PDA

View Full Version : Kriminelit Gani Geci po i vije fundi


Pages : [1] 2

pranveruesi
05-12-09, 22:31
Gani Geci paditet pėr vrasjen e Sandokanit
E veja e ish-komandantit tė UĒK-sė Abedin Rexha, ka ngritur padi nė Prokurorinė e EULEX-it kundėr Gani Gecit.

E shtunė, 05 Dhjetor 2009 15:01E veja e ish-komandantit tė UĒK-sė, Abedin Rexha, i njohur me nofkėn Sandokani, Sanije Rexha, ka ngritur padi nė Prokurorinė e EULEX-it kundėr deputetit tė LDD-sė, Gani Geci.Nė padinė qė ėshtė bėrė mė 30 nėntor 2009, Gani Geci akuzohet pėr vrasjen e Sandokanit, nė vitin 1998, gjatė luftės nė Kosovė.

"Unė kam bėrė njė padi nė EULEX kundėr kriminelit Gani Geci i cili ma ka vra burrin", njoftoi sot para gazetarėve, Sanije Rexha.

E pyetur pse ka pritur deri nė kėtė kohė, ajo tha se ka pasur pėr qėllim qė vetė ta vrasė Gani Gecin.

Sanije Rexha ėshtė motra e Sabit Gecit dhe kanė lidhje familjare me Gani Gecin. /express/

Kaqanikasja
05-12-09, 22:36
Edhe shum shokeve e kolegeve te ti do te ju vije fundi se shpejti sikur ketij

Guri i madh
05-12-09, 22:39
Gani Geci paditet pėr vrasjen e Sandokanit
E veja e ish-komandantit tė UĒK-sė Abedin Rexha, ka ngritur padi nė Prokurorinė e EULEX-it kundėr Gani Gecit.

E shtunė, 05 Dhjetor 2009 15:01E veja e ish-komandantit tė UĒK-sė, Abedin Rexha, i njohur me nofkėn Sandokani, Sanije Rexha, ka ngritur padi nė Prokurorinė e EULEX-it kundėr deputetit tė LDD-sė, Gani Geci.Nė padinė qė ėshtė bėrė mė 30 nėntor 2009, Gani Geci akuzohet pėr vrasjen e Sandokanit, nė vitin 1998, gjatė luftės nė Kosovė.

"Unė kam bėrė njė padi nė EULEX kundėr kriminelit Gani Geci i cili ma ka vra burrin", njoftoi sot para gazetarėve, Sanije Rexha.

E pyetur pse ka pritur deri nė kėtė kohė, ajo tha se ka pasur pėr qėllim qė vetė ta vrasė Gani Gecin.

Sanije Rexha ėshtė motra e Sabit Gecit dhe kanė lidhje familjare me Gani Gecin. /express/

hhhaaaa pse SANIA e akuzon motra e sabit gecit


nji fjal popullore ma mir me qajt nana e atij se nana e imeky sandokani ish kan que pesh para taksiratit duke ju rrembye armet ushtarve te tjer qe nuk e perkrahshin HASHIM PANDLEN e me e shae LDK e sidomos DR RUGOVEN


dy luftimi kshtu e ka

BACALOKU
05-12-09, 22:45
Gani Geci paditet pėr vrasjen e Sandokanit
E veja e ish-komandantit tė UĒK-sė Abedin Rexha, ka ngritur padi nė Prokurorinė e EULEX-it kundėr Gani Gecit.

E shtunė, 05 Dhjetor 2009 15:01E veja e ish-komandantit tė UĒK-sė, Abedin Rexha, i njohur me nofkėn Sandokani, Sanije Rexha, ka ngritur padi nė Prokurorinė e EULEX-it kundėr deputetit tė LDD-sė, Gani Geci.Nė padinė qė ėshtė bėrė mė 30 nėntor 2009, Gani Geci akuzohet pėr vrasjen e Sandokanit, nė vitin 1998, gjatė luftės nė Kosovė.

"Unė kam bėrė njė padi nė EULEX kundėr kriminelit Gani Geci i cili ma ka vra burrin", njoftoi sot para gazetarėve, Sanije Rexha.

E pyetur pse ka pritur deri nė kėtė kohė, ajo tha se ka pasur pėr qėllim qė vetė ta vrasė Gani Gecin.

Sanije Rexha ėshtė motra e Sabit Gecit dhe kanė lidhje familjare me Gani Gecin. /express/


ah motra e kujna e sabit hajnit a ahahahah. po edhe ajo bre qasi race e flliqt osht.kjo osht e motivueme dhe e nxitne pej azem syles dhe sabit gecit. nejse kta dy gati jan me honger. dhe ja kan fillue ,me qit shkelma . po skan qa bajn se me ket pun veq po e vertetojn se kta jan udhdhansat krysor te tana vrasjeve ne kosov.http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

MemphiSx
05-12-09, 22:52
Hahahaahahahaaha ku ku a ja pat ftyren qysh ish qart :D Lexone Librin e Gani Gecit,aty e ka t'sqarune edhe me deshmitar se si ka qen ngjarja!

Nejse edhe kjo eshte e orkestrune prej SHIK-ut,per me largu vemendjen prej krimeve te Azemit,Hashimit,xhavitit etj!

BACALOKU
05-12-09, 22:54
hhhaaaa pse SANIA e akuzon motra e sabit gecit


nji fjal popullore ma mir me qajt nana e atij se nana e ime
ky sandokani ish kan que pesh para taksiratit duke ju rrembye armet ushtarve te tjer qe nuk e perkrahshin HASHIM PANDLEN e me e shae LDK e sidomos DR RUGOVEN


dy luftimi kshtu e ka


i kan qit tash edhe vejushkat n mejdan hahah. kta ftyr nuk kan bre. po ku jan vllaznija e sandokanit qe nuk flasin po lan vejushken me u qarvesh. ktu dihet se ket pun e ka ndor Azem syla dhe sabit geci.vllaznive te sandokanit nuk u han per te.se e din qe ai ka ken fajtor.

Kotorristi
05-12-09, 22:56
Ma vrases tash po del Gani Geci se vet Nazim Bllaca :)

shfletuesi_
05-12-09, 22:57
Per sandokanin dihet si ka qen puna ne kllodernice....


Por ganiu nipin e vet e ka shti qe te vras njerin ne kosterrc edhe ne ate moment nipi i ganiut ka pesuar dmth eshte vdekur... shikoni se te perlyer jan te gjithe.

BACALOKU
05-12-09, 23:05
Per sandokanin dihet si ka qen puna ne kllodernice....


Por ganiu nipin e vet e ka shti qe te vras njerin ne kosterrc edhe ne ate moment nipi i ganiut ka pesuar dmth eshte vdekur... shikoni se te perlyer jan te gjithe.

Cilin nip bre rrenc e ka shti gania ?Po mos ban propagand o rrenc.se musa dervishi e ka vra njerin .musa dervishi asht njeri i shikut.dhe armik e gani gecit. mos rrej ksajde se i din njerzija punt ma mir se ti.

panta_rhei
05-12-09, 23:07
A nuk mujti me prit edhe pak po bash ne kohen kur po gjykohet procesi i pavaresise se shpalljes nderkombetare te botes ndaj hages a... e terrci verrci ... Serbia e ka pagu kit viushken me e... qysh niva kjo ma heret ka jetu ni koh ne beograd... po kjo kurrgjo s osht, kjo osht e cmendur psiqykysht... amo osht e paguar nga udba per me damtu kusoves...

teutaA
05-12-09, 23:08
"na e vran na e shan na i than tradhtar "thot nje keng sme kujohet kush e kendon kshtu po ja boni edhe ju pdk-ecat a hiq spo mednoni per ato nena e gra qe ja u vrat djemt burrat per interesa te juaja personale duke u mshef mas nje unfiorme e duke i quejt shpihuna e tradhtar ato familje sipas jush nuk kan drejt me i akuzu aa se burri i sanis paska vleft me te madhe se ata qe ju i vrat apo kjo koka drejtsi sipas jush

marre ju koft qysh po mundeni me mbrojt krimin po me trishtojn komentet e juaja me beni te me vie turp qe jam nga kosova

e sa per ket rastin e ksaj gruas se mjer nuk di asgje perveq se kokan familjarisht te perziem ishalla e zgjedhin ket problem dhe vrasesi del para drejtsie qoft kush do qoft

BACALOKU
05-12-09, 23:08
Ma vrases tash po del Gani Geci se vet Nazim Bllaca :)


tash po e pranon se nazmi bllaca ka ken puntor i Shikut .e kajher po thue se asht agent i serbis.ju edhe thiut i thoni dajosh kajher.

shfletuesi_
05-12-09, 23:10
Cilin nip bre rrenc e ka shti gania ?Po mos ban propagand o rrenc.se musa dervishi e ka vra njerin .musa dervishi asht njeri i shikut.dhe armik e gani gecit. mos rrej ksajde se i din njerzija punt ma mir se ti.


Musa Dervishi ka qen ne ballkon te shpis me vlla te vetin edhe ate moment ai tipi ka shku me kerr a i don targat e kerrit edhe para familjes e ka sha e ka fy mandej ka dasht me gjujt para familjes ka pas , gra femij pleq Agroni ka vrapu e ka marr kallashin edhe e ka vrajt . Spo baj propagand po e di si ka qen puna o tipi te keqen qoft nga i joti qoft nga kundershtari duhet luftuar dhe jo mbrojtur.

BACALOKU
05-12-09, 23:12
A nuk mujti me prit edhe pak po bash ne kohen kur po gjykohet procesi i pavaresise se shpalljes nderkombetare te botes ndaj hages a... e terrci verrci ... Serbia e ka pagu kit viushken me e... qysh niva kjo ma heret ka jetu ni koh ne beograd... po kjo kurrgjo s osht, kjo osht e cmendur psiqykysht... amo osht e paguar nga udba per me damtu kusoves...krejt kjo osht e vertete.

Guri i madh
05-12-09, 23:13
i kan qit tash edhe vejushkat n mejdan hahah. kta ftyr nuk kan bre. po ku jan vllaznija e sandokanit qe nuk flasin po lan vejushken me u qarvesh. ktu dihet se ket pun e ka ndor Azem syla dhe sabit geci.vllaznive te sandokanit nuk u han per te.se e din qe ai ka ken fajtor.
ehhh ka kerkue dy luftim me sa une jam i informum para nji jave apo ma shum ky magjupi i vojnikut esht konfrontue me ganiun se GANI GECI nuk ka qen njeri qe munden kta shikasit e sodiot me manipulue me te e dihet kush nuk ka qen me hashimin kta e kan konsiderue si animik dhe aj esht dasht te qarmatoset e ket detyr kaq te madh e kish pas marr sandokani


qysh e ka lyp ashtu e ka gjet prap po them ma mir me qajt nana e atij se nana e ime


ka deshmi se ka qen dy luftim

BACALOKU
05-12-09, 23:15
Per sandokanin dihet si ka qen puna ne kllodernice....


Por ganiu nipin e vet e ka shti qe te vras njerin ne kosterrc edhe ne ate moment nipi i ganiut ka pesuar dmth eshte vdekur... shikoni se te perlyer jan te gjithe.

po ti nuk pe dishe ngjarjen se ai djali nuk ka qen nip i ganis por mik i halilit.dhe ka qen nje ushtar i uqk dhe nje kabile e fort dhe komtare.i quajn gan halilt e kostercit.

shfletuesi_
05-12-09, 23:16
A nuk mujti me prit edhe pak po bash ne kohen kur po gjykohet procesi i pavaresise se shpalljes nderkombetare te botes ndaj hages a... e terrci verrci ... Serbia e ka pagu kit viushken me e... qysh niva kjo ma heret ka jetu ni koh ne beograd... po kjo kurrgjo s osht, kjo osht e cmendur psiqykysht... amo osht e paguar nga udba per me damtu kusoves...


serbia u mbyt paguj andej paguj knej shume a paren e kish pas hahaha...

shfletuesi_
05-12-09, 23:18
po ti nuk pe dishe ngjarjen se ai djali nuk ka qen nip i ganis por mik i halilit.dhe ka qen nje ushtar i uqk dhe nje kabile e fort dhe komtare.i quajn gan halilt e kostercit.Qka dashti ai ne Oborr te Muses ?? Po e di ngjarjen fort mire bilem. :smile: Nejse sme intereson fort qka bejn ama po u them se as Gect nuk jan aq burra te mire.

teutaA
05-12-09, 23:19
serbia u mbyt paguj andej paguj knej shume a paren e kish pas hahaha...

hahahahah krejt serbija bre i ka fajet qe jan patriota zemren na e plasen gjith kto lufta qe i paten ne ish jugosllavi kurr shkau shkaun nuk e vrau a na veq kqyr seri krejt problemet familjare i kemi zgjedh ne luft e tash edhe ne parlament

o kuku per neve sa mbrapa jemi se kemi na kryet per ligje jo veq kanuni bon pun me neve

BACALOKU
05-12-09, 23:20
Qka dashti ai ne Oborr te Muses ?? Po e di ngjarjen fort mire bilem. :smile: Nejse sme intereson fort qka bejn ama po u them se as Gect nuk jan aq burra te mire.

shfletues ai qasjde e ka pas udhen me shkue te shpija e vet. ajo udh osht qe 5oo vjet aty. dhe dy po masi veq po i njofshe gect dhe pomdokesh se flet drejt kajher. a asht burr i mir sabit geci dhe qfar profesioni ka pas para lufte?

shfletuesi_
05-12-09, 23:26
shfletues ai qasjde e ka pas udhen me shkue te shpija e vet. ajo udh osht qe 5oo vjet aty. dhe dy po masi veq po i njofshe gect dhe pomdokesh se flet drejt kajher. a asht burr i mir sabit geci dhe qfar profesioni ka pas para lufte?

Paj me keqardhje them qe perpara ka qen endacak para luftes e nese ka kry shkoll pas luftes se di...

shfletuesi_
05-12-09, 23:29
hahahahah krejt serbija bre i ka fajet qe jan patriota zemren na e plasen gjith kto lufta qe i paten ne ish jugosllavi kurr shkau shkaun nuk e vrau a na veq kqyr seri krejt problemet familjare i kemi zgjedh ne luft e tash edhe ne parlament

o kuku per neve sa mbrapa jemi se kemi na kryet per ligje jo veq kanuni bon pun me neve


Besa ne luft patem kalu mire 100 vet me 1 ode rrishim ooo sa shume e dojshim njeri tjetrin..besa edhe martesa u beshin e dasma...

Guri i madh
05-12-09, 23:29
shfletues ai qasjde e ka pas udhen me shkue te shpija e vet. ajo udh osht qe 5oo vjet aty. dhe dy po masi veq po i njofshe gect dhe pomdokesh se flet drejt kajher. a asht burr i mir sabit geci dhe qfar profesioni ka pas para lufte?
SABIT GECI ka qen shpiun i shkjeve me profesion ka qen HAJN

MemphiSx
05-12-09, 23:32
E verteta rreth vrasjes e sandokanit!

Abedin Rexha i ka marrė kohė pėr vrasjen 40'000 zvicerane Franga nė Kopiliq. Pėr kėtė mė ka thėnė Sejdi Reka, sepse kėto para Abedinit iu kanė ofruar nė shtėpinė e tij. Mė vonė ėshtė vrarė Sejdiu. Vrasje tjetėr nė Drenicė ėshtė edhe vrasja e Komandant «Korbit», i cili ėshtė vrarė nė Shkollėn e Cerovikut, nėse nuk gaboj. Kjo vrasje ėshtė, po ashtu, enigmatike, por ka edhe indikacione se ėshtė vrarė nga disa djem, qė sot kanė pozicione tė larta nė TMK. Komandant Korbi ka qenė luftėtar me pėrvojė tė madhe, ishte regjur edhe nė Kroate frotet. Ata nuk u mjaftuan me vetėshkatėrrim, Izbicėn prandaj rrethuan, duke menduar se gjindesha aty. Por unė kam qenė nė Llaushė. Me atė rast nuk u kursyen aspak, por pėrkundrazi ma ofenduan nėnėn, me gjithėfarė fjalėsh, dhe e kėrcėnuan se do ta djegin shtėpinė. Ka shkuar puna deri tek Kėmbimi i zjarrit nė mes tyre dhe djemve tė Bacit Lile. - Qitjani flakėn nga larg, sikur shkijet, se pėr bese, nėse vini lart, do tė ndaheni keq!, - U pat thėnė Nėna ime. Me atė rast, ishte krijuar rrėmujė e madhe, por intervenoi Selimi Sylejman dhe ata u tėrhoqėn. Tė nesėrmen vjen tek ne Jetullah Geci. Nėna ia sqaron rastin. E tėrė kjo propagandė, kundėr familjes sime, bėhej si nė Kosovė ashtu edhe nė Perėndim pa, por sukses: vetėm pėr shkak se ne, Vėllezėrit Geci, pėrkrahnim Institucionet e Republikės sė Kosovės dhe UĒK-sė. Po tė kisha pasur Qėndrim tjetėr ndaj UĒK-sė, nuk do tė kisha marrė pjesė nė luftarake mė se tridhjetė aksione. Ofensivat e shkijeve Pasi pėrfunduan, kėta persona tėrhiqen dhe vendosem nė malet e Berishės, Vetėm atėherė u ndal propagandė ndaj meje dhe familjes sime. Akuzat e tyre pėr vrasjen, tė bėrė nga unė, nuk kishin vend, sepse prej shqiptarėve, pa u konsultuar me askėnd, e kam menduar ta vras vetėm Basri Pllanėn. Ndryshe, unė gjithmonė kam konsideruar se kėto ēėshtje u takojnė gjyqeve civile apo ushtarake.

teutaA
05-12-09, 23:34
Besa ne luft patem kalu mire 100 vet me 1 ode rrishim ooo sa shume e dojshim njeri tjetrin..besa edhe martesa u beshin e dasma...

ju skini pas koh se keni fillu luften me heret e na veq per estetik i kemi vesh uniformat e u sillshim tu i shit fore e trimni njoni tjetrit kan vra valla njoni tjetrin veq mos ja past zan rrugen hiq

panta_rhei
05-12-09, 23:40
serbia u mbyt paguj andej paguj knej shume a paren e kish pas hahaha...
Jo veq deshta me ju tregu qe krejt qato fjalt e juaja qe keni thon per nazim bllacen, i keni qit posht me qit padi qe e keni bo sot... sot ju te shik-ut te pdksė keni kallzu se sa ju han per GJND e per fushat zgjedhore.
Juve ju ka tregu Ganiu qe 11 vjet edhe keni dijt 100% ngjarjen, edhe e pritet sot kur po mbahet GJNDja me ba padi publikisht.
A kur duel njėri nga vetė pisat e tha kam vra e kam terrorizu... menjiher e quajtet njeri te serbis... pa pasė kurrfar dėshmie.
Bash pėr qit punė EULEXi nuk osht tuj i arrestue pisat qe i ka permend nazim bllaca... osht tuj ju lanė juve me vepru e me ju pa edhe vetė populli se ēfarė m.ta jeni... Unė thashė nji dit "tė akuzuarit i thuhet nga ligji "ke tė drejtė tė heshtėsh - gjithēka qė mund tė bėni a tė thoni do tė pėrdoret si dėshmi kundėr jush""... e ju vazhdoni me dallavere e me vejushka, por kėsaj radhe krejt projektorat edhe kamerat i keni mbi krye.

shfletuesi_
05-12-09, 23:42
ju skini pas koh se keni fillu luften me heret e na veq per estetik i kemi vesh uniformat e u sillshim tu i shit fore e trimni njoni tjetrit kan vra valla njoni tjetrin veq mos ja past zan rrugen hiq


Nje barcolete tash te vertet gjat kohes se luftes kur u ndez ne prekaz per here te pare qe u vendosen punktet. Erdhi nipi nga Prishtina si student qe ishte te i bashkangjitet UCK-s por fatmirsisht po e quaj tash se la Babai i tij dhendrri i tha shko ne pr kryje shkollen edhe pse e dijshim qe s'ka shkoll por thjesht sa per te mos e len. E kur qe kthy nipi ne PR e pyetshin shoket nga Prishtina allahile qysh ish situata andej a kish luftime . Ky e ndjejke veten krenar kemi ndejt me UCK edhe a din aq shume u bajshin luftime sa qe mos mi mbyll syt te qorrojshin plumbat as ky se dike qka po flet po aq u emocionua e nuk mendojke qka eshte plumbi. E shumica Uniformen edhe kendej e kan vesh thjesht nga kureshtja pa e dite qfar do te thot UCK.

shfletuesi_
05-12-09, 23:45
Jo veq deshta me ju tregu qe krejt qato fjalt e juaja qe keni thon per nazim bllacen, i keni qit posht me qit padi qe e keni bo sot... sot ju te shik-ut te pdksė keni kallzu se sa ju han per GJND e per fushat zgjedhore.
Juve ju ka tregu Ganiu qe 11 vjet edhe keni dijt 100% ngjarjen, edhe e pritet sot kur po mbahet GJNDja me ba padi publikisht.
A kur duel njėri nga vetė pisat e tha kam vra e kam terrorizu... menjiher e quajtet njeri te serbis... pa pasė kurrfar dėshmie.
Bash pėr qit punė EULEXi nuk osht tuj i arrestue pisat qe i ka permend nazim bllaca... osht tuj ju lanė juve me vepru e me ju pa edhe vetė populli se ēfarė m.ta jeni... Unė thashė nji dit "tė akuzuarit i thuhet nga ligji "ke tė drejtė tė heshtėsh - gjithēka qė mund tė bėni a tė thoni do tė pėrdoret si dėshmi kundėr jush""... e ju vazhdoni me dallavere e me vejushka, por kėsaj radhe krejt projektorat edhe kamerat i keni mbi krye.


Ne pritje jemi.

Shpati
05-12-09, 23:52
Edhe shum shokeve e kolegeve te ti do te ju vije fundi se shpejti sikur ketij
Neser Ganushja e masandej edhe te tjeret.

MemphiSx
05-12-09, 23:54
Neser Ganushja e masandej edhe te tjeret.


Hahahhaahhaha ski me prit ate dit!

Shpati
06-12-09, 00:06
"na e vran na e shan na i than tradhtar "thot nje keng sme kujohet kush e kendon kshtu po ja boni edhe ju pdk-ecat a hiq spo mednoni per ato nena e gra qe ja u vrat djemt burrat per interesa te juaja personale duke u mshef mas nje unfiorme e duke i quejt shpihuna e tradhtar ato familje sipas jush nuk kan drejt me i akuzu aa se burri i sanis paska vleft me te madhe se ata qe ju i vrat apo kjo koka drejtsi sipas jush

marre ju koft qysh po mundeni me mbrojt krimin po me trishtojn komentet e juaja me beni te me vie turp qe jam nga kosova

e sa per ket rastin e ksaj gruas se mjer nuk di asgje perveq se kokan familjarisht te perziem ishalla e zgjedhin ket problem dhe vrasesi del para drejtsie qoft kush do qoft

Ketu ne Forum ka Njerz qe mund te ken "karrierr" te ngashme sikurse te Ganis, me qudit naiviteti i juaj pasi edhe ti behesh krah me ta.
Te them te drejten me vjen mua turp pse ti je nga Kosova.
Ne momentin kur Franca esht terhek prej Algjirit 3 milion Algjerian te cilet paten bashkpunuar me Francen pate ik edhe ata me Francezet dhe paten shkuar ne Franc.
Mos ja siell edhe ti vetes mos me mund me u kthye kurri ne Kosove ose me shkue ne Serbi.

Arb
06-12-09, 00:08
A po din kush qe sa vite eshte kjo vejkucka ne Shkini? Mas kaq vitesh i paska ra ndermen se burrin e vete magjup ia ka vra Geci.

Lapsi
06-12-09, 00:08
kush eshte ky G genci, cfare bagazhi politik ka?

Arb
06-12-09, 00:09
Ketu ne Forum ka Njerz qe mund te ken "karrierr" te ngashme sikurse te Ganis, me qudit naiviteti i juaj pasi edhe ti behesh krah me ta.
Te them te drejten me vjen mua turp pse ti je nga Kosova.
Ne momentin kur Franca esht terhek prej Algjirit 3 milion Algjerian te cilet paten bashkpunuar me Francen pate ik edhe ata me Francezet dhe paten shkuar ne Franc.
Mos ja siell edhe ti vetes mos me mund me u kthye kurri ne Kosove ose me shkue ne Serbi.

Shpat,

A je edhe ti ne listen e Bllaces?

Arb
06-12-09, 00:10
kush eshte ky G genci, cfare bagazhi politik ka?
Ky e ka lon kete vejkucken pa burre.

shfletuesi_
06-12-09, 00:11
Uf uf uf u ndez u ndez...

Shpati
06-12-09, 00:11
A po din kush qe sa vite eshte kjo vejkucka ne Shkini? Mas kaq vitesh i paska ra ndermen se burrin e vete magjup ia ka vra Geci.

Vrasja esht veper e cila nuk vjetersohet.

teutaA
06-12-09, 00:12
Ketu ne Forum ka Njerz qe mund te ken "karrierr" te ngashme sikurse te Ganis, me qudit naiviteti i juaj pasi edhe ti behesh krah me ta.
Te them te drejten me vjen mua turp pse ti je nga Kosova.
Ne momentin kur Franca esht terhek prej Algjirit 3 milion Algjerian te cilet paten bashkpunuar me Francen pate ik edhe ata me Francezet dhe paten shkuar ne Franc.
Mos ja siell edhe ti vetes mos me mund me u kthye kurri ne Kosove ose me shkue ne Serbi.

o hiq mos ta nin ty se edhe mos u kthefsha kurr ne ate shkretin nuk merzitna veq le te funksionon drejtsia e te denohen njerzit qe vran civil per inetersa personale e sa per mue me beso qe ka shum e shum venda te bukura ne bot qe kosova eshte vendi i fundit qe do kisha jetu un nuk jam patriote me bateria si ti por e du drejtsin

ne njeren ane thoni ata e kan meritu me i vra se jan kan shpihuna ne anen tjeter kur dikush ju akuzon per keto vresja thoni jo na skemi vra bonu trima qitni faktet qe kan qen shpihuna dhe e kan meritu denimin me vdekje e mos qitni fall kot

pranveruesi
06-12-09, 00:16
Cka ka lidhje kjo me temen?


Bond

shfletuesi_
06-12-09, 00:16
hahahaah kqyr bomi letrat te vi diqysh ne ks se jom kah tutna qe spo me lan mrena:smile:


Shuj se mire je me mujt edhe vet ja msyj qanej ka je ti edhe pse kam pas fatin ne mesin e 2 milion anoreve te jem ne pune shtetrore :) Prap sjam i knaqur me shtetin.

E sa i perket temes fundi do i vi te gjitheve

Shpati
06-12-09, 00:17
o hiq mos ta nin ty se edhe mos u kthefsha kurr ne ate shkretin nuk merzitna veq le te funksionon drejtsia e te denohen njerzit qe vran civil per inetersa personale e sa per mue me beso qe ka shum e shum venda te bukura ne bot qe kosova eshte vendi i fundit qe do kisha jetu un nuk jam patriote me bateria si ti por e du drejtsin

ne njeren ane thoni ata e kan meritu me i vra se jan kan shpihuna ne anen tjeter kur dikush ju akuzon per keto vresja thoni jo na skemi vra bonu trima qitni faktet qe kan qen shpihuna dhe e kan meritu denimin me vdekje e mos qitni fall kot

Une ta dhash nje keshill e ti grahi me tenden.
Esht normale se UQK ka rrespektur ligjet e luftes .

Lapsi
06-12-09, 00:20
Une ta dhash nje keshill e ti grahi me tenden.
Esht normale se UQK ka rrespektur ligjet e luftes . O Shpat, vllacko mos ua permend luften se kane stres

murrizi
06-12-09, 00:21
Cka ka lidhje kjo me temen?


Bond
hajde qekjo e ktij spat lidhje nime me temen, po qajo e jemja pat bre...
Valla bre bond je bo si rrufeja.... une i ngrati me gjith ketö lodhne t*imen memzi i shkriva nja dy rreshta, anipse e qujta ponten Pis, sepse ne keshtu pershendetemi:wink: ti schwups e ma gjujte pisllokun n'berllog....

murrizi
06-12-09, 00:22
O Shpat, vllacko mos ua permend luften se kane stres
pse a ka nis prap lufta qa ?

teutaA
06-12-09, 00:24
Une ta dhash nje keshill e ti grahi me tenden.
Esht normale se UQK ka rrespektur ligjet e luftes .

ani bre shpati e vesim naj jurist ketu per ligjet e luftes edhe tani e shofim sa i kan respektu ato ligje

Lapsi
06-12-09, 00:25
pse a ka nis prap lufta qa ? jo nuk ka nise, vetem serbet punojne ne ate drejtim

Shpati
06-12-09, 00:26
ani bre shpati e vesim naj jurist ketu per ligjet e luftes edhe tani e shofim sa i kan respektu ato ligje
Oj Teut,
Po keshillen ta dha nje Jurist.

teutaA
06-12-09, 00:30
Oj Teut,
Po keshillen ta dha nje Jurist.

e prej qityne juristave po presim drejtsi na aa

Urata
06-12-09, 00:31
Shuj se mire je me mujt edhe vet ja msyj qanej ka je ti edhe pse kam pas fatin ne mesin e 2 milion anoreve te jem ne pune shtetrore :) Prap sjam i knaqur me shtetin.

E sa i perket temes fundi do i vi te gjitheve


o vallai do u vije fundi t'gjithave...! Nazim Bllaca del e tregon per veprimet e veta e komandantve te tij e keta i hidhen Gani Gecit...!

ktynehere kur msonim n'shkolle tregonte mesuesi se personi qe eshte duke u mbytur ne uje, mundohet edhe n'fije kashte t'kapet duke menduar se po shpeton...!


ps: Ganiu, e ka pershkru rastin edhe n'liber, e edhe para njerezve ligjor e ka tregue rastin...! nuk e di ku po i dhimka Sanijes tani...! burrin hajn/vrases...! Tani, pritni 17 gra e plote femije duke paditur Azemin, Sabit, Fahredin e Shpresim....!

