PDA

View Full Version : Lėpirja kundėr lemzės


LABI
29-05-08, 12:22
Lėpirja kundėr lemzės

Gjithēka keni provuar pėr ta ndėrprerė lemzėn: frikėsimin, piperin, nxjerrjen e gjuhės, mbajtjen e frymės... Ndėrsa sigurisht se nuk e keni provuar ta shmangni atė me anė tė lėpirjes.

Akullorja dhe ftohti qė e ka ajo ndihmojnė pėr ta ndalur lemzėn. Njėkohėsisht mund edhe tė kėnaqeni me njė akullore tė mirė.

Edhe nėse nuk ju ndihmon s’keni ēka tė humbni.

Huazuar nga revista Telegraf

(kete fore mesiguri e ka shpike ndonje industri e akulloreve) :rolleyes:


http://telegrafi.com/fo/lifestyle/f.0527071002887_m.jpg

lovely
30-05-08, 08:04
Lėpirja kundėr lemzės

Gjithēka keni provuar pėr ta ndėrprerė lemzėn: frikėsimin, piperin, nxjerrjen e gjuhės, mbajtjen e frymės... Ndėrsa sigurisht se nuk e keni provuar ta shmangni atė me anė tė lėpirjes.

Akullorja dhe ftohti qė e ka ajo ndihmojnė pėr ta ndalur lemzėn. Njėkohėsisht mund edhe tė kėnaqeni me njė akullore tė mirė.

Edhe nėse nuk ju ndihmon s’keni ēka tė humbni.

Huazuar nga revista Telegraf

(kete fore mesiguri e ka shpike ndonje industri e akulloreve) :rolleyes:


http://telegrafi.com/fo/lifestyle/f.0527071002887_m.jpg


po veti bre a veq akulloren duhet me lpi a?????? :rolleyes: :biggrin:

Preshevar
30-05-08, 08:29
Akullorja s'eshte e mir per dhembet dhe per fytin... po ndoshta edhe ben, ku me dit.

Me siguri e dini edhe ju qe duhet pirė nje got perafersisht 2dl ujė pa ndėrprer per ta stopuar lemzen... dhe nese kjo nuk ben efektin e saj, at here duhet me tuten Lemzagjijen,... pershembull me ja dhen nje lajm trishtues qe do ta brengos atė :D:D.