PDA

View Full Version : Ėshtė sulmuar me armė zjarri shtėpia e kryeministrit Hashim Thaēi, nė Prishtinė


rilinda
07-06-08, 10:17
Shėrbimi Policor i Kosovės (SHPK), pėrmes njė komunikate pėr opinion ka njoftuar se mbrėmė rreth orės 23:15 ėshtė sulmuar me armė zjarri shtėpia e Kryeministrit tė Kosovės, Hashim Thaēi, nė lagjen “Arbėria” tė Prishtinės. Policia po ashtu ka njoftuar se asnjėri nga anėtarėt e familjes Thaēi nuk ėshtė lėnduar gjatė pėrpjekjes pėr sulm tė armatosur nė shtėpinė e Kryeministrit tė Kosovės, Hashim Thaēi. Nė kumtesėn e policisė thuhet se mbrėmė rreth orės 23:15 Shėrbimi Policor i Kosovės ėshtė njoftuar pėr tė shtėna me armė zjarri nė lagjen Arbėria /Dragodan/.

Pas reagimit tė policisė nė vendin e ngjarjes, fillimisht jemi njoftuar se nga ana e sigurimit tė shtėpisė sė kryeministrit Hashim Thaēi, ėshtė vėrejtur sė paku njė person i dyshuar nė tarracėn e katit tė dytė tė shtėpisė, nė pėrpjekje pėr tu futur brenda, thuhet nė kumtesė

Pas paralajmėrimit nga ana e sigurimit ka ardhur deri tė shkėmbimzjarri nga armėt, ndėrsa pas kėsaj sulmuesit janė larguar nė drejtim tė panjohur.

Policia thekson nė kumtesė se, sipas shikimit preliminar tė vendit tė ngjarjes, dyshohet qė njėri nga tė dyshimtit ėshtė plagosur gjatė shkėmbimit me armė zjarri.

Nė kohėn e sulmit, kryeministri Thaēi nuk gjendej nė shtėpi, ndėrsa anėtarėt e tjerė tė familjes, tė cilėt ishin brenda nė shtėpi, nuk kanė pėsuar lėndime.

Nė rast janė pėrgjigjur tė gjitha njėsitet e nevojshme policore dhe janė duke punuar me qėllim tė ndriēimit tė rastit, thuhet nė kumtesėn pėr opinion tė lėshuar sot nga Zyra pėr informim pranė SHPK-sė, Komanda Kryesore e Policisė Prishtinė.
| s.b & RTK staff |

Gjumashja
07-06-08, 10:37
Ncncncnc... cfare katastrofe...
Fal Zotit qe nuk paska qene ne shtepi, por edhe qe nuk ju ka ndodh asgje familjareve...

Fshatari
07-06-08, 11:14
Ēfardo qė do ndodh, Kushtetuta e Kosovės do tė hyjė nė fuqi mė 15 qershor 2008.
Pas kėtij atentati ndodhen terroristė serbė tė strukturave paralele, tė ndihėmuara nga disa agjentė tė Unmikut. Dje, Ruykeri deklaronte se "Unmiku nuk do tė pėrdorte forcėn" pėr ndalimin e punės tė strukturave paralele serbe nė pjesėn veriore tė Mitrovicės. Si duket forca pėr tė cilėn flet Unmiku paska patur njė cak tjetėr : shtėpinė Kryeministrit tė Kosovės.
Reagimet e buta tė zėvenėskryeministrit nuk bėjnė punė nė kėto rrethana kur sulmohet drejtuesi i qeverisė tė njė shteti tė pavarur e sovran: kėrkohet akcion i shpejtė e energjik sepse kjo ngjarje nuk ėshtė ndodhi e rėndomtė por atak i drejtėpėrdrejtė kundėr shtetit tė ri tė Kosovės. E gjithė kjo bėn pjesė nė "masat ndėshkuese" tė serbisė kundėr pavarėsisė tė Kosovės por ngjarja e mbėmshme nuk ka asgjė "dipomatike" : ėshtė njė casu bellii inicuar nga ish kryeministri serb dhe njėri ndėr ministrat e tij, samarxhiē.

MemphiSx
07-06-08, 11:21
Ky sulem osht per keqardhje,nga kushdo qe eshte bere,ne keto momente qe po kalon Kosova,nuk na duhen keto sulme!!

niemand
07-06-08, 11:23
Kush paska qen ai Avni Rrustemi qe paska sulmu kete tradhetar .. se ne kete menyr ketij duhet me i tregu se e ka shit veten ... edhe pse nuk eshte mire te behen keto gjera por paska ba mire Avniu qe i paska tregu se ka disa prej popullit qe si ka zen ende gjumi..

niemand

Artisti
07-06-08, 11:50
Per kete ngjarje duhet pyetur MemphiSx-in hahahahhahahaha.

Ai i ka te gjitha informacionet per ēdo politikan dhe ngjarje qe behet ne Kosove.

Ja ka nis edhe Thaēi si Rugova ktynehere,

Mos ma prekni Thaēin se e beje kryeminister Dacin


qyyyyyy

.

jadore
07-06-08, 11:58
Per kete ngjarje duhet pyetur MemphiSx-in hahahahhahahaha.

Ai i ka te gjitha informacionet per ēdo politikan dhe ngjarje qe behet ne Kosove.

Ja ka nis edhe Thaēi si Rugova ktynehere,

Mos ma prekni Thaēin se e beje kryeminister Dacin


qyyyyyy

.

kalo ti tek ana tjeter e temes aty tek varrimi i premtimeve , se kemi plane me operative se sa deziformatat e vetkrijuara te stilit alla komunist..

ani atentat keshe , qe se paku 3o paga paguhen vetem per efekt vizuel ( keshe po i tuse tjeret cfare suite me percjell mua) se lere per ruajtje oborri a prone te pervetesuar ..

nejse se po te ishte e vertet , e po te ishte i Vertet tipi ''politik'' do te sakrifikoja edhe Zeusin tim qe garant eshte me intelegjent se intelegjenca ne fjale..

Murgesha
07-06-08, 12:13
E pse Kryeministri s`paska qenė nė atė kohė nė shtėpi??

Artisti
07-06-08, 12:16
E pse Kryeministri s`paska qenė nė atė kohė nė shtėpi??


Murgesha,

Hashimi u dal me be pipin hhhhhhhhahahahahahahaa, e njerezit e sigurimit kane menduar qe banditat, ai u dal ne ballkon te vet edhe prej ballkonit po ja lshojke si fmija hhhhhhhhhhhhhhhhhahahahahahahahahahahaaaaaa.


Mos na e kane plagos kryeministrin seeee.....Po s'ka faj se po e kopjon Rugoven


.

jadore
07-06-08, 12:16
E pse Kryeministri s`paska qenė nė atė kohė nė shtėpi??

se garant u kone ndej e mire ne Amazone , e e ka zene vona ..
( keshtu me thane valla)


hajde ai , po tjeret se ,kah ishin ....per caj te akshomit nder kojshi ...garant

... more mos po gaboj , prit ta pyes rilinden njehere..

Artisti
07-06-08, 12:23
[/size][/i]

kalo ti tek ana tjeter e temes aty tek varrimi i premtimeve , se kemi plane me operative se sa deziformatat e vetkrijuara te stilit alla komunist..

ani atentat keshe , qe se paku 3o paga paguhen vetem per efekt vizuel ( keshe po i tuse tjeret cfare suite me percjell mua) se lere per ruajtje oborri a prone te pervetesuar ..

nejse se po te ishte e vertet , e po te ishte i Vertet tipi ''politik'' do te sakrifikoja edhe Zeusin tim qe garant eshte me intelegjent se intelegjenca ne fjale..


Fjalin e pare e ke ne formen alla komuniste.

Po me urdheron te kaloj te varrimi i AAK-se, nuk kam te beje une me AAK-ne aspak .


O ku po shkon moj Rrushja e Lales me dimite e kuqe


.

jadore
07-06-08, 12:29
Fjalin e pare e ke ne formen alla komuniste.

Po me urdheron te kaloj te varrimi i AAK-se, nuk kam te beje une me AAK-ne aspak .


O ku po shkon moj Rrushja e Lales me dimite e kuqe


.

...wow, prap manifestim ideologjish partiake -a.... se kush me esht tash kjo AAK-se , prap me te pashkolle kemi pun-a...!!!
.. nejse rri ku je , edhe ashtu une te thirra te mbash isso nga zeri i popullit .. qenke larg ti nuk vjen jehona deri tek ti ..

p.s.

artist , a mu duk a mu gjujte permes asaj kenge ... ncuk e kam ndrru nr e tel..

Murgesha
07-06-08, 12:30
Murgesha,

Hashimi u dal me be pipin hhhhhhhhahahahahahahaa, e njerezit e sigurimit kane menduar qe banditat, ai u dal ne ballkon te vet edhe prej ballkonit po ja lshojke si fmija hhhhhhhhhhhhhhhhhahahahahahahahahahahaaaaaa.


Mos na e kane plagos kryeministrin seeee.....Po s'ka faj se po e kopjon Rugoven


.


Leje bre Artist se edhe ti hiq sun po durohesh pa e pėrzi Rugovėn kudo qė flitet pėr Thaqin... Vllaēko krejt po m`doket se me Rugovėn nė mendje ja ka qohesh e flen hahahahahaahahahahahahah

Krejt e ēuditshme kjo punė, me planifiku atentatin ju ka marrė kohė atentatorėve, ndoshta kan humbė javė tė tėra nė planifikim e me e gjet momentin atentatorėt me e ba atentatin pikėrisht nė momentin kur ai nuk o nė shpi po i vjen era shum pordhė e ftoftė, ja kanė qenė plotėsisht amater kėta atentatorė hahahahahahahaahahahahahahahahahaha

Murgesha
07-06-08, 12:34
se garant u kone ndej e mire ne Amazone , e e ka zene vona ..
( keshtu me thane valla)


hajde ai , po tjeret se ,kah ishin ....per caj te akshomit nder kojshi ...garant

... more mos po gaboj , prit ta pyes rilinden njehere..


Ha,hahahahahahaa Jadore. Kryeministri nė orėt e vona me dal tek Amazonet, e gruja me fmi tuj pi qaj nė kojshi hahahahahahaha.

Eh Jadore, kha te unė Kryeministrat qohen heret se kan me shku me biēikletė nė vendin e punės hahahahahahahahahaha e kta tontė edhe me u qu pak si vonė i qojnė blindat pas kohe nė punė hahahahahahahahahah...

jadore
07-06-08, 12:45
Ha,hahahahahahaa Jadore. Kryeministri nė orėt e vona me dal tek Amazonet, e gruja me fmi tuj pi qaj nė kojshi hahahahahahaha.

Eh Jadore, kha te unė Kryeministrat qohen heret se kan me shku me biēikletė nė vendin e punės hahahahahahahahahaha e kta tontė edhe me u qu pak si vonė i qojnė blindat pas kohe nė punė hahahahahahahahahah...

leri mori ata tek ti , se nuk dine ata gje tjeter , veq se me mesu krejt jeten per profesionin e politikes , e per ate nuk i kushtojne shume rendesi a me biciklet a me tramvaje, kryesorja punen pune ta bejne ..normal kupoj dhe ti keta tanet pak , kur nuk kane cka dine ma shume atehere mirren me improvizime.....


p.s.
mos thuaj qe nuk po beson , dje valla qysh e ndiva une prej kamarjerave te Amazones qe telefononin bacat e mixhat ,hajdi e dilni e rrime se ne 4 -re vjen kryeministri e dalim ne fotografi ,del qe nuk ka pas nga i ik kesaj agjende ai , veq qka kuptohet qe duke u fotografu e ka zene vona ..
.. eh per gruan normal e ngrata , sa i shef serialet vetem me mire me shoqerine e kojshikeve duke pire caj e komentuar..cka ka tjeter pune ajo te pakten eshte origjinale ne te jetuar..

Artisti
07-06-08, 12:49
Leje bre Artist se edhe ti hiq sun po durohesh pa e pėrzi Rugovėn kudo qė flitet pėr Thaqin... Vllaēko krejt po m`doket se me Rugovėn nė mendje ja ka qohesh e flen hahahahahaahahahahahahah

Krejt e ēuditshme kjo punė, me planifiku atentatin ju ka marrė kohė atentatorėve, ndoshta kan humbė javė tė tėra nė planifikim e me e gjet momentin atentatorėt me e ba atentatin pikėrisht nė momentin kur ai nuk o nė shpi po i vjen era shum pordhė e ftoftė, ja kanė qenė plotėsisht amater kėta atentatorė hahahahahahahaahahahahahahahahahaha

Oj motrush moj, Thaēi po identifikohet me Rugoven hahahahahahhahaa, si me kane vllazni hahahahahahahahaaaaa, veq me Dacin si ka punet mire diēka,

Haaaaaahahahahaaaa ja kishin ndal pipin ne gjysme tu e be, hhhhhhhhhhhahahahahahahahhaha, me thirri mue Thaēi, a jane budalle keta qe po gjujne a ēka, i thashe, pyete MemphiSx-in se ai i ka informacionet hahahahhahahahhaa.


.

Artisti
07-06-08, 13:00
...wow, prap manifestim ideologjish partiake -a.... se kush me esht tash kjo AAK-se , prap me te pashkolle kemi pun-a...!!!
.. nejse rri ku je , edhe ashtu une te thirra te mbash isso nga zeri i popullit .. qenke larg ti nuk vjen jehona deri tek ti ..

p.s.

e artist , a mu duk a mu gjujte permes asaj kenge ... ncuk e kam ndrru nr tel..


Me ke ngushtue me kete fjali hahahahahhahahahaaaa, le te paramendon secili qysh eshte kur i gjuhet Artisti tu kendue ani me


O ku po shkon moj rrushja e Lales me dimit e verdha

p.s.

Numrin e tel. e ndrrove pasi me zbulove qe jam Lojetari se sa keshe Artisti dojshe me fole hhhhhhhhhhhhhhhhhhahahahahhahaaaa

.

Murgesha
07-06-08, 13:09
leri mori ata tek ti , se nuk dine ata gje tjeter , veq se me mesu krejt jeten per profesionin e politikes , e per ate nuk i kushtojne shume rendesi a me biciklet a me tramvaje, kryesorja punen pune ta bejne ..normal kupoj dhe ti keta tanet pak , kur nuk kane cka dine ma shume atehere mirren me improvizime.....


p.s.
mos thuaj qe nuk po beson , dje valla qysh e ndiva une prej kamarjerave te Amazones qe telefononin bacat e mixhat ,hajdi e dilni e rrime se ne 4 -re vjen kryeministri e dalim ne fotografi ,del qe nuk ka pas nga i ik kesaj agjende ai , veq qka kuptohet qe duke u fotografu e ka zene vona ..
.. eh per gruan normal e ngrata , sa i shef serialet vetem me mire me shoqerine e kojshikeve duke pire caj e komentuar..cka ka tjeter pune ajo te pakten eshte origjinale ne te jetuar..
Definitivisht nuk janė mirė me kry kėta politikanėt e Evropės qė tėrė jetėn mėsojnė me u marrė me politikė. Sa t`bahemi ne shtet pėr s`mbari kemi mi ndryshu edhe kėto ligje. Politikanėt duhen me qenė tė pashkollė se ndryshe nuk drejtohet shteti hahahahahaha.
Po mė dhimbset qė paska punu dje shumė Kryeministri, edhe mu fotografu moj nuk ėshtė lehtė, se duhet me nejt tėrė kohėn tuj buzėqesh e shqiptarėt kurr s`tė lojnė mu knaq, ja paskan zėnė nė fyt tė keshmen me "atentat", nashta moj ska dasht me u fotografu me ndonjė prej musafirėve tė Amazoneve e ka shku ja ka gjujtė shtėpinė hahahahahahahahahaha.
E valla Jadore pėr fund s`po pajtohem me ty. Ku ke pa ti gratė e Kryeministrave shqiptarė me u marrė me punė. Mirė qė kqyrin serialet.....

Domira
07-06-08, 13:18
Shume keq. Fat i mire qe nuk paska te lenduar.
Por njeri nuk po mundet me u ba naiv e mos me mendu se si hyn ne shtepi ose ne terace te kryeministrit tuj pas roje!!! Mandej edhe njeriu me i thjeshte mendon pse a zor me dit se kryministri esht ne nje vend publik e hiq sesht ne shpi a?! Edhe gruja paska qen tuj pi caj ner kojshi...e cka paskan lyp more kta far "atentator"!!!

Pupi
07-06-08, 14:16
Kush ishte ai "burrė" qė deshi ti bėjė aq nder tė madhė Hashim Thaēit


Duket se dikujt ju paskan ngatrruar "telat" dhe paska bėrė "hyxhym" nė shtėpi tė huaj, pa e ditur dhe marrė me mendė se:
Ēfardo qė tė ketė mundur ti ndodhė Kryeministrit aktual tė Kosovės, Kosova do tė ecėn rrugės sė sajė, me apo pa Hashim Thaēin & Co (PDK-en) .
Ndėrsa "shmangia" e Hashimit do tė ishte nderė i madhė pėr tė, qė nė fakt nuk e meriton edhe aq...!
Eu ē'tu paska shkruar tė bėjnė HERO pa u munduar, e menduar ti asnjėher.

rilinda
07-06-08, 15:15
Ju edhe muni me than qė shokt e tij t'luftės qė kishe i ka tradhtu kan desht me vra, po qe dėshmia qė nuk ėshtė e vėrtetė:

TMK-ja dhe veteranėt e UĒK-sė e kanė dėnuar sulmin
ndaj shtėpisė sė kryeministrit Thaēi
Shtabi i Pėrgjithshėm i TMK-sė, e ka dėnuar fuqishėm sulmin e mbrėmshėm qė ndodhi ndaj shtėpisė sė Kryeministrit tė Kosovės Hashim Thaēit. Sulmi i mbrėmshėm qė ndodhi ėshtė i drejtuar kundėr interesave tė pėrgjithshme shtetėrore dhe kombėtare, kundėr personalitetit tė vet Kryeministrit tė Kosove Hashim Thaēit dhe tė gjitha institucioneve tė Kosovės. Thuhet nė reagimin e TMK-sė. Edhe Organizata e Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė, ka shpreh indinjatėn e thellė ndaj sulmit terrorist nė familien e Kryeministrit tė Kosovės si dhe njeriut qė drejtoi dhe udhėhoqi luftėn ēlirimtare pėr lirinė popullit. “Sulmi ndaj familjes sė kryeministrit ėshtė sulm ndaj gjithė Kosovės e nė veēanti ndaj ēdo familje tė veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė: thuhet nė reagim. Organizata e Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė ka kėrkuar nga organet pėrgjegjėse pėr sigurinė e vendit qė urgjentisht, akterėt e kėtij sulmi terrorist tė zbulohen dhe tė dalin para drejtėsisė, gjithashtu edhe organet pėrgjegjėse tė kontrollit tė kufinjėve i kujtojmė se ky ėshtė momenti i fundit, kur Kosova duhet tė ketė kontrollė nė tėrė territorin e saj.
KTV

rilinda
07-06-08, 15:26
Udhėheqėsit mė tė lartė shtetėrorė kanė vizituar sot kryeministrin Thaēi, pas sulmit tė mbrėmshėm nė shtėpinė e tij

Me rastin e sulmit kriminal mbi shtėpinė e Kryeministrit tė Republikės sė Kosovės, z. Hashim Thaēi, i cili ndodhi mbrėmė rreth orės 23:15, kryeministrin sot e vizituan Presidenti i Republikės se Kosovės Fatmir Sejdiu, Kryetari i Kuvendit te Republikės sė Kosovės z. Jakup Krasniqi , Ministra tė Qeverisė sė Republikės se Kosovės si dhe bartės tė tjerė tė institucioneve shtetėrore. Kryeministri i Republikės sė Kosovės z. Hashim Thaēi me kėtė rast ka pranuar telefonata nga autoritetet e SHBA-ve, tė BE-sė, NATO-sė, si dhe nga Presidenti i Republikės sė Shqipėrisė z. Bamir Topi, Kryeministri Sali Berisha dhe nga shumė kryetarė tė partive politike nga Kosova, Shqipėria dhe Maqedonia, si Edi Rama, Ilir Meta, Ali Ahmeti, Bardhyl Mahmuti, Bexhet Pacolli, Nexhat Daci, personalitete tė shumta tė jetės politike dhe publike tė Kosovės etj.

Tė gjithė bashkėbiseduesit shprehėn shqetėsimin e tyre pėr kėtė akt kriminal, i cili i cilėsua si akt i drejtpėrdrejt ndaj personalitetit tė tij, dhe institucioneve tė Republikės sė Kosovės. Njėkohėsisht ky sulm u cilėsua si sulm ndaj tė arriturave dhe progresit tė gjithmbarshėm tė Kosovės, njofton Zyra pėr informim pranė Qeverisė sė Kosovės.
| s.b & RTK staff |

_____________________________


Personalitet publike- politike, i kan than qato qė i theksova n' fund, e ju ksajde, boni, boni hajgare se hije po ju ka.

hasanmehmeti
07-06-08, 15:35
Nuk eshte large mendjes ta kete organizuar vete kete tollovi per tia rritur namin vetes.
e para shkoj si shkoj , vjen edhe e dyta , ti ruhemi te tretes te vertetes.

Oqeani
07-06-08, 15:39
Ka shkue dikush me nxjerr gjak !!!

niemand
07-06-08, 16:12
Brari thot

sipas balkan web-it.. ne vilen e thacit.. ka qen vetem gruaja e tij dhe djali.. kurse hashimi paska qen ne nje vizit private jashte shtetit..

ku do ket qene valle e me cilet ka qene..?
jam kurioz ta dij..

besoj do jene hajna ordinere sigurisht pak "speciallsa" .. qe kan dash me vjedh ne sirtaret e dollapet e mir-mbushura me euro.. te thaqit..
hajnat gjithmon jan te mirinformuar per pasurine e viktimes..
por ne kete rast besoj hajnat do jene persona qe njohin thaqin dhe rrethin e thaqit e nga kjo do ken qene ne dijeni para nesh si popull se hashimi do ket dal jashte ..
kjo e ben interesant llojin e hajnave.. pra duhet te dine mire se ku ..kur .. shkon e vjen hashimi..
pra nuk besoj se esht pun avni rustemesh.. politik..

kosova ka pas vetem nje avni rustem politik.. e ky ka qen haki taha.. i cili e vrau miladinin ne zyre e pastaj diku afer nderteses vrau dhe veten.. e ne trup ju gjend flamuri kombetar i mbeshtjelle rreth gjoksit.. qe don te thote..vet deklarim i aktit dhe i qellimit te aktit..

shpesh nder qarqet enveriste polpotiste lpkr-iste e pdk-iste.. kosovare.. por dhe ato enveroiste arapoiste caushisto qosiste demaqoiste.. 97-tiste.. ps-iste.. e kane potencuar avni-rustemi-zmin.. pra te gjendet nje avni qe tja numroje kallashin berishes apo rugoves..

por megjithse keto falangat polpotisteata nxorren shum vrases te felliqt.. asnjihere nuk guxuan te deklarojne nje avni rustem..

perkundrazi.. per cdo vrasje qe ben jo vetem nuk e morren persiper por fabrikuan shpifje nga me te sofistikuarat per tja hedhur te tjereve..pikerisht atyre forcave politike qe i perket i vrari.. e te cilet i kan ne listat e tyre te likujdimeve..

fati.. qe ne kosoven e mbushur me burracake.. hajna e vrases me pages.. kish lind nena dhe nje burr te rralle.. rasim shalen.. i cili me guxim te pashoq beri ate qe .. kan frike ta bejne qe nga berisha e deri tek rugova.. qe nga topo topalli e der tek sejdiu e dac lutfiu.. (se qose jakupet e demaqo meto gjinush klos edvin mejdanet..nuk hyjn ketu se jane vete kupola qe i ka nxitur vrasjet..) pra denoncoj nje bande kriminelesh me ne krye sali veselin.. gjeneralin e tmk-se.. qe organizuan e paguan vrasjen e te ndjerit.. trimit dhe luftarit e intelektualit ekrem drin rexhes.. dhe prej rasimit mesuam.. se si funksionon.. kjo mafi e rrezikshme e fuqishme e anti-shqiptare..


thaqi.. qe i perket kesaj mafie.. nuk eshte i rrezikuar nga keta vrasesa.. sepse jan te vetet.. kurse pala qe thaqi me shok e kan vrare.. asnjihere nuk kerkoj hakmarrje.. bile bile.. e harroj krejt.. ate .. pun e sot.. se bashku me thaqat.. hajn e pijn ne te njejtin legen.. e kazan..

pra shtepin e thaqit do ken dasht ta vjedhin.. hajna qe.. nuk kan qellime politike..por thjesht do jen ndonje detashment i vrasesave me pages qe kohet e fundit.. jakupi e lima e sali vesel azem syl qose demaqi.. spo guxojn me i dhan detyra.. e pastaj mbas detyres me ja mush xhepat me euro..

pra besoj se hajnat ne shpi te thaqit jane ningja.. veseliste te mbetura pa pun nji koh te gjate.. pra pa vra kend e pa u pagu.. do kohe..

te shohim.. cka po na thot elshani..

cdo atdhetar e denon nje veper te tille jo se ju be thaqit.. por kujdo qytetari te kosoves.. ne se i ndodh.. duhet denuar..
ne se i cenohet shpija e familja e fmija e pasuria.. nje shqiptari.. perben krim..

thaqi duhet te vazhdoj punen.. normalisht.. sepse keshtu e do e mira e kosoves..

ai eshte kryeminstri legjitim.. e nuk duhet cenuar..

fadil
07-06-08, 16:19
Institucionet e Republikės sė Kosovės dėnojnė ashpėr sulmin nė shtėpinė e kryeministrit Hashim Thaēi http://www.rtklive.com/img/cnt/personalitetet/fatmir_sejdiu2.jpg Presidenti i Republikės sė Kosovės, dr. Fatmir Sejdiu, Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi dhe Qeveria e Republikės sė Kosovės e kanė dėnuar ashpėr sulmin e mbrėmshėm nė shtėpinė e Kryeministrit Hashim Thaēi, duke e cilėsuar atė si akt qyqar e kriminal dhe sulm tė drejtpėrdrejtė ndaj institucioneve tė Kosovės. Presidenti i Republikės sė Kosovės e dėnoi ashpėr sulmin ndaj shtėpisė sė Kryeministrit Thaēi, duke e cilėsuar kėtė akt si njė sulm tė drejtpėrdrejtė jo vetėm ndaj z. Thaēi dhe familjes sė tij, por edhe ndaj vetė institucioneve tė Republikės.

