PDA

View Full Version : Kėrkesė pėr Adminėt e FD.


Artisti
16-12-11, 21:56
Kam njė lutje pėr Adminėt!

A do tė ishte mundėsia qė neve si juri tė na e hapni njė temė tė veēantė nė tė cilėn vetėm ne si juri mund tė shkruajmė dhe tė cilėn temė nuk kanė mundėsi ta shohin anėtarėt tjerė.

Shkaku, juria duhet tė fillojė punėn dhe kjo temė do ti kontribonte nė hapjen e "kritereve", hapjen e mendimeve si juri sepse ne jemi nėpėr mesazheve private duke komunikuar por nuk shoh ndonjė rezultat efketiv.Artisti

Murgesha
17-12-11, 13:52
Pėrshėndetje Artisti.

Po ėshtė e mundur tė bėhet njė nėnforum ku mund tė shkruaj vetėm njė grup anėtarėsh.

Vetėm se...

Mė duhet tė krijoj njė grup i cili do tė shfaqet tek Liderėt e Forumit. Ju lutem ju anėtarėve tė Juris qė tė vini me njė propozim pėr titullin e kėtij grupi dhe do ta keni njė temė ku mund tė shkruani vetėm ju, pa ndėrhyrjen e moderatorėve apo anėtarėve. Mė vie keq po adminėt jemi "tė priveligjuar" tė shofim shkrimet tuaja, por nuk do tė ketė ndėrhyrje nga na jonė!

P.s e barta shkrimin tėnd nė kėtė nėnforum dhe me njė titull vetėm pėr adminėt, ju kisha lutur tė gjithėve qė tė mos e shfrytėzoni kėtė temė, pėr ēdo imtėsirė qė ju bie nė mend!

Me nderime.

Murgesha!

Artisti
17-12-11, 14:01
Shumė e nderuara Murgesha,

ndjehem i gėzuar dhe i kėnaqur pėr kėtė mundėsi.

Ju falenderoj shumė..

e-uritura
19-01-12, 00:35
Mirėmbrėma,

A do tė ishte e mundur tė hapni njė nėnforum vetėm per wahabistat? Ne tė tjerėt nuk duhet tė kemi casje nė tė, tjetėr gjė janė ata qė thyejnė kodin lol

Qėllimi i kėtij nėnforumi do tė ishte qė tė lartpėrmendurit tė kuptohen nė mes vete, para se tė dalin me mesazhe tė ndryshme nė publik.
Kėta kanė njė Zot, por mesazhet po u dalin tė ndryshme, po bien shpesh nė kundėrshtim me parafolėsin. Si tė tillė, nuk po u beson mė askush!
Bile dikush tha se nuk qenka vetėm njė Zot.
Tė rinjtė dhe tė rejat (sikur unė), do tmerrohen kur lexojnė, se Zoti ndryshon mendje cdo minut.

Paraprakisht
iu faleminderit

nė formė ndihme pėr wahabistėt,

e-uritura

LOJETARI
19-01-12, 00:53
Mirėmbrėma,

A do tė ishte e mundur tė hapni njė nėnforum vetėm per wahabistat? Ne tė tjerėt nuk duhet tė kemi casje nė tė, tjetėr gjė janė ata qė thyejnė kodin lol

Qėllimi i kėtij nėnforumi do tė ishte qė tė lartpėrmendurit tė kuptohen nė mes vete, para se tė dalin me mesazhe tė ndryshme nė publik.
Kėta kanė njė Zot, por mesazhet po u dalin tė ndryshme, po bien shpesh nė kundėrshtim me parafolėsin. Si tė tillė, nuk po u beson mė askush!
Bile dikush tha se nuk qenka vetėm njė Zot.
Tė rinjtė dhe tė rejat (sikur unė), do tmerrohen kur lexojnė, se Zoti ndryshon mendje cdo minut.

Paraprakisht
iu faleminderit

nė formė ndihme pėr wahabistėt,

e-uritura

JO. Kėrkesa refuzohet .Edhe nuk kemi wehabist kėtu .

Alima
27-01-12, 23:58
...

Kam nje kerkese urgjente !


Ta lironi tarakun !


.

LOJETARI
28-01-12, 14:14
...

Kam nje kerkese urgjente !


Ta lironi tarakun !


.


JO Alime,
As qė do ta diskutojmė kėtė qėshtje .Ndersa sa i pėrket tė tjereve, neve kemi amnistue nje numer te madh prej tyre qė kane qene tė penguar .

Kercovari
28-01-12, 15:23
JO Alime,
As qė do ta diskutojmė kėtė qėshtje .Ndersa sa i pėrket tė tjereve, neve kemi amnistue nje numer te madh prej tyre qė kane qene tė penguar .
Duket se ke humb orientimin nė net dhe ke marrė nė dorė punėt e shtetit;

Amnisti/Amnesti/Amnesty

Pėrkthyer nga greqishtja e vjetėr amnistia do tė thotė "harruar", "falje". Nė mėnyrė tė folurit e tė sotmes amnesti do tė thotė,qeveria e njė shteti e cilit vendos pėr tė mos i ndėshkuar njerėzit tė cilėt kanė kryer njė krim tė caktuar.

LOJETARI
28-01-12, 15:33
Duket se ke humb orientimin nė net dhe ke marrė nė dorė punėt e shtetit;

Amnisti/Amnesti/Amnesty

Pėrkthyer nga greqishtja e vjetėr amnistia do tė thotė "harruar", "falje". Nė mėnyrė tė folurit e tė sotmes amnesti do tė thotė,qeveria e njė shteti e cilit vendos pėr tė mos i ndėshkuar njerėzit tė cilėt kanė kryer njė krim tė caktuar.

hahahah...Kėrēovari,

mund tė ndodhė qė keni tė drejtė , ju keni pėrvojė nė kėtė drejtim ,ndėrsa neve disa i kemi falur ,mirėpo disa nuk mundė tė falen sepse do tė bėnim ne krim.
Nuk ėshtė pak ,me e mbrojtė tryezėn prej tereqėve ,pėrkunder dėshires se disava qė po thėrrasin "lėshona tarakun "

Alima
28-01-12, 15:41
hahahah...Kėrēovari,

mund tė ndodhė qė keni tė drejtė , ju keni pėrvojė nė kėtė drejtim ,ndėrsa neve disa i kemi falur ,mirėpo disa nuk mundė tė falen sepse do tė bėnim ne krim.
Nuk ėshtė pak ,me e mbrojtė tryezėn prej tereqėve ,pėrkunder dėshires se disava qė po thėrrasin "lėshona tarakun "


...


Shume je erotik !


....u leshofsh i zi ti , héh !Krimi me i madhe eshte tu ndalosh te drejtat tjereve !


hajt tash ! .... leshonae tarzanin pra ...


.

LOJETARI
28-01-12, 15:47
...


Shume je erotik !


....u leshofsh i zi ti , héh !Krimi me i madhe eshte tu ndalosh te drejtat tjereve !


hajt tash ! .... leshonae tarzanin pra ...


.

Alima ,
po ta them me sinēeritetin me tė madh ,qė nuk dua tė besoj qė ky forum ka nevojė pėr njerėz qė shfrytėzojnė Allahun si mburojė ,pėr tė fyer nė mėnyrėn mė banale (gojėn plotė organe gjenitale )secilin qė nuk mendon si ata .

Alima
28-01-12, 16:06
Alima ,
po ta them me sinēeritetin me tė madh ,qė nuk dua tė besoj qė ky forum ka nevojė pėr njerėz qė shfrytėzojnė Allahun si mburojė ,pėr tė fyer nė mėnyrėn mė banale (gojėn plotė organe gjenitale )secilin qė nuk mendon si ata .

...

VAllahi Bilahi , be po te beje se djale ma i marrshem me u kuq me dy fjale , djale ma te sinqert edhe njo nana se bane ... e njohe personalisht !


M e sha ka sha gjithe , neper net , e kshu kurr ni se kom ... miliona here e kame keshillu mos me sha , po kur po i kcen nifar damari kush qe e nal s' ka !


Njeri si krejt tjert edhe ai e ka ni rreme , e mos me ja pa per te madhe , fshija ku te shane shlire bile Allahu te shperblefte qe ja fshin , po me largu mos e largo se nami s bahet ...

organe plot ketu kahe te sillesh , e ai pu bajka nami ...


fotot qe sillen kesajde , as porno site , as birmilet !


Gjykoni me drejtesi e jo me inate !


pra , ua le ne ndergjegjen e juje !


.

Makresh
30-01-12, 17:01
LOJETAR & MURGESHA,


Antari ACHILE, po fyen sic eshte me se ndyti emrin e Zotit ton, ēka antari me nofken Taraki, s'e ka fyer asnjehere besimin e achilit (ortodoks).

Kesaj nuk i thuhet drejtesi.

tipi engjellor
30-01-12, 17:34
LOJETAR & MURGESHA,


Antari ACHILE, po fyen sic eshte me se ndyti emrin e Zotit ton, ēka antari me nofken Taraki, s'e ka fyer asnjehere besimin e achilit (ortodoks).

Kesaj nuk i thuhet drejtesi.

ky fare kavaleri markesh tere kohen duke me fyre edhe mua nejse per kete e dine keta kavalerat moderator........

Dua te theksoj ne lidhje me kete diqka....si eshte e mundur qe nje nofke me pak shkrime hyn e fyen antaret qe jane te rregullt ketu e nuk reagojn moderatoret ne lidhje me kete ....qka dmth me kete qe barazohen si ai qe shfrytzon nje nofke te re me sha dike qe smund ta beje me nofken aktive me antaret qe jane te rregullt ketu e hajde lojtar me jep spjegim per kete qka po me aludon ne lidhje me kete.....

Zanzi/M
30-01-12, 21:43
Une mendoj qe ka antar qe mund te ju ipet shanci per permiresim, mirepo ka te till qe nuk ju ben pune kjo shance, prandej nuk duhet te kete amnisti, per njerz qe vazhdimisht vec fyej dhe fyejn te tjeret.

.

LOJETARI
30-01-12, 21:48
Achiles pėrjashtohhet nga forumi , ndersa tipit engjellor i jepet verejtja e fundit qe perdore fjalė fyese ndaj moderatoreve .

Zero Cool
01-02-12, 20:32
Si po mendon se nuk t'kuptova ?!


Ta thjeshtoj pak .


Almaliki nder nick e ka "Banned" ,Giovanni e ka "i perjashtuar "!!!


PS: Pershendetje edhe ty !Deshta me pyet "andej" ,por mbasi gjerat po dalin "kendej",keshtuqe nuk e pash te aresyeshme .

Giovanni, e ka shkru vete ate, nuk eshte i prejashtuar e as banned.

Me fal qe nderhyra.

Murgesha
01-02-12, 20:33
Si po mendon se nuk t'kuptova ?!


Ta thjeshtoj pak .


Almaliki nder nick e ka "Banned" ,Giovanni e ka "i perjashtuar "!!!


PS: Pershendetje edhe ty !Deshta me pyet "andej" ,por mbasi gjerat po dalin "kendej",keshtuqe nuk e pash te aresyeshme .

E tash po e kuptoj pyetjen e nderuar.