Guri i madh
06-12-09, 00:31
Ketu ne Forum ka Njerz qe mund te ken "karrierr" te ngashme sikurse te Ganis, me qudit naiviteti i juaj pasi edhe ti behesh krah me ta.
Te them te drejten me vjen mua turp pse ti je nga Kosova.
Ne momentin kur Franca esht terhek prej Algjirit 3 milion Algjerian te cilet paten bashkpunuar me Francen pate ik edhe ata me Francezet dhe paten shkuar ne Franc.
Mos ja siell edhe ti vetes mos me mund me u kthye kurri ne Kosove ose me shkue ne Serbi.po ganiu kur ne te gjith ikshim nga kosova ky u konfrontojke fizikisht me policin e serrbis edhe ndante ndihma per ata qe serrbia i kishte suspendue nga financimi


e ne at koh GANI THAQI e SABIT GECI i ndertonin mardhanjet miqsose me shkinin bile shqiptart e rrethenises te skenderajt haraqin per shkini e pagaunin te GANI THAQI e SABIT GECI

Urata
06-12-09, 00:32
Oj Teut,
Po keshillen ta dha nje Jurist.

jurist i SHIK-ut a,,,?

Shpati
06-12-09, 01:02
jurist i SHIK-ut a,,,?

Trogo qka i ka punet Gania.
Edhe ti ketu ne Forum e ke pas nxit shpesh Ganin per Vrasje.
Nxitja per vrasje kushton 20 vite -Urat.
Klm

Urata
06-12-09, 01:05
Trogo qka i ka punet Gania.
Edhe ti ketu ne Forum e ke pas nxit shpesh Ganin per Vrasje.
Nxitja per vrasje kushton 20 vite -Urat.
Klm

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaa...
jo une edhe Azem Sylen e kam nxit me dhane urdhera me vra, edhe Nazim Bllacen me dale me deshmi...!


ps: Shpat, me kon roadrunner ketu a mundesh me marre me mend cka te kish thane...?!!! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....psps:Kush mirret me drenicak mutash e njerez vrfnjak t'komunes se Lipjanit...! Jau pafshi hajrin ju SHIK-assat...! T'gjithe antaret e SHIK-ut drenicak, rrjetin e vrasesve nga komune e lipjanit a degjuet Nazim Bllacen qe i tregonte emrat...!

Batoja
06-12-09, 01:46
shpatiatyre nuk u ka ardhur keq kur i kan dhene detyre nje shqiptari qe te vrase nje shqiptar.
per cilindo qe do ishte vrare do ndjenim dhimbje e per cdo nane e moter e grue te te vrarit do ndjenim dhimbje.rastin sandokan nuk e njoh e mir do ishte ta tregoni se cka ndodhur.
Por nxitimi me e cue sanijen per te cilen nuk kini ndjere dhimbje kurre bash kto dite neper gjyqe sepse doli bllaca e ju zuni ngushte tregon se nuk te ha palla ty e bosave tu per dhimbje njerzore.

kini shpenzue miljona euro per me pague vrases. vrases qe vrasin shqiptare.
nuk u a dha diaspora ato miljona per me vra shqiptar. as me hap firma e biznese e me u mshef mbas tyre.

mos kujtoni se xhehnemi qe i pret vrasesit dhe urdheruesit e vrasjeve asht i lehte si zjermi zhabarit..
gaboheni..

shko pyete ate qe ka shkue me nxitim tuj gulshue te sanija e i asht lute ose e ka tute.. se ti sanije duhet me u paraqit urgjent ne gjykat se.. qashtu i kena punet pak vshtire mbas kti bllaces.

valla nuk e ka pas te leht ai misionar..

edhe sanija nuk e ka te lehte..

prandaj kish qen mire mos te kishit ba vrasje..
nuk u a ka fajin kush se spo ju zen gjumi pi tutes..

ne hall jini..

a me dal me tregue ju vet krejt historin tuaj.. a me vazhdue tuj vra me mbyll vrasje..e vrit me myll tjetren.. e keshtu me radhe pafund..

un parashikoj qe brenda ketij muaji shum nga shefat tuaj do kalojne ne kriza te thella mendore..

nja dyve po i vihen re qysh tash se nuk jan mire..
u ka ra nji huti nder ftyra prej tutes..

me dhimbsen prinderit e femijet tuaj qe kan me mbajt barr te rand mbi supe..

nuk eshte e leht me vra..

shpat/enveri kaloj ne skicofreni.. a ju kan tregue..

brerja e ndergjegjes eshte shum e rand..

nuk qesh ma i ngrati Lim..
As Hashimi..

As dauti..
e plot tjere..

sigurisht qe ju jini mobilizue totalisht me ja hjedh dhe kte radh popllit..
por kjo nuk shkon perjet..
ma mir tregoni krejt..e clirojuni pi hijeve..

e lodhet trunin tuj fantazu genjeshtra

Guri i madh
06-12-09, 01:52
shpatiatyre nuk u ka ardhur keq kur i kan dhene detyre nje shqiptari qe te vrase nje shqiptar.
per cilindo qe do ishte vrare do ndjenim dhimbje e per cdo nane e moter e grue te te vrarit do ndjenim dhimbje.rastin sandokan nuk e njoh e mir do ishte ta tregoni se cka ndodhur.
Por nxitimi me e cue sanijen per te cilen nuk kini ndjere dhimbje kurre bash kto dite neper gjyqe sepse doli bllaca e ju zuni ngushte tregon se nuk te ha palla ty e bosave tu per dhimbje njerzore.

kini shpenzue miljona euro per me pague vrases. vrases qe vrasin shqiptare.
nuk u a dha diaspora ato miljona per me vra shqiptar. as me hap firma e biznese e me u mshef mbas tyre.

mos kujtoni se xhehnemi qe i pret vrasesit dhe urdheruesit e vrasjeve asht i lehte si zjermi zhabarit..
gaboheni..

shko pyete ate qe ka shkue me nxitim tuj gulshue te sanija e i asht lute ose e ka tute.. se ti sanije duhet me u paraqit urgjent ne gjykat se.. qashtu i kena punet pak vshtire mbas kti bllaces.

valla nuk e ka pas te leht ai misionar..

edhe sanija nuk e ka te lehte..

prandaj kish qen mire mos te kishit ba vrasje..
nuk u a ka fajin kush se spo ju zen gjumi pi tutes..

ne hall jini..

a me dal me tregue ju vet krejt historin tuaj.. a me vazhdue tuj vra me mbyll vrasje..e vrit me myll tjetren.. e keshtu me radhe pafund..

un parashikoj qe brenda ketij muaji shum nga shefat tuaj do kalojne ne kriza te thella mendore..

nja dyve po i vihen re qysh tash se nuk jan mire..
u ka ra nji huti nder ftyra prej tutes..

me dhimbsen prinderit e femijet tuaj qe kan me mbajt barr te rand mbi supe..

nuk eshte e leht me vra..

shpat/enveri kaloj ne skicofreni.. a ju kan tregue..

brerja e ndergjegjes eshte shum e rand..

nuk qesh ma i ngrati Lim..
As Hashimi..

As dauti..
e plot tjere..

sigurisht qe ju jini mobilizue totalisht me ja hjedh dhe kte radh popllit..
por kjo nuk shkon perjet..
ma mir tregoni krejt..e clirojuni pi hijeve..

e lodhet trunin tuj fantazu genjeshtraheeeee me paret e mergimtarve me vra shqiptar e tash hasha i lut mergimtart ejani e investoni ne kosov e mergimtart po i thojn falemenderit mjaft kemi investue ju berem milonera edhe lam shum familje pa krye familjar e shum fmij jetima me investimet tona ne fondin VENDLINJA THRRET

Urata
06-12-09, 03:19
shpatiatyre nuk u ka ardhur keq kur i kan dhene detyre nje shqiptari qe te vrase nje shqiptar.
per cilindo qe do ishte vrare do ndjenim dhimbje e per cdo nane e moter e grue te te vrarit do ndjenim dhimbje.rastin sandokan nuk e njoh e mir do ishte ta tregoni se cka ndodhur.
Por nxitimi me e cue sanijen per te cilen nuk kini ndjere dhimbje kurre bash kto dite neper gjyqe sepse doli bllaca e ju zuni ngushte tregon se nuk te ha palla ty e bosave tu per dhimbje njerzore.

kini shpenzue miljona euro per me pague vrases. vrases qe vrasin shqiptare.
nuk u a dha diaspora ato miljona per me vra shqiptar. as me hap firma e biznese e me u mshef mbas tyre.

mos kujtoni se xhehnemi qe i pret vrasesit dhe urdheruesit e vrasjeve asht i lehte si zjermi zhabarit..
gaboheni..

shko pyete ate qe ka shkue me nxitim tuj gulshue te sanija e i asht lute ose e ka tute.. se ti sanije duhet me u paraqit urgjent ne gjykat se.. qashtu i kena punet pak vshtire mbas kti bllaces.

valla nuk e ka pas te leht ai misionar..

edhe sanija nuk e ka te lehte..

prandaj kish qen mire mos te kishit ba vrasje..
nuk u a ka fajin kush se spo ju zen gjumi pi tutes..

ne hall jini..

a me dal me tregue ju vet krejt historin tuaj.. a me vazhdue tuj vra me mbyll vrasje..e vrit me myll tjetren.. e keshtu me radhe pafund..

un parashikoj qe brenda ketij muaji shum nga shefat tuaj do kalojne ne kriza te thella mendore..

nja dyve po i vihen re qysh tash se nuk jan mire..
u ka ra nji huti nder ftyra prej tutes..

me dhimbsen prinderit e femijet tuaj qe kan me mbajt barr te rand mbi supe..

nuk eshte e leht me vra..

shpat/enveri kaloj ne skicofreni.. a ju kan tregue..

brerja e ndergjegjes eshte shum e rand..

nuk qesh ma i ngrati Lim..
As Hashimi..

As dauti..
e plot tjere..

sigurisht qe ju jini mobilizue totalisht me ja hjedh dhe kte radh popllit..
por kjo nuk shkon perjet..
ma mir tregoni krejt..e clirojuni pi hijeve..

e lodhet trunin tuj fantazu genjeshtra

t'befte mire Shpat...!

Marco
06-12-09, 04:17
t'befte mire Shpat...!

UCKA a ka vra naj Shki a veq Shqiptar ....????

Krejt Hajna , Krejta Do Uliqar bre nanen pyyyyyth

Artisti
06-12-09, 09:46
Nuk e kuptojė more pse po i vie fundi kėtij patrioti tė madh i cili bashkėpunon me Serbi, dėrgon Nazimin nė Beograd tė marrė plumba pėr eliten kosovare.

Mosni se Ganiu shumė patriot i madh, ky nuk e ka vendin nė Kosovė.

Ani thoshte "Unė kam dėshmitarė kur u vra Sandokani" thu ti qė si nė arenat e glladiatorėve ka pasė shikues tė cilėt i kanė shikuar dhe numėruar plumbat sa janė dhe prej cilės armė po dalin.Ganiu patriot, nuk duhet tė shijojė burgun!!!!!!


Tash e dini ju ēka duhet tė shijojnė patriotat e tillė.
.

schütze
06-12-09, 10:08
UCKA a ka vra naj Shki a veq Shqiptar ....????

Krejt Hajna , Krejta Do Uliqar bre nanen pyyyyyth
Marco, nese ban me tu pergjigj, UQK ka vra ata si kan qen gjak serbi pa marr parasysh se kan pas emer shqiptari apo serbi.
sa per hajni,ti koke shum trim, sa jav shan nanen ktu, shko e naljav hajnin

Paradox_13
06-12-09, 10:09
Nuk e kuptojė more pse po i vie fundi kėtij patrioti tė madh i cili bashkėpunon me Serbi, dėrgon Nazimin nė Beograd tė marrė plumba pėr eliten kosovare.

Mosni se Ganiu shumė patriot i madh, ky nuk e ka vendin nė Kosovė.

Ani thoshte "Unė kam dėshmitarė kur u vra Sandokani" thu ti qė si nė arenat e glladiatorėve ka pasė shikues tė cilėt i kanė shikuar dhe numėruar plumbat sa janė dhe prej cilės armė po dalin.Ganiu patriot, nuk duhet tė shijojė burgun!!!!!!


Tash e dini ju ēka duhet tė shijojnė patriotat e tillė.
.

Bile ka zera qe qirren duke u perpjeke qe kte vrasje ta paraqesin si nje dyluftim si ne filmat ma kauboja me perjashtim qe kta te fundit kishin nje arsenal me bashkekohore te armatimit....!!!

BACALOKU
06-12-09, 10:10
Nuk e kuptojė more pse po i vie fundi kėtij patrioti tė madh i cili bashkėpunon me Serbi, dėrgon Nazimin nė Beograd tė marrė plumba pėr eliten kosovare.

Mosni se Ganiu shumė patriot i madh, ky nuk e ka vendin nė Kosovė.

Ani thoshte "Unė kam dėshmitarė kur u vra Sandokani" thu ti qė si nė arenat e glladiatorėve ka pasė shikues tė cilėt i kanė shikuar dhe numėruar plumbat sa janė dhe prej cilės armė po dalin.Ganiu patriot, nuk duhet tė shijojė burgun!!!!!!


Tash e dini ju ēka duhet tė shijojnė patriotat e tillė.
.


artiste po te garantoi se gania nuk ka me shkue n burg.
po te garantoi se vllaznia e sandokanit nuk flasin me ket vejushken.
po kjo vejushka per 10 vjet u kan ne beograd e ne ket koh te keqe
kur gjendemi para gjykates te hages ban padi per hesape t serbis.
kjo qe 10 vjet qe iu ka vra burreci nuk mujti me zgjedh ket problem
kjo osht dor e zgjatne e beogradit dhe ish kan tuj jetue ne zemun deri
para tri dite.me gjas qaty dyhere qe ish munue me vra ganin ishin kan njerzit
e klanit te zemunit te paguen prej saj dhe azem syles esabit gecit.
vet fakti qe kjo vejushka qe nuk ka ngrit padi ma heret flet se paska jetue ne ZEMUN per 10 vjet.Dhe fakt tjetr osht se me librin e Lekes duhet vallaznia e sandokanit me u marr me ket pun e jo gruja e tij.po ata kishin than se sandokani ka qen fajtor dhe na do t jemi fer n ket rast se nuk dijm kush e ka vra.atu kan kersit shum pushk dhe na nuk mujna me e akuzue kerkon personalisht."me gruen e sandokanit kishin than na jemi te leqitur se ajo
ban qka ti thot klani i zemunit.azem syla e sabit geci" kshtu ishte shprehur komandant Bali vllau i madh i sandokanit.un menoi se ky njeri te ko fer dhe kushdoqoft qe osht ai qe e flet te verteten duhet falenderuar.http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

murrizi
06-12-09, 10:24
artiste po te garantoi se gania nuk ka me shkue n burg.
po te garantoi se vllaznia e sandokanit nuk flasin me ket vejushken.
po kjo vejushka per 10 vjet u kan ne beograd e ne ket koh te keqe
kur gjendemi para gjykates te hages ban padi per hesape t serbis.
kjo qe 10 vjet qe iu ka vra burreci nuk mujti me zgjedh ket problem
kjo osht dor e zgjatne e beogradit dhe ish kan tuj jetue ne zemun deri
para tri dite.me gjas qaty dyhere qe ish munue me vra ganin ishin kan njerzit
e klanit te zemunit te paguen prej saj dhe azem syles esabit gecit.
vet fakti qe kjo vejushka qe nuk ka ngrit padi ma heret flet se paska jetue ne ZEMUN per 10 vjet.Dhe fakt tjetr osht se me librin e Lekes duhet vallaznia e sandokanit me u marr me ket pun e jo gruja e tij.po ata kishin than se sandokani ka qen fajtor dhe na do t jemi fer n ket rast se nuk dijm kush e ka vra.atu kan kersit shum pushk dhe na nuk mujna me e akuzue kerkon personalisht."me gruen e sandokanit kishin than na jemi te leqitur se ajo
ban qka ti thot klani i zemunit.azem syla e sabit geci" kshtu ishte shprehur komandant Bali vllau i madh i sandokanit.un menoi se ky njeri te ko fer dhe kushdoqoft qe osht ai qe e flet te verteten duhet falenderuar.http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Prit prit prit Bacakoku....
Ket foren me serbin e kemi pas na pėr Nazmin, tash ju duhet mi gjet njo tjeter per me u bo t'besueshem.
dy rstae me nji fore nuk shkojn a ?!

BACALOKU
06-12-09, 10:50
Prit prit prit Bacakoku....
Ket foren me serbin e kemi pas na pėr Nazmin, tash ju duhet mi gjet njo tjeter per me u bo t'besueshem.
dy rstae me nji fore nuk shkojn a ?!

a jo a hahaha.po nese ai bllaca u kan ne serbi per dy vjet si puntor i juv.
edhe kjo vejushka qe 10 vjet qe ju ka vra burreci koka kan ne serbi bashk me bllacen. tuk nuk ka ba padi dej qetash . e priten tash rastin para gjnd me ba akuza hahahah.p. t nones jeni ju klani i zemunit.murriz edhe me te kojt edhe mos me ta zojt nuk ka a.ju me kon shqiptar nuk i leni vejushkat me fol. po flasin vllaznija e sandokanit.nga kjo dihet se ktu nuk kena te bajm me shqiptarizem po me sllavizem.ani kur po thot vejushka jam e "arsimueme" hahah .po shkollen e tregtis e ka t kryeme para lufte ne skenderaj . qe u kan nje vit.shum e shkollueme kjo vejushkaa hahah.

BACALOKU
06-12-09, 10:51
Bashkėshortja e Abedin Rexhės ngre padi kundėr deputetit Geci

Deputeti Geci tha se ėshtė i gatshėm tė ballafaqohet me drejtėsinė ndėrkombėtare edhe nė Hagė dhe shtoi se se e gjithė kjo tani ėshtė kundėrpėrgjigje e SHIK-ut ndaj CD-sė qė e zbuluar aid he deputeti Adem Salihaj..
Prishtinė 5 dhjetor  Sanie Rexha, bashkėshortja e Sabedin Regjės-Sandokani, ka ngritur padi penale pranė EULEX-it kundėr deputetit tė Lidhjes Demokratike tė Dardanisė (LDD) Gani Geci, pėr vrasjen e bashkėshortit tė saj Sabedin Regjės mė 8 tetor tė vitit 1998. E pyetur se pse nuk ka ngritur padinė deri mė tash, Rexha ka thėnė se ka pasur tjera qėllime, ndėrsa ngritjen e padisė e ka bėrė vetė dhe jo nėn ndikimin e askujt. Pėr mė tepėr, Rexha ka pranuar se ka lidhje tė afėrt familjare me Gani Gecin, ndaj tė cilit ka ngritur padinė pėr vrasjen e bashkėshortit tė saj, andaj tash gjykata duhet tė merret me kėtė ēėshtje. Duke mohuar tė ketė pasur ndonjė konflikt tė mėhershėm, Rexha ka thėnė se sipas saj arsyeja e vetme e vrasjes sė bashkėshortit tė saj ka qenė se Gani Geci ka qenė kundėr UĒK-sė. Rexha ka kėrkuar nga krerėt e institucioneve tė Kosovės, presidenti Fatmir Sejdiu, kryeministri Hashim Thaēi, kryeparlamentarit Jakup Krasniqi qė ta zbardhin rastin kėtė rast dhe tė mos lejojnė, siē u shpreh ajo, qė njė kriminel tė jetė pjesė e parlamentit tė Kosovės. Reagim i vėllezėrive Geci Ndaj akuzave tė Sanije Rexhės,ka reaguar deputeti i Lidhjes Demokratike tė Dardanisė,Gani Geci,i cili ka thėnė se nuk e din nėse ai ėshtė vrasės i Abedin Rexhės ,pasi qė nė kėtė konflikt ka pasur shumė persona tė involvuar. Deputeti Geci tha se ėshtė i gatshėm tė ballafaqohet me drejtėsinė ndėrkombėtare nė Hagė nėse vėrtetohet se ai e ka vrarė Abedin Rexhėn. Geci tha se " e gjithė kjo tani ėshtė kundėrpėrgjigje e SHIK-ut ndaj CD-sė qė e zbulova". Nė ndėrkohė, nė emėr tė familjes Geci nga Llausha e Skėnderajt ka reaguar Halil Geci, vėllau i madh i vėllezėrve Geci, ndaj njė shkrimit tė botuar njė ditė mė parė ngė gazetėn “Infopress”. “Nė kėrkim tė mbetjeve jugosllave matematika jone del ndryshe. Unė dhe familja ime e kemi pritur Serbinė dhe komunizmin me grykė tė pushkės prandaj familjes tonė i janė vrarė nga serbi babė e babagjysh. Ndėrkaq ju qė tash shani familjen tonė, jeni “pjellė” e atij komunizmi qė Amerikėn time e quajtėt imperializėm amerikan, kurse unė Amerikėn e kisha Bibėl. A i quani ju mbetje tė Jugosllavisė ata qė tė parėt ia kanė kthyer pushkėn Jugosllavisė, apo i quani ata qė amanetin e jugosllavėve po ia kryeni duke i vrarė figurat dhe shqiptarėt e mėdhenj. A jeni ju ata qė me veprimet tuaja ia keni zgjatur jetėn dhunės dhe Jugosllavisė. A jeni ju ata qė mbanit armėt pa leje tė Jugosllavisė si tė besueshmit e shtetit. A jeni ju ata qė ju dhe fėmijėt kanė qenė tė privilegjuarit e shtetit, ndėrsa fėmijėt tanė nuk kanė pasur mundėsi dhe as tė drejtė shkollimi e as punėsimi.. E tash mos t’ju dhemb shumė pushka e Nazim Bllacės. Atė nuk e ka lėnė ndėrgjegjja tė hesht, sepse varret i kanė mbetur prapa. Neve qė na i kanė vrarė djemtė, natyrisht se do t’i kėrkojmė a tė jemi gjallė, sepse na i kanė vrarė nė Kosovėn e lirė. Dallimi i vrasjeve tė pas luftės nė Kosovėn e lirė dhe nė kohėn e Rankoviqit dallon shumė. Aleksandėr Rankoviqi na i merrte djemtė pėr njė bisedė informative dhe i qitke te kufiri se gjoja po dėshirojnė me ik dhe me leshu Jugosllavinė, dhe i vriste. Ndėrsa ju i vrisni nė Kosovėn e lirė, nė dert ė shtėpisė para fėmijėve, grave tė tyre. Dikujt i keni bėrė atentat duke u kthye nė shpi, dikujt duke shkuar nė shkollė. Ne do ti kėrkojmė djemtė. Na nuk i adresohemi askujt me emėr, por Nazim Bllaca e ka treguar realitetin. Gani Geci dhe Adem Salihaj nuk kanė bėrė asgjė tjetėr vetėm se kanė treguar se ėshtė dikush me emrin Nazim Bllaca i cili thotė se ka vrarė njerėz. Nėse ėshtė e vėrtet dėshmia e Nazim Bllacės ju e dini ku e keni vendin kurtha e krimit, thuhet nė reagimin vėllezėrve Geci nga Llausha e Skėnderajt

Shpati
06-12-09, 10:55
artiste po te garantoi se gania nuk ka me shkue n burg.
po te garantoi se vllaznia e sandokanit nuk flasin me ket vejushken.
po kjo vejushka per 10 vjet u kan ne beograd e ne ket koh te keqe
kur gjendemi para gjykates te hages ban padi per hesape t serbis.
kjo qe 10 vjet qe iu ka vra burreci nuk mujti me zgjedh ket problem
kjo osht dor e zgjatne e beogradit dhe ish kan tuj jetue ne zemun deri
para tri dite.me gjas qaty dyhere qe ish munue me vra ganin ishin kan njerzit
e klanit te zemunit te paguen prej saj dhe azem syles esabit gecit.
vet fakti qe kjo vejushka qe nuk ka ngrit padi ma heret flet se paska jetue ne ZEMUN per 10 vjet.Dhe fakt tjetr osht se me librin e Lekes duhet vallaznia e sandokanit me u marr me ket pun e jo gruja e tij.po ata kishin than se sandokani ka qen fajtor dhe na do t jemi fer n ket rast se nuk dijm kush e ka vra.atu kan kersit shum pushk dhe na nuk mujna me e akuzue kerkon personalisht."me gruen e sandokanit kishin than na jemi te leqitur se ajo
ban qka ti thot klani i zemunit.azem syla e sabit geci" kshtu ishte shprehur komandant Bali vllau i madh i sandokanit.un menoi se ky njeri te ko fer dhe kushdoqoft qe osht ai qe e flet te verteten duhet falenderuar.http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Me siguri ska me shkue vet.
Por Policia ka me e marr Neser.

Shpati
06-12-09, 10:59
Bashkėshortja e Abedin Rexhės ngre padi kundėr deputetit Geci

Deputeti Geci tha se ėshtė i gatshėm tė ballafaqohet me drejtėsinė ndėrkombėtare edhe nė Hagė dhe shtoi se se e gjithė kjo tani ėshtė kundėrpėrgjigje e SHIK-ut ndaj CD-sė qė e zbuluar aid he deputeti Adem Salihaj..
Prishtinė 5 dhjetor  Sanie Rexha, bashkėshortja e Sabedin Regjės-Sandokani, ka ngritur padi penale pranė EULEX-it kundėr deputetit tė Lidhjes Demokratike tė Dardanisė (LDD) Gani Geci, pėr vrasjen e bashkėshortit tė saj Sabedin Regjės mė 8 tetor tė vitit 1998. E pyetur se pse nuk ka ngritur padinė deri mė tash, Rexha ka thėnė se ka pasur tjera qėllime, ndėrsa ngritjen e padisė e ka bėrė vetė dhe jo nėn ndikimin e askujt. Pėr mė tepėr, Rexha ka pranuar se ka lidhje tė afėrt familjare me Gani Gecin, ndaj tė cilit ka ngritur padinė pėr vrasjen e bashkėshortit tė saj, andaj tash gjykata duhet tė merret me kėtė ēėshtje. Duke mohuar tė ketė pasur ndonjė konflikt tė mėhershėm, Rexha ka thėnė se sipas saj arsyeja e vetme e vrasjes sė bashkėshortit tė saj ka qenė se Gani Geci ka qenė kundėr UĒK-sė. Rexha ka kėrkuar nga krerėt e institucioneve tė Kosovės, presidenti Fatmir Sejdiu, kryeministri Hashim Thaēi, kryeparlamentarit Jakup Krasniqi qė ta zbardhin rastin kėtė rast dhe tė mos lejojnė, siē u shpreh ajo, qė njė kriminel tė jetė pjesė e parlamentit tė Kosovės. Reagim i vėllezėrive Geci Ndaj akuzave tė Sanije Rexhės,ka reaguar deputeti i Lidhjes Demokratike tė Dardanisė,Gani Geci,i cili ka thėnė se nuk e din nėse ai ėshtė vrasės i Abedin Rexhės ,pasi qė nė kėtė konflikt ka pasur shumė persona tė involvuar. Deputeti Geci tha se ėshtė i gatshėm tė ballafaqohet me drejtėsinė ndėrkombėtare nė Hagė nėse vėrtetohet se ai e ka vrarė Abedin Rexhėn. Geci tha se " e gjithė kjo tani ėshtė kundėrpėrgjigje e SHIK-ut ndaj CD-sė qė e zbulova". Nė ndėrkohė, nė emėr tė familjes Geci nga Llausha e Skėnderajt ka reaguar Halil Geci, vėllau i madh i vėllezėrve Geci, ndaj njė shkrimit tė botuar njė ditė mė parė ngė gazetėn “Infopress”. “Nė kėrkim tė mbetjeve jugosllave matematika jone del ndryshe. Unė dhe familja ime e kemi pritur Serbinė dhe komunizmin me grykė tė pushkės prandaj familjes tonė i janė vrarė nga serbi babė e babagjysh. Ndėrkaq ju qė tash shani familjen tonė, jeni “pjellė” e atij komunizmi qė Amerikėn time e quajtėt imperializėm amerikan, kurse unė Amerikėn e kisha Bibėl. A i quani ju mbetje tė Jugosllavisė ata qė tė parėt ia kanė kthyer pushkėn Jugosllavisė, apo i quani ata qė amanetin e jugosllavėve po ia kryeni duke i vrarė figurat dhe shqiptarėt e mėdhenj. A jeni ju ata qė me veprimet tuaja ia keni zgjatur jetėn dhunės dhe Jugosllavisė. A jeni ju ata qė mbanit armėt pa leje tė Jugosllavisė si tė besueshmit e shtetit. A jeni ju ata qė ju dhe fėmijėt kanė qenė tė privilegjuarit e shtetit, ndėrsa fėmijėt tanė nuk kanė pasur mundėsi dhe as tė drejtė shkollimi e as punėsimi.. E tash mos t’ju dhemb shumė pushka e Nazim Bllacės. Atė nuk e ka lėnė ndėrgjegjja tė hesht, sepse varret i kanė mbetur prapa. Neve qė na i kanė vrarė djemtė, natyrisht se do t’i kėrkojmė a tė jemi gjallė, sepse na i kanė vrarė nė Kosovėn e lirė. Dallimi i vrasjeve tė pas luftės nė Kosovėn e lirė dhe nė kohėn e Rankoviqit dallon shumė. Aleksandėr Rankoviqi na i merrte djemtė pėr njė bisedė informative dhe i qitke te kufiri se gjoja po dėshirojnė me ik dhe me leshu Jugosllavinė, dhe i vriste. Ndėrsa ju i vrisni nė Kosovėn e lirė, nė dert ė shtėpisė para fėmijėve, grave tė tyre. Dikujt i keni bėrė atentat duke u kthye nė shpi, dikujt duke shkuar nė shkollė. Ne do ti kėrkojmė djemtė. Na nuk i adresohemi askujt me emėr, por Nazim Bllaca e ka treguar realitetin. Gani Geci dhe Adem Salihaj nuk kanė bėrė asgjė tjetėr vetėm se kanė treguar se ėshtė dikush me emrin Nazim Bllaca i cili thotė se ka vrarė njerėz. Nėse ėshtė e vėrtet dėshmia e Nazim Bllacės ju e dini ku e keni vendin kurtha e krimit, thuhet nė reagimin vėllezėrve Geci nga Llausha e Skėnderajt

Perfekt Vllezer Geci !
Vllau juaj esht fute ne UQK te vras Komandantin e saj.