Presidenti Sejdiu i ka telefonuar z. Thaēit me tė marrė lajmin dhe i ka shprehur atij keqardhjen e thellė pėr kėtė akt tė pashembullt. Ai, po ashtu, ka kėrkuar nga Kryeministri qė shqetėsimin e tij t’ia pėrcjellė edhe familjes Thaēi.

“Kėrkojmė nga organet e rendit dhe tė ligjit qė t’i ndėrmarrin tė gjitha masat e nevojshme, me qėllim qė ky rast tė zbardhet sa mė parė, kurse personat e pėrfshirė nė kėtė akt tė shėmtuar tė vihen para organeve drejtėsisė”, theksoi Presidenti Sejdiu, thuhet nė kumtesėn pėr opinion tė lėshuar sot nga Zyra pėr informim publik pranė Presidentit tė Kosovės.


Kryetari i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės Jakup Krasniqi ka dėnuar nė shtėpinė e Kryeministrit tė republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi nė Prishtinė.

Ky sulm kriminal e qyqar me armė nė shtėpinė e zotit Thaēi dhe tė familjes sė tij ėshtė edhe njė pėrpjekje e shqetėsuar dhe e kotė pėr tė shantazhuar e penguar Qeverinė e institucionet tjera tė Kosovės nė pėrmbushjen e misionit historik tė tyre.

Nė kohėn kur Republika e Kosovės dhe populli i saj po pėrgatiten pėr ta inauguruar Kushtetutėn e Pavarėsisė dhe kur institucionet tona do t’i marrin kompetencat e shtetėsisė e tė sovranitetit tė vendit, nė vigjilje tė shėnimit solemn tė nėntėvjetorit tė lirisė dhe tė paqes nė Kosovė, sulmi mbi Kryeministrin Thaēi dhe familjen e tij, vjen si njė mesazh kundėr Kosovės, institucioneve tė saj e zhvillimeve historike nėpėr tė cilat po kalojmė.

Kėrkojmė qė organet kompetente vendore dhe ndėrkombėtare, ta hetojnė kėtė ngjarje kriminale, duke i identifikuar dhe sjellė para drejtėsisė aktorėt e saj, thuhet nė reagimin e kryeparlamentarit tė Kosovės, Jakup Krasniqi.


Pas sulmit tė mbrėmshėm nė shtėpinė e kryeministrit Thaēi, sot pėrmes njė deklarate ka reaguar edhe zv/kryeministri i Qeverisė sė Kosovės, Hajredin Kuēi.

Ashtu siē jeni njoftuar nga Shėrbimi Policor i Kosovės (SHPK), mbrėmė ėshtė sulmuar shtėpia e Kryeministrit tė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, z. Hashim Thaēi, nė lagjen “Arbėria” tė Prishtinės. Ende nuk janė tė njohura tė gjitha detajet dhe kush ėshtė i pėrfshirė nė sulmin kriminal.

Nė kohėn e sulmit kryeministri nuk gjendej nė shtėpi, por aty ishin bashkėshortja dhe djali i tij, tė cilėt nuk kanė pėsuar lėndime, thuhet nė deklaratėn e zv/kryeministrit Hajredin Kuēi.

Fakti se dikush ka dashur ta lėndojė kryeministrin dhe familjen e tij, pėr ēfarėdo motivi, nuk ėshtė vetėm veprim kriminal qė kalon ēfarėdo kufiri tė urrejtjeve, qoftė pa durimin apo urrejtjen politike. Si rrjedhojė e kėsaj situate tė rėndė, Qeveria e Republikės sė Kosovės ka urdhėruar ngritjen e masave tė sigurisė pėr shumė nga zyrtarėt e Qeverisė dhe bartėsit e institucioneve tė lira dhe pėr qytetarėt e Republikės sė Kosovės. Kjo ngjarje ėshtė shumė serioze dhe dėshmon se ende ka tė atillė tė cilėt nuk e duan shtetin tonė tė ri, ndėrtimin e njė shoqėrie tė lirė moderne e demokratike nė tė cilėn sundon rendi dhe ligji. Por askush mos tė ketė iluzion se ne do tė nėnshtrohemi pėrballė kėrcimeve dhe pėrpjekjeve tė tilla kriminale. Nė Kosovė nuk ka vend pėr dhunė dhe nxitje tė dhunės. Ata qė shkaktojnė dhunė do tė pėrgjigjen para ligjit. Qeveria e Kosovės nuk do tė lėkundet nga rruga e saj e drejtė. Do tė punojė me pėrgjegjėsi qė tė pėrmbush misionin e saj pėr ēfarė ėshtė zgjedhur nga populli, pėr qeverisje tė mirė pėr sundimin e rendit dhe ligjit, vazhdimin e pakompromis tė luftės kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar, kudo dhe kurdo paraqitet ai. Kėrkojmė nga qytetarėt e Republikės sė Kosovės tė mos bien pre e thirrjeve dhe deklarimeve destabilizuese. Qeveria fton popullin e Republikės sė Kosovės qė ta ruajė unitetin dhe besimin nė institucionet tona nė kohėn historike tė shtet ndėrtimit tė vendit tonė, thuhet nė deklaratėn e zv/kryeministrit tė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, Hajredin Kuēi, lėshuar sot me rastin e sulmit tė mbrėmshėm, tė armatosur, nė shtėpinė e Kryeministrit tė Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi.
<FONT style=""FONT-SIZE: " color=#006699 10px\?>| s.b & RTK staff |

>>{SpOnGeBoB}<<
07-06-08, 16:22
Ani kurgjo nuk te koka bo, kush po bjen qesi lajme te parendesishme qetu. masnej hasha e ka shpijen ne Broje qysh e di une pse edhe ne prishtine tu paska shpi a. Ja garant e ka pa qe rambushi e ka bo shpijen ma te mire shkoni sulmone. At vetum shtepine kane shkue me ja sulmu amo kurgjo nuk kan pas mi ba hashimit.

Vetum pritni edhe pak kur ti nxajne policia kur te dalin qe hasha e ka que baben e vet me naj vlla o naj kusheri te vetin shkoni qaty ne ballkon kishe po ma sulmoni shtepine.

Normal per mu largue se ja kan shti gazepin populli tu Kosoves qe nuk ka venda te punes nuk kane pare, e qka me ba kqyrne deshten me me vra. Qysh osht tu shkue nuk ka me shkue larg dita vetum kur ta lexojna hasha boni vetvrasje e vari vehtin me framerka qe i ka pas prue prej zvicre tu Kosova.

uck_aksh
07-06-08, 16:25
Ėshtė sulmuar me armė zjarri shtėpia e kryeministrit Hashim Thaēi, nė Prishtinė

Shum keq ciles do parti qoft Shqiptar jemi nuk na duhet ne ket koh kto gjera
esht nje ndim e mir mbase njeri nga sulmuesit esht plagosur dhe mendoj se do te zbulohet mbase kan mbet shenjat e gjakut

fadil
07-06-08, 16:27
Pershendetje:

Eshte per te ardhur keq qe ne kosoven e pavarur, ku edhe 8 dite do te hyje ne fuqi kushtetuta e ketij shteti te posalindur te sulmohet shtepia e Kryeministrit te Republikes se Kosoves, cake i se cilit sulme ishte vete Kryemnistri Hashim Thaqi.

miorpo edhe me shum per keqardhje eshte se si disa shqipfolsa i jane gezuar ketij sulmi dhe shprehin zhgenjimin qe ai nuk eshte vrar.

Hashim Thaqi eshte sulmuar nga ata qe e kane vjedhur Kosoven per 4 vite, e qe tashte nga raportet e auditorit po vertetohet se keta njerze kan vjedhur me dhjetra miliona euro, dhe ky ka qen nje sulme per ti ikur pergjithesis ata qe kane vjedhur ne emer te kosova dhe nga kosova.

sipas asaj qe pash ne TV verejta disa pika gjaku ne koridorin e shtepis se Thaqit te cilat do te jen deshmi te forta per te nxjerr ADN.ne e personit te dyshuar dhe per ta derguar te njejtin para gjyqit per vepren te cilen e ka kryer, dhe arrestimi i tije do te tregoj edhe urdherdhenesit e ketij urdheri.

shpresoj se organet e ndjekjes do ta kryejn punen e vete per te cilen paguhen dhe kriminelet ti arrestojn dhe ti dergojn perpara drejtesis.

Kujtoje Te Kaluaren, Jetoje Te Tashmen, Shpreso Per te Ardhmen...!
Alber Ainshtain.

niemand
07-06-08, 16:28
Persona tė armatosur sulmojnė banesėn e kryeministrit Thaci

Ora 09:-00 Shtėpia e kryeministrit kosovar Hashim Thaci u sulmua mbrėmė nga disa persona tė armatosur. Zėdhėnėsi i Shėrbimit Policor tė Kosovės, Veton Elshani konfirmon ngjarjen nė njė intervistė pėr tv. NEWS 24. Sipas tij sulmi ka ndodhur rreth orės 23. 15 minuta ne lagjen "Arbėria" nė Prishtinė. Mėsohet se nė momentin e sulmit nė banesė ndodhej vetėm bashkėshortja dhe djali i kryeministrit, ndėrsa vetė Hashim Thaci ndodhej jashtė Kosovės pėr njė vizitė private. Sipas policisė kosovare forcat e sigurisė sė kryeministrit Hashim Thaci kanė vėnė re njė person tė dyshuar nė tarracėn e banesės dy katėshe tė kryeministrit kosovar nė pėrpjekje pėr t’u futur brenda nė banesė. Pas paralajmėrimit truprojat kanė qėlluar ne drejtim tė personit i cili i ėshtė kundėrpėrgjigjur po me armė zjarri. Dyshohet se nė sulmin ndaj banesės sė Thacit kanė marrė pjesė mė shumė se njė person. Menjėherė pas kėsaj personat janė larguar nė drejtim tė paditur. Sipas tė dhėnave paraprake tw bazuara nw provat e mbledhura nga vendi i ngjarjes dyshohet se nga shkėmbimi me armė zjarri njė nga sulmuesit ėshtė plagosur. Ende nuk dihen se sa persona kanė marrė pjesė nė kėtė sulm. Shėrbimi policor i Kosovės ka mbledhur provat materiale nė vendin e ngjarjes ndėrsa po heton pėr motivet dhe autorėt. Policia ka ngritur postblloqe ndėrsa ka nisur kontrollin nėpėr spitale dhe klinika ku dyshohet se mund tė shkojė pėr mjekim njėri nga sulmuesit e shtėpisė sė Thacit, i cili ėshtė plagosur

**********


Cfar vizite private.. , mos ka qen te Nano se i ka mbet marak tradhtarit gjat luftes ne kosov te pin viski e te han mish derri me grekun tjeter Nanon..

niemand

pirro
07-06-08, 16:32
Une sapo e degjova Konference per shtyp te Z Thaqi dhe ishte shume i cart dhe pa gjuh te urrejtes, nje person qe nuk paragjykon ne atentatoret dhe qe eshte i interesuar qe kete pune tua le organeve te rendit.

niemand
07-06-08, 16:32
Pas sulmit ndaj shtėpisė sė kryeministrit Thaci, ministrat nėn masa tė larta sigurie


• Qeveria e Kosovės e quan akt terrorist sulmin e banesės sė kryeministrit Thaci dhe vendosė tė rrisė masat e sigurisė pėr tė gjithė ministrat e kabinetit qeveritar. Persona tė armatosur sulmuan mbrėmė banesėn e kryeministrit Hashim Thaci nė Prishtinė. Nė momentin e sulmit nė banesė ishte vetėm gruaja dhe djali i kryeministrit Thaci. Sejdiu: "Tė zbardhen autorėt e sulmit"


*******

Duhet me i rujt tash zagart! E veq ni shtifsh n'b... o berrllog. se ato festa dhe mitrovicen e token macedonis e flamurin e himin duhet me ja kthy Kosoves qe e shitet veten servila!!

niemand

sherri
07-06-08, 16:57
Euuuuuuuu ca koka ba!!!!!! qeshtu njeri kure flen shume,mundet me ju vra Kryeministri edhe mos me marr vesh...
I lexova te gjitha komentet ketu,tashe po mendoj sa vend i "vakive" jemi,po shifet qe traumat s'nau kan largu.Para nje kohe e pan nje kali tuj fluturu!! hahahahahaha(ballon i mbushur me co²)
tashe paskan tentu hajnat me hy ne nje shtepi,e s'kan dit e kujt esht,(sikur qe se paskam dit as une qe Hashimi,as Haxhia,-(mose te del se ja ka lan Baba)kan pas shtepi ndonjeher ne L.. Arberia)

hahahaahahahahhaha po me qeshet,edhe po me vjen marre! "ATENTAT" ...po a s'kemi pa kurr atentate a?? te pakten neper filma??se pame atentatin jo fort moti ndaj Gjingjicit..

Mosni more,leni keto komente cirku,po na i kopjone far regjisori per filma te animuar per femi.

Epirotarum
07-06-08, 17:06
Kjo qė ka ndodhė ėshtė gjėja mė e shėmtuar nė kohėt e fundit.

Por mos tė ngutemi pėr dhėnjen e opinioneve te shpejtuara sepse kėtė mund ta bėjn? duke filluar nga hajnat e deri tek forcat paramilitare serbe qė janė tė instaluara nė Kosovė.
Sulmet nė shtėpi i gjasojnė vrasjeve me maska tė njerzėve nga dora kriminale. E quaj kriminale sepse njerzit qė ekzekutojnė pa gjyq e pa drejtėsi smund tė quhen ndryshe.

Por kjo mund tė jetė organizuar edhe nga armiqėt e Kosovės me qėllim tė rritjes sė hasmėrive ndėrmjet Haradinajve dhe Thaqėve. Njė gjė tjetėr mund tW jetė se kėtu mund tė ketė dorė ndonjė shtet i madh sepse nė Qeverinė Thaqi janė shumė komunistė tė rryer qė dikur pos Stalinit dhe Enverit askend tjetėr nė botė nuk e donin. Ka pista tė ndryshme por njė ėshtė mėse e sigurtė se kjo ngjarje ėshtė mjaft makabre nga kushdoqoftė e bėrė.

Shpresoj tė zihen keqėbėrėsit dhe tė ndriqohet ngjarja. Populli ėshtė lodhe me ngjarje tė tilla qė destabilizojne jetėn nė pėrgjithėsi. Ndoshta mund tė jetė edhe ndonjė pėrqėndrim i vemendjes pėr ti ikė nga mendmet e popullit pė barkun e zbrazėt!

Oqeani
07-06-08, 17:20
Euuuuuuuu ca koka ba!!!!!! qeshtu njeri kure flen shume,mundet me ju vra Kryeministri edhe mos me marr vesh...
I lexova te gjitha komentet ketu,tashe po mendoj sa vend i "vakive" jemi,po shifet qe traumat s'nau kan largu.Para nje kohe e pan nje kali tuj fluturu!! hahahahahaha(ballon i mbushur me co²)
tashe paskan tentu hajnat me hy ne nje shtepi,e s'kan dit e kujt esht,(sikur qe se paskam dit as une qe Hashimi,as Haxhia,-(mose te del se ja ka lan Baba)kan pas shtepi ndonjeher ne L.. Arberia)

hahahaahahahahhaha po me qeshet,edhe po me vjen marre! "ATENTAT" ...po a s'kemi pa kurr atentate a?? te pakten neper filma??se pame atentatin jo fort moti ndaj Gjingjicit..

Mosni more,leni keto komente cirku,po na i kopjone far regjisori per filma te animuar per femi.

Jo more tu fjete, vilend hesapi - muzika ane - mbane qy... edhe Hasha dika ja ka therre ne Partyyyyyyyy

panta_rhei
07-06-08, 18:32
Un njeva qe e kan vra po spo kallxojn se po tuten qe po merzitet populli shumė... sidomos minoritetet...
Jo bre hajgare, se osht nji organizatė kriminale e hashimit qė e ka emrin SHIK, e jan tu i bo do prova gjenerale para legalizimit...

p.s. a i ka organizu Rugova krejt atentatet kundėr vetvetes????? Ah nenen zoti juve... folni qitash... ah hallall hashimit po qe osht tuj ju zhdrypė pėr rruze juve t hashimit...

Kercovari
07-06-08, 18:45
..para ca dite u ngopet duke qesh e perqesh me shqiptaret e Maqedonis,ja se ku erdhet ju te arsimuarit..edhe ne shpi i vrisni njerzit atak ndaj qeverise qe vete e keni zgjedh..qeshni tani po me vjen keq qe nuk jeni ka kuptoni se cka ndodhe nder shqiptare..Zoti qofte me ju se trurir e keni lene ne male!

niemand
07-06-08, 18:47
Kush nuk ma mbush mendjen mu ketu se kjo nuk eshte e kurdisur nga vet ky trimi.. Po si eshte e mundur.. qe mafia te hyp ne tarrac e t'shikon gjitha gjonat mrenda.. + te ikin ne drejtim te pa njohur.. duke e dite qe ne shtepin e kryeministrit jan hiq me pak se 6..7 veta si sigurim qe e ruajn shtepin e tij? Po thojn edhe 1 i plagosur ka ik .. hajde mendje hajde.. ndryshe behen planet por jo ne kete menyr.

Un them dhe do te them gjithmon se kjo eshte e kurdisur prej vet ketyre zagarve.. qe neser te dalin dhe te thon se "Edhe neve po na sulmojn" e per fat t'keq.. kete gja e bajt met shnosh aleanca e ramushit se kush te nin per qit sen ka me thon "Ramushi" .. kjo eshte politik e Thaēit edhe pik.. vet e ka ba.

niemand

Wolf
07-06-08, 19:30
Nuk me erdh Mir Hiq Aspak se kan Bo Atentat en Hashim Thacin --Sepse nuk eshte Koha per keto gjera tash per tash Kur e gjith Bota i kan Syt nga Kosova


Mirpo Mendimi im eshte qysh e lexova neper gazeta edhe permes disa Infove -- Ky e ka bo ket Atentat Vet --- Vetem e vetem me thon se qe Pi Sulmojn Shqiptart

Se kshtu ashtu Kohve T`Fundit si ka Punt hiq mir mE Ramush Haredinaj e me ja Lan Fajin Ramushit po ncuk Populli SI han kto fore

Abetare
07-06-08, 19:40
E rėndėsishmja se Hashimi qenka i Gjallė e jeton dhe do jetojė shumė e shumė vite nė Republikėn e Kosovės qė aq shumė e deshti e don dhe do ta dojė gjithmonė... E ju t'psikiatrisė ishalla kurrė sherim s 'ju delė.....

Guri i madh
07-06-08, 19:44
E rėndėsishmja se Hashimi qenka i Gjallė e jeton dhe do jetojė shumė e shumė vite nė Republikėn e Kosovės qė aq shumė e deshti e don dhe do ta dojė gjithmonė... E ju t'psikiatrisė ishalla kurrė sherim s 'ju delė.....


ngadale abetare

se ky ka qen inskenim i HASHES me "gjeneral lulin ish gjeneral i natos " KADRI VESELIN


HASHA ESHT I NJOFSHEM PER INSKENIME

Wolf
07-06-08, 19:45
E rėndėsishmja se Hashimi qenka i Gjallė e jeton dhe do jetojė shumė e shumė vite nė Republikėn e Kosovės qė aq shumė e deshti e don dhe do ta dojė gjithmonė... E ju t'psikiatrisė ishalla kurrė sherim s 'ju delė.....hahahahaha Oj Ti Abetare Kujdes n`fjalor pak More t`lutem se asgje sna ben Neve vetem e kallxon Kulturen rrespektin qe familja Jote ta ka Dhuru

Qdo njeri ka drrejt at mendimin e vet Mi jap -- ETY se spo ta kona e qe je ma Thaqin Mardin Dashurin mbaje n`veti Kshtu qe Kujds n`fjal t`lutem


Se nese na Jemi Psikiatra ktu -- E Ti koke e Menqur pse rrin me Budall ktu ather Del krejt

Abetare
07-06-08, 20:23
Kush inskenon e luan me Familje t 'vetė o Guri ai edhe nėse nuk ėshtė poltikan i mirė siē mendoni ju , i ēmendur nuk ėshtė t ' luaj filma me familje t 'zemrės ... Po ju s 'di ēysh po muni me mendu asi gjėra , a kini Familje ju ?Wolf e Teuta me keēardhje por njerėzit qė kan nė shpirt veē urrejte ata janė pėr psikiatri ju jepeni mendimin tuaj por mos e shprehni mllefin e urrejtjen ashtu pa kurfar faktesh ... Fundja shqiptarė jeni siē mendoi unė e s'keni nevojė me urrejtė aq shumė ...Nėse Hashimi ėshtė politikan i keē pritni se ju vjen rendi juve e ndoshta namin e bani ... Dhe jo qė unė jam me partinė e Hashimit apo tė Fatmirit por si njerėz e Shqiptarė i ēmoi tė dytė e as t'madhin Rugova e as ata nuk dua t'i fyejė e nuk mundė ti duroi shqiptarėt si fyhen mes veti si hasmė....


Por ika shyqyr qė ka njė x atje lartė e iku pėr tė mos ju lexu juve si hasmė....


Kaloni qetėsueshem e sherueshėm pra ...

teutaA
07-06-08, 20:32
Wolf e Teuta me keēardhje por njerėzit qė kan nė shpirt veē urrejte ata janė pėr psikiatri ju jepeni mendimin tuaj

oj zonja abetare

"para se te drejtosh gishtin kah dikush mos harro se tre gishta te tjer te asaj dore te drejtohen ty"

andaj kujdes kur te citosh pa baza

Guri i madh
07-06-08, 20:35
Kush inskenon e luan me Familje t 'vetė o Guri ai edhe nėse nuk ėshtė poltikan i mirė siē mendoni ju , i ēmendur nuk ėshtė t ' luaj filma me familje t 'zemrės ... Po ju s 'di ēysh po muni me mendu asi gjėra , a kini Familje ju ?Wolf e Teuta me keēardhje por njerėzit qė kan nė shpirt veē urrejte ata janė pėr psikiatri ju jepeni mendimin tuaj por mos e shprehni mllefin e urrejtjen ashtu pa kurfar faktesh ... Fundja shqiptarė jeni siē mendoi unė e s'keni nevojė me urrejtė aq shumė ...Nėse Hashimi ėshtė politikan i keē pritni se ju vjen rendi juve e ndoshta namin e bani ... Dhe jo qė unė jam me partinė e Hashimit apo tė Fatmirit por si njerėz e Shqiptarė i ēmoi tė dytė e as t'madhin Rugova e as ata nuk dua t'i fyejė e nuk mundė ti duroi shqiptarėt si fyhen mes veti si hasmė....


Por ika shyqyr qė ka njė x atje lartė e iku pėr tė mos ju lexu juve si hasmė....


