PDA

View Full Version : "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė


Pupi
16-05-09, 11:46
Kjo Temė mė lindi nė bazė tė asaj qė Lilimarlen kishte shtruar pyetjen a ėshtė forumi dardania.de Shqiptar. Si dhe "ankesat" e kohėpaskohshme tė antarve dikur, e qė kohėrave tė fundit u ka rėnė intenziteti ?!
edhe atje ja ktheva nji pėrgjegjie me gjizė, por nuk mė mjaftoi si duket, dhe vendosa ta hap edhe kėtė Temė ( epo, po nuk shkroi kush punė e madhe, nuk ėshtė hera e par).

Ndoshta mua mundė tė mė mbes hatri qė njerzia nuk po (shkruajn) mė kuptojn ēfar unė po dua tu themė ?
Por jo, sot vrava mendjen i ēik ma teper (njeri i papun mo) e thash: Si duket njerzia nuk kanė faj, sepse unė nuk po ēartėsohem sa duhet si duket .

Po nejse (ani) ēdo njeri ėsthė nji far lloji "Arti" nė vete, e edhe nė tė kuptuar e sqaruar.

Po pėr Titullin ēa u'a merr menja ?

~AnnA~
16-05-09, 13:03
Duke u bazuar ne titull,mund vetem te riperseris qe,dardania.de ka arritur pikesynimin e vet.
Me sinqeritet mund te them,qe me pelqen ajo cfare eshte bere dhe eshte arritur ne kete faqe.Eshte per t'u admiruar,u lumte!
Nje sugjerim te vogel do kisha per antaret:
Qe te depolitizohen dhe mos n'a shiten si shume fetar .Mos te influenconi anetaret e tjere ne gjykim e deshiren qe kane ata per te shprehur mendimin e tyre te lirshem...
Jam ndeshur shpeshhere me postime,ku disa prej jush shfaqin krejt hapur moskuptim dhe mostolerance kundrejt mendimit te shprehur nga nje anetare tjeter...Por,edhe dikush eshte me partin e djallit,edhe dikush qe i beson nje feje tjeter nga ti,kush jemi ne dhe ku e gjejme te drejten t'i kercnohemi atij/asaj,vetem pse ka zgjedhur nje figure tjeter nga ne,apo pse i perket nje besimi tjeter?!
Kaq kisha une...I kerkoj ndjese dhe Pupit,nese postimi im nuk ka te beje me temen,por te pakten keshtu e kuptova une :smile:

ps.ne kete nuk dua te kem konflikte me asnje...mundesisht deshiroj te qendroj larg turbulencave ,por disa gjera duhej thene pakices...
Ju pershendes!

Idila
16-05-09, 13:16
Pupi, me cilėn nga shenjat e pikėsimit pėrfundon titulli? (nga kėtu do tė kuptoj dhe pyetjen tuaj tė parashtruar)

Murgesha
16-05-09, 14:00
Qėllimi i Dardanisė: Krijimi i Urave tė mirėsisė mes shqiptarėve kudo qė jetojnė.

Ende nuk e ka pėrmbush qėllimin, ka shumė ura miqėsie por edhe ka shumė ura armiqėsie.

Kur tė bėhet e tėra urė miqėsie atėherė e ka pėrmbush.

Urata
16-05-09, 15:34
!!!!!

krijuesiii
16-05-09, 16:45
... ka nje kohe qe nuk e kam shfletuar kete forume dhe qe ne hyrje qikjo teme me re ne sy si titull se kushe e ka hape sme interesoj..

...mendoj se forumi dardania.de eshte si nje "ledin sallamadi ku kullosin te gjithe", dhe e shrytezojn deri sa te lodhen njerzit per te gumuar bere zhurme shume zhurme shkronjashe qe kacafyten mes veti, ne e ka arrite qellimin e vete ky forume kete smund te dime ne? e dine ai qe e mbane kete "lendine te hapur" dhe ai e dine qellimin qe ka pasur, sa do sallamdi te duket ka nje mbikqyres dhe nje qellimgji qe e ka krijue...