BACALOKU
06-12-09, 11:03
Me siguri ska me shkue vet.
Por Policia ka me e marr Neser.


veq ne dhasht urdhen azem syla nga beligrad se ai i kish pyk punt me beligrad kshtu tha shpresim uka dhandri i tij . a nuk pe sheh qe i pruni
te dy kta deshmitar pej beligradi a. faktet po flasin 10 vjet nuk u ba gja tash ngritni padi. ne ket moment shum delikat per kosoven.nga ky veprim i juve po shihet se kjo vejushka bashk me ket
bllacen i kan lidhjet ne zemun.dhe nga zemuni i marrin udhnat.

GjIlAnAsI_cSi
06-12-09, 12:38
Jo nuk eshte e vertet sepse ne cdo vend te botes vetmbrojtja eshte e lejume edhe me ligj! Ne rast se te dalin ne rrug e ti me i leju me te vra ateher kerkush ska marr pergjithesi per ty , prandaj i lumt dora cilit do qe ka shty ne drejtim te ketyre zagarve qe kan vra shqiptar dhe vetem shqiptar.

Zonja Sanije ne kete rast u shit per SHIK-un sepse bash ne kete koh nuk eshte dasht me e padit per dicka pasi dihet boterisht qe eshte politike dhe s'lun rol asgje sepse jan mbi 20 deshmitar qe kan nije kete Sandukanin tu i than Ganis .. "Ma q.fsh nanen Naizfe prej Obrie qe prej sot ku te shof ka me te vra".

Nje nga 20 deklaratat ku thuhet se Sandukanit ju ka kru vet dhe i ka dal ne prit Ganis.

Unė Skėnder Mujė Skėnderi, i lindur mė 3 korrik 1954 nė fshatin Vojnik deklaroj: Mė 8 tetor 1998 e kam dhėnė njė deklaratė, por kam qenė nėn presion tė rastit qė ka ndodhur, prandaj ka mundur tė ketė lėshime nė atė deklaratė, gjithashtu ka qenė vonė dhe pa rrymė. Dikush tjetėr e ka shkruar pėr mua, sepse unė kam qenė nė gjendje shumė tė keqe atė mbrėmje, prandaj kjo deklaratė qė po e jap tani ėshtė realiteti i asaj dite pra, 8 tetor 1998.

Kam qenė tek mjeshtri i kerreve nė Kastriot, aty mė ka thirrė Abedin Rexha me radio-lidhje dhe mė ka thėnė me e pritė aty. Pas pak kohe ka ardhur Abedini me Hamitin dhe kanė kėrkuar qė t'i shoqėroj pėr tė shkuar deri nė shtėpi. Kemi marrė rrugėn nė drejtim tė Tyriēevcit. Te shitorja e Smajl Sahitit e kemi parė kerrin e Gani Gecit, tė ndalur. Ganiu ia ka bėrė me dorė dhe Abedini ėshtė ndalur. Ganiu ia ka vėnė dorėn nė krah dhe i ka thėnė: - A bėnė pėr disa minuta tė pyes diēka? Janė larguar prej njerėzve nja 10 - 15 apo 20 metra, pastaj kanė vazhduar bisedėn.

E kam dėgjuar Abedinin kur i ka thėnė Ganiut se - Kena me ua bā mė zi se Ahmet Krasniqit dhe Sabri Hamitit!, pastaj janė dėgjuar dy tė shtėna, nė ajėr apo nė tokė. Ganiu i ka thėnė: - Emrin tim nuk dua ta pėrmendėsh askund! Kanė ndėrhyrė njerėzit edhe unė kam shkuar nė drejtimin e tyre, mirėpo ata u ndanė pa ndonjė eksces tė madh. Abedini ėshtė kėrcėnuar duke u ngjitur nė veturė, dhe ka thėnė: - Ma q… nėnėn Nazife qė e kam prej Obrije, prej ditės sė sotit kam me tė vra ku tė shoh! Shokėve u ka thėnė se «kush ėshtė ushtarė me armė mos hipni nė kerr se do ta vras». Ne kemi shkuar teposhtė, nė drejtimin e Turiēefcit.

Duke shkuar rrugės kemi takuar Gani Bekėn. Abedini e ka ndalė kerrin dhe i ka thėnė Ganisė: - Merri shokėt e shkoni me sulmue punktin nė Vitak! Gani Beka, (komandant i fshatit Kllodėrnicė), iu ka pėrgjigjur: - Kam pirė birra e nuk e ndiej vetėn mirė. Pastaj i ka thėnė Abedini: - Ti nė daē mos shko! Ganiu iu ka pėrgjigjur: - Nuk mund t'i lė shokėt vetėm!

Ne kemi vazhduar rrugėn nė drejtim tė Tyriēefcit. Muzika ka qenė me ton tė lartė, se ēka kanė biseduar Abedini me Hamitin, tė cilėt kanė qenė tė ulur nė karriget e para, nuk dėgjohej, pėr shkak tė muzikės. Duke shkuar nė drejtim tė Tyriēefcit e ka kthyer veturėn te shtėpia e Xhevat Zeqes. Hamiti e ka pyetur: - Ku po shkon Abedin? Hajde shkojmė e marrim municionin e ua ēojmė shokėve nėpėr pika, e lėri kėto punė! Ai ia ka pritė: - Nėse tutesh, zbrit!, dhe i ka dhėnė kerrit me shpejtėsi tė madhe, deri te servisi dhe jemi takue me komandantin e Kllodėrnicės Gani Bekėn.

Abedini ka dalė prej kerri dhe ia ka marrė Ganisė automatikun dhe gjyksoren e ia ka ēuar fishekun nė tytė. Nuk e dij se (ēfarė kanė biseduar! ) se kam qenė brenda nė kerr, ka hyrė nė kerr dhe armėn e ka pas pranė dorės sė djathtė. Nuk ka folur asgjė mė, vetėm e kam parė se ėshtė zbehur nė fytyrė. I kena thėnė shumė herė - Ngadalė Abedin, mos u ngut! Te shtėpia e mjeshtrit e kemi parė njė traktor nė anėn e djathtė dhe xhipin duke e tejkaluar traktorin.

Abedini e ka ndalė kerrin dhe ka dalė me gjithė Hamitin, unė kam mbetur brenda nė kerr. Abedini ka dalė para kerri nė anėn e djathtė, duke shtirė, i kam dėgjuar disa rafale. Jam munduar tė dal prej kerri, kishte shumė krisma. Pastaj kam gjuajtur nga brenda nė mėnyrė tė pakontrolluar. Disi kam dalė prej kerri dhe kam shkuar prapa kerrit te Hamiti nė drejtim tė Abedinit. Ka pasur shumė tė shtėna, duke e tėrhjekur si duket ai kishte qenė i plagosur dhe pas pak ka vdekur (fjala ėshtė pėr Abedinin). Krismat kishin pushuar, pastaj kam piskatė: - Mos gjuni se jena shqiptarė! Ka ardhur Musa Dėrvishi dhe Njėsiti i Kastriotit dhe e kemi shti kufomėn nė kerr tė Musės. Ky ėshtė realiteti i kėsaj dite tragjike.

BACALOKU
06-12-09, 13:38
DEKLARATĖ

Unė Gani Haxhi Bekaj, i lindur mė 3. 07. 1961 nė Kllodernicė, komuna e Skėnderajt, deklaroj se me datėn 8. 10. 1998 kam qenė nė punėtorinė time duke punuar njė traktor tė Halim Osmanit. Rreth orės 16. 35 ka ardhur Shaban Latifi me veturė te unė dhe mė ka thėnė: - Ngutu e bėhu gati se nė orėn 17.00 e kemi njė takim me ushtarė! Unė e kam lėnė punėn dhe jam bėrė gati pėr tė ardhur. Sė bashku me Halimin jemi nis me «Askonė» tė Halimit pėr nė servis tė Shtabi tonė. Pa u ndalur te servisi jemi takuar me Abedin Rexhėn, Skėnderin dhe Hamidin me BMW. Unė i kam thėnė: - Abedin ēka u bė kaq vonė? Abedini m'u drejtua pa zbritur nga BMW dhe mė tha: - Gani merri shokėt dhe shkoni nė drejtim tė Vitakut pėr ta sulmuar punktin policor. Unė i kam thėnė: - Ēfarė sulmi sonte qė kemi pirė birra!

Abedini ka vazhduar rrugėn nė drejtim tė Turiēevcit, e unė e Halimi e kemi parkuar veturėn para servisit nė rrugė. Disa shokė ishin duke na pritur e disa nuk ishin ardhur ende. Pas dy-tre minutash kanė ardhur Osman Leqina, Rrahman Hajdari e Ymer Shala dhe janė ndaluar te shokėt e Kllodernicės. Kemi biseduar nja 5 minuta te servisi nė kėmbė. Nė atė kohė ėshtė kthyer Abedini nė shpejtėsi nga kishte shkuar mė parė. Ka dalė nga BMW dhe me zė tė madh mė ėshtė drejtuar: - Ma jep automatikun tėnd se do tė shkoj nė drejtim tė Kastriotit pėr tė sulmuar! Unė i kam thėnė: - Abedin, unė ēka tė bėj? -Ti ndaē shko e ndaē mos shko! Ymer Shala i ka thėnė Abedinit se ėshtė njė punkt (i policė serbe) te Ēitakėt pėr ta sulmuar. Abedini m'u ka drejtuar nė mėnyrė ultimative dhe ma ka marrrė automatikun dhe gjyksoren e mė ka thėnė: - Gani, a e ka fishekun nė tytė?, dhe ėshtė futur nė BMW. Me shpejtėsi ėshtė larguar nė drejtim tė Kastriotit. Unė jam nisur nė drejtim tė Vitakut. Vlen tė theksohet se kur e kam marrė automatikun mė kanė munguar 24 predha blindshpues dhe i kam ndėrruar dy karikatorė.

Deklaratėn e dha Gani Haxhi Bekaj,


DEKLARATĖ
mė 3. 11. 1998, Kllodernicė

Unė Avni Haxha, i lindur mė datėn 5 nėntor 1975, nė Aēarevė, komuna e Skėnderajt, deklaroj me pėrgjegjėsi tė plotė, se do tė tregoj tė vėrtetėn e asaj dite tė datės 8 tetor 1998. Kemi qenė duke shkuar nė Kastriot, unė me katėr shokė, me Gani Gecin, Besim Dajakun, Bashkim Gecin dhe Afrim Gecin. Te shitorja nė Kllodernicė jemi ndalur me bisedue me disa shokė. Abedini ka trupue me Skėnder Dragėn e Hamit Binakun. Ganiu e ka ndalė Abedinin dhe e ka pyetur pėr njė problem tė vetin. Pas 2 - 3 minutave janė dėgjuar dy tė shtėna pėr tokė, sepse kam qenė ma larg.

Nė atė moment kam ngarė e kam kap Abedinin si shok e, e kam shti nė kerr. Abedini ka dalė prej kerri e ka thėnė: - Pasha nanėn, qė e kam nga Obria, kam me tė vra! Janė pėrshėndet me Skėnder Dragėn dhe kanė marrė rrugėn teposhtė. Vlen tė theksohet se para nisjes sė tij teposhtė ka shtuar se: «Kush ėshtė shok me armė mos shkoni me Ganiun se kam me e vra». Ne kena fillue tė shkojmė nė drejtim tė punės sonė. Mbasi kemi krye punėn nė Kastriot jemi kthyer teposhtė, papritmas kemi hasur nė kerrin e Abedinit, e kam parė se e kishte ndalur nė mes tė rrugės, pak si tėrthorazi, nė anėn e poshtme i kanė hapur dyert e kerrit dhe janė dalė dy tė parėt dhe kanė fillue me shti nė kerrin tonė. Unė kam thėnė me tė madhe: Na u lujt nėna!
Avni Haxha


DEKLARATĖ

Pjestar i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, jam i betuar t'i mbrojė interesat kombėtare, ashtu si i ka hije njė ushtari tė disiplinuar dhe me rrethana tė pastėrta familjare. Mė 8 tetor, nė ora 16.00 ishim duke qėndruar nė rrugė afėr shitorės «Kastrioti» nė Kllodėrnicė, me njė grup njerėzish. Nė ato momente u takuan Abedin Rexha me shokė dhe Gani Geci, gjithashtu me shokė. Ata u ndalėn dhe u pėrshėndetėn, si dhe u ndanė nga masa nė njė distancė prej 20 metra.

Biseduan diēka, por ne nuk i dėgjuam, pastaj u dėgjuan tė shtėna nė ajėr apo nė tokė. Ne nuk i diktuam, prandaj kemi vrapuar dhe kemi ndėrhyrė ku fatmirėsisht u ndėrpritėn (ndanė) pa ekscese. Nė tė shpėrndarė, Abedin Rexhėn e dėgjuam duke i thėnė Ganiut: - Ma ladrofsh nėnėn se kėtė punė nuk do ta lė!, kėtė mund ta dėshmojnė edhe shokėt. U shpėrndanė nė drejtime tė kundėrta. Abedini nė drejtim tė Turiēefcit, kurse Ganiu nė drejtim tė fshatit Kastriot. Pas 30 - 40 minutash u kthye Abedini me shokė, ku fatkeqėsisht ndodhi tragjedia, nė fshatin Kastriot. Ju falėnderoj pėr mirėkuptim.
Sahit Abazi (nėnshkrimi).


DEKLARATĖ

Ditėn kur ka ndodhur ngjarja kam hasur rastėsisht nė rrugė pranė shitores sė Smajl Abazit. Kam parė kur janė takuar personat Gani Geci dhe Abedin Binaku. Pas pak janė ndarė nga masa me njė largėsi prej 15-20 metra dhe diēka kanė biseduar. Nuk e kam dėgjuar bisedėn e tyre vetėm pas pak janė dėgjuar dy krisma nė tokė apo nė ajėr nuk e di. Pas kėtyre krismave janė ndarė ndėrmjet vete. Janė shpėrndarė nė drejtime tė kundėrta.
Deklaratėn e dha Fetah Mulaj
Kllodernicė


DEKLARATĖ
Kastriot, mė 18 tetor 1998

Veturen BMW nuk e kam parė, ndėrsa xhipin e Ganisė, kur ka frenuar e kam parė. E kam parė kur ia kanė thyer xhamat me rafal, i kam parė ata kur kanė rėnė brenda nė xhip. Pastaj e kam parė Ganiun kur e ka vėnė automatikun mbi timon dhe ka gjuajtur, pastaj unė kam ikur nė katin e dytė dhe nuk di se ēka ka ndodhur mė vonė.
Imer Kadri Haliti


DEKLARATĖ
20 tetor 1998

Unė nuk e kam parė BMW-nė a ėshtė ndalur apo jo, veē e kam parė xhipin kur ka frenuar, dhe ėshtė dėgjuar rafali i automatikut, atėherė e kam parė Ganiun kur e ka qitur automatikun mbi volan, pastaj i kam parė tė gjithė kur kanė dalė prej xhipit.
Alush Demush Ahmetaj
nėnshkrimi


DEKLARATĖ

Unė Bashkim Ferat Geci, i lindur mė 26 tetor 1974 nė fshatin Llaushė, komuna e Skėnderajt, deklaroj: Mė 8 tetor 1998 rreth orės 16.00 kemi qenė duke shkuar nė fshatin Kastriot, unė, Gani Geci, Avni Haxha, Afrim Geci dhe Besim Dajaku. Nė fshatin Kllodernicė jam takuar me Bajram Galan Gecin dhe disa fshatarė tė tjerė, duke hipur nė veturė, me qėllim shkuarje nė Kastriot. Nė atė moment ka ardhur njė BMW, Ganiu ia ka bėrė me dorė dhe vetura u ndal.

Pastaj janė larguar nja 10 - 15 metra dhe kanė biseduar diēka. Pastaj e kam dėgjuar Abedinin duke thėnė: - E kam vrarė Ahmet Krasniqin! Nuk e di mirė se ēka thonin, pastaj i kam dėgjuar dy krisma nė tokė, pastaj kanė ndėrhyrė disa njerėz qė e kanė shtyrė Ganiun pėrpjetė. Skėnderi e ka patur automatikun nė dorė dhe ka fillu tė shkojė nė drejtim tė Ganiut, i kam dalė pėrpara dhe e kam ndalur. Abedini ka sharė duke thėnė:

- Ma q… nanėn (me emėr), prej Obrije se kam me tė vra!, dhe ka thanė: - Kush ėshtė shokė me armė mos hypni nė kerr!, dhe kemi shkuar pėrpjetė e ai ka shkuar teposhtė. Ne kemi shkuar deri nė Kastriot, pas 10 minutave jemi kthyer teposhtė, e kam parė BMW-nė tė ndalur pėr sė trup, njė traktor ka qenė para nesh. Kur e kanė parė kerrin tonė, dy tė parėt kanė dalė prej kerrit dhe kanė shti nė drejtimin tonė. Dikush nė kerr ka piskatė: - Na u q… nana, na vrajtėn! Unė kam qenė nė mes, nuk kam mundur tė dal, nga njėra anė ka qenė Besimi, nga tjetra Afrimi. Di se Afrimi e ka ēel derėn, duke u munduar tė dalė, iu kanė pėrthurė kėmbėt dhe ka rėnė me krye teposhtė nė tokė.

Kam menduar se atė e kanė marrė plumbat, e kam shtyrė me kėmbė e vet kam rėnė me shpinė pėr tokė. Kam dal diqysh pas veture, e pash Ganiun pas kerri, unė kam ikur nė anėn e epėrme tė rrugės mbrapa shtėpisė. Avniun e kam parė duke folur me Skėnder Dragėn. Kam dashur tė gjuaj, ai e kishte pasur automatikun nė drejtimin tonė, por Avniu ka thėnė: - Mos gjuni se jemi shqiptarė!, unė dhe Afrimi jemi larguar pėrpjetė, edhe Avniu ka ardhur me ne, unė nuk e dij se ēka ėshtė bėrė mė. Avniu ka shtuar se: - Mė duket se ėshtė plagosur Ganiu, mė nuk di asgjė.

BACALOKU
06-12-09, 13:40
DEKLARATĖ

Unė, Besim Hasan Dajaku, i lindur mė 19 dhjetor 1969, nė fshatin Rakinicė, komuna e Skėnderajt ; deklaroj: Mė 8 tetor 1998 rreth orės 14.00 jam takuar rastėsisht me shokun tim Gani Gecin nė fshatin Kllodėrnicė. Ganiu mė ka thėnė: - Hajde tė shkojmė deri nė Izbicė pėr tė ngrėnė drekė. Ne kemi shkuar nė Izbicė. Te lumi, nė Izbicė, kemi mbetur me xhip nė lloē. Rreth orės 15.30 Ganiu mė ka thėnė: - Ngjitnu ju e hani drekė, se unė kam me shkue me Avniun deri nė fshatin Kastriot».

Nė ora 17.00 unė i kam thėnė se po vij edhe unė me ju. Dhe jemi nisur. Kur kemi shkuar nė Kllodėrnicė jemi ndalur te shitorja me disa shokė. Ka ardhur Abedini me BMW-nė, me Hamit Binakun e Skėnder Dragėn. Ganiu e ka ndalė Abedinin pėr ta pyetur pėr disa punė tė veta. Janė larguar nja 15 - 20 metra pėr tė biseduar.

Nuk janė dėgjuar se ēka flisnin ndėr vete. Pastaj e kam dėgjuar Abedinin kur ka thėnė: - Tanve kena me ju vra, pastaj janė dėgjuar tė shtėna pėr toke. Kanė ndėrhyrė njerėzit, pastaj janė ndarė. Abedini i tha Ganiut: - Ti mė vrave, Zoti nuk mė ka vrarė! - pastaj ka shtuar - Ma q… nanėn (me emėr prej Obrije), se kam me ti shpėrblyer kėta plumba! Pastaj ka dalė prej kerri dhe ka thėnė: - Kush ėshtė shok me armė, mos shkoni me ta se kam m'i vra!

Ne jemi ngjitur nė veturė dhe kena shkuar deri nė Kastriot, pas pak jemi kthyer te poshtė. Papritmas kemi hasur nė BMW-nė e Abedinit, tė ndalur nė mes tė rrugės pak si tėrthorazi. Dy tė parėt kanė dalė si e kanė parė kerrin tonė dhe papritmas filluan tė shtijnė nė xhipin tonė. Dikush briti: - Na vrajtėn! Shokėt qė kanė qenė me mua janė mundue me dalė prej kerri, por nuk kanė mundur prej plumbave. Nuk e dij se si kanė dalė, vetėm unė kam rėnė nėn karriga deri sa kanė pushuar krismat.

Pastaj kam dėgjuar gruan nė traktor duke piskatė: - O, ma vratė djalin! Kam dalė prej kerri dhe kam shkuar e kam marrė djalin dhe e kam qitė nė traktor. Djali kishte qenė i fshehur pas traktorit nė anėn e kerrit tonė. I kam dhėnė traktorit pėrpara, me gruan, djalin dhe njė vajzė, dhe i ēova deri nė Kllodėrnicė. Kur jam ngjitur nė traktor e kam parė Hamitin nė pozicion pas BMW-sė, pastaj nuk e dij se ēka ėshtė bėrė.

Besim Dajaku (nėnshkrimi)
Rakinicė, mė 9 nėntor 1998


DEKLARATĖ

Unė, Gani Geci, i lindur mė 20 janar 1968 nė fshatin Llaushė, komuna e Skėnderajt deklaroj se: Rreth orės 16. °° kam qenė duke shkuar deri nė Kastriot. Nė Kllodėrnicė te shitorja jam takuar me Bajram Gecin si dhe disa fshatarė tė tjerė tė Kllodėrnicės. Kemi biseduar, si jeni, si po kaloni dhe a po mėrziten. Duke shkuar tek kerri ka ardhur Abedini me Hamitin e Skėnderin.

Ua kam bėrė me dorė dhe janė ndalur. Jemi larguar nja 10 - 15 metra larg prej njerėzve, pėr tė biseduar. Pastaj i thashė: «Pse bre Abedin po ju thue njerėzve se, «nėse rrini me Fadilin dhe vėllezėrit e tij do t'ua gjuaj shtėpitė me top? Ai mė ka thėnė se: - Ne e kena vrarė Ahmet Krasniqin dhe Sabri Hamitin, edhe juve kena me ju vra tė gjithėve, kush ėshtė me ta!, dhe e ka ēuar dorėn te revolja. Unė jam nervozuar dhe i kam zbrazur dy fishekė nė tokė.

Njerėzit ndėrhynė, Abedini shau dhe tha: - Ti mė vrave, por Zoti nuk mė ka vrarė! Unė nuk kam dashur ta vras Abedinin se me pas dashur e kisha vrarė aty. Ka pasur shumė dėshmitarė tė cilėve nuk ua di emrat. Ai ka shtuar: - Sot do tė vras!, pastaj ka vazhduar rrugėn teposhtė. Unė kam shkuar pėrpjetė deri nė Kastriot, tė kryej disa punė. Pas kryerjes sė punėve jam kthyer.

Arsyen pėrse kam qenė nė Kastriot e di Kadri Haliti e tė gjithė ushtarėt e Kastriotit bashkė me komandantin e tyre. Nė kerr kam qenė bashkė me Avni Haxhėn, Besim Dajakun, Bashkim Gecin dhe Afrim Gecin. Duke u kthyer te shtėpia e mjeshtrit tė kerreve e kemi parė BMW-nė e ndalur tėrthor. Nė momentin kur e kanė parė kerrin tonė kanė dalė dy tė parėt dhe i kanė nxjerrė automatikėt mbi dyer.

Menjėherė filluan tė shtijnė. Shokėt kanė bėrtitur: - Na vranė! dhe kanė fillue me ikė. Unė e kam pasė automatikun nė prehėr, jam pėrkulur dhe nėn timon e kam hapur derėn. Automatikun e kam ngritur dhe kam shti nė drejtim tė tyre. Mandej kam dal jashtė. Kam ikur prapa kerrit dhe kam shkuar nė drejtim tė njė shtėpie nė anėn e poshtme tė rrugės.

Tė shtėna janė dėgjuar nga shumė drejtime. Kam pasur gjak nė fytyrė nga spirrat e xhamave. I kam larė sytė dhe jam kthye pėr tė parė se ēka ėshtė bėrė. Te kerri e kam takuar Skėnderin, e kam pyetur se kush ėshtė vrarė, dhe a janė vrarė ata qė kanė qenė me mua? Ai m'u ka pėrgjigj se: - Ėshtė vrarė Abedini. Skėnderit i kam thėnė se duhet ta tregonte realitetin. Vlen tė theksohet se diku nja 5 - 6 metra, nė anėn e djathtė ka qenė njė traktor me disa fėmijė e gra. Ata e dinė rastin shumė mirė. Kur jam kthyer te kerri BMW, kerri im nuk ishte mė aty, e kishin marrė disa djem dhe e kishin dėrguar dikund.

Deklaraten e jep Gani Geci
(nėnshkrimi) me 10 tetor, 1998


DEKLARATĖ
e pesė dėshmitarėve

Mė 7 tetor 1998 jemi takuar te mjeshtri i kerreve me Imer Kadri Halitin, nė fshatin Kastriot, me Gani Gecin, Avni Haxhen, Afrim Gecin dhe Bashkim Gecin. Aty kemi biseduar rreth situatės sė pėrgjithshme dhe problemeve tė cilat na mundonin tė gjithėve, rreth disa plaēkitjeve qė i bėnte policia serbe, pothuajse ēdo ditė nė lagjen Topallaj si dhe lagjet tjera. Me Ganiun dhe Avniun biseduam pėr mungesė tė disa armėve me durbi (snajperka).

Ganiu dhe Avniu na premtuan se «kur tė doni ua sjellim». Mė nė fund vendosėm pėr tė nesėrmen, mė 8 tetor 1998, diku rreth orės 12.00. Tė nesėrmen Ganiu dhe Avniu, tė shoqėruar me Afrimin dhe Bashkimin na i sollėn 3 snajperka. Pasi qė ishte koha e drekės ne hėngrėm sė bashku tė gjithė. Ata deshėn tė na shoqėrojnė nė njė aksion, mirėpo ne propozuam qė aksionin ta kryejmė vetė. Ata na thanė: - Si tė doni, ne nuk pėrtojmė as nuk ua imponojmė, vendosni vetė.

Ne vendosėm qė aksionin ta kryejmė vetė pa personat nė fjalė. Me Ganiun, Avniun, Bashkimin e Afrimin u pėrshėndetėm dhe iu tham tė ktheheshin rreth orės 17.00 dhe t'i marrin armėt e veta. Ne e kryem punėn tonė dhe u tėrhoqėm pak para orės 17.00. Ganiu, Avniu, Besimi, Afrimi dhe Bashkimi pas pak kohe arritėn pėr t'i marrė armėt e veta. Personat nė fjalė vazhduan rrugėn, i falėnderuam dhe u pėrshėndetėm. Pas 5 - 10 minuta u dėgjuan disa rafale tė gjata automatiku.

Ne menduam se nė fshat hyri policia serbe. Dolėm nė oborr dhe dėgjuam se nga po shtihet. Vrapuam nė drejtim tė tė shtėnave. Rrugės morėm vesh se dikush nė mes veti. Po sa arritėm nė vendin e ngjarjes, pamė xhipin me tė gjithė xhamat e thyer, vetura ishte nė kontakt. Mė poshtė pamė njė BMW, tė ndalur tėrthorazi, nė anėn e majtė. Aty pamė, mbi BMW-nė, karikatorin e zbrazur. Aty afėr 4 - 5 metra, pamė kufomėn e Abedinit, pranė saj e pamė Skėnder Dragėn. (Skėnder Mujė Skėnderin). Mbi gjoksin e sė cilės (kufomės) ishte njė automatik me dy karikatore.

Vėrtetuan: 1. nėnshkrim (Rushit Haliti)
2. nėnshkrim (Sadik Halili)
3. nėnshkrim
4. nėnshkrim
5. nėnshkrim


DEKLARATĖ
e dy dėshmitarėve

Deklarojmė me pėrgjegjėsi tė plotė se mė 8 tetor tė vitit 1998, rreth orės 17.00 e kemi parė Abedinin dhe dy persona tjerė: Hamit Binakun dhe Skėnder Dragėn, te servisi janė takuar me Gani Bekėn. Abedini kishte qenė shumė nervoz. I a ka marrė Ganiut automatikun dhe gjyksorėn dhe menjėherė ia ka ēu nė tyt plumbin, pastaj i ka dhėnė shllajf rrotėve tė BMW-sė dhe ka marrė rrugėn pėrpjetė.
Dėshmitarėt qė e kanė parė janė:
1. Xhevat Selimi (nėnshkrimi)
2. Bekim Shala (nėnshkrimi)


DEKLARATĖ
e dėshmitarit Refki Abazi

Kur ka qenė rasti mes Gani Gecit dhe Abedinit, kam qenė aty prezent. Fillimisht isha duke ndejtur me disa shokė, kur ka ardhur Ganiu me kerr me disa shokė tė vet. Kur e pa kushėririn e vet, u ndal dhe bisedoi me neve dhe u afruan edhe disa tė tjerė. Ka ndejtur kėshtu me neve rreth disa minuta, duke bėrė llaf dhe muhabet. Pastaj u pėrshėndet me neve dhe tha: «Mė falni se jam pa kohė, mė duhet tė shkoj deri te i biri i Kadri Monit pėr me kqyrė njė kerr se nuk po mė punon mirė».