Kaloni qetėsueshem e sherueshėm pra ...pse qka ka lue me familjen ka hy nji person nuk ka perdor arm roja e hashes ka shtie me arm inskenim 100% edhe asgje tjeter sikur inskenimet e ma parshme per musa e sahit jasharin bajagi ne mbremje dikush po i sulmon kjo ka qen ne vitin 2005


nuk po shiten rrent e hashes hasha e kadri veseli i bajn kto inskenime oj abetare ndoshta e njeh gjeneralin e natos lulin siq prezentohej te jasharavit e prekazit gjat kohes se luftes

Oqeani
07-06-08, 20:43
Te jesh i sulmuar ne shtepi eshte gje e rende !!!
Atentate ndodhin ne rrugė = aty edhe kryetri USA -Kenedy psoi, por ne shtepi eshte gje tmerruese !!!

Abetare
07-06-08, 20:49
[quote=teutaA]Wolf e Teuta me keēardhje por njerėzit qė kan nė shpirt veē urrejte ata janė pėr psikiatri ju jepeni mendimin tuaj

oj zonja abetare

"para se te drejtosh gishtin kah dikush mos harro se tre gishta te tjer te asaj dore te drejtohen ty"

andaj kujdes kur te citosh pa baza


°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°Hmmmm Teuta lexoi shkrimet e mia dhe nėse vetėm njė shkrim urrejtės i drejtohet dikujt qoftė nga politika , muzika apo ndokujt tjetėr qė ka t'bėjė me Shqiptarė atėherė u ap tė drejtė...njerėzit qė kan nė shpirt veē urrejte ata janė pėr psikiatri " Unė nuk po u urrej as juve por po largohem nga tema duke mos ju lexu urrejtjen e juaj ...nė kėtė rast kundėr Hashimit ...


Edhe njė herė kaloni sherueshėm pra e natėn e mirė se hiē nuk jam e pergatitur pėr sulm e as pėr kundėr sulm shkrimi ....

Dilaver
07-06-08, 21:41
nga ana e sigurimit tė shtėpisė sė kryeministrit Hashim Thaēi, ėshtė vėrejtur sė paku njė person i dyshuar nė tarracėn e katit tė dytė tė shtėpisė, nė pėrpjekje pėr tu futur brenda, thuhet nė kumtesė

| s.b & RTK staff |


akt kriminal, i cili i cilėsua si akt i drejtpėrdrejt ndaj personalitetit tė tij, dhe institucioneve tė Republikės sė Kosovės.Eu, eu, po a thu a kan gjet far shkallėve aty afėr?
Si ka hyp ai person nė katin e dytė?

Atentat!

Hajt more mos u bėni si ky magari (Sejdiu) mos u mirrni me kėtė punė, po nashti gruja e vet e ka ftu far individi pasi e paska pas terenin e lirė, e far qeni ka leh n'oborr e mushkujt e kan hetu edhe ka kris batarja.
Po ky jarani nuk la artiste&bukuroshe pa i shetit nėpėr hotele luksoze, edhe asaj tė ngratės i kėrset delli i ballit dikur.
Sa njeri e ka lėnė kokėn tuj shku mas grave, si ky far individi qė e paska rreziku kokėn!

Wolf
07-06-08, 21:41
Kush inskenon e luan me Familje t 'vetė o Guri ai edhe nėse nuk ėshtė poltikan i mirė siē mendoni ju , i ēmendur nuk ėshtė t ' luaj filma me familje t 'zemrės ... Po ju s 'di ēysh po muni me mendu asi gjėra , a kini Familje ju ?Wolf e Teuta me keēardhje por njerėzit qė kan nė shpirt veē urrejte ata janė pėr psikiatri ju jepeni mendimin tuaj por mos e shprehni mllefin e urrejtjen ashtu pa kurfar faktesh ... Fundja shqiptarė jeni siē mendoi unė e s'keni nevojė me urrejtė aq shumė ...Nėse Hashimi ėshtė politikan i keē pritni se ju vjen rendi juve e ndoshta namin e bani ... Dhe jo qė unė jam me partinė e Hashimit apo tė Fatmirit por si njerėz e Shqiptarė i ēmoi tė dytė e as t'madhin Rugova e as ata nuk dua t'i fyejė e nuk mundė ti duroi shqiptarėt si fyhen mes veti si hasmė....


Por ika shyqyr qė ka njė x atje lartė e iku pėr tė mos ju lexu juve si hasmė....


Kaloni qetėsueshem e sherueshėm pra ...


Abetare oj ti e Nderuar skam n`shpirt urrejtje aspak se Shqiptar eshte vlla e kemi e deshtem e se deshtem une as nuk Ofendova as send e kam shenu edhe me Lart -- Se me ka ardh keq kur e ndiva keq lajm se qka ka ndodh -- Mirpo ti Qika mir kur ski Lidhje me Politik mos shkruj send Politika eshte Biznis qka sbojn Politikant per me Fitu Poena per veti.

Ja du t`miren Hashimit Fatmirit Rugoves e qdo Njeri qe Mundohet me jap per Atdheun e Vet mirpo nuk jan njerz ata qe Mundohen mi dasht Popullin e vet per Interesat e tyre mu Pasuru e mu bo Miljardera e Populli pi han

Fshatari
07-06-08, 22:02
Rakia, mishi i derrit, whisky, cigarja : kėta janė personazhet kryesor tė atentatit kundėr rezidencės tė kryeministrit.
Nuk dola nga tema vetėm ia gjeta fjalėt "kyqe"!
Jam qesharak apo jo ?!

Urata
07-06-08, 22:04
rilinda, m'lejo t'shpreh keqardhjen time per shqetesimin qe perjetove sot me rastin e "atentatit" te shtepijes boshe...!

Te gjitha rojet e Kryeministrit "duhet pushue "nga puna...! qysh me leju "njeriun" me arrite te ngjitet ne katin e dyte e ata zgurdulluq aty...!

M'duket se lexova dikund se ishin gjete do shkalle asajde pari!!! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!

Alkimisti_ch
07-06-08, 22:10
Diēka e tille normal qe eshte prit te ndodhe e kjo nuk eshte ndonje risi per rrethanat tona. Kujtoni rastet e meparshme pak a shume te ngjashme. Do te ishte e pafalshme te mendohet se tash mbase jemi shtet jemi me te sigurte!!!! Perkundrazi tash kerkohet pergjegjesi me e madhe ne ēdo nivel por edhe vetdijesim i popullates dhe veprim energjik i organve te sigurise. Ajo qe eshte pershkruar ne kete rast te kujton ndonje sekuence te ndonje filmi me kaskader dhe une nuk mund ta kuptoj se si ka mundesi pas ter asaj "lufte" krimineli kushdo qe ka qen ai te ja dal te iki dhe te mos zbulohet, aq me keq kur thuhet se nje nga ata eshte i lenduar...!!!
Kjo eshte ajo qe mua me shqeteson me se shumti sepse shihet qarte se nuk kemi funksionim normal te hierarkise ndersa populli hesht si zakonisht. Po te ndodhte ky rast ne ndonje shtet normal autori do te ishte kapur menjiher dhe jam i bindur qe i gjithe vendi do te mobilizohej deri ne kapjen e tij. Pse kjo gje nuk ndodhe te ne??? Pse ata qe dine diē rreth kesaj heshtin? KRIMIN DUHET DENUAR NJEZERI PERHER DHE NGADO QE VJEN AI.

Arb
07-06-08, 22:12
Hajt ka dasht me na kallxu shpine shymi i brojes...

Hajrin ia paste se me njerse te vete e ka bo...

Mos ka mjell fryme ky njeri ne t'kalumen e tash i duhet me korr fortune...

qika_pejes
07-06-08, 22:17
rilinda, m'lejo t'shpreh keqardhjen time per shqetesimin qe perjetove sot me rastin e "atentatit" te shtepijes boshe...!

Te gjitha rojet e Kryeministrit "duhet pushue "nga puna...! qysh me leju "njeriun" me arrite te ngjitet ne katin e dyte e ata zgurdulluq aty...!

M'duket se lexova dikund se ishin gjete do shkalle asajde pari!!! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!
Urata hahahhahahhahahhahahhahahahha kryeministri spo din me rujte grun e vet e lere ma popullin hajmedet haj

rilinda
07-06-08, 22:24
E tash qė koka gjet HAJNI?!
Mos e ka detyru Thaēi dikon me e dorzu djalin e vet n'polici e me than "Qe djali jem osht hajni, nuk e ka dit qė osht shpija e Thaēit"?!?!?!
He more njerz me tru t'freskėt!
Ēkamos ju pjell ajo mendje.
"Thaēi e ka organizu sulmin n'shtėpi t'veten."
"Thaēi ka desht me frikėsu djalin e grun e vet." Nc nc nc...
Mendje e prishur.
Knej ka na thojn "Ēdokush bazohet n'veti", e sipas kėsaj na doli se edhe ato atentatet e edhe vrasjet e liderėve tjerė, kanė qenė tė organizuara nga vet ata. Veē me qenė martirė. Mos m'thuni tash qė e kom gabim, se ju vet keni than qeshtu.
E bile Thaēit ju zbulu hajni. Dmth. u zbulu qė vet ky nuk ka qenė regjisori i kėsaj ngjarje.
Po ata t'jujt pse nuk i gjetėn atentatorėt, hajnat e vrasėsit?! A u frikėsuan t'i promovonin filmat tragjik tė tyre a?!


Allahile a po bindeni qė KĖRKAAAA... ama bash kėrka NUK JENI.
Keq tybe, ama shumė keq osht kur n'zemėr keni veē urrejtje.


P.s. mėsova diēka nga Abetarja pėrēka edhe i falenderohem shumė.
Nuk ia vlen as edhe njė shkronjė me e shkėmby me ēiftin e disave k'tu, prandaj, ky edhe ėshtė shkrimi im i fundit kėtu.
Gzoju Uratė e ti niemand e edhe ju tjert se po pritoj me jau shkru emnat...hedhni valle tani..., se s'ka kush me jau gjet ndeshjet e mendimeve tuaja.
"Kur maca nuk ėshtė, minjtė hedhin valle"- thojnė ka na. Pra, hedhni valle tash.

Zero Cool
07-06-08, 22:32
Skenari *

1.
Ne Shqiperi ndodhin te dhunshme demostrata te opozites, shkaterrohen disa objekte qeveritare, merren me dhune objektet vitale Shteti nuk funcionon, kriminelet shfrytezojne rastin per hajni dhe dhune te ndryshme), ekonomia edhe ashtu e dobet bie nen nivelin e shteteve me te varfura afrikane, nga ana tjeter simpatizantet e pozites mundohen te kthejne institucionen e votuara ma heret, perleshje mes popullit...

Pasojat: Lufta qytetare, ndamja e Shqiperise (gege -Toske apo ma mire me thene pjesa e interesit Grek dhe pjesa e interesit Serb), bashkesia nderkombtare e sheh si nje rast te largoj Shqiperine nga sferat e interesit te vet keshtu qe prapambeturia, varferia, vuajta e popullit behet edhe me e madhe.

Konkluzioni: Shqiptaret nuk jane te afte te kene shtetin e tyre !

2.
Ne Maqedoni Shqiptaret (te cilet pas disa viteve mund te jene shumice e popullit), vrasin njeri tjetrin para gjate dhe pas zgjedhjeve. Kundershtaret politik ndermjet Shqiptareve hakmerren me te njeten mase.

Pasojat: Maqedonasit (popull i shpikur nga SFRJ), fitojne zgjedhjet, krijojne institucionet, injorojne Shqiptaret e cilesdo parti qofshin. Bashkesia nderkomtare vlereson Shqiptaret si element destabilizues ne at shtet te shpikur, Shqiptaret injorojen plotesisht nga te gjithe edhe ketu prapambeturia, varferia, vuajta e popullit behet edhe me e madhe.

Konkluzioni : Shqiptaret nuk jane te afte dhe te pjekur te jene pjese e shtetit Maqedon.

3.
Ne Kosove (shtet i njohur nderkombtarisht), vrahen Kryeministrat, ministrat, kryetari.... Policia ndahet ne dysh (mvaresisht nga perkrahja e partive politike), vrasje ne shenje hakmarrjeje, populli ne pjese te vogel i bashkangjitet njeres apo pales tjeter, shumica e popullit frikesohet, skamja edhe ashtu e madhe arrit kulminacionin, shkaterrohen institucionet edhe ashtu te brishta...

Pasojat: Shumica e popullit kerkon strehe, nuk i intereson shteti por jeta e femijeve dhe te dashurve te vet. Bashkesia nderkombtare e sheh si nje deshtim te madh investimin e vet dhjetera vjeqare, largohet nga kto troje dhe shikon "seri" ...

Konkluzioni: Shqiptaret nuk jane te denje te kene shtetin e 2-te ne ballkan.

Epilogu: Shqiptaret nuk jane te afte te perballen me kohen dhe nuk meritojne te ken asnje shtet, keta duhet shfarosur plotesisht (si indianet e Amerikes). Trojet Shqiptare (edhe ashtu te cunguara) duhet ndare mes 2 forcave (me qellim te lera si 2 forca, nga Europa) te ballkani: Greqise dhe Serbise.

Skenari **

1.
Ne Shqiperi, zgjedhjet demokratike, opozita uron fitoren kundershtareve dhe orvatet qe me te arritura me te medha ne sferat e ndryshme te jetes dhe ne ngritjen e standardit te popullit, te marre pushtetin ne zgjedhjet e ardhshme.

Pasojat: Bashkesia nderkombtare vlereson Shqiperine si shtet demokratik, ndihmon shtetin me subvencione te ndryshme, ekonomia shterore rritet ne nivelin e shteteve te zhvilluara. Forcat ushtarake pajisen me dituri dhe armatim modern.

Konluzioni: Shqiperia shtet per te cilin kane respekt jo vetem ne Ballkan, kurse nga forca ekonomiko-ushtarake armiqet e perjetshem te Shqiperise ja kan friken.

2.
Ne Maqedoni, komuniteti Shqiptar bashkohet, ne zgjedhje fitojne me shume vota sesa gjdo parti (nje nga nje) Maqedonase keshtu qe Shqiptaret kan te drejten e formimit te qeverise. Pas 2-3 dekadava pasi qe ne numer me te shumtit ne kete shtet te shpikur, kane ashtu keshtu te drejten e formimit te qeverise dhe zgjedhjen e kryetarit nga ana e tyre.

Pasojat: Shqiptaret e Maqedonise te respektuar nga ana nderkombtare si popull i cili i kontribon paqes dhe stabilitetit ne rajon. Lidhjet me Shqiperine shume te ngushta keshtu qe respekti dhe friga ushtarake ndaj Shqiptareve ne rajon eshte ne nivel te larte qe do te thote askush nuk guxon te prek asnjerin pjestare te popullit Shqiptar e leje me te mundohet te prek kufirin e tyre.

Konkluzioni: Tani Shqiptaret ne bashkepunim te ngushte mes veti tregojne pjekurine e vet politiko-shoqerore, shkalla e varferise e tejkaluar qe moti, ekonomia ne nritje te vazhduar. "Miqte" e Shqiptareve per gjdo dite ne rritje.

3.
Ne Kosove, pas hyrjes se kushtetutes ne fuqi, gjithqka shkon ne rregull. Partite politike te njezeshme sa i perket qeshtjes kombetare kurse opozita me gjetjen e gabimeve te pozites mundohet te ngrite shtetin ne nivel edhe me te larte dhe mireqenjen sociale te popullit. Ne zgjedhjet tjera partite te cilet tani jane ne opozite (kan fituar me pak vota) i urojne te tjeret dhe premtojne qe do te bejne qmos per mireqenjen e popullit keshtu qe te kene voten e tyre dhe niveli i standardit eshte gjithmone ne rritje e siper.

Pasojat: Forca ushtarake e Kosoves tani me me mjete te sofistikuara bashkohore eshte garanc per mbrojtjen jo vetem te te gjithe teritorit te saj por edhe te vendeve te banuara me Shqiptare. Ekonomia eshte ne nivel europian kurse arsimi ne at nivel sa qe shtetet fqinje kan lakmi edhe pse kan pasur shkolla e univerzitete shume shume para nesh.

Konkluzioni: Shqiptaret tani jane forca ekonomiko-ushtarake numer 1 ne rajon. Ne keto troje kollet plisbardhi !

Epilogu: Paramendoje vet, skenarin e pare * dhe skenarin e dyte ** (Shqiptaret te ndare ne 3 shtete por te forte politiko-ekonomiko-ushtarakisht, 3 vota ne KB, forca numer nje ne Ballkan...)

Pytjet e mia:
1. Kujt i sherben skenari * dhe kujt skenari ** ?
2. Kush paguan per skenarin * dhe kush jane mbeshtetesit e tij (nder "shqipatret") ?

PS: Kjo qe ka ndodhe (per temen ne fjale) nuk qenka asgje tjeter, perpos qe nje hajn 19 vjeqar paska hy me vjedhe pa e dite se shtepia e kujt qenka!

Tani ju qe keni vjelle vrere nga cilado aresyje qofte, jeni ne mbeshtetje te skenarit te pare * apo te dyte ** .
Si mbeshtetes te cildo skenar ashtu dhe ne vazhdim te jetes suaj tregojene veten (nese nuk keni mundesi ndryshe bile me shkrimet e juaja neper forume) !

Me respekt per ju ZC

MemphiSx
07-06-08, 22:35
Ketu Qendron Vetem Nje Problem!!!

Dhjetera Atentate I Ka Pas Ibrahim Rugova Dhe Familja E Tij,bile Keto Sulme Kan Qen Te Te Ditura Publikisht Se Nga I Kan Ardhur!!!

Ju Qe Sot Po Qani Me Lot Krokodili E Jeni Bo Te Ndjeshem,kurr Nuk Ishit Ne Gjendje Me Ngrit Zonin,t'pakten Me Thon,bolll Osht Derdh Gjak Shqiptari Dhe Duhet Te Parandalohen Keto Gjera!!

Dmth Pa E Provu Edhe Vet, Spo Doni Me Ja Dit Askujt!!!

qika_pejes
07-06-08, 22:41
Me fol drejten me te sigurumte jan politikanat tone me roje me tonat e sheh saher ka atentate nuk gjinden ne shpi a thu pse,, krejt kosova ska siguri edhe perballen me vrasje vjedhje, plaqkitje askush sdon me ndi jena msu me kesij raste keta kryeministra qe kemi pas e qe kemi te pakten duhet me ba ma shume per popull qe sot tjau dim me shume, a kemi ne te tjeret siguri jo,, as roje as kurgje neser na sulmin dikush skemi roje sikur politikajt,, ju lutem dini ku me pas dhimte e keqardhje

MemphiSx
07-06-08, 22:43
Kjo qka ki shkru ti Zeroo,kish me qen e mirseardhur per te gjith Shqiptaret,Skenari i dyt eshte shum i mrekullueshem,sikur mos t'ish INTERESI i ketyre partive t'dalura nga lufta!!

Shqiperia do t'ece,do t'ze vend ne BE,NATO dhe ne te gjithe mekanizmat nderkombetar!!

Maqedonia do ta ket me veshtir,sepse aty eshte fut INTERESI i dy partive per mendimin tim kriminale!! Dhe aty nuk funkisonon INTERESI KOMBETAR,por ai KRIMINAL,per derisa perdoren armet me vra njeri tjetrin!!

Edhe ne Kosove,tani ka fillu nje konflikt i DY partive te dalura nga LUFTA,dmth edhe kjo eshte lufte INTERESI,ku cdo dit preken INTERESAT e duja PARTIVE!!!

jadore
07-06-08, 22:50
E tash qė koka gjet HAJNI?!
Mos e ka detyru Thaēi dikon me e dorzu djalin e vet n'polici e me than "Qe djali jem osht hajni, nuk e ka dit qė osht shpija e Thaēit"?!?!?!
He more njerz me tru t'freskėt!
Ēkamos ju pjell ajo mendje.
"Thaēi e ka organizu sulmin n'shtėpi t'veten."
"Thaēi ka desht me frikėsu djalin e grun e vet." Nc nc nc...
Mendje e prishur.
Knej ka na thojn "Ēdokush bazohet n'veti", e sipas kėsaj na doli se edhe ato atentatet e edhe vrasjet e liderėve tjerė, kanė qenė tė organizuara nga vet ata. Veē me qenė martirė. Mos m'thuni tash qė e kom gabim, se ju vet keni than qeshtu.
E bile Thaēit ju zbulu hajni. Dmth. u zbulu qė vet ky nuk ka qenė regjisori i kėsaj ngjarje.
Po ata t'jujt pse nuk i gjetėn atentatorėt, hajnat e vrasėsit?! A u frikėsuan t'i promovonin filmat tragjik tė tyre a?!


Allahile a po bindeni qė KĖRKAAAA... ama bash kėrka NUK JENI.
Keq tybe, ama shumė keq osht kur n'zemėr keni veē urrejtje.


P.s. mėsova diēka nga Abetarja pėrēka edhe i falenderohem shumė.
Nuk ia vlen as edhe njė shkronjė me e shkėmby me ēiftin e disave k'tu, prandaj, ky edhe ėshtė shkrimi im i fundit kėtu.
Gzoju Uratė e ti niemand e edhe ju tjert se po pritoj me jau shkru emnat...hedhni valle tani..., se s'ka kush me jau gjet ndeshjet e mendimeve tuaja.
"Kur maca nuk ėshtė, minjtė hedhin valle"- thojnė ka na. Pra, hedhni valle tash.rilinda ..
..te njoh nga shkrimet dhe gezon respekt te sinqert nga ana ime ,por
ky postim eshte nje nder mendimet me te pa vlera dhe te ulta qe kam lexuar nga dora jote ..
je gjenerat e se ardhmes per nga mosha ( aq sa dij ) ,do duhej te perfaqesosh intelegjencen e se ardhmes dhe prosperitetit ,te jesh shembull i ndryshimeve te reja , nuk do duhej te kishte anime politike , nese ne te ardhmen ky shkrim i yti prap do te binte ne dore ,e bindur jam se do qeshesh per naivitetin e moshes , dhe botekuptimeve momentale ..
megjithate une prap mendoj ..
.. qe nuk ka parti te vetme qe do bej mrekullira ne prospritet te vendit , prandaj them qe eshte naivitet i verber te anohet apo te krijohen kundershtare imagjinare , ky vend , kjo politike mund te transformohet vetem nese udheheqet nga mendje te ngritura dhe nje kauz e sinqerte e te perbashket .. per te miren e vendit ,....jemi shume pas ne kohe me vendet tjera ne cdo drejtim , e nuk do doja qe te perseritet rasti i Turqise ( sa me kujtohet ) i viteve 70-80 kur per bindje parti politike vriste vellau vellaun dhe brenda familjes dhe Kenan Jevrem u detyrua ushtrise te ja besoj pushtetin e qeverisjes qe te crrenjose kontraditat..

p.s.

me sypozimin qe ''atentati'' eshte inskinim e fillova une e para ketu sepse ashtu e perceptova rastin ne fjale, postimet e radhes jane nje pasqyrim ne miniature se sa solidar eshte populli me udheheqesat ..
ka me trishtim se kur populli te perqeshe apo distancohet , ky eshte nje barometer qe gjerat nuk jane ne rrjedhe normale

me nderin e veqant per ty
kolegia virtuale pa parti ..

sherri
07-06-08, 23:24
Euuuuuuuu ca koka ba!!!!!! qeshtu njeri kure flen shume,mundet me ju vra Kryeministri edhe mos me marr vesh...
I lexova te gjitha komentet ketu,tashe po mendoj sa vend i "vakive" jemi,po shifet qe traumat s'nau kan largu.Para nje kohe e pan nje kali tuj fluturu!! hahahahahaha(ballon i mbushur me co²)
tashe paskan tentu hajnat me hy ne nje shtepi,e s'kan dit e kujt esht,(sikur qe se paskam dit as une qe Hashimi,as Haxhia,-(mose te del se ja ka lan Baba)kan pas shtepi ndonjeher ne L.. Arberia)

hahahaahahahahhaha po me qeshet,edhe po me vjen marre! "ATENTAT" ...po a s'kemi pa kurr atentate a?? te pakten neper filma??se pame atentatin jo fort moti ndaj Gjingjicit..

Mosni more,leni keto komente cirku,po na i kopjone far regjisori per filma te animuar per femi.

Kete postim e bera para 5-6 orve....ja pse m'u qeshke?...nje ndodhi shume e thjesht per te u kuptuar,se aty nuk ka kurfar dyshimi per atentat,dhe kreret e nje shteti merren me te tuj dhan deklarata f'minore,,

Pse me vike marre?mendova nese dikush i huaj i lexon keto komente cirkuzante! ca do te thote per ne??

