PDA

View Full Version : Runu burra, serbia don me na i rru k***et


Pupi
13-07-09, 20:38
Nė Itali ditė mė parė ėshtė arrestuar Muharrem Gashi, tė cilin gjyqėsia serbe e ka akuzuar pėr krime lufte kundėr civilėve nė Kosovė nė vitin 1999 dhe presin nga shteti Italian qė i njėjti t’i dorėzohet Serbisė. Po ashtu Serbia ka shpėrndarė 160 fletarrestime pėr ish pjesėtarėt e UĒK-sė, tė cilėt dyshohen pėr krime mbi popullsinė serbe.
Kreu i Republikės sė Kosovės ia tėrhoqi vėrejtjen shkaut, se bėhen qesharake me kėrkimndalesat e qytetarve tė huaj.

P.s. kjo Temė nuk ėshtė pėr ata qė i biejn pėrmes Serbis, ose le ti sigurojn mirė emrat e tyre qė tė mbeten tė fsheht kėtu nė netė.

Ndėrsa mua mė ka premtuar se do mi rruaj harpanaqet, sė bashku me tė Honestyt.

Dardani_K1
13-07-09, 21:33
Pershendetje te nderuar,
e bajne edhe kete pune serbet po qka se ata sjane te perqar si keta hutat e qeveris sone Serbia edhe pa kanen hiq fajtor ta trus ta qet emrin ne list dhe ne listen e Interpolit e ti tani maju ne paq kahe me shkue shihe ti sa faktet i ka qeveria e kosoves qdo dite po gjenden varreza masive dhe sa serbi ashte qe duhet te qitet ne listen e kerkimit te Interpolit dhe qeveria e Kosoves ne krye me Hutat e saj nuk levizin qe me e qiten asnje flet arrest kunder naj Serbi se me siguri frigesohen se ju humbin bizneset.
Shihe qfare idiotizmi Ramushi done me e qiten Fatmir Sejdiun ne Gjyq done me e qiten ne gjyq Thaqin e disa te tjer poo asnjeher se kame ndegjue duke thanen se duhet me e qiten naj serb ne gjyq pos qka e kame nie ty thanen me jau dhanen serbeve nga 2000€ per dimer , e kesaj i thojne hajde idiotizem hajde dhe shihe serbia po arrin me e ba me hy pa viza ne shtetet evropiane e Kosovaret hala perlahen.

lirik
14-07-09, 17:27
deri sa nuk ka as menyra as forma te mbrojtjeve nga interpoli serb dhe marrveshje qe interpolit serb te mos i vlej flet arresti kosova duhet te paraqes ankesė dhe shqiperia ne okb ose ne gjygjin nderkombtarė per te drejtat e njeriut

lirik
14-07-09, 17:28
ky turr duhet ti ndalet serbisė menjiher te gjendet forma e menyra populli shqiptar duhet te protestoj te gjej formen te nderkombtart nese italia e njohur republiken e kosoves duhet ti lajmroj organet tona shqiptare ne kosovė as gje ma teper

>>{SpOnGeBoB}<<
15-07-09, 22:05
Sha zoten tane ky dielle qito dite, nuk din njeriu ma as qka shkrun.

po mara hajdena qitash me ja terhjeken vrejtjen edhe me protestu mos me naj rru.

Ev shoq, taksirat vetum kur ta shofin edhe nja dite qe qaj pupi nuk osht ka shkrun ma qisajde se e kan ba bestellunge per beligrad me kattallog te interpolit.

Pupi
15-07-09, 22:07
Sha zoten tane ky dielle qito dite, nuk din njeriu ma as qka shkrun.

po mara hajdena qitash me ja terhjeken vrejtjen edhe me protestu mos me naj rru.

Ev shoq, taksirat vetum kur ta shofin edhe nja dite qe qaj pupi nuk osht ka shkrun ma qisajde se e kan ba bestellunge per beligrad me kattallog te interpolit.

Duhet mi pas t'lidhne e t'shtėrngune mirėėėėėėė me aramatur, s'paku 12-she !!!

