PDA

View Full Version : Me thuaj si ha, te te them se si ben seks


LABI
13-05-08, 14:28
Ēokollata, luleshtrydhe fruta deti. Ka njė sėrė ushqimesh qė ndezin erosin. Sidomos nėse kombinohen ashtu siē duhet. Siē ka dhe tė tjera gjėra qė shuajnė dėshirėn


Nėse deri tani ke menduar se njė vakt romantik do tė thotė shumė verė, biftek dhe nė fund njė ėmbėlsirė me ēokollatė, bėn mirė tė ndėrrosh mendje. Sepse me kėtė meny nuk do tė bėsh gjė tjetėr veēse do tė kalosh njė natė nė gjumė tė rėndė. Planet pėr njė mbrėmje romantike dhe seks, do tė tė duhet t’i lėsh pėr njė ditė tjetėr. E pra mėso se mėnyra mė e mirė pėr tė mbajtur tė ndezur dėshirėn seksuale ėshtė tė hash lehtė. Duhet tė ndjekėsh njė dietė me pak yndyrna dhe tė bėsh shumė ushtrime. Arsyeja? Njė dietė me shumė yndyrė do tė detyrojė gjakun qė tė shkojė nė stomak dhe jo aty ku duhet: nė organet seksuale. Ti ke mundėsi tė shijosh njė jetė tė shėndetshme seksuale. Ja si mund tė ndihmojė dieta:
-Bėn mirė pėr shėndetin dhe pėr seksin. Pėr kėtė kjo dietė pėrfshin ushqim me pak yndyrna tė balancuara qė i mban ndjenjat e tua tė gjalla.
-Afėrdita thuhet se ka lindur nga deti. Ndoshta pėr kėtė shumė ushqime tė detit kanė reputacion tė mirė si afrodiziakė. Ky plan ushqimesh pėrfshin opsione tė shijshme qė stimulojnė ndjenjat.
-Ushqimet pikante ngrohin trupin. Kjo dietė pėrfshin ushqime me shumė piper, pėr t’u nxehur mė mirė.


Mbaj mend dietėn e vetme qė do tė nxisė jetėn tėnde seksuale:
MĖNGJESI
Opsioni i parė
Luleshtrydhe tė zhytura nė pluhur sheqeri
Lėng i freskėt portokajsh tė shtrydhur
Omėletė
Qumėsht


Opsioni i dytė
Reēel rrushi dhe qershie
Salmon i tymosur mbi bukė tė thekur, me krem djathi pa yndyrė
Kafe e freskėt


Opsioni i tretė
Pite tė ėmbla
Manaferra tė freskėta
Lėng rrushi
Kapuēino


Dreka
Opsioni i parė Supė me luleshtrydhe
Djathė me drithėra
Sallatė me shparguj
Dardha tė freskėta


Opsioni i dytėSallatė
Bukė e thekur me hudhra
Krem kakao


Opsioni i tretė
Picė
Ullinj tė pėrpunuar
Mollė tė prera me arra dhe fruta tė thata


Darka
Opsioni i parė
Supė me fruta deti
Sallatė jeshile
Bukė e thekur
Komposto dardhe


Opsioni i dytė
Mish pule
Bukė me kaēkavall
Sallatė jeshileManaferra tė zhytura nė ēokollatė


Opsioni i tretė Karavidhe
Sallatė spinaqi
Ca role buke tė ngrohtė
Tortė me ēokollatė me pak yndyrė


Ēfarė duhet tė bėsh dhe ēfarė jo
Duhet:
Tė servirėsh ushqime qė janė tė shijshme, tė ndryshme dhe ndoshta pak tė rralla.
Tė gatuash ato ushqime qė njihen gjerėsisht si afrodiziakė siē janė luleshtrydhet dhe ēokollatat.
Nuk duhet:
Tė hash ushqime me shumė yndyrė, veēanėrisht para njė nate kur planifikon seks. Yndyrat mezi treten, kėshtu qė rryma e gjakut rrjedh nė sistemin e tretjes dhe largohet nga sistemi i riprodhimit.
Tė pėrdorėsh shumė alkool. Pak, mund tė rrėzojė pengesat, por shumė bėhet frenues.Tuesday, 13 May 2008

Huazuar nga Revista "JETA"

emine
14-05-08, 07:20
shum shum interesante!;)


po qka thua o i nderum per Shqipetaret qe han:
BUKE KALLAMOQE
SPECA ME XHIZ
SUGJUK

athu e gjith kjo ka te bej se jemi popull i pangopun ,qe hahhahahhahhahhahahahhahahhahahaha

ps.me falni qe dola nga tema.....