PDA

View Full Version : Makijazh pr nj koh t gjat ..


Jana
07-03-11, 17:59
Makijazhi pr nj koh t gjat (2-5 vite) ёshtё bartja e pigmentit nё lёkurё me anё tё gjilpёrёs lёvizёse. Pigmentet duhet tё pёrmbajnё lёndё tё papёrpunuara natyrore.

Agime Gjikolli Haxhijakupi
Spec.e kozmetikёs
Tel: 044-413226, 049-413226

Makijazhi pr nj koh t gjat mund tё bёhet nё: vetulla, eyeliner, buzё, vetulla.
Sot, ka mundёsi tё ndryshme pёr narkoz (mpirje), kёshtu qё dhembja ёshtё minimale ose nuk ndihet fare. Nё kёtё trajtim, mё parё bёhet caktimi i formёs qё i pёlqen klientit pastaj pёrcaktohet ngjyra. Pas trajtimit ka mundёsi qё nё pjesёn e punuar tё formohen kore nё lёkurё. Brenda njё deri katёr javё ёshtё e mundur qё pigmenti i bartur nё lёkurё tё zhduket ose ngjyra tё zbehet. Kjo ёshtё njё procedur normale pёr shkak tё shkallёs sё aciditeteve dhe lagёshtisё nё lёkurё dhe mospranimit natyror nga qelizat e vdekura q luan njё rol tё madh nё kёtё procedurё. Pёr kёtё arsye, ёshtё e mundur qё trajtimi tё pёrsёritet disa herё. Edhe me paraqitjen e koreve nё lёkurё dhe pas eliminimit t saj, formohet njё shtresё e re e lёkurёs qё e mbulon pigmentin. Nё kёtё rast mund tё mendoni qё trajtimi ka dёshtuar, porse gaboheni. Pas gjashtё javsh ngjyra do tё kthehet kur bёhet pёrsёritja e trajtimit nёse ёshtё e nevojshme.
Zakonisht pas trajtimit tё parё nevojiten edhe dy trajtime tjera, pas katёr apo gjashtё javsh. Kohёzgjatja e makiazhit mund tё jetё 2-5 vite.
http://www.telegrafi.com/fo/foot%201%283%29.jpg
Pёr njё femёr bashkohore, ky ёshtё njё trajtim ideal, nё do moment keni njё shikim natyral, tё freskёt dhe tё mirёmbajtur. Sidomos ёshtё ideale pёr femrat tё cilat kanё vёshtirsi pёr grim tё prditshm dhe ato tё cilat kanё alergji nё lёkurё.
Sytё, vetullat dhe buzёt janё pjesёt kryesore tё pamjes suaj, prandaj ky trajtim ju mundёson korrigjimin e tyre nё mёnyrё natyrale.
http://www.telegrafi.com/fo/foto%202%2811%29.jpg

Elina
07-03-11, 18:15
Mu edhe shminkat normale nuk me pelqejne me i perdore shpesh..e leje me kjo metode.

AliSia
07-03-11, 18:24
Mu edhe shminkat normale nuk me pelqejne me i perdore shpesh..e leje me kjo metode.

Bravo Elina kur eshte vet femra Natur nuk ka nevoj per shminka..!!:wink:


P.S un po foli sipas pervojes time shume pak i perdori shminkat,veq ndonje mbremj exstra qe jan ..!!

roadrunner
07-03-11, 20:39
ik be si robot hahahah....

LaDy_Diaspora
20-07-11, 06:41
Permanent make-up?

Kurre s'do ta kisha bere!