PDA

View Full Version : prablem me soundkart


gjini
25-06-08, 11:35
Kam ba formatimin e ri te xp-profesional.
krejt me ka shkue ne rregull por me soundkard kam problem , nuk e pranon.

Me duhet nje treiber per kete soundkard: C-Media AC 97 Audio Device,

nese dikush ka te njejten e lus te ma dergoj ketu.

BE LK
25-06-08, 12:40
Kam ba formatimin e ri te xp-profesional.
krejt me ka shkue ne rregull por me soundkard kam problem , nuk e pranon.

Me duhet nje treiber per kete soundkard: C-Media AC 97 Audio Device,

nese dikush ka te njejten e lus te ma dergoj ketu.Provo kete o gjin !

http://www.downloadatoz.com/driver/download_1937864.html

Fshatari
25-06-08, 12:46
Kam ba formatimin e ri te xp-profesional.
krejt me ka shkue ne rregull por me soundkard kam problem , nuk e pranon.

Me duhet nje treiber per kete soundkard: C-Media AC 97 Audio Device,

nese dikush ka te njejten e lus te ma dergoj ketu.Nėse nuk t'ban punė propozimi i BELK atėherė provoje edhe kėtė :

http://www.cmedia.com.tw/?q=en/driver
Bjen posht te Ressources
Drivers
Shtype nė mes PCI Audio
Zgjedh tipin e PCI Crad
Shtyp Windows XP pastaj Next...!
Besoj se kjo tė kryen punė sepse nė kėtź website i gjen driversat origjinal tė sound cardit tand!
Tung e muzikė tė kėndshme!

Zero Cool
25-06-08, 13:48
Kam ba formatimin e ri te xp-profesional.
krejt me ka shkue ne rregull por me soundkard kam problem , nuk e pranon.

Me duhet nje treiber per kete soundkard: C-Media AC 97 Audio Device,

nese dikush ka te njejten e lus te ma dergoj ketu.

Mendoj qe e ke kete motherboard: K7VT6-C nese eshte keshtu (por edhe nese nuk eshte keshtu), shko ketu dhe merri drivers (trieber) te nevojshem (nese ke tjeter motherboard ndrroje aty dhe kerko drivers (trieber):

http://www.asrock.com/support/download.asp?Model=K7VT6-C (http://www.asrock.com/support/download.asp?Model=K7VT6-C)

uck_aksh
26-06-08, 00:38
http://drivers.softpedia.com/get/SOUND-CARD/REALTEK/

gjini
26-06-08, 20:12
Mendoj qe e ke kete motherboard: K7VT6-C nese eshte keshtu (por edhe nese nuk eshte keshtu), shko ketu dhe merri drivers (trieber) te nevojshem (nese ke tjeter motherboard ndrroje aty dhe kerko drivers (trieber):

http://www.asrock.com/support/download.asp?Model=K7VT6-C (http://www.asrock.com/support/download.asp?Model=K7VT6-C)


Ju falemnderit te gjithve por mua asnjera nuk me boni pune po ju shkruaj edhe njehere modelin

K7VTA3.VC.0A
Nga ato treiber qe me kishe dergue asnjera nuk e pranon
ju uroj nje nate te mire dhe njeher te gjithve Nga BE-lK , Fshatari e UQK-sė,

gjini
26-06-08, 23:26
Nuk e di se qka i kom ba por rastesisht e provova nje menyer e si doli nuk e di por tani me punon.
Nga zemra ju deshiroj shendet dhe ju falemnderit te gjitj“h juve qe keni pasur kohe te me delni ne ndihm.


jeni shum te mire.