PDA

View Full Version : Qfar SoP jan Ata qe Blockojn IP per Gjera Personale ??


Peja-Boy
31-03-08, 15:55
[16:45:00] * Joins: suzii (mbytu@=R5661-81.3-85.cust.bluewin.ch)
[16:45:00] * ChanServ sets mode: +b suzii!*@*
[16:45:01] * suzii was kicked by ChanServ (You are banned from #dardania)


Mendoj se nuk eshte nje person qe ben Sulme apo qe ben diqka keq ne Forum apo Dhomen #Dardania per tju Blocku Ip ?!

Dmth mbase edhe qesaj ju ka Blocku IP ateher eshte e Kjart se Dardania Nuk ka Sop te Kualifikuar per kete Pune !!!

Paperoni
31-03-08, 21:13
Peja Boy...
a e din pse esht blloku ksaj vajze nick ???
niher duhet te kesh informata pse dhe te dalish ne forum te postojsh !!
u be qe 2 muj ajo vajz ben reklama per dhoma tjera te chatit,qe d.m.th-
1.Nuk i ka hije nje vajze..'se te ishte djal i ka hije'
2.Nuk lejohen reklama ne dhome
3.Chati esht me u argetu.
e jho esht si ajo dhelpra qe e shef rrushin sen e kap edhe thot lere se esht i thart :)
Kaloni bukur 'chat te kendshem'

Mushtishti
01-04-08, 13:07
Peja Boy...
a e din pse esht blloku ksaj vajze nick ???
niher duhet te kesh informata pse dhe te dalish ne forum te postojsh !!
u be qe 2 muj ajo vajz ben reklama per dhoma tjera te chatit,qe d.m.th-
1.Nuk i ka hije nje vajze..'se te ishte djal i ka hije'
2.Nuk lejohen reklama ne dhome
3.Chati esht me u argetu.
e jho esht si ajo dhelpra qe e shef rrushin sen e kap edhe thot lere se esht i thart :)
Kaloni bukur 'chat te kendshem'Pershendetje..

Mir ke be qe e ke blloku se ajo ktu nuk rin ,,Hyn me nicka tjer e ben vetem reklam ,,eh per ashtu normal qe secili ja bllokin IP..

Gjitha te Mirat.

CrAzY-BoY
01-04-08, 16:52
Pershendetje..

Mir ke be qe e ke blloku se ajo ktu nuk rin ,,Hyn me nicka tjer e ben vetem reklam ,,eh per ashtu normal qe secili ja bllokin IP..

Gjitha te Mirat.


haahaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahhahhahahahahahahahha hahaha kshyre sa din nje SOP i #DARDANIA IP thot allah allahhhh

Mushtishti
01-04-08, 16:59
haahaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahhahhahahahahahahahha hahaha kshyre sa din nje SOP i #DARDANIA IP thot allah allahhhh

Ti kastravec Ip e ka shenu ai qe e ka qel ket tem ae pe ,,po ti qka je ka lyp do mee gjet se nime do mem shti ne telashe at ftyren e majmunit meta ndreq.

Mushtishti
01-04-08, 17:01
Edhe Njo mos u kap shum per temin se dot lshoj me naj llug ;)

CrAzY-BoY
01-04-08, 17:23
une nuk kapna per kerkon po shum e shum po kapen per temin se..
e sa per telashe hajde bujrum..

Laii
02-04-08, 01:04
kjo so ne regull nje user kaq i fliqt si bonni me pas pasin e nje sopi sikur vlla me pass ksi useri pasi si jepet ... flm

kto jan 0.01% te fjalve te ndyra qe i shkrute bonni ne pb :

[01:20] <issabela> po jemi prostitutet e dashnorve tannnnnnnnn dhe pikkkkkkkkk ty boni krcccccccccc
[01:19] <bonni> Brela emira edhe issabela jeni te trija proistituta qe sju rras kush juve
[01:17] <bonni> emira oj rrespi le te jet hera e fundit per ty
[01:17] <bonni> Brela mos ma ha k....n
[01:23] <bonni> ju qifsha piqkat e nones ty emira Brela edhe issabelaaaaaaaaaaaaaa

[01:23] * Loading sets mode: +b *!*@80.80.170.Ak617=
[01:23] * bonni was kicked by Loading ( Mos pėrdor fjalė fyese! / No bad words! )
[01:35] * Joins: dRop (Dardania@80.80.170.Ak617=)
[01:35] * ChanServ sets mode: +o dRop

