PDA

View Full Version : Fotot me fascinuese te teleskopit Huble!


~AnnA~
19-03-11, 11:54
Foto e vitit 1995.NASA dhe ESA e quajten si Foto Ikone e Astronomis

http://www.spiegel.de/images/image-80986-galleryV9-inqr.jpg

~AnnA~
19-03-11, 11:57
I quajturi "Mali Mistik" ishte gjithashtu foto spektakulare.Nje regjion ku ishin duke u formuar yjet.

http://www.spiegel.de/images/image-80934-galleryV9-fpoe.jpg


"mali mistik" ne regjionin Infrarot
http://www.spiegel.de/images/image-80984-galleryV9-ehfg.jpg

Krahasimi i dy forove

http://www.spiegel.de/images/image-80987-galleryV9-macm.jpg

~AnnA~
19-03-11, 12:02
Mjegullat prej Gazi dhe Pluhuri te "Malit Mistik"


http://www.spiegel.de/images/image-80923-galleryV9-njhq.jpg

~AnnA~
19-03-11, 12:04
"Mjegulla Carina".Nje regjion ku lindin vazhdimisht yje te reja.7500 vite drite i larguar nga Toka.

http://www.spiegel.de/images/image-80927-galleryV9-yyni.jpg

http://www.spiegel.de/images/image-80922-galleryV9-lbuw.jpg

~AnnA~
19-03-11, 12:07
Teleskopi Huble per 20 vite i ka bere 570.000 Fotografi

http://www.spiegel.de/images/image-79114-galleryV9-scup.jpg

elvio
19-03-11, 12:21
Me duket sikur po me gllaberon,,,,,,,,,edhe asgje s'kuptoj.

~AnnA~
19-03-11, 12:37
Me duket sikur po me gllaberon,,,,,,,,,edhe asgje s'kuptoj.

Cfare s'kupton o elvio:)
M'pyet sa s'kam ik, ta thjeshtesoj une ate qe s'kupton ti :smile:

**Teleskopi Huble ka festuar 20 vjetorin(pra qe 20 vite se ekziston ky Teleskpop) dhe me rastin e Jubileumit, kan nxjerre Fotot me Fascinuese qe ka bere Huble per 20 vite me radhe....
Shpresoj se tani u kuptuam, apo ende jo? :)
Te pershendes....

elvio
19-03-11, 12:41
Tashme hyra disi ne linje,,,,,,,,,,,,,

Ps te falenderoj Anna,edhe njekohesisht te pershendes.

Kalimero
19-03-11, 12:44
.a mari dejuze ,fascicsiciscinuse po be ,viq pu tutna be diqish pu tutnaaa kur po kshiri qikit teleskup:eek:

drinibardhe
19-03-11, 12:52
hubles asht ba me i lidh nje pension .....

tipi engjellor
19-03-11, 14:27
foto shume intersant atje ku formohen yjet

Hajra
19-03-11, 14:39
wow diqka e mahnitshme e mbinatyrshme kjo me kujton fjalen Parajs, te falenderoi Anna per punen e bere.

Amina
21-03-11, 18:56
Wooooooowww......

Afrimi_17
30-03-11, 13:30
Shum interesante.Flm Anna shum!