...eshte e vertet se ne kete forume nje nga qellimet shume humane dhe njerzore ka qene ndertimi i "urave te miqesis" dhe te Vllazeris mes Shqipetarev te shkaperderdhure gjithe andej neper rruget e botes, por ka nga ata qe jane lodhure duke sjell gure e ndertuar ura dhe ka nga injorantet qe me pak mund i kane prishure keto ura, bile kane provuar edhe urate mijevjeqare te mbrendshme shpirterore nder Shqipetare qe ti renojne, por besoj e jam i bindure se nuk do munden dhe si Vizioni i Unifikimit te dashuris dhe tolerances nder Vllazerore mbar Shqipetare do te triumfoj...

tumgiii

uliksi31
16-05-09, 17:03
Qėllimi i Dardanisė: Krijimi i Urave tė mirėsisė mes shqiptarėve kudo qė jetojnė.

Ende nuk e ka pėrmbush qėllimin, ka shumė ura miqėsie por edhe ka shumė ura armiqėsie.

Kur tė bėhet e tėra urė miqėsie atėherė e ka pėrmbush.

Po miqesi e armiqesi te perhershime ska..... kete e ka then Pupi me kohe.

Pupi
16-05-09, 20:27
Pasi qė mungova me "padashje" sot, shoh qė tė keni qenė goxha aktiv, pėr mashallah po u themė.

Interesant e gjitha, duke u nisur prej Annes e deri te Uliksi, por unė do tė veqoja ato dy rreshtat e para nga "krijuesi" ku thotė, Citoj: Mė interesoj Titulli e jo kush e ka hapur !

Mirė qė i paska interesuar dikujt diēka s'paku nga unė hahahahahahaha....

Jo jo, tash tė mrrolemi pak (tė bėhemi serioz demek). Titulli, Tema, e tė gjitha shkrimet nė pėrgjithėsi janė shumė me rėndėsi se kush i shkruan e si i shkruan ato nėpėr vite, nuk e kam fjalen pėr ata qė pėr ditė po e ngjesin ka nji emre tė ri (ec e bjeri nfije krejt dynjes)por pikėrisht e kam fjalėn pėr "kėta si une". Kur kam thėnė me kėta si une, atėher duhet tė kem aluduar nė ata-ato burra qė sipas nevojes edhe kanė ndrrruar, e po njerz jemi mo, si do tė ishte sikur ti kishim hipu kalit, e t'na qoj ku t'na qoj?
Dhe pikėrisht ky "ndrrimi" i masės (sepse take tuke do tė ketė gjithmonė) mė shtyri tė mendoj qė PROJEKTI dardani.de e ka arritur qėllimin!

Aaaaaaa, kqyrni knej, menja rrinė n'popull, e unė jam vetėm njė pup. po u'a mori menja qė ndryshe ėshtė na thuani ne tė gjithėve kėtu sepse vdiqem nga kureshtja.
Nuk e kam fjalėn qė ti kemi "rrafshitur" tė gjitha hesapet, jo sepse atėher duhet tė shtriheshim kokėrrshpine dhe tė prisnim vdekjen, fjalėn e kam te PROJEKTI. Thuani bre tė gjithė ,Pup fort ja ke qėllue, je ma i miri, je ma i forti e qesi senesh se m'kupet......

Hajt hajt pak....

Peja-Boy
16-05-09, 20:45
Une skuptova asgje ???!!!! Per qfar qellimi eshte Hap Kjo teme apo te duket Nick Pupi veq se po hap nje teme edhe te na sjell ndermend te gjithve qe ti kemi parasysh Temat e tij e te pergjigjemi qe temat e tij te ken sa me shume pergjigje e postime ????!!!

Idila
16-05-09, 22:00
Pasi qė mungova me "padashje" sot, shoh qė tė keni qenė goxha aktiv, pėr mashallah po u themė.

Interesant e gjitha, duke u nisur prej Annes e deri te Uliksi, por unė do tė veqoja ato dy rreshtat e para nga "krijuesi" ku thotė, Citoj: Mė interesoj Titulli e jo kush e ka hapur !

Mirė qė i paska interesuar dikujt diēka s'paku nga unė hahahahahahaha....

Jo jo, tash tė mrrolemi pak (tė bėhemi serioz demek). Titulli, Tema, e tė gjitha shkrimet nė pėrgjithėsi janė shumė me rėndėsi se kush i shkruan e si i shkruan ato nėpėr vite, nuk e kam fjalen pėr ata qė pėr ditė po e ngjesin ka nji emre tė ri (ec e bjeri nfije krejt dynjes)por pikėrisht e kam fjalėn pėr "kėta si une". Kur kam thėnė me kėta si une, atėher duhet tė kem aluduar nė ata-ato burra qė sipas nevojes edhe kanė ndrrruar, e po njerz jemi mo, si do tė ishte sikur ti kishim hipu kalit, e t'na qoj ku t'na qoj?
Dhe pikėrisht ky "ndrrimi" i masės (sepse take tuke do tė ketė gjithmonė) mė shtyri tė mendoj qė PROJEKTI dardani.de e ka arritur qėllimin!

