PDA

View Full Version : Njė klerik musliman martohet me njė vajzė 12 vjeēare.


Murgesha
29-10-08, 23:26
Njė klerik mysliman ka shkaktuar mllef publik nė Indonezi, pasi qė u martua me njė vajzė 12 vjeēare.


Pujianto Cahyo Widianto e martoi vajzėn nė qytetin qendror tė Javės, Semarangun, nė njė ceremoni religjioze, jozyrtare.
Thuhet se ai e zgjodhi atė nga njė grup prej 20 vajzave, para se tė fluturonte nė Singapur me nusen e tij tė re, si dhe me gruan e tij tė parė.
Policia ka nisur njė hetim mbi kėtė incident.
Akuza tė mundshme Hetuesit nga agjencia indoneziane pėr mbrojtjen e fėmijėve thanė se z. Widianto e kishte zgjedhur vajzėn bazuar nė inteligjencėn e saj, pjekurinė dhe zhvillimin fizik. Ata thanė se z. Widianto, i cili udhėheq njė shkollė islamike me konvikt, kishte planifikuar ta vinte kėtė fėmijė nė krye tė biznesit tė tij tė dytė, njė punėtori kaligrafie.
Nuk ėshtė e qartė nėse martesa ėshtė pėrmbushur. Nėse ka ndodhur kjo, Widianto mund tė pėrballet me akuza nė bazė tė ligjeve tė mbrojtjes sė fėmijėve, martesės dhe punės.
Thuhet se ai ka justifikuar veprimet e tij duke thėnė se po krahasohej me profetin Muhammed tė islamit dhe se do tė priste gjersa gruaja e tij ta arrinte pubertetin,
para se tė ketė marrėdhėnie seksuale me tė. Por ka pasur reagime tė tėrbuara ndaj kėsaj martese pėrbrenda Indonezisė.
Njė anėtar i lartė i partisė sė mirėnjohur islamike, PKS, tha se ai mendonte qė z. Widianto po gabonte nė veprimet e tij, dhe po gabonte nė mėnyrėn se si po mendonte pėr islamin.
Policia thotė se ata nuk kanė kėrkuar nga Singapori qė tė ekstradojė klerikun, por se po vazhdojnė hetimet.
BBC

Jana
29-10-08, 23:34
Hjade perhajr na koft....ja shka spo ka sot....

Blu_sky
30-10-08, 13:05
Njė klerik mysliman ka shkaktuar mllef publik nė Indonezi, pasi qė u martua me njė vajzė 12 vjeēare.


Pujianto Cahyo Widianto e martoi vajzėn nė qytetin qendror tė Javės, Semarangun, nė njė ceremoni religjioze, jozyrtare.
Thuhet se ai e zgjodhi atė nga njė grup prej 20 vajzave, para se tė fluturonte nė Singapur me nusen e tij tė re, si dhe me gruan e tij tė parė.
Policia ka nisur njė hetim mbi kėtė incident.
Akuza tė mundshme Hetuesit nga agjencia indoneziane pėr mbrojtjen e fėmijėve thanė se z. Widianto e kishte zgjedhur vajzėn bazuar nė inteligjencėn e saj, pjekurinė dhe zhvillimin fizik. Ata thanė se z. Widianto, i cili udhėheq njė shkollė islamike me konvikt, kishte planifikuar ta vinte kėtė fėmijė nė krye tė biznesit tė tij tė dytė, njė punėtori kaligrafie.
Nuk ėshtė e qartė nėse martesa ėshtė pėrmbushur. Nėse ka ndodhur kjo, Widianto mund tė pėrballet me akuza nė bazė tė ligjeve tė mbrojtjes sė fėmijėve, martesės dhe punės.
Thuhet se ai ka justifikuar veprimet e tij duke thėnė se po krahasohej me profetin Muhammed tė islamit dhe se do tė priste gjersa gruaja e tij ta arrinte pubertetin,
para se tė ketė marrėdhėnie seksuale me tė. Por ka pasur reagime tė tėrbuara ndaj kėsaj martese pėrbrenda Indonezisė.
Njė anėtar i lartė i partisė sė mirėnjohur islamike, PKS, tha se ai mendonte qė z. Widianto po gabonte nė veprimet e tij, dhe po gabonte nė mėnyrėn se si po mendonte pėr islamin.
Policia thotė se ata nuk kanė kėrkuar nga Singapori qė tė ekstradojė klerikun, por se po vazhdojnė hetimet.
BBC ka shum webpage pornografike qe vjazat 12 vjeqare,e me te reja kryn marrdhenje seksual. Kjo ndodh ne shtetin me demokratik ne bote AMERIKE.

Murgesha
30-10-08, 15:17
ka shum webpage pornografike qe vjazat 12 vjeqare,e me te reja kryn marrdhenje seksual. Kjo ndodh ne shtetin me demokratik ne bote AMERIKE.

Kleriket islam me sa e di une, nuk marrin shembull prej amerikaneve e me ba ashtu ne vendet e tyre. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

krijuesiii
17-12-08, 23:13
...ani de se ka qillue naj budalle qe ka marre mesim prej klerikeve krishter ne amerike se ata e kane te lire me pas mardhanje me femij ndersa me gra e kane te ndalume simbas kishes...


tungiii

Fshatari
18-12-08, 16:48
Paska vendos mos me kalue tane jeten B€QARU§ POW€RU§ ajo "indonezanja" 12 vjeēare!