>>{SpOnGeBoB}<<
15-07-09, 22:17
Duhet mi pas t'lidhne e t'shtėrngune mirėėėėėėė me aramatur, s'paku 12-she !!!

Po mara qishtu prej skejit te dynjejes, sha zoten bile e kishna thirren Serbijen a po vjen me ma rrue qitu edhe i kisha kallezue me qfare Rasierseife prej katallogit duhet u kanen edhe mi thanen ne mujsh me me gjeten se ku jam edhe hajde Serbijo po lujna symshelsa, amo sha zoten ne realitet i kan lidhen si thesin e kompirave edhe do kogja me armatura ma te mdhaja.

SANTANA-29
15-07-09, 22:26
Runu burreca ,serbia don me na rru k*****et,,une e bona me pes ylla,edhe me kqyr drejt Pyllin ndanjeher duhet me krastit,:biggrin:

Pupi
15-07-09, 22:42
Po mara qishtu prej skejit te dynjejes, sha zoten bile e kishna thirren Serbijen a po vjen me ma rrue qitu edhe i kisha kallezue me qfare Rasierseife prej katallogit duhet u kanen edhe mi thanen ne mujsh me me gjeten se ku jam edhe hajde Serbijo po lujna symshelsa, amo sha zoten ne realitet i kan lidhen si thesin e kompirave edhe do kogja me armatura ma te mdhaja.

Pse more shpuz po i hakmirresh kaq keq Gjuhės sė bukur Shqipe ti kėshtu ?

>>{SpOnGeBoB}<<
17-07-09, 17:13
Pse more shpuz po i hakmirresh kaq keq Gjuhės sė bukur Shqipe ti kėshtu ?

Shife mara pupin ku te paska shkrue qitu. Po na a kem tu shkrujten qysh me ju thane qatyne edhe qata sha zoten nuk e marrin vesh mara qysh t`ja shkrujsh ne shipe.

lirik
17-07-09, 17:28
Sha zoten tane ky dielle qito dite, nuk din njeriu ma as qka shkrun.

po mara hajdena qitash me ja terhjeken vrejtjen edhe me protestu mos me naj rru.

Ev shoq, taksirat vetum kur ta shofin edhe nja dite qe qaj pupi nuk osht ka shkrun ma qisajde se e kan ba bestellunge per beligrad me kattallog te interpolit.--------------------

valla spongebob nuk mbaruan shqiptart se te kishte ken koha e at'herit
ME JA NXANė DER OKB S e me hi mbrenda ok b s ne thenevė nji miljon shqiptar me ju rras mbrenda me zor deri sa te nenshkruaj qe shqiptart mos u perndjek askund hiq -
veq jemi ba egoisttat ma egosta ne botė nuk ka mbet ma kurgja ne ne spongi ne kemi mbaruar-
si ka mudnsi nuk qphenshqiptart ne demostrata kjo te habotė per besė ne gjith boten duhet demostrata-
veq po me duhet bre spongi me ja nis un edhe i her n e pleqni po nuk e di sa njerz me vijn mbrapa-
po spongi esht intresant edh e diqka me te tregue-
kur pepriqeshim ktu ne rrethunen tonė tze benim demostrata disa te smurė na pengonin me gjithat tre muaj mbas tre muajve arritsha me ba diqka -
por tamam donim me dalė para opüinionit t e huaj ktu veq ja mrrijshin me mikrofona me parolla me krejt ata te bijt e koministave me dinakri veq kur hypnin ne binė per s gatshmi pa e pyet kerken hiq emarrshin fjalen e na e prishinin programin tonė qka na kishim punue tre muaj qka nuk nien spongi na jena ma te qiditshmit ne ke t glob qe i thonė rrumbullak me dhe e sillet me planetet tjera bashk quditem qfar defektash kishte bile njiher me shkoj mne nerva nji prej atyre sa deshta mee hsty prej bine me hundė per toke por e lash thash mos te na e shohin te huajt magjupinė e lash thash hajt ky idiot le ta thyej qafen folke lidhje e pa lidhje -
mandej e kishin pas perhapė kah do se ata e kan organizuar demostrraten kshtu ekan te bijt emunafikve prej goje ta marrin buken me paftyrsi -
e more spongi gjithqka kan pa syt e mi nganjiher po them i kam