"PS: Kjo qe ka ndodhe (per temen ne fjale) nuk qenka asgje tjeter, perpos qe nje hajn 19 vjeqar paska hy me vjedhe pa e dite se shtepia e kujt qenka!" Ska si del ndryshe,po kush jan ata qe qellojn ne nje te ri,pa e percjell gjendjen,pa e kuptu qellimin e tij,kure dihet se ajo pjes e qytetit esht zona ku "frekuentohet" shpesh nga hajdutet...ne realitet edhe esht zona ku banojn hajdutet e metodes tjeter te hajnis.
Aty banojn Hajnat qe vidhen djersen e keti populli,ato pallate as-nje nuk i bani me te ardhura normale nga puna e ndershme.

Intervenimi i ketyre "rojave" deklaratat e policis te pa kurfar logjike...tregojn aftesit e ketyre njerzve,qe e vetmja aftesi esht te intervenojn brutalisht,pa paralajmrim ne nje te ri qe zoti e din c'hall e ka detyry me vjedh!??

Tash sa e perfundova ket shkrim,me erdh nje lajm nga Kosova,,u pa nje bullic kah fluturon!!c'far komentesh keni per ket lajm??

niemand
08-06-08, 00:03
Sic po flitet ne lajme personi 19 vjecar i cili u dorzu ne polici.. paska hy me vjedh se nuk e ka dite se e kujt eshte shtepia.. dhe ne ate moment e kan pa rojet e siguris dhe kan gjuajt ne drejtim te tij.. dhe kshtu eshte plagos dhe ka ik diqysh.. dhe asesi ai ska gjuajt me arm zjarri kunder tyre pervec rojet e siguris kunder atyre 2..3 vetave kush kan qen se dij.. pra ska qen dicka kunder Thacit por ka dasht me hy me vjedh..

niemand

Guri i madh
08-06-08, 00:07
Sic po flitet ne lajme personi 19 vjecar i cili u dorzu ne polici.. paska hy me vjedh se nuk e ka dite se e kujt eshte shtepia.. dhe ne ate moment e kan pa rojet e siguris dhe kan gjuajt ne drejtim te tij.. dhe kshtu eshte plagos dhe ka ik diqysh.. dhe asesi ai ska gjuajt me arm zjarri kunder tyre pervec rojet e siguris kunder atyre 2..3 vetave kush kan qen se dij.. pra ska qen dicka kunder Thacit por ka dasht me hy me vjedh..

niemand


qy hajni me vjedh hajnin po hasha ka pervoj te gjat ne at drejtim po a thua at JAPI ne prishtin e ka trashigue nga babgjyshi apo nga baba

niemand
08-06-08, 00:09
Vetėdorėzohet agresori i Hashim Thaēit. Deklaroi nė polici se sulmoi pėr grabitje

http://balkanweb.com/sitev4/upload/images/1212871216.pjpeg

• Pas presionit tė vazhdueshėm tė familjes sė tij ėshtė vetėdorėzuar nė polici personi qė sulmoi shtėpinė e kryeministrit tė Kosovės Hashim Thaēi. Sipas burimeve bėhet e ditur se i vetėdorėzuarri Faslli Sejdiu ka deklaruar nė polici se ka sulmuar pėr tė grabitur. Duke shprehur se ėshtė pėrdorues i drogės, i vetėdorėzuari ka marrė pėrgjegjėsinė e sulmit me armė ndaj kryeministrit kosovar.


PRISHTINĖ - Ėshtė vetėdorėzuar sot nė mbrėmje agresori qė qėlloi me armė kundėr banesės sė kryeministrit kosovar Hashim Thaēi. Burime nga Kosova bėjnė tė ditur se ai quhet Faslli Sejdiu dhe shumė pak tė dhėna ka mbi motivet qė e detyruan kėtė shtetas tė sulmonte banesėn e kryeministrit. Bėhet e ditur se ka qenė familja e tij ajo qė ka detyruar atė tė vetėdorėzohet pranė Shėrbimit Policor tė Kosovės dhe vetė agresori ka pohuar para policėve se “jam i varfėr narkoman dhe gjuajta me armė pėr grabitje”. Sipas burimeve mėsohet se kjo ka qenė deklarata e tij e vetme nė momentet e dorėzimit nė organet e policisė.
Shtėpia e kryeministrit kosovar Hashim Thaci u sulmua mbrėmė nga disa persona tė armatosur. Sulmi ka ndodhur rreth orės 23:15 nė lagjen "Arbėria" nė Prishtinė. Mėsohet se nė momentin e sulmit nė banesė ndodhej vetėm bashkėshortja dhe djali i kryeministrit, ndėrsa vetė Hashim Thaci ndodhej jashtė Kosovės pėr njė vizitė private. Sipas policisė kosovare forcat e sigurisė sė kryeministrit Hashim Thaci kanė vėnė re njė person tė dyshuar nė tarracėn e banesės dy katėshe tė kryeministrit kosovar nė pėrpjekje pėr t’u futur brenda nė banesė. Pas paralajmėrimit truprojat kanė qėlluar ne drejtim tė personit i cili i ėshtė kundėrpėrgjigjur po me armė zjarri.
Dyshimet e para tė polcisė kanė qenė se sulmi ndaj banesės sė Thaēit ėshtė kryer nga mė shumė se njė person megjtihatė gjithēka mbetet pėr tu hetuar nė ditėt nė vazhdim. Pas vetėdorėzimit tė Faslli Sejdiut policia ėshtė duke e marrė nė pyetje dhe duke hetuar pėr dyshimet e organeve tė drejtėsisė.

MemphiSx
08-06-08, 00:15
Ky zbulim i "hajnit",me se keqi i ka kon Hashimit,sepse konferenca per shtyp,reagimi i institucioneve te Kosoves,duhet te demantohen,sepse sulmi spaska te baj asgje me hashimin,thjesht ka qen nje hajn qe hyn me vjedh ne cdo shpi!
Pra ska qen sulm i drejtuar,ndaj familjes se tij,dhe vet atij!!

PRA QEVERI,PRESIDENC,AKUZAT DHE DEKLARATAT PAUSHALLE,TERHEKNI MENJEHER SEPSE HAJNI U ZBULUA!!

Dalmatini
08-06-08, 00:32
Kete sulm kunder kryeministrit mund ta kene bere grupe dhe banda me te cilat deri dje vet Hashim thaci ka vra njerz ane e mbane Kosoves , e sot keto grupe qe meren vetem me rakete dhe prostuticion e droge kane kaluar ne anen tjeter te rruges ngase Hashim Thaci disi i shtrenguar nga palani i Atisarit do ta zhbeje TMK dhe ka vendos qe mos ta angazhoje asnjerin nga isht SHIKASIT e vet ne agjencine e ardhshme intelegjente te Kosoves .


2 Konflikti i Hashimit me Ramushin dhe dosja e Hages ishte perpiluar nga vete Hashimi dhe seksioni special i SHIKUT kunder Ramushit , kete e e ka marr vesh Ramushi dhe i ka zbuluar te gjitha lojerat e ndyta qe i ka loz Hashimi dhe Jakupi ne bashkepunim me Xhavit Halitin kunder tij para se Ramushi te shkonte ne Hage ,gjate qendrimit te tij ne Hage dhe deri nga lirimi i tij nga Gjykqata e hages si i pafajshem kjo mund edhe t jete njera nga arsyet pse Hashimi mund te jete sulmuar.


3Denimi me burg 40 vjete i Florim Ejupit kunder te cilit ka punuar Hashimi me mish e me shpirt i cili i ka vrare me shume se 10 vete per vet hashim Thacin ,eksponente dhe shoke te ngushte te Florim Ejupit antar te SHIKUT dhe te AKSH se mundt te jene te invollvuar ne kete tentin atenat.4.Njeri nga verzionet tjera ne ket loje mund te jete edhe ish luftetaret e UCK se te cilet i ka lene me gishta n goje a vet i ka bere miljonat.


5. Ekzekutimi i njerit nga ish njerzit kryesor te SHikut vitin e kaluar i cili ka vepruar dhe bere vrasje sipas qejfit te Hashimit gjate gjithe ketyre viteve i cili eshte vrare ne rrethana shume misterioze per te cilin SHIKU ishte i piklluar dhe ishte ne dijeni se Hashim Thaci mund te jete ne prapaskene orgazinatori i kesaj vrasje me qellim qe te mbyllen dosjet per shume vrasje politike ne Kosove mund te jete arsyja pse eshte sulmuar por fatbardhsisht i ka shpetuar ketij atentati.


6 Sherbimi sekret seb per ta destabilizuar Kosoven dhe per te shfrytezuar situaten e tensionuar ne mes Hashim Thacit dhe Ramush Haradinajt mund te jete i kyqur ne kete ngjarje atentat.


7 Sipas te dhenave te ndryshme dhe variantit me te mundshem kete mund ta kete organizuar vet hashimi per ta demtuar ne bashkepunim me Shikun perseri Ramush Haradinaj.


Edhe edhe nje verzion interesant dhe poashtu i mundshem thuhet se ky atentat eshte qeshtje familjare verzioni me esencial dhe me i rendesishem per te cilin edhe n ekete fushe po behen hetime intenzive.


Te gjitha verzionet e ketij atentati jane duke u hetuar.

panta_rhei
08-06-08, 00:53
E tash qė koka gjet HAJNI?!
Mos e ka detyru Thaēi dikon me e dorzu djalin e vet n'polici e me than "Qe djali jem osht hajni, nuk e ka dit qė osht shpija e Thaēit"?!?!?!
He more njerz me tru t'freskėt!
Ēkamos ju pjell ajo mendje.
"Thaēi e ka organizu sulmin n'shtėpi t'veten."
-"Kur maca nuk ėshtė, minjtė hedhin valle"
thojnė ka na. Pra, hedhni valle tash.


Nashta ke dashtė me thanė koka gjetė sulmuesi:biggrin: !

Jo more nuk e ka detyru Thaqi me e dorzu... veq ja ka dhanė nja 100 euro sa me e mlu marren e vet, edhe e lshon mas nja ni jave (se edhe ashtu "ēudia tri ditė zgjatė" e harrohet)...

Pash ropt rilindė, qit fjalen "Kur maca nuk ėshtė nė shtėpi, minjtė hedhin valle", mos ja ke qitė hashimit, se kogja si pavetdije din me folė kajher ti kotelja e hashimit...

ew hallall hashimit po shpejtė e ka kapė kriminelin, pa u ba 24 orė...
ew "gjynah" qė Xhemajl Mustafa edhe Komandant Drini nuk janė kanė me hashimin... me siguri sot ishin kon tė gjallė... po mendoj, moti ishin zbulu vrasėsit e tyre...

Murgesha
08-06-08, 01:48
***

Tash sa e perfundova ket shkrim,me erdh nje lajm nga Kosova,,u pa nje bullic kah fluturon!!c'far komentesh keni per ket lajm??


Ku mos me fluturu more bullicat nga gjithė ai lajm i sodit??
Garant naj bullicė e Brojės o kon hahahahahahahahahaaha

teutaA
08-06-08, 01:51
Tash sa e perfundova ket shkrim,me erdh nje lajm nga Kosova,,u pa nje bullic kah fluturon!!c'far komentesh keni per ket lajm??

veq mos te bjen mi shpi te ministrit se jemi msu me kso qudira ne:smile:

Urata
08-06-08, 02:09
rilinda][/b]
E tash qė koka gjet HAJNI?!
Mos e ka detyru Thaēi dikon me e dorzu djalin e vet n'polici e me than "Qe djali jem osht hajni, nuk e ka dit qė osht shpija e Thaēit"?!?!?!
He more njerz me tru t'freskėt!
Ēkamos ju pjell ajo mendje.
"Thaēi e ka organizu sulmin n'shtėpi t'veten."
"Thaēi ka desht me frikėsu djalin e grun e vet." Nc nc nc...
Mendje e prishur.
Knej ka na thojn "Ēdokush bazohet n'veti", e sipas kėsaj na doli se edhe ato atentatet e edhe vrasjet e liderėve tjerė, kanė qenė tė organizuara nga vet ata. Veē me qenė martirė. Mos m'thuni tash qė e kom gabim, se ju vet keni than qeshtu.
E bile Thaēit ju zbulu hajni. Dmth. u zbulu qė vet ky nuk ka qenė regjisori i kėsaj ngjarje.
Po ata t'jujt pse nuk i gjetėn atentatorėt, hajnat e vrasėsit?! A u frikėsuan t'i promovonin filmat tragjik tė tyre a?!


Allahile a po bindeni qė KĖRKAAAA... ama bash kėrka NUK JENI.
Keq tybe, ama shumė keq osht kur n'zemėr keni veē urrejtje.


P.s. mėsova diēka nga Abetarja pėrēka edhe i falenderohem shumė.
Nuk ia vlen as edhe njė shkronjė me e shkėmby me ēiftin e disave k'tu, prandaj, ky edhe ėshtė shkrimi im i fundit kėtu.
Gzoju Uratė e ti niemand e edhe ju tjert se po pritoj me jau shkru emnat...hedhni valle tani..., se s'ka kush me jau gjet ndeshjet e mendimeve tuaja.
"Kur maca nuk ėshtė, minjtė hedhin valle"- thojnė ka na. Pra, hedhni valle tash.


Fjalet e skuqura, pa dashur t'ofendoj, per mua duken/tingellojne shume feminore...! ha...kanalizimin e 'motivit' te ketij "NDALIMI" tuaj te shkruash me n'kete teme, e 'hapi' moszotimi argumentues dhe komanda e paraqitjes/shkruarjes se mendimit autorial dhe fiksimi yt i verbert ndaj personave te caktuar...! T'paska qortue/keshillue shume bindshem jadore. Qe nga fillimi i kyqjes sime ketu tek nenForumi i Politikes, jam mundue n'menyra te ndryshme te te 'kap veshin' ne fjale, sepse nuk mungonte respekti i nje te vogle (e re ne moshe), por ishte e kote...! Ben keq t'ikesh nga ketu , e din perse? Duke lexuar/shkruar pamarr parasysh ne pajtim / kundershtim me tjetrin- perballje me kendveshtrime te ndryshme pasurohesh e piqesh... do te te bej mire, dhe edhe kjo menyre komunikimi/debatimi hyn ne fazen e zhvillimit adultor(madhor)...!
rilinda, me mire te ngeleshe me nder sikur t'na drejtoheshe se kam nje jete private te ngarkuar (studimet) dhe e kam te veshtire te gjej kohe per t'shkruar neper forume, ose ose edhe ta pranosh se nuancat e politikes t'paqarta per mue akoma, ose ose edhe haptas , nuk i pranoj dot tere keto nenvleresime/kundershtime/perfolje mbi idhullin tim Hashim...!
Eh, moj rilinda, edhe neve na pate ardhe kjo mosha jote dikur, vetem se neve nuk na shendriti si ty/juve keshtu...!

nuk je goce e keqe, jo ...
edhe ti hyn ne radhen e gocave simpatike qe i kam ketu...! tung e qofsh tu bo gjume t'embel e dita ne radhe pa 'shqetesime' mbi kryeminstrin!

rilinda ..
..te njoh nga shkrimet dhe gezon respekt te sinqert nga ana ime ,por
ky postim eshte nje nder mendimet me te pa vlera dhe te ulta qe kam lexuar nga dora jote ..
je gjenerat e se ardhmes per nga mosha ( aq sa dij ) ,do duhej te perfaqesosh intelegjencen e se ardhmes dhe prosperitetit ,te jesh shembull i ndryshimeve te reja , nuk do duhej te kishte anime politike , nese ne te ardhmen ky shkrim i yti prap do te binte ne dore ,e bindur jam se do qeshesh per naivitetin e moshes , dhe botekuptimeve momentale ..
megjithate une prap mendoj ..
.. qe nuk ka parti te vetme qe do bej mrekullira ne prospritet te vendit , prandaj them qe eshte naivitet i verber te anohet apo te krijohen kundershtare imagjinare , ky vend , kjo politike mund te transformohet vetem nese udheheqet nga mendje te ngritura dhe nje kauz e sinqerte e te perbashket .. per te miren e vendit ,....jemi shume pas ne kohe me vendet tjera ne cdo drejtim , e nuk do doja qe te perseritet rasti i Turqise ( sa me kujtohet ) i viteve 70-80 kur per bindje parti politike vriste vellau vellaun dhe brenda familjes dhe Kenan Jevrem u detyrua ushtrise te ja besoj pushtetin e qeverisjes qe te crrenjose kontraditat..

p.s.

me sypozimin qe ''atentati'' eshte inskinim e fillova une e para ketu sepse ashtu e perceptova rastin ne fjale, postimet e radhes jane nje pasqyrim ne miniature se sa solidar eshte populli me udheheqesat ..
ka me trishtim se kur populli te perqeshe apo distancohet , ky eshte nje barometer qe gjerat nuk jane ne rrjedhe normale

me nderin e veqant per ty
kolegia virtuale pa parti ..

LABI
08-06-08, 02:31
rilinda ..

je gjenerat e se ardhmes per nga mosha ( padyshim qe te rinjet jane shpresa e shpetimit ) ,do duhej te perfaqesosh intelegjencen e se ardhmes dhe prosperitetit ,te jesh shembull i ndryshimeve te reja , nuk do duhej te kishte anime politike , nese ne te ardhmen ky shkrim i yti prap do te binte ne dore ,e bindur jam se do qeshesh per naivitetin e moshes (naivitetin jo domosdoshmerisht e percakton mosha!!) , dhe botekuptimeve momentale ..


.. qe nuk ka parti te vetme qe do bej mrekullira ne prospritet te vendit , prandaj them qe eshte naivitet i verber te anohet apo te krijohen kundershtare imagjinare , ky vend , kjo politike mund te transformohet vetem nese udheheqet nga mendje te ngritura (si i percepton ti mendjet e ndritura ?! ) dhe nje kauz e sinqerte e te perbashket . (cila na cenka kjo kauze e sinqert integruese ?!).. per te miren e vendit ,....p.s.

me sypozimin qe ''atentati'' eshte inskinim e fillova une e para ketu sepse ashtu e perceptova rastin ne fjale, postimet e radhes jane nje pasqyrim ne miniature se sa solidar eshte populli me udheheqesat ..
ka me trishtim se kur populli te perqeshe apo distancohet , ky eshte nje barometer qe gjerat nuk jane ne rrjedhe normale

me nderin e veqant per ty
kolegia virtuale pa parti ..


Teorite dhe analizat konspirative s'i hyjne dote ne sherbim realitetit dhe jetes reale ... Keto teori (siq e deshmon dhe e kaluara) pos reparteve partiake per t'i profetizuar, mitizuar epizuar portretet e lidershipeve partiake dhe per t'i mpire , dehur dishepujt e tyre partiak---> nuk kane sherbyer per diq tjeter .

Kjo si ka sherbyer aspak per t'kuptuar t'verteten , perkundrazi i ka shkaktuar barriera, veshtiresi dhe probleme perpjekjeve per t'zbardhur ate ... DHE PER T'I CLIRUAR NJERZIT NGA BESTYTNIT dhe TE MENDUARIT TRADICIONAL/PAGAN

Shpati
08-06-08, 07:51
Mosbesimtareve te Dardanis,
Te gjith jo besimtareve te keti Forumi i lutem Zotit tja dergoj nje rast te ngjashem sikurse Kancelarit Thaqi.

Artisti
08-06-08, 08:16
Ky zbulim i "hajnit",me se keqi i ka kon Hashimit,sepse konferenca per shtyp,reagimi i institucioneve te Kosoves,duhet te demantohen,sepse sulmi spaska te baj asgje me hashimin,thjesht ka qen nje hajn qe hyn me vjedh ne cdo shpi!
Pra ska qen sulm i drejtuar,ndaj familjes se tij,dhe vet atij!!

PRA QEVERI,PRESIDENC,AKUZAT DHE DEKLARATAT PAUSHALLE,TERHEKNI MENJEHER SEPSE HAJNI U ZBULUA!!


Qeveria dhe Presidenca nuk kane akuzuar askend, Hashim Thaēi ne konferencen per gazetare tha:

" Nuk dua te paragjykoje, kete ēeshtje ua le organeve pergjegjese per siguri"

Prej shkrimit te pare qe e ke postuar ketu ne Dardani dhe deri te ky shkrimi i lartecituar, ke shkruar ne menyre Paushalle, ke shkruar pa koke, ke shkruar pa menduar fare, ke shkruar me nje urrejtje ndaj te gjitha institucioneve te Kosoves.


.

Pupi
08-06-08, 08:26
Qeveria dhe Presidenca nuk kane akuzuar askend, Hashim Thaēi ne konferencen per gazetare tha:

" Nuk dua te paragjykoje, kete ēeshtje ua le organeve pergjegjese per siguri"

Prej shkrimit te pare qe e ke postuar ketu ne Dardani dhe deri te ky shkrimi i lartecituar, ke shkruar ne menyre Paushalle, ke shkruar pa koke, ke shkruar pa menduar fare, ke shkruar me nje urrejtje ndaj te gjitha institucioneve te Kosoves.


.


Ani ?

Pse a u bo NAMI a ?

Fjala ka qenė gjithmon "pėr" Hashimin !

Artisti
08-06-08, 08:40
Ani ?

Pse a u bo NAMI a ?

Fjala ka qenė gjithmon "pėr" Hashimin !


Jo more, se ky e kishe zanat ashtu, pa koke me shkrue hahahahhahaha.

Ani kur po ja niske me informata, ah shume e kishe veten ne qejf, e a e din kush e ka veten ne qejf....

Perkrahe perkrahe hahahahahhahaa


.

niemand
08-06-08, 09:23
Autori i sulmit ndaj banesės sė Thacit: "Nuk e dija qė ishte shtėpia e Kryeministrit"


• Sipas policisė, 19-vjecari kishte shkuar pėr tė vjedhur banesėn, por nuk kishte pasur dijeni se objektivi i vjedhjes sė tij ishte shtėpia e kryeministrit tė Kosovės. Prindėrit e Faslli Sejdiut denoncuan mbrėmė djalin e tyre si autori i sulmit tė shtėpisė sė Kryeministrit nė lagjen "Arbėria" nė Prishtinė.


PRISHTINE- Nuk e dija qė shtėpia ishte e kryeministrit Hashim Thaci”. Kėshtu ka deklaruar nė polici 19-vjecari Faslli Sejdiu i cili u arrestua mbrėmė si autori i sulmit nė banesėn e Hashim Thacit nė mbrėmjen e sė premtes. Sipas policisė 19-vjecari kishte shkuar pėr tė vjedhur banesėn, por nuk kishte pasur dijeni se objektivi i vjedhjes sė tij ishte shtėpia e kryeministrit tė Kosovės. Prindėrit e 19-vjecarit denoncuan mbrėmė nė rajonin e policisė nė Prishtinė, djalin e tyre si autori i sulmit tė shtėpisė sė Kryeministrit nė lagjen Arbėria. Mė pas babai shoqėroi policinė nė shtėpinė e tij ku dhe ndodhej 19-vjecari. I dyshuari ėshtė arrestuar dhe i ėshtė ofroruar trajtimi i nevojshėm mjekėsor. Faslli Sejdiu ėshtė plagosur nė krahun e djathtė, pasi u qėllua nga forcat e sigurisė sė kryeministrit qė ruanin banesėn e Thacit, gjatė kohės qė kishte tentuar tė hyjė nė brendėsi tė shtėpisė. Nė momentin e sulmit nė banesė ndodhej vetėm bashkėshortja dhe djali i kryeministrit, ndėrsa vetė Hashim Thaci ndodhej jashtė Kosovės pėr njė vizitė private.

Preshevar
08-06-08, 11:11
Sejdiu, sejdiu.... e kam dit qe t'ldk-ės :D lol,

Fshatari
08-06-08, 11:16
Mė gėzon shumė efikasiteti i policisė kosovare qė arriti tė arrestoi aq shpejt autorin e sulmit ndaj rezidencės sė kryeministrit. Prandaj nuk ka vend pėr tone pesimiste sepse qeveria e Kosovės po e kryen me "succes full" misionin e vetė.
Policia e Unmikut nuk arriti tė arrestojė kurrė autorėt e njė atentati tė dėshtuar kundėr ish presidentit tė Kosovės, I.Rugova. Qeni qenin nuk e han, thot njė proverb i katuneve malore.

Fshatari
08-06-08, 11:18
Sejdiu, sejdiu.... e kam dit qe t'ldk-ės :D lol,
...All-llahu i do ata qė mbajnė drejtėsinė = PDK-nė

Bonu tė drejtė nėse dėshironi tė mbroheni nga zoti.

MemphiSx
08-06-08, 11:19
Mė gėzon shumė efikasiteti i policisė kosovare qė arriti tė arrestoi aq shpejt autorin e sulmit ndaj rezidencės sė kryeministrit. Prandaj nuk ka vend pėr tone pesimiste sepse qeveria e Kosovės po e kryen me "succes full" misionin e vetė.
Policia e Unmikut nuk arriti tė arrestojė kurrė autorėt e njė atentati tė dėshtuar kundėr ish presidentit tė Kosovės, I.Rugova. Qeni qenin nuk e han, thot njė proverb i katuneve malore.

