PDA

View Full Version : Parlamenti i Belgjikės votoi pėr ndalimin e burkave (Ninjave)


niemand
30-04-10, 01:47
http://www.koha.net/repository/images/29-burkat4.jpg

Bruksel, 29 prill – Dhoma e poshtme e parlamentit tė Belgjikės ka miratuar tė enjten ndalimin e bartjes sė burkave nė vende publike dhe nė rrugė. Ligji u miratua pa asnjė votė kundėr.
Projektligjin e miratuar sot duhet tashti ta vėrtetojė edhe Senati i Belgjikės dhe pritet se ligji do tė hyjė nė fuqi deri nė muajin qershor apo mė sė largu korrik tė kėtij viti. Ky ėshtė ligji i parė i kėtij lloji nė Evropė.
Pėrjashtime do tė lejohen vetėm nė rast tė festimeve tė caktuara, nėse kėtė e lejojnė autoritetet lokale. Nė rast tė shkeljes sė ligjit parashihen dėnime nga 15 deri nė 25 euro, pėrkatėsisht deri nė shtatė ditė burgim, pos nė rast tė lejes policore pėr bartjen e burkės.
Politikanėt belgė pohojnė se arsye kryesore e kėsaj ndalese ėshtė ēėshtje sigurie, pasi nė vende publike duhet tė jetė e mundshme identifikimi i personave. Por, sipas mendimit tė kritikėve tė kėsaj ndalese, bėhet fjalė thjesht pėr masa populliste.

Marco
30-04-10, 02:47
Thuhet se njeri para se me vdek i tejkalon gjitha dhimtat, shumicen e rasteve edhe ecin, Keshtu po ja ban edhe Europa, Jo Ferxhja jo Xhamia, po poharron Europa se nenshtetasit e vet i ka Musliman , Paramendo kur vjen koha e kundert, Krejt Laviret e Belgjikesen (femna e mashkuj) se te kta ka edhe mashkuj lavire en deti te Holandes-Anglis...!

premium
30-04-10, 07:34
Nė koherat e fundit ēdo gjė filloi tė pengon Evropės pėr nga traditat Islamike .
-Kėto ligjet se e sjellin nuk qon fort peshė , sepse thuhet njė fjalė '' nėn ēdo sherri edhe hajri ėshtė''.

Mė kujtohet rasti i 11 shtatorit , ku nisej konvertimet tė medhaja nė Islam pas propagandave Krishtere !

Zeqiri
30-04-10, 11:02
rrnoft belgjika qe po itredh harapt mire po jau ban muxhahedinve

Oqeani
30-04-10, 13:52
rrnoft belgjika qe po itredh harapt mire po jau ban muxhahedinve

Eh po po - por ai prifti po ia tredh - ngreh flija http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif - e ata e kan perqafe si te dishem e te fese se vete !

Guri i madh
30-04-10, 17:40
me qisi ningja e shaulina kam merak me u rreh

Zanzi/M
30-04-10, 20:21
Ndalimi ka te beje vetem me mbulimin e tere fetyres, jo eshte per shamin ne koke ( sic jemi mesuar te shohim ne raste ne Kosove). Kjo eshte bere per shkak te problemit te identifikimit te personave ( femra ) nga ana e organeve te sigurise.

4peace
01-05-10, 09:45
Ndalimi ka te beje vetem me mbulimin e tere fetyres, jo eshte per shamin ne koke ( sic jemi mesuar te shohim ne raste ne Kosove). Kjo eshte bere per shkak te problemit te identifikimit te personave ( femra ) nga ana e organeve te sigurise.


Pikerisht ashtu eshte.
Me duhet te ceke edhe nje fakt:
Kete rast e kane provokuar pikerisht vet shtetaset e Belgjikes, femra te posakonvertuara ne Islam.
Mbase kande dashur ta sfidojne demokracine (deri ku e ka kufirin)?!


***

Marco
02-05-10, 01:45
Shpesh ndegjojem se neper webfaqet Shqiptare , hyjnė serbet i hakojne dhe vendosin lloj flamuri apo Parulla kunder shqiptarve,

Po Niemand cka ka desht me kta qe ka hy ne Webfaqen Shqiptare e i quan NINJA ???

-Niemand Grek , Serb apo aleat i Kcires, skemi nevoj per Sharjet tua , je i lirė ..!

teutaA
02-05-10, 02:38
shum veprim i qelluar jo qe ka te bej me ndonje fe spo me intereson por per shkaqe sigurie

emine
02-05-10, 08:17
shum veprim i qelluar jo qe ka te bej me ndonje fe spo me intereson por per shkaqe sigurie
hahahhah teuta ani qka na kish nejt ne hishum ka njohe qesoje:P

Lapsi
02-05-10, 10:05
shum veprim i qelluar jo qe ka te bej me ndonje fe spo me intereson por per shkaqe siguriesiguri? Per cfare sigurie flet?!!!