Giovanni ja ka vu vetit titullin "i pėrjashtuar" ashtu siq e ke vėnė ti "Thjeshtė ,njė zė!", pra Gio nuk ėshtė i pėrjashtuar prej stafit sepse edhe atij do ti dilte "banned" sikur gjithė tjerėve qė janė nė ban ose shqip tė pėrjashtuar.

Alima
01-02-12, 20:36
...

E pse almalik banned ?


.

vjeshta
01-02-12, 20:36
Kuptova ,ju flm te dyve !

e-uritura
03-02-12, 17:19
Adminė tė nderuar, tek tema; Cka mendoni? shkrova njė koment, dhe u avullua brenda 2 minutave!

Mund tė mė thoni pse iu lutem?

Mos e merrni si ankesė, vetėm dua njė arsye!

Zero Cool
03-02-12, 18:59
Adminė tė nderuar, tek tema; Cka mendoni? shkrova njė koment, dhe u avullua brenda 2 minutave!

Mund tė mė thoni pse iu lutem?

Mos e merrni si ankesė, vetėm dua njė arsye!

Patjetėr. Komenti juaj ishte paksa i ashper dhe shansa qė anėtari i komentuar tė pėrgjigjej nė tė njėtėn mėnyrė apo ma ashpėr/vrazhdėt ėshtė evidente.

Pra shkrimi ėshtė fshirė pėr tu shmangur konflikti eventual.

Me shpresė qė do tė mirėkuptosh, tė pėrshėndes.

LOJETARI
04-02-12, 15:32
Bie nė sy njė kėnaqėsi jashtėzakonisht e madhe ,gati tmerruse ,e disa antarėve pėr t'u grindur mes veti .Vėrehet nga aeroplani urrejtja ndaj njėri tjetrit ,saqė me tė vėrtetė ėshtė e pashpjegueshme apo e pakapshme se nga vjen kjo gadishmėri kaq e madhe me e coptue njėri- tjetrin me fjalė - shkronja .Ju duhet tė i dini arsyet , nėse ka ndonjė . Gjithė kėtė zhurmė qė e bėni ,me qėllim apo pa qėllim , nuk ėshtė gjė tjetėr veq njė humor i pacipė ,njė sjellje qesharake qė tjetrin e bėnė tė ndjehet keq kur e lexon . Kemi fshirė me qindra e qindra shkrime tė tilla dhe prap pėrsėriten .Ėshtė pėr keqardhje , por ėshtė e drejtė e juaja tė veproni sipas vetėdijes dhe shijes suaj .Nėse ėshtė kjo ajo qė ju kėrkoni nė debate , pra tė denigroni tjetrin sepse ndjeheni mė mirė ,mė besoni jeni pėr keqardhje .Zoti ju ndihmoftė , sepse ne nuk mundemi .Ne do tė jemi tė detyruar qė nickat e tillė jo vetėm tė i pėrjashtojmė , por edhe tė i shlyejmė komplet nga faqja dardania . Ju kisha lutė , ata qė e gjejnė veten nė kėtė shkrim , tė ndrrojne mendje , tė ndrrojne menyrėn e tė shkruarit sepse e di qė dini dhe mundeni ndryshe .Jam i bindur dhe do tė bindeni edhe ju se edhe nė temat me te ndjeshme mund tė bisedohet normal , qetė dhe me urtėsi .Sa mė shpejt qė tė ndryshoni nuk do tė ju vij turp ngavetvetja kur pas njė kohe tė lexoni atė qė keni shkruar deri mė tani . Njė ditė tė mirė shkurti , ju uroj tė gjithėve .

Kalimero
04-02-12, 23:45
mirmrama dijuza,
kurkoj urgjentisht nga stafi juv, qi :

nun 1- qata dijuzat ere dijuzkat qi pu rin e viq pu na kshirn qituqene poshte , e s'pu hin me shkrujten U lutna me na bo t'mujshem be mi kshiren ere na ata qaqe nalt ,pra, mu smu na kshiren tinza :biggrin:, shkurt e shyp hiqjani qata idha Kalimero*, Albonita* :biggrin:

nun 2- mus ju pilqeft prupuzimi, mus u boni t'poshter be me lshu fshisen qishti pa e pa lujtari, ai dijuzi i ondrrave :biggrin:

nun 3- pu qe se e fshini, ec qituqene ere jepe i xhivap ,pse e ki fshijten

kurkesen shqirtone be, mus ma prishni qefin, adini qa do me thonen qishti, me diten u ,cidha pdhavushk pum kshir tinza :biggrin:

LOJETARI
05-02-12, 00:00
mirmrama dijuza,
kurkoj urgjentisht nga stafi juv, qi :

nun 1- qata dijuzat ere dijuzkat qi pu rin e viq pu na kshirn qituqene poshte , e s'pu hin me shkrujten U lutna me na bo t'mujshem be mi kshiren ere na ata qaqe nalt ,pra, mu smu na kshiren tinza :biggrin:, shkurt e shyp hiqjani qata idha Kalimero*, Albonita* :biggrin:

nun 2- mus ju pilqeft prupuzimi, mus u boni t'poshter be me lshu fshisen qishti pa e pa lujtari, ai dijuzi i ondrrave :biggrin:

nun 3- pu qe se e fshini, ec qituqene ere jepe i xhivap ,pse e ki fshijten

kurkesen shqirtone be, mus ma prishni qefin, adini qa do me thonen qishti, me diten u ,cidha pdhavushk pum kshir tinza :biggrin:

Mirėmbrėma dijuz , Do ta shqyrtojmė kėrkesėn tėnde.Personalisht e mbėshtes , mė duket shumė me vend qė tė shihen tė gjithė ata qė janė prezent ,mirėpo ky lloj anonimiteti i dyfisht i takon secilit qė dėshiron ta shfrytėzoj .Unė do ta bėj hapin e parė ,nėse tė tjerėt na vijojnė ok, e nėse jo ,na i marrshin tė ligat .

Kalimero
05-02-12, 00:05
Mirėmbrėma dijuz , Do ta shqyrtojmė kėrkesėn tėnde.Personalisht e mbėshtes , mė duket shumė me vend qė tė shihet tė gjithė ata qė janė prezent ,mirėpo ky lloj anonimiteti i dyfisht i takon secilit qė dėshiron ta shfrytėzoj .Unė do ta bėj hapin e parė ,nėse tė tjerėt na vijojnė ok, e nėse jo ,na i marrshin tė ligat .

tu rit nera dijuz, viq filloj ni frim dimokratike me frijten qituqene. :biggrin:

Murgesha
06-02-12, 17:03
Kur hyra nė kėtė temė mu dokt se jam kėtu

http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=124


Mė falni qė i fshiva gjithė ato komente aq tė vlefshme po ishin kon jashtė teme.

Murgesha!

emine
07-02-12, 18:03
Kerkoi te behem Admin

te jeni te sigurt se do mbizoteroi qetsia ne ket forum:tongue:

Alima
07-02-12, 18:06
Kerkoi te behem Admin

te jeni te sigurt se do mbizoteroi qetsia ne ket forum:tongue:


...

Edhe une !


.

Murgesha
08-02-12, 20:06
Kerkoi te behem Admin

te jeni te sigurt se do mbizoteroi qetsia ne ket forum:tongue:

Pėrshėndetje Emine.

Nėse don tė na tregosh pak se si do e bėsh nuk ėshtė edhe larg mensh me ta dhėnė njė mundėsi tė tillė.

E njėjta vlen edhe pėr ty Alime.

emine
08-02-12, 21:09
Pėrshėndetje Emine.

Nėse don tė na tregosh pak se si do e bėsh nuk ėshtė edhe larg mensh me ta dhėnė njė mundėsi tė tillė.

E njėjta vlen edhe pėr ty Alime.

ja veq bana e thash se i kam ra pizhmanit,bile nana me thirrke Ali pizhmani:biggrin:

Murgesha
08-02-12, 21:24
ja veq bana e thash se i kam ra pizhmanit,bile nana me thirrke Ali pizhmani:biggrin:

Po hajt ndėrroja emrin vetes ja ku e ke rastin ha,hahahahahahaahaha.


P.S

Lutesh mos ta marrėsh pėr vete.

Pash me habi tė madhe se vetėm nė kėtė temė janė tė fshira 84 shkrime qė pak ose aspak kan tė bėjnė me temėn.
Kjo tregon seriozitetin e shumė anėtarėve tė cilėve edhe pse ju kan fshirė njėherė shkrimet nė kėtė temė prap se prap vijnė e shkrujnė edhe pse e dijnė qė shkrimi do tė ju fshihet. Kryesisht jan edhe ata qė mė sė shumti ankohen pėr padrejtėsi stafi nė kėtė forum.

Tė kuptoj shumė mirė pse i ke rėnė pishman.

Alima
09-02-12, 15:23
....


Nėse don tė na tregosh pak se si do e bėsh nuk ėshtė edhe larg mensh me ta dhėnė njė mundėsi tė tillė.

E njėjta vlen edhe pėr ty Alime.


...

Une , a ?


Me butesi !.......... dhe ashpersi http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.... qe belivallha pa u ba muji nuk e kishe njoft forumin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Ja-a , une nuk jame haxhipishman si Emine !Kerkesen e kame ende valide !

.

Murgesha
09-02-12, 17:18
...

Une , a ?


Me butesi !.......... dhe ashpersi http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.... qe belivallha pa u ba muji nuk e kishe njoft forumin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Ja-a , une nuk jame haxhipishman si Emine !Kerkesen e kame ende valide !

.
Alime, ne stafi edhe kritikohemi pėr butėsi e edhe pėr ashpėrsi.
Mė mirė nuk po tė shti nė kėtė valle hiq, njėsoj ke me qenė e shame si pėr butėsi ashtu edhe pėr ashpėrsi, ma mirė rri kshtu qysh je. :smile:

p.s tregoj Hajrės qė sapo ja fshiva shkrimin e 13 nė kėtė temė.

Alima
09-02-12, 17:25
Alime, ne stafi edhe kritikohemi pėr butėsi e edhe pėr ashpėrsi.
Mė mirė nuk po tė shti nė kėtė valle hiq, njėsoj ke me qenė e shame si pėr butėsi ashtu edhe pėr ashpėrsi, ma mirė rri kshtu qysh je. :smile:

p.s tregoj Hajrės qė sapo ja fshiva shkrimin e 13 nė kėtė temė.


...

Shume te faleminderit qe me kursen , ta dij per ndere :)


...Hajres ,a ? ... ooo Hajro , tha s' ban me u ba une qasi ēka po ke ti shuume deshire http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Kerkoi falje nga adminet per kerkesen , jo kete tani qe kerkova falje , por per kerkesen ... jo s' di


.

Hajra
09-02-12, 18:18
Alime, ne stafi edhe kritikohemi pėr butėsi e edhe pėr ashpėrsi.
Mė mirė nuk po tė shti nė kėtė valle hiq, njėsoj ke me qenė e shame si pėr butėsi ashtu edhe pėr ashpėrsi, ma mirė rri kshtu qysh je. :smile:

p.s tregoj Hajrės qė sapo ja fshiva shkrimin e 13 nė kėtė temė.


...ani de ti per ate pune je aty, edhe une e perkraha deshiren e Alimes per moderim, po badihava se me kqyr holl pernime Alimja nuk eshte per ate vende me hy ne nje thes me disa.