Efikasitet shum i fort me dorezu baba t'birin ne polici!!! Ani rezidenca e kryministrit haahhahah kur e paska bo rezidenc :D

Pajtona me ty Qeni qenin se han,edhe ju mos tut se tybe e ka honger :D :)

Dalmatini
08-06-08, 11:30
Nese paska qene pune hajni athere del se ky ka qene skenar i vet Hashimit nese nuk e ka organizuar Hashimi dhe del se ai nuk ishte ne shtepine e tij del se hajni iu paska perzier diku Hashmit n Shtepi /familje/ e rojet gati e paskan zene desh hahahah qfare vici i t birit polarit ...vic i shekullit 21...

Ky far hajni paska qene hejn s i ktyneherit me shkalle n krah neper katun .

Fshatari
08-06-08, 11:33
Efikasitet shum i fort me dorezu baba t'birin ne polici!!! Ani rezidenca e kryministrit haahhahah kur e paska bo rezidenc :D

Pajtona me ty Qeni qenin se han,edhe ju mos tut se tybe e ka honger :D :)
Pra, Policia nacionale e Kosovės prangosi shumė shpejt delikuentin qė tentoi tė futej nė prnonėn (edhe I.Rugova kishte nji rezidencė)e Kryeministrit. Pa gjakderdhje, pa dhunė, i ati paska veprue shumė menēur qė ka dorėzue trafikantin e drogės nė polici. Si duket i ati e ka ditė saktėsisht se nuk ka "bir mini" ku do tė fshehej i biri prandaj ka veprue arėsyeshėm...! Shpresoj se kjo do tė shėrbejė si shembull pėr tė gjithė delikuentėt e trafikantėt serv qė strehohen nga unmiku nė pjesėn veriore tė Mitrovicės.

pirro
08-06-08, 12:48
Po me doket shume paradoskale me shku hajni me vjedh ne shtepine e kryeministrit, kur dihet qe ne ate cast para shtepise se kryeministrit ka qene nje kabine policore me nje polic te SHPK-se brenda qe rri 24 ore, dhe po ai polic ka qelluar mbi "hajnin" dhe jo ndonje sigurim i thaqit qe u spekulua ne fillim.
A nuk pati ndonje zgjedhje tjeter hajni veq me hy me vjedh aty ku eshte present policia?? por sido qe te jet ai eshte ne duart e organeve tash besoj qe ka me i tregu te gjitha ai.

Arkza
08-06-08, 12:55
Une per veti nuk besoj qe eshte veq Hajni !!!
Hajnat jan gjithe-here ne Grup e jo siq ishte ky Vetun me hi me vjdhe shtepin e madhe kjo eshte e pa-besushme !
Une jam shume e Bindur se po fsheht diqka por me rendesi eshte qe ai eshte ne Polici me kohe zbulohen te gjitha !

Zero Cool
08-06-08, 13:20
Urrejtja me te cilen shprehen disa ketu, ndaj institucioneve te dala nga zgjedhjet e lira, bie ne dyshim lojalitetin e tyre ndaj Kosoves.

PS: Te them te drejten nuk kam lexu askund e as nuk e kam ndermend te kerkoj ne google, por nuk besoj te shkruajn shkijet me nje urrejtje te ketille!

Veq perpara milet se keshtu duhet shteti dhe intitucionet e tij !

Abetare
08-06-08, 14:32
Pahtohem me ty Cooli po tė ishte Hashimi me serbė ata do ta donin por ata po mundohen me tesha veshė " mi hangėr " po ashtu sikur disa kėtu , prandaj mė lindė dyshimi ēfarė vallė i dallon Serbėt nga disa Shqiptarė kėtu ..Pėrgjigja vetėm Gjuha , ata e urrejnė Hashimin nė gjuhen serbe e kėta nė shqipe ..Befasi e shekullit 21 ...!!!!Vėshtirė t'i dallosh serbė e shqiptarė qė urrejnė njė Qeveri qė u zgjodhė vetė nga populli ....
Kaloni sherueshėm e tranueshėm nėse doni bashkė me serbė...disa disa qė po mbjellin urrejtje e pėrēarje....

Guri i madh
08-06-08, 15:37
Une per veti nuk besoj qe eshte veq Hajni !!!
Hajnat jan gjithe-here ne Grup e jo siq ishte ky Vetun me hi me vjdhe shtepin e madhe kjo eshte e pa-besushme !
Une jam shume e Bindur se po fsheht diqka por me rendesi eshte qe ai eshte ne Polici me kohe zbulohen te gjitha !


edhe une nuk besoj se ka qen hajn aj erifi po u sillke me shkall ne krah


qysh ka than aj i moqmi aren nuk ban me lanun batall se miftijaqlit e shfrytzojn

qika_pejes
08-06-08, 15:41
Ska kurfar urrejtje ketu ndaj kryeministrit shume keq eshte qe eshte bere sulm ndaj shtepis se tij,, mirepo ja kemi jap voten tash ai duhet me ba per popull me shume,, njerzit presin me shume prej tij qe na sot ta perkrahim ne qdo aspekt send sboni deri sot qka ka premtu,, sikur te gjithe te kishin shtepi sikur te thaqit edhe pasuri e roje sbesoj se sdo ta njofshim ndoshta thaqin sikur thaqi qe i ka te gjitha kushtet e sot se njeh popullin,, Hajni ka dit ku ka pare qe ka hy me vjedh ,, edhe tash ai maze u zu duhet me than diqka kinse se nuk e ka dit qe eshte shpija e thaqit qudi ...

Sillet nje politike qe na ketu flasim qka na merr mendja e jo qysh eshte ne realitet

uck_aksh
08-06-08, 15:52
Ska kurfar urrejtje ketu ndaj kryeministrit shume keq eshte qe eshte bere sulm ndaj shtepis se tij,, mirepo ja kemi jap voten tash ai duhet me ba per popull me shume,, njerzit presin me shume prej tij qe na sot ta perkrahim ne qdo aspekt send sboni deri sot qka ka premtu,, sikur te gjithe te kishin shtepi sikur te thaqit edhe pasuri e roje sbesoj se sdo ta njofshim ndoshta thaqin sikur thaqi qe i ka te gjitha kushtet e sot se njeh popullin,, Hajni ka dit ku ka pare qe ka hy me vjedh ,, edhe tash ai maze u zu duhet me than diqka kinse se nuk e ka dit qe eshte shpija e thaqit qudi ...

Sillet nje politike qe na ketu flasim qka na merr mendja e jo qysh eshte ne realitet

qika e Pejes a sod pe merr vesh qe politikanat tan punojn vetem per veti
jo qika e pejes prej 1999 politikanat jan tuj u mundu cili po ban pasuri per vete dhe familjen e vet ma shum e per popull asnjanit si ka hanger K..... asnjeher.
ni koh thojshin "VDEKE FASHIZMIT LIRI POPULLIT"
e tash ka ndrru "VDEKJE POPULLIT PASURI POLITIKANIT"

Oqeani
08-06-08, 16:19
A nuk po ju dhimsen shkronjat a !!!!!!!!

MemphiSx
08-06-08, 19:27
Urrejtja me te cilen shprehen disa ketu, ndaj institucioneve te dala nga zgjedhjet e lira, bie ne dyshim lojalitetin e tyre ndaj Kosoves.

PS: Te them te drejten nuk kam lexu askund e as nuk e kam ndermend te kerkoj ne google, por nuk besoj te shkruajn shkijet me nje urrejtje te ketille!


Veq perpara milet se keshtu duhet shteti dhe intitucionet e tij !Oo Shqiptar Kosova ka institucione para luftes dhe pas luftes!
Ju jeni ata qe e keni qfry urrejtjen ndaj Shqiptarve dhe Politikanve duke perdor dhunen dhe vrasje me motive politike!!
Kue u bot patriota sot,kur ni hajn pa vetdije ka hy me vjedh siq ka mujt me hi ne shpi teme e tonen!!
Keq i ka kon thaqit qe u zbuku si hajn,sepse ai ka pas deshir mu qujt atentator kundet tij!!

Jan per keqardhje keto shkrime tuaja!!

>>{SpOnGeBoB}<<
08-06-08, 19:32
Qitash qe e pava ne TV ku e kish shpijen hasha, tybe ne lasha pa shkue edhe une me ja marren amo jo me vjedhen qato framerka qe ja kom pas pague sa u kan ne Zvicer.

Qfar SHPK-je qfar roje sa per qata deri sa te vijne ja bon njeri qysh po thot Mikel polici bar boj qielli sha zoten, shkon njeri edhe ne bujshem e ka ferku i drites mjesit qohet e bon njeri edhe naj tush a pin naj kafe edhe qan ne udhe te vete. Tybe ni raft mend dikujna me permend kon ne konference shtypi qka u bo ne natje tu shpija hashes.

panta_rhei
08-06-08, 19:36
Qitash qe e pava ne TV ku e kish shpijen hasha, tybe ne lasha pa shkue edhe une me ja marren amo jo me vjedhen qato framerka qe ja kom pas pague sa u kan ne Zvicer.

Qfar SHPK-je qfar roje sa per qata deri sa te vijne ja bon njeri qysh po thot Mikel polici bar boj qielli sha zoten, shkon njeri edhe ne bujshem e ka ferku i drites mjesit qohet e bon njeri edhe naj tush a pin naj kafe edhe qan ne udhe te vete. Tybe ni raft mend dikujna me permend kon ne konference shtypi qka u bo ne natje tu shpija hashes.
:biggrin:
...ani qysh ju kish pas bertit aj "hajni" atyne t sigurimit... "bollni more lshomna edhe mue pak he nanen..."...

panta_rhei
08-06-08, 19:41
E tash qė koka gjet HAJNI?!
Mos e ka detyru Thaēi dikon me e dorzu djalin e vet n'polici e me than "Qe djali jem osht hajni, nuk e ka dit qė osht shpija e Thaēit"?!?!?!
He more njerz me tru t'freskėt!
Ēkamos ju pjell ajo mendje.
"Thaēi e ka organizu sulmin n'shtėpi t'veten."
"Thaēi ka desht me frikėsu djalin e grun e vet." Nc nc nc...
Mendje e prishur.
Knej ka na thojn "Ēdokush bazohet n'veti", e sipas kėsaj na doli se edhe ato atentatet e edhe vrasjet e liderėve tjerė, kanė qenė tė organizuara nga vet ata. Veē me qenė martirė. Mos m'thuni tash qė e kom gabim, se ju vet keni than qeshtu.
E bile Thaēit ju zbulu hajni. Dmth. u zbulu qė vet ky nuk ka qenė regjisori i kėsaj ngjarje.
Po ata t'jujt pse nuk i gjetėn atentatorėt, hajnat e vrasėsit?! A u frikėsuan t'i promovonin filmat tragjik tė tyre a?!


Allahile a po bindeni qė KĖRKAAAA... ama bash kėrka NUK JENI.
Keq tybe, ama shumė keq osht kur n'zemėr keni veē urrejtje.


P.s. mėsova diēka nga Abetarja pėrēka edhe i falenderohem shumė.
Nuk ia vlen as edhe njė shkronjė me e shkėmby me ēiftin e disave k'tu, prandaj, ky edhe ėshtė shkrimi im i fundit kėtu.
Gzoju Uratė e ti niemand e edhe ju tjert se po pritoj me jau shkru emnat...hedhni valle tani..., se s'ka kush me jau gjet ndeshjet e mendimeve tuaja.
"Kur maca nuk ėshtė, minjtė hedhin valle"- thojnė ka na. Pra, hedhni valle tash.George Bernard Shaw:
"Martirizimi ėshtė e vetmja mėnyrė si njė njeri mund tė bėhet i famshėm pa aftėsi."
kish pas thanė rilinda, tashmė e vetėmartirizuar

>>{SpOnGeBoB}<<
08-06-08, 19:49
:biggrin:
...ani qysh ju kish pas bertit aj "hajni" atyne t sigurimit... "bollni more lshomna edhe mue pak he nanen..."...

:biggrin::biggrin: besa edhe une jam shume ka dyshoj qe qeky u kan fare hajni, po o shkue njeri me pune e i thirun apostafat , ku pe dij une me ndreq najsen a me hapen naj kanal qe o mshelen se hashimi qetash nuk ka vakt njeri mu marr me pune private ai osht tu i drejtu institucjonet. :biggrin:

lyra2
08-06-08, 20:05
..nje armate e te papuneve vetem lexon gazetat, shikojn lajmet. Disa prej tyre nuk kane mundesi materjale ti blejne as gazetat por vetem bisedojne nga nje shtepi ne tjetren, nga nje mik me tjetrin, por me se shumti bisedojne me vetvedin, se si do ti behet halli kesaj varferije qe verullshem po shtohet me rritjene kostos se jetes.E politika e sotit eshte ajo te "inicoje" apo te "skenoje" nje rast banal si ky dhe te kaloje populli edhe disa dite me nje emocion enthuziazmi te lirise me shprese qe "dicka do te dalin".

Thaci nuk do roje,Thaci nuk ka pasuri t'i vjedhin :P:P:P,e sheh popullin nga ajo maje lartesie ,nuk eshte ne mesin e popullit,lere mos e ngani....ka plane per ardhmerine e Kosoves ne leter.E urojme qe ajo leter t'i ruhet se duhet prezntuar ne mbledhje dhe debate me popullin TAĒI

Urata
08-06-08, 21:50
Nese paska qene pune hajni athere del se ky ka qene skenar i vet Hashimit nese nuk e ka organizuar Hashimi dhe del se ai nuk ishte ne shtepine e tij del se hajni iu paska perzier diku Hashmit n Shtepi /familje/ e rojet gati e paskan zene desh hahahah qfare vici i t birit polarit ...vic i shekullit 21...

Ky far hajni paska qene hejn s i ktyneherit me shkalle n krah neper katun .

marrja ska skej, thuhet ketej nga anet tona...! A thue sa euro, u pague "hajni" t'arrinte deri ne ballkon, dhe vetem sa dite do qendroj i mbyllur...!!!!

Urata
08-06-08, 21:59
Pahtohem me ty Cooli po tė ishte Hashimi me serbė ata do ta donin por ata po mundohen me tesha veshė " mi hangėr " po ashtu sikur disa kėtu , prandaj mė lindė dyshimi ēfarė vallė i dallon Serbėt nga disa Shqiptarė kėtu ..Pėrgjigja vetėm Gjuha , ata e urrejnė Hashimin nė gjuhen serbe e kėta nė shqipe ..Befasi e shekullit 21 ...!!!!Vėshtirė t'i dallosh serbė e shqiptarė qė urrejnė njė Qeveri qė u zgjodhė vetė nga populli ....
Kaloni sherueshėm e tranueshėm nėse doni bashkė me serbė...disa disa qė po mbjellin urrejtje e pėrēarje....

Cili popull moj??? 50% e Popullit nuk dolen ne votime, e ky tjetri 50%-sh votoi per disa parti te tjera jo vetem PyDyKyne...!!!!!!!!

Abetare, kjo qeveria e tanishme u zgjodh nga njerezit e saj,bashkepuntor, familjare, miq dhe nje numer te tjereve e paguan/korruptuan me euro...! Nga ky spektrum doli 30%-shi...! Mos ekzagjeroni/jetoni rrenen/mashtrimin edhe juve!


Abetare, shih, shih qa thote panta_rhei :


George Bernard Shaw:

"Martirizimi ėshtė e vetmja mėnyrė si njė njeri mund tė bėhet i famshėm pa aftėsi."
kish pas thanė rilinda, tashmė e vetėmartirizuar


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!

uck_aksh
08-06-08, 22:04
marrja ska skej, thuhet ketej nga anet tona...! A thue sa euro, u pague "hajni" t'arrinte deri ne ballkon, dhe vetem sa dite do qendroj i mbyllur...!!!!


urata vetem te kisha pyt thjesht a mendon se ky far hajni esht pagu per me ba at gjest athu a e kishe ber ti duke e ditur se plumbi ka pas mundesi ta rrok edhe ne lule te ballit e sma merr menja qe ti apo dikush e kishe rreziku jeten tende vetem per tja rritur karieren dikujt tjeterAthua edhe shperthimi qe ndodhi me 15 mars 2005 ne ora 08:25 min qenka paguar nga I.Rugova????????????????????

Pupi
08-06-08, 22:11
U m'falni qė mungova, posaqėrisht nė kėtė temė!
Ai nime, deri ku jeni ardh me muhabet ?
Pėrveq qė kishit arritur ta doboni rilinden, m'duket pak paskan pėrparuar gjėrat....

Guri i madh
08-06-08, 22:14
urata vetem te kisha pyt thjesht a mendon se ky far hajni esht pagu per me ba at gjest athu a e kishe ber ti duke e ditur se plumbi ka pas mundesi ta rrok edhe ne lule te ballit e sma merr menja qe ti apo dikush e kishe rreziku jeten tende vetem per tja rritur karieren dikujt tjeterAthua edhe shperthimi qe ndodhi me 15 mars 2005 ne ora 08:25 min qenka paguar nga I.Rugova????????????????????


syt lot mu mbushen kur e pash hashen para gazetarve dul e na e kerkoj hallallin e tha o milet ma beni hall krejt qka kam rrejt edhe kam vjedh SE MUE PO MA KRYPIN SALEPIN

MemphiSx
08-06-08, 22:15
urata vetem te kisha pyt thjesht a mendon se ky far hajni esht pagu per me ba at gjest athu a e kishe ber ti duke e ditur se plumbi ka pas mundesi ta rrok edhe ne lule te ballit e sma merr menja qe ti apo dikush e kishe rreziku jeten tende vetem per tja rritur karieren dikujt tjeterAthua edhe shperthimi qe ndodhi me 15 mars 2005 ne ora 08:25 min qenka paguar nga I.Rugova????????????????????

Uck,mosni bre mos i krahasoni sulmet qe iu kan ba Ibrahim Rugoves! Kto hajni po i perjetojn cdo dit qytetart e Kosoves!!!

Paramendo tash,ku lindin dyshimet.Kryeministri shton masat e siguris,per personeln e Qeveris!!

Ky eshte turpi i ketyre njerzve qe u friksuan nga nje 19 vjeqar,sa qe ken tuj lyp ndihme edhe prej FBI-s me zbulu rastin!!

Po lereni more mos u merrni me kso gjera,ani po mban konferenc per shtyp tipi me kallxu qe shpetova cncncncnn :P Amaterizem i pafund i ketyre njerzve!!

panta_rhei
08-06-08, 22:18
urata vetem te kisha pyt thjesht a mendon se ky far hajni esht pagu per me ba at gjest athu a e kishe ber ti duke e ditur se plumbi ka pas mundesi ta rrok edhe ne lule te ballit e sma merr menja qe ti apo dikush e kishe rreziku jeten tende vetem per tja rritur karieren dikujt tjeterAthua edhe shperthimi qe ndodhi me 15 mars 2005 ne ora 08:25 min qenka paguar nga I.Rugova????????????????????

A u arrestu dikush pėr atė shpėrthim... a u vetdorėzu dikush???!!!

Rugova ka qenė tuj shku nė takim me solanėn kur ka ndodhė shpėrthimi... edhe o konė tuj shku me i thanė sollanės qė me qato propozime qė ke ardh lirisht munesh me e fshi b.then me to edhe me ja dhanė veton surroit. Pikė. Solana e ka dijtė shumė mirė kėtė, edhe si masė "edukuese/frikėsuese" ia ka pėrgaditė shpėrthimin.
Analizoji kontestet edhe rrethanat politike tė asaj kohe, edhe tani hajde kėtu ban krahasime banale...
e lash gruen n shpi, un shkova tej me ni ven me do shokė, mė sulmuan armiqt e Kosovės po unė do ta vazhdoj suksesin e Kosovės... ow kuku bre... boll e ka shfrytzu familjen Jashari, Adem Jasharin, drenicėn, luftėn ēlirimtare pėr karrierė politike hashimi... tash i kanė metė pa i shfrytzu veq edhe jaranat e grues...

Pupi
08-06-08, 22:18
syt lot mu mbushen kur e pash hashen para gazetarve dul e na e kerkoj hallallin e tha o milet ma beni hall krejt qka kam rrejt edhe kam vjedh SE MUE PO MA KRYPIN SALEPIN

Athu i ka ardh dakiki po thu a ?

uck_aksh
08-06-08, 22:22
Uck,mosni bre mos i krahasoni sulmet qe iu kan ba Ibrahim Rugoves! Kto hajni po i perjetojn cdo dit qytetart e Kosoves!!!

Paramendo tash,ku lindin dyshimet.Kryeministri shton masat e siguris,per personeln e Qeveris!!

Ky eshte turpi i ketyre njerzve qe u friksuan nga nje 19 vjeqar,sa qe ken tuj lyp ndihme edhe prej FBI-s me zbulu rastin!!

Po lereni more mos u merrni me kso gjera,ani po mban konferenc per shtyp tipi me kallxu qe shpetova cncncncnn :P Amaterizem i pafund i ketyre njerzve!!

MemphiSx ketu po thuet se hasha paska paguar ket far hajnin vetem per tja rrit karieren vetes

edhe un po i tregoj disave ketu se edhe rasti i ish presidentit Dr Ibrahim Rugova ateher po del i dyshuar sipas ketyre diskutuseve ketu, nese un dikujt dua ti baj atentat jo mu shetit ai me kerr te blindum po edhe me leopard te gjermonit nuk ka me shpetu.
Mal pa ujq nuk ka
niemande ket far hajnin e ka krahasu me Avni Rrustemin

Urata
08-06-08, 22:22
'FAME PA AFTESI', po thone o MemfikSo...


Vjedhje nuk do te thote vetem poqese hyre ne butik dhe i vodhe nje pale gjinse....!Vjedhja eshte gjitheqysh dhe ne gjithēka...!

Guri i madh
08-06-08, 22:22
Athu i ka ardh dakiki po thu a ?


hallallin e ka lyp e une ja dhash pasi ish bae TESLIM PER AT DYNJA

sherri
08-06-08, 22:23
marrja ska skej, thuhet ketej nga anet tona...! A thue sa euro, u pague "hajni" t'arrinte deri ne ballkon, dhe vetem sa dite do qendroj i mbyllur...!!!!
Se "hajni"ishte i paguar se besoj.Pore qe mbyllur nuk do te rrij shume ket e besoj.
Tash Hasha e luan rolin e meshiruesit,falesit,tolerantit..mu sikur Papa,qe e fali atentatorin,nga i cili shpetoj fale rojave,mu sikur shtepia e Thacit,qe shpetoj nga atentati,edhe ketu fal "rojave"(jo te ures)

hahahahaaahhha kjo:atentat ndaj shtepis,sulmohet me arme zjarri...veq te ne e ndegjon...keshtu e dhan mediat tona "esht sulmuar me arme zjarri shtepia e Kryeministrit Thaci"
Zobonehajre

Pupi
08-06-08, 22:26
hallallin e ka lyp e une ja dhash pasi ish bae TESLIM PER AT DYNJA

Me t'than drejten ai edhe ma teper s'lyp, erdhi herifi deri nė postin mė tė lart tė shtetit, e shpalli atė tė pavarur, dhe tash kėrkon ndoshta edhe ti n'gjet.
Pse!
Sepse me kėtė energji nuk ėshtė edhe fort leht tė vazhdohėt, kėshtu qė po i "ngjiti" vėrtet ja ka arritur deri nė mount everest!

uck_aksh
08-06-08, 22:28
Se "hajni"ishte i paguar se besoj.Pore qe mbyllur nuk do te rrij shume ket e besoj.
Tash Hasha e luan rolin e meshiruesit,falesit,tolerantit..mu sikur Papa,qe e fali atentatorin,nga i cili shpetoj fale rojave,mu sikur shtepia e Thacit,qe shpetoj nga atentati,edhe ketu fal "rojave"(jo te ures)

hahahahaaahhha kjo:atentat ndaj shtepis,sulmohet me arme zjarri...veq te ne e ndegjon...keshtu e dhan mediat tona "esht sulmuar me arme zjarri shtepia e Kryeministrit Thaci"
Zobonehajre

sherri me te vertet esht sulmuar me arm zjarri se aj far hajni ka desht me hy nga ballkoni ne shtepi te thaqit edhe rojet e kan sulmu hajnin me arm edhe kan ren disa pluma ne shtepi

Guri i madh
08-06-08, 22:31
Me t'than drejten ai edhe ma teper s'lyp, erdhi herifi deri nė postin mė tė lart tė shtetit, e shpalli atė tė pavarur, dhe tash kėrkon ndoshta edhe ti n'gjet.
Pse!
Sepse me kėtė energji nuk ėshtė edhe fort leht tė vazhdohėt, kėshtu qė po i "ngjiti" vėrtet ja ka arritur deri nė mount everest!


per ne majet e maleve te KRANJIT e di se ka arrit vet i katerti per me u skiat e esht kthye vet i treti ky erifi me dy virgjiresha e per monte veres tash me siguri ky hajni i PALLASIT e kish ndermend me ja pague hargjimet

teutaA
08-06-08, 22:33
kush ka perfitu nga kjo se di vetemse un ja u kam bajt marren kur i kam pa ne rtk ani konferenca per gazetar e tona ato keqardhje per qka per nje hajn marre

SheTa
08-06-08, 22:38
Policia do t’i ndėrmarrė tė gjitha veprimet e nevojshme pėr ndriēimin e plotė tė sulmit nė shtėpinė e kryeministrit Thaēi

Policia ka arrestuar tė dyshuarin F. S., 19 vjeēar, i cili parmbrėmė rreth orės 23:15 ka tentuar tė hyjė nė shtėpinė e kryeministrit Hashim Thaēi. I arrestuari ende ėshtė duke u trajtuar nga institucionet shėndetėsore. Ndėrkohė, SHPK thotė se do t’i analizojė provat materiale tė mbledhura nga vendi i ngjarjes, nė mėnyrė qė tė vėrtetohen rrethanat nė tė cilat ka ndodhur ky rast.

