PDA

View Full Version : U gjeten dorasit e 11- shtatorit ne New Yourk


shfletuesi_
07-09-09, 08:48
Shtėpia e Bardhė tha se njė kėshilltar i presidentit Obama pėr ambjentin ka dhėnė dorėheqjen pas njė debati qė pėrfshinte deklaratat e tij nė tė kaluarėn.
Van Jones kėrkoi ndjesė javėn e kaluar pėr nėnshkrimin e njė peticioni qė vinte nė pyetje nėse zyrtarė tė lartė amerikanė lejuan tė ndodhin sulmet e 11 shtatorit.
Republikanėt e kritikuan zotin Jones duke i quajtur pikėpamjet e tij ekstremiste. Ata thanė se ai nuk kishte vėnd nė administratė. ( pikerisht keta ishin ne pushtet ate kohe)
Nė njė deklaratė tė publikuar sot, zoti Jones thotė se kundėrshtarėt e tij pėrdorėn gėnjeshtra dhe shtrėmbėruan fakte pėr tė hequr vėmendjen nga debati i tanishėm mbi kujdesin shėndetėsor dhe energjinė.
Zėdhėnėsi i Shtėpisė sė Bardhė Robert Gibs tha se komentet e mėparshme tė zotit Xhons nuk ishin miratuar nga presidenti Obama. Gjatė emisionit This Week nė stacionin televiziv ABC sot, zoti Gibs tha se Van Xhons kishte vendosur se programi i presidentit ishte mp i rėndėsishėm sesa programi i tij personal.

Makresh
07-09-09, 11:43
Shume paska fol pa i ra pika n'zemer keti Jone'sit.

Tarzani
07-09-09, 14:18
Kjo veq po i forcon bindjet e tjerve qe sulmi nuk eshte pregadit nga muslimanet por nga vet Admin- e Bushit me Jahudit.

shfletuesi_
07-09-09, 21:44
Kjo veq po i forcon bindjet e tjerve qe sulmi nuk eshte pregadit nga muslimanet por nga vet Admin- e Bushit me Jahudit.


Ama me cfar qellimi!?

Tarzani
07-09-09, 22:15
Ama me cfar qellimi!?
A gjeten arme berthamore ne irak ? meqe ata kan hy per kete arsye jo per diwka tjeter ?

''Lufta kunder terorizmit global eshte lufte kunder fes islame popujve musliaman dhe teritorit ku banojn popujt musliman si dhe pasurija e tyre''

GjIlAnAsI_cSi
08-09-09, 00:45
Ore Tarzan gjunglla..

Amerika dhe bota po lufton kunder talebanve e jo kunder fes muslimane. Ajo po lufton kunder atyre qe po bejn deme te mdha ne gjith boten , po vrasin , masakrojn , po vejn bomba , e po rrembejn aeroplan e me gjith ta po futen neper ndertesa sic eshte te Kullat Binjake n'amerik!


Popujt musliman kurr pasuri ska pas? Cfar pasurie ka ore n'Irak? E ke pare ti cfar njerz te vdekun jan ata? Qaty ka pasuri a? qe mezi e ngopin barkun me buk po trus rri ti po din cka osht lufta kunder islamit e kunder terrorizmit.

Kush ti tha ty kto?Apo me cfar te drejte po fol ti si qytetar i Kosoves?

Ti paraqitu ne forum si arab e fol kunder Amerikes e thuaj cka duash se po lufton kunder islamizmit , kurse ne emer te nje shqiptari te lutem mos gabo me te shkruash se eshte mekat.

E per fund!

Kujtoje pak!!

http://www.kosova-sot.info/wp-content/uploads/2008/08/lufta.jpg

Dhe prap kujtoje kete luften e ksaj qe po lufton kunder Islamizmit.

http://static.b92.net/pics/gallery/2002/03/5637368133c9dc51069039169605447.jpg

http://home.hiwaay.net/%7Ecraigg/g4c/britain_kosovo_protest.jpg


Pra keta Islamistet e tu qe ju aq shum po i doni tybe s'luftun kunder Serbis , bile ai far qeni qysh e pat emrin ... hmmm Sadami , ai pat qen pro Serbis!

E gjitha kjo do te thot.