Duke hyrė nė veturė, nė atė moment ka ardhur rastėsisht Abedini dhe e ka ndalur veturėn, ka folur diēka me Ganiun. Pastaj kanė zbritur nga veturat dhe janė larguar disa metra, rreth 30 metra. Se ēka kanė biseduar mes vete nuk e di, ne e kemi vazhduar muhabetin, unė fola me Bajramin, vetėm e kam ni kur kanė ndėrhyrė disa tė tjerė nė mes tyre dhe i kanė ndarė. Kur u afrua e kemi dėgjuar Abedinin duke thėnė se «me m'ja bā nėnės kėshtu e ashtu se me mua s'ki me u nda mirė». Pastaj Abedini hipi nė veturė dhe u nis nė drejtim tė Tyriēefcit. Pas 10 minutash u kthye me shpejtėsi dhe nė hymje tė Kastriotit janė dėgjuar disa tė shtėna, dhe pastaj nuk di asgjė.

Urata
06-12-09, 15:57
gjynah...! o gjynah po m'vie prej ketyre SHIK-assave...! Keta tentuan ta vrasin 2x HEROIN e gjalle G. Gecin, e sun i bane gje, a po mendoni se tani me kete padin e sabitit e azemit do ti bejne gje( se sma ha mendja qe Sanija ka dite e guxue per nje gje te tille a mundeni me marre me mend si trajtohen grate n'drenice!!!!!)

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
veq po e bindni popullin se kush jeni, jeni duke e bere BOLD vepren tuaj...!

ps: po habitem kur po i degjoj do perkrahes/votues te PDK-ese duke thene: eu hallall i qofte Ganiut, jau nxjerri per ledine te gjitha! Kuku per neve kujt ja kemi dhene voten ...ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... ..

murrizi
06-12-09, 16:01
gjynah...! o gjynah po m'vie prej ketyre SHIK-assave...! Keta tentuan ta vrasin 2x HEROIN e gjalle G. Gecin, e sun i bane gje, a po mendoni se tani me kete padin e sabitit e azemit( se sma ha mendja qe Sanija ka dite e guxue per nje gje te tille a mundeni me marre me mend si trajtohen grate n'drenice!!!!!)

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
veq po e bindni popullin se kush jeni, jeni duke e bere BOLD vepren tuaj...!
Juve zonjė siq shihet dini pak pėr kosovėn e sotme, u ka mbetur nė memory (PIKE E ZEZ) ajo ditė kur u larguat nga vendlidja.
Unė me kėtė dua tė ju sigurojė qė sot nė Kosovė GUXOHET gjithēka nga ana e GRUAS, andaj edhe Sanije Rexha vetėm se ėshtė shėrbyer me kėtė tė drejtė.

BACALOKU
06-12-09, 17:27
Juve zonjė siq shihet dini pak pėr kosovėn e sotme, u ka mbetur nė memory (PIKE E ZEZ) ajo ditė kur u larguat nga vendlidja.
Unė me kėtė dua tė ju sigurojė qė sot nė Kosovė GUXOHET gjithēka nga ana e GRUAS, andaj edhe Sanije Rexha vetėm se ėshtė shėrbyer me kėtė tė drejtė.
Vejushka sanije pse me prit 10 vjet per ket pun .po nime ajo n serbi ish kan bashke me ket bllacen. e mer udher nga serbia qe ne ket moment para gjnd me i shkue serbis uj ne mulli e i qelen letrat sania-bllaca ...hahahah qe te dyte pdkasha.merre me men.

Murris hor jeni ba e kallxuet veten se argat te serbis jeni dhe jeni kan

E fatmir he Car(B.Berbatovci)

Fshatari
06-12-09, 17:33
Vejushka sanije pse me prit 10 vjet per ket pun .po nime ajo n serbi ish kan bashke me ket bllacen. e mer udher nga serbia qe ne ket moment para gjnd me i shkue serbis uj ne mulli e i qelen letrat sania-bllaca ...hahahah qe te dyte pdkasha.merre me men.

Murris hor jeni ba e kallxuet veten se argat te serbis jeni dhe jeni kan

E fatmir he Car(B.Berbatovci)
Sanija nuk ka prit deri m'kete dite bacalok : a e ke shkrue ti vete diku ketu ma nalt se Sanija e ka padit me se 200 here ne 10-te vjetshin e fundit Ganiun per vrasjen e burrit te saj.

BACALOKU
06-12-09, 17:39
Sanija nuk ka prit deri m'kete dite bacalok : a e ke shkrue ti vete diku ketu ma nalt se Sanija e ka padit me se 200 here ne 10-te vjetshin e fundit Ganiun per vrasjen e burrit te saj.

po fshatar un vet bilahi po e kom harrue me cek se ato akuza i ka pas ba pej beligradi sa u kan tuj nejt ne serbi sanija me ket bllacen. e qetash masi erdhen pej serbije po menojn se kan ba namin. e te dyt antar edhe t pdk edhe te shikut. mazi i moren nqafe shikun e pdk se tybe treqind tybe nuk kan qka me i ba ganis kerkush. ai balo nuk ka vdhje as rrejt as vra at nuk mund ta shantazhoi kerkush.vetmbrojta nuk asht dhun as nuk osht sulm .per vetmbrojtje ne shum vende te botes bile edhe shperblehesh.

MemphiSx
06-12-09, 17:54
Allahile mos merri me Gani Gecin se ata e ka rujt Zoti prej shkive t'azem syles e te hashim thaqit!!

Azem Syla e kish nderru numrin e telefonit,se ni shka ish kon tu ja lyp paret e do prostitutkav qe ia ka shit azemit per bordelet e tij ane e mban Kosoves!!

Keshtu qe azemi me compani e kan rujt miqesin me serbi ;)

Gani Gecit si han palla per SHIK-asa :D

murrizi
06-12-09, 18:07
Allahile mos merri me Gani Gecin se ata e ka rujt Zoti prej shkive t'azem syles e te hashim thaqit!!

Azem Syla e kish nderru numrin e telefonit,se ni shka ish kon tu ja lyp paret e do prostitutkav qe ia ka shit azemit per bordelet e tij ane e mban Kosoves!!

Keshtu qe azemi me compani e kan rujt miqesin me serbi ;)

Gani Gecit si han palla per SHIK-asa :D
Allahile e jo tybe na spo merremi me tė, bile bile pėr hesap timin edhe sja vlen. sja vlen, edhe than t'drejtėn mua personalisht s'em ka djeg e pėrmasmja prej tijė.
Mirpor, shko e mushja mendjen tė vejės sė Abedin Rexhes se ?! Ajo e ka padit palamentarin GECI, e jo une/NE.
Ah po, PARLAMENTARIN !
Nė bazė tė deklerates sė Gecit.
....edhe po tė jetė ashtu si e ka ofruar ai tėrė ngjarjen, tash thoni ju qė njė njėri i tillė guxon tė vijė ndonjė ditė nė krye tė shtetit, apo edhe diku afėr, aty ku dosjet e fshehta tė ēdo shteti janė vendimėmarrėse pėr jetikėn e atijė shteti ???
Mė falni ju lutėm, por Kosova nuk do tė kaloj kurrė nė duar aq tė pasigurta, jo qė dua unė ashtu, por mendimit timė i jan bashkangjitur gati 99,99 % e shqiptarve.

MemphiSx
06-12-09, 18:59
Allahile e jo tybe na spo merremi me tė, bile bile pėr hesap timin edhe sja vlen. sja vlen, edhe than t'drejtėn mua personalisht s'em ka djeg e pėrmasmja prej tijė.
Mirpor, shko e mushja mendjen tė vejės sė Abedin Rexhes se ?! Ajo e ka padit palamentarin GECI, e jo une/NE.
Ah po, PARLAMENTARIN !
Nė bazė tė deklerates sė Gecit.
....edhe po tė jetė ashtu si e ka ofruar ai tėrė ngjarjen, tash thoni ju qė njė njėri i tillė guxon tė vijė ndonjė ditė nė krye tė shtetit, apo edhe diku afėr, aty ku dosjet e fshehta tė ēdo shteti janė vendimėmarrėse pėr jetikėn e atijė shteti ???
Mė falni ju lutėm, por Kosova nuk do tė kaloj kurrė nė duar aq tė pasigurta, jo qė dua unė ashtu, por mendimit timė i jan bashkangjitur gati 99,99 % e shqiptarve.


Ohh kjo pune osht mshel te nesermen qe osht vra Abedin Rexha!! Gruja e tij nuk eshte personi i duhur per me padit Gani Gecin!
Ai i ka vllaznin e kusherit e njerz ma t'aferm se gruja e tij,qe per mendim temin...ka lidhje me naj SHIK-as,pas vrasjes se sandokanit!!

murrizi
06-12-09, 19:07
Ohh kjo pune osht mshel te nesermen qe osht vra Abedin Rexha!! Gruja e tij nuk eshte personi i duhur per me padit Gani Gecin!
Ai i ka vllaznin e kusherit e njerz ma t'aferm se gruja e tij,qe per mendim temin...ka lidhje me naj SHIK-as,pas vrasjes se sandokanit!!
e merrja me mend qe je i kohes se vjeter, por qė je i kohės sė gurit, kėtė se besoja .

MemphiSx
06-12-09, 19:13
e merrja me mend qe je i kohes se vjeter, por qė je i kohės sė gurit, kėtė se besoja .


Tema Merre me mend osht ta kafja :D

Ooo kupto oj shipeee se ka perendu koha e SHIK-ut ne Kosove,e bashke me te edhe e PDK-s,e bashke me kto dyjat edhe e Hashim Thaqit!!

Merre me mend tash ahahahaahah

shfletuesi_
06-12-09, 19:16
Allahile mos merri me Gani Gecin se ata e ka rujt Zoti prej shkive t'azem syles e te hashim thaqit!!

Azem Syla e kish nderru numrin e telefonit,se ni shka ish kon tu ja lyp paret e do prostitutkav qe ia ka shit azemit per bordelet e tij ane e mban Kosoves!!

Keshtu qe azemi me compani e kan rujt miqesin me serbi ;)

Gani Gecit si han palla per SHIK-asa :D


Dreqin se gjan gja jo mos tutni....

murrizi
06-12-09, 19:17
Tema Merre me mend osht ta kafja :D

Ooo kupto oj shipeee se ka perendu koha e SHIK-ut ne Kosove,e bashke me te edhe e PDK-s,e bashke me kto dyjat edhe e Hashim Thaqit!!

Merre me mend tash ahahahaahah
Po po unė pe marr me men, po se dijė sa pe merr ti...
Po harro m'doket qė edhe n'raft Hasha (tybe istikfa) radha i vjen Eqes ose Rambos, e ju shoki jem (shoki jem ho ho ho :tongue: ) ju duni me prit n'ren koxha ni kohė.

Urata
06-12-09, 19:23
Allahile mos merri me Gani Gecin se ata e ka rujt Zoti prej shkive t'azem syles e te hashim thaqit!!

Azem Syla e kish nderru numrin e telefonit,se ni shka ish kon tu ja lyp paret e do prostitutkav qe ia ka shit azemit per bordelet e tij ane e mban Kosoves!!

Keshtu qe azemi me compani e kan rujt miqesin me serbi ;)

Gani Gecit si han palla per SHIK-asa :D

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa...! qe sa here qe u them dhe une po kujt me i thane...! keta e kane kryet cyke, keta dine veq me rrejt/shtie/spiunue e vra...!

Xuki
06-12-09, 22:36
Sa mė shumė qė dalin e flasin kundėr Nazim Bllacės, Adem Salihajt dhe Gani Gecit, aq mė shumė e vėrtetojnė qė dėshmija e Nazim Bllacės ėshtė shumė e vėrtetė.

Edhe kjo gruja e Sandokanit, ku ishte deri tash.....shyqyr qė i paska ra n'mend qė ka pasė burrė para 11 vite!!

Nejse...

Shpati
06-12-09, 22:46
Allahile mos merri me Gani Gecin se ata e ka rujt Zoti prej shkive t'azem syles e te hashim thaqit!!

Azem Syla e kish nderru numrin e telefonit,se ni shka ish kon tu ja lyp paret e do prostitutkav qe ia ka shit azemit per bordelet e tij ane e mban Kosoves!!

Keshtu qe azemi me compani e kan rujt miqesin me serbi ;)

Gani Gecit si han palla per SHIK-asa :D

Se Gani Geci esht vrases tash po dihet ,por Gjyqtaret do te intersohen per Motivin e Vrasjes !
Gania tash duhet te pergjigjet! Pse e ka vrar Komandantin e UQK ?
Dhe kush e ka nxit ose porosit ate vrasje !
Edhe kesaj ngjarje po i afrohet pergjigja.
Porositesi i Vrasjes ka banuar ne Velani, por ka vdek nga Kanceri...
Gania deri tash esht lejuar te jetoj me Faqe te zez ,denim me i madhe se vdekja!
Ka shkuar ne UQK jo me luftue per qlirim te vendit por esht fut ne UQK si spiun, qe si ti jepet rasti te vras Komandantin e Njesitit.

MemphiSx
06-12-09, 22:58
Se Gani Geci esht vrases tash po dihet ,por Gjyqtaret do te intersohen per Motivin e Vrasjes !
Gania tash duhet te pergjigjet! Pse e ka vrar Komandantin e UQK ?
Dhe kush e ka nxit ose porosit ate vrasje !
Edhe kesaj ngjarje po i afrohet pergjigja.
Porositesi i Vrasjes ka banuar ne Velani, por ka vdek nga Kanceri...
Gania deri tash esht lejuar te jetoj me Faqe te zez ,denim me i madhe se vdekja!
Ka shkuar ne UQK jo me luftue per qlirim te vendit por esht fut ne UQK si spiun, qe si ti jepet rasti te vras Komandantin e Njesitit.


Po Po edhe une pot thom se ka gjujt me vraaa! Ai tha vet mbram ne konferenc per shtyp se kom gjujtttt sa kom mujt se dy dur mbi kry jane!!

E allahile mos e permendi mo UCK-n.se lidhje skeni me to...krejt jeni qisi ushtar te komandantav t'bllaces se keni ike t'paret prej Kosoves!!

Ktu ska fushat zgjedhore,edhe mos e permend mo UCK-n...se ide ski qysh e shka osht puna e UCK-s!!!!!

Gect jon Familje e madhe,e shum e ndershme ne Drenic..sju takon juve proleterve me fol per ta!!

Sandokani osht vra me faqe t'zez,si hajne!!

teutaA
06-12-09, 23:44
Me sa po shoh un , ketu te gjithe duan drejtsi , duan qe te zbardhen te gjitha vrasjet qe kan ndodhe n“kosove .. e kure dikushe nga "kundershtaret" kerkon drejtesi . JA mohojn . Ja mohojn se i preferuri i tina ka tha se nuk e kom ba apo e kom ba n“vetmbrojtje .

Qka ka lidhje a u ba vrasja n“sulm a n“mbrojtje ???

Lypin drejtsi te gjithe , pore kure duhet me nda drejtsin , dojn me nda veq per ata qe nuk i preferojn ..

OOO njerz Fajsin apo pafajsin e vendos GJYKATA e jo ju.

Disa nga kto Vejushkat e qatav e forumeve shkojn aq gat sa qe edhe Grave jau mohojn te drejten per me lyp drejtsi , apo qe jan nga nji trev e cila atyre nuk ju pelqen , disa tjer lypin drejtsi por thojn qe grat e femija nuk paskan drejt me lyp drejtsi per Burrin apo baben e tyre.

apo ndashta kta kan deshire qe drejtsia te mos ndahet , po te del dikush e te ndaj drejtsin ne baz te Kanunit , e mandej te knaqen neper forume tu analizu se kushe e ka porosit Vrasjen .

a mos i ka pagu serbija edhe kto,,,?

Urata
06-12-09, 23:45
Sa mė shumė qė dalin e flasin kundėr Nazim Bllacės, Adem Salihajt dhe Gani Gecit, aq mė shumė e vėrtetojnė qė dėshmija e Nazim Bllacės ėshtė shumė e vėrtetė.

Edhe kjo gruja e Sandokanit, ku ishte deri tash.....shyqyr qė i paska ra n'mend qė ka pasė burrė para 11 vite!!

Nejse...

be t'bej se ajo u shlirue prej atij vrasesi...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
mbas 11 vite i ka ra n'mend per "burre"...!


ps: murrizo, HEROIT t'GJALLE sun i le shej Sanija qe po i thone vejushk...! edhe ky Shpati eshte i Gecve t'Sanijes po m'duket...! keshtu benin disa gec n'kosova.de duke i mvesh e perqesh G. Gecin...!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

ps: ka me jau kajte mamicen SHIK-assave Gani Geci...!

sherri
06-12-09, 23:55
"Kriminelit Gani Geci po i vije fundi "

Ky titull i kesaj teme, s'pari nuk duhet lejuar!? e aq me pak te diskutohet ne nje tem qe ka hap nje .....PIS(e meriton ket epitet simbas sjelljeve e shkarravinave qe bane ketu)

Urata
06-12-09, 23:58
"Kriminelit Gani Geci po i vije fundi "

Ky titull i kesaj teme, s'pari nuk duhet lejuar!? e aq me pak te diskutohet ne nje tem qe ka hap nje .....PIS(e meriton ket epitet simbas sjelljeve e shkarravinave qe bane ketu)

qy sherri...! po keta dijne veq fund/vrasje t'njerezve....!

Dreni2
07-12-09, 00:03
Teuta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dreni2
Me sa po shoh un , ketu te gjithe duan drejtsi , duan qe te zbardhen te gjitha vrasjet qe kan ndodhe n“kosove .. e kure dikushe nga "kundershtaret" kerkon drejtesi . JA mohojn . Ja mohojn se i preferuri i tina ka tha se nuk e kom ba apo e kom ba n“vetmbrojtje .

Qka ka lidhje a u ba vrasja n“sulm a n“mbrojtje ???

Lypin drejtsi te gjithe , pore kure duhet me nda drejtsin , dojn me nda veq per ata qe nuk i preferojn ..

OOO njerz Fajsin apo pafajsin e vendos GJYKATA e jo ju.

Disa nga kto Vejushkat e qatav e forumeve shkojn aq gat sa qe edhe Grave jau mohojn te drejten per me lyp drejtsi , apo qe jan nga nji trev e cila atyre nuk ju pelqen , disa tjer lypin drejtsi por thojn qe grat e femija nuk paskan drejt me lyp drejtsi per Burrin apo baben e tyre.

apo ndashta kta kan deshire qe drejtsia te mos ndahet , po te del dikush e te ndaj drejtsin ne baz te Kanunit , e mandej te knaqen neper forume tu analizu se kushe e ka porosit Vrasjen .


a mos i ka pagu serbija edhe kto,,,?

Qka pat shkrimi jem me Serbi ????

Urata
07-12-09, 00:08
Teuta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dreni2
Me sa po shoh un , ketu te gjithe duan drejtsi , duan qe te zbardhen te gjitha vrasjet qe kan ndodhe n“kosove .. e kure dikushe nga "kundershtaret" kerkon drejtesi . JA mohojn . Ja mohojn se i preferuri i tina ka tha se nuk e kom ba apo e kom ba n“vetmbrojtje .

Qka ka lidhje a u ba vrasja n“sulm a n“mbrojtje ???

Lypin drejtsi te gjithe , pore kure duhet me nda drejtsin , dojn me nda veq per ata qe nuk i preferojn ..

OOO njerz Fajsin apo pafajsin e vendos GJYKATA e jo ju.

Disa nga kto Vejushkat e qatav e forumeve shkojn aq gat sa qe edhe Grave jau mohojn te drejten per me lyp drejtsi , apo qe jan nga nji trev e cila atyre nuk ju pelqen , disa tjer lypin drejtsi por thojn qe grat e femija nuk paskan drejt me lyp drejtsi per Burrin apo baben e tyre.

apo ndashta kta kan deshire qe drejtsia te mos ndahet , po te del dikush e te ndaj drejtsin ne baz te Kanunit , e mandej te knaqen neper forume tu analizu se kushe e ka porosit Vrasjen .


a mos i ka pagu serbija edhe kto,,,?

Qka pat shkrimi jem me Serbi ????

le bre Dren numer 2 po cka je tu thane...! Sanija po padite dikon veq me i nxite dhe grate tjera te cilet vertet kane pse dhe cilin me padite...! Hiqmu asaj pshurrejke, se veq n'dem t'gjitheve ka veprue...! Sikur edhe Nazim Bllaca s'pate kur me heret te dilte e tregonte te vertetat vetem tani...!

teutaA
07-12-09, 00:10
Teuta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dreni2
Me sa po shoh un , ketu te gjithe duan drejtsi , duan qe te zbardhen te gjitha vrasjet qe kan ndodhe n“kosove .. e kure dikushe nga "kundershtaret" kerkon drejtesi . JA mohojn . Ja mohojn se i preferuri i tina ka tha se nuk e kom ba apo e kom ba n“vetmbrojtje .

Qka ka lidhje a u ba vrasja n“sulm a n“mbrojtje ???

Lypin drejtsi te gjithe , pore kure duhet me nda drejtsin , dojn me nda veq per ata qe nuk i preferojn ..

OOO njerz Fajsin apo pafajsin e vendos GJYKATA e jo ju.

Disa nga kto Vejushkat e qatav e forumeve shkojn aq gat sa qe edhe Grave jau mohojn te drejten per me lyp drejtsi , apo qe jan nga nji trev e cila atyre nuk ju pelqen , disa tjer lypin drejtsi por thojn qe grat e femija nuk paskan drejt me lyp drejtsi per Burrin apo baben e tyre.

apo ndashta kta kan deshire qe drejtsia te mos ndahet , po te del dikush e te ndaj drejtsin ne baz te Kanunit , e mandej te knaqen neper forume tu analizu se kushe e ka porosit Vrasjen .


a mos i ka pagu serbija edhe kto,,,?

Qka pat shkrimi jem me Serbi ????

ti koke bazu ne shkrim temin por po me duket e paske keqkuptu

Dreni2
07-12-09, 00:23
Urata
"le bre Dren numer 2 po cka je tu thane...! Sanija po padite dikon veq me i nxite dhe grate tjera te cilet vertet kane pse dhe cilin me padite...! Hiqmu asaj pshurrejke, se veq n'dem t'gjitheve ka veprue...! Sikur edhe Nazim Bllaca s'pate kur me heret te dilte e tregonte te vertetat vetem tani...!

Te Vertettat i tregon vetem Gjykimi , tjerat jan vetem Thashetheme perderisa nuk Vertetohen ne Gjykat.

Teuta

Disa nga kto Vejushkat e qatav e forumeve shkojn aq gat sa qe edhe Grave jau mohojn te drejten per me lyp drejtsi , apo qe jan nga nji trev e cila atyre nuk ju pelqen , disa tjer lypin drejtsi por thojn qe grat e femija nuk paskan drejt me lyp drejtsi per Burrin apo baben e tyre.

apo ndashta kta kan deshire qe drejtsia te mos ndahet , po te del dikush e te ndaj drejtsin ne baz te Kanunit , e mandej te knaqen neper forume tu analizu se kushe e ka porosit Vrasjen .


a mos i ka pagu serbija edhe kto,,,?

Qka pat shkrimi jem me Serbi ????
ti koke bazu ne shkrim temin por po me duket e paske keqkuptu

Hiq se kom keqkuptu , shume mire kuptoj un , po edhe ti si duket po kuptojshe ...

"Ti ke liri vetem aq sa i jep dikujna tjeter liri " te ja mohojse dikujna tjeter te drejten per me kerku drejtsi ashte KRIM .

teutaA
07-12-09, 00:36
Urata
"le bre Dren numer 2 po cka je tu thane...! Sanija po padite dikon veq me i nxite dhe grate tjera te cilet vertet kane pse dhe cilin me padite...! Hiqmu asaj pshurrejke, se veq n'dem t'gjitheve ka veprue...! Sikur edhe Nazim Bllaca s'pate kur me heret te dilte e tregonte te vertetat vetem tani...!

Te Vertettat i tregon vetem Gjykimi , tjerat jan vetem Thashetheme perderisa nuk Vertetohen ne Gjykat.

Teuta

Disa nga kto Vejushkat e qatav e forumeve shkojn aq gat sa qe edhe Grave jau mohojn te drejten per me lyp drejtsi , apo qe jan nga nji trev e cila atyre nuk ju pelqen , disa tjer lypin drejtsi por thojn qe grat e femija nuk paskan drejt me lyp drejtsi per Burrin apo baben e tyre.

apo ndashta kta kan deshire qe drejtsia te mos ndahet , po te del dikush e te ndaj drejtsin ne baz te Kanunit , e mandej te knaqen neper forume tu analizu se kushe e ka porosit Vrasjen .


a mos i ka pagu serbija edhe kto,,,?

Qka pat shkrimi jem me Serbi ????
ti koke bazu ne shkrim temin por po me duket e paske keqkuptu

Hiq se kom keqkuptu , shume mire kuptoj un , po edhe ti si duket po kuptojshe ...

"Ti ke liri vetem aq sa i jep dikujna tjeter liri " te ja mohojse dikujna tjeter te drejten per me kerku drejtsi ashte KRIM .

dreni edhe un kshtu e kam cek pse kjo sanija po ka drejt me dal edhe krejt po e perkrahin a atyre grave qe burrat ja u kan vra shiku nuk kan drejt me dal (sipas disave) se i qujn shpihuna tradhtar

besoj qe e ke te kjart tash qka kam dasht me than me ket shkrim

teutaA
07-12-09, 00:40
"na e vran na e shan na i than tradhtar "thot nje keng sme kujohet kush e kendon kshtu po ja boni edhe ju pdk-ecat a hiq spo mednoni per ato nena e gra qe ja u vrat djemt burrat per interesa te juaja personale duke u mshef mas nje unfiorme e duke i quejt shpihuna e tradhtar ato familje sipas jush nuk kan drejt me i akuzu aa se burri i sanis paska vleft me te madhe se ata qe ju i vrat apo kjo koka drejtsi sipas jush

marre ju koft qysh po mundeni me mbrojt krimin po me trishtojn komentet e juaja me beni te me vie turp qe jam nga kosova

e sa per ket rastin e ksaj gruas se mjer nuk di asgje perveq se kokan familjarisht te perziem ishalla e zgjedhin ket problem dhe vrasesi del para drejtsie qoft kush do qoft

dreni lexoje qysh kam than un

Dreni2
07-12-09, 00:45
teuta
dreni edhe un kshtu e kam cek pse kjo sanija po ka drejt me dal edhe krejt po e perkrahin a atyre grave qe burrat ja u kan vra shiku nuk kan drejt me dal (sipas disave) se i qujn shpihuna tradhtar

besoj qe e ke te kjart tash qka kam dasht me than me ket shkrim

Sanija ka te drejte me kerku drejtsi , edhe familjaret e atyre personave qe ka vra Nazimi gjithsesi se duhet me marr forc e me akuzu vrasesin e Burrit , babes se tyre , se ai e ka pranu qe ka vra , e kure te vertetohen edhe akuzat e nazimit se ai ka vra me pare ,edhe tjeret qe jan te prekur te bajn kallxim penal per Vrasjet tjera ...


Tashe u kuptum apo jo e nderuar .

Urata
07-12-09, 00:54
vejushkat e chatave e forumeve cilat kene ato....?kush ua "vrau burrat" atyre...?:wink: mos Gani Geci, pahire...!?

Urata
07-12-09, 00:56
dreni lexoje qysh kam than un

eh! t'kishin thane t'gjithe si thue ti, Nazim Syles s'kishin me iu zbatue urdherat per vrasje njerezish/kokash pa piken e fajit...!

teutaA
07-12-09, 00:58
vejushkat e chatave e forumeve cilat kene ato....?kush ua "vrau burrat" atyre...?:wink: mos Gani Geci, pahire...!?

ahhahah o na kem vejushkat e chateve e forumeve:wink:

by the way nuk e di pse vetem ne gjuhen shqipe fjala vejushk perdoret ne menyr fyese edhe pse lufta ka lan shum gra pa burra por prap kjo fjal perdoret ne menyr ofendues bash po quditna kur po i drejtohen ksaj gruas ne ket emer vejushk so what ????

Urata
07-12-09, 01:16
eh! t'kishin thane t'gjithe si thue ti, Nazim Syles s'kishin me iu zbatue urdherat per vrasje njerezish/kokash pa piken e fajit...!

Azem Syles kam dashte te them...!

Urata
07-12-09, 01:19
ahhahah o na kem vejushkat e chateve e forumeve:wink:

by the way nuk e di pse vetem ne gjuhen shqipe fjala vejushk perdoret ne menyr fyese edhe pse lufta ka lan shum gra pa burra por prap kjo fjal perdoret ne menyr ofendues bash po quditna kur po i drejtohen ksaj gruas ne ket emer vejushk so what ????


shume shpesh veqohemi si rrace e ulet ...! isn't it like that..?!!!

realisti64
07-12-09, 07:53
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaa...
jo une edhe Azem Sylen e kam nxit me dhane urdhera me vra, edhe Nazim Bllacen me dale me deshmi...!


ps: Shpat, me kon roadrunner ketu a mundesh me marre me mend cka te kish thane...?!!! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....psps:Kush mirret me drenicak mutash e njerez vrfnjak t'komunes se Lipjanit...! Jau pafshi hajrin ju SHIK-assat...! T'gjithe antaret e SHIK-ut drenicak, rrjetin e vrasesve nga komune e lipjanit a degjuet Nazim Bllacen qe i tregonte emrat...!

Oj "shpirtmire",

qashtu bre kallzo veten kush je, fyej regjione te tera me fjale banale e ne anen tjeter mundohesh mu tregu humane tuj u marre me spekullime.

Oj e mjere,
si s'te vjen keq me fol me aq percmim per nje grua si moter Sanijen?
A s'i sheh vrraget e jetes ne fytyren e saj?
Pse e perzien me sabit gecin, kur me te ka vetem lidhje biologjike, kur ai as financiarisht s'e ka ndihmu?
A e din moj pastruese e diaspores qe kjo Sanija pas luftes i ka ndjek si qente 7 vllaznit trima kur i ka gjujt ne are...autokombajnen e kane lan e jane ike!??

