PDA

View Full Version : Qika^Me^Kule


Pages : [1] 2 3 4

Albonita
04-03-09, 21:14
Mire se ki ardhe ne mesin ton shpresoj se do kalosh mire..me Rrespekt Albonita..!


http://www.gifts2pinas.com/pictures/flowers/Roses/rose6-big.jpg

Qika^Me^Kule
04-03-09, 21:25
Mire se ki ardhe ne mesin ton shpresoj se do kalosh mire..me Rrespekt Albonita..!


http://www.gifts2pinas.com/pictures/flowers/Roses/rose6-big.jpg


Oh,,,, Te faleminderit oj rrushe,,,, dhe respekt nga ana yte.... qe ke gjet koh per te me pershendet,, njashut dhe une ty te pershendes,,, pa dyshi qe do kaloj mir perderisa cdo tem me pelqen shpresoj qe ju do kaloni mir me mua,,,

Respekt nga ana ime.!!!

Shqiptare_ne_Turqi
04-03-09, 22:01
http://www.arastiralim.net/wp-content/uploads/2008/02/pembe-cicek.jpg


Té pérshéndes shum sinqerisht, Qika^Me^Kule :smile:

Dojna me ardh njé dite me vjehrren edhe eminen me pi kafe te ti :biggrin:

pirro
04-03-09, 22:41
Mire se erdhe, mirepo me sa di une te kemi uru njehere mireseardhjen, a jan shly shkrimet aa??

Shqiptare_ne_Turqi
04-03-09, 23:33
Mire se erdhe, mirepo me sa di une te kemi uru njehere mireseardhjen, a jan shly shkrimet aa??


tek jan shly :biggrin: athere u kan si ne sokak qika,e tash ka bo odé pirro :)

po oda do puné,i kallxova shoqes :))

sherri
05-03-09, 00:22
http://www.arastiralim.net/wp-content/uploads/2008/02/pembe-cicek.jpg


Té pérshéndes shum sinqerisht, Qika^Me^Kule :smile:

Dojna me ardh njé dite me vjehrren edhe eminen me pi kafe te ti :biggrin:
A s'doni me me marre edhe mu te kjo Qika pa kule a !?
Qika^Me^Kule perhajr oden,qe qet lule bashk me "robin" se Nįna s'na la me i ble dy esht tahmacare shume :P

Albonita
05-03-09, 07:22
Oh,,,, Te faleminderit oj rrushe,,,, dhe respekt nga ana yte.... qe ke gjet koh per te me pershendet,, njashut dhe une ty te pershendes,,, pa dyshi qe do kaloj mir perderisa cdo tem me pelqen shpresoj qe ju do kaloni mir me mua,,,

Respekt nga ana ime.!!!


Pa dyshim se do kalojm mire te ghith se bashku...!

Pram nuk kisha shume Koh..ØTani edhe ti e ke dhomen tende siq e kan te gjitha shoqet tua...Per me te len nje pershndetje Miqsore..!

Tani deshiroj nje dite te qet e pa lodhje..!


Te Pershndet >>>Albonita...me Rrespekt..!http://img21.imageshack.us/img21/6629/0666ef8ab4ed8fac96a276e.jpg (http://img21.imageshack.us/my.php?image=0666ef8ab4ed8fac96a276e.jpg)
P/S..Mire te past ber se pu kallshe per Caffe...ahahhahahhahhhahah:tongue:

Shqiptare_ne_Turqi
05-03-09, 10:22
A s'doni me me marre edhe mu te kjo Qika pa kule a !?
Qika^Me^Kule perhajr oden,qe qet lule bashk me "robin" se Nįna s'na la me i ble dy esht tahmacare shume :P


mo dee,mos na i qit krejt zezat n'fush :biggrin:

gjini
05-03-09, 15:08
http://www.arastiralim.net/wp-content/uploads/2008/02/pembe-cicek.jpg


Té pérshéndes shum sinqerisht, Qika^Me^Kule :smile:

Dojna me ardh njé dite me vjehrren edhe eminen me pi kafe te ti :biggrin:


Mire po bojki qe po doni me shku e me vizitue Kete qiken me marifet e me kule.
po kam nje verejtje , eminen mos e merrni se perzihet puna pastaj aty kjo i bahet marak ne kule dhe hyn sherri.

gjini
05-03-09, 16:46
http://www.arastiralim.net/wp-content/uploads/2008/02/pembe-cicek.jpg


Té pérshéndes shum sinqerisht, Qika^Me^Kule :smile:

Dojna me ardh njé dite me vjehrren edhe eminen me pi kafe te ti :biggrin:


Rri moj rahat e mos jau qo qikave te shpis vjehrren tende , apo don me i tranue ato a???
ani qyre don me e marr eminen me vete e pasha zotin kur te bahen bashke eminja me kule e kjo me kule aty skeni ka me u sjell e le ma me pi kafe.
por e di qe eminja ka me ja marr kulet ksaj se i kish te markes Wagner

Shqiptare_ne_Turqi
05-03-09, 16:51
Rri moj rahat e mos jau qo qikave te shpis vjehrren tende , apo don me i tranue ato a???
ani qyre don me e marr eminen me vete e pasha zotin kur te bahen bashke eminja me kule e kjo me kule aty skeni ka me u sjell e le ma me pi kafe.
por e di qe eminja ka me ja marr kulet ksaj se i kish te markes Wagner


qy markes wagner, po ktynehere jan kan favorit kulet e turqis o gjino :biggrin: edhe une ja kam qu nje pal pej ma te mirave emines per ditelindje :biggrin:

e na prift mire miqasia me ket qiken e re me kule edhe per kto bojm diēka :biggrin:

pirro
05-03-09, 17:36
I uroj mireseardhje edhe njehere Qikes me kule, dhe i deshiroj qe sa me shpejt me i desh kulet ...... e me u vesh ne farmerka.

LuLjaa
05-03-09, 17:59
http://www.rockinghambeachflorist.com.au/img/flowers/AUS785_375x375_hi.jpg

T`pershendess ēiko e kalofsh mire ksajde

PS. Shume e njofshme m`dokesh ne shkrim, po s`di a je ajo qe po mendoj :)

Trina_1
05-03-09, 18:46
http://www.inhisarms.net/WelcomeRose.5.gif

Fshatari
05-03-09, 19:33
Nje pershendetje per ju zonjushe!
Pa lule se per dekor i kam fjalet parfumplote!
I juaji, fshatari!

Shqiptare_ne_Turqi
05-03-09, 22:38
I uroj mireseardhje edhe njehere Qikes me kule, dhe i deshiroj qe sa me shpejt me i desh kulet ...... ( njéher mu dokt qé u nale qitu :biggrin: ) e me u vesh ne farmerka................................................... .................................................. ................................

Giovanni
06-03-09, 16:04
http://www.meine-handarbeitsecke.de/images/kunde/Rippenschneider%20Wochenende/wochenende_rotwein.gif

gjini
06-03-09, 22:34
http://www.youtube.com/watch?v=DgbSS7rnYSw&feature=related

Peja-Boy
07-03-09, 17:37
http://www.locolobo.net/catrest1.gif http://www.locolobo.net/roseonpillow.gif

Qika^Me^Kule
08-03-09, 18:49
Ju Faleminderit te gjithve,,,,, qe keni gjet koh,,,, tek dhoma ime te me dergoni pershendetje te ngrohta,,,,,,

Ju pershendess dhe une juve,, shpresoj qe keni kaluar nje fundjave te palodhshme,,,,,,


Me RespekT,,,,,,,,,,,,,,,, Qika^Me^Kule Apo Katundarja e Qytetit,,,,,, :D

lirik
10-03-09, 10:11
Qika me kule

eh qika me kule e fshatit idilik te kosoves sa shum mallengjehem un mbu kumbulla ne gardh kur shkoja ne fshat ne kohen time rinore ato lshonin delet sokakut bareshat tuba tuba tuba shkonin kah shpatijet e luginat e fshatit t e bukur te kosoves dardane -
e un i shikoja me krueshtje dhe rrija gati menjiher me penden time te bukur per ti kndue gjalleris se fshattit-
bukuris se fhsattit bareshave e djemve ku sokaku mbushej plot dhene dhi qe i qonin ne kullosa -
me plo gjallri pemė e grunaja miser e gjelbrime ara te mahnitshme me pemė e zabele me kroje e lisa me
bukuri prrallore -
kohė o kohė e peotve sa shum keni shkruar per ato kroje e mahni-
qikat me kule me pamje shqiptare me sy te larem te kalter boj qielli disa biondina ecnin sokakut te fshatit ishin te rraces iliriane -
e un edhe un me prejardhje nga fshati por djalė qytetit edhe un bjond me sy te kalter shikoja vashat me kule me interesonte kenga e vashave doja per shkruaja ne vargjet e mia bukuria e vashes shqiptare-
ah sikur te mos me vinte turp do te afrohhesha afer e ti ndegjoja bareshat se si kendonin-
por un curroja vesht ne lugje dhe i ndegjoja nganjiher-
se si kendonin ato bukuroshe e un betohesha ne penden time se do te shkruaj per kengen dhe tarditen shqiptare kur ato i kndon berreve e qingjave -
per shembulll --
berrja jeme ngiju me uj ti ne kyn n kallamoq t huj
berrja jeme u ngi e trashė t tjeter kujna jan ba drrasė
beret t mia te urta jan kush deri sot nuk mi ka nxanė

ah traditė ilire dhe mua me frymzonte penda me shkrua per idilen dardane ilire per vaashat plot bukuri per gjithqka te fshatit edhe gjelin kur ne emngjez kendonte edhe arat e bukura livadfhet elugjet va e prroje e burime dhe dielli ker delte ne perendim e ktheheshin ato plot e plot sokakut qikat me kule bareshat e djemt me lop e kuaj e qe e dele pra barij e baresha -
ah kohė o kohė gjithqka qe te rrethonte ishte idili bukuri prrallore


me mallengjeve oj qika me kule ma kujtove kohen e fshatit e te pendes time kur un ne fshat shkoja me fletote ne duar per te shkruar ndonje varg por bareshat vetem nga larg i kam shikuar
se kshtu ishin zakonet ndoniji zė qe ndegjoja prej tyre mund ta pershkruaja

ato ju kendonin kafshve shtepiake edhe kur pinin ujė i uruonin i qetsonin


pi mej berre pi kalldrem si ti je melqja jem me kujtohet kanga e bareshave qe mua me qonte peshė
me varg me laps e me fletore e me qka kisha pran vetes sepse karakteristika e bukuris s e fsdhsatit me mahniste bujaria njerzorja trajtimi dhe dashuria ndaj kafshes urtesia kanga shqiptare idilia
mrekullia e kombit tim
mirısia fjala kanga dashuria per jeten dhe engjellsia e jetes ne fhsat ku i kushtohej rendesi jetes bagtive kenges shoqerisė se bareshave te reja qe nji dit do te neheshin nena mendoja -
prandaj me gjith forcen e shpirtit shkruaja vargun e her nga gzimi i natyres se sfhattit me mahniste
pamja eshkruaja plot fuqi per kaldremine fhsatit per ujin e per prronin per fushat e pa ana e i veshtroja nga shpatijete ndonji zė idilik te bukurive dardane

tash malelngjehem per at dhe magjik qe te mbushte energji per fletoret e mia e penden time kur shkoja ne mbremje ne odė per te ua recituar at q ka kam shkruar gjat dites eh koha ime e mallennjgyeshme -
te fala ke nga un oj qika me kule dhe me mallegnjeve per kohen time dhe faleminderit qe ma kujtove kohen e fymzimit kohene dikurshme plot romnantikė poetike te rinisė time te kohes se flladit e te bukuris se mahnitshme te fshatit

Qika^Me^Kule
10-03-09, 18:21
Qika me kule

eh qika me kule e fshatit idilik te kosoves sa shum mallengjehem un mbu kumbulla ne gardh kur shkoja ne fshat ne kohen time rinore ato lshonin delet sokakut bareshat tuba tuba tuba shkonin kah shpatijet e luginat e fshatit t e bukur te kosoves dardane -
e un i shikoja me krueshtje dhe rrija gati menjiher me penden time te bukur per ti kndue gjalleris se fshattit-
bukuris se fhsattit bareshave e djemve ku sokaku mbushej plot dhene dhi qe i qonin ne kullosa -
me plo gjallri pemė e grunaja miser e gjelbrime ara te mahnitshme me pemė e zabele me kroje e lisa me
bukuri prrallore -
kohė o kohė e peotve sa shum keni shkruar per ato kroje e mahni-
qikat me kule me pamje shqiptare me sy te larem te kalter boj qielli disa biondina ecnin sokakut te fshatit ishin te rraces iliriane -
e un edhe un me prejardhje nga fshati por djalė qytetit edhe un bjond me sy te kalter shikoja vashat me kule me interesonte kenga e vashave doja per shkruaja ne vargjet e mia bukuria e vashes shqiptare-
ah sikur te mos me vinte turp do te afrohhesha afer e ti ndegjoja bareshat se si kendonin-
por un curroja vesht ne lugje dhe i ndegjoja nganjiher-
se si kendonin ato bukuroshe e un betohesha ne penden time se do te shkruaj per kengen dhe tarditen shqiptare kur ato i kndon berreve e qingjave -
per shembulll --
berrja jeme ngiju me uj ti ne kyn n kallamoq t huj
berrja jeme u ngi e trashė t tjeter kujna jan ba drrasė
beret t mia te urta jan kush deri sot nuk mi ka nxanė

ah traditė ilire dhe mua me frymzonte penda me shkrua per idilen dardane ilire per vaashat plot bukuri per gjithqka te fshatit edhe gjelin kur ne emngjez kendonte edhe arat e bukura livadfhet elugjet va e prroje e burime dhe dielli ker delte ne perendim e ktheheshin ato plot e plot sokakut qikat me kule bareshat e djemt me lop e kuaj e qe e dele pra barij e baresha -
ah kohė o kohė gjithqka qe te rrethonte ishte idili bukuri prrallore


me mallengjeve oj qika me kule ma kujtove kohen e fshatit e te pendes time kur un ne fshat shkoja me fletote ne duar per te shkruar ndonje varg por bareshat vetem nga larg i kam shikuar
se kshtu ishin zakonet ndoniji zė qe ndegjoja prej tyre mund ta pershkruaja

ato ju kendonin kafshve shtepiake edhe kur pinin ujė i uruonin i qetsonin


pi mej berre pi kalldrem si ti je melqja jem me kujtohet kanga e bareshave qe mua me qonte peshė
me varg me laps e me fletore e me qka kisha pran vetes sepse karakteristika e bukuris s e fsdhsatit me mahniste bujaria njerzorja trajtimi dhe dashuria ndaj kafshes urtesia kanga shqiptare idilia
mrekullia e kombit tim
mirısia fjala kanga dashuria per jeten dhe engjellsia e jetes ne fhsat ku i kushtohej rendesi jetes bagtive kenges shoqerisė se bareshave te reja qe nji dit do te neheshin nena mendoja -
prandaj me gjith forcen e shpirtit shkruaja vargun e her nga gzimi i natyres se sfhattit me mahniste
pamja eshkruaja plot fuqi per kaldremine fhsatit per ujin e per prronin per fushat e pa ana e i veshtroja nga shpatijete ndonji zė idilik te bukurive dardane

tash malelngjehem per at dhe magjik qe te mbushte energji per fletoret e mia e penden time kur shkoja ne mbremje ne odė per te ua recituar at q ka kam shkruar gjat dites eh koha ime e mallennjgyeshme -
te fala ke nga un oj qika me kule dhe me mallegnjeve per kohen time dhe faleminderit qe ma kujtove kohen e fymzimit kohene dikurshme plot romnantikė poetike te rinisė time te kohes se flladit e te bukuris se mahnitshme te fshatit


kuu po nom paske ba tu shenu bre,,,,, a kulet e mija te permallun aa???????? nejse