Alime ishalla e qel naj faqe tenden edhe atje e mban ashtu siq i ka hije.

p.s. Murgesh mshoi fshis tash.

Gega 1
09-02-12, 19:32
Murgeshes nja dy fjale.
Mos ma merr per te keq,hiqe kete postim se nuk e kam problem.

Alimes;
si person,per natyren e hareshme qe e ke,po te ishte pune vote :
menjehere ta kisha dhane voten per moderatore!
Je nje tipe qe reflekton shume gjallni dhe si e tille i jep shume fryme pozitive
rrethit ku vepron!

Per arsye qe je aq e mishnueme me fene;qe po te vjen rasti,ti e quan vella
nje te huaj qe s`e ke as fare as fis vetem se beson si ti,dhe,se paku me zemer,
shqipen qe beson ndryshe nga ti e merr per te huaj :
kurre nuk te kisha lane me moderue ne nje forum te mirefillte shqiptar!
As ty,as ata qe mendojne si ti.

Nuk ke nevoje te hidherohesh nga fjalet e mia.Le te na lejohet te jemi te sinqerte nganjehere.Se na myti aktrimi,dmth aktrimi teper amator.

Alima
09-02-12, 19:51
Murgeshes nja dy fjale.
Mos ma merr per te keq,hiqe kete postim se nuk e kam problem.

Alimes;
si person,per natyren e hareshme qe e ke,po te ishte pune vote :
menjehere ta kisha dhane voten per moderatore!
Je nje tipe qe reflekton shume gjallni dhe si e tille i jep shume fryme pozitive
rrethit ku vepron!

Per arsye qe je aq e mishnueme me fene;qe po te vjen rasti,ti e quan vella
nje te huaj qe s`e ke as fare as fis vetem se beson si ti,dhe,se paku me zemer,
shqipen qe beson ndryshe nga ti e merr per te huaj :
kurre nuk te kisha lane me moderue ne nje forum te mirefillte shqiptar!
As ty,as ata qe mendojne si ti.

Nuk ke nevoje te hidherohesh nga fjalet e mia.Le te na lejohet te jemi te sinqerte nganjehere.Se na myti aktrimi,dmth aktrimi teper amator.

...


Gege , grev urie prej tani Alimja ! Ta dijsh se nese vdes nje dite nga uria , ti je fajtori ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Tani ti kthehemi seriozisht ,
... ishte thjesht nje provokim me qellim deshmimi realitetit , ....ngase ne nje rrethe ku moderoin shume nga urrejtesit e Islamit , njeheri bashkekombas ... dhe ne te njeten kohe nuk i ipet vota asnje muslimani te devotshem dhe poashtu bashkkombas ... gjerat nuk jane ne balanc , me keqardhje !


Mos paragjyko asnjehere dhe te japesh mendime ndoshta edhe te gabuara sa i perket qendrimeve te njerezve tjere ne raport me vellezer ne fe dhe vellezer ne komb ! ... Keto dy gjera jane shume delikate , ndaj mos ngacmo !


Te shnet ,
Alima !


.

Murgesha
09-02-12, 20:37
...ani de ti per ate pune je aty, edhe une e perkraha deshiren e Alimes per moderim, po badihava se me kqyr holl pernime Alimja nuk eshte per ate vende me hy ne nje thes me disa.

Alime ishalla e qel naj faqe tenden edhe atje e mban ashtu siq i ka hije.

p.s. Murgesh mshoi fshis tash.

E dijmė Hajro e dijmė qėndrimin tėnd ngaj kėtij stafi, e ke thėnė shumė herė gjer mė tani. Po ngaqė ne punojmė me padrejtėsi ti ende ke tė drejtėn tė shkruash ku tė duash e si tė duash.

Alima
09-02-12, 20:52
E dijmė Hajro e dijmė qėndrimin tėnd ngaj kėtij stafi, e ke thėnė shumė herė gjer mė tani. Po ngaqė ne punojmė me padrejtėsi ti ende ke tė drejtėn tė shkruash ku tė duash e si tė duash.


...

E nderuar ,

nuk mendoi se ka pas qellim nje krahasim te till Hajra , asnjehere nuk mendoi ashtu si e paske lexuar ti ... sigurisht ka pas fjalen per te gjithe ne ketu , mua inklusiv !


Te gjithe jemi krijesa te dobeta dhe gabojme , ndoshta une me te gjitha sherbimet qe i kryej Zotit dhe religjionit tim , jame me e keqe para syve te Tije se ti ose ai tjetri qe kryen fare sherbime ! Mos te individualizoim mesimet Islame , ju lutem ...


Me vie shume keq per keqkuptime , dhe asnjehere nuk lakmoi postin ! Largoni keto shkresa dhe te harroim kete teme !


Te pershendes sinqerisht ,
Alima :)

.

Murgesha
09-02-12, 20:55
Murgeshes nja dy fjale.
Mos ma merr per te keq,hiqe kete postim se nuk e kam problem.

Alimes;
si person,per natyren e hareshme qe e ke,po te ishte pune vote :
menjehere ta kisha dhane voten per moderatore!
Je nje tipe qe reflekton shume gjallni dhe si e tille i jep shume fryme pozitive
rrethit ku vepron!

Per arsye qe je aq e mishnueme me fene;qe po te vjen rasti,ti e quan vella
nje te huaj qe s`e ke as fare as fis vetem se beson si ti,dhe,se paku me zemer,
shqipen qe beson ndryshe nga ti e merr per te huaj :
kurre nuk te kisha lane me moderue ne nje forum te mirefillte shqiptar!
As ty,as ata qe mendojne si ti.

Nuk ke nevoje te hidherohesh nga fjalet e mia.Le te na lejohet te jemi te sinqerte nganjehere.Se na myti aktrimi,dmth aktrimi teper amator.

Gega tė mos keqkuptohemi.
Eminja kish shfaq dėshriėn tė jetė admin i kėtij forumit me pretekst se citoj Eminen "te jeni te sigurt se do mbizoteroi qetsia ne ket forum", kėtij sigurimit tė Emines i bashkangjitet edhe Alimja.

Unė i pyeta qė tė dyjat :

"Nėse don tė na tregosh pak se si do e bėsh nuk ėshtė edhe larg mensh me ta dhėnė njė mundėsi tė tillė.

E njėjta vlen edhe pėr ty Alime."

Eminja u tėrhoq ndėrsa Alimja tregoi pak a shumė si do ta vinte forumin nė qetėsi
"Me butėsi e ashpėrsi"

Me tė njėjtėn mėnyrė butėsi e ashpėrsi jemi ka moderojmė edhe ne, por ka pakėnaqėsi.

Hajra na quan tė butė: marrim shembull kur nuk i pėrjashtojmė tė gjithė ata qė jan kundėr mendimeve tė tija, ndėrsa na quan tė ashpėr kur pėrjashtojmė diken tjetėr qė na e mbėrthen mirė neve stafit me ēka kemi tė gjallė e tė vdekur ai del haptazi dhe i zhvesh dhėmbėt me sharjet drejtuar neve e vjen e na kritikon neve stafin se jemi shumė tė ashpėr e tė padrejtė, kur i pėrjashtojmė tė tillėt. Hajrėn e mora vetėm si shembull sepse si ai ka edhe tjerė nė kėtė forum.

Bazuar nė kėto i thash Alimes shkurt e shqip, pėr butėsi e ashpėrsi nuk po tė mundojmė sepse edhe ajo duhet tė moderoj pikėrisht si unė e si moderatorėt tjerė e simbas rregullave tė kėtij forumi, e jo pėr shkak tė besimit tė saj tė lutem.

Alima
09-02-12, 21:04
Gega tė mos keqkuptohemi.
Eminja kish shfaq dėshriėn tė jetė admin i kėtij forumit me pretekst se citoj Eminen "te jeni te sigurt se do mbizoteroi qetsia ne ket forum", kėtij sigurimit tė Emines i bashkangjitet edhe Alimja.

Unė i pyeta qė tė dyjat :

"Nėse don tė na tregosh pak se si do e bėsh nuk ėshtė edhe larg mensh me ta dhėnė njė mundėsi tė tillė.

E njėjta vlen edhe pėr ty Alime."

Eminja u tėrhoq ndėrsa Alimja tregoi pak a shumė si do ta vinte forumin nė qetėsi
"Me butėsi e ashpėrsi"

Me tė njėjtėn mėnyrė butėsi e ashpėrsi jemi ka moderojmė edhe ne, por ka pakėnaqėsi.

Hajra na quan tė butė: marrim shembull kur nuk i pėrjashtojmė tė gjithė ata qė jan kundėr mendimeve tė tija, ndėrsa na quan tė ashpėr kur pėrjashtojmė diken tjetėr qė na e mbėrthen mirė neve stafit me ēka kemi tė gjallė e tė vdekur ai del haptazi dhe i zhvesh dhėmbėt me sharjet drejtuar neve e vjen e na kritikon neve stafin se jemi shumė tė ashpėr e tė padrejtė. Hajrėn e mora vetėm si shembull sepse si ai ka edhe tjerė nė kėtė forum.

Bazuar nė kėto i thash Alimes shkurt e shqip, pėr butėsi e ashpėrsi nuk po tė mundojmė sepse edhe ajo duhet tė moderoj pikėrisht si unė e si moderatorėt tjerė e simbas rregullave tė kėtij forumi, e jo pėr shkak tė besimit tė saj tė lutem.


...


Murgeshe ,
te gjithe muslimanet qe jane me te thelluar ne mesimet Islame , konsideroin se jeni te padrejte . Don ta dish perse ?


Ngase , asnjerit prej tyre nuk u ipet as rasti me i vogel te ndajne drejtesi ketu .Ate e posedon gjithkush , pos nje "talibani/talibaneje .... perderisa , ne vazhdueshmeri akterojne ne menyre amatere , sikur qe tha edhe gega , se qendrojne mbrapa drejtesise, kombit , bashkkombasve ...gjersa ne realitet ushtrohen padrejtesi ndaj po te njejteve , vetem pse jane thelluar me teper ne mesimet e tyre fetare , te cilat mesime ,normal, duhet ti njohin edhe ata bashkekombas me titullin prej muslimani .


Besoi se isha e kjarte ,
Alima :)

.

Hajra
09-02-12, 21:11
Gega tė mos keqkuptohemi.
Eminja kish shfaq dėshriėn tė jetė admin i kėtij forumit me pretekst se citoj Eminen "te jeni te sigurt se do mbizoteroi qetsia ne ket forum", kėtij sigurimit tė Emines i bashkangjitet edhe Alimja.

Unė i pyeta qė tė dyjat :

"Nėse don tė na tregosh pak se si do e bėsh nuk ėshtė edhe larg mensh me ta dhėnė njė mundėsi tė tillė.

E njėjta vlen edhe pėr ty Alime."

Eminja u tėrhoq ndėrsa Alimja tregoi pak a shumė si do ta vinte forumin nė qetėsi
"Me butėsi e ashpėrsi"

Me tė njėjtėn mėnyrė butėsi e ashpėrsi jemi ka moderojmė edhe ne, por ka pakėnaqėsi.