Ti si Arabo-Shqiptar kujtoje pak serbin dhe luften e Natos ndaj serbis dhe shkruaj ne forum per Ameriken!


Cdo kater vite duhet nga nje Xh.BUSH ne Ameriken e madhe ti djegim deri ne fund keta vende ku strehohen terrorristat islamik (talebant)

uck_aksh
08-09-09, 11:12
athua se nuk ka aftesi Amerika qe sa vite ta dij sakt ku esht osama bin ladeni apo esht interesi
per diqka tjeter
interesi esht pasuria ne te gjitha keto gjera qe po ndodhin ne planetin TOK
vetem ndaluni dhe mendoni ne vitin 2000 amerika dhe japonia zbuluan barnen Tamiflu kunder gripit te derrav e ne vitin 2009 leshuan nje virus te quajtur Grip i derrav dhe ket antivirus e ka vetem Amerika dhe Japonia dhe esht nje antivirus me i shtrejt si e diten amerikant se gripi i derrav do te shfaqet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

dani 1
08-09-09, 12:12
Disa shqiptar kan harru se kush i ka qliru prej serbis qysh thojn te vjetrit ban mir se gjan keq.po masi jan nje pakic e vogel qe flasin kunra amerikes nuk asht edhe aq rrezik se ata sa din aq folin.

shfletuesi_
08-09-09, 13:28
athua se nuk ka aftesi Amerika qe sa vite ta dij sakt ku esht osama bin ladeni apo esht interesi
per diqka tjeter
interesi esht pasuria ne te gjitha keto gjera qe po ndodhin ne planetin TOK
vetem ndaluni dhe mendoni ne vitin 2000 amerika dhe japonia zbuluan barnen Tamiflu kunder gripit te derrav e ne vitin 2009 leshuan nje virus te quajtur Grip i derrav dhe ket antivirus e ka vetem Amerika dhe Japonia dhe esht nje antivirus me i shtrejt si e diten amerikant se gripi i derrav do te shfaqet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!


Besaa ti mire e ke se bani e zanen bin ladenin osamen tani sdihet per qka luftojn kur zinet kryesori kryhet lufta krejt lufta eshte ka bahet me kap osamen. . Po vet po e lekan me qellim kishe ne ndjekje te tyre gjuhen qaty per karshi e keta anene tjeter vjelin

shfletuesi_
08-09-09, 13:30
Disa shqiptar kan harru se kush i ka qliru prej serbis qysh thojn te vjetrit ban mir se gjan keq.po masi jan nje pakic e vogel qe flasin kunra amerikes nuk asht edhe aq rrezik se ata sa din aq folin.


Jo more nuk po ja hup kush Amerikes ama pse me ja lan fajin tjeter kujt kur vet e ka ba projektin me ju ra Kullave binjake edhe pentagonit

premium
08-09-09, 14:07
Sigurisht ka llogari, dy kullat Amerikan tė sjellin njė Afganistan.
-Plani sekret e Amerikės , kundėr botės Islame ...qėndron nė rrezik '.
-Mendimi Taliban ndaj shteteve Krishtere .... qėndron nė rrezik .

Tė logjikojmė me detaje ,, Amerika ka tė kryne ma shumė krime e gjenocide ndaj njerzimit (sesa talibant ).
-Mereni shembullin e Hiroshimes, Nagasakit, Irakut, Afganistanit .... kėtu Amerika njerėz ka mbyt nė mėnyrė ma brutale .
-

Arb
08-09-09, 19:03
Eh kaja nonen, tylifare shfletuesi, e tarzani po i bjen hise me u marr me Ameriken. Kqyrni more bace merrnu me naj sen ma t'meqem...

uck_aksh
08-09-09, 19:25
i3fmPaWyA7U

pirro
08-09-09, 19:33
Eeeeee u zbulu me ne fund, aaa qa osht Amerika qa osht ooo, kane mendu qe e mbajn fsheht pergjithmone ata sekretin e tyre hahahahaha

shfletuesi_
08-09-09, 19:42
Eeeeee u zbulu me ne fund, aaa qa osht Amerika qa osht ooo, kane mendu qe e mbajn fsheht pergjithmone ata sekretin e tyre hahahahaha