nja njimij vjet aq shum kam pa turlifar soji te njerit

>>{SpOnGeBoB}<<
17-07-09, 17:40
Po, po mara lirik amo qita te drzhava e Kosoves mara nuk jane tu punue edhe per qate pune paguhen. Qita duhet mi kontaktue qat Interpolin edhe mi kallezue hjeki qato tefterat pej regjistri. Po sha zoten qishtu edhe une quditna se qfare njerez mara ka qitash ne pushtet, e ka pasen edhe para Hashes mos vehte.

Qita me sosen punen e tyne, sha zoten nuk ka nevoje hiq me dalen mu sha me ta jo hajde rrunajni qitu jo qatje.

Shqiptaret te rrehun per zidi sha zoten si ti bajne 3 evra thot e boll jane qito me ble nji sakuz ne mengjes, nji ne dreke edhe nja ne mbramje e qishtu sha zoten harrojne ku kene e per u jane nisen me shkue.

lirik
17-07-09, 18:01
Valla spongebob mbaruan shqiptart-

se te kishte ken koha e at'herit


ME JA NXANė DEREN OKB S

e me hi mbrenda ok b s -

ne gjenevė ose ne nju jork

nji miljon shqiptar me ju rras mbrenda me zor mbrenda zyrave te okb s

deri sa te nenshkruajn qe shqiptart mos u perndjekė askund hiq ne shtete te huaja nga interpoli serb nga serbia kriminale por serbet me u ndjek per te kqijat qe i kan ba ne bosnje kosovė kroaci ata me u ndjek nga interpolet e ktyre vendeve qe perjetuan gjenocid -


veq jemi ba egoisttat ma egoitat ne botė po tregohemi ne shqiptart q enuk po perpiqemi hiq per jeten tonė me ndryshu diqka per mirė se pa u qu pluhuri lart nuk merren kurr vendime

nuk ka mbet ma kurgja ne ne shqiptart spongi

ne kemi mbaruar-per se gjalli nuk ka ma prej nesh hiq


si ka mudnsi nuk qohen shqiptart ne demostrata te forta

kjo te habitė per besė-

ne gjith boten duhet demostrata-pa ja nda demostrata te forta secli ne rrethinat e tij e te gjith se bashku neper vende te mdha --me flamura kombtarė kuq e zi

veq po me duhet bre spongi me ja nis un edhe i her n pleqni

po nuk e di sa njerz me vijn mbrapa-


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

po spongi esht intresant edh e diqka me te tregue-


kur pepriqeshim ktu ne rrethinen tonė te benim demostrata-

disa te smurė na pengonin

me gjithat tre muaj zgjasnin perpjekjet tona -dhe arrnim
mbas tre muajve bėnim diqka -
por tamam donim me dalė para opinionit t e huaj para binave ishim gati me tekste parolla e gjithqka

ktu veq ja mrrijshin me mikrofona me parolla

me krejt


ata te bijt e komunistave me dinakri qe ma parė kishin sabotuar kishin kundershtuar penguar-

veq kur hypnin ne binė pa i pyet pergjegjsit as organizatort hiq

per s gatshmi


pa e pyet kerken hiq

e marrshin fjalen e na e prishinin programin tonė

qka na kishim punue tre muaj---

qka nuk nien spongi--

na jena ma te quditshmit ne ke t glob

qe i thonė rrumbullak me dhe

e sillet me planetet tjera bashk

quditem qfar defektash te prishta kishte
bile njiher me shkoj mne nerva nji prej atyre
sa deshta mee shty prej bine me hundė per toke

por e lash thash mos te na e shohin te huajt magjupinė tonė se mbaruam me vinte turp me e korit kombin u dashke me mblue berllogun