Hajra na quan tė butė: marrim shembull kur nuk i pėrjashtojmė tė gjithė ata qė jan kundėr mendimeve tė tija, ndėrsa na quan tė ashpėr kur pėrjashtojmė diken tjetėr qė na e mbėrthen mirė neve stafit me ēka kemi tė gjallė e tė vdekur ai del haptazi dhe i zhvesh dhėmbėt me sharjet drejtuar neve e vjen e na kritikon neve stafin se jemi shumė tė ashpėr e tė padrejtė. Hajrėn e mora vetėm si shembull sepse si ai ka edhe tjerė nė kėtė forum.

Bazuar nė kėto i thash Alimes shkurt e shqip, pėr butėsi e ashpėrsi nuk po tė mundojmė sepse edhe ajo duhet tė moderoj pikėrisht si unė e si moderatorėt tjerė e simbas rregullave tė kėtij forumi, e jo pėr shkak tė besimit tė saj tė lutem.

.......pike se pari Murgeshe e nderume nuk eshte e vertet aspak qe hajra gezohet kur dikush fyhet ketu, ketu jame mese i sigurt, sepse hajra gjithmone ka thane edhe thote qe ata qe fyejne nuk e kan vendin ketu. Keshtu qe kjo bjen menjehere poshte, e dyta hajra e thote mendimin e vete edhe nese ty ose dikujt tjeter nuk i pelqene, njeherit hajra e ngrite zerin kunder padrejtesive , asnjeher nuk ju kam kritiku qe te ndiheni te fyer por te permirsoheni dhe ti shifni gjerat edhe nga nje kende tjeter.E ku mos te ju kritikoi hajra kur ju per te urituren ia banet bllok elvios njeriut me te sjellshem ne fd, prandaj lereni hajren rehat ju lutem.

p.s. propozimi im per ta vene Alimen moderatore te feja pike se pari shkone ne te mire te Dardanise sepse eshte nje person qe ka njohuri dhe kultur me shume se ju te gjithe ne kete lemi. Dhe e dyta e di qe kur dikush do te fyente duke sjell shkrime e foto si achile apo te tjere, ajo do ti largonte menjeher dhe nuk do ti linte me ore te tera aty.

Murgesha
09-02-12, 21:20
...


Murgeshe ,
te gjithe muslimanet qe jane me te thelluar ne mesimet Islame , konsideroin se jeni te padrejte . Don ta dish perse ?


Ngase , asnjerit prej tyre nuk u ipet as rasti me i vogel te ndajne drejtesi ketu .Ate e posedon gjithkush , pos nje "talibani/talibaneje .... perderisa , ne vazhdueshmeri akterojne ne menyre amatere , sikur qe tha edhe gega , se qendrojne mbrapa drejtesise, kombit , bashkkombasve ...gjersa ne realitet ushtrohen padrejtesi ndaj po te njejteve , vetem pse jane thelluar me teper ne mesimet e tyre fetare , te cilat mesime ,normal, duhet ti njohin edhe ata bashkekombas me titullin prej muslimani .


Besoi se isha e kjarte ,
Alima :)

.


Cilėt janė ata qė janė mė tė thelluar nė mėsimet ilame Alime?
Si do e ndani ju drejtėsinė nėse moderoni nė kėtė forum?
Unė vet jam anėtarėsuar nė njė forum islam vetėm pėr tė provuar drejtėsinė e tyre.
Jam registruar edhe te njė forum katolik pėr tė provuar drejtėsinė e tyre.
Qė tė dyjat mė kan pėrjashtuar, vetėm pse kam bėrė pytje ku ėshtė rubrika pėr katolikėt shqiptarė respektivisht rubrika pėr muslimanėt shqiptarė.
Nė facebook kam shkru te njė lidhje pėr musliman, ma bllokuan profilin.
Forumi Dardan nuk i takon asnjė grupimi politik a fetar e pėrderisa jemi ky staf kėtu as nuk do tė moderohet nė baza fetare.

Alima
09-02-12, 21:22
Cilėt janė ata qė janė mė tė thelluar nė mėsimet ilame Alime?
Si do e ndani ju drejtėsinė nėse moderoni nė kėtė forum?
Unė vet jam anėtarėsuar nė njė forum islam vetėm pėr tė provuar drejtėsinė e tyre.
Jam registruar edhe te njė forum katolik pėr tė provuar drejtėsinė e tyre.
Qė tė dyjat mė kan pėrjashtuar, vetėm pse kam bėrė pytje ku ėshtė rubrika pėr katolikėt shqiptarė respektivisht rubrika pėr muslimanėt shqiptarė.
Nė facebook kam shkru te njė lidhje pėr musliman, ma bllokuan profilin.
Forumi Dardan nuk i takon asnjė grupimi politik a fetar e pėrderisa jemi ky staf kėtu as nuk do tė moderohet nė baza fetare.


...

Ka sosh e nderuar, ka !


Do ishte e udhes tu ofrohet edhe atyre mundesia ... sidoqofte vendimi eshte juaji , por edhepergjegjesia dhe kritikat gjithashtu !


Te le me shendet ,
Alima !


.

Murgesha
09-02-12, 21:31
.......pike se pari Murgeshe e nderume nuk eshte e vertet aspak qe hajra gezohet kur dikush fyhet ketu, ketu jame mese i sigurt, sepse hajra gjithmone ka thane edhe thote qe ata qe fyejne nuk e kan vendin ketu. Keshtu qe kjo bjen menjehere poshte, e dyta hajra e thote mendimin e vete edhe nese ty ose dikujt tjeter nuk i pelqene, njeherit hajra e ngrite zerin kunder padrejtesive , asnjeher nuk ju kam kritiku qe te ndiheni te fyer por te permirsoheni dhe ti shifni gjerat edhe nga nje kende tjeter.E ku mos te ju kritikoi hajra kur ju per te urituren ia banet bllok elvios njeriut me te sjellshem ne fd, prandaj lereni hajren rehat ju lutem.

p.s. propozimi im per ta vene Alimen moderatore te feja pike se pari shkone ne te mire te Dardanise sepse eshte nje person qe ka njohuri dhe kultur me shume se ju te gjithe ne kete lemi. Dhe e dyta e di qe kur dikush do te fyente duke sjell shkrime e foto si achile apo te tjere, ajo do ti largonte menjeher dhe nuk do ti linte me ore te tera aty.

Nuk di a gėzohesh a hidhėrohesh por :biggrin: nėn shkrimet ku shahemi ne stafi tregon pak a shumė pėrkrahje, tė tilla shkrime tuat kemi plot qė ti nuk i shef po ne i shofim.
Ti po e ngrit zėrin kundėr "padrejtėsive" por ende je anėtar nė kėtė forum, ēka dėshmon se stafi jemi pėrkrahės tė mendimit tė lirė e jo me tė parėn kritikė me marr pėrjashtim.
Sa i pėrket propzimit tėnd, asnjė moderator a admin nuk ėshtė i punėsuar kėtu qė tė qėndrojė 24 online nė forum.

iLOVEyou!!!
20-02-12, 15:04
a jeni lodh fort a jo,qysh jeni si po kaloni,a ka mundesi me na shpjegu pak largimin e kercovarit nga qe nga kendveshtrimi im largimi i tij eshte i padrejt.

Murgesha
20-02-12, 15:37
a jeni lodh fort a jo,qysh jeni si po kaloni,a ka mundesi me na shpjegu pak largimin e kercovarit nga qe nga kendveshtrimi im largimi i tij eshte i padrejt.

Po sigurisht qė pėr ty e do tjerė ėshtė shumė "i padrejtė" largimi i tij.
Po pėr stafin ėshtė shumė i vonuar largimi i tij, sepse ne qė qėndrojmė nė kry tė kėtij forumi nuk jemi tė poshtėr siq na quajti ai.

Kaq sa i pėrket Kėrēovarit, pėr ty dhe tė interesuarit e tjerė.

iLOVEyou!!!
20-02-12, 16:05
Po sigurisht qė pėr ty e do tjerė ėshtė shumė "i padrejtė" largimi i tij.
Po pėr stafin ėshtė shumė i vonuar largimi i tij, sepse ne qė qėndrojmė nė kry tė kėtij forumi nuk jemi tė poshtėr siq na quajti ai.

Kaq sa i pėrket Kėrēovarit, pėr ty dhe tė interesuarit e tjerė.

ja keni kop barkin more tuj ja fshi shkrimet,dhe duke e ngacmu me disa zagar qe i keni ktu.
po jau paska hjek cop qe ju paska than te poshter poj tybe se keni per ket hiq por ne fd po ju pengojn njerzt qe mendojn ndryshe nga ju,pastaj une kam perdor fjalor edhe me te keq per ju por une nuk jau prishi timin fort me shkrime sikur jau prishke aj.
kshtu po varferohet forumi ni antar si kercovari nuk e gjen ne fd se si puna ime e jan edhe 97% e antarve si ken si sken njojt oshte.

Murgesha
20-02-12, 17:26
ja keni kop barkin more tuj ja fshi shkrimet,dhe duke e ngacmu me disa zagar qe i keni ktu.
po jau paska hjek cop qe ju paska than te poshter poj tybe se keni per ket hiq por ne fd po ju pengojn njerzt qe mendojn ndryshe nga ju,pastaj une kam perdor fjalor edhe me te keq per ju por une nuk jau prishi timin fort me shkrime sikur jau prishke aj.
kshtu po varferohet forumi ni antar si kercovari nuk e gjen ne fd se si puna ime e jan edhe 97% e antarve si ken si sken njojt oshte.

Mbasi paske ardhe me i fy anetaret e ketij forumi, me akuza qe ne stafin na pengojn njerezit qe mendojn ndryshe, qe ti paske perdor fjalor shum me te keq por qe nuk na e ke prish timin e per ate shkak nuk te kemi perjashtu mbase je trimeruar se ne stafi ta kemi frigen paske marr guximin te i quash disa nga anetaret e ketij forumi Zagar, stafi te shperblen me perjashtim te perhershem.

Per ju tjeret qe pasket shkru ne ket tem.

Ju lutem shum, mos e shfrytezoni ket tem per chit chat se askujt nuk jemi ka ju dergojm letrthirrje per te ardh me pergjigjet tuaja.

Artisti
04-03-12, 16:19
Qe sa u mundova me postue, shpresoj se kėsaj radhe do tė mund tė postoj.

Ky lajm po mė paraqitet sa herė.

Your request timed out. Please retry the request.
A mund tė shikohet se ēfarė ka Dardania.

Mė duhet tė potencoj se koha pėr tė cilėn shkruaj ėshtė pėrafėrsisht 40 sec..

Murgesha
04-03-12, 19:15
Pėrshėndetje Artist.

Problemin qė paskėt lajmėruar e kemi po thuaj tė gjithė.

Shpresoj qė sė shpejti do tė rregullohet.

Kercovari
05-03-12, 08:18
Pėrshėndetje Artist.

Problemin qė paskėt lajmėruar e kemi po thuaj tė gjithė.

Shpresoj qė sė shpejti do tė rregullohet.

