PDA

View Full Version : Bashkimi Evropjan dhe Presidenti i parė (i shumpritur)


murrizi
31-10-09, 23:16
Edhe pas shumė peripetive pėr ta Ratifikuar marrveshjen e Lisbones nga tė gjithė antaret e Bashkimit Evropjan, edhe pas "siguris" qė kishte marrrur Ēekia si e fundit se nuk do i preket territori nga Gjermanet Sydet, kusht ky pėr ta nėnshkruar kėtė marrveshje, e qė duhej ti hapje rrugė zgjedhjes sė PRESIDENTIT tė parė tė Evropės, as sot nuk ishte arritur njė marrveshje mes Liderėve tė BE-s.

Kandidati i shumpėrfolur Toni Bler duket ti ketė gjasat e pakta, sepse i kanė ngulur THIKEN PAS SHPINE pikėrisht miqtė e tijė socialist, Aleat tė partis sė tijė laburiste.

Nuk kan thon kotė " fukaraja, kur ulet me honger nji kafshore buke, i plasin edhe hundet n'gjak" , (sa e maja nji troh ymyt).