PDA

View Full Version : Nje paēavure franko-serbe e akuzon Shqipėrinė


Fshatari
04-06-10, 11:00
Gazeta e njohur franko-serbe, "Le Monde", e "informonte" objektivisht dje
popullin francez pėr vrasjen mizore tė njė gjykatseje dhe kancellarit tė
saj nė Bruksel. Gazetarėt francez i verifikojnė mirė informatat
para se t'i publikojnė, vazhdimisht nė stilin e gazetės
t'shkarravinave franceze, le monde. Asnjė detaj i
kėsaj shkarravine franceze nuk dallon nga shkarravinat e politikes se beogradit,ama ansje detja hiē.
Po kush i tha kėsaj gazete te m... se dorasesi ishte shqiptar se...
mos harroni kurre se n'evrope ka popuj shume me pak te qytetruar se
shqipatret; njerez pa moral, rrenca, idiota, kretina te nevritshem...
e kuptuat per ke e kam fjalen.
Policia e shtetit belg arrestoi sot autorin e vrasjes se
dyfisht ne Bruksel: eshte fjala per nje Iranas 47 vjeēar
e jo per shqiptar siē e shkruante dje, e famshmja shkarravine france, le monde.
________________________________________

Autori i vrasjes nė Bruksel nuk ėshtė shqiptar
___________________________
Bruksel, 4 qershor - Autori qė kreu masakrėn dje nė gjykatėn e Brukselit, ku mbetėn tė vrarė njė gjykatėse dhe njė kancelar, nuk ėshtė shqiptar. Lajmi konfirmohet sot pėr TVNews24 nga policia e shtetit shqiptar, qė pohon se autori ka qenė njė shtetas i Iranit.
Dje njė gjykatėse 65 vjeēare dhe njė kancelar u qėlluan pėr vdekje brenda godinės sė gjykatės, nė qender tė kryeqytetit belg, ndėrsa u dyshua fillimisht se autori ėshtė njė shtetas shqiptar. Sipas gazetės franceze “Le Monde”, njė shqiptar i zhgėnjyer nga vendimi i gjykatės ka vrarė me armė zjarri njė gjykatėse femėr dhe njė kancelar, sot rreth orės 11:15 zjarri gjatė njė seance gjyqėsore.
Ministri i Drejtėsisė, Stefan Deklerk, tha se gjykatėsja femėr 61 vjeē dhe njė kancelar u qėlluan me armė zjarri gjatė njė seance gjyqėsore. Ministri i cili e cilėsoi aksidentin si “tė tmerrshėm”, tha se ėshtė hera e parė nė historinė gjyqėsore tė Belgjikės qė njė gjykatės vritet nė mes tė njė seance gjyqėsore.
Mediat thanė gjthashtu se pėrgjegjėsi ėshtė larguar menjėherė nga vendi i ngjarjes, duke i mėshuar faktit se kjo ėshtė hera e parė nė historinė gjyqėsore tė Belgjikės qė njė gjykatės vritet nė mes tė njė seance gjyqėsore.
Por sot pas interesimit disa orėsh me autoritetet e Brukselit, Policia e Shtetit shqiptar bėri tė ditur se autori i masakrės sė djeshme nuk ishte shqiptar, por njė Iranian, njoftojnė mediat e Tiranės.

elvio
04-06-10, 22:15
edhe pse shtypi eshte si nje grua e keqe ne lagje qe s'ka dicka tjeter per te bere pervec fjaleve te saja,edhe pse te kota e pa frut.

imazhi eshte i ndertuar tani e 20 vite,per shqiptaret:confused:

edhe pse eshte per tu deshiruar.

s'ka kush qe ta ndjeke ceshtjen ta hedhe ne gjyq kryeredaktorin,ne nje demshperblim.