Serverat GoDaddy shpesh paraqiten me kėrkesa trafiku tė mbingarkuar.Edhe pse kjo nuk do tė thotė se Faqja e juaj gjeneron kėrkesa tė trafikut mė tė mėdha term i njohur si trafik (Requests),Go Daddy serverat nuk kan kapacitet dhe aftėsi teknollogjike tė pėrballoj trafikun e mbingarkuar dhe faqet me shumė vizitorė dhe users jan nėn shenjester tė faqeve nga vise tė tjera me mė pak potencial trafiku tė nevojshėm tė cilat faqeve si dardania.de ua ndėrpresin rrugėn e trafikut normal pėrshkak tė asaj qė faqja e juaj ka mė shumė trafik se sa qė lejon GoDaddy-Server Hosti.Prandaj, Ju nuk mund tė kene afatin kohor nė njė nivel qė ju keni ngritur ose dėshironi, sepse ata nuk mund tė plotėsojnė nevojat tuaja.
Sė treti treti ,ka mė shumė aplikime nė serverat e tyre tė instaluar tė cilėt CPU dhe RAM burimet ato i kan tė konsumuar.Nė kėsi rastesh admin nuk mund tė bejė asgjė nė box Host kontrollin.E vetmja gjė qė u ka mbetė tė kontrolloni forum scriptet mbase shpesh edhe ato paraqesin probleme tė kėsaj natyre.Si ndihm kėtij problemi nuk do tė ishte keq tė provoni;

Setzen Sie einfach diesen Code in das Betteln Ihres PHP-Scripts
ob_start(); // At the beginning of the page ob_start (); / / Am Anfang der Seite
set_time_limit(0); // At the beginning of the page set_time_limit (0); / / Am Anfang der Seite
and this at the end of it und das am Ende von ihm
ob_flush(); // At the end of the page ob_flush (); / /

Ndryshe..dedikated server e kemi ne disponim tuaj..i lire dhe me garancė me 7/24 ore Servis Suport dhe Setup.

Ju lutem pa banned kercovari pėr kėtė shkrim!

Murgesha
05-03-12, 19:25
Pershendetje Kerēovar!

Me vjen keq qe me duhet te jet reale, kuptova nga shkrimi yt aq sa kupton

pula ne telefon :biggrin:.

Nuk shof asnje aresye te te japim ban per ket shkrim :wink: une nė asnjė formė nuk mirrem me administrimin teknik te Forumit Dardan.

Sidoqoftė shfrytėzoj rastin te te pershendes!

unitet
11-04-12, 20:58
pershendetje dua te vendosim bashkpunim mes nesh

jadore
29-05-12, 23:10
drejtuar Murgeshes .

me zure ngushte Murgeshe !..
qe kur ka mbrojtje moderatori !?
..apo kur moderatori mu be te jep Banned..!?

ok , e perserise , prap , jo per te miren e Bajlozit , por per te miren e Forumit ..
si gjithmone qe kam thene .. Na duhet Bajlozi , ( te sharat e tij me pak vullnet te juajin mund te eliminohen ) ..per te miren e Forumit , perndryshe rrezikojme te vershojme nga tallavat e Eminese dhe gatimet e Zeros ..
pa mendo dhe kete ..

Murgesha
29-05-12, 23:24
Pėrshėndetje Jaore.

Mė fal qė tė editova njė pjesė tė shkrimit.

Sa i pėrket kėrkesės sate mė duhet tė tė zhgėnjejė pasi qė nuk do tė tė mirret parasysh.

Si Supermoderator qė ėshtė Zero Cooli ka mundėsinė e pėrjashtimit tė anėtarėve.

Edhe pse kėtij forumi i duhen shkrimet e Bajlozit e tė secilit qė poston kėtu, kjo nuk i jep tė drejtėn as Bajlozit e askujt tjetėr qė tė shajė sa herė qė tė dojė pjesėtarėt e kėtij stafi.

Me nderime pėr ty.

Murgesha!

YanYan
24-06-12, 05:28
Pershendetje stafi!

Kete javen qe kaloi kam pas problem me forumin pasi me ben automatikisht "log out" dhe sapo klikoj diku tjeter me del se jam prap sikur jam online. Kshu rri e shkeputet gjithe kohes dhe eshte shume e besdisshme. Nuk e di a jam une e vetmja qe e kam kete problem. Shikoni pak tek paneli plz :)

Faleminderit paraprakisht!

Zero Cool
24-06-12, 09:23
E nderuara YanYan,

Tė gjitha vėshtėrsitė rreth shfletimit tė forumit dhe kėsaj qė ke shkruar ti janė si pasojė e sulmeve virtuale gati tė papėrballuara qė po i bėhen faqes sonė tė dashur. Mu pėr kėtė edhe kėrkoj mirėkuptim nga ju anėtaret.

Do tė kisha thėnė qė ne Shqiptarėt jemi shumė tė ashpėr mes veti. Paramendo me qindra e miliona faqe tė hasmėve tanė janė nė dispozicion pėr tė sulmuar, por ne nuk i sulmojmė ato, ne i sulmojmė tonat !

Pėr keqardhje dhe turp.

Ju falėnderoj pėr mirėkuptimin tuaj.

Alima
24-06-12, 22:25
...

ZC, DRIIINGEND !!!

Een koffie verdwijnen,verkleinen,noem maar op ...doe wat da je wil in mij kamer,AUB!

Met dank!

.

YanYan
25-06-12, 21:07
E nderuara YanYan,

Tė gjitha vėshtėrsitė rreth shfletimit tė forumit dhe kėsaj qė ke shkruar ti janė si pasojė e sulmeve virtuale gati tė papėrballuara qė po i bėhen faqes sonė tė dashur. Mu pėr kėtė edhe kėrkoj mirėkuptim nga ju anėtaret.

Do tė kisha thėnė qė ne Shqiptarėt jemi shumė tė ashpėr mes veti. Paramendo me qindra e miliona faqe tė hasmėve tanė janė nė dispozicion pėr tė sulmuar, por ne nuk i sulmojmė ato, ne i sulmojmė tonat !

Pėr keqardhje dhe turp.

Ju falėnderoj pėr mirėkuptimin tuaj.

ZC ky problem ndodh jo pak here neper faqe dhe mundesia qe te kete ndodhur per arsyen qe permende ti eshte e vogel. Ky difekt ndodh kur sistemi ka nevoje per upgrade/update e ca gjera te tjera qe admini teknik mund ti rregulloje fare lehte. E di pse e them ;)
Gjithsesi ju e dini me mire por sinqerisht qe cdo dite e me shume po me besdise.
Thanks anyway.

Zero Cool
25-06-12, 21:23
ZC ky problem ndodh jo pak here neper faqe dhe mundesia qe te kete ndodhur per arsyen qe permende ti eshte e vogel. Ky difekt ndodh kur sistemi ka nevoje per upgrade/update e ca gjera te tjera qe admini teknik mund ti rregulloje fare lehte. E di pse e them ;)
Gjithsesi ju e dini me mire por sinqerisht qe cdo dite e me shume po me besdise.
Thanks anyway.

YanYan, pasi qe e ke dite kete, pse ke pyet ?
Edhe ne e dime qe ti e din pse e thua: sepse ashtu te ka thene i vetquajturi programer!

Mirembetsh!

Makresh
29-06-12, 07:24
Per ēfar arsye nuk lejoni video-Islame ?


Besoj se keni nje arsye, e nuk jeni t'kufizuar edhe mentalisht !

Kodra
29-06-12, 09:06
Per ēfar arsye nuk lejoni video-Islame ?


Besoj se keni nje arsye, e nuk jeni t'kufizuar edhe mentalisht !


**********
**********
**********Makresh,

pėr tė mos u kufizuar mentalisht vetėm nė drejtimin qė ato video paraqesin, jam mė se i sigurt qė Stafi do tė merr vendimin pėr jo vetėm mbylljen e temave tė tilla por edhe fshirjen e videove tė cilat paraqesin rrezik pėr rinin shqiptare.

Moderojmė faqen mė tė frekuentuar shqiptare, pėr kėtė kemi edhe pėrgjegjėsi se ēka lejojmė nga kjo faqe tė lexohet dhe tė shihet.

Mu pėr kėtė, fillo tė qetėsohesh qė tani sepse ato video kush dėshiron ti shoh, mund ti gjej tjetėrkund.


Kodra

Makresh
29-06-12, 09:34
**********
**********
**********Makresh,

pėr tė mos u kufizuar mentalisht vetėm nė drejtimin qė ato video paraqesin, jam mė se i sigurt qė Stafi do tė merr vendimin pėr jo vetėm mbylljen e temave tė tilla por edhe fshirjen e videove tė cilat paraqesin rrezik pėr rinin shqiptare.

Moderojmė faqen mė tė frekuentuar shqiptare, pėr kėtė kemi edhe pėrgjegjėsi se ēka lejojmė nga kjo faqe tė lexohet dhe tė shihet.

Mu pėr kėtė, fillo tė qetėsohesh qė tani sepse ato video kush dėshiron ti shoh, mund ti gjej tjetėrkund.


Kodra

Kodra,

Ato video jan ISLAME, e nuk bėjn apel per gjenocid ! Vrasje e shkatėrrim !

Kjo qe thua ti, eshte thjesht Islamo-fobi ! Edhe per keto fyerje ndaj besimit Islam, ke pergjegjesi !

Prandaj, mbyllja e nje teme me video fetare, eshte budallek ! Sepse sikur t'ishit me te zgjuar, dhe sikur t'ishit me serioz ndaj shqetesimit te "rinis shqiptare * ", ju do ta kishit mbyll rubriken Islame, dhe do ta kishit zėvendsuar me ate ortodokse apo ateiste ashtu edhe sic jeni vet !

* PS: Rinia shqiptare jemi ne, e ju nuk keni asnje te drejt mbi ne !

Kodra
29-06-12, 10:10
Kodra,

Ato video jan ISLAME, e nuk bėjn apel per gjenocid ! Vrasje e shkatėrrim !

Kjo qe thua ti, eshte thjesht Islamo-fobi ! Edhe per keto fyerje ndaj besimit Islam, ke pergjegjesi !

Prandaj, mbyllja e nje teme me video fetare, eshte budallek ! Sepse sikur t'ishit me te zgjuar, dhe sikur t'ishit me serioz ndaj shqetesimit te "rinis shqiptare * ", ju do ta kishit mbyll rubriken Islame, dhe do ta kishit zėvendsuar me ate ortodokse apo ateiste ashtu edhe sic jeni vet !

* PS: Rinia shqiptare jemi ne, e ju nuk keni asnje te drejt mbi ne !**********
**********
**********


Mė thuaj vetėm njė pėrgjigje!


Pse tė duhen ty ato video kėtu nė portalin shqiptar kur ti e din se ku mund ti gjejsh?Kodra

klodiani
02-11-12, 12:52
A po bohni te sinqert edhe postimet e mia qe kan te bojn me tematika te luftes ne afganistan , irak, iran, izrael... ma konkret tematika te luftes qe bojn jahudit kunder islamit ne emer te demokracis... mi lejoni.

ashtu ashtu nuk keni nje norm qe ndalon temat e tilla... perveq te individve qe munden mi largu ne baz te deshirave personale jo me pajtushmeri te gjith antarve.

hajde ej valla

Zero Cool
02-11-12, 15:24
Mirė se ke ardhė me nofken e re klodiani njėherit dhe mirė u pafshim me pseudonimin e rradhės,

Po!