Te pershendes e klm,,,

lirik
11-03-09, 15:31
kuu po nom paske ba tu shenu bre,,,,, a kulet e mija te permallun aa???????? nejse


Te pershendes e klm,,,

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

e po mirė paske reagu-
por un e shkruajta kshtu se kėshtu ishte athere -
e till ishte jeta sa interesant do t e ishte qe te dihet si ishte jeta ma heret-
prandaj secili do te ishte mir me pershkrua diqka nga jeta e ma hershme-
do te ishte shum interesasnt -
po ti ma paske kthy me shaka dhe un qesha u knaqa mirė ma ke ba por as nuk
kam faj kshtu ishte vertetė-
dhe un e kisha qellimin ne nji far pershkrimi te se kaluares -qe vertet nganjiher me malelngjen -se sa interesant ishte ather jeta dikur e sa ka ndryshuar ne krahasim me ather edhe fshati por edhe jeta e njeriut -
megjithat te pershendes dhe u knaqa tu qesh kur the kulet e mia te permalluan-ishte vertet e fuqishme kjo ky vic te fort e ke thėnė sa per dijeni un jam krijues i vargjeve dhe shkruaj prandaj kur shkruaj nganjiher shkruaj edhe ne sherbim te artit artistikes -
ne emnyr qe te dalin vargjet e bukura fjalet e bukura etj ktu ishte qellimi-besoj se jemi kuptuar te pershendes -
e nderuara qika me kule te uraj mirsi

emine
11-03-09, 16:04
kuu po nom paske ba tu shenu bre,,,,, a kulet e mija te permallun aa???????? nejse


Te pershendes e klm,,,iha po forte kome kesh:biggrin:


Qiko pershendetje ,kalofsh mire kudo te jesh:smile:

amanet kulet mos i lsho maje shtrengushem:rolleyes:

lirik
11-03-09, 18:04
qika me kule te fort e ke qit ket humor -un e kuptoj humorin mirė ma bane qenke mjeshter humorit ti

Qika^Me^Kule
11-03-09, 20:01
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

e po mirė paske reagu-
por un e shkruajta kshtu se kėshtu ishte athere -
e till ishte jeta sa interesant do t e ishte qe te dihet si ishte jeta ma heret-
prandaj secili do te ishte mir me pershkrua diqka nga jeta e ma hershme-
do te ishte shum interesasnt -
po ti ma paske kthy me shaka dhe un qesha u knaqa mirė ma ke ba por as nuk
kam faj kshtu ishte vertetė-
dhe un e kisha qellimin ne nji far pershkrimi te se kaluares -qe vertet nganjiher me malelngjen -se sa interesant ishte ather jeta dikur e sa ka ndryshuar ne krahasim me ather edhe fshati por edhe jeta e njeriut -
megjithat te pershendes dhe u knaqa tu qesh kur the kulet e mia te permalluan-ishte vertet e fuqishme kjo ky vic te fort e ke thėnė sa per dijeni un jam krijues i vargjeve dhe shkruaj prandaj kur shkruaj nganjiher shkruaj edhe ne sherbim te artit artistikes -
ne emnyr qe te dalin vargjet e bukura fjalet e bukura etj ktu ishte qellimi-besoj se jemi kuptuar te pershendes -
e nderuara qika me kule te uraj mirsi

:p Amo pak hajgare kam ber,,,,,,,,,, shpresoj te mos i marish afer zemres,,,,,,,,,

te faleminderit qe gjeni koh tet me dergoni pershendetje tek dhoma ime,,,,,

Me plot respekt nga qika me kule,,,,,,

Qika^Me^Kule
11-03-09, 20:03
qika me kule te fort e ke qit ket humor -un e kuptoj humorin mirė ma bane qenke mjeshter humorit ti

Shpresoj te mos me injorosh,,,,,, se kam then diq,,, me qellim te ju lendoj dicka me fjal,,,, apo ta ngriti veten diq,, ma teper se juve,,,,,,,,, Respekt i nderuaR.

Qika^Me^Kule
11-03-09, 20:05
iha po forte kome kesh:biggrin:


Qiko pershendetje ,kalofsh mire kudo te jesh:smile:

amanet kulet mos i lsho maje shtrengushem:rolleyes:

:biggrin: Tek ne,, thojn so mir me qesh me ty ,,,,,,,, se po dyshoj pse paske qesh tash kaq fort se?? hiq mos ta ndin se tybe se kma njeti me i desh viranet :tongue:

Flm,,, rrushe qe ke gjet koh tek dhoma ime te shenojsh pak,,,,

lovely
11-03-09, 21:26
qikoooooooooo, qu paja qitu t kallxoj diqka n vesh :biggrin:

thellenza
13-03-09, 22:44
http://www.cdodite.com/fotografite/artikujt_foto410x/Lulet.jpg
Te deshiroj une CikaMeFustan ty QikaMeKule mire se ardhje dhe argetim te mire ketu.

AlbaSoft
13-03-09, 22:47
Pershendetje te specializume.

gjini
13-03-09, 22:49
te paska ardhe eminja ne konak a?
e tash prit kur te hupin kulet

kjo lovejyja eshte ka lyp nuse per evlad dhe tash ka me que msit te ti se e ka pa qe je me marifet e nuk eshte ka bahet rahat me asnje nuse.

lirik
14-03-09, 00:41
:p Amo pak hajgare kam ber,,,,,,,,,, shpresoj te mos i marish afer zemres,,,,,,,,,

te faleminderit qe gjeni koh tet me dergoni pershendetje tek dhoma ime,,,,,

Me plot respekt nga qika me kule,,,,,,


jo jo qika me kule humori ishte i lezetshem un e kuptoj shum humorin as mos mendo andej -nuk jam aq i cekt sa q ete mos e dalloj humorin dhe shakanė -
perkundrazi un shum e dua humorin-
dhe me ka pelqy ne ket rast shum bukur e gjete bile kam qeshur jam knaq me at fjalė sepse un e simpatizoj njeriun kur din me ba humor te lzetshem-
e ajo fjala jote ishte tamam e till pa te keq -un e di as mos me ndo se jam hidhruar aspaak -
sepse un e di se per me be humor e ke qit-
te gjith ne qe kemi dal ktu ne forume sigurisht me u

knaq -
kemi dalur dikush ne fundksion dhe qellim te vargut dikush te fjales dikush te tregimeve e kshtu me radhė forum esht ky -
Un e kam pershkru me mallengjim kohen idilike ne fshat-
kohen qe e mbaj ne mend athere prandaj deshta ta pershkruaj -ndersa per vargun jam shum i pasionuar kam deshir qe vargun ta lidhi me ngjarjet e format me menyren artin me rastin qe me jepet e tj -
TE PERSHENDES dhe tash e mbrapa do te mbetemi edhe miq te mirė-
i kam disa shoqe ktu-
jan te shkelqyeshme-
edhe ti do te jesh ne grupin tonė te njerzve te qellimeve te mira-
e bashkatdhetar te dashur - e kemi nje engjull qe na prinė ajo quhet idila pastaj esht natyra e urata fantastike mandej elina rozafa ana romansa lulja adina amina ninela buqja domira dallendyshja -
jan shoqe bukuri e shpirt njeriu jan engjellushet e kti forumi-
se bashku me disa tjera qe jan shum te mira dhe shquhen per mirsi ti je tash ne e jona nuk te lshojm ma - ne kemi ktu shum qe jan me ne por i cekem vetem kto njiher - e ti tash je e jona nuk te lshon grupi yn ma -
ti ben pjes me ne kalo mir knaqu ne forum edhe do ti kushtoj disa vargje -
dhe do te quhemi partija e engjujve te pa djallzuar partia e mirsisė

Qika^Me^Kule
14-03-09, 02:18
jo jo qika me kule humori ishte i lezetshem un e kuptoj shum humorin as mos mendo andej -nuk jam aq i cekt sa q ete mos e dalloj humorin dhe shakanė -
perkundrazi un shum e dua humorin-
dhe me ka pelqy ne ket rast shum bukur e gjete bile kam qeshur jam knaq me at fjalė sepse un e simpatizoj njeriun kur din me ba humor te lzetshem-
e ajo fjala jote ishte tamam e till pa te keq -un e di as mos me ndo se jam hidhruar aspaak -
sepse un e di se per me be humor e ke qit-
te gjith ne qe kemi dal ktu ne forume sigurisht me u

knaq -
kemi dalur dikush ne fundksion dhe qellim te vargut dikush te fjales dikush te tregimeve e kshtu me radhė forum esht ky -
Un e kam pershkru me mallengjim kohen idilike ne fshat-
kohen qe e mbaj ne mend athere prandaj deshta ta pershkruaj -ndersa per vargun jam shum i pasionuar kam deshir qe vargun ta lidhi me ngjarjet e format me menyren artin me rastin qe me jepet e tj -
TE PERSHENDES dhe tash e mbrapa do te mbetemi edhe miq te mirė-
i kam disa shoqe ktu-
jan te shkelqyeshme-
edhe ti do te jesh ne grupin tonė te njerzve te qellimeve te mira-
e bashkatdhetar te dashur - e kemi nje engjull qe na prinė ajo quhet idila pastaj esht natyra e urata fantastike mandej elina rozafa ana romansa lulja adina amina ninela buqja domira dallendyshja -
jan shoqe bukuri e shpirt njeriu jan engjellushet e kti forumi-
se bashku me disa tjera qe jan shum te mira dhe shquhen per mirsi ti je tash ne e jona nuk te lshojm ma - ne kemi ktu shum qe jan me ne por i cekem vetem kto njiher - e ti tash je e jona nuk te lshon grupi yn ma -
ti ben pjes me ne kalo mir knaqu ne forum edhe do ti kushtoj disa vargje -
dhe do te quhemi partija e engjujve te pa djallzuar partia e mirsisė


Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuueee flm,,,, qe po gjen koh me mu perkushtu mue me gjitha keto fjal,,,, me vien mir qe me kupton dhe nuk idhrohesh,,, Respekt nga ana ime ke,, e tash du me te than dicka,,,,,,,,,,


tjeter her kur hyn dhomen time bjeri pak ma trup se tybe po pritoj me ti lexu gjith keta rreshta , po me duket vetje si me kan tu shku per ate dynje,,,, cka po din ti me shkrujt,,,,,

edhe emri jem askun se ceke qe jam ne ket listen e shoqris tane,,, nese ma len ne fund nuk te vi,,, se tana heret po jam me vonen e po tham ta provoj se cka asht me kan e para ne rend :p ahahahahahah Pak hajgare,,,,

Shum flm nga ti,,,,, Nime qysh e pate emrin se tybe pa paskam pa harruuu?????

Qika^Me^Kule
14-03-09, 02:22
Pershendetje te specializume.

khaaa cfar pershendetje paska hy ne mod,, prej kurshit more aa?ß kurr se paskam degjuu,,,, :p

Flm, dhe une te pershendes ty,,,,,

Qika^Me^Kule
14-03-09, 02:24
te paska ardhe eminja ne konak a?
e tash prit kur te hupin kulet

kjo lovejyja eshte ka lyp nuse per evlad dhe tash ka me que msit te ti se e ka pa qe je me marifet e nuk eshte ka bahet rahat me asnje nuse.


Po me kan me jau qel une deren se po e njoh tash eminen veq syt me duhet me ja rujt se mi mer kulet kjo,,,, :p

athu kjo lovushka si po i thu ti a ka naj far evladi se me pershtatet mue se zor me mu pershtat se une jam bet,,,,, hahaahaha flm nga ti te pershendes

Qika^Me^Kule
14-03-09, 02:25
qikoooooooooo, qu paja qitu t kallxoj diqka n vesh :biggrin:

Po moj qe me nje her , veq mos ma ha,,,,,,,,,,,,,,,, veshin,,, :p

Qika^Me^Kule
14-03-09, 02:26
http://www.cdodite.com/fotografite/artikujt_foto410x/Lulet.jpg
Te deshiroj une CikaMeFustan ty QikaMeKule mire se ardhje dhe argetim te mire ketu.

oooooooo Flm flm nga ti,, llokume te pershendes perzemersisht klm,, dhe ty yllo

lirik
14-03-09, 08:17
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuueee flm,,,, qe po gjen koh me mu perkushtu mue me gjitha keto fjal,,,, me vien mir qe me kupton dhe nuk idhrohesh,,, Respekt nga ana ime ke,, e tash du me te than dicka,,,,,,,,,,


tjeter her kur hyn dhomen time bjeri pak ma trup se tybe po pritoj me ti lexu gjith keta rreshta , po me duket vetje si me kan tu shku per ate dynje,,,, cka po din ti me shkrujt,,,,,

edhe emri jem askun se ceke qe jam ne ket listen e shoqris tane,,, nese ma len ne fund nuk te vi,,, se tana heret po jam me vonen e po tham ta provoj se cka asht me kan e para ne rend :p ahahahahahah Pak hajgare,,,,

Shum flm nga ti,,,,, Nime qysh e pate emrin se tybe pa paskam pa harruuu?????


