PDA

View Full Version : Olli Rehn pajiset me "pasosh" biometrik serb


Fshatari
28-07-09, 14:42
‘Shtetasi serb’ Rehn


Nga Express mė 28.07.2009 nė ora 13:22

Komisari evropian pėr Zgjerim, Olli Rehn, e pėrfundoi tė hėnėn konferencėn pėr gazetarė nė Kėshillin e Ministrave tė BE duke e treguar pasaportėn e re serbe, si shembull tė njė dokumenti tė sigurt me tė cilin qė nga viti i ardhshėm do tė mund tė udhėtohet nėpėr Evropė.

Por, pasaporta serbe bartte nė vete emrin, mbiemrin dhe tė gjitha tė dhėnat e Olli Rehn. Rrjedhimisht, i pyetur nga gazetarėt nėse pasaporta ishte e vėrtetė, Rehn u pėrgjigj se “ėshtė gati i njėmendėt”, pėrveēqė i mungojnė vetėm shenjat e gishtėrinjve.

Reh pohoi se pasaporta ėshtė e sigurt dhe se, me pak punė, ajo iu mundėson qytetarėve tė Serbisė qė vėrtet tė udhėtojnė lirshėm nė Evropė qė nga fillimi i vitit 2010. Pasaporta e Rehn ėshtė identike me tė vėrtetėn, pėrveēqė numrat e saj serik janė tė gjitha zero.
__________________________________________________

"...numrat e saj serik janė tė gjitha zero". Fjala e fundit (zeroja) karakterizon me se miri serbin olli rehn, ne rrafshet: morale, intelektuale...!