Nėse do tė na thuash ēfarė pėrfiton forumi nga temat e tua qe kanė tė bėjnė me luftėn nė afganistan, irak, iran, izrael, harapistan e gjetiu, pėrkatėsisht me luftėn qė bėjnė "jahudite kundėr islamit" ? Nėse forumi nuk perfiton asgjė sė paku na thuaj ēfarė perfitojnė Shqiptarėt nga ato tema dhe nga kundėrshimet dhe fantomizimet eventuale kundėr aleatėve Shqiptar dhe vlerėsime eventuale tė territ dhe kundėrshtareve Shqiptar pėrkatesisht islamit ?

A jemi ne afganistanca, apo irakian apo harap qė tė merremi fund e kry me problemet e tyre dhe problemet e imagjinuara islamike tė "shkeljes sė drejtave tuaja"?
Apo jemi Shqiptarė qė kėtė vit do e festojmė 100 vjetorin e pavarsisė sė Shqiprisė "se vogėl"?
Sa shkrime i bėtė ju adhuruesit e islamit radikal, qė kanė tė bėjnė me kombin dhe tė mos i shani figurat mė eminente kombrate nė bazat e juja dhe vetėm pėr ju tė njoftura fetare (islamike)?
Pse nuk vendose qė shkrimin e parė tė bėsh mu aty ku duhet: njė shkrim tė bukur pėr kombin tė "cilit i pėrket" , por u fute te pacenzura ?


Normat dhe ligjet kush i bėn ? I bėjnė individėt e mbledhur nė grupe shoqėrore dhe aprovimi nga ato grupe, si pasojė, sjellė realizimin e tyre. Nė thelb normat dhe ligjet (rregulloret) i sjellė njė individ natyrisht me pėrkrahjen e grupit tė njerzve rreth tij.

Figurativisht: ti sjelle ligjet ne shtėpine tėnde, ti e zbukuron apo e shėmton atė pėrbrenda, ti e renovon apo e rrėnon pėrbrenda por ti nuk mund ta djegėsh atė nga jashtė sepse do tė digjen edhe shtėpite pėr rreth, dhe nėse e bėn kėtė dėnohesh!

Me njė fjalė tė gjithė anėtarėt veē e veē apo nė tėrėsi mund tė kėrkojnė ēfarė tė duan (nė rastin tėnd as e treta e as 10% e as 2% tė anėtarėve nuk duan kėtė forum si forum islamik), por deshirat e juja janė tė paarritshme pėr momentin, janė sikur dėshira e fėmijut pėr tė kapur hėnen me dorė, sepse tani per tani nė kėtė forum vendosė stafi e jo anarkia islamike, gjithmonė sipas normave qė dikurė i ka menduar dikush dhe i ka aprovuar stafi.

Ėshtė thėnė disa herė dhe po e pėrsėris: stafi ėshtė shumė kėmbngulės qė tė mos lejoj kėtė forum tė bukur Shqiptar tė shėndrrohet nė fundrrinė fetare dhe ēdo tentim i tillė do te ndėshkohet mė dėnimin kapital tė mundshem virtualisht!

ps: shkrimi yt do mbetėt kėtu vetėm e vetėm si shembull tė tjerėve e jo qė e meriton!

uck_aksh
03-11-12, 19:27
Mirė se ke ardhė me nofken e re klodiani njėherit dhe mirė u pafshim me pseudonimin e rradhės,

Po!

Nėse do tė na thuash ēfarė pėrfiton forumi nga temat e tua qe kanė tė bėjnė me luftėn nė afganistan, irak, iran, izrael, harapistan e gjetiu, pėrkatėsisht me luftėn qė bėjnė "jahudite kundėr islamit" ? Nėse forumi nuk perfiton asgjė sė paku na thuaj ēfarė perfitojnė Shqiptarėt nga ato tema dhe nga kundėrshimet dhe fantomizimet eventuale kundėr aleatėve Shqiptar dhe vlerėsime eventuale tė territ dhe kundėrshtareve Shqiptar pėrkatesisht islamit ?

A jemi ne afganistanca, apo irakian apo harap qė tė merremi fund e kry me problemet e tyre dhe problemet e imagjinuara islamike tė "shkeljes sė drejtave tuaja"?
Apo jemi Shqiptarė qė kėtė vit do e festojmė 100 vjetorin e pavarsisė sė Shqiprisė "se vogėl"?
Sa shkrime i bėtė ju adhuruesit e islamit radikal, qė kanė tė bėjnė me kombin dhe tė mos i shani figurat mė eminente kombrate nė bazat e juja dhe vetėm pėr ju tė njoftura fetare (islamike)?
Pse nuk vendose qė shkrimin e parė tė bėsh mu aty ku duhet: njė shkrim tė bukur pėr kombin tė "cilit i pėrket" , por u fute te pacenzura ?


Normat dhe ligjet kush i bėn ? I bėjnė individėt e mbledhur nė grupe shoqėrore dhe aprovimi nga ato grupe, si pasojė, sjellė realizimin e tyre. Nė thelb normat dhe ligjet (rregulloret) i sjellė njė individ natyrisht me pėrkrahjen e grupit tė njerzve rreth tij.

Figurativisht: ti sjelle ligjet ne shtėpine tėnde, ti e zbukuron apo e shėmton atė pėrbrenda, ti e renovon apo e rrėnon pėrbrenda por ti nuk mund ta djegėsh atė nga jashtė sepse do tė digjen edhe shtėpite pėr rreth, dhe nėse e bėn kėtė dėnohesh!

Me njė fjalė tė gjithė anėtarėt veē e veē apo nė tėrėsi mund tė kėrkojnė ēfarė tė duan (nė rastin tėnd as e treta e as 10% e as 2% tė anėtarėve nuk duan kėtė forum si forum islamik), por deshirat e juja janė tė paarritshme pėr momentin, janė sikur dėshira e fėmijut pėr tė kapur hėnen me dorė, sepse tani per tani nė kėtė forum vendosė stafi e jo anarkia islamike, gjithmonė sipas normave qė dikurė i ka menduar dikush dhe i ka aprovuar stafi.

Ėshtė thėnė disa herė dhe po e pėrsėris: stafi ėshtė shumė kėmbngulės qė tė mos lejoj kėtė forum tė bukur Shqiptar tė shėndrrohet nė fundrrinė fetare dhe ēdo tentim i tillė do te ndėshkohet mė dėnimin kapital tė mundshem virtualisht!

ps: shkrimi yt do mbetėt kėtu vetėm e vetėm si shembull tė tjerėve e jo qė e meriton!

te lumt i nderuar keshtu mbahet forumi

Bajlozi i Zi
03-11-12, 20:00
te lumt i nderuar keshtu mbahet forumi

Me kon gjithkush me mbajtė forum, Kola jem ta ban guxhum. Kish pas thanė fanesha.

valiii
04-11-12, 00:08
te lumt i nderuar keshtu mbahet forumi

Qysh mbahet forumi o uck, se as ty as zeron se kuptova !?

Njerzite tek feja shkruajne per fe se perndryshe do te dilnin jashte teme e me kete rezulton fshirja e shkrimit .
Bajagi disa vite i plaka ketu dhe ende nuk mujta me verejte dikend qe pretendon te e transormon forumin ne ate islam(ik).

Problemi eshte se ato nenforume ka paregullsi sepse moderojne njerzit qe si kane dy lidhje me fe, bile shumehere jane te paret qe fillojne me ironi sa per tu krijuar hapsire te tjereve qe te vazhdojne me ofendime e deri tek kulminacioni/sharja.

ti zero cool a je ne gjendje me spjeguar se necilin nen te regullores gjetet "vrimen" qe te bazoheni per perjashtimin e Makreshit dhe Alimes nga nenforumi fetar ? Jepe nje pergjigje t'shkurte si burrat ose thuaj tek e fundit "per qejf"... E hicu demagogjijave t'katundit !

Zero Cool
04-11-12, 00:55
valiii, fillimisht ske pse kupton ti keto gjera, nuk ta lejon pozita virtuale ti kuptosh keto gjera ne kete forum Shqiptar !

Kush shkrujti te feja lidhje me fene, kush shkrujti dicka me cka do te mburresha edhe une si musliman, kush e bindi dikend me argumente qe kjo eshte feja e duhur, kush tha qe kjo fe na sjelle dobi ... ?

Nese feja yte eshte mburrja me halabaket mjekerrgjeta e pantolle shkurte ne kurriz te kombit atehere kemi dallim ne botekuptime! Tendenca qe "nuk e kupton ti" eshte e gjithe ajo qe trefertalshat (incl. valiii) duan: nje moderatore ne kete forum (edhepse moderatori ska asnje mundesi te ndryshoj rrjedhen por prapseprap ju do ta konsideronit fitore ) dhe tema te percuditura ne formen e videove dhe shkrimeve talebono-harapiste, tashme te njohura nga bota e perparuar si gjysme dhe full terroristo-islamike, e qe ketij forumi perpos tjerash i bejne dem mu per faktin se ky eshte forum Shqiptar ku kombi eshte prioritet e jo perkatesia fetare.

Une valiii ta kisha gjete edhe "vrimen" edhe te kisha thene "per pike t`qejfit" por ma mire po ndaloj ne kete (http://dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=2251354&postcount=309), keshtuqe te mos ket keqkuptime demagogjiko-katunareske!

valiii
04-11-12, 01:15
valiii, fillimisht ske pse kupton ti keto gjera, nuk ta lejon pozita virtuale ti kuptosh keto gjera ne kete forum Shqiptar !

Qy Qy ! Pozita tha... lol

Cila Pozite ? Cka nenkupton ti me Pozite ?


Kush shkrujti te feja lidhje me fene, kush shkrujti dicka me cka do te mburresha edhe une si musliman, kush e bindi dikend me argumente qe kjo eshte feja e duhur, kush tha qe kjo fe na sjelle dobi ... ?


Kush cka ka shkru e ka shkru per veti dhe meritat ose kritikat per ate shkrim shkojne ne adrese te shkruesit e ty nuk t'hyne aspak n xhep kush cka ka shkru perderi sa shkrimi qendron konform regullave. "Pozita" jote eshte qe nese vrene paregullsi ne shkrim me e fshi. QAQ !

ese feja yte eshte mburrja me halabaket mjekerrgjeta e pantolle shkurte ne kurriz te kombit atehere kemi dallim ne botekuptime! Tendenca qe "nuk e kupton ti" eshte e gjithe ajo qe trefertalshat (incl. valiii) duan: nje moderatore ne kete forum (edhepse moderatori ska asnje mundesi te ndryshoj rrjedhen por prapseprap ju do ta konsideronit fitore ) dhe tema te percuditura ne formen e videove dhe shkrimeve talebono-harapiste, tashme te njohura nga bota e perparuar si gjysme dhe full terroristo-islamike, e qe ketij forumi perpos tjerash i bejne dem mu per faktin se ky eshte forum Shqiptar ku kombi eshte prioritet e jo perkatesia fetare.


Mas pari mduhet met thane kujdes gjuhen e mos u ba kastravec me etiketu e dyta komplet demagogji shputakhone...


Une valiii ta kisha gjete edhe "vrimen" edhe te kisha thene "per pike t`qejfit" por ma mire po ndaloj ne kete, keshtuqe te mos ket keqkuptime demagogjiko-katunareske!

Ti kurr se ki meritu as si anetar i thjeshte me qene prezent ne kete forum e lere me qe ta kane qu shurren aq larte.. Asgje nuk ki sqaru me ate shkrim ... Me u nis me kete logjike atehere Panta dhe e uritura do duheshin banned perjete sepse kane thene edhe me rend. Kane shkruar letra lamtumirese...