'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' ''''''''''''''''''''''''''''''''

Ah bre qika me kule-grupi i jon e ka emrin grupi i mirsisė- po mos kqyr me ken e para- se esht nji fjal qe thot kur te nisesh dikun me kallabllak mos bčn tur me dal i pari po mos rri as i fundit -shko aty dikun kah mjedisi-
rendesi ka qe grupi i jon quhet grupi i mirsisė jemi gati si nji lloj delegacioni per vepra te mira -
nuk i bjen keq askuj me hy ne ket grup-
un gjithmonė ne jet jam marr me plane e punė te mira -
por esht intresant diqka te disa -
disa njerz i mshelin syt para te mirave-ruju mos i mshel as ti -kur te vjen e mira para syve e me e zgjedh t keqen grupin e keq ruju se po te shtinė te kqijt ne kthetra -
e mira po te thot me ardh me ne-se po e shoh qe qenke qik jo veq me kule -
por qik e mir-edhe e paske humorin pak si te mirė po me pelqen humori na ben mir per zemer po na knaqshe tue qeshė me humor -
partija jon jan njerz t' mir e kan zemren e shejt si te nan terezes -
me shku ne ndonji parti tjeter -
droj se ke me rrshitė-ke mu ba pishman -ke me than e ku ku qka i bana veti-
pse nuk shkova me grupin e mirsisė ose grupin e engjujve -
kur te ofrohet e mira mos i bjer shkelem-
e sa per ata qe po thua bjeri ma shkurt -
besa mir e ke moj qika me kule -
po me ka dal gjuha N' pleqni nga niher gjuha me rrinte rahat e ma mir i misha punet qy- -
me mua esht intresant diqka -
her e nali gjuhen her me del gjuha -
ah kjo gjuha ime lyp me e pre nga ni her -

lirik
14-03-09, 08:36
sa emrin ne shoqerin ne grupin tonė nese don po ta qesim te parin se kekrush nuk po don m emarr komanden-un kam than jo se kam qef me e lan idilen se ajo esht ma e re ma e freskt-me pri -
edhe e ka fjalen sakicė e ne te vjetrit veq po vijm mbas juve-kur te ka ndoj dasem a valle edhe ne qohemi me vallzue -
pasha besen hala vallzoj si djal i ri oj qika me kule s llastik lakohem-
m ka thanė idila mua ti je komandat suprem por nuk po dua -po kam qejf me pri do dallendyshe e bilbilesha qe ju ka hije fjala un kam pas qejf gjith femrat me ken prisje e mbretresha -
edhe ne pushtet e qeveri i kisha qit krejt femra asnji mashkull nuk e kisha lan as deputet as hiq hiq bre hiq veq po i kisha lan truproje te juve femrave po se juve ju ka hije fjala edhe punet e shtetit shkojn ma mirė e te bankave e te qeveris e te gjitha veq qajo leme gjema ua ka
prish pak fotografin juve femrave se un per vete ua kisha besuar shtetitn veq ne ushtri ndoshta ma pak ju kisha qit mos me ju mundue fort e ne polici ne miniera nuk ju kisha lanė---
edhe ne sigurim te shtetit jo shum pak ne numer ndersa ne qeveri kuvend e ne banka ne ministri ne kryesi e gati gjithkun tjeter po edhe ne biznes se ju ka hije fjala e drejtimi-
i kisha porosit berberat ma special per ju me ua rregullu frizurat -
mu dokė si dama te verteta gjipat ua kisha porosit ma te mir se te mashkujve udhheqsa qe i kan -
e kishe pa ti se sa bukur kish ec kosova e shqipnija -se femrat jan ma te qeta e me te mira per udhheqje veq ishalla nuk del ndoj leme gjeme e arjeta koshtova edhe nga ju se na fikun na i vjedhin krejt pareet mnandej mua me shajn populli ma nxanė kryet me thonė a te kena thanė se femrat jan ma te kqia s e mashkujt - e un mandje s kam kah me ja mbajt i shkreti-
nuk kam si me u mbrojt-

lirik
14-03-09, 08:41
sa per gjatsinė e shkrimit oj qika me kule hajt se nganjiher te ben mirė llafi i gjatė se ai i shkurti -
nuk lidhė me dy krande nuk thuret gardhi-
a ke pas ndonjiher hartim ne shkollė oj qika me kule se valal besoj se qysh po dokesh ti edhe hartimet i paske shkrue shkurt edhe msusi te
ka than shkruj ma gjat hartimet -
mua me kujtohet kur ma ka pas dhan nji notė te mir njiher ne hartim kur i kam pas shkruar vetem pak fjalė -
-------------
DHE KSHTU ISHTE AI HARTIM --

Bota dhe jeta e njerzit jemi hap dhe detyrim gjandari yn ėsht koha

lirik
14-03-09, 08:43
ME PAT THėN MSUESI BRAVO NOTEN MA TE MIR PAT QIT -SE ISHTE HARTIM IDE E FJALVE TE LIRA POR me ti shkru ty ato hartime aq te shkurta nuk e di a i merr vesh oj qika me kule ja nji
per shembull-
kulet shkak i luftrave botrore neper shekuj
nuk e di a e merr vesh

lirik
14-03-09, 09:08
Tash pak vargje-per relaksim
-------------
EH MOJ QIKė QIKA ME KULE
penden time ma perkule
edhe vargun edhe fjalen
ma ke shty si te bardhen valen
per me u derdhė penda n' per mote
se e ka shty mahnija jote
por se shum zanatė e ke
porsi rrezja shqip me nxe
e paske fjalen gjevahire
njimend qenke vashė ilire
dora jote si dukati
si selvi e hollė prej shtati
e ma paske fjalen me peshė
thue argjendi tė ka veshė
me hjeshi e qehlibare
qenke vet perri shqiptare
pasha gurren e gurgullimes
qenke vet arti i cicrimes
e po dukesh karajfile
po te ecė fjala si bilbile
me lakmi te shikonjn lulet
mir te rrijn si njala kulet
tue e lakue trupin si selvi
njimend qenke bukuri
e fjala jote si sheqeri
si currilat per njiheri
kur bien pikave shpernda
ashtu tingujt ajo i ka
e prekė ylberin ne mallengjim
edhe zogun ne fluturim
kur ai lart vjen nga nji shkrep
e bjen ne gurra me u la n sqep
per me pi ndoj varg lirik
me ngjyrė malli n' per qerpik
aman vashė zogun kuptoje
keqkuptimin nga ai largoje
se ai vjen veq me cicerue
ne gjuhė amtare m,e ligjrue
tjeter cak nuk ka ne jetė
veq cicrimė me varg me mbetė
per natyrė e bukuri
me kendue me dashuri
e per vasha e moshė te re
per ato troje e atdhe
prandaj avshė mos ben mekatė
mos e ndiq bilbilin t' ngratė
se ai ne va bjen veq me pi
me krah pende plot larmi
ai cicrimen e ka te poetit
ngjyr art sa ftyra e detit
edhe e pashtershmja ajo thelsija
i kndon arti e bukuria
kurr pa u shterr me ngjyrė kombtare
me pendė shqipe argjentare-
kur te vjen zogu oj qikė me kule
shtroje qerdhen me plot lule
se ai te kndon n cirim ammgjike
per atdhe e shqipni etnike
zeri i tij j ka kalon fyellit
e mahnitė lugun e pyllit#
edhe flladin e pranverat
e puhi e te lehta erėrat
tue kendue me gjukė shqiptare
me at zemren gjithkombtare
pradaj vashė dil e kuptoje
prite mirė e rrepsektoje
me mipritje si esht zakoni
dil te gurra e dil te kroni
shtroja qehren si shqiptare
qesh si dritė margaritare
e si e mbanė shqipen zakoni
me mikpritje ta nderoni
se ai zogu i bukuris
vejn me penden e mirsisė
nuk enjah ai as kurr djallzinė
per veq artit e mirėsinė
si gjithmonė me te bukurin sqep
qe ka kandue shkrep me shkrep
me i bashkue komb e fe
me kang shqipe per atdhe -
------------
nga autori xhelal ferizi
------------------
VAZHDON NE PJESET TJERA
E NDERURA QIKA ME KULE
ja edhe disa vargje relaksuese lirike te kengve popullore shqipe
besoj se do te knaqin shpirtin tend te pa djallzuar-
ishalla na ke ardh me qellime te mira ne grupin tonė te mirsisė
te gjith jemi zpgj qe kendojm aty ne at grup dhe kekrojm fole te pa djallzuara
nganjiher na ndjekin laraskat e gjarpijt por ne ndrrojm vende dhe vetem cierojm shqip
eja me ne nese edhe ti je bilbile mos na dil thėllenzė mendjemadhe se pastaj bjen nesy nder bilbila
e karajfila -Nga autori xhelal ferizi liriku ne mergim-
me penden ne sherbim te artit shqiptarė e krijimtarisė se kengve e vargjeve popullore
duke besuar gjithmonė ne mirkuptim te krijimtarisė
shum protagonist ne dardani jan be shkak i frymzimit tim
te vargjeve -dhe artit shqiptar e vullnetitt e pendes -
ju falenderoj ju dhe forumin e bukur dardania -
-----------------------------

lirik
14-03-09, 09:09
qika me kule ke me u knaq me cicerima te pershendes dukesh e mirė edhe humori yt na pelqen

lirik
14-03-09, 09:30
Ti qika me kule te holla
----------
nga autori xhelal ferizi liriku ne mergim
dil mos rri ne hije e molla
nderer ata rrema plot me erė
dil kah lulet nga njiher
ku rrin arti e bukurija
fleta e sharmi edhe larmija
dil e shih nder fletė bujare
si qelė lulja shqiptare
merri erė ndoj borziloku
se te hjeshohet balli e floku
edhe vetulla porsi e hanes
se ktu kdnohet gjuha e nanes
gjuha shqipe karajfile
nder mimoza e tradnofile
nde lulkuqe e mandarina
e kshu i shkojnė po moti e stina
vargut shqip nder rozmarina
tue kendue si kanarina
lene mollen m,e at hije
dil n per art prej idilie
ku pranvera del me brusha
ku larmojn te gjkera fusha
me nji shpirtė sa te pa anė
qe i joshin diell e hanė
edhe e joshin bukurinė
at shkeqlim e dashurinė
e rinisė me zemer t'jete
ejani shihni lule flete
si dijn t' qelen pa djallzi
veq per art e per mirsi
jo per maska e laramane
veq per yj e per drit hane
eja dil moj karajfile#sepse lulet nuk kan hile
e perkulu para mahnije
para arti e bukurije
se te ka ardh penda me lule
prandaj dil oj qikė me kule
mos u ndrojė para qiltersie
rri e thjesht se te ka ma hije
rri nder lule aromtare
e ndegjo cicrimė shqiptare
si kendon zogu nder moza
ne jorgovane thana e shkoza
e ne tjjera lule bari
gjithkah shtrue ku rrin behari
zogun tuaj mos e nenqmoni
anjiher mos e largoni
kur ai nga rruget mergimtare
te ju vjen ne degė shqiptare
me kendue prej mallengjimit
me at sqepin e rimimit
mos e ndiqni mos e gjuani
mirė se erdhe gjith ti thuani
neper degė e neper pipe
me kendue me gjuhen shqipe
-----
se rrin zogu nder karajfile
me cicėrimė e kėngė pa hile
veq per ju me shkri ndoj varg
neper mote vjen nga larg
neper lule e fusha vjen
e me shum rima e refren
ju kendon kah qielli e pylli
me rimė arti porsi fyelli
si magjika e kolorites
se ai quhet zogu i dites
qe mergoj ne udh mergimtare
me at pendė margaritare
e ka ndejt mbi tridhjet vjet
tue lotue per dheun e vet
e mas vitesh neper mote
vjen me kndue neper ag'zote
her mbas here per atdhe
me i bashkue me varg tri fe
edhe zemrat e unitetit
me at zemer si kaltri t detit
e kahdo ka degė e kroje
me gjuhė shqip kendon per troje
-------------------------------
xhelal ferizi autorė keng lirike shqiptare
vazhdojn kengt shqiptare
qika me kule -
e nderuar nese je merzitur dal te ndoj tjeter temė nuk te pengoj -

lirik
14-03-09, 09:32
Nese Ju Pengoj Me Vargjet E Mia Lirisht Pa Problem Dal Nga Oda Juaj Pa Keqkupim
Penda Ime Sherben Ne Sherbim Te Vargut Dhe Artit Shqiptar Te Kenges Lirike Te Vargut Popullor Shqip Te Gurrs Shqipe Thuani Lirisht S Enuk Me Mbetet Hatri

Qika^Me^Kule
14-03-09, 14:55
sa per gjatsinė e shkrimit oj qika me kule hajt se nganjiher te ben mirė llafi i gjatė se ai i shkurti -
nuk lidhė me dy krande nuk thuret gardhi-
a ke pas ndonjiher hartim ne shkollė oj qika me kule se valal besoj se qysh po dokesh ti edhe hartimet i paske shkrue shkurt edhe msusi te
ka than shkruj ma gjat hartimet -
mua me kujtohet kur ma ka pas dhan nji notė te mir njiher ne hartim kur i kam pas shkruar vetem pak fjalė -
-------------
DHE KSHTU ISHTE AI HARTIM --

Bota dhe jeta e njerzit jemi hap dhe detyrim gjandari yn ėsht koha

PO e shoh bre mashallah boll trup i paske shkru,,,,

Une rrotlla pritoj jo se nuk di,,, po kan than ma mir bjeri shkurt e trup,,, edhe hartim kur kam shkrujt boll pak amo kan pas vler te madhe sa qe tjetri nxens qe e shenojke nje flet,,, :D

Qika^Me^Kule
14-03-09, 15:02
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' ''''''''''''''''''''''''''''''''

Ah bre qika me kule-grupi i jon e ka emrin grupi i mirsisė- po mos kqyr me ken e para- se esht nji fjal qe thot kur te nisesh dikun me kallabllak mos bčn tur me dal i pari po mos rri as i fundit -shko aty dikun kah mjedisi-
rendesi ka qe grupi i jon quhet grupi i mirsisė jemi gati si nji lloj delegacioni per vepra te mira -
nuk i bjen keq askuj me hy ne ket grup-
un gjithmonė ne jet jam marr me plane e punė te mira -
por esht intresant diqka te disa -
disa njerz i mshelin syt para te mirave-ruju mos i mshel as ti -kur te vjen e mira para syve e me e zgjedh t keqen grupin e keq ruju se po te shtinė te kqijt ne kthetra -
e mira po te thot me ardh me ne-se po e shoh qe qenke qik jo veq me kule -
por qik e mir-edhe e paske humorin pak si te mirė po me pelqen humori na ben mir per zemer po na knaqshe tue qeshė me humor -
partija jon jan njerz t' mir e kan zemren e shejt si te nan terezes -
me shku ne ndonji parti tjeter -
droj se ke me rrshitė-ke mu ba pishman -ke me than e ku ku qka i bana veti-
pse nuk shkova me grupin e mirsisė ose grupin e engjujve -
kur te ofrohet e mira mos i bjer shkelem-
e sa per ata qe po thua bjeri ma shkurt -
besa mir e ke moj qika me kule -
po me ka dal gjuha N' pleqni nga niher gjuha me rrinte rahat e ma mir i misha punet qy- -
me mua esht intresant diqka -
her e nali gjuhen her me del gjuha -
ah kjo gjuha ime lyp me e pre nga ni her -


Po si thojn bre ja ne te ri , ja n'pleqri,,, ska qare pa dal guha,,

Qika^Me^Kule
14-03-09, 15:15
Nese Ju Pengoj Me Vargjet E Mia Lirisht Pa Problem Dal Nga Oda Juaj Pa Keqkupim
Penda Ime Sherben Ne Sherbim Te Vargut Dhe Artit Shqiptar Te Kenges Lirike Te Vargut Popullor Shqip Te Gurrs Shqipe Thuani Lirisht S Enuk Me Mbetet Hatri

fLM;;; SHUM NGA ANA E JUAJ;;; jOOOOOOOOOOOOOO E them joooooooooooo aspak nuk me pengoni perkundrazi une jam nje person e dua teper humorin dhe ketu ne forum skem pse te filozofojm edhe aq,,, cdo njeri e din se sa ka aftesi apo sa ka dijeni,,, ketu jem njeri me tjetrin per nej fjal te mir te ja thoni e jo te mbetem te offendum ndaj njeri tjetrit,,,, apo ti themi vetes se jam dikushi,,,, vertet em pelqejn shkrimet tuja,, dhe nej her te falenderoj per poezi qe ma kishe kushtu,,,,

me kishe than nej varg tani sme kujtohet mir,,,,, Fjalet tuja Gjevahir,, apo je si gjevahir tash nuk me kujtohet mri,, vetem po them ti mos i ngjaj qasaj Gjevahirit cka une po mendoj se tybe qate rrog qe e mar me kushto rrypa mi ble e mi i lidh,,,, haahahahaha

Hajgare,,, mos me mer asgje afro zemres aman,,,, se nuk flas dic,, tet ju ofendoj apo te mbetni i lendum me fjal nga une,,, me vien aq mir dhe vertet meriton RespekT te plot qe gjeni koh tek dhoma ime dhe te me leni keto komennte kaq te mira se kur po i lexoj me ngrisin lart,,,

Respekt dhe nje her me te mira,,,,,,,,,,, Insha-allah.

