PDA

View Full Version : Tre te arrestuar ne Prizren pėr ndėrhyrje nė sisteme kompjuterike !


Zero Cool
18-06-08, 08:52
Tre te arrestuar ne Prizren pėr ndėrhyrje nė sisteme kompjuterike !
Pėrmes njė komunikate pėr opinion policia ka njoftuar se ka arrestuar nė Prizren tre persona, me dyshimin pėr tė ndėrhyrjes nė sistemin kompjuterik, cenimin e fshehtėsisė sė korrespondencave dhe bazave tė tė dhėnave kompjuterike dhe shantazh.


Policia nė komunikatė njofton se para tri ditėsh (me 14 qershor ’08) kishte pranuar ankesė nga njė kompani private pėr ndėrhyrje nė sistemin e saj kompjuterik mė ē’rast ishte marr nėn kontroll domeni (qasja) nė mė shumė se njė kompani multimediale (veprimtari si menaxhim i Web faqeve, dizajn, marketing etj).

Pas njė hetimi relativisht tė shkurtėr, Njėsia e Hetimeve Financiare qė vepron nė kuadėr tė Drejtorisė kundėr krimit tė Organizuar nė Prishtinė, i ka rėnė nė gjurmė veprimtarisė sė pėrshkruar, me ē’rast nėn dyshimin e bazuar tė ndėrhyrjes nė sistemin kompjuterik, cenimin e fshehtėsisė sė korrespondencave dhe bazave tė tė dhėnave kompjuterike dhe shantazh, nė Prizren janė arrestuar tre persona.

Me dyshimin se tė dhėnat mund tė keqpėrdoren dhe tė shkatėrroheshin, me urdhėr tė prokurorit me 15 qershor ‘08 janė zhvilluar edhe bastisje me qėllim tė mbledhjes sė provave materiale nė lidhje me tė dyshimtit me ē’rast janė konfiskuar edhe kompjuterė, hard disqe, memoristik, CD dhe telefona celular, thuhet nė njoftimin e policisė duke shtuar se gjatė ditės sė sotme tė dyshimtit do tė dėrgohen pranė prokurorisė kompetente pėr procedim tė mėtutjeshėm.


RTK 17 qershor 2008 - 13:08:58

>>{SpOnGeBoB}<<
18-06-08, 09:04
ja paska nis kushtetuta me japen rezultate, belivalla ja paskan punue edhe mire osht me ju kallezue me ligj se nuk osht si me hy ne chatt a ne forum edhe me ja bo haken webfaqen dikujna, se ja pagun cent per cent, a qeta paskan me ja pague edhe te atyne webfaqeve tjera.

Qeshtu duhet me ja nis dikujn me ja kallezu shembullin masnej edhe ata tjeret e marrin vesh qe nuk ban.

Shife qetash kur dalin ne mesin e qatyne tre te arrestuarve edhe qajo rilinda du i bo haken webfaqet e firmave :tongue: :tongue:

rilinda
19-06-08, 02:31
Shife qetash kur dalin ne mesin e qatyne tre te arrestuarve edhe qajo rilinda du i bo haken webfaqet e firmave :tongue: :tongue:

Ata tre t'arrestumt veē jon arrestu maaa... a pe merr vesh fjalėn ti?! TĖ ARRESTUAR. E qajo Rilinda, e lirė ėshtė- qe bile tu tu pėrgjigj ty. E shumė keq po m'vjen tybe qė nuk arrite me m'pa ksi here as n'lajme :tongue:

BE LK
19-06-08, 08:06
Ata tre t'arrestumt veē jon arrestu maaa... a pe merr vesh fjalėn ti?! TĖ ARRESTUAR. E qajo Rilinda, e lirė ėshtė- qe bile tu tu pėrgjigj ty. E shumė keq po m'vjen tybe qė nuk arrite me m'pa ksi here as n'lajme :tongue:
Edhe une kesh shqetesu mos po kane arrestuar rilinden si hakere, por paska shpetuar dhe kete radhe me duket !

Sikur ta kishin arrestuar spongebobin kish pas me i knaq kalamajt neper lajme nje dy dite .... hahahahahahahaha

Preshevar
19-06-08, 08:16
Uck_Aksh, si t'jesh ne liri gjuje ni zo ksajde :biggrin:

uck_aksh
19-06-08, 22:36
Uck_Aksh, si t'jesh ne liri gjuje ni zo ksajde :biggrin:

hahaha popo ksajde jam