Qe edhe une po theme du me bojkotu forumin sa te eshte jeta jete... More as djali im nuk guxon me qele kete faqe ... Cka tash ???

Artisti
04-11-12, 01:17
Kodra,

Ato video jan ISLAME, e nuk bėjn apel per gjenocid ! Vrasje e shkatėrrim !

Kjo qe thua ti, eshte thjesht Islamo-fobi ! Edhe per keto fyerje ndaj besimit Islam, ke pergjegjesi !

Prandaj, mbyllja e nje teme me video fetare, eshte budallek ! Sepse sikur t'ishit me te zgjuar, dhe sikur t'ishit me serioz ndaj shqetesimit te "rinis shqiptare * ", ju do ta kishit mbyll rubriken Islame, dhe do ta kishit zėvendsuar me ate ortodokse apo ateiste ashtu edhe sic jeni vet !

* PS: Rinia shqiptare jemi ne, e ju nuk keni asnje te drejt mbi ne !Mirė e ke Makresh, nė fakt, tė zjguar janė po jo edhe aq tė zhdėrvjelltė sepse, me tė drejtė e ke qė kėta do tė duhej ta mbyllnin rubrikėn Islame pikėrisht pėr arėsye se paraqet rrezik.

Po ēka me ju bė ktyre kur janė tolerues ndaj kėsaj rubrike tė rrezikshme??

Pasha zotin, nuk ke dhėnė ide tė keqe!


.

Zero Cool
04-11-12, 01:18
Qy Qy ! Pozita tha... lol

Cila Pozite ? Cka nenkupton ti me Pozite ?
Kush cka ka shkru e ka shkru per veti dhe meritat ose kritikat per ate shkrim shkojne ne adrese te shkruesit e ty nuk t'hyne aspak n xhep kush cka ka shkru perderi sa shkrimi qendron konform regullave. "Pozita" jote eshte qe nese vrene paregullsi ne shkrim me e fshi. QAQ !
Mas pari mduhet met thane kujdes gjuhen e mos u ba kastravec me etiketu e dyta komplet demagogji shputakhone...Ti kurr se ki meritu as si anetar i thjeshte me qene prezent ne kete forum e lere me qe ta kane qu shurren aq larte.. Asgje nuk ki sqaru me ate shkrim ... Me u nis me kete logjike atehere Panta dhe e uritura do duheshin banned perjete sepse kane thene edhe me rend. Kane shkruar letra lamtumirese...

Qe edhe une po theme du me bojkotu forumin sa te eshte jeta jete... More as djali im nuk guxon me qele kete faqe ... Cka tash ???

Epo nuk je ne pozite te mi besh kto pytje ose ma mire nuk je kompetent!

Tash udha e mbare!

ps: upsss harrova: kastravec thuj babes tand, shihemi mas 3 ditesh!

Artisti
04-11-12, 01:23
Qy Qy ! Pozita tha... lol

Cila Pozite ? Cka nenkupton ti me Pozite ?
Kush cka ka shkru e ka shkru per veti dhe meritat ose kritikat per ate shkrim shkojne ne adrese te shkruesit e ty nuk t'hyne aspak n xhep kush cka ka shkru perderi sa shkrimi qendron konform regullave. "Pozita" jote eshte qe nese vrene paregullsi ne shkrim me e fshi. QAQ !
Mas pari mduhet met thane kujdes gjuhen e mos u ba kastravec me etiketu e dyta komplet demagogji shputakhone...Ti kurr se ki meritu as si anetar i thjeshte me qene prezent ne kete forum e lere me qe ta kane qu shurren aq larte.. Asgje nuk ki sqaru me ate shkrim ... Me u nis me kete logjike atehere Panta dhe e uritura do duheshin banned perjete sepse kane thene edhe me rend. Kane shkruar letra lamtumirese...

Qe edhe une po theme du me bojkotu forumin sa te eshte jeta jete... More as djali im nuk guxon me qele kete faqe ... Cka tash ???


E ajo jeta tjetėr nuk ėshtė jetė a?

valiii e hangre hahaha, ta plotėsojnė dėshirėn!

E sa i pėrket Makreshit e Alima, ata dy kanė sha se feja i mėsonte ashtu, e sheh prej qė nuk po shkruajnė te feja ėshtė ringjall forumi pėr tė mirė.

Kėtyre mirė ju a kanė plotėsu dėshirėn, mos tė ishte kėshtu, lakmiqarėt do tė shkruanin, nuk kanė vendėsmėri ndaj vetes, tė luhatshėm.


.

Zero Cool
09-11-12, 17:47
A po ju del edhe juve kėshtu duke shfletu forumin?


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Snap1-17.jpg

Artisti
09-11-12, 17:56
A po ju del edhe juve kėshtu duke shfletu forumin?


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Snap1-17.jpg


Unė kam hyrje si me qenė admin i forumit haahahahahaha.

Nuk mė ka dalė kjo ende.


.

Zero Cool
09-11-12, 18:04
Unė kam hyrje si me qenė admin i forumit haahahahahaha.

Nuk mė ka dalė kjo ende.


.

Ty me siguri te del kėshtu:

Vėrtetė pas 3-4 shfletimeve mė del prap e prap kjo, si ne foto, tė rikyēem :mad:


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Snap2-9.jpg

emine
12-11-12, 22:03
Pse anataret nuk kan te drejte te vendosin vet
statusin

offlien
onlien

Ne cillin forum vendoset nje gje e tille pa votat dhe pelqimin e forumistav

Ju deri me sote nuk keni shpjegu arsyen e ksaj inciative,dhe deri me sote skeni pyet antaret ,,,,

A keni te drejte ti beni kto gjana,pa pelqimin dhe zgjedhjen tone,

per keto keni mendu

Se shpejti do ket ndryshime ne Dardani?????

Murgesha
12-11-12, 22:20
Pse anataret nuk kan te drejte te vendosin vet
statusin

offlien
onlien

Ne cillin forum vendoset nje gje e tille pa votat dhe pelqimin e forumistav

Ju deri me sote nuk keni shpjegu arsyen e ksaj inciative,dhe deri me sote skeni pyet antaret ,,,,

A keni te drejte ti beni kto gjana,pa pelqimin dhe zgjedhjen tone,

per keto keni mendu

Se shpejti do ket ndryshime ne Dardani?????

Pershendetje Emine.

Do te doja t“a thuash ashtu siq e ndjen, pse e kemi ber ket ndryshim pa te pyetur ty e jo anetaret.
Prej qe e kemi ber ket ndryshim je ti dhe valiii qe keni dal kunder ketij ndryshimi e jo gjithe anetaret e Dardanise. Perndryshe shum nga anetaret e kan pranu si veprim me vend qe te dukemi te gjithe kush jemi online.

Thuaja ne te gjitha forumet eshte stafi ai qe vendos per dukjen e forumit e jo anetaret.

Uroj te ja kalosh si eshte me se miri.

emine
12-11-12, 22:34
Pershendetje Emine.

Do te doja t“a thuash ashtu siq e ndjen, pse e kemi ber ket ndryshim pa te pyetur ty e jo anetaret.
Prej qe e kemi ber ket ndryshim je ti dhe valiii qe keni dal kunder ketij ndryshimi e jo gjithe anetaret e Dardanise. Perndryshe shum nga anetaret e kan pranu si veprim me vend qe te dukemi te gjithe kush jemi online.

Thuaja ne te gjitha forumet eshte stafi ai qe vendos per dukjen e forumit e jo anetaret.

Uroj te ja kalosh si eshte me se miri.

Une them gjithmone ate qe kam per te thene,nuk behet ktu fjale se si ndjehem une,po cka mendoi une,,,megjithate faleminderit per pergjigjen,

mire mbetshit edhe ju

Dardanesha
12-11-12, 23:02
Ty me siguri te del kėshtu:

Vėrtetė pas 3-4 shfletimeve mė del prap e prap kjo, si ne foto, tė rikyēem :mad:


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Snap2-9.jpg

Pershendetje,


Edhe mu po me del kjo forme, pas gjysme ore menxi u kyqa :rolleyes:

Murgesha
12-11-12, 23:56
Para disa diteve ka qen nej problem i pergjithshem kyqja e shkyqja e herpashershme, mirepo si duket eshte rregulluar.

Dardanesha shenoje katrorin Remember me? sepse shum her ndihmon.

Dardanesha
13-11-12, 00:21
Para disa diteve ka qen nej problem i pergjithshem kyqja e shkyqja e herpashershme, mirepo si duket eshte rregulluar.

Dardanesha shenoje katrorin Remember me? sepse shum her ndihmon.


Te faleminderit shume per pergjigjen, e nderuar, gjithe te mirat...

Kalimero
16-11-12, 12:47
hade ju muderatort e minimuderatort ,nimoni qiti gjiksi supermuderatorit ,se na kan rithu do "armiq" (spam robota) ,
kshirni qish jon katrisen pu dojn mu na sulmu.

hade gutu gutgu utu gutu mrehni shpatat ,un gjenje gadishmerie qishti , purpaaaraaaa :biggrin:


, ClezeripLoverEE, derbpypeblarl, e-uritura, ExceetaReaday, ibrovka, Poeletecizilk/ qita i zuna qert runi ju , oni:biggrin:

Elina
16-11-12, 13:52
hade ju muderatort e minimuderatort ,nimoni qiti gjiksi supermuderatorit ,se na kan rithu do "armiq" (spam robota) ,
kshirni qish jon katrisen pu dojn mu na sulmu.

hade gutu gutgu utu gutu mrehni shpatat ,un gjenje gadishmerie qishti , purpaaaraaaa :biggrin:


, ClezeripLoverEE, derbpypeblarl, e-uritura, ExceetaReaday, ibrovka, Poeletecizilk/ qita i zuna qert runi ju , oni:biggrin:


Hhhhhhhahahhahahhahhahhahhahha


.....qysh po e shoh Kalimer,ti ma s'trimi paske dale........k'ta tjert kokan hi neper bunkera,,,e rujn veten njerezia :biggrin:
P.S.mos jan UFO more ? :tongue: Ikaaaaaaaaaaa :D

e-uritura
16-11-12, 15:15
hade ju muderatort e minimuderatort ,nimoni qiti gjiksi supermuderatorit ,se na kan rithu do "armiq" (spam robota) ,
kshirni qish jon katrisen pu dojn mu na sulmu.

hade gutu gutgu utu gutu mrehni shpatat ,un gjenje gadishmerie qishti , purpaaaraaaa :biggrin:


, ClezeripLoverEE, derbpypeblarl, e-uritura, ExceetaReaday, ibrovka, Poeletecizilk/ qita i zuna qert runi ju , oni:biggrin:Mos ke frike, ne nuk jemi armiqesore. Por nuk jemi as budallenje.

Artisti
16-11-12, 15:18
Qe po hy me admin e po ju qepoj njo ka njo

Ose po jav lshojmė Vahabistat.

Alima
16-11-12, 15:19
...

Leni njerzt rahat !

Kaq!

.

Zero Cool
16-11-12, 16:06
Tė nderuar,

Nė vargun e sulmeve kundėr webfaqes dhe forumit mė tė madh Shqiptarė, sot nuk qenka nė rradhė DDOS sulmi i cili shpesh hėrė na ngadalėson shfletimin dhe nganjėrė e bėn forumin tė papėrdorshėm.