[01:35] * dRop sets mode: -b *!*@80.80.170.Ak617=
[01:35] * dRop sets mode: +b *!*@=tTn12N5EW97.access.telenet.be
[01:35] * emira was kicked by dRop ( Banned! )
[01:35] * issabela was kicked by dRop ( Banned! )
[01:35] * dRop sets mode: +b *!*@=Vu09-942-783-049.dclient.hispeed.ch
[01:35] * dRop sets mode: +b *!*@=DI78-54-642-48.adsl.highway.telekom.at
[01:35] * Brela was kicked by dRop ( Banned! )

ani mir edhe bann dika me vu ki bonni ... futeni add ne aop list na vyn ki ne staff

Me respekt

Loading
02-04-08, 01:23
Kjo ka ndodh edhe njė nat tjeter qe ky me nick bonni hyn e ju jep banned Userave.. e dyta her qe po ndodh .. siq e shifni 4:16 mengjes kur sosht as nje Operator Online po un gjith ktu jam !!

[04:16] * Joins: dRop (~Dardania@80.80.170.5A487=)
[04:16] * ChanServ sets mode: +o dRop
[04:16] * dRop sets mode: +b *!*@=71mvfo-451fftj.cable.mindspring.com
[04:16] * ArBeR_Nervoz was kicked by dRop ( Banned! )
[04:16] * dRop sets mode: +b *!*@87.28.237.0l874=
[04:16] * deniii_jerum_ was kicked by dRop ( Banned! )
[04:16] * Knock: ArBeR_Nervoz address is banned
[04:16] * Parts: dRop (~Dardania@80.80.170.5A487=)
bonni is ~Dardania@80.80.170.5A487= * Dardania.de

Loading
02-04-08, 01:31
Edhe diqka Harova Shkaku qesaj Voice uu heq CrAzY-BoY qe esht me vite ktu Operator e ky dRop ju jep kujt don zbon kshtu.. drejtat i kena barabarta si ky sop si ne Aop .. aq kisha flm :d

[21:43] * dRop sets mode: +v ArTii

niemand
02-04-08, 12:16
E moj #Dardani moj #Dardani ne dor te kujt ke arrit..

Peja-Boy
02-04-08, 15:32
Peja Boy...
a e din pse esht blloku ksaj vajze nick ???
niher duhet te kesh informata pse dhe te dalish ne forum te postojsh !!
u be qe 2 muj ajo vajz ben reklama per dhoma tjera te chatit,qe d.m.th-
1.Nuk i ka hije nje vajze..'se te ishte djal i ka hije'
2.Nuk lejohen reklama ne dhome
3.Chati esht me u argetu.
e jho esht si ajo dhelpra qe e shef rrushin sen e kap edhe thot lere se esht i thart :)
Kaloni bukur 'chat te kendshem'

Paperoni gjithqka ne rregull, Reklamat jan te ndaluara ne te gjitha serveret...!

Por kam nje pyetje per ty Pse ti nje koh te gjat ke Perdor edhe Dhomen #suzzi pertu Argetuar ??? Pse ateher kur eshte Reklamu ajo dhome nuk e ke Blcoku por ke qen edhe Vet user aty ??

Peja-Boy
02-04-08, 15:35
Pershendetje..

Mir ke be qe e ke blloku se ajo ktu nuk rin ,,Hyn me nicka tjer e ben vetem reklam ,,eh per ashtu normal qe secili ja bllokin IP..

Gjitha te Mirat.

Une mendoj se ja keni Lyp e sjau ka dhon Garant ....se User sikur Suzzi qe din ti respektoj Tjert Usera, e qe asnjeher nuk ka marr Banned apo Kick nga Asnje Operator e per asnje Arsye.. ateher Kuptohet...

Peja-Boy
02-04-08, 15:39
Edhe diqka Harova Shkaku qesaj Voice uu heq CrAzY-BoY qe esht me vite ktu Operator e ky dRop ju jep kujt don zbon kshtu.. drejtat i kena barabarta si ky sop si ne Aop .. aq kisha flm :d

[21:43] * dRop sets mode: +v ArTii

A ka kush qe eshte Ilake e Imja ketu ??????

Me duket se pret qe ka marr Sop ne dore ky Mushtishti, po ndodhin shume Qudira ne dhomen Dardania....Jan do Aop shume Amatera perpos Crazy-Boy , Hotel-Madrid, Laii, qe kam verejt se din qka jan Rrgullat e nje Operatori...