Peja-Boy
14-03-09, 17:09
http://www.hofele.com/design/en/Audi_A8_D2/img/Audi_A8_D2_Heck%203.jpg

Peja-Boy
14-03-09, 17:12
fLM;;; SHUM NGA ANA E JUAJ;;; jOOOOOOOOOOOOOO E them joooooooooooo aspak nuk me pengoni perkundrazi une jam nje person e dua teper humorin dhe ketu ne forum skem pse te filozofojm edhe aq,,, cdo njeri e din se sa ka aftesi apo sa ka dijeni,,, ketu jem njeri me tjetrin per nej fjal te mir te ja thoni e jo te mbetem te offendum ndaj njeri tjetrit,,,, apo ti themi vetes se jam dikushi,,,, vertet em pelqejn shkrimet tuja,, dhe nej her te falenderoj per poezi qe ma kishe kushtu,,,,

me kishe than nej varg tani sme kujtohet mir,,,,, Fjalet tuja Gjevahir,, apo je si gjevahir tash nuk me kujtohet mri,, vetem po them ti mos i ngjaj qasaj Gjevahirit cka une po mendoj se tybe qate rrog qe e mar me kushto rrypa mi ble e mi i lidh,,,, haahahahaha

Hajgare,,, mos me mer asgje afro zemres aman,,,, se nuk flas dic,, tet ju ofendoj apo te mbetni i lendum me fjal nga une,,, me vien aq mir dhe vertet meriton RespekT te plot qe gjeni koh tek dhoma ime dhe te me leni keto komennte kaq te mira se kur po i lexoj me ngrisin lart,,,

Respekt dhe nje her me te mira,,,,,,,,,,, Insha-allah.

Hahahahahahahahaahahahahahahahahah oooooooooooooo Deksh ti hoooooooooo

Ooooo Sa kom kesh bre .....

Oj Qika^Me^Kule qe ta pruna nje Auto me dal me bo Kruga neper Katund .. veq ruaje mos e Grrith kund neper Gardhe t“katundit !!

Qika^Me^Kule
14-03-09, 18:59
Hahahahahahahahaahahahahahahahahah oooooooooooooo Deksh ti hoooooooooo

Ooooo Sa kom kesh bre .....

Oj Qika^Me^Kule qe ta pruna nje Auto me dal me bo Kruga neper Katund .. veq ruaje mos e Grrith kund neper Gardhe t“katundit !!

hahahahahahaah :p

Flm,,,,,,,,,, ani bash si e kam qjef une,,, mendova thash mos me prune cfar breshkani si e kma e s'dashta me ta mar hiq :p por flm shum..... (K)

lirik
14-03-09, 19:44
valla qika me kule legjendė e gjallė po del-
ku sa shpejt dole edhe u popullarizove me kto kule shum shpejt oda e jote do te mbushet
me vizitorė-
edhe tash je ba mikesha ime -
je ne grupin e te mirėve njiher si antare -
po qka po lakmoj ne ket veturė qe ta paska pru dhuratė ky djali peja boj -
edhe ky po u dashka me ardh n grup tonė se qenka bėmirs -
qy ou qfar kerri dhurate ta ka pru e lumja ti-
sa lezet me pa katunare me kule
tue i grahė kerrit -ke me e hjeshu me e zbukuru vendin-
me ken si ti isha dal ne qytet me u reklamu pak -
e m e e parku ne prishtin para grandi makinen -
me dal me e c me kule kah qendra -
kur te kishin pa me kule e me kett lloj makine ishe bė legjendė-
ne prishtinė-e ksihe terheq vemendjen e biznismenave e shum tjerve

duke thėnė -
qy ajo qika me kule qfar kerri -
ndoshta edhe hajrin ta kishim pa na kishe njoftu me nodj bos -

po un mendoj se do te kthehet moda e kuleve -

se paku njiher ne vit me e ba nji tradicion te kuleve me u vesh si paradė mode ne kryeqytet-
se mjaft interesante kan qen ė kulet--
dhe ti ju dhe popullaritet edhe ma teper na knaqe na malelngjeve -

qika me kule-
sa me aktraksion i prune kulet ne modė e fitove dhuratė
fantastike makinen -

Qika^Me^Kule
14-03-09, 19:48
valla qika me kule legjendė e gjallė po del-
ku sa shpejt dole edhe u popullarizove me kto kule shum shpejt oda e jote do te mbushet
me vizitorė-
edhe tash je ba mikesha ime -
je ne grupin e te mirėve njiher si antare -
po qka po lakmoj ne ket veturė qe ta paska pru dhuratė ky djali peja boj -
edhe ky po u dashka me ardh n grup tonė se qenka bėmirs -
qy ou qfar kerri dhurate ta ka pru e lumja ti-
sa lezet me pa katunare me kule
tue i grahė kerrit -ke me e hjeshu me e zbukuru vendin-
me ken si ti isha dal ne qytet me u reklamu pak -
e m e e parku ne prishtin para grandi makinen -
me dal me e c me kule kah qendra -
kur te kishin pa me kule e me kett lloj makine ishe bė legjendė-
ne prishtinė-e ksihe terheq vemendjen e biznismenave e shum tjerve

duke thėnė -
qy ajo qika me kule qfar kerri -
ndoshta edhe hajrin ta kishim pa na kishe njoftu me nodj bos -

po un mendoj se do te kthehet moda e kuleve -

se paku njiher ne vit me e ba nji tradicion te kuleve me u vesh si paradė mode ne kryeqytet-
se mjaft interesante kan qen ė kulet--
dhe ti ju dhe popullaritet edhe ma teper na knaqe na malelngjeve -

qika me kule-
sa me aktraksion i prune kulet ne modė e fitove dhuratė
fantastike makinen -


gaaghaghaghaghaghaghaaghagh Po bre qeshtu jan Katunarkat,,,, Une e kma guhen e gjat tybe me ma preh me dalin edhe 7 tjera pas,,,,,, nuk jes per asgje keq,,,,,

Po bre ket tramafilin ky djali zoti e rujt,,, mu ka dashuru virani ne ushkur temin qata po don me me mashtru me kes senin e vet,,, si dhurat ma pruni po tybe veq nja morsha qelsin s'te kma lan mie hyp ky veq i kam hyp vet,,,,,

Peja-Boy
14-03-09, 19:51
gaaghaghaghaghaghaghaaghagh Po bre qeshtu jan Katunarkat,,,, Une e kma guhen e gjat tybe me ma preh me dalin edhe 7 tjera pas,,,,,, nuk jes per asgje keq,,,,,

Po bre ket tramafilin ky djali zoti e rujt,,, mu ka dashuru virani ne ushkur temin qata po don me me mashtru me kes senin e vet,,, si dhurat ma pruni po tybe veq nja morsha qelsin s'te kma lan mie hyp ky veq i kam hyp vet,,,,,

Duhesh me hek Ushkurin e mu shliru ne Vozitje ....

Po mundona boll me dijt qka ki perfundi kuleve a i ki Komt e mira a i ki te trash spo e di se kulet e gjona shume ...

Qika^Me^Kule
14-03-09, 20:19
Duhesh me hek Ushkurin e mu shliru ne Vozitje ....

Po mundona boll me dijt qka ki perfundi kuleve a i ki Komt e mira a i ki te trash spo e di se kulet e gjona shume ...

Hajt ti , mos ma mbaj gajlen se si voziti,,,,,, :p


Djalo ty po te shkojka mendja keq,,,,,,, edhe cka po don me dit bre cka kam perfundri kuleve qy,, I kam pixhamat,,,, e perfundri tyne i kam nje par klina,,,, e per fundri tyne i kam kamt,,,,,,,,,,,,,

valla bre djali mir daqe me dit i kam si kaqika,,,,,,, veq mos u jargis tash ghaaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghagha ghaghaghaghaghaghaghagh

Urata
14-03-09, 20:34
'Qikilushe, t'pershendes duke t'uruar vikend qejfi...!

lirik
14-03-09, 21:57
qika me kule -
makinen ta paska fal me sherr ky djali ik sa ma par hyn ne partin tonė te mbrojttjes
se jemi duke e zgjerue pastaj ata qe prekun ne gra do te perjashtohen nga partia mjafton
qe grat te bejn be se jan ngacmuar ligji i jon i rrept do ti perjashtoj prej partije -
hyn ne partin ton se partija jon ka siguri un e kam formuar

lirik
14-03-09, 21:58
partija jon me rret me aktivitet te menqura kombtare miqsije e biznesi sa ma par hyn qika me kule perdryshe nuk paske mbrojtje kan fillu rreziqet per ty edhe pse qenke e aft me u mbrojt mjaft

Peja-Boy
14-03-09, 22:01
Hajt ti , mos ma mbaj gajlen se si voziti,,,,,, :p


Djalo ty po te shkojka mendja keq,,,,,,, edhe cka po don me dit bre cka kam perfundri kuleve qy,, I kam pixhamat,,,, e perfundri tyne i kam nje par klina,,,, e per fundri tyne i kam kamt,,,,,,,,,,,,,

valla bre djali mir daqe me dit i kam si kaqika,,,,,,, veq mos u jargis tash ghaaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghagha ghaghaghaghaghaghaghagh

Oooo Ty Toka te lshoft hahahahahahahahahahahaah se Barku pem dhemb tu keshhhh....

lirik
14-03-09, 23:41
na ka dal humoriste qika me kule

Agroni22
15-03-09, 00:42
te pershendes te uroje qdo te miree

Qika^Me^Kule
15-03-09, 19:06
liki & Agroni22 Te Faleminderit per vizit tek dhoma ime,,, dhe une ju pershendes,,,,,

emine
15-03-09, 20:00
gaaghaghaghaghaghaghaaghagh Po bre qeshtu jan Katunarkat,,,, Une e kma guhen e gjat tybe me ma preh me dalin edhe 7 tjera pas,,,,,, nuk jes per asgje keq,,,,,

Po bre ket tramafilin ky djali zoti e rujt,,, mu ka dashuru virani ne ushkur temin qata po don me me mashtru me kes senin e vet,,, si dhurat ma pruni po tybe veq nja morsha qelsin s'te kma lan mie hyp ky veq i kam hyp vet,,,,,


hahhahahhahahhahhahahahhahhahha te tregoje najher ne pv diqka lidhje me guhen:P te pershendes qikirikitaki:P

Qika^Me^Kule
15-03-09, 20:12
hahhahahhahahhahhahahahhahhahha te tregoje najher ne pv diqka lidhje me guhen:P te pershendes qikirikitaki:P

ghaaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagh po ma mer mendja se cka do me tregojsh ghaaghaghaghaghaghgha Une guhen e gjat po amo se kam per taxi,,,,, ghaghaghaaghaghaghaghagh se shti gjithkund,,, Flm,, dhe une ty te pershendes shum shum

emine
15-03-09, 22:24
ghaaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagh po ma mer mendja se cka do me tregojsh ghaaghaghaghaghaghgha Une guhen e gjat po amo se kam per taxi,,,,, ghaghaghaaghaghaghaghagh se shti gjithkund,,, Flm,, dhe une ty te pershendes shum shum


jo gjithkund se shtin veq e pshtjell kaniher ,nese mundesh tri here e di se ke ma te gate se une hahhahahhahahahha......hahahhahhahahhahahhahahha.. ...........prep spo muje me fole shlir ktu breh ,hajte gjumin e omel he dreqi i larem:tongue:

LuLjaa
16-03-09, 01:06
Qika^Me^Kule t`pershendess ku do qe je, kalofsh bukur.

https://www.buyflower.com.sg/main/images/ar8c0a07.JPG

Urata
16-03-09, 20:39
Qikilushe, nje jave t'carte prej sevdaje e paq!

http://www.youtube.com/watch?v=AjuGJxkwDnU&feature=related

shih moj sa mire po kcen frajeri...!

lovely
16-03-09, 23:56
qike, kanga jote si firme me merziti :(:(

t pershendes fort :)

Qika^Me^Kule
18-03-09, 20:19
Qikilushe, nje jave t'carte prej sevdaje e paq!

http://www.youtube.com/watch?v=AjuGJxkwDnU&feature=related

shih moj sa mire po kcen frajeri...!

po bre masha-allah,,,, :p

Dhe une te pershendes ty shum,,,, e shum flm,, ooo synooo

Qika^Me^Kule
18-03-09, 20:20
qike, kanga jote si firme me merziti :(:(

t pershendes fort :)


eh,,,,, sorry llokume,,,, flm,, dhe une te pershendes shum,,,

lirik
18-03-09, 21:29
Hajde me ne oj qika me kule
---------
autori xhelal ferizi-liriku ne mergim
---------------------
hajde me ne oj qika me kule
se mbas nesh vijn shum kanarina
karajfilat na duan e shum lule
rima e zemres ėsht si violina
---------
rimen te zemres e kan mikeshat e mia
porsi motra un ato i dua
kund ma te bardha nuk i ka etnija
njena shegė e tjetra porsi ftua
''''''''''''''''''''''''
hajde e merre edhe ti zemren e arit
e at te bukuren qehre porsi fleta
e me fjalen por si te qehlibarit
eja me ne se te ne qeshė jeta
'''''''''''''''''
do ta bėjm nji grup tė madh kombtarė
do tė ne prijnė do tė menqura kshilltare
kush do tė jet besa zonja e parė
ndonji zogzė qė nuk ėsht hileqare -
''''''''''''''
do ta qesim nė vota moj qikė
do te bėhemi grup porsi ingjija
do tė quhet shoqėri me etikė
qė e mbanė syrin prore kah shqipnija
'''''''''''''''''''
aty do tė jet adina e elina
buqja arkza ana e idila
edhe natyra porsi kanarina
qe mahnisin fllanza e bilbila
-------
pastaj lulja e tjera dardane
edhe djem do t' vijnė me ne ilir
do tė mbledhemi porsi yjt rreth hane
kush si ari e kush si gjevahir
----------
edhe ti eja moj qika e artė me kule
e do ta bėjmė nji shoqeri argjendi
si kuvendin gjithmonė tė bardhat lule
ashtu fjala do tė na del si shendi
'''''''''''''''
do ta zgjedhim nji shoqeri shkelqimi
qė sytė qielli gjith me i mbajtė kah ne
do tė kndojmė kangė me magji rimimi
per liri e tė bukurin atdhe
''''''''''''''''
e kėngetarė do t' gjejmė me stil magjik
qė i shkon rima porsi tingulli i fyellit
e ndoj kengtare me tė bukur qerpik
qė e ka nurin porsi drita e yllit
''''''''''''
e kahdo te shkojmė do te percjell violina
mjeshtri i sajė e kėnga shqiptare
bashk do te behen zogj e kanarina
si ma tė bukurat degė n' qershi pemtare
''''''''''''''''
e do ti luajm do valle me tupana
e do i kėndojm do vargje t 'poetit
djem e vasha qė i lindi dardana
do tė vallzojnė si tė bukra val't e detit
''''''''''''
e kur liriku t' thurė fjalė n' magjik fije
e si shperndahen reflekset t' ylberit
nė shi e diell shndritje bukurije
kur shperndahen rrezet pernjiherit
'''''''''''''
ashtu vargu zemrat do ti shkrinė
porsi i dehė lulet ylber koloriti
aq sa zog bilbil e kanarinė
do te perkulen kah vargu ma i dlirti

'''''''''''''''''''''
e do te bindesh sa e bukur ėsht jeta
kur te dalin zanat shqipe ne valle
porsi lpenra te zogut krahlehta
gurė e dhe kan me u dukė pa halle