Sot paska sulm me BOT regjistrimi. Deri mė tani kemi fshi rreth 200 tė regjistruar tė padėshiruar.

Mund tė ndodhė qė nė ndonjė mėnyrė tė cenohen edhe tė drejtat e juja gabimisht!
Nėse kjo ndodhe ju lutem te lajmėroni ndonjėrin nga adminėt ose cilindo nga stafi.


Ju falėnderoj pėr mirėkuptimin dhe durimin, gjithashtu kėrkoj falje qė nuk ishim ma herėt online kėshtuqė ti dilnim "hasmit pėrballė" !

Argėtim tė kėndshėm, nė emėr tė stafit, i juaji zc.

Albonita
19-11-12, 12:23
Tė nderuar,

Nė vargun e sulmeve kundėr webfaqes dhe forumit mė tė madh Shqiptarė, sot nuk qenka nė rradhė DDOS sulmi i cili shpesh hėrė na ngadalėson shfletimin dhe nganjėrė e bėn forumin tė papėrdorshėm.

Sot paska sulm me BOT regjistrimi. Deri mė tani kemi fshi rreth 200 tė regjistruar tė padėshiruar.

Mund tė ndodhė qė nė ndonjė mėnyrė tė cenohen edhe tė drejtat e juja gabimisht!
Nėse kjo ndodhe ju lutem te lajmėroni ndonjėrin nga adminėt ose cilindo nga stafi.


Ju falėnderoj pėr mirėkuptimin dhe durimin, gjithashtu kėrkoj falje qė nuk ishim ma herėt online kėshtuqė ti dilnim "hasmit pėrballė" !

Argėtim tė kėndshėm, nė emėr tė stafit, i juaji zc.

Z.c

Faliminderit ...per mbrojtjen e FD

Neferta
20-11-12, 08:20
Te keni mirkuptim ne temen '' rekomando nje liber'' nuk pata mundesi per permirsim ,andaj ju keni ate mundesi flm.

Kalimero
21-11-12, 15:54
kthene qikit tem (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=18639)

o dijuza, o dipsuza pse mare ja kini qiten drinin qisaj temes?!! Kthene mare ,oo kthene pu ju tham se qish kom qef me kshiren qisishne siretash ooooo se dini tibe, ,,,

kthene thash !

lovely
23-11-12, 18:16
Kerkese serioze;

Te majmunat, a kish boe me qit ni majmun me buze t kuqe qishtu, tu e dush dikon? Psh ni kiss majmun.
Kur po du me qpreh dashnine per Alimen edhe me dush, nuk po muj kurqysh me ia qpreh.

Alima
23-11-12, 18:32
Kerkese serioze;

Te majmunat, a kish boe me qit ni majmun me buze t kuqe qishtu, tu e dush dikon? Psh ni kiss majmun.
Kur po du me qpreh dashnine per Alimen edhe me dush, nuk po muj kurqysh me ia qpreh.


...

Mendova se pate fjalen per LIKE ,Lovelie .. : ((!

.

Alima
26-11-12, 01:07
...

Po dua te ndrroj avatarin, nuk me lejohet ngase thote format 80X80 ... tani ? Ka mudesi te adaptohet kjo foto:

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/21675_4683840450680_1107296902_n.jpg

FLM!.

Dardanesha
27-11-12, 13:05
Tybe skam asnje arsye me bo ankese, pse me bo ankese vlla, po him ketu po knaqemi muhabet, me pagu spo na shtini :biggrin:, kujt si pelqen udha e mare i kofte :biggrin:,


PS: Pata me bo ni kallabllak pershendetje veq pe la per tjeter here :cool:

Diana007
27-11-12, 14:31
...

Po dua te ndrroj avatarin, nuk me lejohet ngase thote format 80X80 ... tani ? Ka mudesi te adaptohet kjo foto:FLM!

.

http://img209.imageshack.us/img209/1075/alimaf.jpg


:smile:

Alima
28-11-12, 01:03
http://img209.imageshack.us/img209/1075/alimaf.jpg


...

Nuk po muj me i lexu shkronjat tani :(

...thnx syn ;)ps.a je ba me shufer gome edhe ti tani a?


psnr2 ... PDK-iste shnetje edhe ty :).

lovely
28-11-12, 23:30
Kerkese direkte per Murgeshen, ashiqare, un si t`botes.

Pashe qat torte, ia qel forumin qikes.

Po edhe taliban pernime, seriozisht edhe me te vertete me pa kane, se nuk i mbydhen dyrt insanit qe po kontribon.

Merre me men o met qika tash po i numron llajkat. Plus i ka hi tuta edhe frika permenihere.

Motrushe, une jam me ty.

Pur hajr qinvjetori.

Alima
28-11-12, 23:41
...

Qashtu!

Qasi!

Q!LIKE!
.

lovely
28-11-12, 23:46
...

Qashtu!

Qasi!

Q!LIKE!
.


Gati kom kajt kur ta kom pa qat ftire pa goje hiq tibe. :(

e_martumja
28-11-12, 23:47
Kerkese direkte per Murgeshen, ashiqare, un si t`botes.

Pashe qat torte, ia qel forumin qikes.

Po edhe taliban pernime, seriozisht edhe me te vertete me pa kane, se nuk i mbydhen dyrt insanit qe po kontribon.

Merre me men o met qika tash po i numron llajkat. Plus i ka hi tuta edhe frika permenihere.

Motrushe, une jam me ty.

Pur hajr qinvjetori.

Nese ju bashkangjitem a lejohet kerkesa ma leht :biggrin:


Murgesh ksaj her ngona nese e tepron e din ti.


Me shume respekt per moderator. Pershendetje

Alima
28-11-12, 23:51
Nese ju bashkangjitem a lejohet kerkesa ma leht :biggrin:


Murgesh ksaj her ngona nese e tepron e din ti.


Me shume respekt per moderator. Pershendetje

...


LIKE !


Lovelie LIKE !


.

Murgesha
28-11-12, 23:53
Llajke, llajke, llajke edhe prej meje :wink:

Alima
28-11-12, 23:58
...


Murgesh,
pa Makin e ki DISS ... jo me dek tybejstikfa ..po DISS po thojne kur s'po ju vjen LIKE .

Me ma shtru lula txhenetit udhen se nuk vi pa Makreshin ,kurr!Boma LIKE Lovelie!!!


.

Murgesha
29-11-12, 00:01
...


Murgesh,
pa Makin e ki DISS ... jo me dek tybejstikfa ..po DISS po thojne kur s'po ju vjen LIKE .

Me ma shtru lula txhenetit udhen se nuk vi pa Makreshin ,kurr!Boma LIKE Lovelie!!!


.

Alime vetem shkrimeve ju dhash llajkat, pra nuk mora asnje vendim as per ty e as per Makin.

Alima
29-11-12, 00:07
Alime vetem shkrimeve ju dhash llajkat, pra nuk mora asnje vendim as per ty e as per Makin.


...

DISS murgesh , DISS!!!

Lovelie banma LIKE apet !


.

Kalimero
04-05-13, 19:40
me bismilah erlla be qituqene, ere me "kom" t gjatht erlla ,


salam alaikum wa rahmatu allah wa barakatuh bura, po a ini a qish ini :biggrin:

erlla me i kurkes t malle, ere shprisoj qi sum ktheni morthas pa i gjivap t'mir, apo ngoni a jo?!


um ka qu sudhtan dijuzi me ja lonen Aliman me qkrujten ere me kuntribu tu tema "pacinzur" ere tu"pulitika" arsija osht: s'pi len rahat sudhtan dijuzin pe dini ju pse....

u boj rigja me pasen mshir er emirkuptim pur sudhtanin, mashkdha jene ere kuptojna :tongue:

ti ZC paaash qat pdhavushken qi tu ka ngjiten, shloje me qkrujten,,,, ,si t halitet opet pamujsoja !

ti LOJTARI ,mus u bon be dijuz ere mus me kuptu qaq pun o njeri, osht gjali i rizikum, don me qu Alima un tavan, dije qi un dor e ki fatin e sudhtanit


u nuk lkuna pi qitushit pa ma dhonen i gjivap, gjali ka lip nihm (lixoni temen: kush kon e uren:mad:

psh; rispiktomna mare titdhin :SUPERMUDERATOR ;)

lovely
04-05-13, 19:58
Una si superadmunininistratore, jep urdhen t`prem rrap tap me lshue qiken, asi grujen se s tuk koka qike ma, pej burgit.

Iu lutna un toke e un qiedh, lirone.

Mos ia nalni t`drejten e t`qprehunit.

Qishti, si superadmunininistratore e vetshpallun, qish erlla, qashtu po shkoj, hajde ejvalla.

LOJETARI
04-05-13, 23:32
01-10-12, 11:10

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima
...

Lexohemi sot nje vit inshAllah!

Allahut amanet ,selam alejkum !
Lojtari
.
Mosni ju lutem , mos na e bėni kėtė krim !

Alima dhe makresh .

Ju kuptoj plotėsisht qė nė situata tė tilla krijoni bindjen se pas jush as bota nuk do tė ekzistoj mė .Keni arsye tė shumta , njėra prej tyre ėshtė edhe investimi i pafund i gjithė asaj energjie pėr tė lėvizė gjėrat sipas qejfit tė juaj , por ja qė gjėrat shpeshherė edhe nuk rrjedhin ashtu .
Personalisht ndaj dhimbjen me ju ,sepse nuk jam njeri qė ju gėzohet disfatave tė askujt e mė sė paku tė atyre qė me vite ishit shembull se si nuk duhet tė sillemi ndaj njėri tjetrit .
Posa tė shkėmbehemi me stafin , besoj qė dėshirėn e juaj do tė ua plotėsojmė edhe nga ana teknike .

LOJETARI
04-05-13, 23:51
Pėr ata qė nuk kane qenė nė rrjedha atėherė kur Alimės dhe Makreshit iu dha mundėsia tė na bojkotojnė ,postova shkrimin mė lart.

Pra ka qenė dėshirė e tė dyve tė na bojkotojnė ,nuk ka qenė vendim i yni .Neve vetėm se e kemi ekzekutuar teknikisht . Besoj qė kur tė bėhet njė vit ata do tė kenė statusin e mėhershm .

vjeshta
05-05-13, 00:03
Tash do te vine te te akuzojne se ju punoni sipas deshirave/qejfeve te antarve dhe jo sipas rregullores.


Mbasi u permend rregullorja ,ekziston mundesia nese dikush kerkon vetbojkotimin?

LOJETARI
05-05-13, 00:17
Tash do te vine te te akuzojne se ju punoni sipas deshirave/qejfeve te antarve dhe jo sipas rregullores.


Mbasi u permend rregullorja ,ekziston mundesia nese dikush kerkon vetbojkotimin?

Po. A s po e sheh qe ekziston a ?

vjeshta
05-05-13, 00:22
Po. A s po e sheh qe ekziston a ?


Mbasi pyeta dmth qe nuk deshta me u mundu me e pa. Po te besoj ne fjale.
Falenderoie pra qe ekziston se neser kur ishe zgju nga gjumi kishe mujt me has me nje analize te tille.

Po dilshe i paqte.