PDA

View Full Version : Kujdes nga "Alienet".Ato ekzistojne!


~AnnA~
16-06-10, 10:25
Astrofizikanti mė i njohur nė botė Stefen Hoking, deklaroi nė mėnyrė tė prerė dhe tė sigurtė se Alienėt ekzistojnė.

Ai thotė se ka argumenta pėr kėtė, por shton se “njerėzimi nė asnjė mėnyrė nuk duhet tė krijojė lidhje me ta sepse kjo do ishte shkatėrruese pėr planetin tone”.

Houking, i konsideruar si numri njė i fizikės nė botė, prezanton pėrmes njė dokumentari televiziv qė do tė shfaqet nė “Discovery Channel” mendimet e tij pėr format e jetės jashtėtokėsore. Nė njė univers me qindra galaksi e miliarda yje ėshtė e pamundur qė toka tė jetė i vetmi vend ku ka jetė.

Britaniku 68 vjeēar, i cili jeton prej disa vitesh nė njė karrige me rrota dhe qė komunikon pėrmes njė sintetizatori vokal, njihet si njė prej kozmologėve mė tė mėdhenj.

“Kontakti me Alienėt do tė ishtė shkatėrrues. Ata do tė shfrytėzonin tokėn pėr burimet e saj dhe mė pas do ta braktisnin”, thotė Houkins.

Shkencėtari i krahason me zbulimin e Amerikės nė vitin 1492, sipas tij alienėt mund tė kolonizojnė planete me anijet e tyre kozmike.

“Ne pėrballė tyre jemi tėrėsisht tė pambrojtur. Nėse ndeshni njė Alien kujdes! Mund tė ketė njė virus dhe ju nuk keni asnjė antikorp pėr t’u mbrojtur”, kėshillon Hougins./Botasot/

shfletuesi_
16-06-10, 10:30
Astrofizikanti mė i njohur nė botė Stefen Hoking, deklaroi nė mėnyrė tė prerė dhe tė sigurtė se Alienėt ekzistojnė.

Ai thotė se ka argumenta pėr kėtė, por shton se “njerėzimi nė asnjė mėnyrė nuk duhet tė krijojė lidhje me ta sepse kjo do ishte shkatėrruese pėr planetin tone”.

Houking, i konsideruar si numri njė i fizikės nė botė, prezanton pėrmes njė dokumentari televiziv qė do tė shfaqet nė “Discovery Channel” mendimet e tij pėr format e jetės jashtėtokėsore. Nė njė univers me qindra galaksi e miliarda yje ėshtė e pamundur qė toka tė jetė i vetmi vend ku ka jetė.

Britaniku 68 vjeēar, i cili jeton prej disa vitesh nė njė karrige me rrota dhe qė komunikon pėrmes njė sintetizatori vokal, njihet si njė prej kozmologėve mė tė mėdhenj.

“Kontakti me Alienėt do tė ishtė shkatėrrues. Ata do tė shfrytėzonin tokėn pėr burimet e saj dhe mė pas do ta braktisnin”, thotė Houkins.

Shkencėtari i krahason me zbulimin e Amerikės nė vitin 1492, sipas tij alienėt mund tė kolonizojnė planete me anijet e tyre kozmike.

“Ne pėrballė tyre jemi tėrėsisht tė pambrojtur. Nėse ndeshni njė Alien kujdes! Mund tė ketė njė virus dhe ju nuk keni asnjė antikorp pėr t’u mbrojtur”, kėshillon Hougins./Botasot/


AnnA, une moti e di qe egzitojn pa then ky hiq.

~AnnA~
16-06-10, 10:36
AnnA, une moti e di qe egzitojn pa then ky hiq.

Mos valle je takuar me to?! :)

-eshte menduar qe ekzistojne, por tani eshte vertetuar...

shfletuesi_
16-06-10, 10:37
Mos valle je takuar me to?! :)

-eshte menduar qe ekzistojne, por tani eshte vertetuar...


Jo ama nese me jepet mundesia do takohesha. :)

Arb
16-06-10, 11:36
Cka thojne librat e shenjte per keto sone?

shfletuesi_
16-06-10, 12:02
Cka thojne librat e shenjte per keto sone?


Ato thojn qe egzistojn por jo ne menyre direkte por behet fjale per 7 pal qiej.. :) dhe kjo te jep te kuptosh qe egzistojn. Ne ne cilin jemi!?

jadore
16-06-10, 12:05
Cka thojne librat e shenjte per keto sone?
qe Kosova Republik ...ka me u bo .

Arb
16-06-10, 12:07
qe Kosova Republik ...ka me u bo .