CrAzY-BoY
02-04-08, 17:40
Edhe diqka Harova Shkaku qesaj Voice uu heq CrAzY-BoY qe esht me vite ktu Operator e ky dRop ju jep kujt don zbon kshtu.. drejtat i kena barabarta si ky sop si ne Aop .. aq kisha flm :d

[21:43] * dRop sets mode: +v ArTii

oooo fidan kush osht ka e mban dardanin mos vet per dardanin po prap se prap let vazhdojn keshtu :)

fidan kithhh :)

Paperoni
02-04-08, 18:03
keshtu.
Chati esht tu shku teper mire , jan rrallu sulmet nuk jan si me pare gjdo 1 ore serveri Down.
Nuk ka ndonje Operator qe nuk i lejon qikat te folin me chatues tjer,si qe ka ndodh me pare
qe i di me nick 4-5 femra qe shum her e kan pass akill ose baned pse po folin me djem tjer :)
dhe smundesh te shajsh Dardanin per nje problem te vogel qe ka ndodh,por Sop-i
de meret ne pyetje per passwd qe ka dhen tjeter kujt...
Niemand e sidomos per ty vlen ajo pika e par qe kam shkrujt me shume,dhe mos prit keshtu shansa te vogla te fugesh si Kitre se met vertet nuk te ngjan...
se edhe un jam kunder ksaj qe ka ndodh por nuk permendi fjalen Dardani,se askush se ka chatin ne dor Perveq BeK...

niemand
02-04-08, 18:40
Ore.. as ku nuk shajta un Dardanian , edhe as gje nuk shkruajta kunder si "Paperon" por e kisha per gjestin e fundit tek ai tipi me passworde.. dhe sopi te till sikur ai.!
Edhe vetem e vetem per disa plera dhe ata "Vellezer" te mite qe nje koh me quanin me te mirin.. dhe tani sme njohin ...bile bile me ofendojn....

E ty nqs te ka djeg ajo me vjen keq koleg i nderuar por skam cfar te bej.. ;)

niemand

suzii
03-04-08, 01:54
Peja Boy...
a e din pse esht blloku ksaj vajze nick ???
niher duhet te kesh informata pse dhe te dalish ne forum te postojsh !!
u be qe 2 muj ajo vajz ben reklama per dhoma tjera te chatit,qe d.m.th-
1.Nuk i ka hije nje vajze..'se te ishte djal i ka hije'
2.Nuk lejohen reklama ne dhome
3.Chati esht me u argetu.
e jho esht si ajo dhelpra qe e shef rrushin sen e kap edhe thot lere sendshem' Paperoni me vjen shum keq per ty kam mendu qe je vertet njeri i mir kam pas respekt per ty edhe qe ste kam njoft mir nuk e di qka ndodhi me ty spo muna te kuptoi .Un skam hy me ba reklama as me ba probleme ne chat sme kan interesu as nuk me interesojn kto gjera. ne dhoma #suzi #struga kam thirr shoqet e shoqerin sikur ne #peja e ne tjerat dhoma vetem me kalu qaste bashk me shoqeri sen me shum :un ne dardania kam nejt gjith vet me keni largu pa arsye ,se di qka u ba. paperoni bajn reklama qdo dit ne pb e nuk i jepni rendesi un qe kam thirr shoqe e shok mos harro se edhe ti ke ardh aty e din mir vet me ke mbrojt perpara . kam qef me i pa provat qe kam ba reklama per chate te tjera e qe kam hy me nicka te hhuj. Tung Tung respekte edhe qe si meritoni

suzii
03-04-08, 01:58
kuku kush asht ba me fol per mua mbytu be

suzii
03-04-08, 02:10
PAPERONI me ba me thirr un uzera e me ba reklama per chate te tjera smetet asnje ne dardania ;) Mir ke ba qe ma ke blloku ip flmmmm flmmmmm flmmmmm kurr mos e hjek blokin .kam kalu qaste te bukura me kejt . me keni ba si Cia ahahahahah keni mar frik nga un .......... Hastala vista

MjAlTaA
03-04-08, 20:28
keq shum qe e keni ba suzit ashtu suzi ka qen ma e mira ne dardani e ka disponu gjitheher chatin edhe se besoj qe ka ba ajo relklama apo diqka te till sepse nuk eshte ajo ashtu... suzii ka qen ma e mira edhe dot jet ashtu na ka respektu te gjithve kurr se kam pa ket person qe ka ofendu dikon apo ka ba reklama kur e pash ktu shum me erdhi qudi.. po kur te mundet njeri e ban edhe ket qe ka ket@ pa asnje arsyje.... flm per mirkuptim... Suzii je dhe ke me qen ma e respektushmja jo vetem per mua po per te gjith..

