PDA

View Full Version : Hajgaret Ndėrkombėtare dhe Ēmimi NOBEL pėr OBAMĖN.


murrizi
10-12-09, 21:51
Kur Amerika don tė luftoj me dikė, ajo e bėnė atė,
kur Amerika don tė hakmerret ndaj dikujt, ajo poashtu e bėnė atė.
Kur Amerika don tė vendos paqe diku nė botė e bėnė edhe atė.
Kur Amerika don ti jap dikujt njė Ēmim, qoft edhe ēmimin mė tė lart pėr paqe, e kthehet e propozon njė njeri qė ska t'boj me asigjė, pėrveq ca fjaėve tė thėna nė foltore gjatė fushates zgjedhore, ajo prap e arrin atė.
Po tė jetė ky edhe Presidenti Barack Obama !
Kėtu tė pshtjellet vėrtet gjuha, dhe tė mbet e shtrembėruar goja.
Barac Obama mori Ēmimin Nobel pėr Paqe, pa e bėrė asnjė gjė pėr at-ė.
Luja bab (a) *Amerik luja....

GjIlAnAsI_cSi
11-12-09, 01:23
Jo ne kete rast Obama nuk e ka meritu qit sene kjo eshte shum e vertet por meqe Amerika eshte Amerik na veq mundemi me ja uru edhe me i'u lut zotit me vazhdu edhe ne te ardhmen me qen Amerika #1 ne bot per gjithcka.

Ky bithziu met vertet se ka meritu qit sene , qit sene u dasht mja dhan Hashim Thacit me qu me drejt kshtu po foli pa hajgare se ai e solli qetsin ne ballkan dhe i dha nje plus ballkanit dhe fund per luftra.

Une ja kisha dhan gjys flete Hashimit edhe gjys Jakup Krasniqit.

premium
11-12-09, 09:58
Ka meritu cmimin nobel , mbasi ka vepru nje hap te mire e paqes per Avganistanin te largon trupat e tyre nga ai vend.

Makresh
11-12-09, 10:03
Ka meritu cmimin nobel , mbasi ka vepru nje hap te mire e paqes per Avganistanin te largon trupat e tyre nga ai vend.


???

30'000 ushtar veē sa i dėrgoi ne Afganistan, e nuk i dergoi per me ēel bunara e me prashit ara pora ta instaloj "demokracin" me forcė.

Ky ēmim i u dha vetėm pse ishte i zi e jo pse e donte paqėn mbi te gjitha !

Deri me tash, asgje nga premtimet e tia s'eshte arritur.

premium
11-12-09, 10:11
30.000 ushtare kerkon nga trupat e Turqise me kuader te NATOs , Afganet pranoj pelqimin e ushtrise Turke e jo Amerikane.
une keshtu jam informu.

E ndasht nuk qon aq pesh se eshte i zi ,, Shqiptaret i dojm edhe ate magjup sepse eshte Amerikan.

GjIlAnAsI_cSi
11-12-09, 15:13
Ndegjoni t'jau them nja dy fjal..

Ne Afganistan , Irak , Iran e vetmja forca e sjell demokracin ne ato vende. Une nuk e shof te keqe edhe 100.000 mij nqs i sjell sepse eshte ne te mire te tyre lufta kunder talebanve te bin lladenit.

Amerika i ka studiu cfar kafsh jan prandaj edhe ka provu forcen.

Kotorristi
11-12-09, 16:05
kan than mos kofsh i fort

Kotorristi
11-12-09, 16:09
Ndegjoni t'jau them nja dy fjal..

Ne Afganistan , Irak , Iran e vetmja forca e sjell demokracin ne ato vende. Une nuk e shof te keqe edhe 100.000 mij nqs i sjell sepse eshte ne te mire te tyre lufta kunder talebanve te bin lladenit.

Amerika i ka studiu cfar kafsh jan prandaj edhe ka provu forcen.