Aaaaaaa, kqyrni knej, menja rrinė n'popull, e unė jam vetėm njė pup. po u'a mori menja qė ndryshe ėshtė na thuani ne tė gjithėve kėtu sepse vdiqem nga kureshtja.
Nuk e kam fjalėn qė ti kemi "rrafshitur" tė gjitha hesapet, jo sepse atėher duhet tė shtriheshim kokėrrshpine dhe tė prisnim vdekjen, fjalėn e kam te PROJEKTI. Thuani bre tė gjithė ,Pup fort ja ke qėllue, je ma i miri, je ma i forti e qesi senesh se m'kupet......

Hajt hajt pak....
Je i fort Pup, tė lumtė, rrofsh o Pup, je mė i miri, bravooo Pup ia ke qėrruar...etj, etj, a u kėnaqe Pupi? :rolleyes: :D :D

Pupi
16-05-09, 22:30
Je i fort Pup, tė lumtė, rrofsh o Pup, je mė i miri, bravooo Pup ia ke qėrruar...etj, etj, a u kėnaqe Pupi? :rolleyes: :D :D

Bravo, pikėrisht kėtė doja ta dėgjoja nga Idila.:smile: Mahit qė i kishe ti mi Idila, veq unė qė di tu bijė n'fije....

Nėse do tė vazhdonim kėshtu, kam frigėn qe do vijė ai djali i pejės edhe njėher kėtu me kashelashet e tija.

T'ia nisim "edhe njėher prej fillimit":

Projekti Dardania.de ėshtė ndėrtuar si njė virtual shqiptar politikisht i pavarur e qė nuk i takon asnjė organizate qeveritare apo joqeveritare, piksynim ka sensibilizimin e vizitorit shqiptar, mė ēėshtje qė i pėrkasin botės sė sotme shqiptare, trendeve tė saj dhe ēėshtjeve thėmelore shqiptare.

Puna jonė ėshte e orientuar kryesisht nė krijimin e urave lidhese nė mes tė bashkkombasve dhe nė mbrojtjen e interesave kombėtare.

Edhe pse shum nga ne gjindemi nė megrim, fizikisht larg atdheut, zemrat tona rrahin shqip dhe mendjen e kemi pranė atdheut duke i falenderuar teknologjis qė na mundėsoi nėpermjet internetit tė takohemi me shqiptar nga atdheu por edhe nga tė gjitha anėt e botės.
Detyrė e jona ėshtė qė t’a ruajmė e t’a njohim trashėgiminė e pasur qė na kanė lėnė stėrgjysherit e rilindasit tanė.

Parim thelbėsor kemi qėndrimin neutral ndaj bindjeve politike, krahinore e fetare.
Tė gjithė diskutuesve u ofrojmė ēasje tė lirė nė diskutime pa i cenuar asnjėnit tė drejtėn e lirisė sė mendimit e tė shprehurit lirshėm tė mendimit, ndėrgjegjės dhe besimit.


Pra ta lexosh mirė e drejtė kėtė tė shkruar mu nė tė Hyr tė dardania's, dhe ti ndash mė shumė se dhjetė minuta pėr njė pėrgjegjie, besoj qė kishim gjetur atė qė unė "pretendoj" ta kem gjetur.
Nuk e dijė kush ishte ai Filozof qė i kishte qėndisur kėto fjalė nė tė hyrė tė kėtij forumi, por dijė qė pas sa vitėsh qė jam/jemi kėtu ta kemi realizuar kėtė Projekt (filozofi) pėr mė shumė se 90%.

E them kėtė, dhe i qėndrojė kėsaj bindjeje me faktet si nga kėto:
Ka rėnė intenziteti i pėrqarjes fetare (nė fillim nuk ishte kėshtu), Ėshtė ngushtuar hendeku, e deri diku janė krijuar ura lidhėse mes partive politike shqiptare anė e kėndė Shqiptaris. Si dhe, (kryesorja kjo) njerzia-shqiptarhanja janė mėsuar tė komunikojn mes veti.

Peja-Boy
16-05-09, 22:37
Bravo, pikėrisht kėtė doja ta dėgjoja nga Idila.:smile: Mahit qė i kishe ti mi Idila, veq unė qė di tu bijė n'fije....