Kurse kulmi i turpit te realitetit tend eshte kur derisa me pare flisje me aq entuziazem per deshmite e bllaces, tash del qe kjo deshmia per krimin e ganiut nuk eshte dashur tani e plus kthehesh qe edhe deshmia e bllaces "nuk eshte desht ne kete kohe".
Po eshte ai 'idoli"yt kriminel moj qe na na ka e qite faqen e zeze moj, pse nuk e pranon?
Une nuk e mbroj aske prej akuzave, ama a dilet ne foltore me nje cd e mu paraqite kauboj e po e luftoj krimin?Ani kush, gani krimineli qe e vrau njeriun qe e udhehoqi betejen e pare kunder serbise.

Kam nje bindje e shprese qe qaraveshjet e tua kesaj here jane ne te thate, sepse nuk do te behet uje gjaku i Komandant Sandokanit!!!

realisti64
07-12-09, 08:48
Duke hyrė nė veturė, nė atė moment ka ardhur rastėsisht Abedini dhe e ka ndalur veturėn, ka folur diēka me Ganiun. Pastaj kanė zbritur nga veturat dhe janė larguar disa metra, rreth 30 metra. Se ēka kanė biseduar mes vete nuk e di, ne e kemi vazhduar muhabetin, unė fola me Bajramin, vetėm e kam ni kur kanė ndėrhyrė disa tė tjerė nė mes tyre dhe i kanė ndarė. Kur u afrua e kemi dėgjuar Abedinin duke thėnė se «me m'ja bā nėnės kėshtu e ashtu se me mua s'ki me u nda mirė». Pastaj Abedini hipi nė veturė dhe u nis nė drejtim tė Tyriēefcit. Pas 10 minutash u kthye me shpejtėsi dhe nė hymje tė Kastriotit janė dėgjuar disa tė shtėna, dhe pastaj nuk di asgjė.


"bacaloku",
leji perrallat, se gjithcka ka qene e planifikuar.
Keta persona qe kane deshmu ne favor ta gani kriminelit krejt e kane be ne koordinim me kriminelin.Perndryshe, disa njerez e kane dite qe ka me ndodh kjo vrasje ni jave perpara:"ngojani krizmen Abedinit".
Arsyeja ka qene e thjeshte:eshte mendu qe me hyrjen e vezhguesve do te merr fund lufta e nuk kane pas qef me lan te gjalle Abedinin se e kane dite qe me te s'munden me lujt.
Per ata kane qene edhe njerezit ne Kllodernice qe kane qene te porositun me provoku.Gani krimineli e ka provoku te shkolla edhe mendja e tij kriminale e ka dite qe edhepse eshte nis per Turiqevc, do te kthehet se ai ja ka njoft mendjen Abedinit, pasi me heret kane pas shoqeri.
Per ata ka zene vend ne nje zabel t vogel te mjeshtri i kerreve ne kufirin ne mes fshatit Kllodernice dhe Kastriot.
Shiheni mosperputhjen e deshmive:nje me lart deklaron qe Abedini eshte kthy pas 10 minutave me kerr e keta "paskan pas me kry pune me Rushit Halitin".Po cfare punesh mundet njeri me kry per 10 minuta ???
Edhe dicka:ate mbremje kane pas me u sulmu punktet policore te gjitha ne te njejten kohe, si ka mundesi qe Gani Beka si ushtar paska pi birra kur ka qene e planifikuar me sulmu punktet??
Kjo deshmon planifikimin e vrasjes, deshmon se disa qarqe kane pas njohuri rreth kesaj e kane desht me qendru larg kesaj...
Edhe deshmia me e forte:Abedini eshte vra me snajperka, pjesa tjeter ka qene veq shfaqje teatrale.

Ka edhe dicka tjeter:ne lzbice tek dajt e 7 vllazniv ka ardh urdhni mos me i gjujt, se shoket e sandokanit kane desht me i cu ne ajer me minahedhes.
Sic duket edhe dikujt i ka konvenuar te eliminohet luani...

E gani krimineli qe po e quani trim eshte fsheh ne mes te grave te dajve ne lzbice...

Batoja
07-12-09, 09:07
Oj "shpirtmire",

qashtu bre kallzo veten kush je, fyej regjione te tera me fjale banale e ne anen tjeter mundohesh mu tregu humane tuj u marre me spekullime.

Oj e mjere,
si s'te vjen keq me fol me aq percmim per nje grua si moter Sanijen?
A s'i sheh vrraget e jetes ne fytyren e saj?
Pse e perzien me sabit gecin, kur me te ka vetem lidhje biologjike, kur ai as financiarisht s'e ka ndihmu?
A e din moj pastruese e diaspores qe kjo Sanija pas luftes i ka ndjek si qente 7 vllaznit trima kur i ka gjujt ne are...autokombajnen e kane lan e jane ike!??

Kurse kulmi i turpit te realitetit tend eshte kur derisa me pare flisje me aq entuziazem per deshmite e bllaces, tash del qe kjo deshmia per krimin e ganiut nuk eshte dashur tani e plus kthehesh qe edhe deshmia e bllaces "nuk eshte desht ne kete kohe".
Po eshte ai 'idoli"yt kriminel moj qe na na ka e qite faqen e zeze moj, pse nuk e pranon?
Une nuk e mbroj aske prej akuzave, ama a dilet ne foltore me nje cd e mu paraqite kauboj e po e luftoj krimin?Ani kush, gani krimineli qe e vrau njeriun qe e udhehoqi betejen e pare kunder serbise.

Kam nje bindje e shprese qe qaraveshjet e tua kesaj here jane ne te thate, sepse nuk do te behet uje gjaku i Komandant Sandokanit!!!

Edhte per te vjell kur degjon ata qe kane tradhetuar luften dhe jane pjesemarres ne krime ,te degjosh si flasin per kombin dhe per moralin.
Japin leksikone kur e din vet Demo(u)zi se martesa me gocen e xhaxhait pasqyron ne detale biografine e tij .

Vrasja e Adrian Krasniqit i vene ne gracke,pastaj Zahir Pojazitit i vene

gracke, jane skenare te nxitura dhe organizuara nga 'komandant Dema'
Gjurmet e krimit te vrasjes se dyfisht Isuf Haklaj, Sabahate Tolajt e ndjekin
prapa Demen gje per te cilen ishte burgos ai dhe vellau i tij..

por me lidhjen qe kishte Mirani(I.K) me qarqe serbe dhe qarqet serbe lidhjet qe kishin me Unmik ben qe perkohesisht te lirojne vellaun e Demo(u)zit nga hapsanja,per krimet ,vrasjet kunder shqiptarve..

Buria po bie edhe per juve qe jeni mshefe nen gezofin e 'clirimtarit'.

Akuzat e Sanije sandokanit ne kete kohe jane akuza te motivuara politike dhe te nxitura ..kot e thot ajo qe nuk eshte e nxitur tani del edhe me bindse kur pispillohet me pseudopatriotizmin e saj qe e njohim te gjithe..

Nese kjo nuk qenka politike ku ishte kjo 'zonje' per 10 vite pse deri tani ju dasht te vendosi per nje kunder pergjigje ndaj DVD qe e zbuloi komandanti dhe luftetari i lirise Gani Geci..nuk keni ju ndergjegje andaj edhe genjeni ashtu hapur ..mendoni qe ne nuk u shohim kur genjeni..ju nuk mund te jeni me shume
te krisur se c 'jeni te kriminalizuar.

Keto perpjekjet e Sanije Sandokanit jane qesharake dhe te deshtuara ,do te kene fatin e perpjekjeve te tentim vrasjes qe kishte bere vite me radhe kunder Ganiut dhe vellezerve te tij,meqense kjo nuk e kishte bere prapa atyre tentim atentateve eshte Azem Syla Sabit Geci por e perdorin kete te vejen e shkrete
per momente te caktuara per t'i mbuluar krimet e veta qe nuk mund askush te ua mbuloj.

roadrunner
07-12-09, 09:42
Thuj Sanijes rri urt, se vijn nanat e grat e qetyne qe i ka vra SHIK-u t'bojn vishkell. Mos qit shume kajde sa osht peni holl se po i kputet naj njanes e ja sheh sherrin. Tash po ngreh padi a? S'ish kon t'u i ra n'mend se ishte e veja e sandokanit mos ke tu dal CD-ja e Nazim-it me i q'pue si rrufeja thoshte Ilir Shaqiri heu Zemra ju knaqt atij.

BACALOKU
07-12-09, 09:46
Thuj Sanijes rri urt, se vijn nanat e grat e qetyne qe i ka vra SHIK-u t'bojn vishkell. Mos qit shume kajde sa osht peni holl se po i kputet naj njanes e ja sheh sherrin. Tash po ngreh padi a? S'ish kon t'u i ra n'mend se ishte e veja e sandokanit mos ke tu dal CD-ja e Nazim-it me i q'pue si rrufeja thoshte Ilir Shaqiri heu Zemra ju knaqt atij.

O topi nuk e lun ket menim tanin .

roadrunner
07-12-09, 09:46
Ti aty je kon, e din kejt, ani qysh qitshe qaj per burrat mas darke, t'ka pas hije kicelka. A thu ti per qka hine, kon dojshe ti me vra? Kon ti dojshe me spijunu?

Se Gani Geci esht vrases tash po dihet ,por Gjyqtaret do te intersohen per Motivin e Vrasjes !
Gania tash duhet te pergjigjet! Pse e ka vrar Komandantin e UQK ?
Dhe kush e ka nxit ose porosit ate vrasje !
Edhe kesaj ngjarje po i afrohet pergjigja.
Porositesi i Vrasjes ka banuar ne Velani, por ka vdek nga Kanceri...
Gania deri tash esht lejuar te jetoj me Faqe te zez ,denim me i madhe se vdekja!
Ka shkuar ne UQK jo me luftue per qlirim te vendit por esht fut ne UQK si spiun, qe si ti jepet rasti te vras Komandantin e Njesitit.

lirik
07-12-09, 13:40
SABIT GECI ka qen shpiun i shkjeve me profesion ka qen HAJN

------------

NUK MBET KUSH PA KEN HAJN NE AT SHQIPTARI KY HAJN E AI HAJN E KAHDO QE SHKON KUSH DO Q EMERRET PER GOJ VEQ HAJN E HAJN E TRADHTAR E QKA JO
SA LEHT E QESIN SHQIPTART FJALEN ETIKETUESE PER GOJE PER SECILIN

KULTURA E KOMUNIKIMIT MUNGON

DIKUSH FLET AQ KEQ E THOT HAJN THUE SE JA KA MBAJT QIRIN EKA VJEDH ME TE PA E DIT AS PA E NJOFT NGA AFER PERSONIN

NE KET RAST JO QE NUK JAM NE ANEN E ASKUJ SE S E NUK DI SE SI KAN KEN PUNET NE HOLLSI DERI SA NUK I NJOH DETALET DHE HOLLSIT AS NJERZIT NUK KAM FAKTE TE FLAS KUR NUK DIN NJERIU NE DETALE TE SIGURTA MA MIR TE MOS FLITET PAUSHALL
SEPSE PAUSHALLIZMI NA KA QUE NE KETO SITUATA TE PA KULTUR KOMUNIKIMI

Urata
07-12-09, 14:12
Thuj Sanijes rri urt, se vijn nanat e grat e qetyne qe i ka vra SHIK-u t'bojn vishkell. Mos qit shume kajde sa osht peni holl se po i kputet naj njanes e ja sheh sherrin. Tash po ngreh padi a? S'ish kon t'u i ra n'mend se ishte e veja e sandokanit mos ke tu dal CD-ja e Nazim-it me i q'pue si rrufeja thoshte Ilir Shaqiri heu Zemra ju knaqt atij.

mos gabo e me fol ma per kete drenicaken e keqe t'PDK-ese...! burri i saj rrugaq & dhe vrases...! e burrat e te tjerave ishin me shkolla te larta, akademik dhe nuk synonin/mendonin t'vrisnin njerez...!

Urata
07-12-09, 14:19
Oj "shpirtmire",

qashtu bre kallzo veten kush je, fyej regjione te tera me fjale banale e ne anen tjeter mundohesh mu tregu humane tuj u marre me spekullime.

Oj e mjere,
si s'te vjen keq me fol me aq percmim per nje grua si moter Sanijen?
A s'i sheh vrraget e jetes ne fytyren e saj?
Pse e perzien me sabit gecin, kur me te ka vetem lidhje biologjike, kur ai as financiarisht s'e ka ndihmu?
A e din moj pastruese e diaspores qe kjo Sanija pas luftes i ka ndjek si qente 7 vllaznit trima kur i ka gjujt ne are...autokombajnen e kane lan e jane ike!??

Kurse kulmi i turpit te realitetit tend eshte kur derisa me pare flisje me aq entuziazem per deshmite e bllaces, tash del qe kjo deshmia per krimin e ganiut nuk eshte dashur tani e plus kthehesh qe edhe deshmia e bllaces "nuk eshte desht ne kete kohe".
Po eshte ai 'idoli"yt kriminel moj qe na na ka e qite faqen e zeze moj, pse nuk e pranon?
Une nuk e mbroj aske prej akuzave, ama a dilet ne foltore me nje cd e mu paraqite kauboj e po e luftoj krimin?Ani kush, gani krimineli qe e vrau njeriun qe e udhehoqi betejen e pare kunder serbise.

Kam nje bindje e shprese qe qaraveshjet e tua kesaj here jane ne te thate, sepse nuk do te behet uje gjaku i Komandant Sandokanit!!!


O qyrran PDK-yje, burri i Sanijes ishte pa asnje vlere tjeter perveq se Sanijes me ja mbush ...! e te tjeret qe i vrane ata ishin KOKA dhe i nevojiteshin jo vetem grave/femijve te tyre por edhe Kosoves...!

ps: na trego per Sandokanin, cka ishte me profesion....! Sandokanin me permend njeri hyn n'gjynah deri tek Zoti atje, ai qe i ka marre 40 mi DM me vra Gani Gecin...! Nuk e vrau Ganin, por ai vrau veten...! Lexoj deshmit me larte ku po ua hedhin ftyres, qyrrano....!

Kujto, Fehmi Aganin, Bajram Kelmendin, Xhemaj Mustafen, Smajl Hajdarin, Uke Bytyqin, Ismail Berbatovcin, Rexhep Lucin, Tahir Zemen me djale, Sebahaten , Bekimin e shume te tjere...!

QYRRAN, gjaku i tyre ju ka zene...! Kot e keni, qe kapeni n'cukel plehu....!

Urata
07-12-09, 14:48
qyrran, kujto AHMET KRASNIQIN...! Ne cfare menyre e vrane AHMETIN...!

roadrunner
07-12-09, 15:06
Mos i thuj q***n se mindil ja kom ngjit emrin. I shkon per shtati (mi fshi q***t) hahahaahah

qyrran, kujto AHMET KRASNIQIN...! Ne cfare menyre e vrane AHMETIN...!

Arb
07-12-09, 15:09
E forte kjo deklarata e GG para disa diteve:

“Nuk ka pasur luftė por puē kundėr Ibrahim Rugovės dhe se kur ka krisur njė plumb ne kemi ikur tri katunde larg”.

Nje deklarate e tille u kish djeg do shoqatave te dalura nga krimi dhe nga gjaku i deshmoreve.

BACALOKU
07-12-09, 15:12
O qyrran PDK-yje, burri i Sanijes ishte pa asnje vlere tjeter perveq se Sanijes me ja mbush ...!

jo more ai u kan ma mrami qe ia ka ba at pun Sanijes qy mos fol kr s di.ajo pasha bacen veq i ka pas met n dor ati qyqani. se me kan ajo qi vyn kishin fol vllaznija e sandokanit me ta. ose kishin fol per sandokanin .po ata i kan than shtat vllaznive na e dina se sabiti e ka shti sandokanin me vra ganin. edhe pej neve e ki gjakun e falun.kto jan pollavra t ktyne qe i kan gishtat me gjak. siq jan azem syla sabit geci fatmir limaj fatmir xhelili ibrahim kelmendi. etj pisa qe tash po dojn me hi ne at biren e babes tyne te fadil hogjes ne at biren 300 groshe po spo izan.

Urata
07-12-09, 15:15
E forte kjo deklarata e GG para disa diteve:

“Nuk ka pasur luftė por puē kundėr Ibrahim Rugovės dhe se kur ka krisur njė plumb ne kemi ikur tri katunde larg”.

Nje deklarate e tille u kish djeg do shoqatave te dalura nga krimi dhe nga gjaku i deshmoreve.


per mos me jau n'xjerr n'shesh t'berat ,ABEDIN REXHA deshi ta vriste me urdherin e tjereve dhe lakmine e tij per 40000 DM...!

Urata
07-12-09, 15:21
jo more ai u kan ma mrami qe ia ka ba at pun Sanijes qy mos fol kr s di.ajo pasha bacen veq i ka pas met n dor ati qyqani. se me kan ajo qi vyn kishin fol vllaznija e sandokanit me ta. ose kishin fol per sandokanin .po ata i kan than shtat vllaznive na e dina se sabiti e ka shti sandokanin me vra ganin. edhe pej neve e ki gjakun e falun.kto jan pollavra t ktyne qe i kan gishtat me gjak. siq jan azem syla sabit geci fatmir limaj fatmir xhelili ibrahim kelmendi. etj pisa qe tash po dojn me hi ne at biren e babes tyne te fadil hogjes ne at biren 300 groshe po spo izan.

gjynah...!

murrizi
07-12-09, 15:28
Qy qy kta budallt e Ldd-s, i kan hyp kalit pėr s'mrapi, u thot njeri kthehi s'mari, kta prap se prap n'veten, dojn me qit Akademik Dacin n'kokėrr shpine shkaku i do katunarve tė llaushes....
n@mos i thafshin qesaj budall me kast ?!

Arb
07-12-09, 15:30
Qy qy kta budallt e Ldd-s, i kan hyp kalit pėr s'mrapi, u thot njeri kthehi s'mari, kta prap se prap n'veten, dojn me qit Akademik Dacin n'kokėrr shpine shkaku i do katunarve tė llaushes....
n@mos i thafshin qesaj budall me kast ?!

Qy, qy...

Fort ia ki ti dert Dacit se cka ndodh me te...

Njeri per seri ishe more djale...

murrizi
07-12-09, 15:32
Qy, qy...

Fort ia ki ti dert Dacit se cka ndodh me te...

Njeri per seri ishe more djale...
Apo do me t'thon t'vėrteten shka mendoj unė pėr Akd. Dacin ?

Prit pak....

Arb
07-12-09, 15:33
Cka ka rendesi se cka mendon nje dilingji, asi dardhagji, per Dacin...

Urata
07-12-09, 15:34
Apo do me t'thon t'vėrteten shka mendoj unė pėr Akd. Dacin ?

Prit pak....

thane qe shume i shemtum ishe...! me kast a...?!!! krejte t'njejte keta t'PDK-ese...! krejt do qyrrana....!

murrizi
07-12-09, 15:37
Nė kushtet ku janė siguruar kufijt e njė Shteti, apo aty ku sta mrrin kaēiku ta luftosh (e ta mundėsh ,dela) kundėrshtarin, politikat paqėsore si tė Ibrahim Rugovės dikur, dhe sot Nexhat Dacit vėrtetė janė frytėdhėnėse (sepse ske alternativ tjetėr).
Mirpor nė rastin nė fjalė, pra akd. Daci nga friga e tė tjerėve, ka ofruar afėr veti njerėz qė skan tė bėjnė me asigjė me politikėn e tijė qė ndjek, e qė padyshim qė politikat e tilla i ke gjithkah nėpėr shtete tė tilla siq i lartpėrmenda.
e ke tė qart tash arb, pse ėshtė duke e marrė n'qaf Ganiu akd. Dacin ?

murrizi
07-12-09, 15:38
thane qe shume i shemtum ishe...! me kast a...?!!! krejte t'njejte keta t'PDK-ese...! krejt do qyrrana....!
hahahaaha, shka me bo, nona natyr s'em ka dhuru ma shumė hijeshi....

jEtA_1
07-12-09, 18:10
thane qe shume i shemtum ishe...! me kast a...?!!! krejte t'njejte keta t'PDK-ese...! krejt do qyrrana....!
Hahahaha a keshtu po ju thojkan ketyre te PDK-se a se per te LDK-se e kemi dit qe jane ligana hahahaha

Peja-Boy
07-12-09, 18:15
thane qe shume i shemtum ishe...! me kast a...?!!! krejte t'njejte keta t'PDK-ese...! krejt do qyrrana....!

http://www.hollow-hill.com/sabina/images/simpsons-haha.jpg

http://www.jenbekman.com/artists/jason_polan/current/jason_polan_haha.jpg

murrizi
07-12-09, 22:31
http://www.hollow-hill.com/sabina/images/simpsons-haha.jpg

http://www.jenbekman.com/artists/jason_polan/current/jason_polan_haha.jpg

shka po qaraveshesh bre ti, ani qe kom njonen faqe t'pėrvlume prej se kom ra n'ujė tu vlu ? anen tjeter t'faqes e kom shnosh si molla...!

Shpati
09-12-09, 08:59
thane qe shume i shemtum ishe...! me kast a...?!!! krejte t'njejte keta t'PDK-ese...! krejt do qyrrana....!

Hajde rrenė hajde!
Po per kaq budallenje i merr Gani Geci shqiptaret?!
Jo ore se nuk u beson kush ketyre perrallave te Gani Gecit, aq me pak kur ai vet ne rrefimet e tij e thote se "per akcionin e kryer kunder policeve serb ne Skenderej nuk paska ditur askush asgje, kuptohet ne perjashtim te Adem Jasharit", i cili fatkeqesisht tani nuk eshte ne mesin e te gjalleve, ndaj dhe nuk ka se si e deshmon te kunderten e pėrralisjeve te krimineleve te tipit shtate gocat e Llaushes.

Ani ēfare trimi e paraqet Gani bokseri kete fare Bacin Lilė, i cili "pa ju trembur syri" policeve serb u paska thene, citoj:
"Baci Lilė kishte shtuar: Ne kemi president Ibrahim Rugovėn, dhe po tė na thėrriste ai tė hyjmė nė luftė vetėm me sopata, ne do ta dėgjonim, por ai ka zgjedhur rrugėn paqėsore, e ne po i shkojmė pas. Nuk kam lidhje me ato punė, as nuk di kush, as nuk di qysh! Pastaj kishte shtuar: - Kam dėgjuar se policia e Arkanit po i vret policėt e Sheshelit, ose kėta tė Sheshelit po e vrasin policinė e Arkanit.", fund i citatit.

Hajde rrenė hajde!
A nuk eshte shume e ēuditshme se si policet serb fare nuk qenkan hidheruar me keto fjale te "renda" te ketij fare "trimit" Baci Lilė, kur dihet se ne ate kohe vetėm po ti kishe shikur shtrember policet apo ndonje pjestar te minoritetit serb te Kosoves, jo qe do te rraheshe e maltretoheshe brutalishtė, por do ta provonje edhe burgun, e shpeshhere per faje te tilla njerzit e kane paguar me kokė.
Por ja qe per gocat e Llaushes dhe miqėt e shokėt te tyre, per dallim nga shqiptaret, policia serbe kishte kritere tjera trajtimi. Per me teper, sipas Gani faqeziut ky "trimi" Baci Lilė edhe i paska mashtruar e ua paska hedhur policeve serb, me te cilet ne stacionin e policise ne Skenderaj qenka shtruar ne muhabet!!!

Po pse Gani Geci ne librin e tij te rrenave nuk tregohet i sinqert e te thote te verteten se ky Baci Lilė ne stacionin e policise ka shkuar per tu keshilluar me inspektoret e UDB-se per mundesine e zbulimit te "terroristeve" shqiptar?!
Apo edhe ky liber eshte fund e krye nje histori e sajuar, diēka e ngjashme si keto CD-tė e skenarit me Nazim Bllacen, me qellim te perhapjes se dezinformimit e manipulimit te opinionit.

Mjaft ore se latė nam me keto maskarallėqe!
Mjaft se kriminelin nuk mund ta shisni per atdhetar, ashtu siq nuk do te arrini kurr qe luftetaret e lirise ti shendrroni ne kriminel, pa ēka se nje numer te vogel te ish ushtareve e Komandanteve te UĒK-se keni arritur qe permes shpifjeve e spiunimeve tuaja te ndryshme ti dergoni ne burg, bile deri ne burgun e Gjykates se Hages.
Ketij qellimi nuk ia ka arritur as Serbia me gjithe makinerine e saje shtetrore, e jo me t“ia arrini ju mbeturinat shqipfolese te UDB-se.

Shpetimi

Ilion
09-12-09, 22:31
shum komente interesante po shof amo me pas dasht Hashimi me vra Gani Gecin moti ja kish hek gripin ,po e keqja qendron ktu se kjo LDK-ja qe dikur pranojke cmime per paqe e cmime akademike u ndje e rrezikume nga intelektualet e vet edhe filloj atentate e vrasje te anetareve te vet "kush eshte me i fort te mbijetoj dhe kundershtarin politik ne paqe t'a njolloj qe ta sfidoj" eshte thenje imja qe eshte realitet.Ju qe e mbroni Gani Geci me spijunat e vet qe lujti rol te madh ne kohen e serbis me LDK qe ateher ishte Levizja Demokratike Kosoves,a keni dijeni per Tahir Zemajn Rame Marajn e shum te tjer...

qe po jua postoj nje leter shum te kjart kush don me njoft ate qe e mbron .

SIGURIMI I ATDHEUT

K O M U N I K A T Ė
Nr. 002 / 12/07/2004 / Prishtinė

Sigurimi i Atdheut: Reagojmė ashpėr, me rastin e minimit tė aktivitetit tė LDK-sė nėpėr degė tė ndryshme nė Kosovė, nga ana e njė grupi dezertorėsh, tė cilėt, nė pamundėsi pėr tė realizuar synimet e veta idioteske, tradhėtuan djathtizmin kombėtar, duke i dalė pėrballė atij dhe duke u bėrė me vetėdije pararojė e majtistėve kuislingė tė cilėt kanė vrarė atdhetarėt mė tė devotshėm tė Pavarėsisė sė Kosovės.

Sigurimi i Atdheut: Tėrheqim vėrejtjen, se ēdo shantazh qė Ju dezertorė do tė bėni kundrejt degėve dhe nėndegėve tė LDK-sė, do tė pėsoni me jetė. Ju ftojmė qė pėr tė mirėn e familjeve tuaja dhe pėr tė mirėn e Kosovės, tė reflektoni dhe tė kėrkoni falje, derisa nuk ka ardhur momenti i fushatės elektorale, kur ju mund tė ē’orientoni dhe shantazhoni anėtarė dhe personalitete tė tjera tė LDK-sė, sepse atėherė, ju betohemi se do t’ju godasim pa paralajmėrim.

Sigurimi i Atdheut: Ftojmė qytetarėt e Kosovės, posaqėrisht anėtarėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, qė tė mos bijnė pre e mashtruesve dhe e matrapazėve mospėrfillės tė cilėt kanė dezertuar sot nga LDK-ja duke mos qenė tė aftė tė kryejnė detyrat e ngarkuara. Ata janė tė dezertuar edhe nga interesat e qytetarėve tė Kosovės. Ata kanė qėllime mashtrimi dhe nuk janė tė aftė pėr ta drejtuar Kosovėn dhe pėr ta bėrė tė pavarur. Kėta matrapazė kanė ikur nga pėrgjegjėsitė qė kanė pasur dhe tani kėrkojnė pėrsėri pėrgjegjėsi nga Ju, tė cilėve u tradhėtuan pikėrisht nė momentin e fundit kur ēėshtja e Kosovės do tė fitoj statusin pėrfundimtar. Ata janė tė shitur te majtistėt tė cilėt kanė vrarė dhe po vrasin atdhetarėt mė tė denjė tė pavarsisė sė Kosovės. Ata janė kundėr pavarėsisė sė Kosovės dhe sot janė bėrė aleatė tė majtistėve tė cilėt i kanė paguar mirė qė nė tė ardhmen t’i kenė pėr vete kur tė vendosin qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė. Majtistėt duan qė ta rikthejnė Shqipėrinė e madhe dhe kėshtu tė bėhen rreziku pėr Ballkanin. Prandaj mos e pėrkrahni tradhėtinė e cila na e prishė imazhin; ta bėjmė Kosovėn sipas planeve tė Dr.Ibrahim RUGOVĖS, tė pavarur demokratike me fqinjėsi tė mirė dhe tė integruar nė tė gjitha mekanizmat ndėrkombėtar.

Sigurimi i Atdheut: Jemi tė informuar edhe pėr anėtarė tė tjerė tė “pakėnaqur” tė kryesisė sė LDK-sė, tė cilėt po planifikojnė qė nė momentin e fundit ta lėnė LDK-nė tė boshatisur dhe t’i kthejnė shpindėn Presidentit tė Pavarėsisė sė Kosovės, Dr.Ibrahim RUGOVA. Po kėtyre u bėjmė thirrje tė tėrhiqen nga lojėrat e pista dhe tė pa krye sepse mė kėtė strategji ata do tė jenė pėrgjithmonė tė humbur. Jemi tė detyruar tė ju informojmė se njėra nga tė rebeluarat e LDK-sė mban lidhje dhe ka mbėshtetje nga ekstremistėt tė cilėt veten e kanė quajtur Armata Kombėtare Shqiptare, dhe synojnė qė me forma terroriste ta bashkojnė Shqipėrinė, qė Kosovėn t’ia bashkojnė Shqipėrisė dhe me ne tė udhėheq Fatos NANO apo Gafurr ADILI i cili ėshtė ngusht i lidhur me trashigimtarėt e Enver HOXHĖS dhe cilėsohet si “Enveri i dytė”. Ata kanė plane tė shkatėrrimit tė LDK-sė dhe tė bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė; ndėrsa populli i Kosovės ka votuar dhe do ta votojė Dr.Ibrahim RUGOVĖN, Presidentin e Pavarėsisė. Lėvizja juaj do tė fitoj turpin dhe do tė vejė nė humnerė me majtistėt tė cilėt nuk do tė kenė vend nė Kosovėn e Pavarur.