Qa po thu ej ata spo dikan me majt shtetin e vet veq duhet me shku ame .. me ju tregu ,amerika ka interesa te vetat aty se jo si rrezikohet diqka prej talebaneve edhe nese don me dit ti taleban nuk e ka kuptimin e kriminelit qysh po i qujn po taliban ne gjuhen e tyne i bjen student

Etnical
12-12-09, 01:25
Edhe un pajtona me shumicen e juve se Obama as 1%n uk e ka meritu ket qmim,un nuk muj me kuptu se si ju ipet ky qmim ni presidenti i cili i dergon 30mij djem tri me luftu kjo ska lidhje me paqen,po qeshtu esht kur je president i ni shteti tmadh siq esht Amerika...

teutaA
12-12-09, 04:51
ka sjell paqe ne zemrat e atyre qe me vite te tera u shtypen

SANTANA-29
12-12-09, 11:06
Po sipas juve ketu ne forum kujt me ja dhane Ēmimin Nobel ,
Presidentit te Iranit Ahmadinexhad, apo,,,

Per menden time e meriton Obama,se ska tjer ,

murrizi
12-12-09, 14:28
Nce-k, po silli e po silli por prap spo e prek askush thelbin, me nji anė tyben po mvje mirė po tė ishte ashtu (demek po dijm po dijm, e kam fjalėn shqiptart po dijn me bo diplomaci) nėse ėshtė ndryshe, pra qė sja keni haberin me nji fjal pėrse u zgjodh Barack Hysein Obama fitues i ēmimit Nobel, edhe atė pėr paqe bile (mos harroni ai kėto ditė vetėm e ka tėrhjek atė, marrė e ka ende pa u zgjedhur kryetar bile) atėher ja dikushi, qė guxon ta thotė edhe atė pa asnji qime n'gjuhė.

Ta thom a mos ta thom...... ?

Jo, shiqoni, pėr momentin nuk due me "thon" me shpres qė ju dhashė pak matrijal sa pėr t'filluar edhe ju ta xhigloni trurin....
Hajdeni njerz hajdeni, mos u tutni se nuk u vjen CIA tė shpia me ju kidnapu (qeshtu mkan premtu spaku).

Etnical
12-12-09, 17:29
ka sjell paqe ne zemrat e atyre qe me vite te tera u shtypen


Per kon e ki fjalen kur pe thu ''qe ka sjell paqe ne zemrat e tyre qe me vite kan qen tshtypun''nese menon per popullin e Afganistanit dhe Irakut e ki gabim se ket liri qe ata e gzojn jav ka pru presidenti Bush e jo Obama.

premium
12-12-09, 17:49
Per kon e ki fjalen kur pe thu ''qe ka sjell paqe ne zemrat e tyre qe me vite kan qen tshtypun''nese menon per popullin e Afganistanit dhe Irakut e ki gabim se ket liri qe ata e gzojn jav ka pru presidenti Bush e jo Obama.
Gezimin e mrekullueshem ka sjell ai far psikopati Bush per Afganet e Irakianet.
Allahile tregom nė cilin program TV ki percjell se po gėzojn lirinė ??

Etnical
12-12-09, 19:28
Gezimin e mrekullueshem ka sjell ai far psikopati Bush per Afganet e Irakianet.
Allahile tregom nė cilin program TV ki percjell se po gėzojn lirinė ??
Per ata mjafton qajo pak liri duke pas parasysh robrin dhe tmerrin qe ata e kan perjetu ntkalunen.E sa per Bushin,qaj psikopati ta ka pru edhe ty pavarsin edhe shipnin ta ka shti ne NATO.

premium
12-12-09, 20:18
Per ata mjafton qajo pak liri duke pas parasysh robrin dhe tmerrin qe ata e kan perjetu ntkalunen.E sa per Bushin,qaj psikopati ta ka pru edhe ty pavarsin edhe shipnin ta ka shti ne NATO.
.. po m'vie mirė se po jeton nė pavarsinė me xhepat tė shkyne.

4peace
12-12-09, 20:25
Nce-k, po silli e po silli por prap spo e prek askush thelbin, me nji anė tyben po mvje mirė po tė ishte ashtu (demek po dijm po dijm, e kam fjalėn shqiptart po dijn me bo diplomaci) nėse ėshtė ndryshe, pra qė sja keni haberin me nji fjal pėrse u zgjodh Barack Hysein Obama fitues i ēmimit Nobel, edhe atė pėr paqe bile (mos harroni ai kėto ditė vetėm e ka tėrhjek atė, marrė e ka ende pa u zgjedhur kryetar bile) atėher ja dikushi, qė guxon ta thotė edhe atė pa asnji qime n'gjuhė.