'''''''''''''''
edhe toka vet ka me ndryshue
rima e hapi e vallja kur te nxhehet
e kur te niset kanga me u kendue
kur dardanja kah beli te thehet
'''''''''''
edhe ti aty oj qikė me kule
kur te kapesh ne valle dor per d ore
ke me u dukė porsi e bukur lule
e tokes shqipe e stines pranverore
''''''''''''''''''''''''''

autori xhelal ferizi liriku i mallengjyer per trojet shqiptare -

----------------------

lovely
18-03-09, 21:31
http://i0006.photobucket.com/albums/0006/findstuff22/Best%20Images/Just%20For%20Fun/Just%20for%20Fun%20Adjusted/FLOWER.jpg

lirik
18-03-09, 21:59
Hajde me ne oj qika me kule -
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''
autori xhelal ferizi
''''''''''''''''''''''''''''''''''
hajde e bukur me ato kule te motit
belin dridhe ne valle shqiptare
porsi zanė qe vjen andej sopotit
si ma e bukura perri te jesh ė valltare
'''''''''''''''''''
e dorė mė dorė aty ne at vallzim
ku do te lozin shqipe treqind qika
porsi i mahnitshmi tingull me rimim
do e dridhė noten e bukura harmonika
'''''''''''''''''''
do te vallzon aty e bardha natyra
qe si drita ajo nder shoqe qeshet
gaz i saj esht porsi e luleve fytyra
me art ngjyre ne pranverė kur veshet
'''''''''''''
mandej ne vall e del e bukura urata
treqind yje vijnė me e pa at stil
kur me taktin e me te bukurit hapa
e luan belin si flaka n' kandil
'''''''''''''''
e me hjeshinė qė e ka nji vashė n' gėrsheta
qė i bien shpines si dy lidhje magjike
do tė shtohet nė at aheng jeta
ku kndojn vashat e shqipnisė etnike
-----------

e vallzon mandej edhe nje arbnore
kur te nxehet vallja kah mjedisi
me dy vetulla harqe ylberore
qe ma te bukur nuk e ka parisi
''''''''
as londona e as roma e stambolla

e ka belin si vet elastika
fijet e flokut mi ka aq te holla
e ne faqe dy magjike pika
----------
ajo emrin e ka e quhet idile
sa her shkri i ka vet festivalet
e ka qeshjen porsi karajfile
kur vallzon thonė i perkulen malet
''''''''''''
e kur te nisė aq fort me u dridhė tupani
neper zemra kahdo kur te hyn rima
ka ma dalė vet ai lirik dardani
me i qitė hapat siq rrymon vetima
''''''''''
keni me pa kur t' ndrronė rimė klarineti
ka me u qelė zemra e fushes dardane
e kah shqipnija ka me u q elė vet deti
me ato brigje nė dhe e kokrra rane
''''''''''''''''''
autori xhelal ferizi liriku i vargjeve shqiptare
-------------------------------

Urata
18-03-09, 22:56
Qikilush, kjofsh tu bo gjume t'embel dhe u zgjofsh e shume disponuar...!

lirik
18-03-09, 23:23
hajde me ne oj qika me kule
-----------
pjesa III-
nga autori xhelal ferizi
-----------------------
ka me ardh edhe domira
qe nder yje rrin ma e mira
tue ndrqu syprinen te detit
do i jep qehren muhabetit
----------
ajo shqip ka me cicerue
ne fjalė mahnitse tue ligjrue
e porsi yje tė i netve te vona
kan me ardh buqja e dogzona
''''''''''''''''
kan me u gzue sa shum qytete
edhe ara e bereqete
kur ti shohin kto perrija
tu u shpalosė kah bukurija
''''''''''''''
Hajde oj qikė ma mirė me ne
ke me i pa rrezet mbi dhe
si perhapen ne gaz mahnj ije
neper zemra dashurije
''''''''''''
do t' ndegjohet gjuha e t' parve
edhe zani i kangatarve
porsi gjaku i sheges nare
do t' embelsoojn zemrat shqiptare
'''''''''''''''''
prandaj te thrret ty bukurija
hajde oj vashė nder zana te mia
se do te vjen edhe albonita
sara e e arta e margarita
'''''''''''''''''
ke me e pa q 'ėsht vet magjija
kur t -bjen fyelli qiftelija
ora e maleve ka me u lshue
kang's shqiptare me ju shtrue
----------
prandaj eja oj vashė me ne
mbasi je me mosh e re
gzoje jeten karajfile
po te ftoj n e gzim pa hile
---------
artin te bukur me e shijue
treqind fllanza tue vallzue
treqind qika me krahnore
tue flutrue n valle arbnore
------------
edhe djem te ket petrita
kur do te vjen e bardha dita
vet liriku ne gotė dollije
me i pergzue kta zogj etnije
---------
vjen edhe lulja e vjen jadore
porsi vijat me rrathore
rreth ylberit ne mes e skaje
si dy zogza mbi dushkaje
-------
e mbi zabele ne lepnra te lehta
tue kendue per troje t veta
e kur te lashohen me dy brusha
si dy zogza engellusha
''''''''''''''
e te ja nisin me e marr anen
porsi yjt qe e rethojn hanen
qehren hapur mahnitore
ashty kto dy vasha arbnore
--------
kan me e qelė gazin me valle
deri sa te qeshen gurė e zalle
si shqiponja me dy koka
kan me u sjellė kah qielli e toka
...........
e do te derdhet kahdo rakia
qokollata e gurabija
pemė e rrush ne per shum pjata
tue sherbye vashat shtatgjata
''''''''''''
DO TE NDIZET ATMOSFERA
kur t shpalosė talentin lera
ajo dridhet thuper holla
ka me u shkri shkupi e stambolla
--------
kur te shoihn si e dridhėshtatin
kur te ja shohin ne dorė sahatin
te hollė flokun e te holla fije
art ma i shejt prej bukurije
---------
hajde oj qikė edhe ti me kule
pse ne dy gjunjt kshtu me perkule
ftesa ime dashamire
po te thrret oj vashė ilire
-------------
autori xhelal ferizi
liriku i kengve popullore shqipe
ne sherbim te artit dhe vargut artistik shqiptarė me rima e strofa -
------------

ju faleminderit per mirkuptim gjithqka ne sherbim te vleres s e vargut e artit
qellimi esht i vleres qe ju po i sherbeni -

hasanmehmeti
19-03-09, 01:31
Pershendetje per Ju , Qika me Kule,

Te uroj mireseardhje ne Forumin Dardan , duke shpresuar se do kalosh mire ne kete mes!

http://www.flowersonline.ro/imagini/2m.gif


Me respekt,
Hasani

Zhaneta
19-03-09, 07:51
http://www.guide-fleurs.com/fleurs/fraise-bouquet-de-fleurs-fraise_grande-18-1036.jpg

Shqiptare_ne_Turqi
20-03-09, 22:39
njé pamje pej katunit toné,e sheh tane diten me ra shi,tybe as i grim nuk té zhyten kulet :biggrin: a vjen per vellaun :biggrin:


shum pérshéndetje Qika^Me^Kule :smile:


http://www.yeniresim.com/data/media/276/www.yeniresim.com_-_Yol_Resimleri_-_Manzara_Sper.jpg

thellenza
20-03-09, 23:05
http://i300.photobucket.com/albums/nn24/moon1shine/weekend/beautiful_weekend_reflecting_rose.gif

Shqiptare_ne_Turqi
20-03-09, 23:42
njé pamje pej katunit toné,e sheh tane diten me ra shi,tybe as i grim nuk té zhyten kulet :biggrin: a vjen per vellaun :biggrin:


shum pérshéndetje Qika^Me^Kule :smile:


http://www.yeniresim.com/data/media/276/www.yeniresim.com_-_Yol_Resimleri_-_Manzara_Sper.jpg


po e mar mbrapa fjalen :biggrin: e sa mire u ba qe me dole teze breh ! :biggrin:
se diqysh shum gat emni ,e tash veq teze ma kallaj :biggrin:
te puq shum :smile:

gjini
22-03-09, 19:38
besoj qe ke pas sot nje dite te bukur pushimi dhe ke kalue bukur me miq e mikesha ne oden tende
uroj qe neser te jesh fit per nje fillim jave te mbare.

Qika^Me^Kule
22-03-09, 19:45
lirik , lovely , Urata , hasanmehmeti , Zhaneta , thellenza , gjini

Ju Pershendes dhe une juve,,,, shpresoj qe keni kaluar nje fundjave te qet , dhe uroj per juve nje fillim jave te mrekullushme,,,,


Oj Shqiptare_ne_Turqi ooo ku te ka moj teta??? flm,, shum pamje e bukur,,, si te ishte pamje nga RUGOVA me duket???? Te pershendes dhe une ty,, nje fillim jave te mrekullushme per ty,,,

gjini
22-03-09, 19:47
http://www.guide-fleurs.com/fleurs/fraise-bouquet-de-fleurs-fraise_grande-18-1036.jpg


kETE LULE e vendosa per ty dhe dola ne bahqe te nje komshijkes e ja mora vetem per ty qike me marifet

Qika^Me^Kule
22-03-09, 19:54
http://www.guide-fleurs.com/fleurs/fraise-bouquet-de-fleurs-fraise_grande-18-1036.jpg


kETE LULE e vendosa per ty dhe dola ne bahqe te nje komshijkes e ja mora vetem per ty qike me marifet

Oh shum , shum , shum , Flm,, nga Ju,,,, gjini,,,, ja nje lule per ty pra,,,,,

http://img66.imageshack.us/img66/8044/poqv7.jpg

lirik
22-03-09, 20:01
qika me kule-
ne grupin e engjujve ku je edhe ti e zgjedhur-
portat per djajt do te jen te mbyllura -
ne grupin tonė ku edhe ti do te vallzosh-
ne mbremjet e mdha te diaspores shqiptare -njerzit do te jen te zgjedhur -

ku e kam ndermend ta organizpj me shqiptarė nga nga mergimi e nga turqia nji mbremje te madhe feste -
do te jesh edhe tie ftuar-
por djajt nuk hyjnė mbrenda prandaj kujdes kah po rreshtohesh -
mos po rreshqet ne anen e gabuar -
siq kan rreshqit disa duke mos qen te aft ti dallojn engjujt nga djajt kujdes pra -
esht keshillė e imja miqsore -
ne at mbremje do te jen te ftuara shum personalitete dhe do te ket edhe surpirza -
te cilat nuk tregohen tash por jan befasi te kendshme

lirik
22-03-09, 20:04
perveq valelve e kengve do te ket te ftuar nga e gjith mergata prandaj qysh tash kam filluar ti zgjedhi vetem njerzit qe jan engjuj do te jet mbremje e madhe patriotike atdhetare me bashkatdhetarė-
qe do te organizohet me rastin e nji pervejtori te madh -

Qika^Me^Kule
22-03-09, 20:06
qika me kule-
ne grupin e engjujve ku je edhe ti e zgjedhur-
portat per djajt do te jen te mbyllura -
ne grupin tonė ku edhe ti do te vallzosh-
ne mbremjet e mdha te diaspores shqiptare -njerzit do te jen te zgjedhur -

ku e kam ndermend ta organizpj me shqiptarė nga nga mergimi e nga turqia nji mbremje te madhe feste -
do te jesh edhe tie ftuar-
por djajt nuk hyjnė mbrenda prandaj kujdes kah po rreshtohesh -
mos po rreshqet ne anen e gabuar -
siq kan rreshqit disa duke mos qen te aft ti dallojn engjujt nga djajt kujdes pra -
esht keshillė e imja miqsore -
ne at mbremje do te jen te ftuara shum personalitete dhe do te ket edhe surpirza -
te cilat nuk tregohen tash por jan befasi te kendshme

liki te pershendes perzemersisht,,,, dhe vertet je nje mik i mir,,, meriton respekt te veqant nga ana ime,,, njashtu te falenderoj dhe nje ehr per keshillem i mirpres keshillat e cdo njerit por i vlersoj me shum ato qe me jepin dieni,,, shpresoj te mos gabohem kurr,,,, me askend,, dhe mendoj qe sdo jem e gabuar me as njerin ketu,,,

nje lule nga ana ime si shej respekti,,,,,
http://img66.imageshack.us/img66/8044/poqv7.jpg

lirik
22-03-09, 21:02
perveq valleve e kėngve do tė ket tė ftuar nga e gjith mėrgata-
prandaj qysh tash kam filluar ti zgjedhi vetėm njerzit qė jan ėngjuj -
do tė jet mbrėmje e madhe patriotike atdhetare me bashkatdhetarė-
qe do te organizohet me rastin e nji pėrvejtori tė madh -
uroj qe te ndjehesh e knaqur ne mesin tonė te shqiptarėt
e padjallėzuar -

lirik
22-03-09, 21:04
liki te pershendes perzemersisht,,,, dhe vertet je nje mik i mir,,, meriton respekt te veqant nga ana ime,,, njashtu te falenderoj dhe nje ehr per keshillem i mirpres keshillat e cdo njerit por i vlersoj me shum ato qe me jepin dieni,,, shpresoj te mos gabohem kurr,,,, me askend,, dhe mendoj qe sdo jem e gabuar me as njerin ketu,,,

nje lule nga ana ime si shej respekti,,,,,
http://img66.imageshack.us/img66/8044/poqv7.jpgkėshilla e mirė ne kohen e duhur planet mi kan prishur djajt neper vite ne jeten e organizimeve kombtare -
mi prishen e edhe ne forume

lirik
22-03-09, 21:07
planet e mia jan kombtare -
per bashkim e gjuhė amtare
neper mote fjala ime
ka ligjrue per kto bashkime
autori lirik

Makresh
22-03-09, 22:25
planet e mia jan kombtare -
per bashkim e gjuhė amtare
neper mote fjala ime
ka ligjrue per kto bashkime
autori lirik


Te lumt Lirik !

Me keto vargje e pershendes edhe kete Qiken me dimija. :biggrin:

lirik
23-03-09, 07:05
Flm Makresh -
po e kemi qiken me kule -
ne grupin e engjujve dua te kem njerz qe do ti zgjedhi vet-
kush ndjehet se esht engjull esht i mirseardhur-
qika me kule ti je e zgjedhur ne grupin tonė
ket grup e kam formuar vet dhe dua ta kem grup e ta quaj grupi i bashkimit bashkimit
per mirėsi

Jana
23-03-09, 13:14
Te pershendes shum...
http://canadaroses.com/shop/images/rosescanadaroses.jpg

Urata
23-03-09, 14:43
Qikilushe e Dades, jave te mbare e plot knaqesish...!

lovely
23-03-09, 21:13
http://i621.photobucket.com/albums/tt296/starprincess_2009/flower-1.png

lirik
24-03-09, 14:10
qika me kule kur te vijsh prej katuni mi bjer do dardha te egra nese ke mundsi se me ka ra huj per to

Isinqerti25
24-03-09, 14:18
Qika te pershendes dhe te deshiroj nje dit te bukur Shpresoj se jeni mir.........

Arkza
26-03-09, 14:10
Me Vjen keq qe ju kam kam lan pas Dore , Shkaku ishte Puna dhe mos premtimi i kohes se lir !
Ju Pershedes shume Qik-kule :D !

http://i241.photobucket.com/albums/ff5/WitchyWoman_0000/A%20Starters/Flowers/flowers3002wwg.gif (http://witchyswikkedgraphix.com/)

gjini
29-03-09, 20:05
http://www.youtube.com/watch?v=trxbPoUtNec&feature=related

gjini
29-03-09, 21:17
http://www.youtube.com/watch?v=e4EaTLXmyFg

thellenza
30-03-09, 18:17
http://www.mycommentshot.com/import/graphics/Have_A_Nice_day/Great_Day_Flower.gif

pirro
30-03-09, 18:48
E pershendes shume QIKEN me KULE.

Hej doku kah politika se po me pelqen me u perla me ty ose qysh thojn me u hanger hehehe, ndoshta se jemi te nje fisi jemi si te njejt.