Pirro valla kahere me ka grry ne lukth qekjo far fajesie e bin ladenit qe e fajsun pa bigari hak e ju qepun talebanezave pa kurgja hiq. - hahahaha - Ih xhelozi keq qka je ti edhe une jam Pro Amerikan ama Belivallah fort ja ka shtre Zullumin qetash e mu mka rrok derti qe po ja kthen Zoti me t'keq e pa hup e neve kund vendi sna u zinet pastaj.

pirro
08-09-09, 19:47
Pirro valla kahere me ka grry ne lukth qekjo far fajesie e bin ladenit qe e fajsun pa bigari hak e ju qepun talebanezave pa kurgja hiq. - hahahaha - Ih xhelozi keq qka je ti edhe une jam Pro Amerikan ama Belivallah fort ja ka shtre Zullumin qetash e mu mka rrok derti qe po ja kthen Zoti me t'keq e pa hup e neve kund vendi sna u zinet pastaj.

Hej na qishtu ngucemi kapak qesajde me qeto tema nderkombetare hahahhahahahah e per ma shume shihemi asajde e din ti, te temat serjoze hahahahahahaah .

Hajt se ne rregull osht Amerika, ama me rendesi osht qe njeva ne lajme se ish ra prodhimi i hashashit ne Afganistan per 30 %

uck_aksh
08-09-09, 19:48
nese flasim te verteten ateher prej se ekziston planeti tok dhe njerzimi Amerika ka vendin e par qe ka ber krimin ma te madh deri me tash per dy dit te vetme ka mbytur mbi 170,000 njerz vetem ne Hiroshima dhe Nagasaki

shfletuesi_
08-09-09, 19:51
Hej na qishtu ngucemi kapak qesajde me qeto tema nderkombetare hahahhahahahah e per ma shume shihemi asajde e din ti, te temat serjoze hahahahahahaah .

Hajt se ne rregull osht Amerika, ama me rendesi osht qe njeva ne lajme se ish ra prodhimi i hashashit ne Afganistan per 30 %


Valla ne Afganistan veq per qet pune ka hy , me mbjell atje me qit neper avrup amerike me shit . Per ashash pom dhimen edhe mu tyben. Hajde te temat serioze se ska sen prej pallavrave - haha -

shfletuesi_
08-09-09, 19:52
nese flasim te verteten ateher prej se ekziston planeti tok dhe njerzimi Amerika ka vendin e par qe ka ber krimin ma te madh deri me tash per dy dit te vetme ka mbytur mbi 170,000 njerz vetem ne Hiroshima dhe Nagasaki

Edhe a ka kerku -Japonia- Gjykimin e USA-ve per kete Terror qe i eshte bere.

pirro
08-09-09, 19:55
nese flasim te verteten ateher prej se ekziston planeti tok dhe njerzimi Amerika ka vendin e par qe ka ber krimin ma te madh deri me tash per dy dit te vetme ka mbytur mbi 170,000 njerz vetem ne Hiroshima dhe Nagasaki

Krime ka pas gjithmone prej se ekziston njerzimi.

Krimet jan rritur me rrithjen e amrmatimeve dhe sidomos atyre jo-konvencionale, kjo dmth se lufta e dyte boterore ka qene kulmi i te gjitha ngjarjve qe ka shkaktuar krime, gjithsejt 60 milion veta prej tyre 7 milion JAHUDI.

Amerika deri ne fazen e pashmangshme te luftes ka qene jo aktive ne lufte dhe ska desht te hyn ne lufte ( kete e din te gjithe ). Luften e shkaktoj Gjermania sepse ajo i shpalli idet pushtuese se bashku me Japonin dhe Italine.

A ka bere mire Amerika qe i ka leshu bomben? Une mendon qe jo ska bere mire. Mirepo a ka as zgjidhje tjeter? Une mendoj qe nuk ka pas zgjidhje tjeter, sepse ka qene vet e rrezikuar nga Japonezet.

Arb
08-09-09, 20:04
Haj medet haj, por dert na ka kap me vu ne vend drejtesine nderkombetare.

UCK_Aksh, edhe mas 64 vjeteve na kujton se cka paska bo Amerika. E dikon po e kap derti qe i paska ra "bigari hak" harapeve talebaqene...

Vec mos ia nisni edhe me thane, qe hic s'po ju vjen mire, qe i ka ra edhe Shkinise.

Msyjani bre te kafja, e hyqnu perrallave...