“Ne tashmė e kemi njė tė dyshimtė tė plagosur, pėr rastin e sulmit ndaj familjes sė kryeministrit, i cili ende ėshtė duke u trajtuar nga institucionet shėndetėsore. Shėrbimi Policor i Kosovės ėshtė duke i vazhduar hetimet nė lidhje me rastin nė fjalė”, thuhet nė njė informatė shtesė, tė lėshuar sot nga ana e policisė. Shėrbimi Policor i Kosovės do tė analizojė provat materiale tė mbledhura nga vendi i ngjarjes, si gjaku, shenjat e gishtėrinjve dhe provat e tjera qė mblidhen nga hetuesit, nė mėnyrė qė tė vėrtetohen rrethanat nė tė cilat ka ndodhur ky rast. Po ashtu, policia do tė ndėrmarrė tė gjitha veprimet e tjera tė nevojshme tė cilat dėrgojnė tek ndriēimi i plotė i sulmit nė shtėpinė e kryeministrit Thaēi, thuhet nė informatėn shtesė tė policisė, dėrguar sot opinionit nga zėdhėnėsi i SHPK-sė, Veton Elshani.

Mėsohet se policia ėshtė duke vazhduar hetimet pėr tė sqaruar qėllimin e vėrtetė tė tentim sulmit ndaj familjes sė kryeministrit Thaēi, tė bėrė nga i dyshuari 19 vjeēar Fazli Sejdiu.
Megjithatė hetimet po vazhdojnė pėr tė vėrtetuar praninė ose jo edhe tė personave tė tjerė nė kėtė tentim sulm, si dhe pėr tė dhėnė pėrgjigje nėse sulmi ka qenė i organizuar ose jo.

I arrestuari ėshtė deklaruar nė polici si hajn dhe narkoman derisa nė natėn e sė premtes ėshtė plagosur derisa po tentonte tė hynte dhunshėm nė shtėpinė e kryeministrit.

MemphiSx
08-06-08, 22:39
MemphiSx ketu po thuet se hasha paska paguar ket far hajnin vetem per tja rrit karieren vetes

edhe un po i tregoj disave ketu se edhe rasti i ish presidentit Dr Ibrahim Rugova ateher po del i dyshuar sipas ketyre diskutuseve ketu, nese un dikujt dua ti baj atentat jo mu shetit ai me kerr te blindum po edhe me leopard te gjermonit nuk ka me shpetu.
Mal pa ujq nuk ka
niemande ket far hajnin e ka krahasu me Avni Rrustemin


Ka diqka te vertet edhe ketu!!

Pse e them,sepse ne media,thuhet se njeri pjestar i sigurimit e kishte shum afer ket "hajnin"e plagosur dhe se ka zan,sepse ka ndegju britma mbrenda shtepis!!

Ku mos me lind dyshimi ketu!!!!
Edhe njeher po them mos i krahaso ket sulme me ato kunder Ibrahim Rugoves,sepse ato e kan pas nje adress,dhe do ta ken adresen,prapa ndertesave ku eshte sulmu Ibrahim Rugova,kan qendru zyret e SHIK-ut!!

Guri i madh
08-06-08, 22:40
sherri me te vertet esht sulmuar me arm zjarri se aj far hajni ka desht me hy nga ballkoni ne shtepi te thaqit edhe rojet e kan sulmu hajnin me arm edhe kan ren disa pluma ne shtepiarma nuk kish qen vdekje pruse mos u merzit o miku i nderuar


ati atentatorit ja kishin konfiskue shkallen ani e kish pas porosit kso shkalle qe palohet

SheTa
08-06-08, 22:41
kush ka perfitu nga kjo se di vetemse un ja u kam bajt marren kur i kam pa ne rtk ani konferenca per gazetar e tona ato keqardhje per qka per nje hajn marre


Ehh de :) Po Ju ka pelqy qashtu :) Ska pas kurr Qfar Sulmi po thjesht Rojet e'kan plagos hajnin :) Po Me ni aspket kja gje ju ka preshtatet THAQIT ne kohen e duhur ne momentin e duhur :)

MemphiSx
08-06-08, 22:42
sherri me te vertet esht sulmuar me arm zjarri se aj far hajni ka desht me hy nga ballkoni ne shtepi te thaqit edhe rojet e kan sulmu hajnin me arm edhe kan ren disa pluma ne shtepi


Jo bre UCK,nuk eshte sulmu,po "hajni" iu eshte pergjigj me arme atyre qe kan shti ne te!!

Mendoj qe ksaj si thuhet sulm zjarri kur se ka sulmu askush???


Kisha pas qef me dit prej PDK-istav,a eshte kundervajtje apo veper penale ky rast????

sherri
08-06-08, 22:48
sherri me te vertet esht sulmuar me arm zjarri se aj far hajni ka desht me hy nga ballkoni ne shtepi te thaqit edhe rojet e kan sulmu hajnin me arm edhe kan ren disa pluma ne shtepi

Na pshtoj qekjo ndodhi e hajt,u knaqem...po tashe si po thu ti?,"rojat" e mbrojten apo e sulmuan shtepin!? phaaaaa koka kan rrezik tuje gjuajt hajnin me vra Hashimin,a nime ai ishte jasht Prishtine, a e diti kush ku ish kan ne ate kohe more..? si "vaktsuz" thojshin plakat ketyneher!!!!!!

Urata
08-06-08, 23:43
...me ngadal edhe ju, jo perkrahesit e hashimthaqizmit....! mos more, mos iu 'leshoheni' te gjithe pernjehera n'qafe uēk-aksh-it se mos rastesisht po e shtyeni deri ne BURN OUT-(djegje) sikur rilinda e po "na merr n'qafe " e po bon veteshkrim/diskutimvrasje...!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...


po de po...digjnu ju e "na" me 'vizatimet' hashimore...! ai dosti u bo kryeminsiter, me 'vizatime' te tilla...e ju po dyshoni ne "aftesit" e tij prej autori...!

SheTa
08-06-08, 23:54
Me Duketet Se Redaktori S'koka kon mir ne ket rast :

Ėshtė sulmuar me armė zjarri shtėpia e kryeministrit Hashim Thaēi, nė Prishtina

sherri Po bre Ky rojet e'fort i ka dhe para disa vitev rojet thaqit e'kan vra nje person ne FR bigari hak

uck_aksh
09-06-08, 01:25
...me ngadal edhe ju, jo perkrahesit e hashimthaqizmit....! mos more, mos iu 'leshoheni' te gjithe pernjehera n'qafe uēk-aksh-it se mos rastesisht po e shtyeni deri ne BURN OUT-(djegje) sikur rilinda e po "na merr n'qafe " e po bon veteshkrim/diskutimvrasje...!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...


po de po...digjnu ju e "na" me 'vizatimet' hashimore...! ai dosti u bo kryeminsiter, me 'vizatime' te tilla...e ju po dyshoni ne "aftesit" e tij prej autori...!hahahahahah Urata nuk ma merr mendja se vij deri e ajo gjendje nuk merzitem fort per hashima e ramusha e sejdia po qka me ba me kalu kohen disi se mos me pas qen ky forum edhe qekjo politika qe po mirremi qetu nuk kisha mujt mi shty 3 vjet ne gurbet larg femijeve te mi e per politikan sme ha fort qysh nuk pi ha atyre per mu

Urata
09-06-08, 02:57
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uēk-aksh....!ktheu knena ti lum vllau e ti them nja dy llafe troē...mos me na pas 'ha-nger' mue edhe ty per ate se ēfare po bejne ata, nuk e kishim 'torturu' tastaturen e 'skeletin' e mendjes tone me i hargjue tane keto fjale...! jo, po, atyre s'ju ha hiē per neve , andaj po turremi n'forume e po 'sulmojm' me kundershtime/ngaterrime njeri tjetrin ... e sa "atentati" i mendimeve u bo n'kete forum ...! Na qaj 'bujashka' virtuale ketu, e Hashimi "shto/forco" FAMEN...!interesant a, te gjithe po flasim/duam kosoven... !
veq Hashimi ma s'shumti, a ...!

qika_pejes
09-06-08, 05:30
qika e Pejes a sod pe merr vesh qe politikanat tan punojn vetem per veti
jo qika e pejes prej 1999 politikanat jan tuj u mundu cili po ban pasuri per vete dhe familjen e vet ma shum e per popull asnjanit si ka hanger K..... asnjeher.
ni koh thojshin "VDEKE FASHIZMIT LIRI POPULLIT"
e tash ka ndrru "VDEKJE POPULLIT PASURI POLITIKANIT"
e kam dit moti more po krejt keta njerez qe kan dal prej luftes qe kqyrin me mar nje poste keta totalisht i kisha hek prej listes kisha zgjedh njerez te ri me udheheq shtetin,,, dac,,,, jashte politikes, kurse keta
thaq,, ramush,, jakup etjj i kisha qu atje ne katund ku jan kan perpara se sjan per politike keta thjeshte per xhep te vetin edhe asgje me teper

Kosoves i duhen njerez te menqur,, thaqi ska pas sulm ne familje por tentim vjedhje ne shtepin e tij,, ndersa roaj ka sulmu

GURI SYLAJ
09-06-08, 06:09
Krejt kesaj loje mediatike rreth keti rasti i thone; "Tuj u munu me i tehollu vetllat i nxjerre syte"

Bjeshka1
09-06-08, 07:49
Thone qe Thaēi ne Zvicer i kshte pas vjedhur nje pale xhinse (ose si iquajme farmerka) babes se ketij djali dhe ky thjeshte deshti te hakmerret. :D Nje narkoman hajdut qe then shtepia u be sulmues atentator. Keshtu e kemi ne adet. Zhurme, zhurme, shume zhurme.

Gjumashja
09-06-08, 10:19
Tash po del kinse nuk e ka ditur cila eshte shtepia e Thaqit a.... nuk po mundet askush me na qit hi syve.. qartas shifet se nuk ka shku te vjedh por te vras Thaqin... por fatmirsisht Zoti punon drejt... :biggrin:

MemphiSx
09-06-08, 10:31
Tash po del kinse nuk e ka ditur cila eshte shtepia e Thaqit a.... nuk po mundet askush me na qit hi syve.. qartas shifet se nuk ka shku te vjedh por te vras Thaqin... por fatmirsisht Zoti punon drejt... :biggrin:Po edhe Hashimi e kish pas dit qe dikush ka me shku me vra,edhe ish kon pas ik pre shpijes!
Athu qellimi i tij paska qen qe kurban i tij me ra Gruja ja femija apo??

Sipas asaj qysh po thuni ju,kjo i bjen qishtu!! Pra gjeni disa motive tjera breee,se qito qa po thuni ju jon shum amatoreske!!

>>{SpOnGeBoB}<<
09-06-08, 11:11
Pasha zotin qaj rrota e rrokatelit ish kane tamon si legenda Robin Hudi kur pat shkue te aj filmi me pshtue princeshen qe e dojke shkallet ne krah edhe qkllap ju rras njerit tu shpija per bire te ogjakit as nuk e pyti a cenohet pavarsija a lirija e sigurise.

Per zete mori ti gjumashe si te jen mbeten qajo NATO edhe EU me ja rujt shpijen Hashes ka me ju ba zojes Thaqi si autostrate Merdare - Kuks tu shku njerzia me shkalle ne krah me ja pre shiritin.

Bile qetash duhet me dalen zavendskryministri Haradin Kuqi edhe me thane qe qeky ka tregue akt te madh qytetar qe osht dorzue si ai qysh e pat mare emnin aj kryemadhi qe ke kryetar komune edhe o shkue me mrizue ne Dubrave.

>>{SpOnGeBoB}<<
09-06-08, 11:20
Ku tekoka shkue qetash Jalldyzi ? hajde hajde qetu se ti e ke hap debatin qetu. Normal masi pi perkrah ata qe jane ne pozite na kena drejte si opozite me dyshue qe nuk u kone qashtu qysh po thote hashimi, nuk e dij qka ka ketu.

Po me doket halo qete teme nuk e paska pa Abetarja shoq se qka jena tu shkrujten per vendasin e sajna Hashim Brojen se po per te ardhe pasha zotin me na shashtrise gulinov.

uck_aksh
09-06-08, 11:54
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uēk-aksh....!ktheu knena ti lum vllau e ti them nja dy llafe troē...mos me na pas 'ha-nger' mue edhe ty per ate se ēfare po bejne ata, nuk e kishim 'torturu' tastaturen e 'skeletin' e mendjes tone me i hargjue tane keto fjale...! jo, po, atyre s'ju ha hiē per neve , andaj po turremi n'forume e po 'sulmojm' me kundershtime/ngaterrime njeri tjetrin ... e sa "atentati" i mendimeve u bo n'kete forum ...! Na qaj 'bujashka' virtuale ketu, e Hashimi "shto/forco" FAMEN...!interesant a, te gjithe po flasim/duam kosoven... !
veq Hashimi ma s'shumti, a ...!Urata per me kalu kohen dhe per me shfeltu ket rubrik ma shpesh duhet te shkruhet diqka e mir apo e keq duhet me pas edhe kunderkandidat sikur ne ket forum te jemi te gjith LDK nuk kish me qen forum interesant edhe rrall e kisha shfetu,

e sa i perket politikanav tan sme shkon mendja me mendu per ta se kam 1000 sene me te rendsishme per mu me mendu


per me pas Kosova politik te mir dhe politikana te mir duhet te gjith popullin e kosoves prej moshes 15 vjeqare qka gjindet mi zhduk e gjeneratat qe vin pastaj kan me perparu kosoven se tash tek ne esht pjekur ne tru vetem korrupsioni dhe kjo ka me u trashigu brez mas brezi

Urata
09-06-08, 17:14
Ku tekoka shkue qetash Jalldyzi ? hajde hajde qetu se ti e ke hap debatin qetu. Normal masi pi perkrah ata qe jane ne pozite na kena drejte si opozite me dyshue qe nuk u kone qashtu qysh po thote hashimi, nuk e dij qka ka ketu.

Po me doket halo qete teme nuk e paska pa Abetarja shoq se qka jena tu shkrujten per vendasin e sajna Hashim Brojen se po per te ardhe pasha zotin me na shashtrise gulinov.

rahmet i paste shpirti nikut rilinda te pulitika...! Abetarja e "shpetoi" rilinda nga ngushtimi...se pate me lone provimet/fakultetin krejte...!

Urata
09-06-08, 17:17
Urata per me kalu kohen dhe per me shfeltu ket rubrik ma shpesh duhet te shkruhet diqka e mir apo e keq duhet me pas edhe kunderkandidat sikur ne ket forum te jemi te gjith LDK nuk kish me qen forum interesant edhe rrall e kisha shfetu,

e sa i perket politikanav tan sme shkon mendja me mendu per ta se kam 1000 sene me te rendsishme per mu me mendu


per me pas Kosova politik te mir dhe politikana te mir duhet te gjith popullin e kosoves prej moshes 15 vjeqare qka gjindet mi zhduk e gjeneratat qe vin pastaj kan me perparu kosoven se tash tek ne esht pjekur ne tru vetem korrupsioni dhe kjo ka me u trashigu brez mas brezi

ja, ncukk...s'ta pranoj ketu! mos t'abuzojm me viktimat e kohes e ma shume njerezve...

Guri i madh
09-06-08, 20:01
Tash po del kinse nuk e ka ditur cila eshte shtepia e Thaqit a.... nuk po mundet askush me na qit hi syve.. qartas shifet se nuk ka shku te vjedh por te vras Thaqin... por fatmirsisht Zoti punon drejt... :biggrin:


qy paska desht me vrae po ku vrahet dikush me shkall ,shkalla edhe altija jan shum te rana me i bart


po thojn se thaqi u shkue me vizitue ne spital

Gjumashja
09-06-08, 21:59
qy paska desht me vrae po ku vrahet dikush me shkall ,shkalla edhe altija jan shum te rana me i bart


po thojn se thaqi u shkue me vizitue ne spital

t`i ja ke mbajt shkallet apo... ?!!
une po flej e ju po shifni enderra... :biggrin:

uck_aksh
09-06-08, 22:05
a ka naj lajm ma te ri se qe 10 dit skam ndegjuar lajme

Urata
09-06-08, 22:12
a ka naj lajm ma te ri se qe 10 dit skam ndegjuar lajme

o po , poooooooooooo...
rilinda u kthye prap n'politik...!

...ish zajfue pakez, se shume e preku "atentati" i inskenuar...zhurmagji jane kta teveqelat...din me majte t'paralizum popullin ...

MemphiSx
09-06-08, 22:22
Une kisha thon me mbyll ket teme,mbasi u gjet hajni!! :D

Guri i madh
09-06-08, 22:27
tani kta te hyqmeti po thojn se ne at nat jan sulmue edhe dy vllezerit i hashes qe po jetojkan ne prishtin


a thua pse edhe kto dy raste nuk jan lajmrue me koh po me vones kater ditshe dihet qe ktu ka inskenime nga sherbimi policor i kosoves e pikrisht nga nipi i thaqit SHEREMET AHMETI bashk me kadri veselin

Arkza
10-06-08, 11:23
Ti urate e panta senet qe nuk jau kana nuk i shihni mi lexu a?
pse nuk u morret me qet pjes qe e ka shkru rilinda po veq me qato fjalit e fundit?[quote=rilinda]Knej ka na thojn "Ēdokush bazohet n'veti", e sipas kėsaj na doli se edhe ato atentatet e edhe vrasjet e liderėve tjerė, kanė qenė tė organizuara nga vet ata. Veq me qenė martirė. Mos m'thuni tash qė e kom gabim, se ju vet keni than qeshtu.
E bile Thaēit ju zbulu hajni. Dmth. u zbulu qė vet ky nuk ka qenė regjisori i kėsaj ngjarje.
Po ata t'jujt pse nuk i gjetėn atentatorėt, hajnat e vrasėsit?! A u frikėsuan t'i promovonin filmat tragjik tė tyre a!?


P/S Rilinda te Lutem Kthehu te Pakten per Neve se ne sjemi Inateqore siq jan keta !!!! Dhe mos Harro se qfare te ka than Fshatari sa te gje Postimin e tij ta qes ketu qe te shohin te gjithe qe je e Veqant !!!!
Pra Kthuhu sa me par edhe ne Kete nen-forum Politike !!!

MemphiSx
10-06-08, 15:14
A ju kom thon se thaqi osht nervozu qe e kan qujt hajn hajnin :D
Ai i mbledhi policin ,ministrin e mbrendshem,kryetarin,kryeparlamentarin,per me ia u ngre veshin per ate deklarat te policies.
Nuk osht dash me thon se hajni osht hajn dhe drogirash,por atentator qe ka dasht me vra thaqin,por ky i fundit e ka dit qe ka me hi hajni me vra,edhe ka ik prej shpis!

Qashtu shqipe,viktimizo familjen per me rrit autoritet!!

>>{SpOnGeBoB}<<
10-06-08, 16:03
Ti urate e panta senet qe nuk jau kana nuk i shihni mi lexu a?
pse nuk u morret me qet pjes qe e ka shkru rilinda po veq me qato fjalit e fundit?[quote=rilinda]Knej ka na thojn "Ēdokush bazohet n'veti", e sipas kėsaj na doli se edhe ato atentatet e edhe vrasjet e liderėve tjerė, kanė qenė tė organizuara nga vet ata. Veq me qenė martirė. Mos m'thuni tash qė e kom gabim, se ju vet keni than qeshtu.
E bile Thaēit ju zbulu hajni. Dmth. u zbulu qė vet ky nuk ka qenė regjisori i kėsaj ngjarje.
Po ata t'jujt pse nuk i gjetėn atentatorėt, hajnat e vrasėsit?! A u frikėsuan t'i promovonin filmat tragjik tė tyre a!?


P/S Rilinda te Lutem Kthehu te Pakten per Neve se ne sjemi Inateqore siq jan keta !!!! Dhe mos Harro se qfare te ka than Fshatari sa te gje Postimin e tij ta qes ketu qe te shohin te gjithe qe je e Veqant !!!!
Pra Kthuhu sa me par edhe ne Kete nen-forum Politike !!!Arkza pernime e ki ti a ? Pse nuk e ka thirr naj atentator hajde sulmom edhe me ja pas japen do pare e jo at hejnin.


N`guxofte mu kthye ma qetu ne teme rilinda pernime kam me ju qastiten tanve ne forum me gurabija Margarita.

qika_pejes
10-06-08, 19:54
Sja vlen me diskutu ma per kit teme sepse nje teme e kot qe ski qka diskuton me per nje hajn qe ka dashte me vjedh keto sende i shohim perdite more tentime vjedhje ska te beje me sulm ne shtepine e thaqit,, dje u sulmu autobusi nje person gjendje kritike ne rrezik kjo eshte ma tragjike se me fol per ate djaloshin qe ja ka shkel ballkonin thaqit koka ba nami sja vlen ma me fol per kit tem

MemphiSx
11-06-08, 14:02
Paramendone Shqiptar,qfare presioni ka keto dit,policia,gjykata dhe hajni!!

Gjykata e cileson rastin si tentim vrasje,dhe mundet me u denu me 40 vjet heqje lirie!

Policia ben spektakel neper Prishtine gjate dergimit te hajnit ne gjykata!!!(nga 100 hajna n'dit zihen e kush si qon n'at menyr hajnat n'gjykat!!

Hajni tash ka presion se i duhet me pranu dhe ato qe kurrr n'jet si ka bo!!

Ksaj i thojn Shtet o Shtet!!!

Urata
11-06-08, 14:07
[quote=Arkza]Ti urate e panta senet qe nuk jau kana nuk i shihni mi lexu a?
pse nuk u morret me qet pjes qe e ka shkru rilinda po veq me qato fjalit e fundit?

Arkza pernime e ki ti a ? Pse nuk e ka thirr naj atentator hajde sulmom edhe me ja pas japen do pare e jo at hejnin.


N`guxofte mu kthye ma qetu ne teme rilinda pernime kam me ju qastiten tanve ne forum me gurabija Margarita.

qy,qyyyyyyyyyyyyy me gurabija Margarita veē femija mashtrohen... bon, bon per ARKZA e rilinda...

eh keshtu e kane pacifistat, perderisa te tjeret sulmojn me arme zjarri keta tanet sulmojn me gurabija...

fadil
11-06-08, 16:24
Pershendetje:

Eshte mir qe eshte arrestuar i dyshuari kryesor qe ka tentuar te hyje ne shtepin e Hashim Thaqit ne Prishtine, por eshte per keqardhje qe disa forumista me shum iu besojn deklaratave te te dyshuarit i cili thote se ka hyre veq me vjedh dhe nuk e ka ditur se eshte shtepia e Hashim Thaqit se sa deklaratat e prokuroris te cilat kan mbledh fakte dhe e kan akuzuar te dyshuarin per tentim vrasje te rende ndaj familjes Thaqi.
Dhe per qudi Policia nuk ka informuar opinionin se ne te njejten dite ishin sulmuar edhe dy shtepit e vellezerve Thaqi ne Prishtine, e as nuk e ka demantuar kete tregim, gjithashtu Policia nuk ka treguar deri dje se i dyshuari kishte pasur me vete edhe arme zjarri, mirpo te gjitha keto gjera dolen dje ne publik nga prokuroria e Qarkut ne Prishtine.

dhe nese dikush nga forumistat me shum i beson deklaraters se nje te dyshuari kushdo qofte ai se sa deklarates se Prokurorit te kesaj qeshtje ai per mua nuk eshte asgje me shum se nje njeri qe eshte i kategoris se njejt me te dyshuarin, ne kete raste eshte hajne, drogirash, vrases e qka te duash tjeter, koha do ta deshmoj te verteten dhe per kete do te jeni te informuar nga organet kompetente te qeshtjes siq jane Policia dhe Prokuroria.

une jam me shum se i bindur se kjo ka qene nje organizim e mirfillt kriminal i cili ka pasur per qellim qe ta paralajmroj Kryeministrin Hashim Thaqi se ai nuk duhet ti nguc kriminelat sepse nese e bene ate ata munde ti kene ne shenjester te gjithe antaret e familjes se tije.

kur them ka qen e organizuar e mbeshtes ne faktin se nuk ka shanse qe kriminelat me qelluar rastesisht ne tri shtepit e Thaqeve rastesisht pa qen te organizuar sepse ne prishtine nuk jetojn vetem keto tro familje, madje ato jane te vendosura ne tri lagje te ndryshme te Prishtines.