Zhaneta
30-03-09, 19:09
http://i80.photobucket.com/albums/j165/chamo_01/wwhylj1.jpg

Qika^Me^Kule
02-04-09, 19:58
Zhaneta Flm,,,, rrushe dhe une te pershendes ty,,

pirro Flm,, kusho,,,, dhe une te pershendes ty,, jo se po e nervozoj Makreshin e spo din as mu pergjigj :biggrin:

thellenza Flm,, sis gjithashtu

gjini Flm,,, per kang te pershendes dhe une,,

Arkeza Flm,,, llokume gjithashtu te uroj gjitha te mirat

Isinqerti25 Flm,,, gjithashtu dhe klm,,,

liriki Flm,,, per poezi,, respekt nga ana ime,,,

lovely mpuq ty e flm,, te pershendes dhe une

Dade Urata flm,, dhe une te prshendes shum,,, kiss ty respekt nga ana ime,,

Jana flm,,, nga ana juaj,,,

Makresh Flm,,,, qe me paske pershend , por edhe mos me me pas pershendet hiq gajle se kma pas,,,,

gjini
02-04-09, 20:21
http://www.youtube.com/watch?v=KmrR4U6oa2U&feature=related

emine
02-04-09, 21:27
Zhaneta Flm,,,, rrushe dhe une te pershendes ty,,

pirro Flm,, kusho,,,, dhe une te pershendes ty,, jo se po e nervozoj Makreshin e spo din as mu pergjigj :biggrin:

thellenza Flm,, sis gjithashtu

gjini Flm,,, per kang te pershendes dhe une,,

Arkeza Flm,,, llokume gjithashtu te uroj gjitha te mirat

Isinqerti25 Flm,,, gjithashtu dhe klm,,,

liriki Flm,,, per poezi,, respekt nga ana ime,,,

lovely mpuq ty e flm,, te pershendes dhe une

Dade Urata flm,, dhe une te prshendes shum,,, kiss ty respekt nga ana ime,,

Jana flm,,, nga ana juaj,,,

Makresh Flm,,,, qe me paske pershend , por edhe mos me me pas pershendet hiq gajle se kma pas,,,,pershendetje qiko,nje mbramje te kendshme!:biggrin:
ps,jam knaq tuj kesh hahhahhahhah

Peja-Boy
02-04-09, 21:40
http://i34.photobucket.com/albums/d109/lolacerku/lule1.jpg

Qika^Me^Kule
02-04-09, 21:43
[/size]pershendetje qiko,nje mbramje te kendshme!:biggrin:
ps,jam knaq tuj kesh hahhahhahhah

flm,,,, dhe une ty te pershendes...
Ps. ahahah vetem mos e le shlir vintilin se mi lan kamt tani,,,,:biggrin: :tongue:

emine
02-04-09, 21:52
flm,,,, dhe une ty te pershendes...
Ps. ahahah vetem mos e le shlir vintilin se mi lan kamt tani,,,,:biggrin: :tongue:


jo e kam shtrengu sote mire:tongue:

gjini
02-04-09, 21:55
http://www.youtube.com/watch?v=5QoU2o-udN0&feature=related

Peja-Boy
02-04-09, 22:00
http://www.youtube.com/watch?v=BL2a_8bBIyY

Qika^Me^Kule
02-04-09, 22:00
jo e kam shtrengu sote mire:tongue:

Qata de thash mos ke nis me vadit se nuk asht koha,,, haahahahha

Qika^Me^Kule
02-04-09, 22:01
http://www.youtube.com/watch?v=BL2a_8bBIyY

:frown: Thnx

emine
02-04-09, 22:02
Qata de thash mos ke nis me vadit se nuk asht koha,,, haahahahha


e bajme moje kohen:biggrin:

Peja-Boy
02-04-09, 22:03
http://www.youtube.com/watch?v=6M0bZFCpbwI&feature=related

Qika^Me^Kule
02-04-09, 22:03
http://www.youtube.com/watch?v=5QoU2o-udN0&feature=related

Flm,,, oo bacooo:biggrin: me knaq me ket kang,,,,, teper e mir esht,,,,

Peja-Boy
02-04-09, 22:10
http://www.youtube.com/watch?v=_oQJfRSAb-4&feature=related

Qika^Me^Kule
02-04-09, 22:16
e bajme moje kohen:biggrin:

jo tybe pv tem ske nevoj hiq me ja shti vaden,, qy hahaahah hajt del pv dikujt tjeter ku me gjete bash mue se :P

emine
02-04-09, 22:24
jo tybe pv tem ske nevoj hiq me ja shti vaden,, qy hahaahah hajt del pv dikujt tjeter ku me gjete bash mue se :P

a man mend kure te vaditshin fmija,thojshin sahi te done,hahhahhhahhh qata te vadita ty:P

Zhaneta
02-04-09, 22:24
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/naten2.gif

Qika^Me^Kule
02-04-09, 22:27
a man mend kure te vaditshin fmija,thojshin sahi te done,hahhahhhahhh qata te vadita ty:P

aghaghaghaghaghaaghaghaghaghaaghaghaghaghaaghaghag hghaghaaghahgaghaaghaghaghaghagh E moj kuku per ty,,,,,,

Ps hajt shko ne pv te Zhaneta se e kish ma gjon ajo,,, mundesh me ja lishue ma kollaj,,,

Qika^Me^Kule
02-04-09, 22:27
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/naten2.gif

Flm,, ooo motrushe,,, mpuq ty per nat te mir

Peja-Boy
03-04-09, 10:19
http://fotocommunity.motor-klassik.de/data/mediaimgdb/6048/6048_448x299_e_o.jpg

Makresh
03-04-09, 10:29
Makresh Flm,,,, qe me paske pershend , por edhe mos me me pas pershendet hiq gajle se kma pas,,,,


Jaa-ja ! Pa t'pershendet s'bojke se isha kurit me tye.


nb: s'ka pse

Shqiptare_ne_Turqi
03-04-09, 14:58
http://www.youtube.com/watch?v=nEjeItYtioE

http://hayalet.files.wordpress.com/2007/01/haftasonu255me.jpg?w=500&h=325


Tetushe a té kam mire :wink:

Nga zemra té uroj njé vikend té mire me té dashurit e tu :smile:

Peja-Boy
04-04-09, 19:28
Xheni-U martove.....

http://www.youtube.com/watch?v=WaTbDE5VWtI

Jana
11-04-09, 09:46
http://images.lirenti.com/out.php/i5456_1587728frztu1woof.gif

Qika^Me^Kule
12-04-09, 18:14
Ju faleminderit nga zemra gjithve,,,,,, dhe une ju pershendes perzemersisht,, me shpres qe jeni te gjith mir,,,

gjini
12-04-09, 22:42
Oj qiko ka ke humb dhe ka je tret , qe sa dite ske dal kendej pari e na ke mungue teper , por besoj se sna ke harrua apo...?

Albonita
14-04-09, 08:29
Qika.

Te pershndes shume..me shpres se je duka kalua Qaste me te bukra ne keto momente.

Deshiroj gjitha te mirat ne jet ...paq nje jet te lumtur..!

Me shum Rrespket ------> Albonita..!:smile:http://img16.imageshack.us/img16/836/pavhua39907502.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=pavhua39907502.jpg)

pirro
14-04-09, 20:04
Te pershendes shuuuume kusherine, edhe mu ke bo kohve te fudnit diqka shume pasive , hajde ma gjall pak qyyy, na ke pas knaq kah politika tuj shkru po hupe diqka hehehee klm.

Qika^Me^Kule
24-04-09, 16:53
Flm per pershendetje , dhe per kohen qe keni mar tek dhoma ime te me pershendetni,,,,,

Albonita flm dhe une te pershendes ty,, por kjo foto shpresoj tet perket ty,,, mua ende jo,,,

pirro ku te kam ty kusho,, uroj te jesh mir bre,,, hajt hajt se vi vi edhe andej amo e pash qe ja bera makreshit gjakun uje e lash pak tet pushon,, :biggrin: :tongue:


gjini te pershendes dhe une ty,, e respekt nga ana ime

Albonita
24-04-09, 17:11
Flm per pershendetje , dhe per kohen qe keni mar tek dhoma ime te me pershendetni,,,,,

Albonita flm dhe une te pershendes ty,, por kjo foto shpresoj tet perket ty,,, mua ende jo,,,

pirro ku te kam ty kusho,, uroj te jesh mir bre,,, hajt hajt se vi vi edhe andej amo e pash qe ja bera makreshit gjakun uje e lash pak tet pushon,, :biggrin: :tongue:


gjini te pershendes dhe une ty,, e respekt nga ana ime


Aahhahaha

Po veq mire te kam kujtua jo diq keq..????. po si do qofte thjesht nje pamje e mire si shum pamje se jan ne ket dhome:wink:


Fjala Jote ne vesh te zotit inshalla shpejt i takoj kesaj Pamje te fotos:smile:


Deshiroj nje fund jave te qet...Motrushe

Qika^Me^Kule
24-04-09, 17:21
Aahhahaha

Po veq mire te kam kujtua jo diq keq..????. po si do qofte thjesht nje pamje e mire si shum pamje se jan ne ket dhome:wink:


Fjala Jote ne vesh te zotit inshalla shpejt i takoj kesaj Pamje te fotos:smile:


Deshiroj nje fund jave te qet...Motrushe

Flm,, per ty Albonita dhe lutem per ty qe kjo deshir tet jet ralizim i joti sa me par,,,, por edhe tek une te jet hiq keq sdo jet por nejse :biggrin: dhe ti ashtu nje fundjave te mbar te deshiroj rrushe,,,

gjini
24-04-09, 18:06
Qysh kur i heku kulet kjo qika tash po na del culak me dritare qel po vozit kerrin e ka me u ftof pasha kuranin
oj qiko afroje veten pak se ma mire o kon me pas ndejt veq me kule se keshtu ftofesh shpejt....!

Qika^Me^Kule
27-04-09, 20:09
Qysh kur i heku kulet kjo qika tash po na del culak me dritare qel po vozit kerrin e ka me u ftof pasha kuranin
oj qiko afroje veten pak se ma mire o kon me pas ndejt veq me kule se keshtu ftofesh shpejt....!

Jo jo gjini mos mbaj gajlen se kulet vesh i mbaj cdo her amo vetem bluzat po i ndrroj :p

e SA PER QE FTOFEM JAM MESU ME NDEJT KESHTU SE KAM GAJLE DHE AQ EHEHEH flm per keshillen te pershendes e uroj nje fillim jave te mbar

gjini
29-04-09, 19:28
O ku je mshef pj qika qe i ke desh kulet e tash po na del si ne teferiq ketu...?
hajde moj e riim prap si perpara se na ka marr malli per ty ...

GURI SYLAJ
01-05-09, 08:11
Nje te shnetene te madhe per Qiken me kule!
Me nje urim per nje vikend te mire!

pirro
01-05-09, 10:42
E pershendes qiken me kule dhe i uroj nje vikend te bukur dhe urime DITA E PUNES kusherine .... punu diqka puno

LuLjaa
06-05-09, 00:10
http://i283.photobucket.com/albums/kk292/kathys_comments/Comments/Hello/hello0o01.gif

thellenza
08-05-09, 16:12
http://i68.photobucket.com/albums/i2/Flabia/weekend.jpg

Jana
08-05-09, 16:25
Te pershendes..dhe uroj te kalosh mir kudo qe je...
http://www.arenaflowers.com/assets/Image/tbs/large/12_red_roses_close_2.jpg

Zhaneta
08-05-09, 17:02
Qika-Me -Kule kaloni nje vikend te mir..dhe pushim t'ngrofta...me disponime

Pershendetje nga Zhaneta...

http://www.valentins.de/shop/images/valentins/products/2298.jpg

Shqiptare_ne_Turqi
08-05-09, 19:17
Nga zemra njé pérshéndetje pér TY e dashur tetush :smile:

Ku do qé je t'uroj gjith té mirat ....

http://www.manzararesimleri.net/manzararesimleri.net1/ask-sevgi/sevgi-ask-resimleri.jpg

Peja-Boy
10-05-09, 14:54
http://i205.photobucket.com/albums/bb313/BlackBeatHoney/l_gruesse_0130.jpg

aLbaChiCk
12-05-09, 09:01
Pershendetje Qika^Me^Kule Te uroj nje dite te mbare ...LG aLba

http://i300.photobucket.com/albums/nn30/Chichimaus/Gruesse/Grsse-3.jpg

Giovanni
12-05-09, 11:24
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/1835/1835488pnm8apbbe3.gif

Rozafa
12-05-09, 12:54
Pershendetje qikes me dimija!

http://i43.tinypic.com/fo0ild.gif

gjini
12-05-09, 19:00
Pershendetje qikes me dimija!

http://i43.tinypic.com/fo0ild.gif


Oj rozafe sdi kjo qka jan dimijat po i kan mete qato kule si me zor se nese i hek qato kule njeher ska me vesh ma kurr ma kule

Peja-Boy
13-05-09, 22:45
j9vA_GusD_s&feature=related

Idila
14-05-09, 19:41
Pėrshėndetje tė pėrzemėrta pėr ty Qika me kule, dhe cdo tė mirė nė jetė! :smile:
http://www.westermann-fly.de/assets/images/stairway_to_heaven.jpg

Giovanni
15-05-09, 11:31
Sa me pelqen kur nxehet koha

http://www.hotelcignodoro.it/riccionemare/sole_caldo_65.gif


Nuk kam harruar ende ....:wink:


Shuem pershendetje per ty....!!!

Peja-Boy
15-05-09, 17:24
Qy Qy em paska ardh edhe KAJOL kenedej Pari :PP A Babushka te ka Tregu se jom ketu a ??


http://seemypartypix.nrifm.com/images/A_3/8/1/2/42183/SRK_Kajol_2f9e1.Large.jpg

Qika^Me^Kule
15-05-09, 17:47
O ku je mshef pj qika qe i ke desh kulet e tash po na del si ne teferiq ketu...?
hajde moj e riim prap si perpara se na ka marr malli per ty ...


ghaaghaghagh ncuk oo bac,, sme deshen e aq kollaj mua kulet se mi ka ba ky dreq Peja-boy me pass,,,,, :P

Qika^Me^Kule
15-05-09, 17:51
Nje te shnetene te madhe per Qiken me kule!
Me nje urim per nje vikend te mire!

ooo shum faleminderit ooo guri,,,, te uroj nje fundjave te mrekullushme

Qika^Me^Kule
15-05-09, 17:52
E pershendes qiken me kule dhe i uroj nje vikend te bukur dhe urime DITA E PUNES kusherine .... punu diqka puno

oooo te falenderit oo kushoooo,,,, te pershendest kusherina jote,,, dhe nje fundjave te mrekullushme te uroj

Qika^Me^Kule
15-05-09, 17:53
http://i283.photobucket.com/albums/kk292/kathys_comments/Comments/Hello/hello0o01.gif

HeLLo HeLLo

Qika^Me^Kule
15-05-09, 17:54
http://i68.photobucket.com/albums/i2/Flabia/weekend.jpg

Flm,,,,, gjithashtu

Qika^Me^Kule
15-05-09, 17:55
Te pershendes..dhe uroj te kalosh mir kudo qe je...
http://www.arenaflowers.com/assets/Image/tbs/large/12_red_roses_close_2.jpg

flm rrushe,,,, gjithashtu....