Ta thom a mos ta thom...... ?

Jo, shiqoni, pėr momentin nuk due me "thon" me shpres qė ju dhashė pak matrijal sa pėr t'filluar edhe ju ta xhigloni trurin....
Hajdeni njerz hajdeni, mos u tutni se nuk u vjen CIA tė shpia me ju kidnapu (qeshtu mkan premtu spaku).

Pupi, asish murrizi...

...ja edhe une do ta them:

Obama vertet nuk e ka merituar kete cmim dhe kete e ka pranuar edhe ai vet (boll fer i kallxue, a?)

Obames iu ka dhene ky ēmim per shkak se ka ngjalle frymen e shpreses ne gjithe boten. Shpreses se, me ne fund, edhe Amerikanet do te esullohen (duke e pare te verteten dhe ballafaquar me te), se nuk mund te mendosh, nese je (a ndjehesh) i forte se vetem ti meriton te jesh dicka, kurse te tjeret s'vlejne gje...

Premtimet e Obames (gjat zgjedhjeve dhe pas zgjedhjes se tij) jane cilesuar si mjaft pozitive e shpresedhenese per mbare boten paqedashese...

Natyrisht, pas zgjedhjes e deri sot, permenjehere i ka hasur sharra ne gozhde... Kjo "sharra" eshte ajo pjesa konzervative e Bushit dhe bandes se tij...

Mjafton me kaq!


***

Shpati
12-12-09, 21:17
Obama e ka meritue Qmimin Nobel te Paqes !
Disa qe e kan fituar ket Qmim kan luftuar per interesa te veta.
Ndersa Obama angazhohet per nje Paqe dhe Drejtesi Universale.

teutaA
12-12-09, 21:32
Per kon e ki fjalen kur pe thu ''qe ka sjell paqe ne zemrat e tyre qe me vite kan qen tshtypun''nese menon per popullin e Afganistanit dhe Irakut e ki gabim se ket liri qe ata e gzojn jav ka pru presidenti Bush e jo Obama.

jojo un kisha fjalen per racen e zez :smile:

e per avganistan ska tjeter zgjedhje

Etnical
12-12-09, 21:53
.. po m'vie mirė se po jeton nė pavarsinė me xhepat tė shkyne.


Sa do qe e manget esht kjo pavarsi un munona me gzu dhe me jetu me ndjenjen se edhe un ma nfund kam shtet,duke i kujtu gjethmon ata qe sakrifikun jeten per kta,dhe duke ju qen mirnjohės miqve tan,perkatsisht Presidentin Bush te cilin ti pa fije turpi e quan Psikopat,un nuk e di ku paske jetu ti be vlla po qysh po shihet nket rast psikopati kokshe ti.

Makresh
13-12-09, 00:59
Mir qe ja dhan sa s'ka be asgje, se dikur sun e kish marr hiq.

premium
13-12-09, 09:44
Sa do qe e manget esht kjo pavarsi un munona me gzu dhe me jetu me ndjenjen se edhe un ma nfund kam shtet,duke i kujtu gjethmon ata qe sakrifikun jeten per kta,dhe duke ju qen mirnjohės miqve tan,perkatsisht Presidentin Bush te cilin ti pa fije turpi e quan Psikopat,un nuk e di ku paske jetu ti be vlla po qysh po shihet nket rast psikopati kokshe ti.
Qysh bre vella nuk paske ndi se Bushi ka raportin nga mjeket psikiatre se ne tru tina kan zbulu dėrrasat ka tė hargjume ;) . A pak po te doken se ku i pat dhan urdherin te hyjn trupat e tyre , neper ato shtete nuk po rritet as hithrra as bari ???. mbrapa gjitha ato shtetet lanė tė shkrumosur e hi?. , familja '' Bush '' me trashėgim jane psikopat , keshtuqe nuk ki pas njoft edhe baben e vet W Bushin se cfare e bėri atehere hiroshimes e nagasakit ??.
-Shendet o vella , koha dot na tregon gjithat,, ne dot gezojm pavarsine ,apo pavarsia artificiale neve.