E kemi bo mare nje here, qy!

jadore
16-06-10, 12:17
E kemi bo mare nje here, qy!
apet..
a ja ke vnu veshin , ne lindim e vesim e perafersishte nje shekull jete bejme , me dy preukopime ne jete .. Kosova e pavarur dhe itikati ne Zot ... ku kemi kohe ne me u marr me allient e universit ..tybe edh nese i takojme te gaantoj qe pytjen e pare kemi me ju bo qe ti testojme se a jane patriota a te shitur ..
Anne pa keqkuptime ndaj hapjes se temes, vertet lajm shume senzacional dhe pse moti i teoitikish i faktuar .. larg jemi ne prrej invazioneve posmoderne , jo per dicka po do ta prishnim hallken e evulucionit ne toke dhe qoroditnim gravitetin .. kemi pune tjera nje here

gazi-de
16-06-10, 12:18
Manipulimet (prapagandat) e fuqive te mdha apo manipulimet e luftes te ftofte ende po vlejn:tongue:

Oqeani
16-06-10, 12:21
te shitur ..

Danimarka po shitke me shumice ... nuk dojme me "mbjelle" mallin e huaj !

jadore
16-06-10, 12:23
Manipulimet (prapagandat) e fuqive te mdha apo manipulimet e luftes te ftofte ende po vlejn:tongue:
Gazi e paska postu .. cka kisha pas qjef me u kone ky postim i murrizit e me i thone ... a , na ki ftofte qitash ...
po ja qe edhe ky koment i lartecituar me jep te kuptoje qe efekti i luftes psikollogjike vepon ngadal por zgjate perrjetesishte..

gazi-de
16-06-10, 12:35
Gazi e paska postu .. cka kisha pas qjef me u kone ky postim i murrizit e me i thone ... a , na ki ftofte qitash ...
po ja qe edhe ky koment i lartecituar me jep te kuptoje qe efekti i luftes psikollogjike vepon ngadal por zgjate perrjetesishte..
po murrizi me tha me shkru qashtu:tongue:

Arb
16-06-10, 12:39
apet..
a ja ke vnu veshin , ne lindim e vesim e perafersishte nje shekull jete bejme , me dy preukopime ne jete .. Kosova e pavarur dhe itikati ne Zot ... ku kemi kohe ne me u marr me allient e universit ..tybe edh nese i takojme te gaantoj qe pytjen e pare kemi me ju bo qe ti testojme se a jane patriota a te shitur ..
Anne pa keqkuptime ndaj hapjes se temes, vertet lajm shume senzacional dhe pse moti i teoitikish i faktuar .. larg jemi ne prrej invazioneve posmoderne , jo per dicka po do ta prishnim hallken e evulucionit ne toke dhe qoroditnim gravitetin .. kemi pune tjera nje here

Ani, cka po thu me bo?

Murgesha
16-06-10, 23:01
Keta alienet po me doket qe jan frigacaket me te medhej te galaktikes. Qe sa kohe flitet per ta e pritet ti shofim, po kot, si duket kan frig ta na dalin para!
Mbase jemi me te bukur se ata e ju vjen inat te na i tregojn ftyrat e shemtuara qe i kan ha,hahahaahahahahaahah

elvio
16-06-10, 23:07
diku ndonje ceshtje duan ti anashkalojne,edhe u terheqin vemendjen njerezve me lajme te tilla.
pse i kerkojne diku lart ne galaktike,pasi ka toka sa te duash.

ndjese hapeses se temes.

Guri i madh
21-11-10, 23:35
Astrofizikanti mė i njohur nė botė Stefen Hoking, deklaroi nė mėnyrė tė prerė dhe tė sigurtė se Alienėt ekzistojnė.

Ai thotė se ka argumenta pėr kėtė, por shton se “njerėzimi nė asnjė mėnyrė nuk duhet tė krijojė lidhje me ta sepse kjo do ishte shkatėrruese pėr planetin tone”.

Houking, i konsideruar si numri njė i fizikės nė botė, prezanton pėrmes njė dokumentari televiziv qė do tė shfaqet nė “Discovery Channel” mendimet e tij pėr format e jetės jashtėtokėsore. Nė njė univers me qindra galaksi e miliarda yje ėshtė e pamundur qė toka tė jetė i vetmi vend ku ka jetė.

Britaniku 68 vjeēar, i cili jeton prej disa vitesh nė njė karrige me rrota dhe qė komunikon pėrmes njė sintetizatori vokal, njihet si njė prej kozmologėve mė tė mėdhenj.

“Kontakti me Alienėt do tė ishtė shkatėrrues. Ata do tė shfrytėzonin tokėn pėr burimet e saj dhe mė pas do ta braktisnin”, thotė Houkins.

Shkencėtari i krahason me zbulimin e Amerikės nė vitin 1492, sipas tij alienėt mund tė kolonizojnė planete me anijet e tyre kozmike.