Makresh
08-09-09, 20:09
Hej na qishtu ngucemi kapak qesajde me qeto tema nderkombetare hahahhahahahah e per ma shume shihemi asajde e din ti, te temat serjoze hahahahahahaah .

Hajt se ne rregull osht Amerika, ama me rendesi osht qe njeva ne lajme se ish ra prodhimi i hashashit ne Afganistan per 30 %


Hashashit ? Ne afganistan ? Allahile pirro ku po i degjon keto lajme ??? :biggrin:

Tinky-Winky
08-09-09, 20:19
nese flasim te verteten ateher prej se ekziston planeti tok dhe njerzimi Amerika ka vendin e par qe ka ber krimin ma te madh deri me tash per dy dit te vetme ka mbytur mbi 170,000 njerz vetem ne Hiroshima dhe Nagasaki
mir e ka qeky pirra se amerika ska paten zgjidhje qeter ti a se ki pae filmin perll harbur a ,kur vin japant e ti zojn amerikancat en gjum edhe ti bojn hasher e tonashile dalin ata dy dasat e filmit qe jon t dashuruem me ni pismiletk e ti dhezin rraplanat e fill tu destinacioni i japanit edhe ti lishojn bumet ,po interesont se qata dyt as dert se kan sa veta i myten po dyt i kan ment tu ajo pismiletka qi fmin e kish me benin e afllekve e ma shum e dojke qat qetrin shokin e benit e tonashile n kufi me kinen qkrllap teshen en prit t hasmit edhe qatyqene perlahen ku edhe njani prej qityne bjen deshmor e ti uqekejc masi se paske pae qet filem sand spo dishe se qaj japani vet e ka lyp sha zote se qikjo amerika sja ka paten me borgj me ja sulmue bazat bigarihak ,se edhe tu kosoven ta ka sunue allamoni me dy ushtar me i matorr e tonashile ka thon vrajeni ni ushtar gjermon e kan me ju shkue juve iqin individa civil njojt sikur qita tvetvendosjes qe i myten para syve ton qita sunust e pirres qita euleshat domethan izet kere trutullueme kushtojn dy shpirta shiptaresh ,ev shoq ju kini probleme en matematik se edhe mrenaj kanunit ton osht qashtuqene se nese ja vran dikand naj familjes ma t fort aj ka me ti lyp dy ose tri gjaqe ska shoq qishtuqene dhe vorlld fuksionejshen.shnetje

premium
08-09-09, 20:22
Hashashit ? Ne afganistan ? Allahile pirro ku po i degjon keto lajme ??? :biggrin:
Eshtė pėrfaqsus exportimit tė hashashit ... ((;
Pirro ... me vėrtet ,, sa hektera jan mbjellur atje hashash ???!

pirro
08-09-09, 21:04
Hashashit ? Ne afganistan ? Allahile pirro ku po i degjon keto lajme ??? :biggrin:

Te burimi i informacionit ne EXPRESS hahaahahah

Makresh
08-09-09, 21:07
Te burimi i informacionit ne EXPRESS hahaahahah

Me vend e ke titruar : "Burimi" i informacionit :biggrin:

uck_aksh
08-09-09, 21:27
Haj medet haj, por dert na ka kap me vu ne vend drejtesine nderkombetare.

UCK_Aksh, edhe mas 64 vjeteve na kujton se cka paska bo Amerika. E dikon po e kap derti qe i paska ra "bigari hak" harapeve talebaqene...

Vec mos ia nisni edhe me thane, qe hic s'po ju vjen mire, qe i ka ra edhe Shkinise.

Msyjani bre te kafja, e hyqnu perrallave...

Nuk e mboj as njeren sa i perket ketyre qe kan qen te semur ne kok as jezusin e as muhamedin per mu keta kan qen njerz me te keqinje qe ka krijuar ndonjeher natyra keta muta kan arrit qe gjallesen njeri ta ndaj ne grupe dhe te ken urrejtje
keta kan qen njerz pedofila ku jan martuar me vajza te mitura

e gjallesa njeri i beson ketyre pedofilav nuk e respekton njeriun si njeri po e respektojn nje gje qe kurr nuk ka ekzistuar dhe kurr askush nuk e ka pa pra besojn kot ne nje send te quajtu zot