Nėse do tė vazhdonim kėshtu, kam frigėn qe do vijė ai djali i pejės edhe njėher kėtu me kashelashet e tija.

T'ia nisim "edhe njėher prej fillimit":Pra ta lexosh mirė e drejtė kėtė tė shkruar mu nė tė Hyr tė dardania's, dhe ti ndash mė shumė se dhjetė minuta pėr njė pėrgjegjie, besoj qė kishim gjetur atė qė unė "pretendoj" ta kem gjetur.
Nuk e dijė kush ishte ai Filozof qė i kishte qėndisur kėto fjalė nė tė hyrė tė kėtij forumi, por dijė qė pas sa vitėsh qė jam/jemi kėtu ta kemi realizuar kėtė Projekt (filozofi) pėr mė shumė se 90%.

E them kėtė, dhe i qėndrojė kėsaj bindjeje me faktet si nga kėto:
Ka rėnė intenziteti i pėrqarjes fetare (nė fillim nuk ishte kėshtu), Ėshtė ngushtuar hendeku, e deri diku janė krijuar ura lidhėse mes partive politike shqiptare anė e kėndė Shqiptaris. Si dhe, (kryesorja kjo) njerzia-shqiptarhanja janė mėsuar tė komunikojn mes veti.

Kjaaaaaa Ti pse spo kallxon qeshtu more burr hahahahahahaha ... (Prap spo kuptoj )

Idila
16-05-09, 22:50
Pikėrisht nga unė doje t`a dėgjosh a?
A bėn tė ma sqarosh cfarė ėshtė "mahi"? Mė fal se dola jashtė temės....u skuqa tani....:D

krijuesiii
16-05-09, 23:02
Pikėrisht nga unė doje t`a dėgjosh a?
A bėn tė ma sqarosh cfarė ėshtė "mahi"? Mė fal se dola jashtė temės....u skuqa tani....:D


...mahi dmth. me ta hi e mos me ni (hahaha), mahi eshte hajgare be qike


tungiii

Idila
16-05-09, 23:11
...mahi dmth. me ta hi e mos me ni (hahaha), mahi eshte hajgare be qike


tungiii
Ju falemnderit Krijues i nderuar! Tani e kuptova.
Mė falni nėse ju shqetėsova me pyetjet e mija tė mėrzitshme!

krijuesiii
16-05-09, 23:15
Ju falemnderit Krijues i nderuar! Tani e kuptova.
Mė falni nėse ju shqetėsova me pyetjet e mija tė mėrzitshme!


...jo more seshte problem, kam knaqesin dhe nderin te komunikoj me nje te Sinqerte siq jeni ju, te uroje mbaresi dhe nate te mire....

tungiii

valiii
17-05-09, 11:13
Paj, e ka permbushe mori qysh mos me permbushe me eliten aktuale intelektuale qe ka ne dispozicion (ku ja u merr mendja qitini thonjezat).
Problemi ketu eshte se, nje pjese e konsiderueshme e anetarve aktive nuk jane ne gjendje te dallojne chatin nga forumi. Dhe pikerishte afishimet e shumta te stilit chit-chat, duke ja bashkangjitur ketu edhe pasivitetin e moderatoreve, forumi ka ardhe ne kete gjendje qe eshte edhe sot. Edhe pse paraqiten shenja permirsimi koheve te fundit me disa ferkime aty-ketu qe zgjojne kureshtje te lexuesit dhe njekosishte nxite, kurajon postuesin.
Qysh prej se ka filluar dardania qe ta ndjeje veten gjalle me te kane filluar edhe papergjegjesite ne menaxhim, krijimi i klaneve, nepotizem dhe padrejtesi te tjera te cilat te kujtojne kohen e nenes parti.
Pardje : te kriminalizonte kundershtari politik pa fakte, kundershtarimet fetare percjedheshin me nje potpuri etiketash...
Dje : Pergezime dhe urata te tipit "motrushe", cka keni pergadite per dreke, sa vjec i ke pase kur ke qene i vogel...
Sot : Fyerje dhe thashetheme, muhabete t kafehaneve dhe t'odave...
Kesaj i thone permbushje se jo mahi !

>>{SpOnGeBoB}<<
17-05-09, 11:48
Hamene sha zoten vetum edhe une sa te gjej nji qasishne nuse qe ja kom vnue synin edhe t`ja nguli shigjeten e qasajna amorkes ne zemer tana ne daq te soset ne daq te niset.