Kujtoje Te Kaluaren, Jetoje Te Tashmen, Shpreso Per Te Ardhmen...!
Albert Ainshtain.

MemphiSx
11-06-08, 17:16
Pershendetje:

Eshte mir qe eshte arrestuar i dyshuari kryesor qe ka tentuar te hyje ne shtepin e Hashim Thaqit ne Prishtine, por eshte per keqardhje qe disa forumista me shum iu besojn deklaratave te te dyshuarit i cili thote se ka hyre veq me vjedh dhe nuk e ka ditur se eshte shtepia e Hashim Thaqit se sa deklaratat e prokuroris te cilat kan mbledh fakte dhe e kan akuzuar te dyshuarin per tentim vrasje te rende ndaj familjes Thaqi.
Dhe per qudi Policia nuk ka informuar opinionin se ne te njejten dite ishin sulmuar edhe dy shtepit e vellezerve Thaqi ne Prishtine, e as nuk e ka demantuar kete tregim, gjithashtu Policia nuk ka treguar deri dje se i dyshuari kishte pasur me vete edhe arme zjarri, mirpo te gjitha keto gjera dolen dje ne publik nga prokuroria e Qarkut ne Prishtine.

dhe nese dikush nga forumistat me shum i beson deklaraters se nje te dyshuari kushdo qofte ai se sa deklarates se Prokurorit te kesaj qeshtje ai per mua nuk eshte asgje me shum se nje njeri qe eshte i kategoris se njejt me te dyshuarin, ne kete raste eshte hajne, drogirash, vrases e qka te duash tjeter, koha do ta deshmoj te verteten dhe per kete do te jeni te informuar nga organet kompetente te qeshtjes siq jane Policia dhe Prokuroria.

une jam me shum se i bindur se kjo ka qene nje organizim e mirfillt kriminal i cili ka pasur per qellim qe ta paralajmroj Kryeministrin Hashim Thaqi se ai nuk duhet ti nguc kriminelat sepse nese e bene ate ata munde ti kene ne shenjester te gjithe antaret e familjes se tije.

kur them ka qen e organizuar e mbeshtes ne faktin se nuk ka shanse qe kriminelat me qelluar rastesisht ne tri shtepit e Thaqeve rastesisht pa qen te organizuar sepse ne prishtine nuk jetojn vetem keto tro familje, madje ato jane te vendosura ne tri lagje te ndryshme te Prishtines.

Kujtoje Te Kaluaren, Jetoje Te Tashmen, Shpreso Per Te Ardhmen...!
Albert Ainshtain.


Me keqardhje duhet me demantu ket rren tonen!!

Na spo i besojm fjales se hajnit,por deklarates se zedhenesit te policis Veton Elshanit!!
AI Thot ne gjuhen shqipe,se i arrestuari eshte nje hajne,narkoman qe ska qen ne dijeni qe eshte shtepia e Kryeministrit.
Ju i perdoret gjithe mekanizmat qe ta ngritni akuzen me pretekstin tentim vrasje e rrezikshme??

Shtrohet pyetja ke tentoi ta vras,kur atentatori se pari e pret cakun t'vij e pastaj ka kryej krimin??
Caku ne ket rast hashimi ska qen ne shtepi,dhe besomeni as amaterat me te medhenje nuk e kishin bo ket gjest pa e mendu ate se a gjindet ne shtepi Hashimi,ose as amateri me i keq,e kish mendu se kjo shtepi ka sigurim!!!

niemand
12-06-08, 20:07
Pershendetje:

Eshte mir qe eshte arrestuar i dyshuari kryesor qe ka tentuar te hyje ne shtepin e Hashim Thaqit ne Prishtine, por eshte per keqardhje qe disa forumista me shum iu besojn deklaratave te te dyshuarit i cili thote se ka hyre veq me vjedh dhe nuk e ka ditur se eshte shtepia e Hashim Thaqit se sa deklaratat e prokuroris te cilat kan mbledh fakte dhe e kan akuzuar te dyshuarin per tentim vrasje te rende ndaj familjes Thaqi.
Dhe per qudi Policia nuk ka informuar opinionin se ne te njejten dite ishin sulmuar edhe dy shtepit e vellezerve Thaqi ne Prishtine, e as nuk e ka demantuar kete tregim, gjithashtu Policia nuk ka treguar deri dje se i dyshuari kishte pasur me vete edhe arme zjarri, mirpo te gjitha keto gjera dolen dje ne publik nga prokuroria e Qarkut ne Prishtine.

dhe nese dikush nga forumistat me shum i beson deklaraters se nje te dyshuari kushdo qofte ai se sa deklarates se Prokurorit te kesaj qeshtje ai per mua nuk eshte asgje me shum se nje njeri qe eshte i kategoris se njejt me te dyshuarin, ne kete raste eshte hajne, drogirash, vrases e qka te duash tjeter, koha do ta deshmoj te verteten dhe per kete do te jeni te informuar nga organet kompetente te qeshtjes siq jane Policia dhe Prokuroria.

une jam me shum se i bindur se kjo ka qene nje organizim e mirfillt kriminal i cili ka pasur per qellim qe ta paralajmroj Kryeministrin Hashim Thaqi se ai nuk duhet ti nguc kriminelat sepse nese e bene ate ata munde ti kene ne shenjester te gjithe antaret e familjes se tije.

kur them ka qen e organizuar e mbeshtes ne faktin se nuk ka shanse qe kriminelat me qelluar rastesisht ne tri shtepit e Thaqeve rastesisht pa qen te organizuar sepse ne prishtine nuk jetojn vetem keto tro familje, madje ato jane te vendosura ne tri lagje te ndryshme te Prishtines.

Kujtoje Te Kaluaren, Jetoje Te Tashmen, Shpreso Per Te Ardhmen...!

Albert Ainshtain.


Nje pordh me bo dikush n'shtepit e tyre edhe n'kin ka me marr vesh brenda dites.. e leje me Sherimetat qe jan pjes e kesaj familje.. nuk eshte e vertet qe eshte fsheh e verteta pra per mua kjo eshte nje "rren" se ska pas t'boj asgje me familjen e Hashim Thacit kjo eshte lajm i punes tende dhe Thacave qe meren me fjal vetem per tu shpall si te mire e po i sulmojn!!

Deri sa Sherimetat i keni ka vetja ne polici mos keni frik se gjitha ju dalin..

niemand

Guri i madh
12-06-08, 20:12
qy kta te hashes edhe ne kohen e ajnshtajnit paskan lufte per pavarsin e kosoves tani u informova nga fadili


Kujtoje Te Kaluaren, Jetoje Te Tashmen, Shpreso Per Te Ardhmen...!

Albert Ainshtain.

>>{SpOnGeBoB}<<
12-06-08, 20:51
kur e pava dje ne lajme edhe po kallezojne qe qatina hejnit paska mundesi me ja japen deri 4o vjet burg, po belivalla hashimit e honger edhe spikerja te ja u kam rrotllue nanen.

Ev shoq sa njeri u vra e kush nuk u denue e per qet hajnin 40 vjet. Jo qitne ne konop shoq edhe ata shkoni qone ne Broj te kolibja e hashes edhe nanes tina.

qesi budallakija shoq kur ndigjon njeri edhe titanikun ta fundosin edhe njihere qaty prej fundit oqeanit ku osht.

Guri i madh
12-06-08, 20:56
kur e pava dje ne lajme edhe po kallezojne qe qatina hejnit paska mundesi me ja japen deri 4o vjet burg, po belivalla hashimit e honger edhe spikerja te ja u kam rrotllue nanen.

Ev shoq sa njeri u vra e kush nuk u denue e per qet hajnin 40 vjet. Jo qitne ne konop shoq edhe ata shkoni qone ne Broj te kolibja e hashes edhe nanes tina.

qesi budallakija shoq kur ndigjon njeri edhe titanikun ta fundosin edhe njihere qaty prej fundit oqeanit ku osht.


po thojn se ata qe jan vrae nuk jan prej gjakut e prej mishi si hasha do me than jan te pa dhimbshem per gjgjsin e kosoves

>>{SpOnGeBoB}<<
12-06-08, 20:59
po thojn se ata qe jan vrae nuk jan prej gjakut e prej mishi si hasha do me than jan te pa dhimbshem per gjgjsin e kosoves

masi turli gamari u met mu ba kryeminister. Jo per qesi kryministri si hasha edhe kalit me ja ly jelat me gell del ma fac se hashimi se edhe ky qeshtu e ka turinin si te kalit.

Keneri
12-06-08, 21:57
Pershendetje
Mos spekuloni per rastin ne fjal.Ka kush i skharon gjerat tash ne kosove

panta_rhei
12-06-08, 22:11
Pershendetje
Mos spekuloni per rastin ne fjal.Ka kush i skharon gjerat tash ne kosove

Ju flet sabit geci :biggrin: :tongue:

MemphiSx
12-06-08, 23:26
Burime shum te sigurta thone se pas bastisjes se te arrestuarit,dhe pas kontrollimit te vendit te ngjarjes,nuk eshte gjetur asnje lloj arme!!

Ne vendin e ngjarjes eshte gjet vetem nje hekur qe i perdorin hajnat per hapjen e dyerve dhe dritareve!!!
Nese ne themi se askush nuk eshte mbi Ligjin,ateher po na del se kryeministri eshte ligj mbi ligjin ne Kosove!
Nese nje hajn futet ne shtepin time,dhe une e verej dhe e plagosi me arme zjarri,ateher ligji po me denon mu qe kom perdor arme pa leje!!
Dmth ne ket rast ligji nuk qenka i njejt si me kryeministrin qe ket ngjarje e boni serial me episoda,ku cdo dit nderrohen deklaratat!!!

Urata
13-06-08, 13:33
Burime shum te sigurta thone se pas bastisjes se te arrestuarit,dhe pas kontrollimit te vendit te ngjarjes,nuk eshte gjetur asnje lloj arme!!

Ne vendin e ngjarjes eshte gjet vetem nje hekur qe i perdorin hajnat per hapjen e dyerve dhe dritareve!!!
Nese ne themi se askush nuk eshte mbi Ligjin,ateher po na del se kryeministri eshte ligj mbi ligjin ne Kosove!
Nese nje hajn futet ne shtepin time,dhe une e verej dhe e plagosi me arme zjarri,ateher ligji po me denon mu qe kom perdor arme pa leje!!
Dmth ne ket rast ligji nuk qenka i njejt si me kryeministrin qe ket ngjarje e boni serial me episoda,ku cdo dit nderrohen deklaratat!!!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa...


Diqysh sikur me pa filmin e vizatuar Tom & Jerry po m'duket...!

O popull, a e kini ndermend mu zgjua nga 'mosvetedija'...!

MemphiSx
13-06-08, 13:44
Babai i Fazli Sejdiut,akuzon qeverin dhe hashimin per genjeshtrat dhe akuzat qe po behen ndaj t'birit te tij!
Ai tregon ngjarjen e rastit te hyrjes se te birit ne shtepin e hashimit,duke qen i vendosur se i biri i tij ska dit qe ajo shtepi eshte e hashimit!!
Ai ne nje intervist per KTV,thot se i biri e ka marr vesh qe ka hy ne shtepi te hashimit vetem permes lajmeve,dhe thot se menjeher pas ktij lajmi e ka dorezu vet te birin!!
Ai thot se i biri i tij ska pas kurrfare arme me vete,dhe kjo akuze qe po i mveshet nga dora e hashimit eshte e rende,dhe e turpshme nga nje kryeminister!!

Ai thot se eshte i gatshem ti del perball Hashimit,dhe t'ia tregoj situaten fije per pe!!

Hashim,je ra posht para popullit!!! Po kerkon denimin me 40 vjet burg,te nje te riu,i cili pa dije ka hy n'shtepi tone!!!

Urata
13-06-08, 13:56
ata qe ngriten me force/dhune...!
ata vete bien...

Zero Cool
13-06-08, 17:42
ata qe ngriten me force/dhune...!
ata vete bien...

Po, psh. si LDK-ja qe ka ra n`fund t`pusit :biggrin: :tongue:

Urata
13-06-08, 21:11
Po, psh. si LDK-ja qe ka ra n`fund t`pusit :biggrin: :tongue:

qy qyyyyyyyyyy....
"LDK-ja ime" u fillua nga ajke e popullit dhe ishte kuader, e perbenin/perbejne intelektualet/akademiket... me dituri/zotesi/maturi i dhane jete LDK-se e athere i tere populli ishim LDK.


Zero, ah bre Zero po t'lige jeni!

e_martumja
13-06-08, 21:15
Ajt se nuk u bo nomi bilem ajo shpi meriton me ja shti bagerin se su ndrq me njersin e tyre....

Urata
13-06-08, 21:21
Ajt se nuk u bo nomi bilem ajo shpi meriton me ja shti bagerin se su ndrq me njersin e tyre....

oj e martume, o mos fol ma se e prish...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sa mire ke thane!

e_martumja
13-06-08, 21:26
oj e martume, o mos fol ma se e prish...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sa mire ke thane!Spo foli mo veq ishallah kuvendi nuk investon fort euro ne at shpi se sa shpija kan ndodhje te tille e nuk bejn asgje....Vallahi dhimbje e madhe me pa dikush qe ska buke me hanger sebep politikanve qe kqyrin veq gjepin e vete me mbush....

Guri i madh
13-06-08, 21:29
Spo foli mo veq ishallah kuvendi nuk investon fort euro ne at shpi se sa shpija kan ndodhje te tille e nuk bejn asgje....Vallahi dhimbje e madhe me pa dikush qe ska buke me hanger sebep politikanve qe kqyrin veq gjepin e vete me mbush....rrall shkrun te politika po fjalt tua nuk mundet me i lujt as topi i allamanit

MemphiSx
13-06-08, 21:36
Ajt se nuk u bo nomi bilem ajo shpi meriton me ja shti bagerin se su ndrq me njersin e tyre....
Ooooooooooooooooooooo e kom dit une kon me gjet dashni t'forumit ahahhahahahahaha Katile je si une krejt hahaahahahahhahahah :D

qika_pejes
13-06-08, 21:38
memphis ahhahahahhahahahhahahahahhahah legjend je pasha ket rubrike

e_martumja
13-06-08, 21:41
Ooooooooooooooooooooo e kom dit une kon me gjet dashni t'forumit ahahhahahahahaha Katile je si une krejt hahaahahahahhahahah :DAhahahhahahah dashni te fort ke gjete bilem me plot traktor me veti ahahahah

qyqy pse katile more s'ja kam kalle une tybe as bagerin s'ja qes, se gjynah:biggrin:

bash mbas 6 muj kisha pas deshir me dite qka behet ma vone me kete histori, kaniher them ndoshta vete e ka bo kishe eshte dikushi, po don mu shty me DR RUGOVEN si me duket ahahahhahahah

fadil
14-06-08, 16:54
Tė gjitha metodat, qė kundėrshtarėt e pėrbetuar pėrdorin pėr tė eliminuar njėri- tjetrin, nuk janė mė shumė se pasione tė ulėta tė cilat pavarėsisht kostos, nė tė shumtėn e rasteve pėrfundojnė vetėm me turp. Metoda e eliminimit fizik ka mbetur si e vetmja zgjidhje, atėherė kur pala tjetėr nuk mund tė arrijė tė bėjė eliminimin politik dhe moral tė kundėrshtarit. Shpeshherė mund tė krijohen efekte tė kundėrta tė veprimit dhe nė vend tė eliminimit bėn ngritjen dhe himnu bana banned,ju kom shkru krejt ca kom lexu ne priv.
ne foruma tjer lexoj priv.shume,hobi e kom .femnav ju kom shkru me nik t mashqive .boni t fala melanisizimin e njė figure tė caktuar. Demokracia e brishtė tek ne, duhet tė mėsoj shumė nga kėto pėrvoja tė shėmtuara qė kanė pėrcjellė dhe rėnduar me shekuj njerėzimin, qė nga dinastitė e hershme e deri tek sistemet diktatoriale me nam - rasti i fundit kur nė Serbinė millosheviqiane vritet kryeministri Gjingjiq! Janė pikėrisht kėto metoda qė lanė njerėzimin shumė larg rrugės sė qytetėrimit, zhvillimit dhe prosperitetit.Duke u ndalur tek rasti iqė ndodhi nė Prishtinė, kur njė i dyshuar kėrcen rrethojat e murit dhe futet nė ballkonin e shtėpisė sė Kryeministrit Thaēi, i cili pėr fat pengohet nga roja e shtėpisė, por duke krijuar panik tek familja e kryeministrit dhe tek lagjja e tij qė u zgjua e frikėsuar mes krismave tė armėve tė asaj mesnate!...

Kjo ngjarje e rėndė nuk ėshtė edhe aq e vogėl dhe e thjeshtė dhe qė nuk meriton tė debatohet siē pretendohet nga dikush. Kjo ėshtė njė hije shumė e rėndė pėr prestigjin tonė si shtet i ri, qė pretendojmė ta kemi dhe ta forcojmė akoma mė shumė. Kjo paraqet hapat e pasigurisė tė njė shteti qė pretendon tė krijojė siguri dhe ligj pėr qytetarėt e saj, nė tė njėjtėn kohė kur nuk kanė siguri edhe vetė bartėsit e institucioneve kryesore tė shtetit qė sulmohen nga“hajnat”!...

Paraqitjet rutinore tė figurave shtetėrore tė Kosovės se dėnojnė rastet e tilla, deklarata si kėto, i rrėzon njė natė mė vonė, po aq naivisht kumtesa e policisė sė Kosovės se: “ Policia arrestoi personin e dyshuar. Fjala ėshtė pėr njė hajn i cili kishte hy pėr tė vjedhur nė shtėpinė e Kryeministrit tė Kosovės, zotit Hashim Thaēi! Personi i dyshuar, as qė kishte idenė se shtėpia ku kishte hy ai pėr tė vjedhur, ishte pikėrisht shtėpia e Kryeministrit Thaēi”! kjo kumtesė, veē informimit na del edhe me konstatimin se “hajni” nuk ishte i vetėdijshėm se ku ishte futur!...

Kėtė paēavure, mbase mund ta hajė elita jonė politike nė Kosovė, por jo edhe opinioni i gjerė!? Nuk ka qytetarė nė Prishtinė qė nuk e di se ku ishte shtėpia e Rugovės, sė ku ėshtė shtėpia e Thaēit, Ramushit, Fatmir Sejdiut, Dacit, Surroit dhe e dhjetėra figurave tjera politike. Kjo alibi, bie nė ujė padiskutueshėm. Shtojmė faktin kėtu se shtėpia e Thaēit nė krahasim me shumė shtėpi tė tjera tė figurave politike nė Kosovė, nuk nxit lakminė dhe kureshtjen e “hajnave” natėn, nuk duket edhe aq shumė “karizmatike” nga pamja e jashtme, qė do tė nėnkuptonte se “ka tė zonė tė veshur me flori”! Shtėpia e Thaēit, ėshtė krejt e zakonshme, ka dhjetėra shtėpi tė tjera nė Prishtinė qė shtėpinė e Thaēit e lėnė nėn hije tė plotė!

Edhe sikur ta zėmė se ndodhi kėshtu, siē u tha nė kumtesėn e datės 7 qershor nė RTK- nė orėn 20°°, shtrohet pyetja se sikur ky “hajni” tė ishte pėrballur me Kryeministrin Thaēi ato ēaste mesnate dhe nė “kacafytje” siē ndodhi me policinė dhe rojėn, ky “hajni” do tė mund tė vriste edhe zotin Thaēi? Policia e Kosovės do tė thoshte: “Njė hajn qė mbrėmė kishte hyrė pėr tė vjedhur nė shtėpinė e Kryeministrit Thaēi, nė kacafytje e sipėr kishte vrarė atė, pa e pasur idenė se ai ishte pikėrisht Kryeministri Thaēi”!... Quo Vadis njerėz! Kjo ėshtė mė shumė se tallje, kjo ėshtė mė shumė se dėshtim, kjo ėshtė mė shumė se kurth, dhe mėsuesi i kėsaj kurthe i ka paraparė tė gjitha, kėto, madje me kohė dhe shumė nė mėnyrė tė pėrsosur: “Edhe nėse “hajni” zihet, edhe nėse “hajni” plagoset, edhe nėse “hajni” vritet! Kjo metodė do tė ndezė, kjo metodė ėshtė ndėr mė tė mirat, kjo metodė jep alibi tė qėndrueshme: E vrau njė hajn njė kryeministėr diku nė rajon dhe shkoi kryeministri dushk pėr gogla apo siē thotė populli ynė: “si qeni nė rrush”!... Mjeshtri ndėr mė tė sofistikuarat nga regjisoret e regjur tė kėsaj drame e cila pėrhap njė opinion krejt tė zymtė e tė mjerė pėr ne!

Kush mė thotė se a ka polici nė botė, kur i bėhet tentim atentati nė Kryeministrin e vendit tė tyre, dhe policia brenda 24 orėve del me komunikatėn dhe konstatim se: “ I dyshuari ishte njė hajn qė nuk e kishte as idenė se ku ishte futur pėr tė vjedhur”!? A ka diēka mė banale, a ka diēka ma naive se kjo, a ka diēka ma lėnduese se kjo pėr qytetarėt e kėtij vendi?! Si ka mundėsi qė njė hajn tė niset pėr „gjahun“ e tij pa e ditur se ku ėshtė shėnjestra e tij finale, dhe pa pasur sė paku njė ide tė vogėl se ēdo tė dalė nga ky „gjah“, se nė tė kujt shtėpi po futet etj?! Kjo polici, a i jep pėrgjegjėsi dikujt? Si guxon qė tė dali mė qėndrim, kur “hajni” ende nuk ka kaluar as nė hetuesi!

Si ka mundėsi njė hajn tė nxirret kaq i pafajshėm kur nė brez kishte armėn e mbushur pėr ta pėrdorur pėr cilindo qė do t’i del pėrpara nga ajo shtėpi- dhe armėt janė pėrdorur me kėtė rast!?

Nė tė gjitha vendet e botės nė raste tė ngjashme, policia thotė: “ Autori i dyshuar pėr rastin nė fjalė ėshtė kapur, hetimet vazhdojnė, qytetarė tė mos shqetėsohen”.

Mė kėtė rast, atje ku ligji vepron, shkarkon nga pėrgjegjėsia automatikisht udhėheqėsit e kėtij sektori sė bashku me zėdhėnėsin, pse jo edhe Ministrin pėrkatės. Ky skenar dėshtoi me turp, por kjo nuk do tė thotė se regjisorėt nuk do tė pėrgatisin skenarė tė tjerė pėr deri sa ata fshihen prapa kėtyre “hajnave naiv e tė pavetėdijshėm” tė cilėt nuk ditkan se ēka bėjnė, ku futėn dhe pėr ēka u futėn!...

Unė, personalisht jam shumė i gėzuar pėr dėshtimin e skenarit tė „hajnit tė padijshėm“. Nuk dua qė vendit tim t’i bie hije e zezė. Tė kemi kujdes tė gjithė sė bashku, qė vendin tonė ta ruajmė nga qėllimi rrėnues i armiqve tanė! Shteti qė nuk arrin tė siguroj Kryeministrin, Presidentin, Krye parlamentarin, Kryetarin e tė tjerėt pas tyre, nuk mund tė sigurojė as edhe pėr njė ēast qytetarin e thjeshtė. Njė shtet ku nuk ka siguri, ku nuk ka ligj nuk i duhet askujt, pra as ne shqiptarėve.
Kujtoje Te Kaluaren, Jetoje Te Tashmen, Shpreso Per Te Ardhmen...!
Albert Ainshtain.

Gjumashja
14-06-08, 17:02
Prej neser hyn ne fuqit Kushtetuta e Republikes se Kosoves.... flm kryeminister... :smile:

jadore
14-06-08, 17:13
Prej neser hyn ne fuqit Kushtetuta e Republikes se Kosoves.... flm kryeminister... :smile:

hahahaha, ha..
faliminderit edhe Ty ,gjumashe ..qe po me beson ..
(po te pergjigjet kryeministri ..)