Peja-Boy
04-04-08, 16:30
PAPERONI me ba me thirr un uzera e me ba reklama per chate te tjera smetet asnje ne dardania ;) Mir ke ba qe ma ke blloku ip flmmmm flmmmmm flmmmmm kurr mos e hjek blokin .kam kalu qaste te bukura me kejt . me keni ba si Cia ahahahahah keni mar frik nga un .......... Hastala vista

Hahahhahahaha Ah Shoqni shoqni e Vjeterrrrrr sikur ty mos njofsha tjeter ..!

Peja-Boy
05-04-08, 14:28
* Enderjetaa slaps Peja^Boy around a bit with a large trout
<11Peja^Boy> HuH !!
* Peja^Boy KiCkS Enderjetaa 's a$$ !!
* You were kicked from #dardania by Stargate_Boy (0,1 Mos pėrdor fjalė fyese! / No bad words! 0,12<>Dardania Staff<>)

Mushtishti
05-04-08, 15:05
* Enderjetaa slaps Peja^Boy around a bit with a large trout
<11Peja^Boy> HuH !!
* Peja^Boy KiCkS Enderjetaa 's a$$ !!
* You were kicked from #dardania by Stargate_Boy (0,1 Mos pėrdor fjalė fyese! / No bad words! 0,12<>Dardania Staff<>)

e vertet e pash ket dhe nuk e di se si te kapi scripta ashtu se fjal Fyese nuk shenove..

Gjitha te Mirat.

Paperoni
05-04-08, 17:38
Peja Boy..
aty te ka kap Scripta se ke shenu ''a$$'' ndryshe ASS (b..th)
normal qe ti se ke permend at fjal ne gju te huaj por scripta Raketon ne ashtu germa..
mos hy menjer ne forum per nje kick te vogel..
OK se gati gjdo dit nxjer do germa ktu ti ..

ExCeLL-
06-04-08, 14:17
huh valla shum keq eshte tum ardh qe pi ndodhin kta sene Kanalit me te madh shqiptar #dardania shpresoj qe mo mos ti ndodhin kta sene

Me Respekt... ExCeLL

Peja-Boy
06-04-08, 16:26
Peja Boy..
aty te ka kap Scripta se ke shenu ''a$$'' ndryshe ASS (b..th)
normal qe ti se ke permend at fjal ne gju te huaj por scripta Raketon ne ashtu germa..
mos hy menjer ne forum per nje kick te vogel..
OK se gati gjdo dit nxjer do germa ktu ti ..

Une me te vertet nuk e kuptova se se u Kicka edhe mendova se mos e beri Aop me qellim ...se sa hyra ne dhome menjeher me Dhan Kick edhe qe nuk mujta me kuptu arsyen pse ??

Thnx per sqarim ...

Peja-Boy
06-04-08, 16:28
Peja Boy..
aty te ka kap Scripta se ke shenu ''a$$'' ndryshe ASS (b..th)
normal qe ti se ke permend at fjal ne gju te huaj por scripta Raketon ne ashtu germa..
mos hy menjer ne forum per nje kick te vogel..
OK se gati gjdo dit nxjer do germa ktu ti ..

Edhe diq Harrova duhet te punojm se bashku ne Ndertimin e Scriptes!

niemand
11-04-08, 20:46
Pershendetje..

Mir ke be qe e ke blloku se ajo ktu nuk rin ,,Hyn me nicka tjer e ben vetem reklam ,,eh per ashtu normal qe secili ja bllokin IP..

Gjitha te Mirat.


E shkuar e harruar.. ha ha .. ku ke arrit tani? E mesove tani qe chati eshte vetem nje "enderr" asgje me shum ? Si te duket tani me ta ba nje gje sic ti ja bere dikur dikujt.. a qenka bukur o femij i lumtur .. Tani rri vuaj ne status se se ke pas vendin aty ku ke qen jo , por cka me i ba "Leku pe kthen ujin perpjet" .

niemand

Mushtishti
11-04-08, 21:54
E shkuar e harruar.. ha ha .. ku ke arrit tani? E mesove tani qe chati eshte vetem nje "enderr" asgje me shum ? Si te duket tani me ta ba nje gje sic ti ja bere dikur dikujt.. a qenka bukur o femij i lumtur .. Tani rri vuaj ne status se se ke pas vendin aty ku ke qen jo , por cka me i ba "Leku pe kthen ujin perpjet" .

niemand


Qeqe hahhahahahahahahahahhahahahahahahaha qyre ky zavendsi i Ibrahim Rugoves ,,,Gjynah qe nuk je me ndonje profesion tjeter ti..

dRop.

Wolf
21-04-08, 14:02
Owowowo Qkoka ka Zihet qitu Debat Debat