Edhe vetum qatehere u pembush edhe osht tu dalen pej kusijes tu u derdhen teposhte :tongue:

Urata
17-05-09, 14:09
Spong , ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa...! Une e kuptoj "humorin" tend dhe mesazhin qe percillet...:wink:

Pupi
17-05-09, 14:37
Paj, e ka permbushe mori qysh mos me permbushe me eliten aktuale intelektuale qe ka ne dispozicion (ku ja u merr mendja qitini thonjezat).
Problemi ketu eshte se, nje pjese e konsiderueshme e anetarve aktive nuk jane ne gjendje te dallojne chatin nga forumi. Dhe pikerishte afishimet e shumta te stilit chit-chat, duke ja bashkangjitur ketu edhe pasivitetin e moderatoreve, forumi ka ardhe ne kete gjendje qe eshte edhe sot. Edhe pse paraqiten shenja permirsimi koheve te fundit me disa ferkime aty-ketu qe zgjojne kureshtje te lexuesit dhe njekosishte nxite, kurajon postuesin.
Qysh prej se ka filluar dardania qe ta ndjeje veten gjalle me te kane filluar edhe papergjegjesite ne menaxhim, krijimi i klaneve, nepotizem dhe padrejtesi te tjera te cilat te kujtojne kohen e nenes parti.
Pardje : te kriminalizonte kundershtari politik pa fakte, kundershtarimet fetare percjedheshin me nje potpuri etiketash...
Dje : Pergezime dhe urata te tipit "motrushe", cka keni pergadite per dreke, sa vjec i ke pase kur ke qene i vogel...
Sot : Fyerje dhe thashetheme, muhabete t kafehaneve dhe t'odave...
Kesaj i thone permbushje se jo mahi !

Nuk ėshtė patjetėr ashtu si unė themė, por ama edhe kėshtu si ti ke thėnė nuk qėndron muhabeti.

Kujt i thotė Elit intelektuale (aktuale e kujt e dikurshme) vali ? kėtė do tė doja ta dija, pa edhe n'ēfot e mramja.

Nejse, unė nuk do ti marrė pėr shembull krahasimet e llojit KADARE -QOSJA (siq qe mahitur dikur Uliksi) por ka ka burra kėtu, mos tė mėrzitet Vali se nuk do mbesin burra kėtu edhe po s'pati ai "kohė". Fundja pėr forum nuk ėshtė e patjeter ndonjė shkallė Akademilleku derisa i kemi pėrzgjedhur nofkat dhe lulėzuar avataret.

Pėr njė krahasim ku qėndronim, e ku qėndrojm tash (ēka vjen si dihet) jam i mendimit qė sadopka i kemi njėsuar gjanat.
Perafėrsisht kėshtu:
http://www.youtube.com/watch?v=bldG794WOEA

Marco
18-05-09, 00:04
Hamene sha zoten vetum edhe une sa te gjej nji qasishne nuse qe ja kom vnue synin edhe t`ja nguli shigjeten e qasajna amorkes ne zemer tana ne daq te soset ne daq te niset.

Edhe vetum qatehere u pembush edhe osht tu dalen pej kusijes tu u derdhen teposhte


Mos harro kur tja ngulesh shigjeten naj zemres, me kqyr se sa vrima i ka (nese dallohet) Qika Poweruse Beqaruse mos u prekni se nuk vlen per gjith :tongue: respekt po jo si Thaci po si Ali G

Dardania.de oshte si qito kanget Tallava kur gjojn Moderator (rojtar) gratis edhe kta e majn, po kjo tregon edhe vet puna se njeriu qe ka nji pun 8 ore( vetiaket), ose ka femi qe duhet jo qerdhe jo aktivitete jo shkoll( te martumet), ose sepaku qe ja sheh hajrin shpia(Bari,arar,krah shpie) nuk ka koh mi bo me mijra postime , keshtu qe kjo ka tbaj pak edhe me psiqiken e njeriut.. Mendim personal i imi !!!!

Urata
18-05-09, 15:03
Mos harro kur tja ngulesh shigjeten naj zemres, me kqyr se sa vrima i ka (nese dallohet) Qika Poweruse Beqaruse mos u prekni se nuk vlen per gjith :tongue: respekt po jo si Thaci po si Ali G

Dardania.de oshte si qito kanget Tallava kur gjojn Moderator (rojtar) gratis edhe kta e majn, po kjo tregon edhe vet puna se njeriu qe ka nji pun 8 ore( vetiaket), ose ka femi qe duhet jo qerdhe jo aktivitete jo shkoll( te martumet), ose sepaku qe ja sheh hajrin shpia(Bari,arar,krah shpie) nuk ka koh mi bo me mijra postime , keshtu qe kjo ka tbaj pak edhe me psiqiken e njeriut.. Mendim personal i imi !!!!