Gjumashja
14-06-08, 17:14
hahahaha, ha..
faliminderit edhe Ty ,gjumashe ..qe po me beson ..
(po te pergjigjet kryeministri ..)

u rritshit ju qe pergjigjeni ne emer te tij... !!

Urata
14-06-08, 17:30
"shtie petulla per vete", i thone kesaj pune...! shume paske shkrue ore fadili e pak pas thene...! sa e sa kokat u vrane mbas lufte, sa e sa here ushtruan atentat(deshtues) mbi Presidentin Historik t'Kosoves...! Si more burre, asnjehere s'nxorret nje fjale nga goja ne mbrojte apo edhe keqardhje te te gjitha atyre vrasjeve/humbje njerezish kosove dhe tane ato shqetesime ndaj Rugove...?! Ju festonit, athere...! Ku ishte Hashmi n'ato kohe qe s'shprehte keqardhje/deklaronte kunder akteve te tilla ...! Ku ishte/eshte SHPK-ja qe asnjehere nuk zdriti rastet e vrasjeve/tentim vrasjeve t'asaj kohe...!

Degjova se "hajni" qe ishte futur per t'vjedhur n'shtepin e Hashimit me nje qeles/hekur t'vogel ne dore per t'hapur deren e shtepise(jo arme ne dore), s'kishte buke per te ngrene, familje te varfer kishte...!E Hashmi, tani po don ta denoje ēunin e shkrete me 40 vite burg...!

shih ēka na servon fadili:

"Kjo ngjarje e rėndė nuk ėshtė edhe aq e vogėl dhe e thjeshtė dhe qė nuk meriton tė debatohet siē pretendohet nga dikush. Kjo ėshtė njė hije shumė e rėndė pėr prestigjin tonė si shtet i ri, qė pretendojmė ta kemi dhe ta forcojmė akoma mė shumė. Kjo paraqet hapat e pasigurisė tė njė shteti qė pretendon tė krijojė siguri dhe ligj pėr qytetarėt e saj, nė tė njėjtėn kohė kur nuk kanė siguri edhe vetė bartėsit e institucioneve kryesore tė shtetit qė sulmohen nga“hajnat”!..."

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa...!kesaj i thone VIKTIMIZUESI merr rolin E VIKTIMES...! fadil, ne rast se tere Kosova e gjykojne/luftojne kete ēunin e uritur per buke, Hashimit nuk i takon! E para ai duhet t'jet shembull dashes i vendit dhe popullit, duke thirrur se ka menyra tjera qe t'permiresohet ēuni- asesi denue me 40 vjet burg!dhe e dyta, te gjithe kem degjue/lexue qe vete Hashimi eshte "i vuajtun" dhe ishte pas "detyrua" t'vjedh biles n'vend te zhvilluar ku ka plot organizata/institucione qe nuk t'lane me durue per kafshate goje...!!!

Lexoni fjalin e nenvizuar ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...po per zote boll mire ke thane... nje tentim vjedhje e dramatizut/ekzagjerut/shendrruat ne nje veper krejt tjeter...! Marre a...! Tentimvrasjet(me granat/explosive te montuara) e Presidentit Rugova nuk u paraqiten kaq ekstreme sa nje tentim vjedhje i nje ēuni i lodhun nga varferia...!

Jo, po...ndryshe sdo t'mund te vazhdoje 'karieren pushtetari'...!

Urata
14-06-08, 17:39
hahahaha, ha..
faliminderit edhe Ty ,gjumashe ..qe po me beson ..
(po te pergjigjet kryeministri ..)

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...

Etnical
14-06-08, 19:29
Tė gjitha metodat, qė kundėrshtarėt e pėrbetuar pėrdorin pėr tė eliminuar njėri- tjetrin, nuk janė mė shumė se pasione tė ulėta tė cilat pavarėsishtKujtoje Te Kaluaren, Jetoje Te Tashmen, Shpreso Per Te Ardhmen...!

Albert Ainshtain.
Un ne komentet e tua te meparshme e kom kuptu qe ti Fadil je perkrahs shpirtnor i kryeministrit Thaqi,po pse je dhe hetus privat dhe avokat i tij,kta nuk e kom dit...

MemphiSx
15-06-08, 00:01
A u zbulu mo naj shok i hajnit a jo?? Apo po del se hajni ka dasht vetem me kry atentatin n'thaqin ahhaahahah !! Nime ish dal Avni Rrustem ky djal me pas vra ket krye tradhetar!
Edhe Avni Rrustemi vetem ja ka msy Parisit edhe e ka vra Esat pashen,pa ndihmen e kerkujt hiq!!
Po q'dreq na dul hajn se,e jo atentator!! Fadili e din,qe osht polic,se hajni ska qen i armatosun,dhe as qe ka gjujt me arme zjarri!!
Edhe po t'ish vra kryeministri kurgjo nuk ish bo,san ska ma teper se qytetaret e tjer qe po vriten cdo dit nga hajnat e kriminelat!

Tek e fundit askush nuk eshte mbi ligjin,e ne ket rast as Hashimi!!

Urata
15-06-08, 13:20
o a pshtoj Hashimi, bre...!

teutaA
15-06-08, 17:52
A u zbulu mo naj shok i hajnit a jo?? Apo po del se hajni ka dasht vetem me kry atentatin n'thaqin ahhaahahah !! Nime ish dal Avni Rrustem ky djal me pas vra ket krye tradhetar!
Edhe Avni Rrustemi vetem ja ka msy Parisit edhe e ka vra Esat pashen,pa ndihmen e kerkujt hiq!!
Po q'dreq na dul hajn se,e jo atentator!! Fadili e din,qe osht polic,se hajni ska qen i armatosun,dhe as qe ka gjujt me arme zjarri!!
Edhe po t'ish vra kryeministri kurgjo nuk ish bo,san ska ma teper se qytetaret e tjer qe po vriten cdo dit nga hajnat e kriminelat!

Tek e fundit askush nuk eshte mbi ligjin,e ne ket rast as Hashimi!!

hahhahahha as kta komandantat e malit aaaa

Guri i madh
15-06-08, 17:56
]A u zbulu mo naj shok i hajnit a jo[/COLOR]?? Apo po del se hajni ka dasht vetem me kry atentatin n'thaqin ahhaahahah !! Nime ish dal Avni Rrustem ky djal me pas vra ket krye tradhetar!
Edhe Avni Rrustemi vetem ja ka msy Parisit edhe e ka vra Esat pashen,pa ndihmen e kerkujt hiq!!
Po q'dreq na dul hajn se,e jo atentator!! Fadili e din,qe osht polic,se hajni ska qen i armatosun,dhe as qe ka gjujt me arme zjarri!!
Edhe po t'ish vra kryeministri kurgjo nuk ish bo,san ska ma teper se qytetaret e tjer qe po vriten cdo dit nga hajnat e kriminelat!

Tek e fundit askush nuk eshte mbi ligjin,e ne ket rast as Hashimi!!jan ne kerkim e siper se kush vullnetarish po lajmrohet me i marr do lek e me than se filan politikani me ka udhzue ,me siguri rambos kan me ja vesh veq kush do te jet aj i cili do te deshmoj

panta_rhei
15-06-08, 18:56
o a pshtoj Hashimi, bre...!
:biggrin:
valla me e pas vra - kish pshtu i ngrati

MemphiSx
14-08-08, 21:17
Lirohet nga paraburgimi,i dyshuari per kinse atentanin ndaj familjes se hashimit,Fazli Sejdiut!

Ne munges provash,Prokuroria e liron Fazli Sejdiun! Avokati i Hashimit,mbrojtesi i shum Kriminelve te Prishtines,njeriu i cili i ka korruptu te gjithe gjykatesit dhe prokuroret,Tome Gashi,e cilesoi ket akt,si akte te mjere nga prokuroria! Ai tha se eshte rasti i pare ne histori qe nje i dyshuar lirohet nga paraburgimi!!

Qe ne fillim kam thane se Fazli Sejdiu,ska qen i armatosur,dhe ska pas qellim atentati ndaj familjes se hashimit!! Tash pas lirimit te Fazliut,ai permes disa intervistave ditore,thot se skam pas qellim hyrjen ne shtepi te hashimit,gabimisht kam hyre pasi e kam pare dritaren e ksaj shtepie te hapur!!

Hashim tash ty t'mbetet,ti kerkosh falje,familjes se Fazliut si dhe gjithe atyre qe i ki trazu ate nate,Gjumashen Arkzen,Fshatarin,Fadilin etj.

Kerkoju faljej publike permes Forumit DARDANIS ahhaahahahaahahh :D

uck_aksh
14-08-08, 22:49
"shtie petulla per vete", i thone kesaj pune...! shume paske shkrue ore fadili e pak pas thene...! sa e sa kokat u vrane mbas lufte, sa e sa here ushtruan atentat(deshtues) mbi Presidentin Historik t'Kosoves...! Si more burre, asnjehere s'nxorret nje fjale nga goja ne mbrojte apo edhe keqardhje te te gjitha atyre vrasjeve/humbje njerezish kosove dhe tane ato shqetesime ndaj Rugove...?! Ju festonit, athere...! Ku ishte Hashmi n'ato kohe qe s'shprehte keqardhje/deklaronte kunder akteve te tilla ...! Ku ishte/eshte SHPK-ja qe asnjehere nuk zdriti rastet e vrasjeve/tentim vrasjeve t'asaj kohe...!

Degjova se "hajni" qe ishte futur per t'vjedhur n'shtepin e Hashimit me nje qeles/hekur t'vogel ne dore per t'hapur deren e shtepise(jo arme ne dore), s'kishte buke per te ngrene, familje te varfer kishte...!E Hashmi, tani po don ta denoje ēunin e shkrete me 40 vite burg...!

shih ēka na servon fadili:

"Kjo ngjarje e rėndė nuk ėshtė edhe aq e vogėl dhe e thjeshtė dhe qė nuk meriton tė debatohet siē pretendohet nga dikush. Kjo ėshtė njė hije shumė e rėndė pėr prestigjin tonė si shtet i ri, qė pretendojmė ta kemi dhe ta forcojmė akoma mė shumė. Kjo paraqet hapat e pasigurisė tė njė shteti qė pretendon tė krijojė siguri dhe ligj pėr qytetarėt e saj, nė tė njėjtėn kohė kur nuk kanė siguri edhe vetė bartėsit e institucioneve kryesore tė shtetit qė sulmohen nga“hajnat”!..."

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa...!kesaj i thone VIKTIMIZUESI merr rolin E VIKTIMES...! fadil, ne rast se tere Kosova e gjykojne/luftojne kete ēunin e uritur per buke, Hashimit nuk i takon! E para ai duhet t'jet shembull dashes i vendit dhe popullit, duke thirrur se ka menyra tjera qe t'permiresohet ēuni- asesi denue me 40 vjet burg!dhe e dyta, te gjithe kem degjue/lexue qe vete Hashimi eshte "i vuajtun" dhe ishte pas "detyrua" t'vjedh biles n'vend te zhvilluar ku ka plot organizata/institucione qe nuk t'lane me durue per kafshate goje...!!!

Lexoni fjalin e nenvizuar ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...po per zote boll mire ke thane... nje tentim vjedhje e dramatizut/ekzagjerut/shendrruat ne nje veper krejt tjeter...! Marre a...! Tentimvrasjet(me granat/explosive te montuara) e Presidentit Rugova nuk u paraqiten kaq ekstreme sa nje tentim vjedhje i nje ēuni i lodhun nga varferia...!

Jo, po...ndryshe sdo t'mund te vazhdoje 'karieren pushtetari'...!


Urata sa me kujtohet mu esht ber edhe nje vendosje e mjetit shperthys kur ka kaluar ish Presidenti athu ka qen kjo e montuar nga ai apo ????????

>>{SpOnGeBoB}<<
15-08-08, 09:15
apet e paskan sulmue a. Belivalla qeta e kan shkreh qetina hashes me ja fshi rasadin edhe hiq keq nuk ish kane :biggrin:

lovely
15-08-08, 09:39
Lirohet nga paraburgimi,i dyshuari per kinse atentanin ndaj familjes se hashimit,Fazli Sejdiut!

Ne munges provash,Prokuroria e liron Fazli Sejdiun! Avokati i Hashimit,mbrojtesi i shum Kriminelve te Prishtines,njeriu i cili i ka korruptu te gjithe gjykatesit dhe prokuroret,Tome Gashi,e cilesoi ket akt,si akte te mjere nga prokuroria! Ai tha se eshte rasti i pare ne histori qe nje i dyshuar lirohet nga paraburgimi!!

Qe ne fillim kam thane se Fazli Sejdiu,ska qen i armatosur,dhe ska pas qellim atentati ndaj familjes se hashimit!! Tash pas lirimit te Fazliut,ai permes disa intervistave ditore,thot se skam pas qellim hyrjen ne shtepi te hashimit,gabimisht kam hyre pasi e kam pare dritaren e ksaj shtepie te hapur!!

Hashim tash ty t'mbetet,ti kerkosh falje,familjes se Fazliut si dhe gjithe atyre qe i ki trazu ate nate,Gjumashen Arkzen,Fshatarin,Fadilin etj.

Kerkoju faljej publike permes Forumit DARDANIS ahhaahahahaahahh :D

hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah hhaaa

MemphiSx
15-08-08, 15:32
hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah hhaaa


Keshu ti keshuuu,qikat ka mujt me i kap infrakt n'zemer :D e masnej mos me pas kush me vjedh vota haahahahaahahahaahahahh :D

Guri i madh
20-08-08, 21:10
Lirohet nga paraburgimi,i dyshuari per kinse atentanin ndaj familjes se hashimit,Fazli Sejdiut!

Ne munges provash,Prokuroria e liron Fazli Sejdiun! Avokati i Hashimit,mbrojtesi i shum Kriminelve te Prishtines,njeriu i cili i ka korruptu te gjithe gjykatesit dhe prokuroret,Tome Gashi,e cilesoi ket akt,si akte te mjere nga prokuroria! Ai tha se eshte rasti i pare ne histori qe nje i dyshuar lirohet nga paraburgimi!!

Qe ne fillim kam thane se Fazli Sejdiu,ska qen i armatosur,dhe ska pas qellim atentati ndaj familjes se hashimit!! Tash pas lirimit te Fazliut,ai permes disa intervistave ditore,thot se skam pas qellim hyrjen ne shtepi te hashimit,gabimisht kam hyre pasi e kam pare dritaren e ksaj shtepie te hapur!!

Hashim tash ty t'mbetet,ti kerkosh falje,familjes se Fazliut si dhe gjithe atyre qe i ki trazu ate nate,Gjumashen Arkzen,Fshatarin,Fadilin etj.

Kerkoju faljej publike permes Forumit DARDANIS ahhaahahahaahahh :D
pa kurfar hezitimi mundem me than se tom gashi esht qerdhja e kriminelve te kosoves ishte musafir ne RTK asgjė nuk tha pos disa deklaratave famoze po edhe te pa zbatushme qe i ka than kryekrimineli i kosoves HASHA

Tinky-Winky
20-08-08, 21:42
Shihi mare kta sa mas , asht dek Tita ejjj edhe tcunami ish pa boe en indonezi . moti mare ja kan sulmue shpin ktinaj po tash e kish pa ble ni vuqak edhe ska shanc as inkasanti kekit me hie ma aty . shnetje

Batoja
20-08-08, 23:23
Tė gjitha metodat, qė kundėrshtarėt e pėrbetuar pėrdorin pėr tė eliminuar njėri- tjetrin, nuk janė mė shumė se pasione tė ulėta tė cilat pavarėsisht kostos, nė tė shumtėn e rasteve pėrfundojnė vetėm me turp. Metoda e eliminimit fizik ka mbetur si e vetmja zgjidhje, atėherė kur pala tjetėr nuk mund tė arrijė tė bėjė eliminimin politik dhe moral tė kundėrshtarit. Shpeshherė mund tė krijohen efekte tė kundėrta tė veprimit dhe nė vend tė eliminimit bėn ngritjen dhe himnu bana banned,ju kom shkru krejt ca kom lexu ne priv.
ne foruma tjer lexoj priv.shume,hobi e kom .femnav ju kom shkru me nik t mashqive .boni t fala melanisizimin e njė figure tė caktuar. Demokracia e brishtė tek ne, duhet tė mėsoj shumė nga kėto pėrvoja tė shėmtuara qė kanė pėrcjellė dhe rėnduar me shekuj njerėzimin, qė nga dinastitė e hershme e deri tek sistemet diktatoriale me nam - rasti i fundit kur nė Serbinė millosheviqiane vritet kryeministri Gjingjiq! Janė pikėrisht kėto metoda qė lanė njerėzimin shumė larg rrugės sė qytetėrimit, zhvillimit dhe prosperitetit.Duke u ndalur tek rasti iqė ndodhi nė Prishtinė, kur njė i dyshuar kėrcen rrethojat e murit dhe futet nė ballkonin e shtėpisė sė Kryeministrit Thaēi, i cili pėr fat pengohet nga roja e shtėpisė, por duke krijuar panik tek familja e kryeministrit dhe tek lagjja e tij qė u zgjua e frikėsuar mes krismave tė armėve tė asaj mesnate!...

Kjo ngjarje e rėndė nuk ėshtė edhe aq e vogėl dhe e thjeshtė dhe qė nuk meriton tė debatohet siē pretendohet nga dikush. Kjo ėshtė njė hije shumė e rėndė pėr prestigjin tonė si shtet i ri, qė pretendojmė ta kemi dhe ta forcojmė akoma mė shumė. Kjo paraqet hapat e pasigurisė tė njė shteti qė pretendon tė krijojė siguri dhe ligj pėr qytetarėt e saj, nė tė njėjtėn kohė kur nuk kanė siguri edhe vetė bartėsit e institucioneve kryesore tė shtetit qė sulmohen nga“hajnat”!...

Paraqitjet rutinore tė figurave shtetėrore tė Kosovės se dėnojnė rastet e tilla, deklarata si kėto, i rrėzon njė natė mė vonė, po aq naivisht kumtesa e policisė sė Kosovės se: “ Policia arrestoi personin e dyshuar. Fjala ėshtė pėr njė hajn i cili kishte hy pėr tė vjedhur nė shtėpinė e Kryeministrit tė Kosovės, zotit Hashim Thaēi! Personi i dyshuar, as qė kishte idenė se shtėpia ku kishte hy ai pėr tė vjedhur, ishte pikėrisht shtėpia e Kryeministrit Thaēi”! kjo kumtesė, veē informimit na del edhe me konstatimin se “hajni” nuk ishte i vetėdijshėm se ku ishte futur!...

Kėtė paēavure, mbase mund ta hajė elita jonė politike nė Kosovė, por jo edhe opinioni i gjerė!? Nuk ka qytetarė nė Prishtinė qė nuk e di se ku ishte shtėpia e Rugovės, sė ku ėshtė shtėpia e Thaēit, Ramushit, Fatmir Sejdiut, Dacit, Surroit dhe e dhjetėra figurave tjera politike. Kjo alibi, bie nė ujė padiskutueshėm. Shtojmė faktin kėtu se shtėpia e Thaēit nė krahasim me shumė shtėpi tė tjera tė figurave politike nė Kosovė, nuk nxit lakminė dhe kureshtjen e “hajnave” natėn, nuk duket edhe aq shumė “karizmatike” nga pamja e jashtme, qė do tė nėnkuptonte se “ka tė zonė tė veshur me flori”! Shtėpia e Thaēit, ėshtė krejt e zakonshme, ka dhjetėra shtėpi tė tjera nė Prishtinė qė shtėpinė e Thaēit e lėnė nėn hije tė plotė!

Edhe sikur ta zėmė se ndodhi kėshtu, siē u tha nė kumtesėn e datės 7 qershor nė RTK- nė orėn 20°°, shtrohet pyetja se sikur ky “hajni” tė ishte pėrballur me Kryeministrin Thaēi ato ēaste mesnate dhe nė “kacafytje” siē ndodhi me policinė dhe rojėn, ky “hajni” do tė mund tė vriste edhe zotin Thaēi? Policia e Kosovės do tė thoshte: “Njė hajn qė mbrėmė kishte hyrė pėr tė vjedhur nė shtėpinė e Kryeministrit Thaēi, nė kacafytje e sipėr kishte vrarė atė, pa e pasur idenė se ai ishte pikėrisht Kryeministri Thaēi”!... Quo Vadis njerėz! Kjo ėshtė mė shumė se tallje, kjo ėshtė mė shumė se dėshtim, kjo ėshtė mė shumė se kurth, dhe mėsuesi i kėsaj kurthe i ka paraparė tė gjitha, kėto, madje me kohė dhe shumė nė mėnyrė tė pėrsosur: “Edhe nėse “hajni” zihet, edhe nėse “hajni” plagoset, edhe nėse “hajni” vritet! Kjo metodė do tė ndezė, kjo metodė ėshtė ndėr mė tė mirat, kjo metodė jep alibi tė qėndrueshme: E vrau njė hajn njė kryeministėr diku nė rajon dhe shkoi kryeministri dushk pėr gogla apo siē thotė populli ynė: “si qeni nė rrush”!... Mjeshtri ndėr mė tė sofistikuarat nga regjisoret e regjur tė kėsaj drame e cila pėrhap njė opinion krejt tė zymtė e tė mjerė pėr ne!

Kush mė thotė se a ka polici nė botė, kur i bėhet tentim atentati nė Kryeministrin e vendit tė tyre, dhe policia brenda 24 orėve del me komunikatėn dhe konstatim se: “ I dyshuari ishte njė hajn qė nuk e kishte as idenė se ku ishte futur pėr tė vjedhur”!? A ka diēka mė banale, a ka diēka ma naive se kjo, a ka diēka ma lėnduese se kjo pėr qytetarėt e kėtij vendi?! Si ka mundėsi qė njė hajn tė niset pėr „gjahun“ e tij pa e ditur se ku ėshtė shėnjestra e tij finale, dhe pa pasur sė paku njė ide tė vogėl se ēdo tė dalė nga ky „gjah“, se nė tė kujt shtėpi po futet etj?! Kjo polici, a i jep pėrgjegjėsi dikujt? Si guxon qė tė dali mė qėndrim, kur “hajni” ende nuk ka kaluar as nė hetuesi!

Si ka mundėsi njė hajn tė nxirret kaq i pafajshėm kur nė brez kishte armėn e mbushur pėr ta pėrdorur pėr cilindo qė do t’i del pėrpara nga ajo shtėpi- dhe armėt janė pėrdorur me kėtė rast!?

Nė tė gjitha vendet e botės nė raste tė ngjashme, policia thotė: “ Autori i dyshuar pėr rastin nė fjalė ėshtė kapur, hetimet vazhdojnė, qytetarė tė mos shqetėsohen”.

Mė kėtė rast, atje ku ligji vepron, shkarkon nga pėrgjegjėsia automatikisht udhėheqėsit e kėtij sektori sė bashku me zėdhėnėsin, pse jo edhe Ministrin pėrkatės. Ky skenar dėshtoi me turp, por kjo nuk do tė thotė se regjisorėt nuk do tė pėrgatisin skenarė tė tjerė pėr deri sa ata fshihen prapa kėtyre “hajnave naiv e tė pavetėdijshėm” tė cilėt nuk ditkan se ēka bėjnė, ku futėn dhe pėr ēka u futėn!...

Unė, personalisht jam shumė i gėzuar pėr dėshtimin e skenarit tė „hajnit tė padijshėm“. Nuk dua qė vendit tim t’i bie hije e zezė. Tė kemi kujdes tė gjithė sė bashku, qė vendin tonė ta ruajmė nga qėllimi rrėnues i armiqve tanė! Shteti qė nuk arrin tė siguroj Kryeministrin, Presidentin, Krye parlamentarin, Kryetarin e tė tjerėt pas tyre, nuk mund tė sigurojė as edhe pėr njė ēast qytetarin e thjeshtė. Njė shtet ku nuk ka siguri, ku nuk ka ligj nuk i duhet askujt, pra as ne shqiptarėve.
Kujtoje Te Kaluaren, Jetoje Te Tashmen, Shpreso Per Te Ardhmen...!
Albert Ainshtain.


Ti shoku Fadil, kam pas menduar se ke vdeke dhe se te kan varrose TMK-ja por ja qe qenkeshe ngritur dhumpir dhe ke fillu ti mbrosh ata qe te varrosen me nderime ushtarake.
Kur e thua thėnjen e Ainchtait dhe shkruan njė shkrim plot emocione pse nuk u shkrepi qė atė krim tua ngjitėni tė tjerėve qė nuk patėn haber pėr kėtė, atėherė del se ti je i mveshur i tėri me ideologji tė stėrvjetruar staliniste qė veq ka filluar di dali myki nė tė katėr anėt. Pa realitet ska as shtet. Me gėnjeshtra dhe intriga nuk mbahet njė shtėpi se lene mė njė shtet. OK?