“Ne pėrballė tyre jemi tėrėsisht tė pambrojtur. Nėse ndeshni njė Alien kujdes! Mund tė ketė njė virus dhe ju nuk keni asnjė antikorp pėr t’u mbrojtur”, kėshillon Hougins./Botasot/


qy ket tem tani e vrejta une me qata kam me bashkpune veq sa ti krijoj mardhanje diplomatike


ashtu edhe tri vite kjameti nji film qysh e pash bota po u mbulojke me uj veq pasanikat po shkojshin me nji anije qatje te himalajet e po pshtojshin

Makresh
21-11-10, 23:39
Diēka po zihėt e,.. se ēka ! Po presim,

4peace
22-11-10, 11:52
***

Valla, ky shkencetari eshte mjaft i zoti...
...kam lexuar e edhe kam shikur mjaft intervista te tij.


Ama, sa i perket kesaj thenieje te tij, kisha thene,

...ia ka fute kotnakoti krejt!!!


***

Eddi
23-11-10, 12:52
Jan mes nesh
Jan disa prej nesh

Hajra
25-11-10, 20:32
Ju propozoi te shifni kete film, ngjarje e vertet une e kam pa te perkthyer ne shqip ne digitalb mirpo mund ta merrni edhe ne videoklube.
THE FOURTH KIND


Die vierte Art ( deutscher Trailer )sL3eeYddCkc

emine
25-11-10, 21:51
deshmi a forumi te cfardo lloji qe ti lypish i ke ktu:P

Hajra
25-11-10, 21:58
deshmi a forumi te cfardo lloji qe ti lypish i ke ktu:P

A e ke pa kete film emine?

Crazy
04-12-10, 18:04
derisa tdel diqka qe um bind diqka qe osht real qe tregon qe vertet egzistojn un vazhdoj mos me besu n'alien

AlbaSoft
03-01-11, 01:24
Astrofizikanti mė i njohur nė botė Stefen Hoking, deklaroi nė mėnyrė tė prerė dhe tė sigurtė se Alienėt ekzistojnė.

Ai thotė se ka argumenta pėr kėtė, por shton se “njerėzimi nė asnjė mėnyrė nuk duhet tė krijojė lidhje me ta sepse kjo do ishte shkatėrruese pėr planetin tone”.

Houking, i konsideruar si numri njė i fizikės nė botė, prezanton pėrmes njė dokumentari televiziv qė do tė shfaqet nė “Discovery Channel” mendimet e tij pėr format e jetės jashtėtokėsore. Nė njė univers me qindra galaksi e miliarda yje ėshtė e pamundur qė toka tė jetė i vetmi vend ku ka jetė.

Britaniku 68 vjeēar, i cili jeton prej disa vitesh nė njė karrige me rrota dhe qė komunikon pėrmes njė sintetizatori vokal, njihet si njė prej kozmologėve mė tė mėdhenj.

“Kontakti me Alienėt do tė ishtė shkatėrrues. Ata do tė shfrytėzonin tokėn pėr burimet e saj dhe mė pas do ta braktisnin”, thotė Houkins.

Shkencėtari i krahason me zbulimin e Amerikės nė vitin 1492, sipas tij alienėt mund tė kolonizojnė planete me anijet e tyre kozmike.

“Ne pėrballė tyre jemi tėrėsisht tė pambrojtur. Nėse ndeshni njė Alien kujdes! Mund tė ketė njė virus dhe ju nuk keni asnjė antikorp pėr t’u mbrojtur”, kėshillon Hougins./Botasot/
Hiqju tina Anna se nuk egzistojne dhe besoj qe si beson

Edhe nime ti ke humb fare moj Anna

tipi engjellor
03-01-11, 10:56
le te jane more aiiii ksajde jemi kur te dojne le te vijn

~AnnA~
08-01-11, 10:12
Hiqju tina Anna se nuk egzistojne dhe besoj qe si beson

Edhe nime ti ke humb fare moj Anna

Po jo mor Alba nuk them une, kan thene te tjere se ekzistojne :)
Me verte ti Alba, nga na humbe ti,se une ketu jam e ketu do jem gjithmone......
Te pershendes!

Dashnorja
14-01-11, 11:57
Sosht e vertet se Alienet kurr skan egzistuar as qe dot egzistojn
e gjith kjo po behet prej NWo(new world order-Nje rend i ri boteror
qe po udhehiqet nga qifutet..!
Po prodhojn uffo-makina qe supozohet qe i perdorin alienet
duke e mbajtur te fsheht nga bota punen e tyre..!
Mirpo kur pi testojn ne natyr e pi shofin njerzit po thojn aliene
kjo eshte genjeshter sipas meje dhe shum eksperteve islamik..!flm