Qika^Me^Kule
15-05-09, 17:56
Qika-Me -Kule kaloni nje vikend te mir..dhe pushim t'ngrofta...me disponime

Pershendetje nga Zhaneta...

http://www.valentins.de/shop/images/valentins/products/2298.jpg


te faleminderit syn,,,, te uroj gjitha te mirat e kesaj bote,,,,

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:00
Nga zemra njé pérshéndetje pér TY e dashur tetush :smile:

Ku do qé je t'uroj gjith té mirat ....

http://www.manzararesimleri.net/manzararesimleri.net1/ask-sevgi/sevgi-ask-resimleri.jpg

oooo te faleminderit oo mbesa ime,,,,, te uroj dhe ty te gjitha te mirat nje wikeend te qet per ty

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:01
http://i205.photobucket.com/albums/bb313/BlackBeatHoney/l_gruesse_0130.jpg


Spo shoh asgje cka paske dergu por,,,, po e mar me mend se cka do jet,,, oooooooo ma i miri i Wien,,,, flm,,,,, (K)

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:02
Pershendetje Qika^Me^Kule Te uroj nje dite te mbare ...LG aLba

http://i300.photobucket.com/albums/nn30/Chichimaus/Gruesse/Grsse-3.jpg

Flm,, ooo babushkaaaa nje wikeend te qet per ty,,,

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:03
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/1835/1835488pnm8apbbe3.gif

Hei GiO,,,,, te faleminderit,,,,

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:05
Pershendetje qikes me dimija!

http://i43.tinypic.com/fo0ild.gif

aghaghaghghaagh mos mi ndrro moj se kule i kam,, edhe ato me password se aghaghaghagh flm,,, nje dit te qet per ty,,,

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:06
Oj rozafe sdi kjo qka jan dimijat po i kan mete qato kule si me zor se nese i hek qato kule njeher ska me vesh ma kurr ma kule

gahaghaghaghaghaaghghaagh tybe pa ma tregu ky dreqi,,, Peja-Boy pass,, e tyne sdi qysh mi hjek se :biggrin:

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:07
Pėrshėndetje tė pėrzemėrta pėr ty Qika me kule, dhe cdo tė mirė nė jetė! :smile:
http://www.westermann-fly.de/assets/images/stairway_to_heaven.jpg

ooo shum flm,,, oj motrushe,, dhe une te pershendes ty,,,, dhe te uroj gjitha te mirat

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:12
j9vA_GusD_s&feature=related


ooooooooooooooooooo RahuL shum flm,, per kangen,,,,

per ty-------------->>>>>> Lule Merkuraj Dashuria

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:18
Qy Qy em paska ardh edhe KAJOL kenedej Pari :PP A Babushka te ka Tregu se jom ketu a ??


http://seemypartypix.nrifm.com/images/A_3/8/1/2/42183/SRK_Kajol_2f9e1.Large.jpg

Ngadal se po am han,,,,,,, veshin :tongue: jo une i kam tregu asaj e ti rri mir se hmmm :biggrin: (K)

Qika^Me^Kule
15-05-09, 18:21
Sa me pelqen kur nxehet koha

http://www.hotelcignodoro.it/riccionemare/sole_caldo_65.gif


Nuk kam harruar ende ....:wink:


Shuem pershendetje per ty....!!!

aghaghaaghaaghaghaghaaghaghaghagh kuku sa kma qesh breee me za,,,tash mu ka kujtu se per ku e ke fjalen,,,,, :biggrin: oooo edhe une e dua diellin po mi kan ban me Pass,,,, ke nxeht e ske spo muj mi hjek,,, se nuk po e din pass,,, hiq:tongue: :tongue: flm,, dhe une te pershendes qumm qum,,,

Zhaneta
15-05-09, 19:17
http://www.superhotfile.com/CommentGraphics/Weekend_greeting/images/weekend0.gif

Shqiptare_ne_Turqi
17-05-09, 20:53
ja pasi té pélqejka dielli njé foto e detit,..me njé pérshéndetje nga zemra,
shum té ngrohet,nga uné :smile:

T'uroj njé jave té mbaré, dhe t'puq shum tetushka e bukur :wink:

http://www.kaliteliresimler.com/data/media/298/antalya.jpg

thellenza
18-05-09, 19:13
http://i325.photobucket.com/albums/k379/ncisco69/HaveaBeautifulWeek.gif

Peja-Boy
18-05-09, 21:55
???????

:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused:
Shpresoj qe je mire kudo qe gjindesh....

Giovanni
19-05-09, 08:47
http://www.jazzycomments.com/comments/images/goodday/goodday12.gif

Jana
19-05-09, 09:36
Te pershendes dhe te uroj jav te qet dhe te sukseshme..
http://www.ladypradaconsultants.net/scruples/100%20red%20roses.bmp

Peja-Boy
19-05-09, 14:00
wO8oil27XUw

Qika^Me^Kule
20-05-09, 20:08
Zhaneta te faleminderit motrushe gjithashtu

Shqiptare_ne_Turqi ooo ku te ka teta ty moj??? shum shum faliminderit oo mbes ime,, te uroj dhe ty cdo te mir ne jet,,,

thellenza Flm,, motrushe

Peja-Boy yll me ty do jem cdo her,,, ske pse merzitesh jeta e till esht,,,,, te faleminderit per gjitha,,,, dhe nje ehr te falenderoj per kangen,,,,,, yll te kam,,,,, (K)

Gio,,,,, Flm,,,,

Jana oh flm,, motrushe deh uen te eprshende nje fundjave te mrekullushme per ty

gjini
20-05-09, 20:56
Oj qika me marifet ku je pash at zot dhe tregom drejt a e ke ndermend me i hek qato kule apo e ke ndermend me hy ne kete fene e re te isllamistve

Albonita
22-05-09, 08:57
http://img195.imageshack.us/img195/5549/039w.jpg (http://img195.imageshack.us/my.php?image=039w.jpg)

Peja-Boy
22-05-09, 15:38
http://erpics.de/data/media/18/herz.jpg

Qika^Me^Kule
23-05-09, 10:52
Flm,,,,, nga ana e juaj dhe une ju pershendes perzemersisht,,,
gjini te pershendes flm nga ti.... e sa per kule me qeto jam hy ne ket forum e as mendja sem shkon me i hjek,,, se mi kan ba kulet me klim....:tongue:

Albonita Thxn......

Peja-Boy mos me shiku per bire.....:biggrin: por prap Flm,,, yll je,,,,,

http://www.trappold.de/images/Logos/danke_herz.jpg

pirro
25-05-09, 17:15
Te pershendes oj Kusherine, po na mungon keto dite, sidomos te rubrika thashethmet.

Dani11
25-05-09, 19:45
Pirro a kusherin e ke Qiken me kule a?

E nderuar te pershendes me nje kenge qe shume e kam per zemer.

http://www.youtube.com/watch?v=0GxPpsBjnRg

Qika^Me^Kule
27-05-09, 16:15
Pirro a kusherin e ke Qiken me kule a?

E nderuar te pershendes me nje kenge qe shume e kam per zemer.

http://www.youtube.com/watch?v=0GxPpsBjnRg

I nderuar te faleminderit qe ke gjet koh te me pershendetesh te pakten:smile: dhe une ju pershendes , dhe nje mbremje te qet per ju,, flm dhe per kang vertet ta knaqin shpirtin keto kang ose ilahi

ps po po kusherin me ka , a po don me intervenu naj sen ky per ty aa?? qe e pyet :tongue: pak shaka,,,,,,

Hei pirro kusho.. jem te faleminderit nga ana juaj,,,,, jo bre qe me ke kusherin e ndien mungesen time se jo qe mungoj edhe aq:biggrin:

Dani11
27-05-09, 17:35
I nderuar te faleminderit qe ke gjet koh te me pershendetesh te pakten:smile: dhe une ju pershendes , dhe nje mbremje te qet per ju,, flm dhe per kang vertet ta knaqin shpirtin keto kang ose ilahi

ps po po kusherin me ka , a po don me intervenu naj sen ky per ty aa?? qe e pyet :tongue: pak shaka,,,,,,

Hei pirro kusho.. jem te faleminderit nga ana juaj,,,,, jo bre qe me ke kusherin e ndien mungesen time se jo qe mungoj edhe aq:biggrin:

S ka perse e nderuar, taman puna mos me gjet kohe per ty, na ketu ne Dardani nje Qik me Kule e kemi, duhet ta ruajm dhe ta nderoim.Jam duke u mundu me ti gjet ni par Kule edhe ata Versaqi bile, hahahahah....

KLM

http://www.youtube.com/watch?v=lfna2Fpvqx4

Peja-Boy
28-05-09, 21:36
Hajde Qika^Me^Kule ndihmoja Hamides pak ....RvVEfOfdvSg&feature=related

Shqiptare_ne_Turqi
29-05-09, 12:10
Njé pérshéndetje nga zemra,dhe urimet ma té sinqerta e dashur qika me kule,e tetushe ... :smile:
Té uroj vikend té kéndshem ..
Qofsh mire ku t'jesh me té dashurit e tu ..:smile:

http://www.youtube.com/watch?v=Co5KciqMbF8

uck_aksh
29-05-09, 18:18
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/PPP.gif

Xuki
30-05-09, 09:34
http://i277.photobucket.com/albums/kk47/wizardbaby/ELVIS%20WEEKEND/elvis_weekend.gif

Peja-Boy
30-05-09, 17:58
http://img362.imageshack.us/img362/9214/200705271411274nm6.jpg

Zhaneta
13-06-09, 16:41
http://images.jellymuffin.com/images/weekend/images/weekend34.gif

Tomori
13-06-09, 17:44
PERSHENDES MIKESHEN TIME QE NJIHEM PERSONALISHT

Qika^Me^Kule:-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


DHE TE GJITHA FEMRAT E TJERA TE FORUMIT :-* :-* :-* :-* :-*

.>>"Qika^Me^Kule" urdhno kte Trandafile ne shenje respekti mikesha ime e vjeter..

http://live.focus.de/imedia/437/8437_X+YwxOxPhcuHF_lQJ7I7kgf934oWv1JwnMCzU_9nGfo=. jpg

Qika^Me^Kule
13-06-09, 19:43
PERSHENDES MIKESHEN TIME QE NJIHEM PERSONALISHT

Qika^Me^Kule:-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


DHE TE GJITHA FEMRAT E TJERA TE FORUMIT :-* :-* :-* :-* :-*

.>>"Qika^Me^Kule" urdhno kte Trandafile ne shenje respekti mikesha ime e vjeter..

http://live.focus.de/imedia/437/8437_X+YwxOxPhcuHF_lQJ7I7kgf934oWv1JwnMCzU_9nGfo=. jpg

Te faleminderit i nderuar per pershendetjen..... dhe me vien mir qe thu mikesh e vieter tybe hiq spo me kujtohesh,, por si do qoft ska me mir ai qe i ban vetes rrafsh,,,,,,,,,:smile:

Respekt nga Qika^Me^Kule....................

Jana
14-06-09, 08:00
Qiki te pershendes dhe uroj te kalosh mir kudo qe je...
http://www.susan-boyle.com/media/site/HVTZBYGF1DR9ZXT2/uploads/roses.jpg

Qika^Me^Kule
14-06-09, 19:24
Flm,,, shum nga ju,, dhe une ju pershendes gjithve perzemersisht.......................

http://www.cystischefibrose.at/cms/Upload/Image/noe/Danke_Rose.gif

sherri
14-06-09, 20:56
http://img134.imageshack.us/img134/3520/kulet.jpg (http://img134.imageshack.us/i/kulet.jpg/) phaaaaa qe sa ti kame premtu qeto kule menxi...........qe zgjidhi cilat edhe pe nje jave te vijn... qe edhe nje pacerrk keta si denim ja qita vetit se ti vonova kulet t'shnes qika me kul-et that:P

http://img99.imageshack.us/img99/5213/lekape8.jpg

Qika^Me^Kule
14-06-09, 21:03
http://img134.imageshack.us/img134/3520/kulet.jpg (http://img134.imageshack.us/i/kulet.jpg/) phaaaaa qe sa ti kame premtu qeto kule menxi...........qe zgjidhi cilat edhe pe nje jave te vijn... qe edhe nje pacerrk keta si denim ja qita vetit se ti vonova kulet t'shnes qika me kul-et that:P

http://img99.imageshack.us/img99/5213/lekape8.jpg

aghaghaghaghaaghaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghagh agh E cila oj qyqe jam une se aa?????? ani rroga tu rrit,,,,, ose tu trashin trut gahaghaghaghagh e nime cka asht ky sen (Pakyrk)???? a qysh i the ti ghahagaghaghaghaghaghaghaaghagh a me te rreh me ta ty qe mi ke vonu kulet aa???

ssara
16-06-09, 10:25
http://i176.photobucket.com/albums/w197/mrsjingles57/day.jpg

Dardan Kastrati
16-06-09, 12:33
http://j1.tagstat.com/image04/4/b2e7/005E052NbbD.gifPershendentje Qika me Kule ,mij qik i kishe pas harru kulet mi vesh kur ke qene per vizite ne oden time :biggrin: ....
Te uroj te gjitha te mirat nga do qe te jesh ....
respekt .....

Dani11
17-06-09, 07:56
Pershendetj e nderuar, uroi qe te jeshe mire dhe e lumtur.

ELIZA HOXHA - Deshprimi Top Fest 6
FZkujwTz1u4

Giovanni
17-06-09, 10:08
http://www.coolfreeimages.net/images/good_morning/good_morning_03.gif

gjini
18-06-09, 21:21
o ti qika me marifet rri moj rahat e mos na nguc me ate fare qike qe na e ke que neper oda krej cullak.
na ke prish valla se jemi kon mesue me te pa me kule etash na paske dal si eva.

emine
19-06-09, 09:25
pershendetje te perzemerta!!!
http://j1.tagstat.com/image04/a/511f/000Y053mB4v.gif

Peja-Boy
21-06-09, 14:19
BCYWe9CSF9s

Shqiptare_ne_Turqi
21-06-09, 18:28
http://www.youtube.com/watch?v=7L8a-g_-Lf4
Nga zemra e pérshéndes motren time ... :smile:

Shum mpuqq :smile:

emine
22-06-09, 18:08
Deshta me te uru nje mbramje te kendshme,nje fjale ma ka than dikushe njeher,,,dikush paradite ka inati krejt botes e masdite i bahet iri edhe vetja,ti shtriju qaty ne kade se ta bi nje gote ver:wink:

ps,thefshin qafen aty ku sna dhem mu as ty,,,,nja 100 te qafne prej emines (qe ti fali kulet):wink:

http://www.fg-mediendienst.de/download/bad-steben-rosen-mineralbad.jpg

Qika^Me^Kule
22-06-09, 18:36
JU falenderoj nga zemra gjithve,,,,, qe gjeni koh te hyni e te me leni fjal te mira qe me ben te ndihem cdo her mir e ma mir,,,,, Ju pershendes dhe une juve perzemers

Oj emine ma ne fund u zbrape mbas e mi dhe kulet vet aa?? ahahahahaha oo dhe une te mpuq ty 100 her yllnesh je vallahi,,,,, shum flm,, llokume,,,,,,

Me respekt Nje e Thjesht,,,,,,,,,,,,Qik-Me-Kule

Zero Cool
27-06-09, 17:07
Nje pasdite te kendshme te uroj e nderuar:


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/roos-rood-3.jpg

gazi-de
28-06-09, 12:43
http://img34.imageshack.us/img34/6269/rosenm.jpg

Idila
28-06-09, 21:51
http://gospelgifs.com/clips/clipz25/images/peac2.gif

Giovanni
29-06-09, 13:48
http://media.imeem.com/p/iCrNfQaLBD.jpg

Qika^Me^Kule
29-06-09, 20:28
Ju falemenderit Zeroo Cool . Gazi-de , GiO , Ilda jeni te mrekullushem,,, respekt Ndaj juve do kem cdo her....

http://www.nascar-stammtisch.de/assets/images/danke.gif

Peja-Boy
01-07-09, 17:29
AGTekJNcRYE&feature=related

Qika^Me^Kule
01-07-09, 20:34
AGTekJNcRYE&feature=related

http://s5.gb-pics.com/userpics/fabc276eb9.gif

Albonita
03-07-09, 08:05
http://img19.imageshack.us/img19/4241/b0wbof4wvg.gif (http://img19.imageshack.us/i/b0wbof4wvg.gif/)

Zhaneta
03-07-09, 15:25
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/2292/2292585pvdkf2nsrc.gif

thellenza
03-07-09, 21:29
http://i567.photobucket.com/albums/ss111/Wild1Rose47/HaveAGreatWeekend.gif

Qika^Me^Kule
06-07-09, 15:33
Ju faleminderit nga ana e juaj,,,, qe gjeni koh te em pershendetni jeni vertet te mrekullushem..... dhe une ju pershendes perzemersisht dhe nje fillim jave te pa lodhshme ju deshiroj....!!!!

http://www.baehringnet.de/neu/wolle/bilder/AnimiertHerzDanke.gif

gjini
08-07-09, 15:58
Po te pershendeti ketu dhe desha te pyes se a ke dijeni ti per qat pune qe e ndieva qka kish shkrue PIrro se po don me te pa qift me at djalin Zero Cool??
qiko mos luj me zjem ti e din qe duhet veten burrat pasi qe ke dasht vete je hy ne kule e tash duhet me adet me shkuem atje te burri.
Pra mledhi mendet e nese nuk ke dijeni me trego se e ndreqi une kete pune...