Dardani_K1
02-05-10, 11:07
Hehehehe o leni ju Belgjiken po keta mugjahedinat tane po dojne me na e imponu kete hamam adeti edhe ne Kosove shyqyr qe Tito i ka pas hjek keto hamam burka tashe dojne me na i vnu apet une jame kunder ketyre burkave apo feregjeve sjam kunder shamis ne koke por kunder feregjeve po valla edhe shume bile ashte koha qe te ju themi njeher e mire se dojne me na marren ne qafe keta hajvana shihne se qka i bane Cimes humoristit tane Kosovar e rrehen njerin pa pik faji se kishe po ju pengon humori i tina pastaj vitin e kalun e rrehen profesorin e Medrezes se sju pelqejke sesi po e spjegon fen Islame ky profesor andaj duhet qe sa me pare me e ba nje demostrat te qet ne Kosove kunder ketyre mjekrrave dhe me i ba apel shtetit qe sa me pare te gjithe keta persona te identifikohen dhe ata qe kane ba ndonje krim te arrestohen e te denohen der ne 15 vite se sbane me e rrehen njerin se seka mendimin e njajt si keta mjekrrat larg trojeve tona keta mjekrroshat qe dojne me e bajt traditen Arabe le te shkojn ne Arabi apo Avganistan e neve le te na lojn te qet ne vendin tone me hallet e problemet tona se mendjen se kame me e bajten ate tradit Arabe se ne Kuran askund nuk shkerun qe duhet me u bajten Feregjeja po shkerun se duhet bere mbulesa e kokes ne nje menyr normale e jo mos me pa gruaja se kahe po ec.

teutaA
03-05-10, 02:07
siguri? Per cfare sigurie flet?!!!

siguri qytetare shum thjesht pa prapavia fetare a politike

niemand
03-05-10, 09:34
Shpesh ndegjojem se neper webfaqet Shqiptare , hyjnė serbet i hakojne dhe vendosin lloj flamuri apo Parulla kunder shqiptarve,

Po Niemand cka ka desht me kta qe ka hy ne Webfaqen Shqiptare e i quan NINJA ???

-Niemand Grek , Serb apo aleat i Kcires, skemi nevoj per Sharjet tua , je i lirė ..!
E pse me shan?

Unė fola pėr Ninjat arabe.

E ti arab je djalo a?

Marco
03-05-10, 11:06
E pse me shan?

Unė fola pėr Ninjat arabe.

E ti arab je djalo a?

Pse Cka ki ti kunder Arabeve????

nuk ėshtė Shami Arabe po shami Fetare , Pamarr parasysh sa e percjellin fen

Edhe Krishteret kan Shamia edhe Nėnė Tereza ka pas Shamin aq sa ja ka kerku feja
Ajo kerkujt nuk i ka pengu edhe kerkush nuk e ka shajt edhe pse populli i saj i perket njė fes tjeter,kurse ju jeni bo predikant si serbet e kosoves ne Politk,kurse ju ne fe..!

Me kta je ka ngushton shoqerin, pot kishe shkrujt si grek apo serb, tkisha than e kot oshte se polimikat sllave skan dobi, po kur po shoh diqka te till prej jush, ateher spo shoh polimik perpos se ngushtim shoqeris...!

Vazhdo sit kish qef , por te une pengon vetem ne sy komenti yt, kurse ty tpengon ne jet.!!!

Gentiani
03-05-10, 13:54
shum veprim i qelluar jo qe ka te bej me ndonje fe spo me intereson por per shkaqe sigurie

Hahahahaaaaaaa, mire e ke duhet ato shkaqet e sigurise ti perforcojne, se keshtu nuk i dihet vetem kur ta pash e nxorri "yllin" e ninxhave perfundi pshallakut :biggrin:

ideale dhe qe i ploteson kushtet e sigurise do duhej te dukej keshtu :biggrin:

http://nextstarartist.files.wordpress.com/2008/06/eunice-lieveld-burka1.jpg (http://nextstarartist.files.wordpress.com/2008/06/eunice-lieveld-burka1.jpg)

panta_rhei
03-05-10, 14:18
...u bėnė shadėrvanet e Evropės vende pėr tė larė kėmbėt pėr avdes!

Lapsi
03-05-10, 15:34
siguri qytetare shum thjesht pa prapavia fetare a politikeske faj ti. Jetojm ne kohe fiktive me njerez fiktiv