Sigurimi i Atdheut: Urdhėrat janė tė prera. Sigurimi i Atdheut ėshtė gjithmonė nė mbrojtje tė atdheut dhe tė strukturave atdhetare tė Pavarėsisė sė Kosovės. Kosova nuk ėshtė e vejė, ajo ka burra qė i dalin zot.


Kolonel. R. Miftari

teutaA
09-12-09, 22:33
o ILION se lexova hiq qka ke shkru nashta ma bon hallall se ma muer menja qe veq e ke ba copy prej ati nikut te vjeter qe e kie:tongue:

shfletuesi_
09-12-09, 22:37
URA me e madhe ne Kosove eshte ajo ne Llaushe prej rruges se asfaltit deri ne oborrin e Gani Gecit dhe eshte e gjat 300 metra Kjo ure eshte maru me investime jo te Komunes po me investime te Gani Gecit Qe te gjithe pasurin e ka me pune "KRAHU" "-Fizike-".

E kan enderr qe te jen ne pushtet njehere , por politikes nuk i dihet politika eshte si topi. Veq e ka pak vshtir se nuk i do kush as vet llaushaket.

teutaA
09-12-09, 22:43
URA me e madhe ne Kosove eshte ajo ne Llaushe prej rruges se asfaltit deri ne oborrin e Gani Gecit dhe eshte e gjat 300 metra Kjo ure eshte maru me investime jo te Komunes po me investime te Gani Gecit Qe te gjithe pasurin e ka me pune "KRAHU" "-Fizike-".

E kan enderr qe te jen ne pushtet njehere , por politikes nuk i dihet politika eshte si topi. Veq e ka pak vshtir se nuk i do kush as vet llaushaket.

a ne ishull jeton ky gania a ura 300 metra ???? po nuk eshte edhe qudi kur dihet qe krejt famljet problematike qe kan qen para lufte ne ks kan perfitu nga lufta e 99

vetem ne kosove ju ipet shanca qe vrasjet familjare ti zgjedhin ne qeveri me perkrahjen dhe kundershtimin e krejt popullit te ks

Ilion
09-12-09, 22:45
kshtu LDK-ja i ka quajtur anetaret e vet edhe gjith ata qe e kan kundershtuar Dr. Ibrahim Rugoven,kta i mbyten te gjith ata qe i ka listat Gani Geci Adem Salihaj e ky far atedhedashesi i kosoves qe po e qujn LDK,dhe gjith anetaret e dikurshem te LDK-s pamarrparasysh se ku gjendet ata qe po e akuzojn qeverin THAQI qe ,qe nga lufta e deri me sot bota po na ndihmon per hater te PDK-s liderit,luftetareve dhe gjith anetareve te saj.
Hashim Thaqi -Luftoj
Hashim Thaqi -pa te nuk mundi as Dr.Ibrahim Rugova te nenshkruaj marrveshjen ne Rambuje
Hashim Thaqi -formuloj kushtetuten e Republikes se Kosoves bashk me intelektualet e vet
Hashim Thaqi -nje hymne kometar e patem por edhe per shtet e beri
Hashim Thaqi -per flamurin kombetar luftoj por edhe me nje flamur shtetit i ndihmoj
Hashim Thaqi -e anetarsoj Kosoven ne Fondin Monetar Nderkombetar
Hashim Thaqi -e shpalli Pavarsin e Republikes se Kosoves
Hashim Thaqi -me te na njef e gjith BOTA

shfletuesi_
09-12-09, 22:45
a ne ishull jeton ky gania a ura 300 metra ???? po nuk eshte edhe qudi kur dihet qe krejt famljet problematike qe kan qen para lufte ne ks kan perfitu nga lufta e 99

vetem ne kosove ju ipet shanca qe vrasjet familjare ti zgjedhin ne qeveri me perkrahjen dhe kundershtimin e krejt popullit te ks


Jo bre nuk jeton ne Ishull po qashtu per inate te kojshis hahahahahahha

teutaA
09-12-09, 22:49
Jo bre nuk jeton ne Ishull po qashtu per inate te kojshis hahahahahahha

po ura more ne qka peshon 300 metra ure po me vjen qudi un po e paramendoj si qato urat qe ishin tu i ndertu per airoport apo eshte vetem rrug e asfaltuar?????

teutaA
09-12-09, 22:51
kshtu LDK-ja i ka quajtur anetaret e vet edhe gjith ata qe e kan kundershtuar Dr. Ibrahim Rugoven,kta i mbyten te gjith ata qe i ka listat Gani Geci Adem Salihaj e ky far atedhedashesi i kosoves qe po e qujn LDK,dhe gjith anetaret e dikurshem te LDK-s pamarrparasysh se ku gjendet ata qe po e akuzojn qeverin THAQI qe ,qe nga lufta e deri me sot bota po na ndihmon per hater te PDK-s liderit,luftetareve dhe gjith anetareve te saj.
Hashim Thaqi -Luftoj
Hashim Thaqi -pa te nuk mundi as Dr.Ibrahim Rugova te nenshkruaj marrveshjen ne Rambuje
Hashim Thaqi -formuloj kushtetuten e Republikes se Kosoves bashk me intelektualet e vet
Hashim Thaqi -nje hymne kometar e patem por edhe per shtet e beri
Hashim Thaqi -per flamurin kombetar luftoj por edhe me nje flamur shtetit i ndihmoj
Hashim Thaqi -e anetarsoj Kosoven ne Fondin Monetar Nderkombetar
Hashim Thaqi -e shpalli Pavarsin e Republikes se Kosoves
Hashim Thaqi -me te na njef e gjith BOTA

qka e ke rrok me kaq siklet djal kurgja spo te thojm jo veq boni qef vetit ti edhe kurr mos e lodh trunin me mesu realitetin se me mir qushtu qysh je i ke punet

hajt pra per qef tani rrnoft thaqi sa malet e ks qe po i prej perdit

Urata
09-12-09, 22:53
URA me e madhe ne Kosove eshte ajo ne Llaushe prej rruges se asfaltit deri ne oborrin e Gani Gecit dhe eshte e gjat 300 metra Kjo ure eshte maru me investime jo te Komunes po me investime te Gani Gecit Qe te gjithe pasurin e ka me pune "KRAHU" "-Fizike-".

E kan enderr qe te jen ne pushtet njehere , por politikes nuk i dihet politika eshte si topi. Veq e ka pak vshtir se nuk i do kush as vet llaushaket.


po ku me i dashte o shfletues kur keta perkrahen profetin Rugova e krejte tjerte me Hashimin e Xhavitin...! thashe kishe na ke kallxu dicka ma t'meqme 'ebu....!

Ilion
09-12-09, 22:53
shfletues para lufte pak kush ka pas guxim me investu e me pas pare te medhaja pa e pas perkrahjen e serbies.
po te tregoj nje shembull cka me ka ndodh ne familje qe sa her kemi ble tok kemi pas probleme me shkaun na thojshin ju jeni te pasur po i ndihmoni kryengritesit po ju ipni buk terrorristave te jugosllavis edhe pse po ate koh familja ime ka dhan donacione per kosoven po atyne njerzve qe na kan lyp me ja qu paret ,po prej atyne kemi qen te rrezikum se kan qen vet dora UDB e per ket arsye dhe shum arsye te kti lloji ktyre njerzve anetaret e familjes sime te iki nga kosova.

Urata
09-12-09, 22:54
shfletues para lufte pak kush ka pas guxim me investu e me pas pare te medhaja pa e pas perkrahjen e serbies.
po te tregoj nje shembull cka me ka ndodh ne familje qe sa her kemi ble tok kemi pas probleme me shkaun na thojshin ju jeni te pasur po i ndihmoni kryengritesit po ju ipni buk terrorristave te jugosllavis edhe pse po ate koh familja ime ka dhan donacione per kosoven po atyne njerzve qe na kan lyp me ja qu paret ,po prej atyne kemi qen te rrezikum se kan qen vet dora UDB e per ket arsye dhe shum arsye te kti lloji ktyre njerzve anetaret e familjes sime te iki nga kosova.

pse bre po rren...!

Arb
09-12-09, 22:58
Edhe ky ILIONI koka si keta kuqaloshat tjere. Heu ku je mendje ku je... Uuu po fare e keqe ish kone bre!

shfletuesi_
09-12-09, 23:01
po ku me i dashte o shfletues kur keta perkrahen profetin Rugova e krejte tjerte me Hashimin e Xhavitin...! thashe kishe na ke kallxu dicka ma t'meqme 'ebu....!

Mos hyni ne gjynah me veten tuaj Profet ta quani nje njeri te shkolluar nejse. Kshtu kete Rugoven te gjithe e kan perkrahur :smile: Por nga dita kur e kuptuam qe ky Profeti juaj Rugova. Donte vetem Vehten e ti e populli yn donte kete... ne duaj keta ky veten ne duaj keta ky veten dhe ne fund e debuam nga vetja yne kshtu qendron rrealiteti.

MemphiSx
09-12-09, 23:01
Injoroni bre kto tema,se po ju duket se jon bo interesante!!

Cdo sekond veq hin me kqyr sa postime ju kan bo temav bajate t'yne :)

MemphiSx
09-12-09, 23:03
Mos hyni ne gjynah me veten tuaj Profet ta quani nje njeri te shkolluar nejse. Kshtu kete Rugoven te gjithe e kan perkrahur :smile: Por nga dita kur e kuptuam qe ky Profeti juaj Rugova. Donte vetem Vehten e ti e populli yn donte kete... ne duaj keta ky veten ne duaj keta ky veten dhe ne fund e debuam nga vetja yne kshtu qendron rrealiteti.


Prap pot ndalon diqka me pranu nje ralitet tjeter!!

RUGOVEN e mori ZOTI,askush nuk e deboi..po te ishte gjall,hashimi kurr karrigen e kryeministrit se kish pa,veq ne TV!!

Arb
09-12-09, 23:04
Mos hyni ne gjynah me veten tuaj Profet ta quani nje njeri te shkolluar nejse. Kshtu kete Rugoven te gjithe e kan perkrahur :smile: Por nga dita kur e kuptuam qe ky Profeti juaj Rugova. Donte vetem Vehten e ti e populli yn donte kete... ne duaj keta ky veten ne duaj keta ky veten dhe ne fund e debuam nga vetja yne kshtu qendron rrealiteti.

Hec bre shko anej kah kafja. Hajt hec. Kishe po shkruj dicka... Hajt pashe zoten!

Te ka pa mbete ty me na tregu se kush ishte e cka paska bo Rugova.

shfletuesi_
09-12-09, 23:11
Hec bre shko anej kah kafja. Hajt hec. Kishe po shkruj dicka... Hajt pashe zoten!

Te ka pa mbete ty me na tregu se kush ishte e cka paska bo Rugova.


:biggrin: Ashtu ka qen.

shfletuesi_
09-12-09, 23:12
Prap pot ndalon diqka me pranu nje ralitet tjeter!!

RUGOVEN e mori ZOTI,askush nuk e deboi..po te ishte gjall,hashimi kurr karrigen e kryeministrit se kish pa,veq ne TV!!


Rugova nuk ka vdek rastesisht.

MemphiSx
09-12-09, 23:19
Rugova nuk ka vdek rastesisht.


Haj haj...qiky klani i zemunit bashke me klanin e milloshit ja kan pru deken para kohe!!

Niher para luftes,ne lufte prej shkijev.mas luftes tuj u rujt prej hashimit me Compani.....i forte ish kon sipas meje..!!

shfletuesi_
09-12-09, 23:23
Haj haj...qiky klani i zemunit bashke me klanin e milloshit ja kan pru deken para kohe!!Niher para luftes,ne lufte prej shkijev.mas luftes tuj u rujt prej hashimit me Compani.....i forte ish kon sipas meje..!!


Ai qe thot kshtu vet eshte.

E sa i perket te ndjerit Dr.Rugova deken e ka pas prej Zotit ama belivallah qata qe e mbrojten gjate Kohes se luftes qe ti mbijetoj luftes dhe pas luftes qata edhe ja sollen vdekjen para kohe pake. Eh besoj e dini kush jan ata.

MemphiSx
09-12-09, 23:25
Ai qe thot kshtu vet eshte.

E sa i perket te ndjerit Dr.Rugova deken e ka pas prej Zotit ama belivallah qata qe e mbrojten gjate Kohes se luftes qe ti mbijetoj luftes dhe pas luftes qata edhe ja sollen vdekjen para kohe pake. Eh besoj e dini kush jan ata.Thuj me emra kush jan ata...mos u tut prej Gani Gecit heheeheh!! Ti se din cka ka perjetu Ibrahim Rugova,ti si din presionet qe i ka pas Ibrahim Rugova prej njerzve t'gjungles se ishin ra ne Prishtine e kan mendu qe KOSOVA eshte prone e tyne!!

E kur si din kto sene...ma mir mos me fol..bile mbet i ndershem..sa i perket IBRAHIM RUGOVES..e per tjerat muj me fol qka t'dush!!

shfletuesi_
09-12-09, 23:28
Thuj me emra kush jan ata...mos u tut prej Gani Gecit heheeheh!! Ti se din cka ka perjetu Ibrahim Rugova,ti si din presionet qe i ka pas Ibrahim Rugova prej njerzve t'gjungles se ishin ra ne Prishtine e kan mendu qe KOSOVA eshte prone e tyne!!

E kur si din kto sene...ma mir mos me fol..bile mbet i ndershem..sa i perket IBRAHIM RUGOVES..e per tjerat muj me fol qka t'dush!!


Asigja nuk po e ofendoj Dr.Rugoven thjesht thash ata qe e mbrojten pas luftes dmth nga njerezit e gjungles dhe ata qe e m brojten gjate luftes.Ata ja sollen Exhelin para kohe e Helmuan me Kancer. :) A nuk eshte ashtu a!??

E sa i perket tutes se Ganiut e Samiut e Ramushes e tjereve nuk u frigohem asgje Nuk kemi biznise te perbashketa.

MemphiSx
09-12-09, 23:30
Asigja nuk po e ofendoj Dr.Rugoven thjesht thash ata qe e mbrojten pas luftes dmth nga njerezit e gjungles dhe ata qe e m brojten gjate luftes.Ata ja sollen Exhelin para kohe e Helmuan me Kancer. :) A nuk eshte ashtu a!??


Normal qe nuk eshte e vertet!!

Kancerin ja ka bo hashimi me kercnimet dhe presionet qe ja ka bo vazhdimisht per me leshu Kosoven..!

Ti nese je i Drenices duhet mi dit kto sene..se Ibrahim Rugova ka qen i kercnuar qe nga dita e kthimit tij ne Kosove!!

teutaA
09-12-09, 23:32
o u dek rugova o trimaaa ai e ka kry misioni e vet mjafton qe kurr kush vrases ska mujt me i than e as hakmarrjet e vllaznillakut si ka politizu si gani geci e bashkshorti i ksaj gruas sanies

MemphiSx
09-12-09, 23:34
o u dek rugova o trimaaa ai e ka kry misioni e vet mjafton qe kurr kush vrases ska mujt me i than e as hakmarrjet e vllaznillakut si ka politizu si gani geci e bashkshorti i ksaj gruas sanies
A mujm me ja vnu kapakin ksaj teme me qit shkrim te teutes??

Edhe mundesisht teuta mos shkruj sonte qitu :D

shfletuesi_
09-12-09, 23:35
Normal qe nuk eshte e vertet!!

Kancerin ja ka bo hashimi me kercnimet dhe presionet qe ja ka bo vazhdimisht per me leshu Kosoven..!

Ti nese je i Drenices duhet mi dit kto sene..se Ibrahim Rugova ka qen i kercnuar qe nga dita e kthimit tij ne Kosove!!


Po more e di bilem thoshin Dr.Rugova spo guxon me ardhe ne Drenice prej PDK-s se po e vrasin Piiiiiiiih rren koft s'ka dasht vet. Nejse kercenime ndoshta ka pas ama une skam degju nga ndonje njeri i LDK-s te ket than qe eshte kercenu i ndjeri Dr.Rugova nga Hashimi. Edhe nese ka qen i kercenuar une se shoh per burre te menqur Dr.Rugoven qe nuk e ka padite para Amerikanve me than burra spo me len me punu qysh po thoni ju po me kercenohet. Pra te keqen duhet lajmru me kohe jo tash pas ssa vitesh.

shfletuesi_
09-12-09, 23:37
o u dek rugova o trimaaa ai e ka kry misioni e vet mjafton qe kurr kush vrases ska mujt me i than e as hakmarrjet e vllaznillakut si ka politizu si gani geci e bashkshorti i ksaj gruas sanies


Ka ba keq nese e ka dite kush po i ban vrasjet eshte dasht te tregohen edhe mos t'vazhdohet me vrasje tjera.

Dreni2
09-12-09, 23:38
Urata
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
URA me e madhe ne Kosove eshte ajo ne Llaushe prej rruges se asfaltit deri ne oborrin e Gani Gecit dhe eshte e gjat 300 metra Kjo ure eshte maru me investime jo te Komunes po me investime te Gani Gecit Qe te gjithe pasurin e ka me pune "KRAHU" "-Fizike-".

E kan enderr qe te jen ne pushtet njehere , por politikes nuk i dihet politika eshte si topi. Veq e ka pak vshtir se nuk i do kush as vet llaushaket.


po ku me i dashte o shfletues kur keta perkrahen profetin Rugova e krejte tjerte me Hashimin e Xhavitin...! thashe kishe na ke kallxu dicka ma t'meqme 'ebu....!
Kqyre ti Urata , ky shfletusi po e flet te verteten , se Gania me vllazni kure ken kthy prej gyrbeti ne Skenderaj paten ble nji kat te nji banese dhe zyret e nji organizate tregtare ne sk, paten qel nji vetsherbim dhe nji restoran te madhe ne zyret e Organizates qe paten ble , te dyjat i paten mshel se nuk ju ecke biznisi , nuk kishin qarkullim , ne ate kohe ska pas as Luft e as Shik , veq Udbe e Kos ka pas edhe LDK u ka e vetmja parti qe ka egzistu , edhe krejt Sk si gjithkun ne kosove u ka LDK.
Ma von i paten kthy ne zyre te Ldk , se aty ja nisi me lu biznisi po get.

ps. Shfletusi , kusho ruju nga grat e forumeve se jan ma te rrezikshme se Udba .

MemphiSx
09-12-09, 23:42
Po more e di bilem thoshin Dr.Rugova spo guxon me ardhe ne Drenice prej PDK-s se po e vrasin Piiiiiiiih rren koft s'ka dasht vet. Nejse kercenime ndoshta ka pas ama une skam degju nga ndonje njeri i LDK-s te ket than qe eshte kercenu i ndjeri Dr.Rugova nga Hashimi. Edhe nese ka qen i kercenuar une se shoh per burre te menqur Dr.Rugoven qe nuk e ka padite para Amerikanve me than burra spo me len me punu qysh po thoni ju po me kercenohet. Pra te keqen duhet lajmru me kohe jo tash pas ssa vitesh.


Oooo per qata e don populli ende!

Ai ska dasht me ra ne provokime te tipit te murrizit e do tjerve!!

Po duhet me ia u kujtu se IBRAHIM RUGOVA ne fushate Zgjedhore,veq nga 1 her ne fillim te fushates edhe 1 her ne permbyllje te fushates,merrte pjes ne keto fushata..qka e konfirmon se ka qen LIDER i FUQISHEM!!!

Kqyre hashimin sot..ska lon lagje te prizrenit pa hi per me mledh vota...si fmijia per Bajram qe marrin ni kese me mledh bombona!!!

E din Amerikanet kush osht hashimi...

Urata
09-12-09, 23:42
Urata
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
URA me e madhe ne Kosove eshte ajo ne Llaushe prej rruges se asfaltit deri ne oborrin e Gani Gecit dhe eshte e gjat 300 metra Kjo ure eshte maru me investime jo te Komunes po me investime te Gani Gecit Qe te gjithe pasurin e ka me pune "KRAHU" "-Fizike-".

E kan enderr qe te jen ne pushtet njehere , por politikes nuk i dihet politika eshte si topi. Veq e ka pak vshtir se nuk i do kush as vet llaushaket.


po ku me i dashte o shfletues kur keta perkrahen profetin Rugova e krejte tjerte me Hashimin e Xhavitin...! thashe kishe na ke kallxu dicka ma t'meqme 'ebu....!
Kqyre ti Urata , ky shfletusi po e flet te verteten , se Gania me vllazni kure ken kthy prej gyrbeti ne Skenderaj paten ble nji kat te nji banese dhe zyret e nji organizate tregtare ne sk, paten qel nji vetsherbim dhe nji restoran te madhe ne zyret e Organizates qe paten ble , te dyjat i paten mshel se nuk ju ecke biznisi , nuk kishin qarkullim , ne ate kohe ska pas as Luft e as Shik , veq Udbe e Kos ka pas edhe LDK u ka e vetmja parti qe ka egzistu , edhe krejt Sk si gjithkun ne kosove u ka LDK.
Ma von i paten kthy ne zyre te Ldk , se aty ja nisi me lu biznisi po get.

ps. Shfletusi , kusho ruju nga grat e forumeve se jan ma te rrezikshme se Udba .

o e dijme qe drenicakte s'jane burra t'mire jo...! ne 100 vete nje vyen veq,qy...!

ps: ta paskan 'gjek grat e forumit po m'duket...!:wink:

teutaA
09-12-09, 23:43
Ka ba keq nese e ka dite kush po i ban vrasjet eshte dasht te tregohen edhe mos t'vazhdohet me vrasje tjera.

ama hiq skemi drejt me akuzu nje te vdekur e hiq me pak nje njeri qe e perkrah e gjith bota

aiii kaniher po me doket se shum veta qe shkrujn qutu hiq nuk kan jetu ne ks edhe hiq nuk e njofin mentalitetin e kosovarit me vjen keq prej krejt adhuruesve te gani gecit po edhe prej adhuruesve te bashkshortit te sanies por keti tregimi tragjik po i vjen era problem familjar qe ka te bej me hakmarrjen e tash nese dikujt i konvenon qe per qef te vetin te perdor personalitetin e eger te ganis e te sanies ajo eshte diqka tjeter kta per mua vetem i takojn nje familje rragjagji (popullorqe)

shfletuesi_
09-12-09, 23:44
Oooo per qata e don populli ende!

Ai ska dasht me ra ne provokime te tipit te murrizit e do tjerve!!

Po duhet me ia u kujtu se IBRAHIM RUGOVA ne fushate Zgjedhore,veq nga 1 her ne fillim te fushates edhe 1 her ne permbyllje te fushates,merrte pjes ne keto fushata..qka e konfirmon se ka qen LIDER i FUQISHEM!!!

Kqyre hashimin sot..ska lon lagje te prizrenit pa hi per me mledh vota...si fmijia per Bajram qe marrin ni kese me mledh bombona!!!

E din Amerikanet kush osht hashimi...


E din valla kush eshte Hashimi athu deri kur do e mbajn !!?

BACALOKU
09-12-09, 23:46
Po more e di bilem thoshin Dr.Rugova spo guxon me ardhe ne Drenice prej PDK-s se po e vrasin Piiiiiiiih rren koft s'ka dasht vet. Nejse kercenime ndoshta ka pas ama une skam degju nga ndonje njeri i LDK-s te ket than qe eshte kercenu i ndjeri Dr.Rugova nga Hashimi. Edhe nese ka qen i kercenuar une se shoh per burre te menqur Dr.Rugoven qe nuk e ka padite para Amerikanve me than burra spo me len me punu qysh po thoni ju po me kercenohet. Pra te keqen duhet lajmru me kohe jo tash pas ssa vitesh.

qfletues qysh nuk ke ni bre po kjo edhe ne shtyp ka ken. po vet sami lushtaku ka than se me ardh rugova ne drenic kena me vra. i ka pas qit njerzit me urdhen kuptohet te shefit . te kroni i mretit me prit.

Urata
09-12-09, 23:48
Oooo per qata e don populli ende!

Ai ska dasht me ra ne provokime te tipit te murrizit e do tjerve!!

Po duhet me ia u kujtu se IBRAHIM RUGOVA ne fushate Zgjedhore,veq nga 1 her ne fillim te fushates edhe 1 her ne permbyllje te fushates,merrte pjes ne keto fushata..qka e konfirmon se ka qen LIDER i FUQISHEM!!!

Kqyre hashimin sot..ska lon lagje te prizrenit pa hi per me mledh vota...si fmijia per Bajram qe marrin ni kese me mledh bombona!!!

E din Amerikanet kush osht hashimi...


E din valla kush eshte Hashimi athu deri kur do e mbajn !!?

mos jau mshef kurthat/tentimet e vrasjeve atyre njerzve t'juv...!

shfletuesi_
09-12-09, 23:49
qfletues qysh nuk ke ni bre po kjo edhe ne shtyp ka ken. po vet sami lushtaku ka than se me ardh rugova ne drenic kena me vra. i ka pas qit njerzit me urdhen kuptohet te shefit . te kroni i mretit me prit.


Po kshtu kam pas degju edhe une. Po sa di une Dr.Rugova s'ju ka tut askujt. Tash ne politike ka kercenime eshte e dishme kjo pune.

vjeshta
09-12-09, 23:54
Askujt nuk i shkon kungulli gjithemon mbi uje ,bile edhe ksaj dyjej eshte ka i vjen fundi ...kshtu po thojnė !:biggrin:

shfletuesi_
09-12-09, 23:55
Askujt nuk i shkon kungulli gjithemon mbi uje ,bile edhe ksaj dyjej eshte ka i vjen fundi ...kshtu po thojnė !:biggrin:


Pasha ty po mire e ki me fal qe t'bana be ama kur e ke mire nuk te nxan beja. Kshtu bre ketyre ma pak 2 vite ndoshta edhe 1 vit ju ec kungulli hahaha

Urata
09-12-09, 23:58
Pasha ty po mire e ki me fal qe t'bana be ama kur e ke mire nuk te nxan beja. Kshtu bre ketyre ma pak 2 vite ndoshta edhe 1 vit ju ec kungulli hahaha

eu ku na bonen telashe keta drenicaket...! hashimi drenice, limaj drenice, kupi drenice, veseli drenice, heroi i gjalle G.GECI drenice, shfletuesi drenice, pirro drenice ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa....!

vjeshta
10-12-09, 00:00
Pasha ty po mire e ki me fal qe t'bana be ama kur e ke mire nuk te nxan beja. Kshtu bre ketyre ma pak 2 vite ndoshta edhe 1 vit ju ec kungulli hahaha

Me mire kishe bo me u lut qe mu ju ec kungulli edhe nje vit se sa qe bane be n'mu .:biggrin:

shfletuesi_
10-12-09, 00:00
eu ku na bonen telashe keta drenicaket...! hashimi drenice, limaj drenice, kupi drenice, veseli drenice, heroi i gjalle G.GECI drenice, shfletuesi drenice, pirro drenice ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa....!


Qy qka po te tham sinqerisht edhe ne pune ku jam fund e krye Drenice jemi haaaaaaahahahahahhahahahahahahahha Ama sjemi te perqar si partite. :biggrin:

E allahile URATA t'lutem shume qe mos e perlyej Emrin Hero me njerez qe skan te bejn me Heroizem.

Hero,Hero,Hero,Hero do te thot shume eshte emer i madh.

Dreni2
10-12-09, 00:01
Urata:

o e dijme qe drenicakte s'jane burra t'mire jo...! ne 100 vete nje vyen veq,qy...!

ps: ta paskan 'gjek grat e forumit po m'duket...!http://www.dardania.de/vb/upload/images/smilies/wink.gif

jo ej , ska mujt as Udba e as SIA e as Shik-u me ma djeg e le ma Grat , po ky Kusha jem po me dhimet se po kqyrin me ftof prej vendlindje , tu e livdu e tu i tha , GJYNAH me jetu ti ne at vend .

ps. ne 100 nja me vy ashte shum rezulltat i mire e nderuar , dmth nja 1000 i paskum perfekt , ma shum nuk i vyn nji vendi per me ec perpara .... wink wink


E pse nuk u ardhe Rugova ne Sk , broblemi ashte te votat , nuk e ka pa te arsyshme me ardhe se e ka dit qe sun merr vota aty mas te gjitha atyre deklaratav qe ka dha per at vend , si tashe qe spo vin lidert e partive tjera se e din qe ashte humbje kohe , POLITIKANI shkon atje ku ka shpresa se merr vota ku nuk merr nuk shkon , Leni dallaveret kan dashte me vra , anej knej , krejt kjo u ka propagand per me nda kosoven ne regjione .

shfletuesi_
10-12-09, 00:02
Me mire kishe bo me u lut qe mu ju ec kungulli edhe nje vit se sa qe bane be n'mu .:biggrin:


KUsh une me u lut a kurr jo...Jaaa ketu ka me ju ec kungulli mbi uj aq sa Amrikanet ja kan nenshkru. :) smerzitem fort.

vjeshta
10-12-09, 00:04
KUsh une me u lut a kurr jo...Jaaa ketu ka me ju ec kungulli mbi uj aq sa Amrikanet ja kan nenshkru. :) smerzitem fort.

Ketu ramė dakord .

Urata
10-12-09, 00:04
Urata:

o e dijme qe drenicakte s'jane burra t'mire jo...! ne 100 vete nje vyen veq,qy...!

ps: ta paskan 'gjek grat e forumit po m'duket...!:wink:

jo ej , ska mujt as Udba e as SIA e as Shik-u me ma djeg e le ma Grat , po ky Kusha jem po me dhimet se po kqyrin me ftof prej vendlindje , tu e livdu e tu i tha , GJYNAH me jetu ti ne at vend .

ps. ne 100 nja me vy ashte shum rezulltat i mire e nderuar , dmth nja 1000 i paskum perfekt , ma shum nuk i vyn nji vendi per me ec perpara .... wink wink


E pse nuk u ardhe Rugova ne Sk , broblemi ashte te votat , nuk e ka pa te arsyshme me ardhe se e ka dit qe sun merr vota aty mas te gjitha atyre deklaratav qe ka dha per at vend , si tashe qe spo vin lidert e partive tjera se e din qe ashte humbje kohe , POLITIKANI shkon atje ku ka shpresa se merr vota ku nuk merr nuk shkon , Leni dallaveret kan dashte me vra , anej knej , krejt kjo u ka propagand per me nda kosoven ne regjione .


a mos pe xhelozon shfletuesin ti njeri se krejt cikat po e respektojne...!:wink:

Dreni2
10-12-09, 00:12
Urat:
a mos pe xhelozon shfletuesin ti njeri se krejt cikat po e respektojne...!:wink:

ncuk , sjam ka xhelozoj ne qika , po ne Gra ...:wink: :wink:

Marco
10-12-09, 06:41
Askujt nuk i shkon kungulli gjithemon mbi uje ,bile edhe ksaj dyjej eshte ka i vjen fundi ...kshtu po thojnė !:biggrin:

Vjeshtes qe po i vjen Fundi per ket vit e di, a ksaj Botes nuk po disha hehehe

Nejse mendova per stinen e vjeshtes e jo ty Zot mos e bo....!