Qika^Me^Kule
08-07-09, 20:08
Po te pershendeti ketu dhe desha te pyes se a ke dijeni ti per qat pune qe e ndieva qka kish shkrue PIrro se po don me te pa qift me at djalin Zero Cool??
qiko mos luj me zjem ti e din qe duhet veten burrat pasi qe ke dasht vete je hy ne kule e tash duhet me adet me shkuem atje te burri.
Pra mledhi mendet e nese nuk ke dijeni me trego se e ndreqi une kete pune...

Ne radh te par gjini te pershendes dhe une ty..... me shpres qe jeni duke kaluar nje mramje te mrekullushme,,,, e per ket qe thua ti hiq mos mbaj gajle se pirro vetem ka then hajt ta shoh si reagon kusherina por une jam nje kryefort e me ate tipin nuk pershtatem,,,,,
A e din ti nje gje se une kur e foli nje fjal nuk zbrapem mbas,,,, esht nje fjal cka ta pshty nuk kthehem ma me e lipi,,,,,,
Mos ta ndien per ket hiq spaskem dieni amo shkronja bre jan mos e per afer zemre ate postim te pirro-s haahahahahah

Ps tezja jeme kur don diq me vendos e me tregu se mori fund e thot ket thanje,,,,,
Mbaje kapucin shtremt per ket pun me demek mos mbaj gajle se asgje so ka mar fund....

te falenderoj per kujdesin qe keni ju ne mua,,,,,:biggrin:

gjini
08-07-09, 20:33
o ma ke hek nje merak se nuk u bojsha rehat hiq.
e di qe pirro eshte djal i mire dhe e di qe nuk kqyer ty me te qite ne ndonje vend te keq por desha te dij une si plake i dukagjinit se a e ke dite ti a jo.
Pra pirro u murem vesh krejt ne rregullqenka kjo mesele.

Qika^Me^Kule
08-07-09, 20:49
o ma ke hek nje merak se nuk u bojsha rehat hiq.
e di qe pirro eshte djal i mire dhe e di qe nuk kqyer ty me te qite ne ndonje vend te keq por desha te dij une si plake i dukagjinit se a e ke dite ti a jo.
Pra pirro u murem vesh krejt ne rregullqenka kjo mesele.

aghaaghaghahgaghahahahagh Ahhhhhhhhh Plaku i Rrafshit Dugagjinit bre,,,,,,,, ska me neve,,,,, hiq mos ta ndien edhe plus mos harro se jam GASHJANE nuk kuritem aq kollaj une jo,, por as juve nuk ju koriti,,,,, :wink: qe nej kang bac per ty,,,,,,,,,,,,,

2sJnVxZNBEw&feature=related

Qika_DugagjiniT
09-07-09, 20:22
oj tezakja jeme menxi qe e gjeta dhomen tande met pershendes edhe pse nuk je qetu ska gajle se e lexon kur dot hysh ke me kan tana heret kur jam une ketu sdu me shku ti kerkund e du me pas tana heret perkrahjen tande OJ MENALOKE e katundit pem doket kur ta lexojsh ki me than MSHURDHOFSH :D ty te kom zemer vogel gjum te omel boshnjakja jeme ma e mira te do tezakja shum e te perqafoj fort qysh ki qef ti

gjini
09-07-09, 20:29
ka na duel tash neve kjo tezake qe se paskemi takue asnje here ketu e hopa na e gjet ketu ne kete skut qiken ton me kule qe e kemi per merak

Qika_DugagjiniT
09-07-09, 20:35
Ndaqe me dit mara gjini bash nonat motra i kem me qet ma temiren qysh pej thu ti kjo osht Engjull qe kujna keq nuk mundohet mej bo

gjini
09-07-09, 22:05
Ndaqe me dit mara gjini bash nonat motra i kem me qet ma temiren qysh pej thu ti kjo osht Engjull qe kujna keq nuk mundohet mej bo


edhe ty zoti te rujt e mos ma zbukuro ma shum se sa e njof une se bahet teper se ajo eshte vete bukuria e ishalla i ke ngja pak asaj .

Zhaneta
09-07-09, 22:47
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/1915/1915988sffkcsuf7m.gif

gjini
10-07-09, 19:33
o bukuria e dukagjinit te falemnderit per kujdesin , por dola pak ne pazare me ble kep e oriz per pilaf
kalo bukur kete mbramje

instruktori
10-07-09, 21:50
Pershendetje..............

Qika_DugagjiniT
15-07-09, 19:53
tezakja jem te pershendes edhe te perqafoj fort qysh ti ki qef je ma e mira miss i D.W qeshtut mkan thon met thon thuj se ishe bo teper e mir vetum menja than ja kish mlue bukurin spo shike tash mir ajo vetum qeto fjal jan prej zemres plast se nuk ju dhe - - - - - - - - - - - - - nuk po di une met que ty foto sikurna ti mu (K) e mira e zemres tem

Shqiptare_ne_Turqi
18-07-09, 23:03
http://cdn-img1.imagechef.com/w/090718/samp05787e7db00214ae.jpg

Jana
18-07-09, 23:35
Heyyy Qiki te pershendes shum...
http://www.flowers-for-all-occasions.co.uk/images/100%20red%20roses.jpg

SANTANA-29
20-07-09, 02:35
Pershendetjet e mia te sinqerta kudo nga je Qikaaaaaaa
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/pershendetje3.gif

uck_aksh
22-07-09, 02:29
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pershendetje-6.gif

lirik
22-07-09, 11:34
A ty tė thonė e bardha lule
autori xhelal ferizi
a ty te thonė qika me kule
a ty te thonė qika rrafshiane
e bregut t 'drinit qikė dardane
pse s' tregon moj ashiqare

se ti del neper behare
e mbledhė lule gjithfar lloje
e ke te bukur at za goje
---
edhe floku te shperndahet
se ty buza kurr nuk te thahet
se me mjaltė te embelsohet
kur buzqeshet e shqiprohet

edhe yjve u zgjon kureshtje
si mjaltė ari me buzqeshje

por se tash te kan zbulue
treqind zogj tue fluturue

kur se cili ne cicrimė t vet
tash sa kohė per ty po flet

e po kendon me te bukurin sqep
kahdo shkojn kta shkrep mė shkrep

kahdo shkojnė sa shpendė kah drini
e sa tjerė qe shkojnė kah vrrini

kah drenica e kah rugova
e kahdo tjerė kah fushė kosova

emrin tėnd e kan shqiptue

zemer m' zemer tue kendue

kush me sqep kush me cicrimė
ta lavdronin bukurinė

se thonė balli yt i gjerė
i ka dehė sa zogj n' pranverė

edhe tė larmin e krah bilbilin
kur tue qeshė ta kan pa stilin

me at stil por si gjentile
tue buzqehė si karajfile

qe e lmon era bregut t 'derinit
kah bjen rrafshi i dukagjinit

po ti ne kangė t' shpendve ke hy
veq pse i ke ata dy sy

por si qielli i kaltrisė
dy simbol te bukurisė

e mi ke aty dy faqe
si dy fletė prej manushaqje

ti ma nxite qdo varg shkrole
me ti shkrue ato simbole

se kur qeshė je arti vet
trEqind yj n' kurreshtje i zbret

e sa tjerė plot kurreshtarė
treqind zogj qe vijn n beharė

per me i kndue hjeshisė magjike
me i shpirtzue vargjel lirike

se ne qeshjen e ne qdo pore
je si rreze mbi bregore

prandaj vargu por si shpirti
shqip nga kanga del ma i dlirti

me nji theks qe zogjt e malit
do ta kndojn po djal pas djalit
-------------------------
kėngė shqiptare nga liriku shqiptarė
i kosoves dardane xhelal ferizi vargje lirikes shqip

-----------------------
Kendoni kendoni e gzohuni o zemra shqiptare

lirija ju buzqeshė neper shekuj

diellin e gzojeni e jeten vuajtjet harroni

ringjalluni ne punė e ne atdhe

ne harmoni e ne bukurinė jetes

lulet kerkoni si bleta mos u zhgenjeni

bashkohuni se bukuria esht jeta vet

te cilen ju sa ma bukur duhet ta jetoni

me unitet e menquri

se te gjith shqiptart te bijt e nji nane jan ku vendit i thonė shqipni

e mos dallini kurr livadhin nga livadhin bregun nga bregu aren nga ara ledinen nga ledina fushen nga fusha as token nga toka se ku do flitet shqip me te magjikshmen bukuri

nji emer e ka etnija e cila duhet te knaq zemrat shqiptare


e ajo quhet toka shqipni etnike e bekuar zoti ja dhashtė fatin e driten neper shekuj
e zemra e saj ne stinė e mote u gzoffė duke kenduar
shqinija etnike
ku si askund mbi dh e dielli qeshė

e drejt ne zemra njerzore nxenė ma bukur se askund ne dhena tjera

pllembet e nenes shqipni duani te perbashkta e trojet e shejta ku toka ruan aq shum fenomene energjije

si nji dhe qe e ka nje erė nje energji magjike qe nuk ekan trojet tjera mbi dheun e botes

e mos adhuroni erera te huaja

perveq aromes se unitetit e te nanes shqipni etnike-


zemrat tuaja ti bėni lule te shqipnisė etnike

e gjakun tuaj faljani lumturisė kombtare-unitetit te shqiptarve ne troje

se mjalta e gjakut tonė e fatit tonė dhe te ardhmes tonė esht kosova shqinia etnike

bukuroshe per te cilen duhet te msohemi te jetojmė te bashkuar e te bashkuar te vdesim per secilen pllambė te saj magjike idilike romantike troje te shejta te bekauara

Ju pershendet autori i vargjeve shqiptare ne mergim xhelal ferizi liriku i juaj tridhjet vjet i harruar
-------------------------------------------------------------

lirik
22-07-09, 11:40
M' kan harrue qe tridihjet vjet
por se i dit rrezja do te flet
toka e qielli e qdo ujvarė
edhe gjaku i im shqiptarė
nji dit te bukur perm bi dhe
vargu im ai ka me nxe
por si nxenė dielli magjik
ka me nxe mbi trollė etnik
me kan harrue qe tridhjet vjet
bari as lule per mua s ' flet
harroj toka qe me dha gji
birit t e arbnit qė bė hi
u bė hi po digjet shkret
dy decenje ne kurbet
porse tash po del nga hirir
me u ringjallė si lule iliri
e me mbi me qelė ne troje
per me dalė si bleta ne hoje
me shum vargje e embelsi
me kendue per per at liri
ksaj lirije a magjike
qe buzqeshė n' shqipni etnike
nga liriku autori xhelal ferizi


pershendes kombin shqiptarė ku do ne botė
me deshiren qe ky popull te shoh driten e ardhmerisė ne liri e unitet

Giovanni
24-07-09, 09:23
http://digilander.libero.it/simona.blue/buon.weekend.gif

Gjumashja
26-07-09, 11:04
Pershendetje.. uroj te jesh mire me gjithe cift..:biggrin:

instruktori
31-07-09, 17:59
Duke ju deshirue shume te mira ne jete


Ju pershendes me shume respekt

Diana007
01-08-09, 19:58
http://img196.imageshack.us/img196/6446/fotox.gif

Dallandyshja_718
02-08-09, 16:58
Allahile qysh i ke punet ne kete zheg, a po ke vap hiē a jo me kule?!!! Uroj t'freskohesh ne detin shqiptar...

Dallandyshja

http://www.mooseyscountrygarden.com/rose-garden/iceberg-shrub-rose.jpg

Peja-Boy
09-08-09, 14:58
http://srv0204-06.sjc3.imeem.com/g/p/2c3080321caa307c94696e2fea6a3dc1_web.gif

Zero Cool
15-08-09, 10:10
http://4.bp.blogspot.com/_rPLZ0tudmSo/ShZBix9wv7I/AAAAAAAAB8g/taBIUHZfUMc/s320/HappySaturday-1.gif

Qika^Me^Kule
24-08-09, 16:52
Ju falenderit gjithve,,,,, qe keni gjet koh te me pershendeteni tek dhoma ime,,,, Dhe une ju pershendes perzemersisht dhe me shpres qe keni kaluar nje pushim te kendshem , Me falni qe bej ket pershendetje pergjithesi,, te mos mar koh me shum te ju pershendes nje nga nje,,,,, Falenderit dhe nje her,,,,,

http://www.hunde-kirchberger.at/images/april/danke-32.gif

Qika_DugagjiniT
25-08-09, 16:44
Shike kjo krejt lulisht e ka bo dhomen e vet ta hongsha tye loqkin hade flm per pershendetje isholla nuk te ka mundu ramazani se drejt me fol spo ki zor hiq veq e ki kryt boshnjake:biggrin: A pot kujtohet fjala e baces LAM ? shka tka thon haahahah une sa her qe po ti shoh komt po terna tu kesh po ma kujton bacen LAM
Tezaejk pet pershendes me qat kongen spe e di qysh ke titulli saj me qato kongen kur te nalen policia e hongre denim :biggrin: :tongue:

instruktori
26-08-09, 21:27
Pershendetje te perzemerta

per Ju

Jana
27-08-09, 00:24
Te pershendes...uroj te jesh mir kudo qe je...
http://www.morgansofchigwell.co.uk/Red-roses.gif

Qika_DugagjiniT
27-08-09, 16:44
Tezake te pershendes shum mos harrosh se qdo kund jom me ty JE MA E MIRA
http://i109.piczo.com/view/4/d/4/s/8/v/d/7/z/f/w/1/img/i333092934_36483_6.gifTEZAKJA JEME
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10067/normal_ilda~5.jpg:tongue: :tongue:A JA KOM QELLU ME QET FOTO KJO KREJT SIKUR TI MU DOK