PDA

View Full Version : haga liron; beogradi i shpall hero!


Fshatari
01-03-09, 20:40
Slobodan Milosevic “heroi mė i madh”

Nga Express mė 01.03.2009 nė ora 19:21
Njė ministėr i kabinetit tė Qeverisė sė Serbisė, nga radhėt e Partisė Socialiste tė Serbisė, ka kritikuar vendimin e Tribunalit tė Hagės lidhur me rastin e gjashtė zyrtarėve serbė pėr luftėn nė Kosovė.
Ministri i Infrastrukturės Milutin Mrkonjic e vlerėsoi si tė turpshėm verdiktin kundėr pesė zyrtarėve tė lartė tė ish-Jugosllavisė dhe Serbisė lidhur me pėrgjegjėsinė e tyre nė vitin 1999 gjatė luftės nė Kosovė. Ai ka thėnė se kėta njerėz vetėm kanė mbrojtur shtetin dhe bashkėqytetarėt e tyre nė kohėn e operacionit mė tė padrejtė tė fuqive botėrore - duke iu referuar sulmeve tė NATO’s nė Serbi.
Vetėm ish-presidenti Milan Milutinovic ishte liruar nga tė gjitha akuzat kundėr tij.
“Nė vend se tė jenė heronj, ata fituan 100 vjet burg”, tha Mrkonjic pėr agjencinė e lajmeve Tanjug.
Ai e sheh kampanjėn e bombardimeve tė NATO’s kundėr Serbisė si turpin mė madh botėror nė fundin e shekullit 20-tė.
“Heroi mė i madh, Slobodan Milosevic, dėshmoi se si nderi i njė vendi dhe popullit tė tij duhet tė mbrohet. Ai nuk akuzoi askėnd, por vetėm luftoi pėr tė vėrtetėn, dhe historia do ta dėshmojė se Milosevic pati tė drejtė”, tha Mrkonjic.
_________________________________________
Lirimi i 2 kriminelve me te medhenje nė 50 vitet e fundit ne Evropė (millosheviēit dhe millutinoviēit) nga i ashtuquajturi tribunal i hages, shndėrron kriminelin ne "hero" dhe ia lane te gjitha fajet serbise.
Disa budallenje kroate, boshnjak e shqiptarė jane dorezuar vullnetarisht ne ndytesiren e hages...!

Marco
02-03-09, 04:17
po masi si shpall Kosova gjith ata qe kan vra e kan dhunu en ks si terrorista , serbia bile po i shpall hero, ksaj i thojn a po merr a morra ... Shokut prit edhe naj dit se serbia i ka durt e gjata edim se si ka punu edhe me unmikun edhe me shqiptaret per qeshtje te serbis, keshtu qe skomeshku larg na ndermjet veti kemi mu kapun, ksaj veq po i vjen era !!
fshatari kjo tem shum e qelluar po ata qe kryjn pun nuk hyn me lexu kto postime !!!

Marco
02-03-09, 04:22
Po masi Kosova si shpall terrorist, Shkinia po i shpall Hero,
SHokut kjo tem me ven po ata qe kryjn pun nuk e lexoj kto sene hiq, edhe na e dim se si ka punu Shkit sekret en Kosov me Unmikun edhe me disa individ shqiptar , keshtu qe prit edhe naj dit se na kemi mu kap ndermjet veti me inciativen e Shkinis, ksaj veq ja ka nis mi ardhun era !!!!