URATA a pot vjen zheg hiq se po e shoh qe po kqyr me i drejtu Binart e trenit me dhom,,:wink:

jEtA_1
10-12-09, 11:59
heroi i gjalle G.GECI

http://www.youtube.com/watch?v=a0llQjYGHFg

pirro
10-12-09, 17:56
http://www.youtube.com/watch?v=a0llQjYGHFg

Hhahahahaa ne momentin e duhur Jeta. normal qe hero i gjall me karrik ne krah

Arb
10-12-09, 18:00
Edhe doli ashtu sic ka thene. Pushtetin do t'ua merr Taci. Edhe e mori.

Kete punen e karrigave ju kuqaloshet e keni ba si karte per te ofenduar LDK-ne e deri atehershme. Po ku ka Kuvend te Partise apo Parlament ne bote qe kalon pa ekcese, qofte edhe me karriga...

Abetare
10-12-09, 19:18
http://www.youtube.com/watch?v=a0llQjYGHFg


Ahahaha kur permallohem me pa humor e shikoi gjithėherė kėtė video .....


Ganiun e njoha " live" ēysh nė pamje tė parė , erdha nė konkludimin se ai ishte i lindur pėr krime , gjithė ka qenė njeri i rrezikshėm pėr t'gjithė ata qė e rrethojnė pa marr parasysh miq apo armiq ... Me keqaardhje qė shkruaj kėshtu , por turpėrohem qe pikėrisht ėshtė Drenicak ai njeri me tė cilin pata rastin qe pėrmes njė mikes sime t'i flisnja disa fjalė me tė ... dhe ja doli ashtu siē pata menduar ai qenka me tė vėrtetė kriminel dhe duhet gjithsesi tė denohet ...

panta_rhei
10-12-09, 19:23
Ahahaha kur permallohem me pa humor e shikoi gjithėherė kėtė video .....


Ganiun e njoha " live" ēysh nė pamje tė parė , erdha nė konkludimin se ai ishte i lindur pėr krime , gjithė ka qenė njeri i rrezikshėm pėr t'gjithė ata qė e rrethojnė pa marr parasysh miq apo armiq ... Me keqaardhje qė shkruaj kėshtu , por turpėrohem qe pikėrisht ėshtė Drenicak ai njeri me tė cilin pata rastin qe pėrmes njė mikes sime t'i flisnja disa fjalė me tė ... dhe ja doli ashtu siē pata menduar ai qenka me tė vėrtetė kriminel dhe duhet gjithsesi tė denohet ...
A e ke pa najher Adem Jasharin n fotografi??? Si kush ta ka que mallin, mbase po i njofshe njerzit se ēka jan.

p.s. t boj be qe kurr n jet tane as abetaren nuk e ke lexu deri n fund, se le mo ndonji liber tjetėr.

tushi
10-12-09, 19:25
http://www.youtube.com/watch?v=a0llQjYGHFg
Jeta, mos naj qesh herojt se tybe keta jane te gatshem kurdoher me vdek per karrig.

Lapsi
10-12-09, 19:31
http://www.youtube.com/watch?v=a0llQjYGHFg ky qenka per vdekje

Abetare
10-12-09, 19:34
A e ke pa najher Adem Jasharin n fotografi??? Si kush ta ka que mallin, mbase po i njofshe njerzit se ēka jan.

p.s. t boj be qe kurr n jet tane as abetaren nuk e ke lexu deri n fund, se le mo ndonji liber tjetėr.


Sa ēudi ! Mos e krahaso t'lutem Adem Jasharin me Ganiun mos ... Sa mė pėrket mua s 'ka rėndėsi t'a dish ti a kam lexu Abetaren aq ka vlerė fjala jote tek unė ...e ti ban be ban se shpejt t'a then Qafen ...:biggrin: P.S Edhe unė t'baj be se vetėm gjėrat qė 100 % i di tė verteta edhe i shkruaj ...

panta_rhei
10-12-09, 19:52
Sa ēudi ! Mos e krahaso t'lutem Adem Jasharin me Ganiun mos ... Sa mė pėrket mua s 'ka rėndėsi t'a dish ti a kam lexu Abetaren aq ka vlerė fjala jote tek unė ...e ti ban be ban se shpejt t'a then Qafen ...:biggrin: P.S Edhe unė t'baj be se vetėm gjėrat qė 100 % i di tė verteta edhe i shkruaj ...
Jo bre mos ta ndin...
Veq mbase ia nise per Ganiun, edhe the se ta qon mallin e kriminelit pernga pamja...
...a je ne gjendje me tregu kėtu si ēka ta qon mallin Adem Jashari pernga pamja?
Ēka ka te keqe kėtu? Mendimin tan jepe, sikur pėr Ganiun, qė ta kemi mė tė kjartė bazėn e shijes tėnde.

Abetare
10-12-09, 20:01
Jo bre mos ta ndin...
Veq mbase ia nise per Ganiun, edhe the se ta qon mallin e kriminelit pernga pamja...
...a je ne gjendje me tregu kėtu si ēka ta qon mallin Adem Jashari pernga pamja?
Ēka ka te keqe kėtu? Mendimin tan jepe, sikur pėr Ganiun, qė ta kemi mė tė kjartė bazėn e shijes tėnde.


Kupto , nuk e kam vlerėsuar Gani Gecin nga pamja por nga ajo bisedė e shkurtėr ( tėrė kohė shante dikė , ofshante e i hapte sytė sikur donte tė hakmerrej nė mua , i frigėsohesha besom )... e Adem Jasharin e madh fatėkeqėsisht nuk pata atė nderė t'ia dėgjoi as zėrin as bisedėn ... nga pamja i pėrngjan Skenderbeut (hahahah si m'shtine me keshė ) pa lidhje mos u katėrris pė dru tė thatė se Ganiu asgjė mė shumė ska vlerė ...nėse ke rastin t'a njohėsh live " flasim pastaj .... Ai vetėm pėr Fesate " ish i lindur , po s 'po flasė mė shumė se do e njihni vetė ndonjėherė ....

sherri
10-12-09, 20:12
ky qenka per vdekje
e ti per cka je o injoranti i pshurrt?

shfletuesi_
10-12-09, 20:20
Nga jemi me muhabete sonte se skam pas kohe sot diten te kyqem edhe aq :) A eshte gati ti marohet nje Statuje prej "Heroit"te gjalle keti Ganis hahaha

Lapsi
10-12-09, 20:22
e ti per cka je o injoranti i pshurrt? per nje jete ku nuk mund te takoje injorant sikur ti

Zeqiri
11-12-09, 14:02
qe ka ba faj mire asht pse jo tpergjigjet kyfar trimiivogel

Urata
11-12-09, 17:34
Nga jemi me muhabete sonte se skam pas kohe sot diten te kyqem edhe aq :) A eshte gati ti marohet nje Statuje prej "Heroit"te gjalle keti Ganis hahaha


o ske pas vakte jo! jo se tu u munue me u picillue atje ne syreta ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaa....!

ps: ka me ardhe dakiki qe ju vete drenicaket keni me thane: E vertet, se trim i madh dhe i drejte u kane dreqi...!

jEtA_1
11-12-09, 18:29
nuk e di tybe...! edhe per Ademin thojne qe kush n'katun t'vetin ska guxue me i fol...! ka ba cka ka dashte...!!! para nja 7-8 vjete e kem pas takue nje t'katunit te tij, biles per t'madhin Zot, keshtu thonte: "hajn i kaqakave t'pulave u kane...! edhe grate me hi e me naj marre n'shtrat skena guxu me i fol ati njeri!"


KU KA N"BOTE KOMANDANTA E GJENERALA E KRYEMINSTRA me sholle fillore ose te mesme...?!!! perveq Kosoves, s'degjon e as s'sheh kerkund n'bote...!

Abetare, shih ka te shihsh, t'gjithe drenicak si Ademi, Si Ganiu si Thaqi....!!!
Sa per info titulli komandant i vertet fitohet gjat karieres luftarake e ju e nderuara Urata kur te bisedoni per Adem Jasharin duhet te keni respekt sepse masakra e prekazit ju ktheu botes syt nga Kosova se perndryshe shkjau ke tuj na vra gjithve pak nga pak dhe nuk ke kushe duke e marr vesh

pirro
11-12-09, 18:38
nuk e di tybe...! edhe per Ademin thojne qe kush n'katun t'vetin ska guxue me i fol...! ka ba cka ka dashte...!!! para nja 7-8 vjete e kem pas takue nje t'katunit te tij, biles per t'madhin Zot, keshtu thonte: "hajn i kaqakave t'pulave u kane...! edhe grate me hi e me naj marre n'shtrat skena guxu me i fol ati njeri!"


KU KA N"BOTE KOMANDANTA E GJENERALA E KRYEMINSTRA me sholle fillore ose te mesme...?!!! perveq Kosoves, s'degjon e as s'sheh kerkund n'bote...!

Abetare, shih ka te shihsh, t'gjithe drenicak si Ademi, Si Ganiu si Thaqi....!!!

Urata, bile ne qet pike te kisha lute qe me pas ma kujdes, kur fol per Adem Jasharin ! edhe ashtu je ka shkreton ne shume tema te politikes, bile mos shko ne ekstreme kaq banale

jadore
11-12-09, 18:49
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Lapsi
11-12-09, 19:04
Sa per info titulli komandant i vertet fitohet gjat karieres luftarake e ju e nderuara Urata kur te bisedoni per Adem Jasharin duhet te keni respekt sepse masakra e prekazit ju ktheu botes syt nga Kosova se perndryshe shkjau ke tuj na vra gjithve pak nga pak dhe nuk ke kushe duke e marr veshE nderuara Jeta
Nga zemrat e ftohura mos prit fjale te ngrohta... ata jane mesuar duke iu pershtatur politikes diskriminuese qe praktikonte Millosheviqi e Ibraimi i thonte ASHTU QOFTE!
Po e shohe se eshte shume e kot te bisedosh me njerez qe vetem dine te shajne, te ofendojne dhe te shkruajne ahahahahhahahaha. Nje njeri qe hap dhembet kur dikush tregon tragjedin familjare ai meriton mallkimin e kombit.
Keta qe po me shiten patriot, e qe me quajn grekofil, bire shkine e sa e sa fjale tjera i pyes : KU ISHIN GJATE LUFTES SE KOSOVES?

Abetare
11-12-09, 19:11
nuk e di tybe...! edhe per Ademin thojne qe kush n'katun t'vetin ska guxue me i fol...! ka ba cka ka dashte...!!! para nja 7-8 vjete e kem pas takue nje t'katunit te tij, biles per t'madhin Zot, keshtu thonte: "hajn i kaqakave t'pulave u kane...! edhe grate me hi e me naj marre n'shtrat skena guxu me i fol ati njeri!"


KU KA N"BOTE KOMANDANTA E GJENERALA E KRYEMINSTRA me sholle fillore ose te mesme...?!!! perveq Kosoves, s'degjon e as s'sheh kerkund n'bote...!

Abetare, shih ka te shihsh, t'gjithe drenicak si Ademi, Si Ganiu si Thaqi....!!!


S'di ēysh po munen me t'dalė ato shkrime nga gishtat oj Urata .... Adem Jasharin pėr me e pėrmend duhet me thanė lavdi i koftė e mu lėkund nga vendi ...Ai ishte i vetmi qė flioi gjithēka pėr Kosovėn , flioi jo vetėm jetėn qė ėshtė shumė e shtrenjėt por edhe familjen shumė tė shenjėt .... E kėta tjerėt tė gjithė vetėm pėrralla , fjalė premtime e hiē hiē.... S'ka lidhje a ishte Gjeneral me apo pa shkollė se njeri nuk tė ban shkolla e as atdhetar kurrsesi ...


Drenicakėt janė si krejtė njerėzia , si krejt shqiptaria ... Gjithkund ka tė mirė e tė kėqinjė ... Me Adem Jasharin krenohet Drenica e nėse kan mendė duhet tė krenohet krejtė Kosova e Shqipėtaria ...Hashimi po ashtu ėshtė njeri i respektuar Drenicas e Ganiu siē duket e siē do t'a vertetoni edhe ju Urata ėshtė turpi i Drenicės ....

BACALOKU
11-12-09, 19:32
S'di ēysh po munen me t'dalė ato shkrime nga gishtat oj Urata .... Adem Jasharin pėr me e pėrmend duhet me thanė lavdi i koftė e mu lėkund nga vendi ...Ai ishte i vetmi qė flioi gjithēka pėr Kosovėn , flioi jo vetėm jetėn qė ėshtė shumė e shtrenjėt por edhe familjen shumė tė shenjėt .... E kėta tjerėt tė gjithė vetėm pėrralla , fjalė premtime e hiē hiē.... S'ka lidhje a ishte Gjeneral me apo pa shkollė se njeri nuk tė ban shkolla e as atdhetar kurrsesi ...


Drenicakėt janė si krejtė njerėzia , si krejt shqiptaria ... Gjithkund ka tė mirė e tė kėqinjė ... Me Adem Jasharin krenohet Drenica e nėse kan mendė duhet tė krenohet krejtė Kosova e Shqipėtaria ...Hashimi po ashtu ėshtė njeri i respektuar Drenicas e Ganiu siē duket e siē do t'a vertetoni edhe ju Urata ėshtė turpi i Drenicės ....
po hashimin nuk e repektojn vllaznia e vet. n lufte thejke nazmiu vllau i tret i hashimit ja q....nonen kush osht kunra rugovs . ky osht i biri haxhi polarit. se po t ishte gjall adem jashari kti polarit ia kish que komt.gani thaqi hon e don u kan me shki .bile n kafe t tij n skenderaj u marojshin leternjoftimat .lejet e kerrit e qka mos. aty ilija e ka pas shtrofllin. ti karagjorgjeviq me emen femne mos shit taraf se njohim hashim hyren me tesh e kotesh.hashimi osht poqurka mas shiu. dhe qashtu ka me shkue. me gani gecin nuk matet kerkush n drenic. asht nip i bajraktarit. familje hon e don komtare. ndersa sinan alia baba i haxhi thaqit e ka mledh vishakun per kralevin . tash qaq familje e fort osht kjo e hashimit. baba i hashimit e ka t ndrueme nji moter me grue te vet.veq qashtu se perndryshe haxhija ish kan met pa martue. ane se pej kahit i ka dajet hashimi.jan kan shpi e shkelne hon e dan edhe pej shkive se ngat i kan pas edhe pej shqiptarve te sojit te tyne.

Urata
11-12-09, 19:42
Urata, bile ne qet pike te kisha lute qe me pas ma kujdes, kur fol per Adem Jasharin ! edhe ashtu je ka shkreton ne shume tema te politikes, bile mos shko ne ekstreme kaq banale


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
kuku per mue qe t'kam ba add ne MSN...! ja ispat jeni t'gjithe ketu n'forum qe poqese ndodh ndonje atentat ose dhe vrasje e Urates ta dini se nga vie ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. ...!

Pirro, t'rrime shtrember e t'flasim drejte...! Kujt n'bote me shume si kane dale lote se mue kur kam lexue rrefimin e vajzes se Ademit...! Ama, degjo ketu daden...! Mekate mbushemi kur flasim dhe ngrisim ne piedestal Ademin para/prane viktimiva tjera te luftes...! Ik dhe lexo librin me storie te verteta te dhunimeve te grave/femijve gjate luftes...! A nuk eshte gjynah a...? Sa e sa vete te tjere i vrane e i dogjen...!

ps: trim e i menqur eshte ai qe i shpeton njerezit/familjen...! HERO shpallet ai njeri qe shpeton grate/femijet vendin, po jo ai qe lejon t'vriten edhe femija e djepit...! mos m'lodhni me filozofina koti ketu...! Mos mendoni se ju ka dhimbsur juve me shume se mua Ademi e pikerishte grate e femijet e asaj shtepia...!Mirepo, edhe vdekja ka dallim prej vdekjes a...?!!! I morri plumbi dhe mbyllen syte, paramendoni si e qysh i kane dhunue gocat femije, u kane pre kokat njerezve para familjes, u kane nxjerr zemrat per s'gjalli...! E pse jo t'mos flitet e ngritet lapidar per ta/to...!

E dini kur do ta shpallja HERO nje njeri? vetem athere kur vertet lufton/mbron pragun e tij personal dhe vendore ...! Por jo kur kap nje kallash ne dore dhe i vritet/masakrohet edhe femije i djepit...!


ps: kam shique ne Youtube dasmen e djalit ye Adem Jasharit....! Besomeni ne Zot se jam skuq/m'ka kap siklet me ata njerez e me ato daire...!!!!!!!!!!!!!!!! Shiqone t'vllain e tij me tirqi e plis si vallezon....!!!!!!


ps: drenicaket e ngriten drenicakun per veten e tyre jo se u bente/bene per te...! po t'ishte ashtu do ti dilnin ne ndihme ate dite qe e rrethuan...! Lum vllai i tij qe shpetoi i gjalle....!!! Jau pa hajrin tybe!

pspsps: po t'ishte i gjalle Ademi, ju betohem se edhe me keq se per Gani Gecin do flisnit pikerisht ju drenicaket...!

pspsps: edhe gjenerali e edhe komandanti duhet t'jete me shkolle adekuate...! ata te cilet dijne strategji te luftes dhe armikut...!!!Pra, Abetare une erdha aty ku kam dashur t'ju godas,shih fjalin e parafundit te bolduar...!

Dreni2
11-12-09, 20:54
Urata

"E dini kur do ta shpallja HERO nje njeri? vetem athere kur vertet lufton/mbron pragun e tij personal dhe vendore ...! Por jo kur kap nje kallash ne dore dhe i vritet/masakrohet edhe femije i djepit...!"

Ti qenke nji bushter e llojit ma te flliqt , ti nuk koke shqiptare , ty me siguri me ti kqyr gjenet humane , te dalin te karpateve ..

E pragun e kujna e paska mbrojt Ademi ???!!!!


Me ka un administrator i keti forumi , ty ta kisha ndalu per jet me shkru ne ket forum e edhe ne te gjitha forumet ku shkruhet shqip.


Pirdhu bushter ...

Urata
11-12-09, 21:16
Urata

"E dini kur do ta shpallja HERO nje njeri? vetem athere kur vertet lufton/mbron pragun e tij personal dhe vendore ...! Por jo kur kap nje kallash ne dore dhe i vritet/masakrohet edhe femije i djepit...!"

Ti qenke nji bushter e llojit ma te flliqt , ti nuk koke shqiptare , ty me siguri me ti kqyr gjenet humane , te dalin te karpateve ..

E pragun e kujna e paska mbrojt Ademi ???!!!!


Me ka un administrator i keti forumi , ty ta kisha ndalu per jet me shkru ne ket forum e edhe ne te gjitha forumet ku shkruhet shqip.


Pirdhu bushter ...


cka t'kapi ty per mushknie hej...! qy a veq pse mendoj ndryshe prej teje, m'thue bushter a...?!!! ani nashte se me nickat tjere me shane prap...!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...! Tregom, cilen betej/ofensive e fitoj Adem Jashari...? Sa njerez i shpetoi ai, seriozishte po t'pyes...?

Une e di qe u kane guximtare, ama bash tani m'ke shtye me u mendue dhe t'vete per meritat e tij...?! Menyren sesi u vra e dijme te gjithe, dhe une me drejte se ti e kuptoj biles...! E paqin n'qafe, he...!

Sibora
11-12-09, 21:28
Rrespekt sa te thuash per familjen Jashari,por vertete kur e mendon metoden e luftes qe ka bere Adem Jashari,thua mos paskam jetuar ne kohen e kacakeve.Lufta pa dyshim nje dite do te niste,por ne menyre me te pergatitur ,besoj.


Ps.prit tash akuzat kunder mendimit te lire:redface: .

MemphiSx
11-12-09, 21:37
E nderuara Jeta
Nga zemrat e ftohura mos prit fjale te ngrohta... ata jane mesuar duke iu pershtatur politikes diskriminuese qe praktikonte Millosheviqi e Ibraimi i thonte ASHTU QOFTE!
Po e shohe se eshte shume e kot te bisedosh me njerez qe vetem dine te shajne, te ofendojne dhe te shkruajne ahahahahhahahaha. Nje njeri qe hap dhembet kur dikush tregon tragjedin familjare ai meriton mallkimin e kombit.
Keta qe po me shiten patriot, e qe me quajn grekofil, bire shkine e sa e sa fjale tjera i pyes : KU ISHIN GJATE LUFTES SE KOSOVES?


Oooo Laps(US) ngo knej pash qit nate!!

Ku mos met shajt more tyyy,kur e shan njeriun qe e beri KOSOVEN te njihet ne mbare boten....kur Ky popull, e NDEROJ dhe e RESPEKTOJ sa ishte GJALLE kur e mori ZOTI,dhe pas VDEKJES!!

Ty jo met shajttttt...po duhet met shpall person NON GRATA...me ta ndalu forumin....eeee edhe gjuhen shqipe mos me dhunu ne ket menyree!!

Le pashhh ZOTEN bonu njeriiii!!

Lapsi
11-12-09, 21:39
cka t'kapi ty per mushknie hej...! qy a veq pse mendoj ndryshe prej teje, m'thue bushter a...?!!! ani nashte se me nickat tjere me shane prap...!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...! Tregom, cilen betej/ofensive e fitoj Adem Jashari...? Sa njerez i shpetoi ai, seriozishte po t'pyes...?

Une e di qe u kane guximtare, ama bash tani m'ke shtye me u mendue dhe t'vete per meritat e tij...?! Menyren sesi u vra e dijme te gjithe, dhe une me drejte se ti e kuptoj biles...! E paqin n'qafe, he...! Deshta ta komentoj ate qe selektova me te kuqe, mirepo per fat me ra ne sy : betej/ofensive dhe po heshti per shume arsye

Lapsi
11-12-09, 21:45
Oooo Laps(US) ngo knej pash qit nate!!

Ku mos met shajt more tyyy,kur e shan njeriun qe e beri KOSOVEN te njihet ne mbare boten....kur Ky popull, e NDEROJ dhe e RESPEKTOJ sa ishte GJALLE kur e mori ZOTI,dhe pas VDEKJES!!

Ty jo met shajttttt...po duhet met shpall person NON GRATA...me ta ndalu forumin....eeee edhe gjuhen shqipe mos me dhunu ne ket menyree!!

Le pashhh ZOTEN bonu njeriiii!! Ti ke pyetur ndonjehere se si quhesh?
Une po e dhunoj gjuhen shqipe?!!! Kush e beri Kosoven te njihen ne arenen nderkombetare?
O memhis dhe shoke tjere te sojit te vecante jeni te mbushur me pacifizmin e tepruar dhe nuk iu vret ndergjegja e per ate kemi komente qe bejne pyetjet per fitoret e betejave nga Adem Jashari... Zoti iu mallkoft se ju qenki sikur serbet por vec pa brira

MemphiSx
11-12-09, 21:49
Ti ke pyetur ndonjehere se si quhesh?
Une po e dhunoj gjuhen shqipe?!!! Kush e beri Kosoven te njihen ne arenen nderkombetare?
O memhis dhe shoke tjere te sojit te vecante jeni te mbushur me pacifizmin e tepruar dhe nuk iu vret ndergjegja e per ate kemi komente qe bejne pyetjet per fitoret e betejave nga Adem Jashari... Zoti iu mallkoft se ju qenki sikur serbet por vec pa brira


Seriozisht une cuditem se si kta njerz si ti munden me kan kunder shumices se popullit t'vet!!!

Spjegoma ket fakt mundesisht???

Lapsi
11-12-09, 21:54
Seriozisht une cuditem se si kta njerz si ti munden me kan kunder shumices se popullit t'vet!!!

Spjegoma ket fakt mundesisht??? kush qenka ajo shumice?
ishit shumice gjate viteve te luftes - kuptohet qe iket dhe e late Kosoven ta mbrojne pakica
sot zgjedhjet dhane pasqyre tjeter dhe numri i deputeteve e demantojne kete shumicen qe permend

roadrunner
11-12-09, 21:57
Mos te ishte NATO, sot skishum fol. Kthene traken para 11 viteve. Po harroni shume shpejt.

MemphiSx
11-12-09, 21:57
kush qenka ajo shumice?
ishit shumice gjate viteve te luftes - kuptohet qe iket dhe e late Kosoven ta mbrojne pakica
sot zgjedhjet dhane pasqyre tjeter dhe numri i deputeteve e demantojne kete shumicen qe permendKuuu mos met shajt tyyyy kur se respekton voten e popullit kur IBRAHIM RUGOVA i ka marr votat e mbi 65% te qytetareve te KOSOVES....ma krahason me hashimin qe mezi i kalon 30%!!

Tash tregom,veq mos rrej....kush jan qata qe iken e eee lan KOSOVEN,dhe kush jan qata qe luftuan per KOSOVEN??

roadrunner
11-12-09, 21:58
Hajde shype hajde, a ki gjini femrore ti te shpija? Mos shaj ne forum se sta ka maru babaPirdhu bushter ...

BACALOKU
11-12-09, 21:59
Ti ke pyetur ndonjehere se si quhesh?
Une po e dhunoj gjuhen shqipe?!!! Kush e beri Kosoven te njihen ne arenen nderkombetare?
O memhis dhe shoke tjere te sojit te vecante jeni te mbushur me pacifizmin e tepruar dhe nuk iu vret ndergjegja e per ate kemi komente qe bejne pyetjet per fitoret e betejave nga Adem Jashari... Zoti iu mallkoft se ju qenki sikur serbet por vec pa brira

ju kallxoi klintoni se kush osht baba i kosovs.as nuk e permeni uqken as adem jasharin veq ibrahim rugoven. pse more a mos osht edhe klintoni me shkij??
ju nuk u han hiq per ademin me ju pas honger ishit kon aty me ta .i kishit nimue atd kur e vran shkit n bashkpunim me shqiptart. sa interesant gjith rrike aty kadri vesel dhe regjep selimi po bash qat nat nuk qelluen aty pse more .as jo veq aty po as per rreth me i nihmue. kjo dthot se vet e kini vra.lene njerin ne t pushon i qet. s ju jini armiqt e tij ma tmdhoj.

Lapsi
11-12-09, 22:04
Kuuu mos met shajt tyyyy kur se respekton voten e popullit kur IBRAHIM RUGOVA i ka marr votat e mbi 65% te qytetareve te KOSOVES....ma krahason me hashimin qe mezi i kalon 30%!!

Tash tregom,veq mos rrej....kush jan qata qe iken e eee lan KOSOVEN,dhe kush jan qata qe luftuan per KOSOVEN?? me siguri te je pjese e shumices se ikur ahhahhhahahhahhaa

MemphiSx
11-12-09, 22:08
me siguri te je pjese e shumices se ikur ahhahhhahahhahhaa


A pi sheh njeri qe osht larg realiteti,qysh i ik realitetit....i tmerrshem je.!!!

pirro
11-12-09, 23:37
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
kuku per mue qe t'kam ba add ne MSN...! ja ispat jeni t'gjithe ketu n'forum qe poqese ndodh ndonje atentat ose dhe vrasje e Urates ta dini se nga vie ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. ...!

Pirro, t'rrime shtrember e t'flasim drejte...! Kujt n'bote me shume si kane dale lote se mue kur kam lexue rrefimin e vajzes se Ademit...! Ama, degjo ketu daden...! Mekate mbushemi kur flasim dhe ngrisim ne piedestal Ademin para/prane viktimiva tjera te luftes...! Ik dhe lexo librin me storie te verteta te dhunimeve te grave/femijve gjate luftes...! A nuk eshte gjynah a...? Sa e sa vete te tjere i vrane e i dogjen...!

ps: trim e i menqur eshte ai qe i shpeton njerezit/familjen...! HERO shpallet ai njeri qe shpeton grate/femijet vendin, po jo ai qe lejon t'vriten edhe femija e djepit...! mos m'lodhni me filozofina koti ketu...! Mos mendoni se ju ka dhimbsur juve me shume se mua Ademi e pikerishte grate e femijet e asaj shtepia...!Mirepo, edhe vdekja ka dallim prej vdekjes a...?!!! I morri plumbi dhe mbyllen syte, paramendoni si e qysh i kane dhunue gocat femije, u kane pre kokat njerezve para familjes, u kane nxjerr zemrat per s'gjalli...! E pse jo t'mos flitet e ngritet lapidar per ta/to...!

E dini kur do ta shpallja HERO nje njeri? vetem athere kur vertet lufton/mbron pragun e tij personal dhe vendore ...! Por jo kur kap nje kallash ne dore dhe i vritet/masakrohet edhe femije i djepit...!


ps: kam shique ne Youtube dasmen e djalit ye Adem Jasharit....! Besomeni ne Zot se jam skuq/m'ka kap siklet me ata njerez e me ato daire...!!!!!!!!!!!!!!!! Shiqone t'vllain e tij me tirqi e plis si vallezon....!!!!!!


ps: drenicaket e ngriten drenicakun per veten e tyre jo se u bente/bene per te...! po t'ishte ashtu do ti dilnin ne ndihme ate dite qe e rrethuan...! Lum vllai i tij qe shpetoi i gjalle....!!! Jau pa hajrin tybe!

pspsps: po t'ishte i gjalle Ademi, ju betohem se edhe me keq se per Gani Gecin do flisnit pikerisht ju drenicaket...!

pspsps: edhe gjenerali e edhe komandanti duhet t'jete me shkolle adekuate...! ata te cilet dijne strategji te luftes dhe armikut...!!!Pra, Abetare une erdha aty ku kam dashur t'ju godas,shih fjalin e parafundit te bolduar...!