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!

panta_rhei
18-05-09, 15:42
hahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
fort i naltė pupi vallahi hahahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

"Projekti" dardania.de e ka pėrmbushė qėllimin e vetė

Temat e tua, pup, sidomos qikjo, janė treguesi mė i mirė ēfarė niveli ka dardania.de...
nėse anėtarėt e saj janė nga ndonjė planet tjetėr, po, pėrndryshe: jerusalemi hala ėshtė i ndarė, bin ladenin hala s'e kanė nxanė, kriza globale hala nuk e ka mbrri zenitin, poli nuk po dihet hala ēka do t ban me dashnoren e vet, Qetsori s'po dihet a po bohet deputet (paj mos muu kanė nifar Jana edhe qiky forum, kishim cofė pėr informacione t personave qė janė PIVa, po mendoj VIPa) ... ti me siguri je bazu veq tek fakti qė Mitrovica, graqanica, shtrpca edhe pdkja me rojet e urės kanė arritė gjuhėn e pėrbashkėt, fakt ky qė ia ka mshelė gojėn popullit tė dardanisė...

Nuk ia ka mshelė a?!

Mshilja pra ti!

p.s. kur t'marrin fund problemet e shqiptarisė pup, ...kur t'marrin fund problemet e shqiptarisė!
Kij durim!

Pupi
18-05-09, 23:17
Ku po ta zajn more burrė (veq) Temat e mija rrugen ? Apo sp'o ta zajn rrugėn, po spo mun i bo ven vetit

Jo qebesa e kam thėnė dhe e di pse e kam thėnė, nuk i kam vu as pikpyetje e as "quditėse", asnji pik nė fakt nuk i kam vu unė funja, jeni ju "intelektualet" qė e pėrmbyllėt misionin.
E kur ndodhė kėshtu at'her ka dy pėrgjegjie:
a) Pėrgjegjėsit janė bartur tek organet e zgjedhuar nga vota e lirė e popullit, duke u nisur qė nga Kryetari e Kryeministri, e deri te portjeri ( tė gjithė ata qė marrin paga nga Shteti).
b) Derisa dikur vrinėllonin shpatat, ato sot i kan zėvėndėsuar kafet e forumit, (pėr mua nuk ka asigjė tė keqe)kafet e forumit sepse njerzit e kėnaqur, nuk pranojn ta lodhin trurin ,dhe pikėrisht atje tė zona e argėtimit e kalojn kohėn, njėkohėsisht duke na e bėrė tė ditur qė dardania.de e ka pėrmbyllur misionin (nėse njė tė tillė ka patur ndojher kuptohet)!

Marco
19-05-09, 16:50
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!


Urata nese soshte qashtu thuj soshte veq edi qe edhe mos me kan qashtu ti nuk thu heheh

Urata
19-05-09, 20:32
Urata nese soshte qashtu thuj soshte veq edi qe edhe mos me kan qashtu ti nuk thu heheh


Marco muhaxheri, e qeshmja ime eshte aprovim...!

jerrlikja Urate!

Pupi
19-05-09, 20:57
Marco muhaxheri, e qeshmja ime eshte aprovim...!

jerrlikja Urate!

Aprovo aprovo ti.

A nuk pi sheh qysh rash pi nalti (Pavarsia e Kosovės) deri mas poshti (te pacenzura).
Pse !
Sepse njerzia janė tė kėnaqur me zhvillimet nė vendlindje, nga ajo edhe nuk e shohin tė arsyeshme tė shqetsohen mė, dhe ju kan rrekur punės (jo si unė qė jam badihavgji).
Andaj edhe titulli !

Urata
19-05-09, 22:12
Pupi, leonora e jakupve po hike n'politik, s'na ka mbet gja tjeter veq me lujt me "topa" n'pacenzure...!


ps: mos u "merzit", ti!