e lash thash hajt ky idiot le ta thyej qafen

folke lidhje e pa lidhje -
mandej e kishin pas perhapė kah do

se ata e kan organizuar demostrraten

kshtu e kan te bijt e munafikve prej goje ta marrin buken me paftyrsi -


e more spongi gjithqka kan pa syt e mi nganjiher po them i kam

nja njimij vjet more spongi miku jem

aq shum kam pa turlifar soji te njerit qe pasha bacin mbetsha pa tekst u quditsha
bile thosha qfar soji more jan kta kshtu eeu spongi shyqyr qe nuk ke ken ti se te kishin lshu nervat e i kishe ra dikuj bioks ishim ba horė para te huajve bile njani aty ne tekst qe e kishte shkru
tha diqka pa lidhje imperialistat amerikan kan faj e q ka llomotiti e ne amerika po na qlironte
valla more spongi kur nuk e kam kap qat dit bishtin e sakices e me te jy hy stalinistave karriest qe na kan pas kriju pengesa ksajde qe me u quditė spongi

lirik
17-07-09, 18:15
Po, po mara lirik amo qita te drzhava e Kosoves mara nuk jane tu punue edhe per qate pune paguhen. Qita duhet mi kontaktue qat Interpolin edhe mi kallezue hjeki qato tefterat pej regjistri. Po sha zoten qishtu edhe une quditna se qfare njerez mara ka qitash ne pushtet, e ka pasen edhe para Hashes mos vehte.

Qita me sosen punen e tyne, sha zoten nuk ka nevoje hiq me dalen mu sha me ta jo hajde rrunajni qitu jo qatje.

Shqiptaret te rrehun per zidi sha zoten si ti bajne 3 evra thot e boll jane qito me ble nji sakuz ne mengjes, nji ne dreke edhe nja ne mbramje e qishtu sha zoten harrojne ku kene e per u jane nisen me shkue.

------------------

eu spongi po qe jemi ba jarana nuk e kisha besu dhe po pasha besen topi nuk e luan qka ti po thue ne ket rast se ashtu esht -
poalbin kurti more pse nuk po hyn ne parti atij duhet me i ba presion me hi ne parti-dikun ose ne qeveri se pasha besen ai ma shum qet zjerm per shqiptarė e lan more njeriun jasht krejt e kan izolue djalosjh trim ai fort i perkushtuem per atdhe e interesa te kombit -
po kti thaqit mos ja kan ngerdhucė te huajt dikun se nuk ka mundsi ky kshtu me ndejt kaq duarkryq ndaj disa problemeve te mdha dhe te rendesishme -
sidomos interpolin serb duhet me e paralizu ai nuk ka ma kurgja me shqiptar-
organizata se kombeve te bashkuara dhe ligjet botrore duhet me ja ndalu serbit qdo lloj ekstradimi ose arrestimi te shqiptarve kompetenca duhet me pas vetem

kosova me qytetart e saj prandaj ne ket drejtim i gjith kombi duhet te ngritemi ne kembe -
ne izrael ne shum vende akoa nuk kan te drejt me shkelė gjermant per shkak te vrasjes se judejve ne luftene dyt botrore -
ndersa serbia me gjith gjenicidin ma te llahtarshem guxon edhe me e perdor interpolin

kjo esht me te shkua kapaku i kokes hava nga padrejtesia -
per shkak te gjenocideve dhe traumave te popullit shqiptar nga kaspets eerb dhe pervojave te kqia dhe krimeve masakrave ndaj civilve dhe dhunimeve ndaj shqiptarve

serbisė i esht dashur te i ndalohet qdo e drejtė ose kompetencė ndaj shqiptarve

>>{SpOnGeBoB}<<
19-07-09, 16:30
------------------

eu spongi po qe jemi ba jarana nuk e kisha besu dhe po pasha besen topi nuk e luan qka ti po thue ne ket rast se ashtu esht -
poalbin kurti more pse nuk po hyn ne parti atij duhet me i ba presion me hi ne parti-dikun ose ne qeveri se pasha besen ai ma shum qet zjerm per shqiptarė e lan more njeriun jasht krejt e kan izolue djalosjh trim ai fort i perkushtuem per atdhe e interesa te kombit -
po kti thaqit mos ja kan ngerdhucė te huajt dikun se nuk ka mundsi ky kshtu me ndejt kaq duarkryq ndaj disa problemeve te mdha dhe te rendesishme -
sidomos interpolin serb duhet me e paralizu ai nuk ka ma kurgja me shqiptar-
organizata se kombeve te bashkuara dhe ligjet botrore duhet me ja ndalu serbit qdo lloj ekstradimi ose arrestimi te shqiptarve kompetenca duhet me pas vetem