Jaaa rri shlir. Fol shlir, krejt per veti e ke. Mire e the se Ademi eshte njejt si per mu si per ty, une jam antar ti je antare e ketij forumi. Mire kish qene qe moderatort perkates ti shlyejn shkrimet qe kane te bejn me njollosjen e figures Kombtare te Adem Jasharit, asgje me shume vetem te shlyhen.

Vertet Urate sja vlen te komentoj ma shume ty lidhur me ate shkrim qe e kishe pas shkru.

Arb
12-12-09, 00:20
Ani kur po i shoh shkrimet e ketij grekofilit (Lahperit), ketij birit te shkines, qe per here te pare ka degju per Kosoven pas 1999-tes. Pse bre njeri flet per gjera qe nuk i din? A pse!?

Te ka pa met ty me na tregu se kush paska luftu e kush e paska nshu Kosoven.

Masi te tjeret po i pyet me shprese se ata e kane leshuar KS, ti bir shkine ku ke gjate luftes?

Nese nuk ke qene kurre ne Prekaz, hajt shko e meso me te vertete se cka ka ndodh. Aty ka pas masaker. Ashtu sikur shume e shume masakra te tjera ne KS. Ademi nuk eshte vra si Komandant, ashtu sic e kane ba pas vdekjes, qe te keqperdorin gjakun e tij te familjes.

Ku ka ndodh ne bote, Komandanti Legjendar me vdek me familje. Ai si shume e shume te tjere ka provu me e mbrojt pragun e shtepise te tij.

GG flet te verteten kur thote se ne KS nuk ka pas lufte. Ai qe ka qene ne Kosove ne ate kohe, e qe don me e pranu te verteten e din qe s'ka pas lufte. Ka pas masakra mbi popullaten e pa mbrojtur civile.

Ne Kosove kane ndodh vetem dy beteja, ajo e Loxhes, dhe e Koshares.

Ata qe shkruajne histori te rreme, per ate se cfare ka ndodh ne Kosove, ata ua kane lakmi historise se rreme te Shkijeve.

Gjeneratat e ardhshme nuk kane nevoje te mesojne histori te rreme, me lavdi pas lavdie.

Dreni2
12-12-09, 00:30
Tu i ndegju prralllat e disave ketu njeri mundet me ardhe vetem ne nji perfundim :

Serbia kurre se ka dashte Kosovan , po fuqit e medha ja kan dha me zor , e pa knaqne pse ju ka dha Kosova preja fillimi kjo ka organizu individ dhe grupe te ndryshme per me ba rezistenc e me ja Hjek ket territor serbis , keshtu qe gjenerat mas gjenerate serbia regruton "shpijuna " per me nis rezistencen , por kurrsesi nuk arrin qellimin .

Keshtu qe Kaspi i ballkanit arrin ta krijoj nji gjenerat te re te "Shpijunav" te cilet i aktivizoi kure e pa se ne dejton prap Europa nuk po don me ja Hjek Kosoven nga pushtteti serb.

Kjo gjenerata e Fundit e " Shpiunve " te serbis arriti ate qe per 100 vjet nuk arriten ta bejn " shpijunat" tjer .

Kjo gjenerata e fundit e "Shpijunave " arriti qe ata te cilet ja dhan Kosoven pa drejt serbis te binden se Serbia ma spe dojka Kosovan , keshtu qe 77 dite gjujten raketa mbi serbin si denim pse i ka tradhtu dhe ka organizu " shpijuna " per me ja marr serbis Kosoven.

I vetmi qe ka qen " patriot " dhe qe ja ka dashte te miren Kosoves kan qen LKK dhe LDK te cilet kurre skan pranu me u ba spijuj te serbis e me i ndihmu serbis me ja Hjek Kosoven te dhane me zor .

Letra duron gjithqka …

Urata
12-12-09, 03:00
Jaaa rri shlir. Fol shlir, krejt per veti e ke. Mire e the se Ademi eshte njejt si per mu si per ty, une jam antar ti je antare e ketij forumi. Mire kish qene qe moderatort perkates ti shlyejn shkrimet qe kane te bejn me njollosjen e figures Kombtare te Adem Jasharit, asgje me shume vetem te shlyhen.

Vertet Urate sja vlen te komentoj ma shume ty lidhur me ate shkrim qe e kishe pas shkru.


Pirro, une te tregova se c'na thonte drenicaku i gjalle per drenicakun e vdekun...! une nuk e kam njofte Adem Jasharin e asnje nga ai Fshat...! be t'boj ne cka duash se ai filan fisteku thonte ashtu...!

Edhe Adem Jashari perkrahte Rugoven, paramendoni sikur t'ishte i gjalle cka do flisnit/shanit per te...! Rrini e mos na shurdhoni ketu kili-mili, me pas qene t'mire e t'mbare tane Drenica ishi que n'kembe ate dite e i kishi dale ne n'dihme...!

Ju vetem te vdekun i doni shqiptaret guximtare dhe ata t'penes...!

ps: GANI GECI, kish pas ba hygjym mirepo keta "jaranat" e Nazimit e t'juejt i kishin pas dale n'prite...!

Urata
12-12-09, 03:02
Rrespekt sa te thuash per familjen Jashari,por vertete kur e mendon metoden e luftes qe ka bere Adem Jashari,thua mos paskam jetuar ne kohen e kacakeve.Lufta pa dyshim nje dite do te niste,por ne menyre me te pergatitur ,besoj.


Ps.prit tash akuzat kunder mendimit te lire:redface: .


u t'paste prue Zoti me t'mira ty...! mendime t'thekuna po ipshe gjithekund...!

Urata
12-12-09, 03:14
Mos te ishte NATO, sot skishum fol. Kthene traken para 11 viteve. Po harroni shume shpejt.


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaa....! o keta s'mundem me i mendu ato kohera kurre! a e din perse...? sepse, lufta i beri "njerez" keta" insona", dhunuen, vrane e uzurpuen cka pate e munden...! lufta jau mbushi barkun buke e i 'zdjergu n'sheher', biles u bene edhe QEVERITAR...!!!!Hajde shype hajde, a ki gjini femrore ti te shpija? Mos shaj ne forum se sta ka maru baba

hic mos ke derte se ndryshe nuk i shohin/therrasin as ato t'vetat...! ani prej mbas lufte ketyre u ka ra shiu n'kallamoq, "bushtrat" e tyre me dimija n'shtepi, e "bushtra" t'reja cfare te duan...!

pirro
12-12-09, 11:27
Pirro, une te tregova se c'na thonte drenicaku i gjalle per drenicakun e vdekun...! une nuk e kam njofte Adem Jasharin e asnje nga ai Fshat...! be t'boj ne cka duash se ai filan fisteku thonte ashtu...!

Edhe Adem Jashari perkrahte Rugoven, paramendoni sikur t'ishte i gjalle cka do flisnit/shanit per te...! Rrini e mos na shurdhoni ketu kili-mili, me pas qene t'mire e t'mbare tane Drenica ishi que n'kembe ate dite e i kishi dale ne n'dihme...!

Ju vetem te vdekun i doni shqiptaret guximtare dhe ata t'penes...!

ps: GANI GECI, kish pas ba hygjym mirepo keta "jaranat" e Nazimit e t'juejt i kishin pas dale n'prite...!

A mundem edhe une me fol se cka kom ni edhe une per Ibrahim Rugoven?? Edhe cka kom ni une per Skenderbeun dhe ato e i kam ni jane burime Serbe, a mund ti plasojme ato ne forum me tendenca.

Sa m shume mundohesh te arsyetohesh aq me keq ban!

BACALOKU
12-12-09, 11:34
A mundem edhe une me fol se cka kom ni edhe une per Ibrahim Rugoven?? Edhe cka kom ni une per Skenderbeun dhe ato e i kam ni jane burime Serbe, a mund ti plasojme ato ne forum me tendenca.

Sa m shume mundohesh te arsyetohesh aq me keq ban!

aga pirr qitu e ki mir. krejt qka vizlon nuk osht dukat.

Dreni2
12-12-09, 13:00
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pirro
A mundem edhe une me fol se cka kom ni edhe une per Ibrahim Rugoven?? Edhe cka kom ni une per Skenderbeun dhe ato e i kam ni jane burime Serbe, a mund ti plasojme ato ne forum me tendenca.

Sa m shume mundohesh te arsyetohesh aq me keq ban!


Qe nji adres e burimeve serbe , nuk dallojn shum nga burimet e ledekecav ..

http://www.srbijazemljaheroja.com/albanian_terrorism_crime2.pdf

Arb
12-12-09, 15:21
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pirro
A mundem edhe une me fol se cka kom ni edhe une per Ibrahim Rugoven?? Edhe cka kom ni une per Skenderbeun dhe ato e i kam ni jane burime Serbe, a mund ti plasojme ato ne forum me tendenca.

Sa m shume mundohesh te arsyetohesh aq me keq ban!


Qe nji adres e burimeve serbe , nuk dallojn shum nga burimet e ledekecav ..

http://www.srbijazemljaheroja.com/albanian_terrorism_crime2.pdf

Edhe sipas teje cdo njeri ne listen e dalur nga burimet e shkijeve qenka hero.

Edhe s'ki nevoje me na tregu se je shfletues i rregullt i websiteve te shkijeve. Merre parasysh qe ka Shqiptare qe nuk dojne me pa gjuhen magjupe te shkijeve.

premium
12-12-09, 15:59
... dhe sidomos njeri ketu qė po shprehet me fjale patriotike mbi patriot kombetare .. ndėrsa nė kohėn e luftes se fundit u mshef en kolibė tė qenit ..hahaha

-Po besa shume patriote pas luftes kemi parė . sidomos njėri gjuhen po don me pėrbi duke treguar patriotizmin e vet - me pasaportin sėrb .
- Ata qė shprehen shumė patriotike... rujuni djema se e shesin vatanin pėr pesė para.

Urata
12-12-09, 16:03
A mundem edhe une me fol se cka kom ni edhe une per Ibrahim Rugoven?? Edhe cka kom ni une per Skenderbeun dhe ato e i kam ni jane burime Serbe, a mund ti plasojme ato ne forum me tendenca.

Sa m shume mundohesh te arsyetohesh aq me keq ban!

pirro, une tu drejtova tye qe t'marrin vesh te tjeret...! ne asnje menyre nuk mendue qe ti je i tille...!dhe kjo qe thue nuk vlen si shembull per rastin qe flasim une dhe ti, SORRY...! NE, nuk jem armiq n'mes vete e para se pares, ne jemi rob te nje shpie duke u mundua t'gjejme rrugen me t'mire e t'perbashket ne mosvllavrasje per karrik/pushtet...!

stay tuned!

Lapsi
12-12-09, 16:15
... dhe sidomos njeri ketu qė po shprehet me fjale patriotike mbi patriot kombetare .. ndėrsa nė kohėn e luftes se fundit u mshef en kolibė tė qenit ..hahaha

-Po besa shume patriote pas luftes kemi parė . sidomos njėri gjuhen po don me pėrbi duke treguar patriotizmin e vet - me pasaportin sėrb .
- Ata qė shprehen shumė patriotike... rujuni djema se e shesin vatanin pėr pesė para. ndoshta edhe po na raportojn nga beogradi ahahhaahhhahhha

premium
12-12-09, 16:32
ndoshta edhe po na raportojn nga beogradi ahahhaahhhahhha
..po-po-po hiē pa vesvese e kemi ata patriota qe e kanė mardhanjet tregtare e fort me sėrbin , te cilet na kėnaqen duke na sjell mallrat ushqimore 80% nga serbia e bashk me tomlin e biligradit.
-Rolin ma te madhe ketu kan luajtur patriotet ...
patriot tė jesh domthanė tė jesh trim e guximtar me punu me tregtinė sėrbe...

Dreni2
12-12-09, 18:44
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dreni2
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pirro
A mundem edhe une me fol se cka kom ni edhe une per Ibrahim Rugoven?? Edhe cka kom ni une per Skenderbeun dhe ato e i kam ni jane burime Serbe, a mund ti plasojme ato ne forum me tendenca.

Sa m shume mundohesh te arsyetohesh aq me keq ban!


Qe nji adres e burimeve serbe , nuk dallojn shum nga burimet e ledekecav ..

http://www.srbijazemljaheroja.com/al...ism_crime2.pdf (http://www.srbijazemljaheroja.com/albanian_terrorism_crime2.pdf)


Edhe sipas teje cdo njeri ne listen e dalur nga burimet e shkijeve qenka hero.

Edhe s'ki nevoje me na tregu se je shfletues i rregullt i websiteve te shkijeve. Merre parasysh qe ka Shqiptare qe nuk dojne me pa gjuhen magjupe te shkijeve.Um fal shoku Patriot , se te koke ba nervoz per ket faqe , besom se me pas dite qe prekesh kaq shum , kurre se kisha postu , sorryy aaa ...

ps. veq te kisha keshillu , masi ja paske kaq shum merzi ketyre akuzav te serbis , te mos i merrni aty , e mi perkthy ne shqip , e nese ti nuk i perkthen thuju atyre perkthysve tuaj te na kursejn nga keto sene se e dime ku po i merrni ... shqip apo shkinisht nuk kan shum dallim nga akuzat e juaja .

E sa i perket asaj pyetjes suaj per Hero , po te pergjigjna shkurt .

Per mendimin tim gjdo Shqiptar, qe ka kap pushken e ka tentu me e Qliru kosoven ashte HERO.

Pore kjo nuk dmth , se gjdo Hero i cili ka deviju mas lufte dhe ka ba krim nuk duhet te pergjigjet para drejtsis .

Po ashtu mendoj se ju qe po dilni ketu e keni aq shum argumente kunder personav te caktum , e nuk i paraqitni ne organet e drejtsis , nuk ja doni te miren kosoves .

Me hesht krimin ashte KRIm edhe ma i madhe , banu PATRIOTA e shkoni atje ku ashte veni e akuzoni . Mos shitni ktu fillozofina .


Lamtumir pergjithmon Patriota .

shfletuesi_
12-12-09, 18:53
Une do i mbyllja kapakun kesaj teme. Ska ma diskutime ska ma CD-ja kshtu qe deri ne seancen tjeter salla te mbyllet :)

Lapsi
12-12-09, 19:02
Une do i mbyllja kapakun kesaj teme. Ska ma diskutime ska ma CD-ja kshtu qe deri ne seancen tjeter salla te mbyllet :) une jam per hahahaa

Abetare
12-12-09, 20:16
Une do i mbyllja kapakun kesaj teme. Ska ma diskutime ska ma CD-ja kshtu qe deri ne seancen tjeter salla te mbyllet :)


Pse a kaē shpejtė i erdh fundi Gani Gecit a ?

BACALOKU
12-12-09, 20:34
[quote=Abetare]Pse a kaē shpejtė i erdh fundi Gani Gecit a ? Unė jam luftėtar i orėve tė para e ju “veteranė” tė ditėve tė fundit tė luftės

Duke u bazuar nė kompetencat e saj statusore, Kryesia e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė e ka pėrjashtuar Gani Gecin nga OVL e UĒK-sė, pėr shkak se ai ka bėrė shkelje tė rėndė tė Statutit tė Organizatės dhe njollosje tė vlerave tė UĒKsė, si dhe vendosje tė interesave partiake ose interesave tė tjera mbi ato tė Organizatės. Kėshtu thuhet ndėr tė tjera nė vendimin e lėshuar nga Zyra pėr media e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė, tė nėnshkruar nga Muharrem Xhemajli, kryetar i kėsaj Organizate. Menjėherė pas kėsaj deklarate ka reaguar deputeti Gani Geci, i cili ka thėnė:” Unė kam qenė pjesė e luftės nė Kosovė prej 30 dhjetorit tė vitit 1991, ndėrsa Muharrem Xhemajli tash nuk ka mundėsi t’i nxjerrė nga varri policėt e Serbisė tė vrarė prej asaj kohe nė Kosovė. Ky farė Muharremi ėshtė i vonė. Ėshtė luftėtar i viteve 1998-99 dhe ka veshur uniformėn e rrobaqepėsve privatė tė Prizrenit e jo uniformėn origjinale tė UĒK-sė”. 

Arb
12-12-09, 20:36
Um fal shoku Patriot , se te koke ba nervoz per ket faqe , besom se me pas dite qe prekesh kaq shum , kurre se kisha postu , sorryy aaa ...

ps. veq te kisha keshillu , masi ja paske kaq shum merzi ketyre akuzav te serbis , te mos i merrni aty , e mi perkthy ne shqip , e nese ti nuk i perkthen thuju atyre perkthysve tuaj te na kursejn nga keto sene se e dime ku po i merrni ... shqip apo shkinisht nuk kan shum dallim nga akuzat e juaja .

E sa i perket asaj pyetjes suaj per Hero , po te pergjigjna shkurt .

Per mendimin tim gjdo Shqiptar, qe ka kap pushken e ka tentu me e Qliru kosoven ashte HERO.

Pore kjo nuk dmth , se gjdo Hero i cili ka deviju mas lufte dhe ka ba krim nuk duhet te pergjigjet para drejtsis .

Po ashtu mendoj se ju qe po dilni ketu e keni aq shum argumente kunder personav te caktum , e nuk i paraqitni ne organet e drejtsis , nuk ja doni te miren kosoves .

Me hesht krimin ashte KRIm edhe ma i madhe , banu PATRIOTA e shkoni atje ku ashte veni e akuzoni . Mos shitni ktu fillozofina .


Lamtumir pergjithmon Patriota .
Oj arushe,

E dime te gjithe kush cka ka bo, e nuk ka nevoje me lexu prej Shkijeve per askend. Akuzat e shkijeve ndaj x personave nuk i ben ata automatikisht bijte me te mire te Kombit.

Po flasim per dicka qe ka ndodh para nje dekade, dicka qe e perjetuam te gjithe, e jo per dicka qe ka ndodh para disa shekujve.

E ti e zagare te tjere, ngulne ne kry nje here e pergjithmone, se ata qe vertete i kane kthy pushken Shkaut, ose jane te vrare, ose i jane kthyer jetes normale, pa i be reklame vetes, as me ndonje liber, e as me paraqitje ne media, as nuk jane pasuru brenda dites.

Ata (te gjallet) qe rrrehin gkyks qe kane ba dicka ne lufte, jane vetem njerez qe kane perfituar vazhdimisht ne emer te luftes, gjakut te reneve...

Arb
12-12-09, 20:38
[quote=Abetare]Pse a kaē shpejtė i erdh fundi Gani Gecit a ? Unė jam luftėtar i orėve tė para e ju “veteranė” tė ditėve tė fundit tė luftės

Duke u bazuar nė kompetencat e saj statusore, Kryesia e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė e ka pėrjashtuar Gani Gecin nga OVL e UĒK-sė, pėr shkak se ai ka bėrė shkelje tė rėndė tė Statutit tė Organizatės dhe njollosje tė vlerave tė UĒKsė, si dhe vendosje tė interesave partiake ose interesave tė tjera mbi ato tė Organizatės. Kėshtu thuhet ndėr tė tjera nė vendimin e lėshuar nga Zyra pėr media e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė, tė nėnshkruar nga Muharrem Xhemajli, kryetar i kėsaj Organizate. Menjėherė pas kėsaj deklarate ka reaguar deputeti Gani Geci, i cili ka thėnė:” Unė kam qenė pjesė e luftės nė Kosovė prej 30 dhjetorit tė vitit 1991, ndėrsa Muharrem Xhemajli tash nuk ka mundėsi t’i nxjerrė nga varri policėt e Serbisė tė vrarė prej asaj kohe nė Kosovė. Ky farė Muharremi ėshtė i vonė. Ėshtė luftėtar i viteve 1998-99 dhe ka veshur uniformėn e rrobaqepėsve privatė tė Prizrenit e jo uniformėn origjinale tė UĒK-sė”. 

Eh sa zagare te shumte jane si puna e ketij Magjup Muharrem Xhemajlit.

Po cfare organizate e veteraneve te luftes kjo bre, keta organizate e te veteshpallurve veterane te luftes...

Shpati
12-12-09, 23:02
[quote=BACALOKU]

Eh sa zagare te shumte jane si puna e ketij Magjup Muharrem Xhemajlit.

Po cfare organizate e veteraneve te luftes kjo bre, keta organizate e te veteshpallurve veterane te luftes...

Gani Geci nuk esht dasht te pranohet fare ne SHOQATEN E VETERANEVE TE LUFTES.
GANI GECI KA QEN RRUGAQ QE KA VRARE KOMANDANTIN E UQK.

shfletuesi_
12-12-09, 23:05
Pse a kaē shpejtė i erdh fundi Gani Gecit a ?

Paj ndryshe fundi nuk eshte.

realisti64
14-12-09, 01:19
Edhte per te vjell kur degjon ata qe kane tradhetuar luften dhe jane pjesemarres ne krime ,te degjosh si flasin per kombin dhe per moralin.
Japin leksikone kur e din vet Demo(u)zi se martesa me gocen e xhaxhait pasqyron ne detale biografine e tij .

Vrasja e Adrian Krasniqit i vene ne gracke,pastaj Zahir Pojazitit i vene

gracke, jane skenare te nxitura dhe organizuara nga 'komandant Dema'
Gjurmet e krimit te vrasjes se dyfisht Isuf Haklaj, Sabahate Tolajt e ndjekin
prapa Demen gje per te cilen ishte burgos ai dhe vellau i tij..

por me lidhjen qe kishte Mirani(I.K) me qarqe serbe dhe qarqet serbe lidhjet qe kishin me Unmik ben qe perkohesisht te lirojne vellaun e Demo(u)zit nga hapsanja,per krimet ,vrasjet kunder shqiptarve..

Buria po bie edhe per juve qe jeni mshefe nen gezofin e 'clirimtarit'.

Akuzat e Sanije sandokanit ne kete kohe jane akuza te motivuara politike dhe te nxitura ..kot e thot ajo qe nuk eshte e nxitur tani del edhe me bindse kur pispillohet me pseudopatriotizmin e saj qe e njohim te gjithe..

Nese kjo nuk qenka politike ku ishte kjo 'zonje' per 10 vite pse deri tani ju dasht te vendosi per nje kunder pergjigje ndaj DVD qe e zbuloi komandanti dhe luftetari i lirise Gani Geci..nuk keni ju ndergjegje andaj edhe genjeni ashtu hapur ..mendoni qe ne nuk u shohim kur genjeni..ju nuk mund te jeni me shume
te krisur se c 'jeni te kriminalizuar.

Keto perpjekjet e Sanije Sandokanit jane qesharake dhe te deshtuara ,do te kene fatin e perpjekjeve te tentim vrasjes qe kishte bere vite me radhe kunder Ganiut dhe vellezerve te tij,meqense kjo nuk e kishte bere prapa atyre tentim atentateve eshte Azem Syla Sabit Geci por e perdorin kete te vejen e shkrete
per momente te caktuara per t'i mbuluar krimet e veta qe nuk mund askush te ua mbuloj.

boshko buha,

ti tek je edhe ma budall sesa qe e kam mendu.Sa here pot the sme je ka um ngaterron e nuk po nalesh nihere me mendu a je kun ne toke te zotit a s'je.

psikopatooo, nese je ne ks ta jepi numrin e telit e takohum kur dush edhe e sheh kush jam, perndryshe s'kam cka me fol me ty pa shku mas pari me vizitu naj psikiater,ok?

Urata
14-12-09, 04:37
Pse a kaē shpejtė i erdh fundi Gani Gecit a ?


PDK-istet moti i paten kurdise fundin...! Ky njeri ka akoma per te dhene/thene per Kosoven, andaj fundi i atyre qe ti lufton per ta ngeli fillim per Ganiun...!

Abetare
14-12-09, 07:55
PDK-istet moti i paten kurdise fundin...! Ky njeri ka akoma per te dhene/thene per Kosoven, andaj fundi i atyre qe ti lufton per ta ngeli fillim per Ganiun...!


Ah noj Uratė ishalla s'thotė mė asgjė e nuk i dhuron mė asgjė Kosovės , Ganiu se mjaftė mė bile tepėr .... Jo , qė Pdk po ja bjen fundin , por scili fillim e ka njė fundė , mos shkelė nė dėrrasė t'kalbur s'e do rrezohesh .....

realisti64
14-12-09, 09:11
PDK-istet moti i paten kurdise fundin...! Ky njeri ka akoma per te dhene/thene per Kosoven, andaj fundi i atyre qe ti lufton per ta ngeli fillim per Ganiun...!

pastruese e diaspores,

perdore ndihmen e moderatorve me mi fshi shkrimet si kunderargument per postimet e mia.

S'kam cka diskutoj me ty...pergatitu me vizitu kriminelin ne biruce edhe naj dite e nashta e hup ate qaraveshjen se s'po i shkon hiq nje plake si ty haaaaaaaaa haaaaaaaaaaaa...

rafet llapjani
14-12-09, 09:14
A u lodht amuj me gjyku hiq moreeeeee :biggrin:

Lapsi
14-12-09, 09:32
A u lodht amuj me gjyku hiq moreeeeee :biggrin: temat e politikes jane be pershesh...

rafet llapjani
14-12-09, 09:36
temat e politikes jane be pershesh...

ahahah o Lapssssssssss o jom tu tut mos po bajn kta antart e dardanis najkanin atentat se shum pi marrin gjerat ngat zemres ani shyqyr sjon ne parlament se moti ishin gjue me tulla aghaghaaghaghahgaghghagh

jEtA_1
14-12-09, 09:38
Ketu mund te them se te gjitha partit LDK,AAK,LDD,AKR ne kualicion kunder PDK i vetmi populli ne kualicion dhe ne perkrahje te PDK

Urata
14-12-09, 14:17
Ah noj Uratė ishalla s'thotė mė asgjė e nuk i dhuron mė asgjė Kosovės , Ganiu se mjaftė mė bile tepėr .... Jo , qė Pdk po ja bjen fundin , por scili fillim e ka njė fundė , mos shkelė nė dėrrasė t'kalbur s'e do rrezohesh .....

Harrojeni GANIUN e juaj drenicak...! Kujtoni kokat e vrara mbas lufte....! AJKEN e shtetit e vrane qe t'behen pushtetare...! Aq sa nuk e njoh Hashimin personalishte aq nuk e njoh dhe Ganiun, qe te dy jane tuejt...!

E ganiu flet per keta njerez, shkumon biles...

Urata
14-12-09, 14:20
pastruese e diaspores,

perdore ndihmen e moderatorve me mi fshi shkrimet si kunderargument per postimet e mia.

S'kam cka diskutoj me ty...pergatitu me vizitu kriminelin ne biruce edhe naj dite e nashta e hup ate qaraveshjen se s'po i shkon hiq nje plake si ty haaaaaaaaa haaaaaaaaaaaa...ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
pastofte grue e jote, Nene apo dhe moter si una...! besom se do ndiheshe mire...!ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ani dhe plake me thirrka.... KRIMINELET jane tuejt, t'gjithe drenicak....

teutaA
14-12-09, 18:31
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
pastofte grue e jote, Nene apo dhe moter si una...! besom se do ndiheshe mire...!ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ani dhe plake me thirrka.... KRIMINELET jane tuejt, t'gjithe drenicak....

hahahaha pastruese e diaspores ahhahah qata ju ka ardh berllogu te hunt ne ks se kta krejt prof dr jan ska kush fshin krejt ka dy diploma ner tepih i kan:wink:

edhe ti oj e gzueme lej patriotat le te knaqen me shtetin e tyre qy:smile:

MemphiSx
14-12-09, 18:34
hahahaha pastruese e diaspores ahhahah qata ju ka ardh berllogu te hunt ne ks se kta krejt prof dr jan ska kush fshin krejt ka dy diploma ner tepih i kan:wink:

edhe ti oj e gzueme lej patriotat le te knaqen me shtetin e tyre qy:smile:Bile bile edhe Nazim Bllaces i ka ra hise,me maru diploma fals per gjenit e drenices hahaahahaahah!

Nazimi tha se ne shkollen e larte pedagogjike ne Gjakove,jon maru me qindra diploma falso per Prof.Dr-at e dreniceas!!

Kaqanikasja
14-12-09, 19:09
Bile bile edhe Nazim Bllaces i ka ra hise,me maru diploma fals per gjenit e drenices hahaahahaahah!

Nazimi tha se ne shkollen e larte pedagogjike ne Gjakove,jon maru me qindra diploma falso per Prof.Dr-at e dreniceas!!

Po edhe Ramush Haradinaj kish thon me pas dit qe eshte aq lehte me kry fakultetin e kisha kry edhe shkollen e mesme e qe qfar njerz mbajn partit tjera se te PDk-se ju kan bo iri po qka tju bojsh qe po jan Nje te Paret ju ngushlloj per kete skem qka tju bojm...

Oqeani
14-12-09, 19:15
Ēka me thene kur nuk ka se ēka !
Mendojshim se kemi njerz te ndershem - por !!!

shfletuesi_
14-12-09, 20:14
Ketu mund te them se te gjitha partit LDK,AAK,LDD,AKR ne kualicion kunder PDK i vetmi populli ne kualicion dhe ne perkrahje te PDK


E sakt dhe e vertet por siq u pa ndryshime nuk sollen asgje keto zgjedhje me balotash PDK vetem u forcua dhe me shume.

Urata
15-12-09, 15:43
A i erdh fundi kujt a jo...! sikur mos t'angazhoheshin deri ne ate mase qe "t'fitojne" edhe kete here PyDyKashat, athere do duhej filluar urgjentisht t'prangosen...! u duhet edhe pak vakt per pastrim te disa gjurmeve dhe plaqkitje per te fundit here...!

ps: ata kane guret edhe arrat...! kane godit e kane thye si kane dashte...!


KUR PO E VRET SANIJA GANIUN, a diti kush me na tregue...?

Lapsi
15-12-09, 15:44
erdhi erdhi... gripi i derrave