PDA

View Full Version : Fillon rjepja e lekurave


Fshatari
29-03-10, 09:13
Popat fundamentaliste ortodoks me mjekrra dhe fustanella kurdisen dje bombat
ne kryeqytetet greke e ruse. Si pasoje e terrorizmit fundamentalist ortodoks serbo-greko-sllav, u ropen shume njerez te pafajshem.
Keshtu po shkruajne sot mediet fort te besueshme:
_______________________

Lajmet
Moskė: Shpėrthim i dytė nė metro, mbi 30 tė vdekur
Zyrtarėt rusė tė emergjencės thanė se dy shpėrthime tė ndara e goditėn sistemin e metrosė nė Moskė duke shkaktuar vdekjen e mė shumė se 30 njerėzve.
Shpėrthimi i parė ndodhi nė stacionin Lubjanka, kurse 40 minuta mė vonė shpėrthimi i dytė e tronditi stacionin Parku u Kulturės.
Zėdhėnėsi i prokurorisė, Vladimir Markin, tha se hetimet janė orientuar mbi bazėn e dyshimeve pėr “terrorizėm”.
Kryebashkiaku i Moskės, Juri Luzhkov, tha se dy sulmuese vetėvrasėse besohet t’i kenė aktivizuar eksplozivet kur trenat u afroheshin stacioneve.
Zyrtarėt thanė se tė paktėn 22 njerėz vdiqėn, dhe rreth 18 u plagosėn.nė shpėrthimin nė stacionin Lubjanka.
Mbi stacionin ndodhet selia e Shėrbimit Federal tė Sigurisė, apo FSB.
Bilanci fillestar nga shpėrthimi i dytė ėshtė tė paktėn 12 tė vdekur dhe 15 tė plagosur.
Herėn e fundit Moska u godit nga njė valė sulmesh terroriste nė gusht, 2004, kur njė sulmues vetėvrasės e hodhi veten nė erė para njė stacionit tė metrosė, duke marrė jetėn e 10 njerėzve.
__________________________________________________ _______
http://www.evropaelire.org/archive/news/20100329/704/704.html?id=1996280
__________________________________________________ _______
Lajmet
Athinė: Njė i vdekur, dy tė plagosur nga shpėrthimi
Njė njeri ka vdekur dhe dy tė tjerė janė plagosur nga shpėrthimi i njė bombe nė Athinė.
Nė mesin tė plagosurve ėshtė njė fėmijė.
Bomba, e cila shpėrtheu para njė shkolle, i dėmtoi automjete dhe ndėrtesat nė afėrsi.
Shpėrthimet nga ana e grupeve ekstreme tė majta janė tė shpeshta nė Greqi, por sulmi i sė dielės ishte i pari qė mori jetėn e njė personi.
__________________________________________________ ________
http://www.evropaelire.org/archive/news/20100329/704/704.html?id=1996254

roadrunner
29-03-10, 09:24
Fara i hupt kush te qohet peshe

Makresh
29-03-10, 09:38
mQ3VckUGX5g


Putini vet i kishte ftuar.
Keshtu eshte, kur si mat fjalet !

Shpati
30-03-10, 22:23
Popat fundamentaliste ortodoks me mjekrra dhe fustanella kurdisen dje bombat
ne kryeqytetet greke e ruse. Si pasoje e terrorizmit fundamentalist ortodoks serbo-greko-sllav, u ropen shume njerez te pafajshem.
Keshtu po shkruajne sot mediet fort te besueshme:
_______________________

Lajmet
Moskė: Shpėrthim i dytė nė metro, mbi 30 tė vdekur
Zyrtarėt rusė tė emergjencės thanė se dy shpėrthime tė ndara e goditėn sistemin e metrosė nė Moskė duke shkaktuar vdekjen e mė shumė se 30 njerėzve.
Shpėrthimi i parė ndodhi nė stacionin Lubjanka, kurse 40 minuta mė vonė shpėrthimi i dytė e tronditi stacionin Parku u Kulturės.
Zėdhėnėsi i prokurorisė, Vladimir Markin, tha se hetimet janė orientuar mbi bazėn e dyshimeve pėr “terrorizėm”.
Kryebashkiaku i Moskės, Juri Luzhkov, tha se dy sulmuese vetėvrasėse besohet t’i kenė aktivizuar eksplozivet kur trenat u afroheshin stacioneve.
Zyrtarėt thanė se tė paktėn 22 njerėz vdiqėn, dhe rreth 18 u plagosėn.nė shpėrthimin nė stacionin Lubjanka.
Mbi stacionin ndodhet selia e Shėrbimit Federal tė Sigurisė, apo FSB.
Bilanci fillestar nga shpėrthimi i dytė ėshtė tė paktėn 12 tė vdekur dhe 15 tė plagosur.
Herėn e fundit Moska u godit nga njė valė sulmesh terroriste nė gusht, 2004, kur njė sulmues vetėvrasės e hodhi veten nė erė para njė stacionit tė metrosė, duke marrė jetėn e 10 njerėzve.
__________________________________________________ _______
http://www.evropaelire.org/archive/news/20100329/704/704.html?id=1996280
__________________________________________________ _______
Lajmet
Athinė: Njė i vdekur, dy tė plagosur nga shpėrthimi
Njė njeri ka vdekur dhe dy tė tjerė janė plagosur nga shpėrthimi i njė bombe nė Athinė.
Nė mesin tė plagosurve ėshtė njė fėmijė.
Bomba, e cila shpėrtheu para njė shkolle, i dėmtoi automjete dhe ndėrtesat nė afėrsi.
Shpėrthimet nga ana e grupeve ekstreme tė majta janė tė shpeshta nė Greqi, por sulmi i sė dielės ishte i pari qė mori jetėn e njė personi.
__________________________________________________ ________
http://www.evropaelire.org/archive/news/20100329/704/704.html?id=1996254


Deri sa Amerikanet kan Obamen per Kryetar nje person Intelegjent !
Person qe kupton problemin dhe din si ta zgjedhe ate.
Ruset e kan Putinin!!!
Deri sa mos ta hekin Putinin Ruset do te vdesin Ruse dhe ju Ruse.