kosova me qytetart e saj prandaj ne ket drejtim i gjith kombi duhet te ngritemi ne kembe -
ne izrael ne shum vende akoa nuk kan te drejt me shkelė gjermant per shkak te vrasjes se judejve ne luftene dyt botrore -
ndersa serbia me gjith gjenicidin ma te llahtarshem guxon edhe me e perdor interpolin

kjo esht me te shkua kapaku i kokes hava nga padrejtesia -
per shkak te gjenocideve dhe traumave te popullit shqiptar nga kaspets eerb dhe pervojave te kqia dhe krimeve masakrave ndaj civilve dhe dhunimeve ndaj shqiptarve

serbisė i esht dashur te i ndalohet qdo e drejtė ose kompetencė ndaj shqiptarve

Sha zoten mara lirik, une me tane mara jam jaran, amo nuk dij pse nuk po me kuptojne diqysh se sha zoten une vetum te drejten e foli edhe tana herat qishtu e kom pasen.

Tu Kosova tane jane hejna, amo mire qe tanve ju ka dalen boja, qatyne ldkejcave, tana partise Rambusht qishtu, tana erdhe Hasha edhe ky qishtu. Edhe Negjat Daci sha zoten me ba me ardhe te pushtet sa gjeneratorin shoq e hidroforin per bunar ka me vjedhen nuk ka te sosme, tana Begjet Pacovi, qeky osht Pacov sha zoten se nuk osht shkue tu Kosova me ba pulatike, po mos pe merr pahiri fare pushteti edhe masnej mshoj bizhnisin kryq e terthurre si mu kane kosova dugoje tina.

lirik
20-07-09, 16:56
Sha zoten mara lirik, une me tane mara jam jaran, amo nuk dij pse nuk po me kuptojne diqysh se sha zoten une vetum te drejten e foli edhe tana herat qishtu e kom pasen.

Tu Kosova tane jane hejna, amo mire qe tanve ju ka dalen boja, qatyne ldkejcave, tana partise Rambusht qishtu, tana erdhe Hasha edhe ky qishtu. Edhe Negjat Daci sha zoten me ba me ardhe te pushtet sa gjeneratorin shoq e hidroforin per bunar ka me vjedhen nuk ka te sosme, tana Begjet Pacovi, qeky osht Pacov sha zoten se nuk osht shkue tu Kosova me ba pulatike, po mos pe merr pahiri fare pushteti edhe masnej mshoj bizhnisin kryq e terthurre si mu kane kosova dugoje tina.


SPONGI DUHET ME TA DHANė DOREN SE TI ME VEND FLET HAPUR DHE KJARTė

FJALEN E KE PUSHKė SE TOPI NUK E LUAN

SEPSE NORMAL ME KEN SI DUHET QEVERITART TANč SE BASHKU ME POPULLIN ISHIN DAL NE PROTESTA E NA KISHIN ORGANIZUAR EDHE NE NE DIASPORė QE TE BASHKOHEMI KUNDER PADREJTESIVE POR ATA JAN KREJT NE DOREN E TE HUAJVE


PSE NUK NA ORGANIZOJN E NUK REAGOJN SI DUHET


KUNDER POSHTERSIVE TE TILLA

POR KOMBI ARRESTIMET MALTRETIMET NUK JU INTRSOJN

AS VUAJTJET TONA


AS PERJETIMET TONA


AS MJERIMET TONA AS MERGIMTART HIQ SE HIQ

JU INTERESON VETEM JETA E TYRE PERSONALE


QE SA MA MIRė TE POZICIONOHEN PER VETE ATA
SE KREJT KOMBI ME U QFAROS ATYRE QERPIKU S JU LUEN


DISI KAM FILLUAR D AL NGADAL TE BINDEM NE KET FAKT SE VEQ INTERESAT E TYRE ATA I KAN PARA SYSH KAQ