Marco
20-05-09, 01:03
Marco muhaxheri, e qeshmja ime eshte aprovim...!

jerrlikja Urate!

pe di qe e qeshura jote oshte aprovim po edhe une te thash nese soshte ashtu shlir thuj heheh , Hej ski qare po u konvertu edhe ti en Muhaxherllek, nime kokeshe konvertu se edhe ti ke braktis venin e ke shku en Amerik hehehe
PS Ta kisha gjet nji djal po ky oshte jerrli e tasht ti je bo Muhaxherk e smerr jerrlin hahaaha
Rahmet i past shpirti Rugoves

Urata
20-05-09, 15:00
pe di qe e qeshura jote oshte aprovim po edhe une te thash nese soshte ashtu shlir thuj heheh , Hej ski qare po u konvertu edhe ti en Muhaxherllek, nime kokeshe konvertu se edhe ti ke braktis venin e ke shku en Amerik hehehe
PS Ta kisha gjet nji djal po ky oshte jerrli e tasht ti je bo Muhaxherk e smerr jerrlin hahaaha
Rahmet i past shpirti Rugoves

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...
a per djal, n'rast se t'ka shku mendja me ma gjete (se meta pa martu!!!) veq drenicak mos t'jete (se t'gjithe m'duken si Sabiti i Terstenikut ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa...)

edhe nje po ta them, jerrlike kam lind dhe jerrlike do vdes...!


Amin jarabih, rahmet i paste shpirti Dr. Rugoves...!

valiii
20-05-09, 17:05
Nuk ėshtė patjetėr ashtu si unė themė, por ama edhe kėshtu si ti ke thėnė nuk qėndron muhabeti.

Kujt i thotė Elit intelektuale (aktuale e kujt e dikurshme) vali ? kėtė do tė doja ta dija, pa edhe n'ēfot e mramja.

Nejse, unė nuk do ti marrė pėr shembull krahasimet e llojit KADARE -QOSJA (siq qe mahitur dikur Uliksi) por ka ka burra kėtu, mos tė mėrzitet Vali se nuk do mbesin burra kėtu edhe po s'pati ai "kohė". Fundja pėr forum nuk ėshtė e patjeter ndonjė shkallė Akademilleku derisa i kemi pėrzgjedhur nofkat dhe lulėzuar avataret.

Pėr njė krahasim ku qėndronim, e ku qėndrojm tash (ēka vjen si dihet) jam i mendimit qė sadopka i kemi njėsuar gjanat.
Perafėrsisht kėshtu:
http://www.youtube.com/watch?v=bldG794WOEA

Le krejt ... Harro kete pune !!!


T'pershendese :)

Marco
20-05-09, 23:49
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...
a per djal, n'rast se t'ka shku mendja me ma gjete (se meta pa martu!!!) veq drenicak mos t'jete (se t'gjithe m'duken si Sabiti i Terstenikut ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa...)

edhe nje po ta them, jerrlike kam lind dhe jerrlike do vdes...!


Amin jarabih, rahmet i paste shpirti Dr. Rugoves...!

hahahah nije njonen nije , po neser bohesh Muhaxherk edhe met than qyre URAT u bone muhaxherk a knena thojshe sbohna kurr, ti ma kthen mej reni , aiiiiiiiiiii pollavra te Dardanis po tregon a , a qi po ma han kryt gjdo dit ketu qe sbohna muhaxherk ajo kurgjo kerkujt a hahahahhahahaahahahaha Nime hej fjala muhaxher i bjen endacak keshtu qe pershendes ty ne Amerik oooooooojj Muhaxherk hahahahahahah

Amin Amin zoti e shperbleft se per ket popull ka luftu , Mir thot edhe kengetarja Alberie Hadegjonaj sikur qiri per drit ashtu edhe Dr:Rugova per Pamvarsi!!!!

Honesty^uk.
21-05-09, 21:03
Une jam pak me skeptik ne lidhje me temen dhe mendimet e disa anetareve te mesiperm.
Projekti Dardania De nuk ka ardhur ne kete bote te madhe virtuale si nje plan elektoral apo me nje projekt premtimesh , qe pasi te realizoj apo permbush " premtimet " duhet te mbyllet,
pasi Ai qe i dha drite kesaj faqje virtuale,
nuk e dinte se DARDANIA DE do te zgjerohej dhe merrte keto permasa ,
apo do te ngelej nje faqe pa kredibilitet dhe pa frekuentim
por fale aftesive krijuese,debatuese dhe argetuese te shume e shume miqve/mikeshave te mi DARDANAS/E nen diktatin e te nderuarit MIKUT tim BOND,
arritem qe popullariteti dhe jehona e kesaj ode DARDANE te shtrihej nga AUSTRALIA e larget,Canadaja dhe ne mbare Europen Plake,
pra te nderuar anetar/e kjo ode mbare shqiptare eshte krijuar pa ndonje qellim te caktuar por thjesht qe bota shqiptare te kishte mundesi me lehtesuese komunikuese dhe te krijonte ate qe e nderuara MURGESHE e quan ura lidhese, ku fale kesaj ode DARDANE me te vertet jane krijuar ura lidhese miqesore ku ka edhe prej atyre te cilat jane kurorezuar edhe me lidhje afat gjate,


Argetim sa me te kendshem ju uron ;
Honesty

Pupi
30-05-09, 06:14
Veq mos ti ngatrrojm gjanat !
Nuk e pata fjalen qe dardania.de e ka "pėrmbushur qėllimin" dhe tash duhet tė mbyllet.

Jo asesi ashtu. Jo sepse dardania.de na ka "shėrbyer" tė gjithėve qė ta rifreskojm trurin, ti zgjerojm diturit, tė njihemi me njėrin tjetrin (adetet/zakonet e krahinave shqiptare) e mbi tė gjitha ta ruajm tė folurit/shkruarit Shqip.
Andaj kur kėta Ēunat (stafi) kėrkon tu ndihmojm, kqyrni qaty kontrolloni xhepat mos u ka mbet noj t'imt helbete e gjuani n'kac t'dardanis se s'bohet nami.:wink:

Guri i madh
30-05-09, 23:47
Veq mos ti ngatrrojm gjanat !
Nuk e pata fjalen qe dardania.de e ka "pėrmbushur qėllimin" dhe tash duhet tė mbyllet.

Jo asesi ashtu. Jo sepse dardania.de na ka "shėrbyer" tė gjithėve qė ta rifreskojm trurin, ti zgjerojm diturit, tė njihemi me njėrin tjetrin (adetet/zakonet e krahinave shqiptare) e mbi tė gjitha ta ruajm tė folurit/shkruarit Shqip.
Andaj kur kėta Ēunat (stafi) kėrkon tu ndihmojm, kqyrni qaty kontrolloni xhepat mos u ka mbet noj t'imt helbete e gjuani n'kac t'dardanis se s'bohet nami.:wink:
kur pupi flet mir une nuk pritoj me e vulosnji vul katrore

Urata
31-05-09, 04:23
Veq mos ti ngatrrojm gjanat !
Nuk e pata fjalen qe dardania.de e ka "pėrmbushur qėllimin" dhe tash duhet tė mbyllet.

Jo asesi ashtu. Jo sepse dardania.de na ka "shėrbyer" tė gjithėve qė ta rifreskojm trurin, ti zgjerojm diturit, tė njihemi me njėrin tjetrin (adetet/zakonet e krahinave shqiptare) e mbi tė gjitha ta ruajm tė folurit/shkruarit Shqip.
Andaj kur kėta Ēunat (stafi) kėrkon tu ndihmojm, kqyrni qaty kontrolloni xhepat mos u ka mbet noj t'imt helbete e gjuani n'kac t'dardanis se s'bohet nami.:wink:

kur ke shkruar ketu o Pupi, ishe i rruar apo i parruar....:wink:

Pupi
31-05-09, 08:52
kur pupi flet mir une nuk pritoj me e vulosnji vul katrore

Rrrespektin e pranoj, gurabin maje per veti. hahahahahahaha


Urata:

Shkova i parruar, sepse duke ndenjur me nete te tera kisha harruar ta rruaja mjekrren

Artisti
31-05-09, 09:16
kur pupi flet mir une nuk pritoj me e vulosnji vul katroreFjalet e Pupit gjithmone jane per tu vulosur veq ne disa raste nuk kuptohen nga disa hahahahahahaaaahaaa


Guri, a e pe pashe Zotin ēfare pritje i kishin be Titos, pak me te mire se Dr. Rugoves kur u kthye nga Ekzili!


.

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-09, 14:09
Shife mara qita ti mushin thaset me llafa mpuq motrushe se ja ki qillue, jo qitash po ta jepi qitu nji peqat ja bravo motrushe se e ki sosen krejt qka ki shkrue e qishtu.

Sha zoten une i kam vetum pare te trasha e me qasishna t`imat as paj pala nuk bon transakaciona, e qishtu Preis muss stimmen edhe kondicionat e qasajna e kur ti thej te banka nihere tana e kqyri e baj hesap per qat produktin qe e paguj.