte njeri i madh, do beje Revolucione tjera....:biggrin: ... Te Duam z.Kryeminister...


gjumashen e paska zan gjumi dimror si HASHEN e pas 17 shkurtit te vitit 2008


qka po thoni kur hasha po fillon negociatat me serrbet e komunave te veriut ,hasha i ka pas shpall armiq kta shkie

Gjumashja
29-01-09, 13:26
gjumashen e paska zan gjumi dimror si HASHEN e pas 17 shkurtit te vitit 2008


qka po thoni kur hasha po fillon negociatat me serrbet e komunave te veriut ,hasha i ka pas shpall armiq kta shkielee se juve ju ka pas zon gjumi me vite edhe ende jeni ne gjume... :biggrin:.. ky po punon spo jeton me enderra siq jetonin disa...!!

Pupi
29-01-09, 18:03
Kana ba nami, se qenka zgjue Gjumashja. le qe kana zgjue po edhe paska fol bile

Oqeani
29-01-09, 19:39
Thaqi me Politiken e tij se shpejti Kosova ne BE... ky eshte njeri i madh, do beje Revolucione tjera....:biggrin: ... Te Duam z.Kryeminister...


Po po per trup, gati 2 metra !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

dardan100
31-01-09, 13:37
Une do te propozoja qe te mbyllet kjo teme, dhe sidomos te eliminohet titulli, sepse eshte ofendues per inteligjencen e secilit prej nesh!

LisMalisi
08-02-09, 13:14
deshirat nje shekullore te poullit shqiptar ne kosove, hashim thaqi arriti t'i beje realitet ne muajin e pare te qeverisjes.
deri ne fund te qeverisjes pritet t'i realizoj deshirat mijevjeqare, realiteti dhe veprat na lejojn te besojm fort.
koha do ta deshmon edhe kete qe per dikend s'eshte as enderr.

Dani11
08-02-09, 14:05
Jo qetash mas lufte edhe Haxhi merxha po kontribon per Kosoven, mire po ec puna.Problem u kane me ardh deri ketu pra me na ndihmu NATO e me u qliru, se tash ne dore e kemi vet.Tani i thejn kamt hashimat e hysenat me hyp ne funksion e me marr timonin, e ne nifar vakti kur ishin shkiet ksajde e lutshin Rugoven shqiptaret aman merre ti timonin se na nuk po guxoim e nuk po dijm.Rexhep Qoskes i frynte fllad, prymaj krej e thojke " une intelektual i pamvalun" e sot ky me shok lehin sa mujn.

LisMalisi
08-02-09, 14:44
eh po keta tjeret ishin te perndjekur e ky ibro isht i ruajtur nga shkjau, ketu jane dallimet, pra ata qe s'ishin kolaboracionist te shkaut duhej te jetonin ne ilegalitet e ata qe i sherbenin shkaut jetonin ne "liri" madje edhe mbanin zgjedhje dhe vetzgjidheshin prijes derisa ne token e kosoves trupat e ketij populli te djegur ende tymonin, femijet ende kerkonin nenen, vashat dhe nuset e reja mallkonin zotin, rugova dyfishonte mandatet.
per keto zgjedhje ti zgerdhihesh sepse ndjenat tua i ngjajn shkurreve.

Dani11
08-02-09, 15:26
hahahah... te pelndjekul, po a jeni ju azgana a jo, ju se keni frig nga askush, apo trima me bateria.Valla ju jeni trima te hamarit si stupcat qe jua kishin qit e hallal ju koft." intelektual i pa mvalun" fryn fryn, fryn veriu...

Oqeani
08-02-09, 18:01
Pse nuk ia keni vu titullin - H........ TH.......... njeriu qe po e shkrine Kosoven !

Oqeani
08-02-09, 18:51
Mjer ai!

LisMalisi
08-02-09, 20:26
Titulli: Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven...
jo vetem krijues i historise por edhe udherrefyes dhe model se si duhet sherbyer atdheut dhe kombit, rruga drejt qellimit te fundit eshte gjithnje me e shkurter me thaqin ne krye.

GURI SYLAJ
08-02-09, 22:03
Baba ,rahmet i past shpirti ,me thojke;
Biro qe don me u marr me politike tre vena i ke te sigurt.
Ne shkam (pozite),ne burg , ja ne vorr!!!!
Ne Ballkan , ende si duket ,vlen kjo rregull per kete edhe mundohen me cdo kusht me e nxane e edhe me nejt ne shkam!!!

dardan100
08-02-09, 23:05
Titulli: Hashim Thaqi, njeriu qe krijoj histori te lavdishme per Kosoven...
jo vetem krijues i historise por edhe udherrefyes dhe model se si duhet sherbyer atdheut dhe kombit, rruga drejt qellimit te fundit eshte gjithnje me e shkurter me thaqin ne krye.

Hec, mor ........

Po shkurtapames i madh koke

Dani11
08-02-09, 23:09
Dardan pse po i thu shkurtpames, po thuj QORR e mos e kurse, dhi qorre esht ky e tipat si ky.

LisMalisi
09-02-09, 20:13
kaluan shekuj duke shpresue e duke prit nje qeveri te etur per liri e per shtet, me ne fund qeveria thaqi eshte ajo qe endrrat po na i bene realitet, kjo eshte e vetmja qeveri e popullit, qeveri qe ne agjenden e vet ka kerkesat e popullit.
flm thaqi.
bashk drejt qellimit te fundit.

Arkza
13-02-09, 17:26
kaluan shekuj duke shpresue e duke prit nje qeveri te etur per liri e per shtet, me ne fund qeveria thaqi eshte ajo qe endrrat po na i bene realitet, kjo eshte e vetmja qeveri e popullit, qeveri qe ne agjenden e vet ka kerkesat e popullit.
flm thaqi.
bashk drejt qellimit te fundit.Une ty Te Flm shume per Kete Postim dhe e Flm shume Zotin Thaqin ..... :wink: http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon14.gif
Thaqi : Qka s'eshte bo per 9 vite eshte bo per 6 Mujsh !!!! :wink: